Kwestie van verstrekken van! inlichtingen op de voorgrond Geen overdracht Noord-Borneo Dr. Hub. van Doorne wraakt publikaties: Boeing van Air France neergestort I Wachtmeesters vrijgesproken Infiltranten voor meer dart helft uitgeschakeld Katanganen in kabinet Kongo De BiltZon MAISON VAN WESTEN BEVAHUIS SCHRIJVERS' STOFFENHUIS DE MUYNCK PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 23 juni 1962 „Ontkend" RAUW INCIDENT IN SCÈNE „Inlichtingen Enkele gevallen van tyfus in \msterdam Garanties en lening van rijk aan K.L.M. Voorwaarden Zie verder pag. 2 Geschrokken DE „UTRECHT" KOMT NAAR NEDERLAND 111 DODEN „Onweer" Bliksem BRITS ANTWOORD AAN PHILIPPIJNEN: Zaak Tiendeveen RECHTEN FEDERATIE VOOR UTRECHTSE STUDENTEN DUIZEND FLATS Generaal Ahmad Jani opvolger Nasution Syrische kolonel wil terechtstaan Nog geen advies .van S.E.R. over loonvorming LAATSTE NIEUWS JONGEN OMGEKOMEN BIJ AUTO-ONGELUK BRILLEN BANDAGES EL. KOUSEN) OPTIEK E0T0HANDEL J Het weer overal ft ft ft ft Directeur; J ACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te; Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeenwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1,— 17e JAARGANG No. 508-1 „FOUTEN BIJ PARKET EN KRANT Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Dr. Hub. van Doorne, president-directeur van de DAF, beeft gistermiddag zijn visie gegeven op de publikaties over vermeende dubbele facturen van de Demka aan de DAF. Dr. van Doorne gaf als zijn mening dat bij deze publikatie onherstelbare fouten zijn ge maakt. Wanneer het Algemeen Dagblad, zo stelde hij, zich meent te kunnen beroepen op de mededelingen van mr. dr. J. C. Maris, officier van justitie in Den Haag, dan is dat een kwestie waar ik geheel buiten wil blijven. Toch zou ik dan uit drukkelijk willen stellen dat in het artikel van het Algemeen Dagblad gegevens voorkomen die niet van de officier van justitie kunnen zijn. De mededeling dat het hier zou zijn gegaan om leveranties van chassis- balken en carrosserieplaat van Demka en Daf en ook de medede ling dat in de vermeende dubbele facturen prijsverschillen zijn ge constateerd van dertig procent kun nen onmogelijk van de officier van justitie afkomstig zijn. Dr. Van Doorne wraakte de ge hele Nederlandse pers voor zo ver deze de beschuldigingen heeft over genomen, ook nadat door de Daf een communiqué was uitgegeven waarin uitdrukkelijk werd gesteld dat de berichten onjuist waren. Wat de 'mededeling van het Al gemeen Dagblad betreft dat de ge gevens afkomstig zijn van de Haag se officier van justitie, mr. dr. Maris, wilde dr. Van Doorne mede delen dat, ook al was hij ervan overtuigd dat mr. Maris grote fou ten heeft gemaakt, hij van mr. A. C. W. Beerman, de minister van justitie, had gehoord dat mr. Maris pertinent zou hebben ontkend enige inlichtingen aan de pers dus ook aan het Algemeen Dagblad te hebben gegeven. Wel heeft mr. Maris, aldus dr. Van Doorne, toegegeven een redac teur van het Algemeen Dagblad bij zich thuis te hebben ontvangen. Dr. Van Doorne vroeg zich af hoe mr. Maris het publiek ervan wil overtuigen dat hij in de vijf kwar tier dat dit bezoek had geduurd geen mededelingen heeft gedaan. Fout vond dr. Van Doorne het vooral van mr. Maris, dat hij, vol gens de krantenberichten, de heer L. Worms inzage heeft gegeven van de stukken. Dit is door de heer Worms medegedeeld in een brief aan de Demka. Dr. Van Doorne had de stukken, waarvan fotokopieën door een ont slagen employé van de Daf, die op de afdeling calculatie had gewerkt, en waren gemaakt en door deze