Cazala eerste in sprint te Brest HEWITT TEGEN HOWE BIJNA OP VERLIES Kryptogram u DE TOUR IN CIJFERS Succes voor Nederlandse gemengde dubbels Commissie neemt leiding over Veel slachtoffers Zaterdag 30 juni 1962 I ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. U BESTUUR DOS VERVANGEN B1 door Ru de Grood Moeilijk Kansje Zekerheid Gelijk ALGEMEEN KLASSEMENT PLOEGENKLASSEMENT BERGKLASSEMENT PUNTENKLASSEMENT Geen reden Catastrofaal TE LAAT Geen grote klappen op Wimbledon Troosttelegram voor Margaret Smith Toch noch? Lehane gewipt Nieuwe commissie betaald voetbal bij Ajax Dodelijk ongeluk bij training TT Niet zeker 3 s i F~ 7 n F i si s» i «n ZJ 1 pfe 3 ÜL j 8Si 3 1 J tts MSI 22 jp 1 Ifkll *7 2? |2 it i AB GELDERMANS NA ZWAARSTE VLAKKE RIT IN GELE TRUI Van onze correspondent UTRECHT Tijdens een vrij woelige algemene ledenvergadering van de Utrechtse voetbalvereniging DOS, heb ben de leden besloten het bestuur te ver vangen door een commissie bestaande uit de heren mr. S. Looten, mr. J. W. Kernkamp en H. v. d. Bosch. Deze com missie neemt tijdelijk de leiding van het bestuur over en zal trachten met behulp van het Utrechtse bedrijfsleven te ko men tot een financieel gezonde vereni ging. Uit de debatten bleek duidelijk dat de financiële staat bij DOS niet alleen bijzonder ongunstig is doch tevens zeer chaotisch. REST. Het bijna ongelofelijke is gebeurd: Ab Geldermans heeft de gele trui in de Ronde van Frankrijk veroverd. In de zwaarste van de vlakke wielerritten, van Dinard naar Brest, dwars door het Bretonse land over de heuvelachtige en slingerende wegen, trok de 26-jarige tuinderszoon uit Beverwijk met het onvoorstelbare gemiddelde van bijna 41V2 km per uur naar de hoogste onderscheiding in de Tour toe. Men kwam ook met aard beien aandragen, de trots van de Bretonse tuinders. De voormalige aardbeienkweker proefde ze. Ik betwijfel echter, of hij wel weet wat hij gegeten heeft omdat hij te opgewonden en innerlijk te ge lukkig was om iets anders te proeven dan het geluk dat deze gele trui hem gaf. Geldermans reed zijn ereronde met de overwinnaar van de etappe van gisteren, de Fransman Cazala, en op dat ogenblik realiseerde ik mij dat wij hierop vier lange jaren hadden moeten Wachten en dat Gerrit Voorting de laatste Nederlander was ge weest die deze trui had mogen dragen toen hij in 1958 met Voldoende voorsprong te Duinkerken aankwam om de trui van Darrigade over te nemen. De volgende dag was hij hem kwijt. Het was de laatste gele trui die wij een Nederlander hadden zien dragenEn nu wéér. Op dat ogenblik liepen wij haast even trots rond als Geldermans zelf. stonden in Dinard voor het Ca sino onder een zwaar bedekte hemel, in een koude zeewind en aan het begin van 236 moeilijke kilome ters. De renners stonden hun zeebenen te restaureren na de overtocht per boot van Saint Malo naar Dinard. Het was dit rennersveld aan te zien dat de heftige slag van eergisteren een groot aantal van hen had aangesla gen en veel ploegleiders keken be zorgd naar de contouren van het slag veld, dat midden in Bretagne lag met zijn twee afgesleten bergketens. Be zorgd keken ook de renners van de ploeg van Van Looy, die opdracht hadden gekregen om eindelijk eens aan te vallen, omdat deze ploeg te veel prestigeverlies had geleden te genover de ploeg van Anquetil en omdat de helpers van Van Looy echt wel wat geld nodig hadden om hun moreel op peil te houden. TVAAROM was de start een ontploffing D gelijk. Sorgeloos, de toegewijdste van Van Looy's discipelen, sprong meteen weg, achterna gezeten door de Belgische Italiaan Miele en even later moeilijk, omdat het evenwicht te zeer verstoord was. Anquetil wist dat het voor Van Looy geen enkele zin had achter de vluchte lingen aan te jagen. Integendeel, dat het zelfs voor hem onvoordehg zou zijn om dat hij daardoor zijn eigen mensen zou opeten. Van Looy wist, dat Anquetil op een gelegenheid loerde om zijn mensen de vluchtelingen achterna te sturen om de gele trui van Altig en de eerste plaats in het ploegenklassement te