M on Poulot won ondanks fout op kritiek moment IN GROTE PRIJS DER LAGE LANDEN WIND OP WESTEINDER Nederlandse MASINA WE BAAN TE BENAUWD' Johnson ..raspaard". „Werkpaard ifr bedwong Scholz duidelijk successen Twee nieuwe Nederlandse atletiekrecords (dames) Maandag 25 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Baan 4: Ongelukkige keuze van de organisatoren Diane Wilkinson zwom Europees record Veldhuizen nam weer titel op 25 km OM WERELDTITEL HALFZWAARGEWICHT HILL-GENDEBIEN EERSTE IN 24 UUR VAN LE MANS Sport in het kort DAPPER Müller won Ronde van Oostenrijk VOORGOED Overwicht NEDERLAAG TEGEN POLEN Dubbel succes op 400 meter Lamperti hield titel Stirling Moss uit liet ziekenhuis STRIJDLUST CONSTANT Verrassende bridgezege van Amsterdammers J- Van een onzer verslaggevers TAEN HAAG. „Het was een ■*-' naar moment; ik dacht, Michel die zet je nooit meer recht, maar laat hij nu heel kalm weer gaan draven!'' Dat zei Michel Martens, terwijl hij het stof, dat in fijne lijntjes over zijn gezicht liep, wat wegveegde. Het nare moment was voor het publiek een ogenblik van de grootste span ning, want juist toen leek het Van een onzer verslaggevers of Mon Poulot met Martens op de sulky de twintigduizend gulden waarvoor hij zo dapper had gestreden zomaar ver gokte door een galopade. Het paard, een outsider in de Grote Prijs der Lage Landen, won toch nog met 0,2 sec. ver schil voor Okapi II. Derde werd Jour de Java, dan volg den Tabor, Harper Boy en Kan Pom B. OUDE WETERING. Onbegrijpe lijk! Zaterdag werd door de organisa toren van de Westeinderzeilwedstrijden met een aanvankelijk matige en later aflauwende wind baan vier gekozen. Dat betekende een voor-de-windse start en een bijna bezeilde baan met alle bezwaren vandien. Was dit niet te voorkomen geweest? De overigens uitstekend georganiseer de wedstrijden zouden immers met een ,,in-de-windse start" een baan met meer kruisrakken hebben gegeven en bepaald aan waarde hebben gewon nen. Gisteren waren de problemen van gans andere aard. Grimmig storm weer (er werden windsnelheden van vijftien m per sec. genoteerd) stelden vaak tè hoge eisen aan de deelnemers. Tientallen boten sloegen om en de meeste velden kwamen aanzienlijk uitgedund en soms in het geheel niet door de finish. Alle beschikbare jachten moesten uitvaren om hulp te verlenen. Het was daarom zeer verstandig, dat de wed strijdleiding gistermorgen slechts 10-A klasssen liet starten en dat het be sloot om de middagraces geheel af te gelasten. Zij die er toch in slaagden de ochtendrace uit te varen leverden een uitstekende prestatie. ZATERDAG De uitstagen waren: F.D. Klasse: 1. Suzie Wong (strm. Barzi- lay Rotterdam): 2. Schillebil (F. Kamerling De Kaag); Drakenklasse: 1. Vagans Semper II (C. Het paard dat melt in deze uitslag in de allereerste plaats mist, is Masina. Zij eindigde als allerlaatste en zij zal wel zonder enig genoegen aan deze koers terugdenken. Zij kon op Duindigt niet overweg en kon niet in haar tempo komen omdat steeds weer de bochten haar dwongen zich in te houden. Masina is een groot kampioene, maar zij moet de ruimte hebben, de ruimte van Vincennes bij voorkeur. Daar kan zij zonder overschakelen een bocht door. Geen Masina dus en eigenlijk voor het publiek ook de tegenvaller dat Tabor althans niet bij de eerste drie kon komen. Tabor heeft echter steeds in de kopgroep gevochten, van start af