aan de heer Worms waren aange boden, meegebracht. Hij vroeg zich af hoe het mogelijk is dat iemand in deze stukken iets beschuldigends zou hebben kunnen ontdekken. Dr. Van Doorne vond het op zijn minst vreemd, dat er thans door de officier van justitie wordt verklaard dat er geen aanleiding is geweest voor een onderzoek naar dubbele facturen en dat zulk een aanleiding er ook nooit is geweest. En dat, ter wijl de heer Maris op 14 juni tegen over het ANP toch in elk geval de schijn heeft gewekt dat er een on derzoek gaande was. Immers, mr. Maris heeft toen gezegd, volgens het ANP, dat hij 'de publikatie voorbarig vond. Bovendien staat het vast, aldus dr. Van Doorne, dat de heer Maris toch gemeend heeft de stukken te moe ten voorleggen aan de vertegen woordiger van de Kolen- en Staal gemeenschap. 9 n BEEK Bij de grenspost Beek is gisteren de martelgang van de 41-jarige douanebeambte Spin ge reconstrueerd. De helblauwe M.G. vormde het middelpunt van het on derzoek. dat werd ingesteld door de rechter-commissaris mr. J. J. Beversluis. Op 16 april had de negentien jarige bestuurder van de wagen bij de grenspost nol gas gegeven, uit vrees dat de heer Spin een paar doosjes met munitie zou vinden. De douanier was aan het linker portier blijven hangen. Hij werd over een afstand van 411 meter mee gesleurd. Daarna viel hij zwaar ge wond op de weg. De verdachten moesten elk op hun beurt een arm uitsteken om te kun nen zien of zij de heer Spin van de wagen hadden kunnen duwen. onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. In de afgelo pen weken zijn in Amsterdam en kele gevallen van tyfus geconsta teerd. Zij zijn mogelijk veroorzaakt door een kortstondige verontreini ging van het drinkwater, die zich eind vorige maand heeft voorgedaan. Van twee mensen staat vast dat zij aan de ziekte lijden; drie andere wordena ervan „verdacht". Alle vijf patiënten zijn opgenomen in het Wil- helminagasthuis. De verontreiniging van het water ontstond doordat op 21 mei een ver keerde verbinding in de zuiverings installatie van het rioolwater van Am sterdam-West werd gemaakt. Bij een onderzoek door de G.G.D. bleek dat van enige onzuiverheid geen sprake meer was. Zelden De dienst deelde gisteren mee dat men aan een verband tussen de onzui verheid van het water en de ziekte is gaan denken omdat de in Nederland (zelden) voorkomende tyfus meestal door besmetting in het buitenland wordt veroorzaakt. Vast staat dat in de gevallen in Amsterdam-West zo'n be smetting zich niet kan hebben voorge daan. Zekerheid over dat verband be staat overigens geenszins. De G.G.D. heeft alle Amsterdamse huisartsen een brief geschreven waarin nog eens wordt gewezen op de sympto men van de ziekte. Tyfus komt name lijk zo weinig voor, dat de mogelijkheid niet denkbeeldig is, dat men de eerste verschijnselen ervan over het hoofd ziet. Wetsontwerp: Van onze Haagse redactie DEN HAAG De regering wil de K.L.M. op twee manieren uit haar financiële zorgen halen. In een gisteren aan de Tweede Kamer aangeboden wetsontwerp stellen de ministers Korthals (verkeer en waterstaat) en Zijlstra (financiën) voor om; 7 De K.L.M. garanties te geven op de rente en aflossing van te sluiten leningen tot een bedrag van ten hoogste 375 miljoen gulden. O De K.L.M. een lening te verstrek- ken van ten hoogste vijftig miljoen gulden. De hoogte van dit bedrag zal afhangen van de som, die nodig is om ene goede bedrijfsvoering te verzekeren. Deze financiële steun zal tot 1 janu ari 1965 duren. De tijdelijkheid van de maatregelen moet tot uitdrukking