HARD TEGEN HART IN ST. PIETERS VINGER Prins Bernhard reikt zilveren anjers uit KAPPIE EN DE WATERZUIL Donderdag 28 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 dS Ochtend Middag Avond Ochtend Middag V erzoekprogramma Wereldomroep via derde lijn Wimbledon op scherm Soekarno blijft bij zijn eis: openlijke bereidverklaring Strawinsky op t.v. DIT EMBLEEM Internaat opleiding kleuleronderwijzeressen in Zoutelande J-JET televisiespel Hard tegen hart, dat vanavond omstreeks negen uur wordt uitgezonden had net zo goed „Anthony Fair zet St. Pieters Vinger op stelten" kunnen heten, over welke vreemde titel de kijkers zich dan naar hartelust het hoofd hadden kunnen breken. Wij houden het op St. Pieters Vinger, want dat is de plaats waar de hele wirwar zich afspeelt: een onver valste Engelse herberg ergens in de provincie, die in de tweehonderd jaar van zijn bestaan nog nooit zulk een vreemd gezelschap onder zyn rode pannen heeft gehuisvest als in het jaar 1925, waarin men vanavond verplaatst wordt. George, de eige naar van St. Pie ters Vinger, was aanvankelijk zeer vereerd, toen de Amerikaanse mil jonair Jacob Penn zijn herberg als va kantieplaats uit verkoos, te meer omdat die miljo nair een zeer lief tallige dochter meebracht, Anna. Problemen De vader hangt hem echter al gauw de keel uit met zijn onafge broken geklaag over zijn maag kwaal, maar ook Anna's aanwezig heid begint pro blemen te geven. Serst neemt een zekere Huibert Dunwoody bij hem zijn intrek, een succesvol Ameri kaanse roman schrijver die zijn poging om Anna te trouwen op doortastende wij ze in Engeland voortzet, maar kort daarop verschijnt een zekere Anthony Fair, die kennelijk betere pijlen op zijn boog heeft Anthony is namelijk uit avontu riershout gesneden, maar dan van een Engelse houtsoort, die bijzonder taai is. Daarnaast legt hij een zelfverze kerdheid en openhartigheid aan de dag waar noch Anna, noch haar vader, noch de romanschrijver veel van terug Leo de Hartogh, Johan Boskamp en Adolf Rjjkens zijn drie mannen die St. Pieters Vingers vanavond op stelten zetten. DONDERDAG 28 JUNI HILVERSUM I. 402 m [RADIO 1 AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym nastiek; 7.20 Ochtendvaria (gr.); VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammo- foonmuziek; 9.00 Ochtendgymnas. tiek voor de vrouw; 9.10 De groen teman; 9.15 Clavecirhbelrecital (gr.); 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvita minen; VARA: 10.30 Reportage van de opening van de 23ste Al gemene Vergadering van het N.V.V. AVRO: 12.00 Orgelspel: melodi euze herinneringen; 12.30 Mede delingen t. b. v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht ensemble; 13.00 Nws; 13.15 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuzi-ek; 13.25 Beursberichten; 13.30 Dansorkest met zangsolisten; 14.00 Blazera- kwartet: Klassieke muziek; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Viool en piano: Moderne muziek; 15.30 De zingende bougie (gr.); 16.25 Voor dracht; 16.45 Lichte grammofoon muziek voor de jeugd; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Lichte grammo- foonmuziek. 18.00 Nieuws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Licht orkest met zangsoliste; 19.00 Carrousel, een programma dat alle kanten op gaat; 19.55 Sportpraatje; 20.00 Nieuws; 20.05 Radiophilharmo- nisch orkest: Klassieke muziek; 21.20 Moord op de agenda, detec tive-hoorspel; 22.20 Lichte gram- mofoonmuziek; 22.30 Nieuws en mededelingen; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Sportactualiteiten; 23.10 Dis co taria: nieuwe grammofoonpla ten; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Kamer muziek (gr.); 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging, 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag (gr.); 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; NCRV: 10.00 Gram- mofoonmuziek; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Geestelijke liederen; KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 De zingende Kerk. 