beschermen. ZILVERBERG ...mee in de slag... door de echte Italiaan Manzoni en de Fransman Thielin. Maliepaard en Baens, die eveneens aansluiting probeerden te krijgen, werden door het peloton nog juist in het nekvel gegrepen. Met uitzondering van de volgelingen van Van Looy was niemand tevreden met deze vlucht, weshalve er behoorlijk dè zweep over werd gelegd en de vluch telingen geen ogenblik buiten de aan trekkingskracht van het peloton konden komen. De voorsprong bewoog zich tussen vijftig meter en twintig seconden. Ontmoedigd door dit povere resultaat gaf Manzoni, toen het peloton op een zeker ogenblik tot vijftig meter was genaderd, de moed op; hij liet zich terugvallen. Hij zou daarmee de prijs van de grootste pechvogel hebben ver diend als die ook voor dit soort gevallen zou worden toegekend. Het overgebleven drietal bleef namelijk koppig en wei gerde de wapens te strekken. Zij zouden hiervoor later hun rechtvaardiging vinden. vluchtelingen aansluiting hadden ge kregen. Hierdoor ontstond een kopgroep van tien man, waarvan er drie tot de ploeg van Van Looy behoorden en twee tot de ploeg van Darrigade; de anderen waren verloren gelopen eenlingen. Degene, wie dit alles in het geheel niet zinde, was uiteraard Anquetil, die geen enkele vertegenwoordiger in dit haastige gezelschap had, terwijl zijn ploeg niettemin de gele leiderspetten droeg van het ploegenklassement; petten, die Van Looy met de zijnen nu trachten af te meppen. Hij hield krijgs raad met Geldermans en Stolker en vroeg hun hieraan iets te doen. Stolker excuseerde zich bü Anquetil en Gelder- mans met de overigens overbodige mededeling dat hij zich niet al te lekker gevoelde, iets wat iedereen wel wist. „Dan zal ik het maar doen", zei de rustige Geldermans en meteen was hij weg, tot verwondering en ontsteltenis van iedereen. Nu lag er in deze verrassende aanval een kansje omdat de vluchtelingen op dat ogenblik niet verder dan twintig seconden van het peloton verwijderd waren en de sprong niet al te moeilijk scheen. Maar juist op het deel van het par cours waarop hij de sprong deed, blies een stevige zeewind recht in zijn kuif en liever dan zich uit te putten in een jacht tegen de wind in, die hem moge lijk een Pyrrhus-overwinning had kun nen opleveren, wachtte hij op een vol gende gunstige gelegenheid. Geldermans keerde onverrichter zake terug naar het peloton en daarmee was de eerste fase van de strijd afgesloten. In het begin van de tweede fase bouw den de vluchtelingen vrijwel voortdurend aan hun voorsprong. Het onzekere, ge alarmeerde en nerveuze peloton slaagde er niet meer in tot de eensgezinde acties te komen, die de dag van eergisteren had den gekenmerkt. Dit kon trouwens ook De Italianen wisten niet goed waar zij aan toe waren. Deze explosie in het peloton had veel van hun hulptroepen naar de achterhoede geblazen en zij kon den moeilijk een jacht gaan ontketenen en daardoor hun troepen een nog grotere achterstand bezorgen. Zij weifelden en aarzelden. Op dat ogenblik wij waren toen 36 km onderweg lanceerde Rostollan namens Anquetil een schijnaanval met zijn ploegmaat Everaert en met Zilver berg als beschermer van Van Looy's be langen. Het drietal kwam niet ver en tien km later was het Anquetil duidelijk dat hij naar minder grove en meer sub tiele middelen moest uitkijken om zijn doel te bereiken. Kort na Lamballe, dat uitbundig ver sierd was en zich na de „boerenopstand" thans van een veel vriendelijker zijde liet zien, werd deze gelegenheid geboden. De Belg Hoevenaers, die lid van een Itali aanse ploeg is, nam de benen. Nu stond Hoevenaers in het algemeen klassement dicht in de buurt van Geldermans, Stol ker en Anquetil en het was dus de ge woonste zaak van de wereld dat een van deze drie, in dit geval Geldermans, hem achterna ging. Maar tevens sprongen Wolfshohl, Van den Benghen en Bihouee mee en opnieuw moesten Van Looy en de zijnen alle deuren afgrendelen om het geheel niet tot een algehele uittocht te laten verworden. Voor de zekerheid liet hij Zilverberg nog gaan om deze groep