Rijkswaterstaat sprak derde haven Breskens over Zout in de poel stuwt ver- kavelingskosten omhoog Goede merries keuringen in op Goes de Hartelijk afscheid van twee kleuterleidsters in Goes Kleine commissie bestudeert beheersvorm van project Veel gegadigden Sportdagen in Terneuzen SDKB-twaalftal naar Princenhage Geslaagden chr. kweekschool Mulo-examens nBeneivagen in Lange enige vervoer Kerkstraat Donderdag 28 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 vergadering met Gedeputeerde Staten SCHEVENMGËN SAMENWERKING Mening ir. Thijsen in Zeeuws tijdschrift TEVENS FOKPAARDENDAG ZOMERAVONDVOETBAL Rode bessen en kersen in Kapelle-Biezelingen Hengelivedstrijd in Krabbendijke Hengelivedstrijd van Schoorse Hengelclub Premiekeuringen Axel SKNWK zal winst moeten afstaan Geslaagd voor typen Geslaagden Christelijk kleuteronderwij s Zeer druk bezochte ouderavond Toelatingsexamens Goese lyceum MiRKFBKmnim BRESKENS. Plannen voor de aanleg van een derde haven bassin in Breskens zijn deze week in een vergadering in de vissers-, haven- en badplaats besproken. Daartoe uitgenodigd door de leden van Gedeputeerde Staten kwamen bijeen vertegenwoordigers van West-Zeeuws-Vlaamse gemeenten, de commissie streekontwikkeling West-Zeeuws-Vlaanderen en het dagelijks bestuur van de Stichljing Havenbelangen Breskens in oprichting. De vergadering stond onder leiding van de commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, ir. J. H. v. d. Burgt, gal een uiteenzetting over en een toe lichting op de door Rijkswaterstaat met betrekking tot de derde haven ontwik kelde plannen. Er werd een kleine com missie gevormd die het plan nader zal bestuderen en tevens zal trachten een antwoord te vinden op de vraag ol de haven van Breskens in de toekomst beheerd zal dienen te worden door een publiekrechtelijk lichaam door de streek te vormen. Het bestaan van plannen tot aanleg van een derde haven in Breskens is geenszins een garantie dat het bassin er werkelijk zal komen. Het uittrekken van bedragen op de rijksbegroting voor dat doel betekent nog niet dat realise ring van de plannen zou volgen. In dit verband wijzen we naar de ha venmannen van Scheveningen, die al dertig jaar bestaan maar nog steeds op uitvoering wachten. Van de zijde van Rijkswaterstaat zijn suggesties gedaan terzake van heit door haar afstoten van het beheer van de haven van Breskens. In hoeverre deze suggestie in verband staat met en voorwaarde is voor het al ot niet uitvoeren van de derde haven is naar buiten nog niet gebleken. Thans zal de zojuist ingestelde Kleine commissie zich met dit probleem bezig houden. Het zal voor deze commissie stellig van veel nut zijn te weten dat het bedrijfsleven dat belangen bij de haven van Breskens heeft en georgani seerd is in de vereniging tot behartiging van belanghebbenden bij de Bressiaan- se haven enige tijd geleden over deze materie vergaderde en zich positief te gen het afstoten door het Rijk van het beheer der haven stelde. Hierbij werd aangevoerd dat dan het bedrijfsleven voor onoverkomelijke financiële lasten zou komen te staan, waardoor vestiging van bedrijven van buiten zeker geen aanmoediging zal ondervinden. Samenwerking is een woord dat nog al makkelijk in de mond ligt, maar tot samenwerking komen in groter ver band althans is een andere zaak. In derdaad is men in engere kring tot een bepaalde samenwerking geraakt tussen gemeenten die een duidelijk aanwijs baar gemeenschappelijk belang hadden, o.a. de vijf kunstgemeeraten en nu weer de vier gemeenten die een industrie schap hebben gevormd. Regionaal lig gen de zaken gecompliceerder en speelt het chauvinisme nog steeds een grote rol, waaraan het streven de vinger zo diep megelijk in de pap te steken zeker niet vreemd is. Vijftien jaar heeft het geduurd voor de gemeentebesturen heit eens konden worden over de gemeenschappelijke aanpak van het b.l.o.- onderwijs. Het vraagstuk van het ophalen van het huis vuil en de stichting van eea compostbe- drijf, dat in vele West-Zeeuws-Vlaamse gemeenten een nijpend vraagstuk is en in eerste instantie een zaak die de volksgezondheid raakt, kan men nog niet tot een gemeenschappelijke oplos sing brengen. Het is te hopen dat de commissie die het havenprobleem moet oplossen min der tijd nodig heeft dan een andere voor het b.I.o.