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Populaire orkestwerken (gr.); 12.25 Voor de boeren; 12.25 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.38 Militair orkest (gr.); 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws; 13.35 Zangre cital; NCRV: 14.00 Reportage Bondsdag Gereformeerde Vrou wenvereniging; 14.45 Klassieke grammofoonmuziek; 15.00 Russi sche orkestwerken (gr.); 15.30Ka mermuziek; 16.00 Verkenningen in de Bijbel; 16.20 Pianoduo: moder ne muziek; 16.45 Hoorspel voor de jeugd; 17.10 Grammofoonmu ziek voor vrqlijke vakantiegan gers; 17.40 Beursberichten; i7.45 Grammofoonmuziek; 17.55 Jazz muziek. Avond 18.15 Sport: 18.20 Ensemble Pa rade nr. 3: 18.50 Sociaal perspek- tief; 19.00 Nieuws en weerbericht; 19.10 Geestelijke liederen; 19.30 Radiokrant; 19.50 Politieke lezing; 20.00 Dankstond; 21.15 Grammo foonmuziek; 21.30 Klassieke mu ziek (gr.): 22.00 Kerkorgelcon cert; 22.30 Nieuws en S.O.S.-be- richten; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boekbespreking: 23.00 Amu sementsmuziek; 23.55-24.00 Nieuws TELEVISIE NTS: 20.00 Journaal; NCRV: 20.20 Memo; 20.30 Filmbespre king; 20.55 Hard tegen hart, blij spel; 22.30 Dagsluiting. hebben. Gewapend met deze attributen gaat hij tot de aanval op Anna's hart over en hoe dat allemaal uitpakt zult u vanavond om ongeveer half elf kun nen weten als u naar de televisie kijkt. De draadomroep zal Voörtaan het speciale verzoekplatenprogramma voor Nederlandse militairen in Niéuw- Guinea yanRadio Netjérïanfl Wereld-^ omroep op z$n derde ïjjn1 doórgévëh.' Dit programma zal dagelijks, ook zondags, te beluisteren zijn. Dit gebeurt op hetzelfde tijdstip dat de Wereld omroep het programma uitzendt, na melijk om kwart over een Nederlandse tijd. Ook dit jaar zal de Nederlandse tele visie de Eurovisiereportages over nemen van tenniskampioenschappen op Wimbledon. Woensdag 4, donderdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 juli zijn er 's middags uitzendingen uit Engeland over deze tenniskampioenschappen. NEW YORK President Soekarno heeft Oe Thant in een brief laten we ten, dat hij pas met Nederland zal onderhandelen nadat de Nederlandse regering zich openlijk bereid heeft verklaard het bestuur over westelijk Nieuw-Guinea over te dragen. Pas na overdracht zal de bevolking van westelijk Nieuw-Guinea over eigen lot kunnen beschikken. Als die be reidverklaring gegeven is, is in zijn ogen de laatste hindernis voor een hervatting van de besprekingen en voor een oplossing van het geschil door onderhandelingen uit de weg geruimd. De verklaring van de Indonesische president, die de waarnemend secretaris generaal van de Uno gisteren bereikte, bevat In feite niets nieuws. Zij stemt overeen met de inhoud van de rede die Soekarno zaterdag bij de installatie van Achmed Jani tot chef-staf van de Indone sische strijdkrachten heeft gehouden. Na de ontvangst van Soekarno's brief heeft Oe Thant contact opgenomen met de Nederlandse gedelegeerde bij de Uno, mr. C. W. A. Schürmann. Deze zou Oe Thant hebben meegedeeld, dat hij zou proberen „de mededeling te verkrijgen waarnaar president Soekarno streeft". Die mededeling zou dan niets anders kunnen