in de gaten te te houden. Nu kon Zilverberg zoveel in de gaten houden als hij wilde, het enige dat hij zag en ondervond was dat hij als door een hevige stormwind opgeno men, mee naar voren werd gedreven, naar de vluchtelingen toe, waar hij na een jacht van twaalf km arriveerde, op het ogenblik dat het peloton nog slechts twee minuten van deze groep verwijderd was. En deze twee minuten waren voor Geldermans precies voldoende om op dat ogenblik de gele trui te grijpen, daar hij slechts dit tijdsverschil in het alge meen klassement op Altig achterstond. Op het ogenblik dat wij in het Bre tonse plaatsje Ploeuc arriveerden was de Het drietal had gelijk. Te Plancoét slopen Azzini, Busto, Baens, Doom en Schroeder door de smalle, bochtige straatjes stiekum uit het tollende pelo ton en vóórdat iemand zich realiseerde wat er gebeurd was, had dit vijftal aan sluiting gekregen bij het drietal dat daardoor bij wijze van spreken een nieuwe en veel zwaardere motor had gekregen. Met handen en voeten probeerden Van Looy en zijn overgebleven helpers het ontstane gat in het peloton te dichten via hetwelk Baens en Schroeder de aanval van Van Looy's ploeg allure hadden gegeven. Het gelukte hun, maar niet dan nadat Cazala en Lebaube hier van hadden geprofiteerd en met de In Nederland is aangekomen de Ame rikaan William B. Arce, die gedurende veertien maanden als coach van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond zal, fungeren. Arce komt in de plaats van zijn landgenoot Fraser, die, nadat zijn driejarig contract is afgelopen, Nederland in september zal gaan verlaten. Door het bestuur van de voetbalclub Tubantia zijn de spelers Haghuis, Olde- rie-kerink, Roters, Snip en Vreelink op de transferlijst gezet. Doelman Baas is op eigen verzoek op deze lijst geplaatst, De uitslag van de etappe luidt: 1 Cazala (Fr-Magne) 5.41.21 (met boni ficatie 5.40.21), 2 Van den Berghen (Belg-Magne) 5.41.21 (met bonificatie 5.40.51), 3 Doom (Belg-De Kimpe) 5.4121, 4 Wolfshohl (Duitsl.-Louviot), 5 Geldermans (Ned.-Geminiani), 6 Igno- lin (Fr-Louviot). 7 Miele (It.De Muer), 8 Schroeders (Belg-Driessens), 9 Bi- houée (Fr-Magne"), 10 Hoevenaers (Belg-Sardi), lil Huub Zilverberg (Ned- Driessens), 12 Azzini (It-Keteleer), 13 Baens (Belg-Driessens), 14 Lebaube (Fr-Louviot), 15 Busto (Fr-Plaud), al len z.t., 16 Sorgeloos (Belg-Driessens) 5.41.26, 17 Graczyk (Fr-Geminiani) 5.46.35, 18 Altig (Duitsl-Geminiani), 19 Carlesi (It-Sardi), 20 Daems (Belg- Sardi), 25 Maliepaard (Ned.-Louviot), 30 Enthoven (Ned.-De Muer), 34 Van Looy (Belg-Driessens), 37 Darrigade (Fr-Louviot). 39 Baldini (It.-Proietti), 60 Stolker (Ned-Geminiani), 62 Anque til (Fr-Geminiani), 73 Piet van Est (Ned.-Driessens), allen z.t. Het algemeen klassement na de zes de etappe: 1 Geldermans 32 uur 15 min 56 sec, 2 Hoevenaers (Belg-Sardi) 32.16.19 op 23 sec.. 3 Altig (Dld-Gemi- niani) 32.19.10 op 3 min. 14 sec., 4 Dar rigade (Fr-Louviot) 32.19.45 op 3.49, 5 Daems (Belg-Sardi) 3220.31 op 425. 6 Van Looy (Belg-Driessens) en Planc- kaert (Belg-Driessens) beiden 3220.39 op 4.43, 8 Simpson (Gr-Br-Louviot) 32.21.04 op 5.08, 9 Stolker en Anquetil (Fr-Geminiani), beiden 32.21.18 op 5.14 11 Junkermann (Did-De Kimpe) 32.21 JQ op 5.17. 12 Ronchini (It-Pezzi) en Sua- rez (Sp-Pezzi) beiden 3221.21 op 5.25, 14 Piet van Est 32.21.31 op 5.35, 15 Bal dini (It-Proietti) 32 21.40 op 5.44, 16 Carlesi at-Sardi) 32.21.44 op 5.48. 17 Otano (Sp-Remy) 32.21.58 op 6.02, 18 Gilbert Desmet (Belg-Keteleer) 32.22.12 op 6.16, 19 Anglade (Fr-Gauthier) 32.22.25 op 6.29, 20 Stablinski (Fr-Ge- miniani) 322258 op 7.02, 21 Massignan (It-Pavesi) 32.22.59. 24 Nencini (It-Pro ietti). 32.23.18. 