-onderwijs. Immers in Bres kens zijn er reeds veie gegadigden die belangstelling hebben voor industrie- MIDDELBURG. Ir. W. Thijsen heeft in het Zeeuws tijdschrift een be schouwing gewijd aan de streek De Poel ten zuidwesten van Goes. Behal ve over de fauna van dit gebied schrijft hij ook over de landschappelijke toe stand ervan. Hij herinnert eraan dat reeds in 1943 een eerste aanvraag tot ruilverkaveling van De Poel is gedaan. In 1961 Is dit plan weer opgevat, in die zin dat men het gewenst achtte de boe ren van de noodzakelijkheid van een ruilverkaveling te overtuigen. Indien er allerlei toch wel gewenste voorzieningen zouden worden getroffen zouden de kosten hiervan ver uitgaan boven het gangbare gemiddelde van ca 2500 tot 3000 gulden per ha. Men acht dit onaanvaardbaar, zodat er minder voorzieningen komen. Dit standpunt lijkt ir. Thijsen als buitenstaander dis- GOES. In Goes werden giste ren de eerste premiekeuringen voor merries gehouden door de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard", afdeling Z«eeland. Over het algemeen waren de mer ries van goede kwaliteit. Vooral de kopnummers in de oudere klassen kwamen zeer goed voor de dag. De keuringen, die een matige belangstelling genoten, hadden een vlot verloop. De Bond van Zuid-Bevelandse Paar denfokkers had gisteren tevens de gele genheid aangegrepen om een fokpaar- dendag te organiseren. Voor de eerste maal waren ook paarden van Noord- Beveland op de Grote Markt aanwezig, hetgeen bij de premiekeuringen even eens het gpval was. De strijd" om het kampioenschap van de fokpaardenda.g, had een zeer spannend verloop. Drie paarden wer den voor het kampioenschap terugge roepen nl. Astrid van Kapelle van J. van Overbeeke te Kapelle, Astrid van de Berg van C. v. d. Linde, Kloetinge en Elza van de Werrielaan van C. J. v. d. Dries te 's Heerenhoek. Na het eerste oordeel van de jury moest Astrid van de Berg de baan verlaten. Uiteindelijk ging de kampioenstitel naar Astrid van Kapelle en de reser ve-kampioenstitel was dus voor Elza van de Werrielaan. De burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber, reikte met een hartelijk toespraakje de beker, beschikbaar ge steld door de gemeente Goes, over aan de eigenaar van de kampioene, de heer J. van Overbeeke. Keuringen De uitslagen van de keuringen luiden als volgt: 2-jarige merries, geboren I960, kleine maat. Cindy van Monnikenhof, Fa. D. A. Timmer man en Zn., Kattendijke la pr.; Hannie van Waarde. C. Mol, Waarde lb; Hilda van Waarde, C. Mol. Waarde 2. 2-jarige merries, geboren 1960, grote maat. Sonja van Baron, A. L. Schrier, Kapelle la; Ingrid van Doolman. Jac. Simonse, Hein- kenszand lb; Clara van de Karnemelksput, P. H. Janse, Goes 2; Anja van onder de Linde boom, A. Zandee, Wemeldinge 3. 3-jarige merries, geboren 1959, grote maat. Petra van Wissekerke. R. J. Scheele, Wisse- kerke 1; Ivonne van Elsdiek, Gebr. J. en J. Smallegange, Ellewoutsdijk 2; Ada van onder de Lindeboom, A. Zandee, Wemeldinge 3a; Frida van Donkerzicht. Gebr. Leendertse Hlzn., Kamperland 3b. 4-jarige merries, geboren 1958, kleine maat. Nelly, A. L. Schrier, Kapelle 1; Honnie van Elsdiek, Gebr. J. en J. Smallegange, Elle woutsdijk 2; Soraya van Melo, C. Mol, Waar de 3. 4-jarige merries, geboren 1958, kleine maat. Astrid van Kapelle, J. van Overbeeke, Ka pelle 1; Usette van Welgelegen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 4. 5-10-jarige merries, geboren 1957-1952, klei ne maat. Xenia van Monnikenhof, Fa. D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke la; Vero nica van Linguënda. J. van Overbeeke, Ka pelle lb; Honnie van Swanenburg, B. de Maaker, Woifaartsdijk lc; Dora van Egchel, C. Mol, Waarde 2a; Gizy, A. L. Schrier, Ka pelle 2b; Favorite van de Noordhoek, A. L. Schrier, Kapelle 2c; Clara van Waarde, C. Mol, Waarde 2d; Sonja van Cellie, D. Ge- schiere. Borssele 3a; Elza, P. v. d. Waart, Heinkenszand 3b; Liza van Brunswijk, M. Verdonk en Zn., *s Heerenhoek 3c. 5-10-jarige merries, geboren 1957-1952, grote maat. Elza van de Werrielaan, C. J. v. d. Dries, 's Heerenhoek la; Astrid van de Berg, C. v. d. Linde, Kloetinge lb; Eionda van Ka pelle, J. van Overbeeke, Kapelle lc; Cobie van Schoondijke, A. Schrier, "Waarde 2a; Son ja van Wilgenhof, A. Schrier, Waarde 2b; Rode Kruis Wanttelsport- Alice van Donkerzicht, G®br. L^ndertse i ^ag w«rd gecollecteerd voor de plaat- Hïzn., Kamperland 2c, Irma, A. de Bar^, o-Moiintf iran bet N P K De on- Kloetinge 2d; Guida v. d. Karnemelksput, P,wlljke a,™1 «SIn N Ue °P H. Janse, Goes 3a; Miranda v. d. Kreekrak,brengst was 96.48. M. Verdonk en Zn., 's Heerenhoek 3b; As trid van het Dorp, Jac. Simonse, Heinkens zand 3c; Helma, A. de Bart, 's Heerenhoek 3d. Merries, ouder dan 10 jaar. Tösca van Monnikenhof, Fa. D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke la; Aïda van Coegors, J. D. Wa. genaar, Kloetinge lb; Kato van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge lc; Mona van Melo, Gebr. Leendertse Hlzn., Kamperland 2a; Jus tine van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetin ge 2b; Nicoline van Elsdiek, Gebr. J. en J. Smallegange, Ellewoutsdijk 2c; Martha van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 2d; Gloudien van Elsdiek, Gebr. J. en J. Smalle gange, Ellewoutsdijk 3a; Rita d'Amice, C. Mol, Waarde 3b. Fokpaardendag Hengstveulens geboren na 15 mei 1962. Roeland van de Werrilaan C. v. d. Dries, 's Heerenhoek 1, Dorus van de Noordkant J. D. Wagenaar, Kloetinge 2a, Joel van Waarde C. (Mol, Waarde 2b; Nomo van Rei- mershoek B. de Maaker, Woifaartsdijk 3a; Bento van Onder de Lindeboom A. Zandee, Wemeldinge 3b. Hengstveulens, geboren voor 15 mei 1962: Jeroen van Waarde C. Mol, Waarde 1. Merrieveulens, geboren na 15 mei 1962: Norma van Beveland B. de Maaker, Woi faartsdijk 1; Grace van Brunswijk M. Ver donk en Zn., 's-Heerenhoek 2; Aletta van Elsdiek Gebr. J. en J. Smallegange, Elle woutsdijk 3. Merrieveulens, geboren voor 15 mei 1962: Simone van Kapelle J. van Overbeeke, Ka pelle 1; Tosca van Elsdiek Gebr. J. en J. Smallegange, Ellewoutsd. 2a; Irene van Els diek idem 2b; Jolanda van Tervaten C. v. d. Linde, Kloetinge 2c; Gonny van Bruns wijk M. Verdonk en zn. 's-Heerenhoek 2d; Sonja van Helma A. de Bart, Kloetinge 3a; Liza van Donkerzicht Gebr. Leendertse H. Izns., Kamperland 3b; Amanda van Kapelle J. van Overbeeke, Kapelle 3c; Cellie van Sonja D. Geschiere, Borssele 3d; Lisa C. Rijk, Ovezande 4a; Petra (P. v. d. Waart, Heinkenszand 4b. Hengsten met 5 afstammelingen, geboren in 1962: Cesar van de Ronduit M. Verdonk en Zn., 's-Heerenhoek 2. Merries met 2 afstammelingen: Tosca van Monnikenhof Fa. D. A. Timmerman en Zn.,t Kattendijke 1; Veronica van Linquenda J. v. Overbeeke, Kapelle 2. Stalgroepen van 3 stuks: Stalgroep van Fa. D. A. Timmerman, Kattendijke; id. J. van Overbeeke, Kapelle; id. A. L. Schrier, Ka pelle; id. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Vierspannen van één eigenaar: Vierspan van A. L. Schrier, Kapelle la; id. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge lb. TERNEUZEN. Met groot enthousi asme hebben gisteren op het gemeente lijk sportterrein 582 leerlingen van de twee hoogste klassen van lagere scho len uit Terneuzen, Zaamslag, Driewegen, Hoek, Philippine, Sluiskil en Zandstraat hun jaarlijkse sportdag gehouden. Bij goede resultaten kon het diploma a, b, c, d, of e worden behaald. De uitslagen luidden: estafette over 60 me ter, jonigems 1011 jaar: r.k. jongens school, Terneuzen, jongens 12—15 jaar: r.k. jongensschool Terneuzen, meisjes 10—11 jaar: Zuidlandschool Terneuzen, meisjes 1215 jaar: r.k. meisjesschool Terneuzen. Het tweede onderdeel van het pro gramma, caiSti werd bij de meisjes ge wonnen door de o.l. school, en bij de jongens door de Zuidlandschool, beide te Terneuzen. De technische school van Terneuzen had deze keer de eer het jaarlijkse sport- tornooi tussen de technische scholen te organiseren, 's Ochtends werden de at- letieknummers afgewerkt. Op de eerste plaats kwam Bergen op Zoom, Hulst werd tweede en Terneuzen bezette de derde plaats. Het 's middags gehouden voetbal- en handbaltornooi werd respectievelijk ge wonnen door Hulst en Bergen op Zoom. ZIERIKZEE. Ter gelegenheid van ruimte aan de derde haven. Het belang- j®besturen van de Schouwen- rijkste is dat de derde haven er komt. ?uid-Nederlandse Korf balbonden nu definitief overeengekomen, dat de jaarlijkse ontmoeting tussen het S.D.K.B. en het Z.N.K.B. twaalftal niet op Schouwen-Duiveland zal worden ge speeld maar te Princenhage. Zoais bekend werd deze ontmoeting vorig jaar te Etten gespeeld en won het S.D.K.B.-twaalftal met niet minder dan 144. De Schouwenaren. legden toen be slag op de Ir. H. A, Duns-wisselbeker terwijl ook de adspiranten van de S.D.K.B. met 17 zegevierden. De Tech nische Commissie van de S.D.K.B. heeft nog geen spelers aangewezen. cutabel: een nieuwe woning zonder ra men is in ons klimaat onbewoonbaar, zodat het uit gezondsheidsoverwegingen aantrekkelijker is in de oude woning te blijven, waardoor in ieder geval de dok terskosten niet opgevoerd worden. De waterafvoer van De poel is naar landbouwkundige maatstaven vooral 's winters onvoldoende. De afwate ring geschiedt op de Oosterschelde, het geen als onaantrekkelijk wordt gezien, omdat er dan in de toekomst na het gereedkomen van het deltaplan zilt water in het zoete Zeeuwse meer zou stromen. Daarom moet de afwatering in de Westerschelde gebeuren. Blijft het volgens ir. Thijsen belang rijke probleem hoe het zilte poelwater zoet moet worden. De enige afdoende oplossing zou vermoedelijk zijn om het oer veen onder de klei weg te graven en -v jaar de klei met gips te bestrooien of op te hogen, waardoor zich echter een nieuw probleem aankondigt: waar het materi aal ervoor vandaan te halen? Dit zou een aanzienlijke daling van het maai veld met zich mee brengen en dus de noodzaak dieper te ontwateren. Rayon Goes: (P.T.T.