inhouden, dan dat Nederland zich inderdaad openlijk tot bestuursover- dracht bereid verklaart. Soekarno verwijst in zijn brief aan Oe Thant ook naar een uitlating die maan dag door een lid van de Nederlandse re gering zou zijn gedaan en die volgens hem enigszins afweek van het standpunt, zoals dat door Oe Thant in zijn telegram van 20 juni was weergegeven. De waar nemend secretaris-generaal had ver klaard, dat de Nederlandse aanvaarding- in-beginsel van het plan-Bunker inhield, dat Nederland akkoord gaat met een be- stuursoverdracht in etappes. Een nadere opheldering over het Nederlandse standpunt wordt vandaag verwacht, zowel in New York als in Den Haag. Dit werd bevestigd door het ministerie van buitenlandse zaken, dat daarbij kennelijk doelde op het overleg dat de regering vanochtend zal voeren met de vaste commissies voor buiten landse zaken en voor defensie. Te ver wachten is, dat na afloop daarvan een verklaring zal worden verstrekt 21 Toen zij de trappen afliep, had ik weer het gevoel dat ik haar kende. Ik ging de hal in. Patrick hield het pakje in zijn handen en bekeek het aandachtig. ,,Er heeft zojuist een persoon ge beld, juffrouw Judy. Ze heeft mij gevraagd dit aan u of uw moeder te geven." Ik weet eigenlijk niet waarom ik het niet in zijn bijzijn openmaakte. Dat doe ik meestal. Hij houdt zo van pakjes. Ik lachte en hield het aan mijn oor. .Geen bom, Patrick", zei ik. „Het tikt niet." Hij keek stomverbaasd en liep weg. En zo, u kunt het geloven of niet, kwam het me} terug. Ik had de vrouw laten gaan. ik had zelfs niet eens op de taxi gelet en toen ik bo ven in mijn kamer was, opende ik de doos en zag het liggen. Ik kon 't niet geloven. Om alles nog erger te maken stond er niets op het pak papier geschreven en was er ook niets waaruit op te maken viel waar het pakje vandaan gekomen was. Ik stond naaT het pakje in mijn handen te staren. Of we hadden on gelooflijk veel geluk, of het was een afschuwelijke bedreiging. Ik wist niet wat ik ervan denken moest. AI wat ik wist was dat we het mes weer terug hadden. Het lag daar in wat ten ingebed, en het zag er zo moge lijk nog onschuldiger uit dan anders. Het vel op het heft was er door de lange onderdompeling in de spoelbak niet beter op geworden, en er was veel haar afgegaan. Toen schoot het door me heen dat met dit mes Isa bella was gedood en ik vloog naar de badkamer, waar ik de lunch die ik zojuist gegeten had weer kwijt raakte. Ik heb het niet aan moeder terug gegeven. Ik sloot het weg in mijn ju welenkistje en ging toen naar haar kamer. Moeder zat rechtop in bed met haar thee op een blad naast zich. Voor het eerst van haar leven zag ze eruit als een oude vrouw met een verwezen blik in haar ogen. Zij kon nauwelijks haar theekopje vast houden en toen ze me aankeek leek al het leven uit haar ogen verdwe nen. „Al iets "an Larry gehoord?", vroeg zij. „Niets. Hij zal het te druk heb ben", zei ik zo hartelijk ik maar kon. Maar het stelde haar niet ge rust. „Hij zit nu vast in een cel, Judy" „Onzin, moeder. Ze hebben geen enkel bewijs." „Wat bedoel je met geen bewijs? Ze hebben het mes toch?" Ik nam haar het theekopje uit de handen voor zij zou morsen. Toen ging ik op de rand van haar bed zitten. „Om precies te zijn, moeder, zij hebben het mes niet. Zij hebben het nooit gehad." ..Wat wil je daarmee zeggen?", zei zij. ..Het is terug. Het is in mijn ka mer." Ik vertelde haar het hele verhaal. Zij is niet bepaald een godsdienstige vrouw, hoewel wij een bank in de Marcuskerk hebben en zij zo nu en dan ook wel eens gaat. Maar toen ze het gehoord had en ze even zwij gend met gesloten