36 Wolfshohl (Dld-Louv.) 32.2651, 37 Zilverberg 32.26.53, op 10.57, 41 Maliepaard 32:29.26 op 13.30, 46 Ba- hamontes (Sp-Remy) 32.30.29, 63 Grac zyk (Fr-Geminiani) 32.37.08, 77 Entho ven (Ned-De Muer) 32.50.45. Het ploegenklassement van de zesde etappe: 1 Magne (Cazala, Van den Berghen, Bihouée) 17 uur 2 min 33 sec., 2 Louviot (Wolfshohl, Ignolin, Le baube) 17.04.03, 24 pnt, 3 Driessens (Schroeders, Zilverberg, Baens), z.t. 32 pnt, 4 ex aequo: De Kimpe, Geminiani, De Muer, Sardi, Keteleer en Plaud, alle 17.14.31. Algemeen ploegenklassement na de zesde etappe: 1 Geminiani, 2 overwin ningen; 2 Louviot, 1 overw. en 2 twee de plaatsen; 3 Sardi en Magne, beide 1 overw. en 1 tweede plaats; 5 Dries sens, 1 overw. en 1 derde plaats. Het bergklassement luidt nu: 1 Wolfs hohl (Dld-Louviot) 12 pnt, 2 Soler (Sp- Pezzi) 7 pnt, 3 Selic (Fr-G-authier), Carlesi (It-Sardi), Cerami (Belg-Plaud) en Bahamontes (Sp-Remy) allen 3 pnt. Schoubben, Novales en de Italiaan Zorzi hebben de strijd gestaakt. De Belg Melckenbeeck, de Fransman Elena en de Italianen Adorni, Ciolli en De Maria en nog 46 renners onder wie twintig Italianen kwamen 32 minuten na de etappewinnaar Cazala binnen en overschreden daarmee de tijdslimiet. De tijd van die renners was 6.13.19. Zij mogen vandaag weer starten. Het puntenklassement luidt na de zesde etappe: 1 Altig (Dld-Geminiani) 66 pnt, 2 Darrigade (Fr-Louviot) 60 pnt, 3 Van Looy (Belg-Driessens) 46 pnt, 4 Van den Berghen (Belg-Magne) 45 pnt, 5 Daems (Belg-Sardi) 42 pnt, 6 Graczyk (Fr-Geminiani) 40 pnt, 7 Vannitsen (Belg-De Kimpe) 33 pnt, 8 Groussard (Fr-De Muer) 32 pnt, 9 Wolfshohl (Dld-Louviot) 30 pnt, 10 Melckenbeeck (Belg-Magne) 29 pnt. De premie voor de strijdlustigste renner kwam aan de Fransman Miele. Er werd in deze etappe geen premie voor de grootste pechvogel toegekend. Geldermans (links) koerst met een groepje renners naar Brest waar voor hem de gele trui zou klaar liggen. De Nederlander plaatste zich aan de top van het algemeen klassement met een voor sprong van 23 sec. op de Belg Hoeve naers en een winst van 3 min. en 14 sec. op de Westduitser Altig. toestand de volgende: voorop de groep van zestien vluchtelingen; op 3 min. het peloton. Nu mocht dit alles niet bijzonder in teressant schijnen, toch besliste deze situatie de strijd. Laat ik het even ex pliceren. Bij de vluchtelingen bevonden zich vier leden van de ploeg van Van Looy, drie van de groep van Darrigade en drie van de ploeg van Poulidor, ver der uitsluitend eenlingen uit verschillen de equipes. Bovendien bevond er zich Geldermans in, die, indien de afstand met het peloton tot het eind gehand haafd zou blijven, automatisch de gele trui van Altig zou overnemen. Het tricot zou dan dus voor de ploeg van Anquetil bewaard blijven. Bedreigers voor de groene trui van Altig kwamen er in de vluchtelingengroep niet voor. Uit dit alles volgde, dat noch Anquetil, noch Van Looy, noch de ploeg van Dar rigade of Poulidor ook maar enige reden had achter de vluchtelingen aan te gaan. Zoals de situatie zich ontwikkelde kon het alleen maar voordelig zijn voor hun equipes en dusbleven zij rustig zit ten waar zij zaten. De enigen die met het geheel danig in hun maag zaten waren enkele Franse favorieten, zoals Anglade en Mastrotto en uiteraard ook de Italianen. Het waren dan ook deze jongens die de derde fase van de strijd openden. Enkele malen probeerden Anglade en Baldini de voorsprong te neutraliseren, maar telkens kregen zij Van Looy zelf achter zich aan, alsof de Belg daarmee wilde demonstreren dat hij, hoewel lei der, alle belangen van zijn knechten zelf wenste te verdedigen. Het was vlak voor de eerste ravitail- leringsplaats Corlay dat Anglade een laatste wanhopige poging deed om het tafellaken met alles wat erop stond naar zich toe te trekken. Ditmaal volgde An quetil het voorbeeld van Van Looy en zélf ging hij achter hem aan met Dar rigade. Junkermann, Simpson, Buschel, Gilbert Desmet enBaldini. Deze laatste tekende met zijn aanwezigheid het doodvonnis van Anglade. De Italianen schijnen als een rode lap op een stier, in casu Van Looy, te wer ken. Terwijl Anquetil, stevig geholpen door Baldini, zich op Anglade stortte, bewoog Van Looy alle duivels uit de hel om op zijn beurt Baldini en dus Anque til en dus Anglade te pakken te krijgen. Kort voor de ravitaillering kreeg ieder een iedereen te pakken en daarmee keerde de rust in het peloton terug. Dit