heeft hij getracht aansluiting te houden met Mon Poulot, de leider vanaf het prille begin. Jan van Dooy- eweerd behoefde daarom niet naar enig excuus te zoeken: ,.Ik had een goede koers, maar de klasse waar Tabor nu tegenover stond, was groot. In de laatste bocht verstapte Tabor zich even en daar had hij wat hin der van. Maar toch. dit waren wer kelijk klassepaarden die vooraan ein digden." LATE SENSATIE Eigenlijk was er alleen op die laat ste paar honderd meter werkelijke sensatie. Mon Poulot leek buiten be reik van de rest. Harper Boy. een machtig paard, fijntjes op de chrono meter gereden door Gunnar Nordin, probeerde nog of hij de Belg benade ren kon, maar hij faalde grondig en verspeelde daarmee ook nog zijn kans op de tweede plaats. Toen ineens waren daar Okapi II en Jour de Java, de twee paarden die veertig meter aan de koppaarden hadden gegeven en zich voor een deel buitenom naar voren hadden gewerkt. Okapi spoot machtig van de groep In een glimp zag Roel Sierdsma de fout van Mon Poulot en hij vroeg het uiterste van zijn prachtige forse paard. Juist op tijd kon Mon Poulot nog weer in draf komen en wat voor blijven. FOUTEN Jour de Java en Kan Pom B kre gen oponthoud door een fout. Voor Jour de Java was dat maar een kwestie van een moment, hij Sin§ snel weer over in draf en bleef met miniem verschil voor Tabor. Kan Pom B reed pal achter de leegraken- de Harper Boy en zwenkte toen naar buiten. Daarbij maakte hij een fout die hem zeker een seconde kostte. z.o bleef hij juist buiten de pr'ize"- Na deze zes kwamen Typhoon en Kerrwilliams vrijwel gelijk binnen. Typhoon heeft routinier als hij is in dit grote werk wegr a3}es, "even. In het begin leek het alsof hij Hof oind toe schoon kennelijk zijn sprint tot het eind toe ..schoon' zou kunnen houden, maar kenneli)! telden toch de jaren. Van Kerrwü- l.ams, die buiten weddenschappen liep. noch van de dan volgende L'Espoir B en Vrijdag is erg veel te zeggen. Hun kilometertijden om de 1.22 en dat is gezien de har de wind die de paarden op het laat- ste eind tegen hadden, normaal. Twee paarden werden uitgescha keld: Karanos al heel snel nadat hij bij de start in galop was J>^faan ,e" Hijkeboer halverwege de 2600 meter, omdat hij slecht draafde. Dat Rijke- boer tenslotte als derde binnenkwam was van geen belang meer. HET LIJSTJE De uitslag: 1. Mon Poulot (M. Mar tens) 3.32.3 - km. tijd 1.21,7. 2. Okapi II (R. Sierdsma) 3.32,5; 1.20,5; 3. Jour de Java (M. Vergay) 3.33.1; 1.20,7; 4. Tabor (J. van Dooyeweerd) 3.33,1 1.22,0; 5. Harper Boy (G. Nor din) 3.33,2 1.22,0; 6. Kan Pom B (J. Oosting) 3.33.7 1.22,2; 7. Typhoon (P. A. Strooper) 3.34.7 1.21,9; 8. Kerr williams II (W. EI. Geersen) 3.34.7 1.21,9; 9. L'Espoir B (E. de Visser) 3.34,8 1.22,0; 10. Vrijdag (J. Wage naar jr) 3.35.2 1.22,1. De toto-cijfers waren: Winnend: ƒ17,90; pl. ƒ6.80, ƒ12.60. ƒ4,00, kop pel 13.60. covercal 24,80. Er gingen 16 paarden van start. De uitslagen luiden verder: Jupiter prijs: 1. X Messidor (J. Verhoeve) 1.28.-: 2. Zingaro. 3. Zanelia. Toto winnend 12,60; pl. 3,60, 2,60, 4,20; koppel 6,70. Cov. 6,70. Juno prijs: 1. Allegonda's Juweel (A. G. Heskes) 1.26.6; 2. Axkit Hollandia; 3. Anne- mieke Hollandia. Toto winnend: 2,70; pl. 1,40, 1,30, 4; koppel 5; cov. 3,50. Minerva prijs: 1. Ben to Kitty (J. Wagenaar jr.) 1.31.8; 2. Boy Scotsch; 3. Buziau Norton. Toto winnend: 2; pl. 1,40, 1,90, 2,30; gek. 5,50; cov. 6,60. Amateurkampioenschapprijs: 1. Yostra (G. Raymakers) 1.26.5; 2. Zombro Pluto; 3. Xan- thos Narciso. Toto winnend: 2,10; pl. 1,20, 1,30,. 