bren gen, dat de regering de K.L.M. blijft zien als een onderneming, die ervoor moet zorgen dat het geïnvesteerde ka pitaal een redelijke opbrengst heeft. Aan de financiële hulp van het rijk wordt, zo blijkt uit de memorie van toe lichting op het wetsontwerp, een aantal voorwaarden verbonden. De belangrijk ste hiervan zijn, dat de beide ministers aankoop van nieuwe vliegtuigen en an dere belangrijke investeringen moeten goedkeuren. Bovendien moet de lucht vaartmaatschappij hun alle inlichtingen geven, die ze nodig hebben om een oor deel te kunnen vormen. Het zwaartepunt van de financiële steun ligt, aldus de memorie van toe lichting, in het geven van garanties voor door de K.L.M. op te nemen leninigen. Zo'n garantie zal in de eerste plaats nodig zijn voor de herfinanciering van het krediet van zeventig miljoen dol lar, dat de luchtvaartmaatschappij van een aantal Amerikaanse banken heeft gekregen. Door haar grote verliezen kan de K.L.M. niet meer geheel aan de voor waarden van deze overeenkomst vol doen. De banken hadden het recht het krediet op te zeggen, maar ze waren bereid om. in afwachting van de rege ling met het rijk, van deze bevoegd heid nog geen gebruik te maken. Het rijk kan nu alsnog een garantie aan deze banken geven, maar het is ook mogelijk dat de K.L.M. onder rijks garantie, nieuwe leningen opneemt en dan met dit geld het dollarkrediet af lost. Een combinatie van beide moge lijkheden is ook niet uitgesloten. De belangrijkste kwestie in deze zaak vond de heer Van Doorne de vraag of mr. Maris inlichtingen aan een verslaggever van het Alge meen Dagblad heeft verstrekt. De uitspraak hierover wilde hij graag en met het volste vertrouwen over laten aan de Nederlandse justitie. Dr. Van Doorne vroeg begrip voor het feit, dat hij zich had opgewon den over de omstandigheid dat er een week verloren moest gaan eer een zaak die zo eenvoudig was kon worden rechtgezet. Hij stelde dat door de zware verdenkingen enorme schade aan het bedrijf is toege bracht. De schade, ons toegebracht in eer en goede naam, aldus dr. Van Doorne, is niet in miljoenen vast te stellen. Dat desondanks bij het parket en bij het' ministerie van justitie zware druk door de Daf moest worden ge oefend om daar een duidelijke ver klaring te krijgen heeft mij pijnlijk getroffen; elk uur van uitstel heeft de schade aan ons bedrijf aanzien lijk vergroot. Met nadruk zei dr. Van Doorne dat de diverse gerechtelijke instan ties zich tijdens de vele besprekin gen over deze zaak zeer correct en tactisch hebben gedragen. Ik ben er mij van bewust dat ik dit van mijzelf niet kan zeggen, maar ik hoop dat men begrip zal hebben voor de situatie waarin zij ons hebben gebracht, zo zei hij. Hij besloot zijn verklaring als volgt; „Ik ben ervan geschrokken hoe het mogelijk is dat op grond van door een ontslagen employé mis bruikte stukken, die overigens niets bezwarends inhouden, een derge lijke lastercampagne ondernomen wordt. Wanneer ik nu constateer dat het Algemeen Dagblad heeft menen te kunnen volstaan met de publikatie van de ondubbelzinnige verklaring van het parket over onze onschuld in een klein bericht op de derde pagina, zonder Daf en Denka in de kop te noemen, dan meen ik te kunnen constateren dat dit een on rechtvaardige behandeling is." HOLLANDIA (ANP). Na achttien maanden dienst te hebben gedaan in de Nieuwguinese wateren zal maandag Hr. Ms. torpedobootjager Utrecht uit Hollan- dia naar Nederland vertrekken. Om streeks 10 augustus wordt het schip in Den Fielder verwacht. De terugreis zal via Curagao worden