alles had tot gevolg gehad, dat het peloton in vele stukken was gebroken en dat het eerste deel van dit peloton zijn achterstand op de vluchtelingen tot 1 min. 55 sec. had gereduceerd, waarmee Geldermans in feite zijn gele trui weer kwijt was. De rust echter in het hoofd kwartier van het peloton deed, vooral door het jagen van de volgelingen van Van Looy en van Darrigade voorin, de voorsprong van de vluchtelingen weer snel toenemen en meteen zat Gelder mans weer in de gele trui. Achterin werd de toestand hoe langer hoe moeilijker en voor de Italianen zelfs catastrofaal. Kort achter de hoofdmacht van het peloton zwierven vier jongens, onder wie Bahamontes, daarna een groepje van veertien man en tenslotte een logge eenheid van 51 man, die voor vijf tig procent uit Italianen bestond. En ter wijl de vier en de veertien snel naar de hoofdmacht toeliepen, bleef die logge eenheid vrij, onbewegelijk achteraan drentelen. Daarmee werd de Italiaanse leiders de mogelijkheid ontnomen een tegenoffensief te gaan beginnen. Zo kwamen de vluchtelingen, en dus ook Geldermans, op rozen te zitten. Hun voorsprong steeg vervolgens snel. Op de top van de enige geklasseerde heu vel bereikte deze voorsprong zijn hoogte punt: 9 min. en 50 sec. Op datzelfde ogen blik lagen de laatste 51 op een achter stand van ruim achttien minuten; een achterstand die aan de eindstreep tot ruim 31 minuten _zou uitlopen. Het peloton van zijn kant vond dit alles enigszins beschamend en tegen de vluchtelingen, die allengs uitgeput be gonnen te raken, opende het een offen sief, waarin het de achterstand tot ruim vijf minuten op de eindstreep reduceerde. Inmiddels bereidde de vluchtelingen- groep. waaruit Zilverberg bij de beklim ming van de heuvel bijna door een lekke band was weggevallen, maar die door zyn partner Baens weer was terugge- BREST De dag van gisteren heeft veel slachtoffers gemaakt. Drie ren ners slaagden er niet in de eindstreep te bereiken. Het waren de Fransman Nova- les, de Belg Schoubben en de Italiaan Zorzi, die ziek en misselijk waren van de slag van de vorige dag. Daarmee is is het aantal deelnemers in de Tour te ruggebracht tot 138. Groter was het aantal slachtoffers dat ruim een half uur na de winnaar binnen kwam en dat thans alle hoop op een goede plaats in deze Tour zag vervliegen. Tot de groep behoorden Bouvet, Bruni, Sabbadin, Annaert, Van Melckenbeeck, Benedetti, Ramsbottom, Everaert, Cerami, Dotto, Georges Groussard en nog vele anderen. Feitelijk waren alle 51 coureurs, die tot deze groep behoorden, te laat bin nengekomen; dat wil zeggen, dat zij de tijdslimiet van acht procent hadden over schreden en dus feitelijk vandaag niet meer mogen vertrekken. Zij zullen even wel in de wedstrijd mogen blijven omdat het reglement bepaalt dat, indien meer dan tien procent van het aantal nog rij dende deelnemers de tijdslimiet van acht procent overschrijdt, deze hiermee auto matisch tot twaalf procent wordt ver hoogd. Deze limiet haalden zij allen ruimschoots. Naast de trots over de gele trui van Geldermans, gevoelen wij een bijna even grote trots over het feit dat alle Neder landers, behalve Geldermans en Zilver berg, die bij de vluchtelingen zaten, zich in de hoofdmacht bevonden. Het is wel eens anders geweest. Van onze tennismedewerker TWIMBLEDON Een nieuwe verrassing leek in de maak te Wimbledon, de vierde geplaatste tennisspeler leek uit de strijd te gaan: Hewitt tegen de heel wat oudere Howe, de Australiër die in Europa als „amateur" zijn bestaan vindt. Die in een wonderlijk afwisselende partij snel de eerste sets won, de beide volgende verloor, twee matchpoints kreeg in de vijfde bij 76, beide miste en tenslotte met 810 verloor. En dit was voor Hewitt de derde achtereenvolgende vijf-setter die hij uit achterstand uit het vuur sleepte! een kans voor zijn backhand, hy sloeg uit! Het werd 77 88. Toch velde Howe zijn eigen vonnis: drie dubbele fouten: 9—8 voor Hewitt en snel 108. Een andere Australiër Fletcher had vijf sets nodig om de nog weinig be kende, verrassend goed