2,20; koppel 4; cov. 3,50. Diana prijs: 1. Zilvervos (Th. H. Kooy- man) 1.24.7; 2. Zalkestis Van E.; 3. Zuleika. Toto winnend; 1,90; pl. 1,20, 1,80; koppel 2,80; cov. 3.20. Venus prijs: 1. Theo Messidor (E. J. Eeren- berg) 1.21.4; 2. Victrix V; 3. Radbout. Toto winnend: 5,10; pl. 2, 2,10, 3,40; koppel 4,20; cov. 5,20. Mars prijs: 1. Walter Hollandia (M. Ver gay) 1 23.4; 2. Washington; 3. Xuthus T. To to winnend: 6; pl. 2,80, 2,10; koppel 18,10; cov. 4,20. Van Brienen's memoriaal: 1. Lovely Sur prise II (A. W. van Dij) 1.03.5: 2. Aphrodite; 3. Kohinoor. Toto winnend: 3,40; pl. 1.10, 1,10; koppel 7,70; cov. 3,10. Baron Van Heemstra beker: 1. Sambo (F. Vandeuren) 2.18.-; 2. tlappy Time; 3. Patu- rion II. Toto winnend: 1,30; pl. 1,10, 1,10; koppel 1,70; cov. 1,50. Totalisator-omzet 319.988,50. BLACKPOOL. Tijdens de tweedaag se zwemwedstrijd Groot-Britannië-West- Duitsland, door .Groot-Britannië met 146 121 punten gewonnen, heeft de Britse Diane Wilkinson het Eruopese record op de 100 m rvrije slag dames verbe terd. Zij bracht het op 1 min. en 2,4 sec. Het oude record stond op naam van de Hongaa'rse Csilla Maderasz met een tijd van 1.02,5. De beslissende factor in de landenwed- strijd was het zwemmen van de Britse meisjes. Bij de heren ging de strijd meer gelijk op. De Westduitser Gerhard Hetz onderscheidde ziclh. Hij versoheen op zes nummers aan de start en be haalde vijf overwinningen. DEN BOSCH. Wederom heeft de atleet Fons Veldhuizen beslag gelegd op het Nederlands kampioenschap 25 km. Na vijftien km trok Veldhuizen, die tezamen met Frans Kunen tot dat mo ment het tempo had aangegeven, er met een felle sprint tussenuit. Kunen, wiens conditie te wensen overlaat, kon hem niet volgen. Met ruim twee minu ten voorsprong ging Veldhuizen als eer ste door de finish. De uitslag was: 1. Veldhuizen pers lid KNAU-Oirschot) 1 uur 23 min. 36.8 sec., 2. Kunen i Sprint-Breda 1.26.12: 3. Boelens (GAC-Hilversumi 1.26.55; 4. Van Hoorn iSchaesberg) 1.30.08; 5. Sou- verein (Quick Nijmegen) 1.31.—; 6. Gunther (Tussen-Essen W.-Dld) 1.31.45. 9 Herman Ottenbros is zaterdag winnaar geworden van de Dorpomloop (start en fi nish te Assen). De tijd over de 140 km van de Alkmaarse amateur-wielrenner was 3 uur, 23 min en 14 sec. Zwienenberg werd tweede en Schreur derde. Al kort na de start had Mon Poulot de kop. Hier gaat hij rustig in opmars met Tahor vlak achter zich. Daarnaast met de witte neus Kan Pom B. In het midden, achteraan to rent Masina, die het strijdge woel dus wel heeft overzien, maar zelf niets in had te bren gen. LE MANS De 24-uursrit op het cir cuit van Le Mans is geëindigd met een duidelijke overwinning van Phil Hill (VS) en Olivier Gendebien (België) die hun. Ferrari met vijf ronden voorsprong op équipe nummer twee over de finish reden. Hun gemiddelde snelheid tijdens de 24 uur bedroeg 185.552 km. Als tweede kwamen binnen die Fransen Pierre Noblet en Jean Guichet (Ferrari) en als derde de Belgen L. Elde en Jean Beurlys (Fer rari) met een achterstand van liefst ze ventien ronden. In de categorie „beste prestatie" won nen de Fransen Guilhaudin en Bertaut in Panhard. In de formule waaruit de winnaar in deze categorie wordt bere kend, zijn alle factoren opgenomen die een vergelijking tussen de kleinere en grotere wagens mogelijk maken. De Panhard heeft een cylinderinhoud van 700 cc. De winnende Ferrari was een twaalf cylinder 4000 cc. Slechts twintig van de 55 gestarte auto's haalden de eindstreep. Alle uit vallers hadden te kampen met motor- pech. Ongelukken deden zich niet voor. De officiële uitslag luidt: 1. Phil Hill Olivier Gendebien (VS/Belg) met Fer rari 4451.255 km (185.469 km). 