gemaakt. De Utrecht heeft sinds haar vertrek Uit Nederland op 14 januari een afstand van 85.000 zeemijlen afgelegd, dat is viermaal de omtrek van de aarde. Be gin juni heeft zij een prauw met twintig infiltranten opgebracht. Ticeede in 3 weken PARIJS (U.P.I.) Opnieuw is een groot straalverkeersvlieg- tuig van het type Boeing-707 neergestort. Voor de tweede keer binnen drie weken was het een toe stel van de Air France dat dit lot trof. Ditmaal lieten 111 mensen het leven; geen van de 101 passagiers en tien bemanningsleden bracht er het leven af toen het viermotorige straaltoestel gisteren in de prille ochtenduren tijdens een tropische wolkbreuk op Guadeloupe (Frans West-Indië) tegen een heuvelrug te pletter vloog. Toen het toestel na de laatste ra- diomelding over voorbereidingen voor de tussenlanding op Guadeloupe vijf minuten over tijd was en niet meer per radio gepeild kon worden, werd alarm geslagen .Een piloot van een plaatselijke vliegclub nam kort daar op de wrakstukken vanuit zijn sport vliegtuigje waar ergens in de bebos te hergen van het eiland, op nog geen tien kilometer van de Caribische kust. Hij meldde dat hij mensen bij de wrakstukken zag, maar meende dat dit eilandbewoners waren omdat het toestel tezeer vernield was dan dat iemand de ramp zou hebben kun nen overleefd. Dichte rookwolken hin gen boven de plaats van het ongeluk, en de regen gutste nog steeds bij stromen neer. De wrakstukken lagen over een groot gebied verspreid; hij schatte dat het dagen zou duren voor men alle lijken zou hebben kunnen bergen. De Boeing-707, die twintig miljoen gulden bad gekost, was de vorige avond in Parijs opgestegen om via Lissabon, de Azoren. en Guadeloupe naar Santiago de Chile te vliegen. De piloot van het toestel, dat de naam Chateau de Chautilly droeg, was de 42-jarige André Lesieur. die 15.164 vlieguren op zijn naam had staan, waarvan 1830 uur in een Boeing. Lesieur was verscheidene keren piloot geweest van een toestel dat president de Gaulle vervoerde. Lesieurs laatste boodschap meldde dat hij in een he vige onweersbui was verzeild geraakt met laaghangende bewolking en ster ke wind. maar dat hij desondanks over vijf minuten op het vliegveld La Raizet bij Pointe a Pitre op Guade loupe zou landen. Zes uur eerder had het toestel de Azoren aangedaan waar twee Portu gezen waren uitgestapt en enkele an dere passagiers aan boord waren gegaan. Onder de inzittenden bevon den zich vier zuigelingen, zes kinde ren en drie stewardessen. Air France achtte het niet onmogelijk dat het toestel, dat pas in maart van dit jaar was afgeleverd, door de bliksem was getroffen. Reddingspatrouilles zijn naar de plaats van de ramp, 500 meter boven zeespiegel, gezonden, die overigens moeilijk van de smalle kustweg af bereikbaar is. Ook zijn er uit Parijs en uit New York commissies van on derzoek op weg. De Amerikanen ver richten een onderzoek namens de Amerikaanse dienst voor de burger luchtvaart, die ook de vroegere ram pen met Boeings steeds nauwgezet heeft bestudeerd. Bsif tmn; Van onze correspondent LONDEN. Engeland is vol strekt niet van plan Brits Noord- Borneo aan de Philippijnen over te dragen. Dat maakte het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken gis teren meteen al duidelijk, nadat de Philippijnse president Diosadao Macapagal officieel had bekend ge maakt dat zijn land aanspraken doet gelden op dat gebied. De president stelde voor dat zijn land en Engeland maar meteen on derhandelingen moeten beginnen om deze kwestie te regelen. Er is een nota van de Philippijnse