ogen ging liggen, toen wist ik dat zij een gebed zei. Toen zij haar ogen weer opendeed was ze weer helemaal de oude. „Net wat ik dacht", zei ze. „Die loodgieter heeft het meegenomen en zijn vrouw of een ander heeft het teruggebracht. Waarschijnlijk lezen zij de krant nooit. Waar heb je het gelaten?" „In mijn juwelenkistje. Mdar het gaat naar de politie, moeder. Geen gedoe meer met spoelbakken. We maken het er voor Larry alleen maar erger mee." Ik denk dat ze toén wilde toestem men. Ten slotte is ze niet gek, en als Barnes gevonden werd kon hij Larry's alibi waarmaken: dat hij niet naar zijn huis was gegaan. Maar juist op dat ogenblik rinkelde de te lefoon, en ik nam de hoorn van het toestel dat naast haar bed stond. Het was Tony King die opbelde uit een telefooncel. Zijn stem klonk ernstig. „Ik heb slecht nieuws", zei hij. ..Barnes is gevonden. Aan de Sun- nyside Road. Neergeschoten." „Nee", zei ik en ik voelde dat ik beefde. „Dat is te veel. Bedoel je dat hij dood is?" „Ja. Neem het niet al te ernstig op. Zulke dingen gebeuren nu een maal. Het hoeft niets te maken te hebben met de moord op Isabella." „Maar de politie denkt van wel, niet?" Hij aarzelde. 't Is natuurlijk mogelijk. Zij zul len misschien je broer een tijdje vasthouden. Als kroongetuige. Maar maak je daar geen zorgen over." „Hoor eens", zei ik. „Schei er nu eens mee uit me als een kind te be handelen. Waarom houden ze Larry vast? Ze denken toch niet dat hij Barnes heeft vermoord?" Ik hoorde moeder een gil geven, maar het was al te laat. Zij wist het ergste nu. En Tony King ging ver der. Het was mogelijk dat Barnes iets over Isabella's dood had geweten en daarom uit de weg moést worden geruimd. De politie had het lijk vijf tien kilometer buiten de gemeente grens gevonden. Er was een bos- brandje geweest en een van de pa trouillerende agenten had een stok willen pakken om het uit te slaan. Daar had Barnes gelegen, tussen de bladeren verstopt. Hij was gekleed zoals wij hem het laatst gezien had den. Hij had een schot door het hoofd gekregen en moest al meer dan vierentwintig uur dood zijn. Er was geen spoor van het wapen waar mee hij was vermoord. Tony voegde er iets aan toe wat helemaal op mijn zenuwen werkte. „Je moet eens naar de wagens in je garage kijken", zei hij vaderlijk. „Ik denk dat je gauw een paar bezoeken zult krijgen. Iemand met een wagen heeft hem naar de plaats gebracht waar hij werd gevonden." Moeder was opgestaan en pro beerde haar peignoir over haar hoofd aan te trekken toen ik de hoorn neer legde. Dat ging natuurlijk niet en ik hielp haar er weer uit en duwde haar terug naar haar bed. „Wat denk je dat je kunt doen?", vroeg ik. „Ga terug in bed en blijf erin." „Ik ga naar mijn zoon", zei zij wanhopig. „Hij heeft mij nodig. Hij heeft niet eens een soheerapparaat of een pyjama. En dan water en brood eten. Als of hij een politie agent zou doden die hij niet eens kende. Of zijn eigen vrouw." Dat was weer typisch moeder, maar het hielp ons geen steek ver der. Het kostte enige tijd om haar weer in bed terug te krijgen. (Wordt vervolgd) ZEG RSriJL» vJU ZÉGT TOCH T ALTIJD PATÜEÜE NIETKUNT| VOORSTELLEN WAT It HÉLÉ DAG UITVOER? De vorige week tachtig jaar gewor den componist-dirigent Igor Strawins ky zal te zien zijn in een televisiepro gramma dat zondagmiddag van drie uur tot half vijf wordt uitgezonden. Het is een balletprogramma dat zon dag door de Duitse televisie in de Hamburgse staatsopera werd opgeno men. De componist zelf zal een van zijn werken dirigeren. De andere dirigen ten zijn Robert Kraft en Leopold Ludwig. Om 6.20 spelen De Zaaiers