2. Noblet— Guichet (Fr) met Ferrari 4384.137 km (182.673 km). 3. EldeBeurlys (Belg) met Ferrari 4213.875 km. 4. Briggs Cunning hamSalvadori (VS/'GB) met Jaguar 4166.617 km. 5. SargentLumsden (GB) met Jaguar 4163.417 km. 6. Grossman Roberts (VS) met Ferrari 4097.810 km. 0 De Nederlandse amateur-wielrenner Wim Dieperink won zaterdag in Schweinfurt de wedstrijd over 220 km om de Ernst Sachs- Gedachtnispreis in 5 uur, 59 min en 26 sec Tweede werd de Westduitser Birnbaum in 6.03.32. Eén minuut en vijftig seconden later kwam een groep van acht renners over de eindstreep van wie de Nederlander Cor Schuuring de eindsprint won. 4) Het drielanden-golftoernooi voor dames te Parijs is door Frankrijk gewonnen met 16 punten vóór België (8V2 punt) en Nederland (IV2 punt). De Nederlandse amateur-wielrenner De Hartog won gisteren in Keulen een wegwed strijd over 168 km in 4 uur, 26 min en 35 sec. Tweede werd de Westduitser Ertel en derde de Belg Delort. 0 Zondag 1 juli zullen op het veld van Ro- bur et Velocitas in Apeldoorn de voetbal wedstrijden om het Nederlandse kampioen schap voor de geselecteerde jeugd worden ge houden. De districtskampioenen, die tegen elkaar in het veld komen, zijn Ajax, Feijen oord, Enschedese Boys, Emmen, NOAD en Fortuna '54. 9 De Nederlander Dudok van Heel fs za terdag in de kwartfinales van de internatio nale golfkampioenschappen van België uit geschakeld door de Amerikaan Castleman met 3 en 2. Q De eerste transfer na het wereldkam pioenschap voetbal in Chili is er. Jorge Toro, een van de beste voorhoedespelers van het Chileense team, heeft een contract getekend voor de Italiaanse club Sampdora Het transferbedrag was 538.000. Toro zelf ont ving ongeveer 175.000. 0 De Engelse cricketploeg heeft zaterdag ln Londen de tweede testmatch van Pakistan met negen wickets en nog twee dagen over gewonnen. De scores: Engeland 370 en 8f voor 1; Pakistan 100 en 355. Mevrouw H. Hudig en mr. A. van Tien hoven hebben de Carmen Sylva Cup op de Rotterdamse Golfclub gewonnen. Op de tweede plaats eindigden de heer en me vrouw Bijleveld en de derde plaats was voor mevrouw Veder en de heer Schuil. Vijf spelers van het eerste elftal van de voetbalclub DHC hebben zich op de trans- ferlijst laten zetten, te weten doelman La- garde, linksachter Fluit, spil Bavelaar, links binnen Stallen en linksbuiten Van Buuren. Van onze correspondent. BONN. De Westberlijnse bokser Bubi Scholz behoeft 's avonds om half élf niet meer in zijn bed te liggen, mag weer telefoneren en kan Ber lijn verlaten. Voorwaarden hierover uit zijn contract met zijn manager liepen zaterdagavond af toen hij de ring instapte om met de Amerikaanse neger Johnson de strijd aan te binden om de titel van wereldkampioen in het halfzwaargewicht. Vijftien ronden later had de Amerikaan, veel intel ligenter boksend dan de zo vaak als intelligent geprezen Berlijner, op pun ten gewonnen. Het was een teleurstellende strijd, waarin de man, die