regering onderweg naar Londen waar in gesteld wordt dat de Philippijnen ASSEN (A.N.P.). Twee wacht meesters van de rijkspolitie uit Beilen, de 42-jarige A.W. en de 36-jarige D.B.O., zijn door de rechtbank in As sen ontslagen van rechtsvervolging. Op 4 juni vorige jaar waren zij betrokken bij een schietpartij in Tiendeveen. Vol gens de rechtbank zijn de wachtmees ters de redelijkheid niet te buiten ge gaan. Met een aantal pistoolschoten hadden zij op de avond van die dag een eind gemaakt aan het leven van de Tiende- veense bielzenlegger B. Pekel, Eerst was de wachtmeester van de rijkspoli tie L. Berga ervan verdacht hét dode lijke fiidhot te hebben gelost. Bewezen werd echter dat hij hét niet kon hebben gedaan. Daarop moesten de wacht meesters V. en O. zich voor dé recht bank verantwoorden. eigenaar zijn van Noord-Borneo en dus de souvereiniteit erover bezitten. Engeland zal elke aanspraak _van de Philippijnen'van de hand wijzen, aldus het Britse ministerie vaal buiten landse zaken. Men heeft er zich in Londen van overtuigd dat de Britse kroon de souvereiniteit toekomt, nie mand anders kan geldige aanspraken op die soevereiniteit maken. Oorspronkelijk heersten de seltans van Soelhoe over het omstreden ge bied. Zij gaven in 1870 twee zaken lieden concessies in Noord-Borneo. Het gebied werd vervolgens jaren lang beheerd door een compagnie die het gezag uiteindelijk aan de Britse kroon overdroeg. De Philippijnen zeg gen dat er alleen sprake was van pacht, maar Engeland stelt dat Noord-Borneo in de vorige eeuw werd verkocht aan de Britten. Spanje zag bij een protocol van 1855 af van zijn aanspraken op Noord-Borneo. De Philippijnen waren vroeger Spaans bezit. De sultans van Soelhoe heersten vroeger ook over delen van de Phi lippijnse eilandengroep, vandaar dat de regering van de Philippijnen nu rechten probeert te doen gelden. Er bestaat in Noord-Borneo geen sultan van Soelhoe meer en, voor zover be kend, zijn er ook geen nakomelingen van de vroegere vorsten meer in leven. Vooral in het belang van de bevol king van Noord-Borneo, aldus het Fo reign office, verzet Engeland zich te gen de Philippijnse eis. De politieke toekomst van die bevolking vormt op het ogenblik onderwerp van onderhan delingen omdat Noord-Borneo deel zal gaan uitmaken van de onafhan kelijke Maieise federatie, samen met Malakka en Singapore. Verkocht aan die man op de achterste rij. UTRECHT (ANP). De Stichting Studentenhuisvesting in Utrecht zal een complex van duizend studentenflats la ten bouwen. Het zal verrijzen op een terrein tussen de oude stad en de Jo hannapolder, waar dj nieuwe universi teit is geprojecteerd. Mr. P. van Dijke, de voorzitter van de stichting, vertelde dat het aantal studenten in 1940 twaalfduizend bedroeg en in 1950 dertigduizend. Verwacht wordt dat in 1970 65.000 mensen aan Nederlandse universiteiten zullen stude ren. Het Utrechtse plan is erop gericht zo veel mogelijk de zogenaamde studenten- kast te benaderen. De huurprijs zal ongeveer 55 gulden per maand bedra gen. De architecten ir. G. M. Leeuwenberg en ir. G. Pothoven hebben het tien mil joen gulden vergende plan ontworpen. Het zou in drie jaar kunnen worden ver wezenlijkt. Het studentenonderkomen zal 'tiit drie delen bestaan, elk met een min of meer gesloten hof. DJAKARTA f AFP). President Soekarno zal vandaag generaal-majoor Ahmad Jani installeren als chef van de generale staf van het Indonesische leger. Jani wordt de opvolger van ge neraal Nasution. die tevens minister van defensie is. Hij had tot nog toe het bevel over het ..leger voor de be vrijding van West-Irian". HOLLANDIA (AP, ANP). Meer dan de helft van de onge veer 450 Indonesische infiltran ten in Nederlands Nieuw-Gui- nea is buiten gevecht gesteld, deelde de commandant van de strijdkrachten in Nieuw-Gui- nea, schout-bij-nacht L. E. H. Reeser, vanochtend mee. Woensdag bedroeg het aantal gevan gen genomen Indonesiërs honderd. 