—-De Zon 4—0, Typo's —Gar. Adria 2—3, V.V.Z.B.—(A.K.F. 0—0, Gem. werken—Comlb NS 0—3, Inter Soal- Oes-DA.F. 31, Betonfabr. Haringman— Keur. dienst Zld. Haringman n.o.g. Rayon Sas van Gent: C.N.A.-r-S.A.S 4—1 Rayon Terneuzen: Rijkswaterstaat n— 'H.K.C. 1—(6, Mis trappersHoek vet, 12, P.Z.E.M.De Hoop 41, Scheepswerf—Me- terfabriek 1—0, Rijkswaterstaat I—P.T.T. 03, S.C. de Meyer—Spadella 0—5. Rayon Vlissingen: afd. I: Zeemacht I— V.A.W. II 7lt G.P.C. I—P.V.S. I 6—0, Coal 1—Uiterton I 4—6, S.BJL.V. I—P.Z.E.M. I 4—2. Afd. II: V.A.W. II—PV-S. II 3—0, G.P.C. Jl—JP.Z.EM 10—<1, Uiterton U S.SVV I 1—1, BV.V. '57 I—V.A.W .IH 7—1. Rayon Zierikzee: Zierikzee vet.—tP.Z.E.M. I 12, Kon. Zeelandia—Neptunes 50. Ir. Thijsen vermoedt dat de aanwe zigheid van dit zout de belangrijkste reden is waardoor de kosten van de voorgenomen ruilverkaveling uitzonder lijk hoog zouden worden wanneer het werk. uitgevoerd zou worden zoals bet- behoorde. 9 Het lijto dan ook aannemelijk al dus ir. Thijsen dat de verhouding tus sen grasland en 'bouwland, waarvan resp. 72 pet. en 18 pet. aanwezig is, niet ingrijpend ten gunste van het meer gewilde bouwland zal verschuiven. Het gehele gebied beslaat «en opper vlakte van ongeveer 5000 ha. KAPELLE. Op de fruitveiling in Kapelle-Biezelinge werden woensdag weer enkele primeurs van de nieuwe frutioogst aangevoerd. Door de teler J. J. Mol uit Hansweert werden de eerste rode bessen op de veiling aangevoerd. Hierdoor werd 84 cent per doosje van 250 gram betaald. De heer M. Op 't Hof uit Biezelinge voerde de eerste kersen aan. Het was het ras Early Rivers waarvoor 0.54 per doosje van 250 gram werd betaald. De eerstelingen van deze producten zijn dit jaar overigens heel wat later dan het vorig jaar want toen kwamen op 1 juni reeds de eerste rode bessen aan de veiling en op 5 juni werden toen de eerste kersen aangevoerd. Er is dus een verschil met het vorig jaar van 3 tot 4 weken. KRABBENDIJKE. De achtjarige Johnny Meyer is winnaar geworden van het geanimeerde hengelconcours, dat door de liefhebbers in Krabbendijke werd georganiseerd. Voor dit concours bestond een grote publieke belangstel ling. Ook de deelname was goed, want ruim 40 personen wierpen de hengel uit. De uitslag was: 1. Johnny Meyer. 87 pt., 2. P. van Oosten, 74 pt., 3. P. Schrijver. 64 pt., 4. en 5. C. van Oosten en M. Benou, elk 60 punten. SCHORE. Aan de hengelwedstrijd van de Schoorse Hengelclub in de Wes terschelde hebben ruim 20 personen deelgenomen. De totale vangst was 2400 gram, die na loting ten deel viel aan de heer G. de Pree. De uitslag was: L. F. Rijk, 660 pt, 2. C. Wisse, 450 pt, 3. J. de Pree 430 pt, 4. J. Hengstdijk 420 punten. Tijdens de zaterdag 23 juni jl. te 9Jong Dreischor DREISCHOR. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de gymnas tiekvereniging „Jong Dreischor" orga niseert deze vereniging op zaterdagmid dag 30 juni a.s. een groot turnfeest, waaraan door enkele honderden gym nasten zal worden deelgenomen. Behalve door de jubilerende vereniging zelf zal aan het feest worden meegewerkt door „Kwiek" uit Bruinisse, „Duiveland", Oosterland, Rust Roest, Zierikzee en „Olympia" uit Zierikzee. Zoals bekend moest deze viering op zaterdag 26 mei vanwegè de ongunstige weersomstandig heden worden afgelast. In het destijds gemaakte programma is geen wijziging gekomen. Om half drie stellen de deel nemers zich op bij de oude openbare school waarna een mars door het dorp wordt gemaakt. Om 3 uur volgt de op mars op het sportterrein door het mu ziekgezelschap „Crescendo" onder lei ding van directeur J. van der Weijde. AXEL. Te Axel werden regionale pre miekeuringen gehouden voor stieren en fok- vee. De uitslagen waren: Stieren: 2e prijzen: Evita's njpe van J. de Putter; Eric van Driekwart, R. Verhelst. Ie kalfskoeien: le prijtzen: Moortjes Lente, W. Dieleman; Dirkje van Duboishoeve, "W. L. den Hamer; Mora Wiep, C. Boer; Akke 11 Ha. de Feijter. 2e prijzen: Koosje, S. van Hoeve, P. van Duiboishoeve; W. L. den Ha mer; Mine, M. van Doorn. 