spelende Brit Taylor in vijf sets te verslaan. Groot tumult van de zijde van het publiek om dat op matchpoint de service van Flet cher, die Taylor en het publiek als fout beschouwden, goed werd gegeven. En tenslotte was er de voor Engeland nega tieve verrassing dat Mills, die Pietran- geli had verslagen, geen schijn van kans had tegen het vlugge Mexicaantje Osuna, die een ruim repertoire van goede slagen bleek te hebben en hem in drie sets binnen het uur versloeg. MELBOURNE. De Australische ten- nisbond heeft een telegram gestuurd aan de Australische Margaret Smith, de als eerste geplaatste speelster in het toer nooi om de Wimbledon-titels, die deze week verrassend door de Amerikaanse Billy Moffitt werd uitgeschakeld. In het telegram geeft het bestuur van de bond uitdrukking aan zijn medeleven met de Australische en wenst haar veel succes in alle evenementen waarin zij zal uit komen. Zoals bekend, bestaat er onenigheid tussen de Australische tennisbond en Margaret Smith sinds de laatste besloot geen deel meer uit te maken van het officiële Australische team maar zelfstan dig aan toernooien te gaan deelnemen, De Duitse voetballer Hetautii Rata blijft voor Enschede spelen. Hij tekende een contract voor twee jaar. Rata gaat in Enschede wonen en zal behulpzaam zijn bij de training van de jeugd. NAC heeft zeven spelers op de trans ferlijst geplaatst: Paul Meyers, Leen Huberts, Frans van der Does, Jan Ver hezen, Anton van Geels, Henk de Bruin en Cor Machielsen. Werner S-waneveld uit Dordrecht won gisteravond de ronde van Delft in een eindsprint. Hij reed de 80 km in 2 uur 18 min. 7 sec. Tweede werd H. Schouten uit Badhoevedorp en derde H.den Har- tog uit Utrecht. Het was de partij die als eenzaam lichtpunt schitterde, vooral wat spanning betreft, in een effen dag welke groten deels aan de schifting in de dubbelspelen was gewijd. En om even bij deze te blij ven om eindelijk eens Nederlandse suc- sessen te vermelden: mevrouw Ridderhof en Van Eijsden wisten waarlijk te win nen van het Brits-Argentijnse paar mej. Rosser-Soriano. Verdienstelijk te winnen, want Rosser is een goed county-speelster en Soriano is kampioen van Argentinië: 63 1—6 63. De returns van mevrouw Ridder hof en het netspel van Van Eijsden waren de factoren voor de overwinning, vooral in de derde set. Deze zege brengt hen tegen het geplaatste Tsjechische paar Sukova—Javorski, een sterke com binatie, getuige de plaatsing als no. 4 in een veld van 96 paren! Laat in de avond kwam er een tweede Nederlands succes, een verrassing te noemen: Mevrouw De Jong en Maris versloegen de èrvaren mevrouw Segal en de Australische Shepherd (junior kampioen) met 97 64. Van Maris een wedstrijd zoals hij zelden heeft gespeeld. Vooral zijn volleren was uitstekend en hij had goede steun aan mevrouw De Jong, met haar lage returns. Keren we terug tot het lichtpunt van de effen vrijdag: HewittHowe, de twee Australiërs die elkaar nog nimmer had den bestreden. In de eerste sets straalde het licht vooral uit van Howe, de rustige plaatser, met de tweehandige backhand, zoals men die vorig jaar te Hilversum zag en zoals onze spelers die leerden kennen als uiterst gevaarlijk toen hij twee weken coach was. Hewitt was niet in zijn slagen en met 63 61 32 leek Howe voor een kapitale verrassing, voor al qua cijfers, te gaan zorgen. Maar de gaafheid van zijn slagen minderde iets, zijn dropshots werden te kort, Hewitt kwam in zijn service en met 64 won hij de derde set. Meer dan dat: met 61 de tweede tegen een tegenstander die last van kramp kreeg. Maar die, tot ieders ver rassing uitliep tot 31 4—1 in de. vijfde! Uitstekend waren de neergehouwen re turns op de hoogspringende services van Hewitt, die tweemaal doorbraken werd. Howe bepaalde zich tot het winnen van eigen service, liet het rustig 42 worden, kwam op game-punt voor 5—2, miste daten na zeven deuces ver loor hij zijn service 4—3. En toen begon het duel om de service te handhaven, Howe steeds één game voor. Op 7—6, op de service van Hewitt kreeg hij matchpoint Hij