had moeten aanvallen, het tactische „raspaardje" Scholz, het duidelijk moest afleggen tegen het geroutineerde „werkpaard" Johnson. Bij de internationale wedstrijden op de Westeinderplassen sloegen in de ochtendraces vele scheepjes om. Een van de Duitse deelnemers is hier met verbeten gezicht bezig op zijn omgeslagen O-jol te klimmen. Groot Aalsmeer); 2. Joy H (J. Bier KNZRV); Valkenklasse: 1. Whippet (H. F. Zuidëx- baan De Maas); fi. Ronmar (Jac. Kraan Braassemermeer) Sharpieklasse1. Deugniet (G. Vroege Braassemermeer); 2. All Weather (A. Bor- ra Amsterdam); Regenboogklasse: 1. Cadans (G. A, Bak ker De Kaag); 2. Duke (J. C. van der Vel de De Kaag); Finnjollenklasse: 1, Spurt (D, Wayboer De Onderlinge); 2. Windjammer van Noordt Gouda); 16m2 streepklasse: 1. Keesie (J. Blink Noord-Zuid); 2. Scampi n (F. W. D. Grimm Het witte huis); Vrijheidsklasse: 1. Rakker (Bouw van Wijk Braassemermeer); 2. -sm'us (R. E. Ruiter Het witte huis); Olympia-jollenklasse: 1. Rare Kikker (D. de Kat De Kaag); 2. Windveer (H. Tournier P" Kaag); mpusklasse: 1, Optimist (E. A. Labou- De Kaag); 2. Elan Jolijt (G. Biesot De Kaag); Sternklasse: 1. Windbreker (I. van Waal De Kaag); 2. Badkuip (H. Kersken Braasse mermeer) Flying junior-klasse: 1. Flevo Jr (A. E. Dudok Van Heel Loosdrecht); 2. Klein Maar Fijn (F. A. Meeuwissen Het witte huis); 12 Voets jollenklasse1. Wildzag II (P. J. M. Bulters De Kaag); 2. Stormy (M. C. van de Spek Rotterdam); ZONDAG De uitslagen van de gistermorgen gezeilde races luiden: F.D.-klasse: 1. Gladde Aal, strmn. B. Kraan; 2. Duysz ter Ghast, strmn. J. D. Sehoonveldt; 3. Good Luck, strmn. U. Ja- ger. Drakenklasse: 1. Barco Del Ror, strmn. B. Verhagen; 2. Vagans Semper II, strmn. C. Groot; 3. Vanguard, strmn. A. Warners. Valkenklasse: 1. Bounty II, strmn, E. Rolf v. d. Baumen; 2. Risinh Hope, strmn A. J. Klein; 3. Ronmar, strmn. Jac. Kraan, Sharpie klasse (1 gefinisht) 1. Deugniet, strmn. G. Vroege. Regenboogklasse: 1. Duke, strmn. J. C. v. d. Velde; 2. Blikstiender, strmn. K. J. Tol; 3. Toreador, strmn. C. W. Kist. Finnjollen-klasse1. Windei, H. Les-age; 2. Gold Finn, H. Willems; 3. Spurt, D. Way boer. 16m2 streepklasse A: 1. Excelsior II, strmn. W. Barzilay: 2. Dak, strmn. J. van Rietschoten; 3. Magdrieja, strmn. W. Spaar garen. Pampusklasse: 1. Hinde, strmn. F. Kat; 2. Elan Jolijt, strmn. G. Biesot; 3. Optimist, strmn. E. A. Labouchere. Het was meer dan een gewone bokswedstrijd, dit titelduel in het Berlijnse Olympiastadion. Onder de veertigduizend toeschouwers, die meer dan zevenhonderdduizend gul den inbrachten, waren namelijk de burgemeester "Willy Brandt en een reeks toneel- en filmspelers als Curd Jürgens, Nadja Tiller en Maria en Maximilian Schell. Maar noch zij noch de gewonere toeschouwerszijn bijzonder warm geworden van dit Berlijnse boksfestival. Reeds in de zevende ronde begon men Scholz uit te fluiten. Toch heeft de Duitser dapper ge vochten. Maar Johnson gaf hem een voudig geen kans om zijn gevreesde linkse doelmatig te gebruiken. Daar bij maakte de Amerikaan de indruk over een veel betere conditie te be schikken dan de Berlijner, voor wie deze nederlaag pas de tweede in zijn lange bokscarrière is! Overigens, op een zege van Scholz hadden maar weinigen gerekend. Amerikaanse kenners beweerden te voren zelfs bij hoog en bij laag, dat Johnson korte metten met Scholz zou maken en voor de zesde ronde