3e prijzen: Rika, (kinderen P. de Putter; Tommy 7, M. van Doom. 2e kalfskoeien: le prijzen: Kitty van Du boishoeve, W. L. den Hamer; Paula 2, H. de Feijter; Rotterda's Lady, C. Boer. 2e prijzen: Aukje 4, C. Boer; Miep, J. Boer. 3e kalfskoeien: le prijzen: Annemieke Sik. kema, C. Boer; Martha 67, C. Boer. 4e kalfskoeien: 2e prijs: Miep 3, J. Boer. Oude koeien: le prijzen: Ria, C. Boer; Moortje, C. Boer; Mora Wiep 2, C. Boer; Iet je 32, J. K. de Putter. Vaarzen: le prijs: Juweeltje van Dubois hoeve, W. L. den Hamer; 2e prijs: Jeltje, H. de Feijter. Kampioene: iRia, C. Boer. Korfbalcompetitie SDKB ZIERIKZEE. Hoewei Bur Hi I in de le klasse van de Schouwen-Duive- landse Korfbalbond nog slechts één puntje moet bemachtigen uit vier te spelen wedstrijden, zullen de Burghe- naren hun kampioensfeest toch nog even moeten uitstellen. De voor donderdag avond geplande wedstrijd tegen num mer twee van de ranglijst Brou wershaven I is nl. uitgesteld. Ten einde toch in conditie te blijven speelt Burgh zaterdag op het Van Zuyen- sportpark te Burgh een vriendschappe lijke wedstrijd tegen lxet Goese TOGO I, dat een weekend in de Westhoek van Schouwen tomL doorbrengen. Ongetwij feld voor de vele korfballiefhebbers op Schouwen een aardige gelegenheid eens met korfbal uit overig Zeeland kennis te maken. Zeemeeuwen krijgt in Haamstede ge legenheid om haar derde plaats op de ranglijst te verstevigen want we geloven niet, dat het onderaan bengelende Uni- tas de blauw-witten de punten zal ont futselen. Integendeel, we rekenen op een grote zege voor de Meeuwen! S.K.N.W.K. krijgt het opnieuw moeilijk want WIK is een sterke tegenstander en de punten zullen wel naar Kerkwerve gaan. Velocitas is in 2a opnieuw op de laatste plaats terechtgekomen en de twaalf uit Serooskerke zullen ditmaal wel alles in het werk stellen om DOSKO van de winst af te houden, hetgeen overigens niet zo eenvoudig zal zijn. Nu Burgh II de leiding van Stormvo gels weer heeft overgenomen zullen de groen-witten NOAD wel met een neder laag naar Dreischor terug sturen. Stormvogels krijgt bezoek van SKNWK II en om niet al te veel achterop te geraken zullen de punten ditmaal in El- lemeet moeten blijven. Zwaluwen '61 blijft het in de tweede klasse B uitstekend doen en de club uit Scharendijke-Elkerzee staat nog steeds bovenaan. Nu de rood-witten be zoek krijgen van Burgh III moet het niet moeijijk zijn om opnieuw de zege te behalen. WIK II staat er theoretisch nog beter voor want de Kerkwervenaren hebben een verliespunt minder dan de Scharendijkers. DES is totaal van slag en daarom geven we de rood-zwartgp ook tegen WIK weinig kans om zich op gelijke hoogte van het niet spelende SVOWK te plaatsen. "Hn de 3e klasse is alle aandacht ge richt op de ontmoeting tussen Zeemeeu wen II en WIK III. Nu WIK III in Haamstede op bezoek moet geven we de Meeuwen toch de beste kans op de winst. Renesse ontvangt bezoek van NOAD II en dit betekent voor de duin bewoners waarschijnlijk de tweede ze ge. In verband met het door de vereni ging „Dosko" te Noordwelle te houden adspirantentournooi zijn in de beide ad- spirantengroepen geen wedstrijden vast gesteld. Maandag 2 juli worden in groep B de volgende wedstrijden gespeeld: DES —WIK; NOADBrouwershaven en Uni- tasNieuwerkerk. GOES. Vier en zeventig leerlingen van de Burgemeester van Dusseldorpschool voor U.L.O. hebben het examen, afgelegd voor het diploma Machinescfhrijven, afgenomen door de Vereniging van Leraren in de stenogra* fie „Groote". Afgewezen werden vijf kandi daten. Geslaagd zijn: K Harinck, J Hoekstra, A Kaaisteker, P Kloosterziel, J Krijger, Y Sloover, J Schipper, I Sturm, P Sturm, S de Witte, M Brusket, A Lots, J Oele, N Oele, D Schakel (lof), J Schout, M de Smidt, M Zweedjjk, M de Koning, M Anthonisse, C Do- minicus, G de Dreu, A van Hemêrt, M Jol- liife, A Koning, W v d Kuijl (met lof), en M van Sprang, allen uit Goes, J Spee, L de Laat en G Jacobs (met lof) te KleOtinge, D Ruissen (met lof), A Vervenne, J Vleugel (met lof), en J Leendertse, Wemeldinge, A Dekker en A Nijsse te Wilhelminadorp, C Brand en J Geluk te Kattendijke, A Bruin- ooge en C Westerweele te Borssele, J Goet* heer, H Lalkens en J Schaalje, Driewegen, Chr Heijnsdijk (met lof), M de Regt en M Weslstrate te 's-Heer Arendskerke, C Beu- zenberg, A Burger, J Eversdijk (met lof), F Herselman en P Sonke te Kapelle, C Cappon, C van der Does, J van der Does (met lóf), P de Jonge (met lof), G de Korte C de Mol en C de Smidt te Heinkenszans, M Platschor- re te Ellewoutsdijk, A van Oosten en C Wis- kerice te Nieuwdorp, N Bosschaart (met lof), W Schipper en W Ossewaarde te Woifaarts dijk, J Minnaar te 's-Gravenpolder, J West- strate te 's-H. H. Kinderen, J den Engelsman te Oudelande, H de Kunder te Ovezande en M Moerland te Baarland. MIDDELBURG. Bij de aan de op leidingsschool voor Chr. Kleuteronder wijs gehouden examens slaagden de volgende dames: E. v. d.Berge te Nieuwdorp, A. Bout te Veere, E. Hil- lebrand, C. J. Knuist te Goes, W. Kod de te Nw. en St. Joostland, J. J. de Lange, A. B. Midavaine te Middelburg, E. D. Lindhout, L. Murre te Lewedorp. C. E. van Oosten te 's-H-Arendskerke. GOES. De zeer druk bezoch te