voor Hil versum 1 een programma van lichte muziek. Later op de avond, om 9.20 het detectivehoorspel „Moord op de agenda" onder regie van Bert Dijk stra. Alweer over dezelfde zender om 11 uur een programma ter gelegen heid van de 60ste verjaardag van de musicalcomponist Richard Rodgers Wat de ernstige muziek betreft is er om 8.05 een concert door het Ra dio Filharmonisch Orkest onder lea ding van Francesco Mander. Uitge roerd worden het .Concerto del' Es tate van Piz'etti en dé'Symfonie' iii d van Cés'ah Franek. pTELE VISIE 1 Hard tegen hart is de titel van het TV-blijspel dat de N.C.R.V. om 8.55 uur uitzendt. België Vlaams: „De brief", een film van William Wyler met in de hoofdrollen Bette Davis en Herbert Marshall over een gehuwde vrouw die haar eveneens gehuwde minnaar doodt, is de hoofdschotel van het me nu dat vanavond wordt opgediend (8.40). Als dessert krijgen de kij kers „Poëzie in 625 lijnen" (10.10). België Frans: Na het quizprogram ma van Pierre Sabbagh „De mens van de twintigste eeuw" (8.40) wordt het laatste nieuws uit de filmwereld vertoond (9.40). Later op de avond zal het probleem worden voorgelegd of een blank meisje roet een zwarte jongen kan en mag trouwen (10.10). Duitsland: Om 8.20 uur wordt het actuele vraagstuk van het werven van werkkrachten voor de landbouw onder de loep genomen. „Warten auf Dodo" is de titel van een spel waarin vele verliefden elkaar tenslotte toch vinden (9.00). Na het laatste journaal kan men nog kijken naar een ama teur-bokswedstrijd: Oostenrijk—Duits land (10.50). AMSTERDAM Prins Bernard heeft gistermorgen in het ge bouw van de Nederlandse Handel maatschappij de Zilveren anjer uit gereikt aan twee Nederlanders en een Vlaming, die zioh in het afge lopen jaar bijzondere verdiensten hebben verworven voor de Neder landse cultuur. Voordat de Prins de anjers uitreikte aan de 75-jarige pater P. Drabbe uit Arnhem, de 58- jarige dr. E. van Haegendoorn uit Leuven en de 71-jarige mr. G. P. van Tienhoven uit Utrecht, zei hij onder meer: „Het heeft er de schijn van, dat ons volk in zijn brede lagen weinig aan dacht heeft voor de eminente bevor deraars van eigen of andere cultuur. Ik geloof dat dit in de meeste geval len te wijten is aan de onbekendheid met de aard van het werk, dat deze mensen doen. Hun arbeid spreekt zel den tot de verbeelding van de grote massa." De Prins wees er op, dat twee van de drie, aan wie de anjer is toege kend, zich bijzondere verdiensten heb ben verworven op het gebied van de taal. „Wat de eigen taal voor een volk betekent", aldus Prins Bernhard, „leert men hef best beseffen in tij den van onderdrukking. De taal is het laatste bastion van de vrijheid. Een volk moet daarom trots zijn .op zijn eigen onvervangbare taal. Het brengt daarin zijn persoonlijkheid tot uit drukking. Zijn taal in stand houden betekent voor een volk: zijn onafhan kelijkheid bewijzen en handhaven." Pater Petrus Drabbe uit Arnhem was de eerste aan wien de Prins de anjer uitreikte. De 75-jarige pater, die meer dan de helft van zijn leven in Nieuw-Guinea heeft doorgebracht, is onderscheiden voor zijn taalkundig werk. Hij heeft namelijk meer dan 25 talen van de Tanimbareilanden en van Nieuw-Guinea in spraakkunsten en woordenboeken beschreven. De 58-jarige dr. Ernest van Hae gendoorn, rijksarchivaris uit Heverlee bij Leuven, dankt zijn onderscheiding volgens de woorden van de Prins „voor de reeds uit zijn jeugd stam mende ijver en daadwerkelijke be langstelling voor het culturele contact tussen Nederland en .België". Prins Bernhard, die ook nog herinnerde aan het werk van dr. Van Haegendoorn