sneed zijn slice iets te laag. Nog een matchpoint. Sukova, de vroegere Poucejova, een trouwe verschijning te Wimbledon met fors spel, voornamelijk uit het achter veld, versloeg de Australische no. 3, Lehane in twee sets 86 63! En dat bracht haar bij de laatste zestien. Zij trok zich van die stijlloze maar vinnige dub- belhandige backhand van Lehane weinig aan. De rustige routine won van het wat gejaagde en gehaaste. De geplaatste speelsters hadden een dag rust. Slechts één van hen is uit de strijd, nog wel de no. 1, Margaret Smith. In de strijd ble ven: Haydon, Schuurman, Susman, Tur ner, Mortimer, Bueno en Hard. Nog één ronde en dan ontmoeten zij elkaar tenzij er nog verrassingen zouden komen. Uitslagen: Herenenkelspel, vierde ronde: Hewitt (Austr.) versl. Howe (Austr.) 36 1—6 64 6—1 10—8; Fletcher (Austr.) versl. Taylor (Eng.) 2—6 6—3 6—8 6—4 6—4; Osuna (Mex.) versl. Mills (Eng.) 63 63 62, Damesenkelspel, derde ronde: mej. Pachta (Austr.) versl. mej. Sturm (D'l) 64 26 6—1; mej. Palmer (Am.) versl. mej. Ebbern (Austr.) 3—6 6—6 7—5; mej. Forbes (Z.A.) versl. mej. Bassi (It.) 6—c 6—3; mej. Schultze (D'l) versl mevr. Segal (Z.A.) 64 1—6 6 mej. Schacht (Austr.) versl. mej. Bentley (Eng.) 64 6—1; mevr. Pucejova (Tsj.-Sl.) versl. mej. Lehane (Austr.) 86 6—3. Herendubbelspel, eerste ronde: Knight en Piekard versl. Leius en Likhachev (Rusl.) 8—6 6—4 108; Falkenburg (Am.) en Paish (Eng.) versl. Borotra en Jalabert (Fr.) 6f 6—2 64; Bowrey en Knox (Austr.) versl. Brichant en Drossart (B.) 64 46 11—9 2—6 64. Tweede ronde: Emerson en Fraser versl. Lal en Mukerja (Ind.) 6—0 6—3 6—3; La ver en J. Fraser versl. Forbes en Segal (Z.-A.) 6—3 7—9 6-4 16—14. Dell en Douglas (Am.) versl. Pietrangeli en Sirola 3—6 6—4 6—1 15—13. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mevr. Ridderhof en Van Eijsden versl. mej. Rosser (Eng.) en Soriano (Arg.) 6—3 1—6 6—3. Mevr. de Jong en Maris versl. mevr. Segal (Z.A.) en Shepherd (Austr.) 9—7 6—4. Horizontaal: 1 Het vochtverlies gaf een gekakel van je welste (7); 5 Geen zwanebrood, maar gekleurde korstmossenbrij (7); 9 Wie niet wil wanneer hij mag, krijgt dit op een later dag (3)10 Dit vreemd beslag is bijna bargoens (7) 11 Wie kunst vernielt, wordt van eigen luister beroofd en zelfs dan vaal van voorko men (7); 12 Leuk speelgoed voor vader en zoon, als hij tenminste niet boemelt (5); 15 De speelruimte is maar mager (5) 19 Om de kachel, op de trap hoort men heimelijk gesnap (10)20 Fnuik de hoogmoed, volg dit bevel streng op en kies een ton als woning (4); 22 Laat over voornemens nooit dit gewas groeien (4); 24 Wie een schaapje wil enteren late zich niet snappen, anders wordt het jammeren (10)25 In het pu ren gaat men zelfs roodpaars zien (5) 28 Wat men nooit met hetzelfde vergel den mag, maar wat zijn meester loont (5)31 Eenstemmig manen met een kwinkslag (7)32 Is dit een aangeboren neiging voor een opstootje? (7); 33 Neem een les aan deze boom (3); 34 Levendigheid wordt haast tirannie (7); 35 Driemaal zuiver zij het gebied, waar op men zich beweegt (7); Vertikaal: 1 De schoenmaker wil weten hoe de vork in de steel zit, maar moet zich met eigen zaken bemoeien (5); 2 Bè, zei de bok toen hij de zilvermeeuw zag (5); 3 In een van Ibsens figuren keert een oude priester terug (5)4 En mor niet... het is geweldig! (5); 5 Een hu morist doet haar met veler bijval schud den (5); 6 De lijfspreuk van de heden daagse jeugd is: „kunne we nog es lache" (5); 7 Om de armen der aarde is ook gedacht, omhelzen kost niets (7); 8 Do at sla met haar huzaar in de keu ken van mevrouw (7); 13 Een coureur zat er in de car (5)14 Ik zeg je dat deze bontjas een hele til is (5); 16 en hoort Jan er niet bij? (7); 17 Door gapperij (is dit nu het juiste woord?) ontstaat een lege ruimte (6)18 Die op schepper stond Frans te parlevinken (5) 20 In het orgaan voor waterdieren vindt ge uw zinnebeeld van kracht en trots (5); 21 Voor muziek en mimiek kan men op Erato rekenen (5); 22 Het kunstprodukt van de graveur (7); 23 Op aloude wijze wordt het overschot op