ouderavond van de vereniging voor christelijk fröbelonderwijs, gisteravond in de Oosterkerk, stond enerzijds in het teken van het afscheid van twee leidsters en anderzijds in het teken van de belevenissen van de kleuters op de scholen en op het podium.Een ouderavond van de kleuterschool zonder kleuters is immers ondenk baar en daarom waren het de kleintjes, die op hun eigen, onge dwongen manier, een groot deel van de avond zelf vulden. Dit afscheid gold de dames C. Zon- deTvan-Van Duliemen eu C. Maat-Mat- la. Mevrouw Zondervan is vele jaren hoofdleidster geweest van „Kinder vreugd", terwijl mevrouw Maat enkele jaren leidster is geweest van „Jong Goes". Beiden achtten de tijd gekomen om het christelijk kleuteronderwijs in Goes te verlaten, dat zij een lange reeks van jaren met grote toewijding en lief de hebben gediend. Het was mevrouw I. Hoek-Smilde die namens het bestuur de scheidende dames oip waarderende en hartelijke wijze toesprak. Zij dankte de leidsters voor al hetgeen zij hebben gedaan ten dienste van het christelijk kleuteronderwijs in Goes en bood de da mes enkele aardige geschenken aan, be stemd voor de buishouding. Het pro gramma bood verder ruimte voor de (behandeling van enkele zakelijke aan gelegenheden. De vereniging (heeft thans drie scholen in exploitatie, te weten „Jong Goes", „Kindervreugd" en „Het Zonnehoekje" met in totaal acht leid sters en ruim driehonderd kleuters. De voorbereidingen voor een vierde kleu terschool, die zal verrijzen in plan-Zuid, zijn reeds getroffen. Zowel de voor zitter, de heer W. van Dullemen in zijn openingswoord als de secretaris de heer W. van Dalen in zijn jaarverslag wezen op deze ontwikkeling. Uit de mededelin gen (bleek, dat het bestuur vele pogin gen onderneemt om tot een geschikte huisvesting te kernen voor de kleuters, die achter de spoorlijn wonen. De heer Van Dalen vertelde nog, dat de bezet- GOES. Voor het toelatingsexamen van het Goese Lyceum zijn de volgende jongens en meisjes geslaagd: E Bieïeveld, Kloetinge, B G Bos, Goes. J Bruel, Goes, A R P de Buck, Kortgenen, I U Christocftowitz, Hans- weert, A J Dek, Kminingen, M Dek, Kruidin gen, P A Dek, Waarde, M den Dekker, Nis- se, A J van Dissel, Goes, P A Dourleijn, Ka pelle, E C Dubois, 's H. H Kinderen, J J Du* vekot, Borssele, J F Edens, Goes, M P A Eversdijk, Kapelle, J Ferdinandusse, Kapel le, P J E Frantzen, Goes, W Goedheer, Bors sele, K D de Haas, Goes, J van der Have, Kapelle, L van Hekken, Ellewoutsdijk, C J P Hollestelle, Kortgène, S van der Hoofd, Kats, Th W Jansen, Kortgene en J de Jong, Kortgene, H E M de Jongh, Goes, J B C de Klerk, Goes, P de Klerk, Kloetinge, H J Klompe, Goes, L A van der Lelie, Goes, A J van der Linde, Kloetinge, C Iz Lu- kaart, Goes, E H van Maldegem, Kortgene, J D Markusse, Kats, E Meus, Mesu, Oude lande, C Meyer, Kruiningen, G J Moerman. Kloetinge, G P Mol, Heinkenszand, J M Nieuwenhuijzen, Oudelande, J D van Oost, Yenseke, E C Fekaar, Yerseke, N B v d Re- pe, Kloetinge, R Riede, Goes, P Robers, Kloetinge, J A Salome, Goes, A P T F San- dee, Wemelddinge, R H Scheepe, Yerseke, K Schrijver, Goes, K van der Sluis, Goes, I H C Steenhuis, Goes, Strating, Goes, B J Swets, Hansweert, M C Tazelaar, Kats, J E Vos. Woifaartsdijk, T F v d Werff, Goes, L H Weststrate, Hansweert, G H H Westveer, We meldinge, H R v d Zaken, Goes, H A van de Zande, Goes, M Zonnevijlle, 's Heer Arends kerke, Y J A Zwartepoorte, Goes. Afgewezen drie kandidaten. MIDDELBURG. Voor de aan de Ghr. kweekschool voor Zeeland gehou den examens voor onderwijzer slaagden de Volgende dames; I. v. d. Ven, St. Laurens, K. P. J. Vermeule, Middel burg, S. C, Vrolijk, Vlissingen, P. En gelse, Heinkenszand en H. Zwemer, Ka- perland. Heren; J. C. Schot, Vlissingen, J. C. Slotema, Zaamslag, W. W. Spape, Soubufg, J. M. Sturm, Goes. Afgewezen: geen. De examens zijn beëindigd. Het eindresultaat is: 44 kan didaten, 41 geslaagd, 3 afgewezen. MIDDELBURG. Bij de aan de Chr. kweekschool te Middelburg 'gehou den examen slaagde voor onderwijze res E. J. A. Elzermen te Goes. ting van de scholen, wat leidsters en kleuters betrof, geen moeiiijikiheden beeft opgeleverd in de laatste jaren. (De pen ningmeester, de heer W. Joziasse kon eveneens een gunstig (geluid laten Sho- ren, want er is een batig saldo in kas van 1557.56 gulden, al is dat dan een bedrag waanmee zuinig imoet worden omgesprongen. Daarna was Ihet woord en de daad aan de kleuters zelf. Van elke school traden groepjes (kinderen op, vaak sierlijk uitgedost om enkele spelle tjes ten beste te geven. Voor -de ogen van vele ouders ontrolden zich weer enkele bekende sprookjes, zoals Sneeuw witje, Roodkapje en andere. (De kleu ters