een knock out zou bereiken. Daarvan of van een eenzijdig ge vecht was geen sprake. Scholz hand haafde zich bijvoorbeeld de eerste vijf ronden uitstekend, verzamelde toen zelfs punten was zeker de ge lijke van de Amerikaan. Na de tiende ronde bleek echter zonneklaar wie winnaar zou worden: Johnson trof Scholz toen herhaaldelijk, terwijl de Berlijner, die toch de uitdager was, WENEN. De Oostenrijkse ama teur-wielrenner Walter Müller heeft za terdag de Ronde van Oostenrijk gewon nen. Zijn landgenoot Adolf Christian en de Oostduitser Gustav Schur bezetten in het eindklassement de tweede en der de plaats. De achtste en laatste etappe voerde van Linz over 192 km naar Wenen. Hij eindigde in een zege voor de Oosten rijkse regionaal Felix Damm. De beste Nederlander in de algeme ne rangschikking was Bert Solaro. Hij bezette de tiende plaats. De uitslag van de laatste etappe was: 1. Damm (O) 5.00.15; 2. Frisch (O) 5.00.20 3. Striedner (O) zt; 4. Koch (Did.) 5.013 7. Visser (Ned.) zt; 9. Ex Aequo o. a. Sola- ro. Snepvangers en Den Hartog. alle in de zelfde tijd als Koch. Eindklassement: 1. Müller (O) 40.37.18; 2. Christian (0) 40.41.27; 3. Schur (O.Dld.) 40.48 17: 4. Boelke (W.Dld.) 40.49.52; 5. Hoffmann (O.Dld.) 40.51.09: 10. Solaro (Ned.) Den Hartog (Ned.) 40.57.01; 18. Visser (Ned.) 40.56.14: 11. Snepvangers (Ned.) 40.56.29: 12. 41.05,03. Eindklassement (ploegen): 1 Oost-Duitsland 122.32.03 2. Nederland 122.39.22; 3. Oosten rijk 122.47.27. niet meer tot een redelijke aanval kwam. Pas in de laatste ronde poogde Scholz, bloedend uit zijn rechter wenkbrauw, alles op één kaart te zet ten. Het was tevergeefs. Johnson kwam zelfs terug en zijn laatste klap pen bleken de daalders van de zege waard te zijn. Aan de juistheid van het oordeel was geen twijfel. Dat bleek o.m. daaruit dat Johnson nog voor de bekendmaking ervan rustig Scholz in zijn hoek opzocht en troos tende woorden tot de Berlijner sprak. Daarmee is voor Scholz, een der opvallendste boksers uit het naoor logse Europa, de weg naar het we reldkampioenschap voorgoed afgesne den. De 32-jarige B lijner, die voor dit duel de lieve som van 72.000 in casseerde (Johnson kreeg 180.000), is te oud voor een nieuwe aanloop naar de top. Daarbij is allerwegen be kend dat voor hem de boksloopbaan minder een kwestie is van twijfelach tige eer en roem dan van het harde geld. De 33-jarige Johnson gaat ver der met boksen en geld verdienen. In Rome wacht hem waarschijnlijk volgende maand een nieuw titelge vecht: voor een gage van tweehon derdduizend gulden! KIEL. De Nederlandse zeilers in de Kieler Woche zijn niet met lege han den naar huis gegaan. Behalve de dag prijzen in de diverse klassen won T. Vlek de jubileumprijs van de Kieler jachtclub als hoofdprijs en bovendien de Sharpieprijs. Wim Guldemond, die tweede werd in het Sharpieklassement, won de Prijs van de minister van bin nenlandse zaken. In de Flying Dutch- manklasse werd Jan Bol tweede in het klassement achter de Fransman J. M. Auccair, wat hem de Prijs van de stad Kiel opleverde. In het sterke Flying Dutchmanveld een buitengewone prestatie. De Neder landse marinezeilers in de sloepen be vestigden hun supprematie ook in de laatste races, hetgeen sergeant-majoor H. S. Poppe met 132 punten de hoofd prijs opleverde waardoor hij definitief in het bezit kwam van de Prijs van het marinecommando-Oostzee. Sergeant majoor P. Blerk