voor de padvindersibeweging, zei tot slot: „Dat nu steeds meer mensen in Noord en Zuid beseffen hoeveel zij ge meen hebben en hoeveel zij beiden kunnen winnen door de uitwisseling van het beste, dat zij bezitten, is voor een niet gering deel aan u te dan ken". De 71-jarige mr. Gerrit P. van Tien hoven kreeg zijn onderscheiding voor „zijn toegewijde belangstelling en diep inzicht in de musicologie, ge grond op grote liefde voor de mu ziek". Meer dan dertig jaar heeft mr. Van Tienhoven zijn grote muzikale gaven in dienst gesteld van het Utrechts Stedelijk Orkest, waaraan hij voorzitter van het dagelijks be stuur is. „U hebt", zo zei Prins Bern hard, „tot op de huidige dag uw lei dersgaven in dienst gesteld van de zaak der muziek. U hebt de mogelijkheden vergroot, dat velen kunnen horen om het met uw stadgenoot de dichter Jan Engelman te zeggen van de volkomenheid der dingen, in een vol komen vaderland." (Ingezonden mededeling) illllllllllllllllillllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllllUUIlllUllllllllim in de etalage garandeert U, dat U daar veilig kunt kopen. Levering met waarborgcertificaat. 45. De dag na de eerste T.V.-uitzen- ding van hun omroep keerde Kappie traag roeiend terug van de wal. waar hij wat inkopen had gedaan. „De manier waarop hij aan de rie men trekt bevalt me niks." zei dp maat, die Kappie's nadering bij de re ling gadesloeg. „Hij doet zo raar moe. Als er maar geen ellende en narigheid is. Dat komt er van. We hadden ook nooit de burgemeester nat moeten spuiten. Zoiets wordt nooit goed ge vonden." „Als de burgemeester niet nat ge spoten was, had ik nooit kunnen uitzen den," antwoordde Sprenkel geprikkeld. „Dat is een technisch eenvoudige zaak. die u nu langzamerhand zou moeten begrijpen stuurman. Een kwestie van impulsen." „Maak nou geen heibel," zei Okki. „De ouwe heeft een kanjer van een plunjezak in z'n sloep daarom roeit- le zo zwaar. Wat zou er in zitten?" „Allemaal post!" verklaarde Kappie, nadat zij de zak met vereende krach ten aan dek hadden gekregen. „Het is me ja wat! Als de Kraak na elke uit zending zo'n bult papier aan boord krijgt, ligt hij binnen oen week op de bodem van de haven!" Maar Sprenkel was in de wolken. „Allemaal opgetogen kijkers!" riep hij, de enveloppen openend. „Die eer ste uitzending was een succes, vrien den. Maar dat legt ons een zware ver plichting op; de volgende moet nóg be ter worden!" Iedereen keek ernstig, want niemand had nog aan een volgende uitzending gedacht... ZOUTELANDE. De mogelijkheid Is niet uitgesloten dat binnen afzienbare tijd n Zoutelande een internaat ge sticht ml worden waaraan verbonden zal zijn een interne opleiding op ge reformeerde grondslag voor aanstaande hopen B. en W. van Zoutelande hier over de raad een voorstel te doen. De raad was in een_ vorige raadsver gadering reeds in kennis gesteld van een schrijven van de heer P. Dubbeldam. Besloten werd dit stuik in handen van B. en W. te stellen voor het uitbrengen van een nader advies. Desgevraagd ver klaarde de inspectrice van het kleuter onderwijs te Middelburg dat haar in ziens het plan van de heer Dubbeldam onaanvaardbaar is: „Het is onmogelijk om zonder subsidie van het Rijk een opleidingsschool voor kleuterleidsters in stand te houden. Wanneer er een kleu terschool begonnen wordt dient toe stemming verkregen te worden van de vijksmspectrice van de opleidingsscho len voor kleuterleidsters, mej. A. Stoll. B. en W. hebben zich daarna met mej. Stoll in verbinding gesteld, op welk schrijven nog geen antwoord is vertkregen.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2