deden (het keurig, ongedwongen en zonder plankenkoorts. Vervolgens waren de kleuters op het witte doek te zien. !De heer J. IJssel had enkele (bijzonder le-uke filmpjes vervaardigd van Ihet wel en wee van de kleuters op de drie scho len. Ook dit programmaonderdeel viel ten slotte zeer in de s/maak. GOES. Op de tweede dag van de Mulo-examens, gisteren in het Schut tershof, moesten slechts twee kandida ten worden afgewezen. Het Mulo-diplo ma A behaalden de dames K. Dekker te Biggekerke, M. N. Kosten te Hans weert (x), J. M. Eckhardt te Yerseke, H. A. I. Reyenga te Yerseke (x), J. J. M. Bruijnzeel te Kats, A. J. M. Willem- kens, Breskens, D. G. de Keijser, Vlis singen, K. W. Gabrielse, Westkapelle, M. Kaland, Westkapelle, M. E. R. Dierick, Biervliet, L. I. Elve, Ter neuzen, M. Meerman, Arnemuiden, en A. W. Kopmels, 's Gravenpolder (x), de heren: J. D. M. Marteyn, Oostburg (x), M, G. Zoetewey, Kruiningen, Ch. F. Michielsen, Waarde, D. H. Ensing, Hansweert, A. M. Reyngoudt, Yerseke, F. Caan, Woifaartsdijk, J. van Moolen- broek, Middelburg, J. J. Adriaanse, Arnemuiden, J. C. W. Naaktgeboren, Vlissingen, M. A. J. Penne, Terneuzen, W. A. Koster, Terneuzen en D. J. van Belzen, Arnemuiden. Het diploma B werd behaald door de heren J. J. van Westen te Goes (x), J. Kastelein, Geersdijk (x), D. v. d. Boo- gaart, Kortgene (x), C. H. Slabbekoorn, Hansweert (x), H. ten Rouwelaar, Mid delburg, J. M. Sandee, Goes, M. A. Tel lier, Goes, L. Kodde, Biggekerke, A. A. Janse, Arnemuiden, A. Buijs, Goes, B. J. de Kok, Goes, K. D. K. Leendertse, Hoedekenskerke, D. W. v.d. Werve, Goes, J. Slabbekoorn, Kloetinge en F. A. Wisse te Kapelle. De met x aangedui de kandidaten zijn tevens geslaagd voor het middenstandsdiploma. GOES. Op de derde dag van de Mulo-examens zijn geslaagd voor het diploma A de dames M. Boone, Goes (x), T. L. Flipse, Kapelle (x), C. Kou senaker, Breskens, Chr. Berrevoets, Goes, P. Kallemeyn, Middelburg, W. J. Hamming, Middelburg en de heren A. C. Hertogh, Breskens (x), W. P. J. de Lozanne, Oostburg, I. de Muijnek, Drie wegen (x), D. M. Nijssen, Yerseke (x), A. J. J. v. d. Velde, Yerseke, H. Kake- beeke, Woifaartsdijk, J. J. van de Vel de, 's Heer Arendskerke, J. C. van Wallenburg, Middelburg, E. J. Kriste- lijn, Middelburg, L. Coppoolse, Grijps- kerke, J. Cevaal, Ritthem, S. X. Schor- tingius, Serooskerke, A. bij de Vaate, Bruinrsse, W. Slagboom, Zierikzee, S. Jongepier, Serooskerke, E. Oh. L. Mu- son, Aardenburg. Het B.-diploma behaalden de dames F. J. Dieleman, Kruiningen (x), W. P. Sandee, Yerseke (x), J. J. van der Walle. Cadtzand Cx). L. Minderhout, Westkapelle, J. Toutenhoofd. Westka pelle, J. Ramondt, Terneuzen; de heren A. J. den Hollander, Hansweert (x), A. Boone, Borssele (x), G. B. L. Voogt, Terneuzen, J. M. Meeuwse, Westdorpe, E. W. Vis, Terneuzen, A. J. Riemens, Hoek, J. Ph. Maat, Terneuzen. De met x aangeduide kandidaten zijn tevens geslaagd voor het middenstands diploma. Zes kandedaten moesten giste ren worden afgewezen. 0 Geslaagd voor het toelatings-examen 1962 van de H.T.'S. te Vlissingen: K J v d Anker. A J Bal, J A Beerens, W L Bil. F C Broodman, B G M Crtison, A v d Driest, C Duinhounver. D GeVuk. J J Heule, B A v d Hof, J Hoogendoorn, T van Hoorickx, J W Jansen van Roosendaal, J C P de Jon ge. P C de Kok, S J G de Koning, J Kop- pejan, C Krijger, J Kuipers, M Leijdons, A Licumahua, W van Luijk. W J E Mondt, P J M Paree, L F Postma, L de Ridder, J J L Risseeuw, H T de Ruysscher, J J Schipper. H de Schipper, J Simonse, F J Slager, P I Verhulst, C Verstraete, F L> Vin- ke, A de Vlieger, W F Vreeke, A Vreke, A Vrijer hoek, J Hoogstrate. GOES. Het wordt voortaan, oppassen voor de brommers, fiet sers, en in mindere mate voor de autobestuurders, die op de zater dagmiddag de Lange Kerkstraat, Ganzepoortstraat en Klokstraat willen inrijden. Een wit bord met een rode rand dat midden in deze straten was geplant, heeft er en kele jaren achtereen voor gezorgd, dat vrijwel niemand al fietsend of brommend deze winkelstraten in reed. Met ingang van zaterdag zul len deze borden verdwijnen. De verbodsbepaling blijft echter on verminderd van kracht, want de borden aan de gevels blijven ge handhaafd. Het is al enkele jaren geleden, dat het besluit werd genomen om de lange Kerkstraat, Ganzepoortstraat en Klok straat, de meest drukke winkel- maar ook tevens de nauwste straten van Goes, af te sluiten voor het rijdende verkeer op de zaterdagmiddagen van twee tot zes uur. Niet iedereen was toen kennelijk op de hoogte van deze verbodsbepaling. De politie-mensen hadden op de zaterdag- middagen handen vol werk om proces sen-verbaal uit te schrijven, want het verbod werd door velen