werd tweede in het klassement en adelborst E. Michelhoff derde. Men mag dus niet ontevreden zijn over de Nederlandse resultaten in Kiel. Vooral het door Jan Bol en Arie Spaar garen, zijn bemanningslid, bereikte re sultaat, de tweede plaats in de Flying Dutohmanklasse, moeten zeer hoog wor den aangeslagen. Het was namelijk de eerste maal, dat Bol in een internationale wedstrijd uit kwam. Hij zeilde zaterdag een prachti ge race bij zuidwestenwind van kracht twee, oplopend tot vier. De Fransman H. Samuel leidde in de eerste ronde en Bol was op dat moment in de achter hoede te vinden. Terwijl Samuel krui send slecht uitkwam, drong Bol naar voren, waarna hij Mario Capio, die de leiding had overgenomen, ging bedrei gen. Het scheelde maar heel weinig of Bol had de eerste plaats nog veroverd. In de laatste wedstrijd bracht de Ne derlander, na aanvankelijk beter gele gen te hebben, het tot de zesde plaats, uwe Koglin won de race. De Frans man J. M. Auccair behaalde in het to taal 2009 punten. Bol werd tweede in bet klassement met 1785 punten; 3. Achim Kadelbach 1686 punten; 4. dr. Fereberger 1557 punten. In de 12 m2 Sharpies kon gesproken worden van een Nederlands overwicht. Zaterdag ging weliswaar de dagover winning naar M. Schaper, maar A. van Veen wist de tweede plaats te bezetten en Wim Guldemond eindigde als derde. Een van de kanshebbers op dat mo ment was T. Vlek, die het er echter niet zo goed afbracht met een achtste plaats. Vlek voer echter de laatste dag een fantastische race, waarin hij fel strijd leverde met M. Schaper en Wim Gulde mond. Door zijn eerste plaats werd hij winnaar van de hoofdprijs met 707 pun ten vóór Wim Guldemond (695), de Duitser H. S. Dominik (625) en de Duit ser M. Schaper (613). S. Sorrentino (Italië) moest als sterk ste man in de Drakenklasse vele malen op het podium komen bij de prijsuitrei king. De Nederlandse Drakenzeiler J. P. Hommes voer zaterdag onder moei lijke omstandigheden èen goede race. Toen de wind negentitg graden ruimde in de laatste ronde, kwam hij laag en snel varend onweerstaanbaar naar vo ren uit het middenveld. Hij wist als vierde te eindigen achter de Duitsers H. Ravenborg en K. Ohlendorff en de Italiaan Sorrentino. In het klassement kwam Nederland niet ver. Hommes was met een negen tiende plaats de beste Nederlander, ge volgd door Paul Poorter. OLSZTYN, De Nederlandse dames-atletiekploeg heeft giste ren met 71—46 verloren van Polen. Tijdens de wedstrijden, die in Olsztyn werden gehouden, werden twee nationale records verbeterd. Op de 800 meter liet Gerda Kraan 2 min. en 6 sec. voor zich afdrukken, waarmee zij haar eigen record, dat zij het vorig jaar in Boekarest op 2.06.1 had gebracht, met 0.1 sec. verbeterde. Op de 400 meter zorgden Greet Soesbeek en Tilly van der Zwaard voor een sensatie door beiden 55.2 sec. te laten noteren. Zij stelden daarmee het Nederlandse record, dat met 55.5 sec. gedeeld werd door Ine Terlaak Spijk, Gerda Kraan en Tilly van der Zwaard, 0.3 sec. scherper. Greet Soes beek werd door de jury als eerste ge plaatst. Op de 800 en 400 m werden eveneens twee nieuwe Poolse records gevestigd. Op de 800 m door Nowakowska in 2 min. 07.4 sec. en op de 400 m door Hasse in 56 sec. Johnson (rechts) na zijn zege op Scholz ROME. De Europese bokskam pioen in het vedergewicht, de Frans- man Gracieux Lamperti, behield in een gevecht tegen de uitdager