het brutale af (7); 25 De primus doet het uitstekend (5); 26 Aan de muren zijn jammerklachten uiten (5); 27 Ook de zeezwaluw meent het serieus en is er van vervuld (5)28 Een vuurpijl brengt een onaangename gesteldheid teweeg (5); 29 Ook de ara is zijn bewoner (5); 30 Als we dit eerlijk zullen doen op het avondje van sinterklaas.... (5). KRUISWOORDRAADSEL. OLPLOSSING Horizontaal: 1 strozak; 7 poseren; 13 poel; 14 vak; 16 bar; 17 liga; 18 etui; 19 opening; 20 item; 21 Loke; 22 non; 23 nee; 24 se la; 25 den; 26 nel; 27 nopen; 32 nevel; 34 bende; 38 knopen; 40 ren; 41 balein; 42 speten; 44 pakket; 45 mot; 46 mos: 47 blaker; 51 piloot; 55 boerin; 56 wig; 58 sonoor; 60 innen; 61 reden; 63 serre; 64 keg; 65 wat; 67 Jona; 71 rue; 72 Ede; 73 Rome; 76 Amos; 77 anna len; 78 oven; 79 rage; 80 cis; 81 den; 82 bede; 83 tranche; 84 logeren. Vertikaal: 1 spelonk; 2 toto; 3 reuk; 4 olie; 5 avond; 6 kapoen; 7 paneel; 8 orgel; 9 Elis; 10 rite; 11 egel; 12 namaken; 15 kennis; 16 binnen; 28 ons; 29 popelen; 30 Epe; 31 net; 33 vee; 34 bak; 35 elk; 36 neetoor; 37 dit; 39 nemen; 41 basis; 43 nor; 44 pop; 47 bon; 48 are; 49 kin; 50 lid; 52 los; 53 one; 54 tor; 55 bil jart; 56 wegens; 57 geweld; 59 reke nen; 61 reünie; 62 nadeel; 64 krach; 66 tenno; 68 Omar; 69 noga; 70 Asen; 73 robe; 74 over; 75 mede. Van onze correspondent AMSTERDAM. Niet alle spelers van het eerste elftal van Ajax zullen zich op de transferlijst laten zetten. Zij hebben namelijk hun zin gekregen, want het bestuur van de afdeling betaald voetbal van hun club, waarin zy hun vertrouwen hadden opgezegd, is afgetreden. Er werd een nieuwe commissie voor het betaalde voetbal bij Ajax benoemd. De oude bestuursleden, de heren Keizer, Potharst en Kraan, stelden hun functies ter beschikking. De enige, die terugkwam, was de heer Potharst. De nieuwe leden van de afdeling betaald voetbal bij Ajax zijn de heren Van Dijk en Hordijk. De spelers van het eerste team van Ajax gingen met deze nieuwe commissie akkoord. Geheel buiten deze kwestie staat het verzoek van de international Prins, die gevraagd heeft om op de transferlijst te worden geplaatst. Het hoofdbestuur van de Amsterdamse club kreeg nog een nieuwe penning meester, namelijk de heer Jurgens, die de heer Dukker als zodanig opvolgt. ASSEN. Tijdens de op het motor circuit van Drenthe gehouden training voor de Grote Prijzen van Nederland (TT-races) die vandaag op het program ma staan, heeft zich in de 250 cc-klasse een dodelijk ongeluk voorgedaan. In de „kniebocht", vlak bij de hoofd tribune, verloor de 24-jarige Amster dammer Johan Schuld, die met zijn NSU op dat moment een snelheid van ongeveer 130 km/u had, de macht over het stuur waarna de motor enkele malen over de kop sloeg. Schuld werd onmid dellijk naar een ziekenhuis in Assen vervoerd waar men slechts kon consta teren, dat hij tijdens het vervoer was overleden. Het was de eerste maal dat de Am sterdammer in internationale races zou uitkomen. bracht, zich voor op de eindsprint met uitzondering evenwel van Geldermans, De Nederlander was namelijk nog niet helemaal zeker van zijn gele trui. De Belg Hoevenaers had in het algemeen klassement een achterstand van slechts 23 seconden op hem. Dat wilde dus zeg gen dat, als Hoevenaers de sprint won of zelfs ook maar tweede werd, de gele trui naar de Belg zou gaan. Daarom zette Geldermans na enkele mislukte uitloop pogingen van Doom en Schroeder, zich aan het wiel van Hoevenaers om hem het sprinten te beletten, of, indien hij het tóch zou doen, zich te laten gangmaken en in het laatste ogenblik over hem heen te springen Hoevenaers sprintte nietGelder mans, die dit vrij snel in de gaten had, werkte zich snel naar voren en verwierf nog een vijfde plaats en de gele trui. Zowel Anquetil ais Altig waren onder de eersten, die hem kwamen gelukwensen toen zij eenmaal binnen waren. Het was een grote dag voor Gelder mans. 1 z T X y\ 9 lei u if fy 2S 16 *7 i U 4 i 2Q Wl 23 ïVÊk 4 25 iL - 3G ■ii 'v,' 31. ?-* 33 v-u,< Y 3X

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 11