genegeerd. Veertig bonnetjes op een zaterdagmid dag waren geen uitzondering. Dat werd uiteraard te bar. En de witte borden met de rode randen hingen intussen aan de gevels. Zij hangen er nog. Het publiek lette echter niet op deze bor den. Op advies van het toenmalige colle ge van B. en W. werd daarna besloten midden in de straat borden te plaatsen. En toen was het met de schrijverij van de bonnetjes gedaan. Het was immers onmogelijk om deze borden zonder meer te negeren. Hetgeen dan ook niet ge- beur.de. Men acht nu de tijd gekomen om de ze borden uit de straten te verwijderen. De politie gaat er van uit, dat het pu bliek nu wel langzamerhand weet, dat de Lange Kerkstraat en de Klokstraat voor het rijdende verkeer zijn afgeslo ten op de zaterdagmiddagen. Het pu bliek dient het althans te weten. De borden aan de gevels spreken immers duidelijke taal. Wel was het zo, dat deze borden moeilijk te ontdekken waren aan de gevels. Zij waren op ta melijk hoog niveau bevestigd. Het was inderdaad niet zo overzichtelijk. De borden zijn thans ietwat lager aange bracht. zodat het voor iedere wegge- ker mogelijk moet zijn om de borden, te onderscheiden. Het wordt dus oppassen. De verbods bepaling blijft onverminderd van kracht. Met de brommer of fiets aan de liand moet u blijven winkelen in de nauwe en drukke Lange Kerkstraat en Klokstraat te Goes of anders gezegd: de „benewagen" blijft het enige ver voer in deze straten. VEILING GOES, 27 juni. Kruisbessen I 64, Regi- na zonder dop I 137, II 127, Sengana zonder dop I 133, III26, per doos: Regina extra 45 49. I 3543, II 21—43, IH 14—22, Senga Sen- I gana extra 42—48, I 32—42, II 28—35, III 24, Talisman extra 47—52, I 41—52, II 31—35, Redgauntlet extra 43—53, I 39—50, II 24—39, Mad. Moutot n 31—32, III 23. Mach. Fru- hernte I 3540, II 25—31, Cambridge Vigour 1 42, II 28—31, Bowa I 48. Gorella I 41, Ear- ly Rivers I 7576, II 52, rode bessen extra 79. Per stuk: kas,pruimen 24, perziken I 23, II >1923, per kg: Aardbeien I 130140, II 90— 130, kasprilimen I 220, II 130. Groenten, per stuk: Bloemkool AI 27—28, All 23—30, BI 15 ;25, Bil 12—15, afw 12—13, kropsla I 3.50, komkommers A 2538, B 32, C 23, per bos: kroten 1425, uien 941, wortelen 3350, selderij 22, per kg: rabarber I 20—23, poste lein 2734, peulen 140180, dubb. pr. bonen 210220, groene sav. kool 1416. spitskool 15, tuinbonen 3139, zeekraal 7080. vr. aardappelen grote 53—64, drielingen 41—52, kriel 33—38. TERNEUZEN, 27 juni. P 100 st in centen: sla 3,50; bloemkool A 36, A 2 23— 40, B 21—24, B 2 14—27, C 2 11—14, afw. 1121; gr komkommers A 2 1920, B 2 1018, C 2 12—14; witte komkommers B 2729; p bos in centen: selderij 2028; peen 2 23—43; kroten 2 19—29; uien 2—12; peterselie 13; p kg in centen; rode Eerste lingen 1 47, 2 28. Bauma 1 49—50, 240. kriel 2430; Eerstelingen 1 5262, 2 4050. kriel 29—39. Bintjes 1 54—59. 2 43—45, kriel 3227; tuinbonen 1 33—40, 2 2327; spits kool 517; peulen 81112; savooie kool 7 17; rabarber 1325: spinazie afw 8,5; toma ten A 132—133. A 2 1,25—1,28. D 1,27, C 2 1,021,16, CC 8285; zacht fruit per doos: kersen 3246 per kg; aardbeien 88—1,09; sen 1,471,50; Regina extra 5759, 1 3557, 2 19—43, afw 17—24; Juspa 2 40—42. afw. 1724; Talisman extra 5659, 1 4158, 2 2142; Fougernte 1 49, 2 3741; Gorella ex tra 62, 1 45—60, 2 31-42, Red Counted ex tra 56—62, 1,51—59, 2 37—43; Sengana 1 34 56, 2 1944; Cambridge extra 59, 1 57; Vo- la 1 60. Veilingsvereniging Krabbendijke en om streken te Krabbendijke. Veilingsbericht van 27 juni 1962. Macheraus Fr I 3951, II 28 —39; Regina I 36—47, II 19-41, III 13—15; Senga-Seng I 37—44, II 15—42. III 16—17; Talisman I 42—48, II 29—33; Red Gauntlet extra 49—50, 40—48. II 29—33, III 21; Go rella II 21—35. Groente en fruit veiling. Bergen op Zoom. aardbeien 1.09—2j27; kersen 0.901.50: kas pruim 9>17; andijvie 1525; sla 3.54; ra barber 415; bloemkool (1138; dubbele sper- ciebonen 1.20—4.70; snijbonen 881.42; kom kommers ilö35; tomaten 1j141.41; erwt&n 38—73; peulen 61—4.17; tuinbonen 15—29; bospeen 3045; waspeen 2037; boskroten 1221; savooie kool 58; spitskool 1321; aardappelen 3161 BERGEN op ZOOM 27 juni, Aanvoer 9.000 kg; AAextra 3.50; AA,1 3.20; A.extra 3.30; A.l 3.00; B. extra 3.20; B.il 2.90; C. extra 2.30; Cl 2.20; Dl 1.45; E.l 0.90; E.2 120; F1 280; stek 100. Eiernoteringen van de Coop. Wouwse melk inrichting Bergen op Zoom ingaande donder dag 28 juni 1962 prijsklasse 0 15 cent; «1 14 cent; 2 43 cent; 3 12 cent; 4 ai cent. VEILINGBERICHT VISMIJN COLIJNSPLA'AT, 26 jun. Exportgarnalen 2021 kg 2.953.63, schar 139 kg, bot 340, wijting 3, rog 9, paling 49, griet 2, ongesorteerde vis 21 kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4