Lino Mastellaro zijn titel door de uitspraak „onbeslist". In de partij, die te Rome werd ge houden. had Lamperti een klein tech nisch overwicht. Daartegenover stond de grotere strijdlust van de Italiaan. In de elfde ronde ging Lamperti op een linkse hoek bijna knock out. De Fransman herstelde zich echter uitste kend na die voltreffer op de kaak. Hij bracht in het slot van het duel zelfs nog zijn tegenstander in moeilijkheden. Van onze correspondent T ONDEN. Stirling Moss, de '-'Britse coureur, die op 23 april op Goodwood een ernstig ongeluk kreeg, verliet gisteren op krukken lopend het ziekenhuis. Hij zei vast besloten te zijn mee te rijden in de race om de Britse Grote Prijs van Aintree. Nel Zwier was de sterkste hoogspring ster; zij eindigde op de eerste plaats met een spronig van 1.70 m, waarmee zij op één centimeter het Nederlandse record van Fanny Blankers-Koen benaderde. Joke Bijleveld leed haar eerste neder laag van dit seizoen tegen de vroegere weréldrecordihoudster verspringen, Els- bieta KrezinSka, die met 6.29 m slechts één centimeter (6.28) op onze landge note voorbleef. Met ongekende strijdlust is er gisteren in Eindhoven gestreden om de Zuid nederlandse atletiektitels. Zowel bij de heren als bij de dames zegevierde PSV. Bob Vos kwam met tegenwind op de 100 m tot 10,8 sec. De Maastrichtenaar Joep Delnoye behaalde twee eerste plaat sen en wel op de 800 meter in 1.57,5 en op de 1500 meter in 3.54,9. Sterk was ook de 400 meter van Theo Beelen in 49,4 sec. Eef Kamerbeek won de 110 meter hor den in 15 sec. en werd bij het polsstok hoogspringen met een ouderwetse sprong van 3.70 meter tweede achter recordhou der Servee Wijsen, die met een stalen stok sprong en nu na zijn succes van Aken 4.15 meter bereikte. In Middelburgkwam Rein Verkade op de 3000 m steeple tot 9 min. 24 sec. en ln Gouda sprong Harry van Kleeff naar de top van de Nederlandse rang lijst met 1.85 m. In Den Bosch was Kees Koch weer zo constant, dat hij met 57.78 m dicht bij zijn eigen nationale record van 58,05 m kwam. Op kogel won hij" met een worp van 15.98 m vóór Cees van Wees met 15.45 m. Olofsen was weer de sterkere speer werper met een goede worp van 63.94 m voor Frans van der Heyden, die nog lang met zijn oude vorm terug heeft en met 61.96 m tweede werd. Marius Bos, hersteld van blessures, won de 10 m ontspannend lopen in 10 8 sec. vóór Dekkers in 10.9 en Otten, even- eeneln l"-9 sec. Harry Jansen zegevierde ?P d| 800 m in 1.52,9 vóór Koppelaar in 1.58,9. BUSSEM. Te Bussum vond zondag onder grote^ belangstelling weer het 3 feu toern°°i van de Gooise tlfiivf plaats. In de afdeling mees- htnM?fS?TZ<4rg4?e eenT Arnsterdamse com- (LetteboerJessurun met Polk— Roseboom jr.) voor de verrassing en met "nt- 56) de efrste füiin „r diverse gerenommeerde vier tallen. Nummer twee werd de Rotter damse Bridge-Kring (64 pnt.) en nr drie werd een sterk team uit Antwerp P d»erïalt«i dat 63 ?nt scemrde hoofdklasse was het captain mers Friido ZDtphen die met Arnhem- mers FrijdaDamen en Van Pallandf de felle strijd won en met 74 pnt een Amsterdams team fBrommet) met twee pnt de loef afstak. met In de eerste klasse won Groningen R^maern Nahuis-Dijk met Boer- noordelingen telden aan het einde van de dag 85 pnt en lieten daarmede het eerste team der gasKie achtere2ibh.°1Se bndg€club viR Punten

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7