81 parachutisten waren toen gesneuveld en een tachtig van hen waren omgeko men door verwondingen opgelopen tij dens de luchtlandingengevechten, of door uitputting. Alle resterende para's zijn gelocaliseerd en worden opgejaagd. De soms ongewapende kleine KAIRO (U.P.I.De uit een ge vangenis in Damascus ontsnapte ko lonel Abdel Serraj heeft gisteren in Kairo een open brief gepubliceerd waarin hij aanbiedt om naar Damas cus terug te gaan om daar terecht te staan wegens corruptie. Serraj was vroeger vice-president van de Verenigde Arabische republiek. Hij werd in november vorig jaar ge arresteerd toen een militaire staats greep een einde maakte aan het ver bond van Syrië met Egypte. In mei zag Serraj kans om uit zijn gevange nis te ontsnappen. Hij vestigde zich daarna in Kairo. Volgens de Syrische premier moet Serraj verantwoording afleggen over zijn beleid ,,dat steunde op corruptie, vervolging en mishandeling". groepjes Indonesiërs trachten ieder gevecht te vermijden, waardoor het nog wel enige tijd zal duren voordat ook zij onschadelijk zijn gemaakt, aldus de heer Reeser. Op 19 mei waren dè verliezen onder de Indonesische parachutisten nog ge ring, maar daarna is het buiten gevecht gestelde para's snel gestegen. Het hoog tepunt werd bereikt in de week van 8 tot 16 juni. De verliezen aan de Nederlandse kant bedroegen woensdag: vijf mili tairen van de landmacht gesneuveld, één omgekomen door een ongeluk met zijn geweer, drie militairen van de landmacht, vijf mariniers en een sol daat van het Papoea-vrijwilligerskorps gewond en drie Papoeagidsen gedood. In antwoord op een vraag zei schout bij-nacht Reeser dat nieuwe landingen „altijd mogelijk zijn". Hij voegde daar aan toe: „Dat er niet meer infiltranten in Nieuw-Guinea zijn is het resultaat van de voortdurende en effectieve pa trouilles ter zee en in d elucht." Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Sociaal- econo mische raad heeft nog geen advies samengesteld over een nieuw systeem voor de loonvorming. Gisteren werd over het concept advies van de commissie-Schouten wel uitvoerig gepraat, maar de op verschillende punten afwijkende me ningen konden nog niet tot elkaar worden gebracht. Zoals bekend wil deze commissie de loonvorming baseren op de verho ging van de algemene produktiviteit, op de ontwikkeling van het buiten landse loon- en prijspeil en op de te verwachten economische ontwikkelin gen. Op 6 juli zal de S.E.R. de bespre kingen over de loonvorming voortzet ten. De raad hield gisteren zijn honderd ste openbare, en zijn tweehonderdste besloten vergadering sinds de oprich ting in 1950. Dit heuglijke feit werd in de besloten vergadering gevierd met een tractatie voor de leden op aardbeien. LEOPOLDSTAD (UPI). Adoula de premier van de centrale Congole se regering, heeft gisteren aangekon digd voornemens te zijn einde deze maand veranderingen aan te brengen in het Congolese kabinet om hierin Katanganen op te nemen. In een brief aan de Katangaanse pre sident Tsjomibe nodigde Adoula T.sjom- bes Conakat-partij uit drie leden aan te wijzen, die een portefeuille zouden krij gen in het nieuwe kabinet. Adoula's aankondiging volgde op het onverwachte akkoord, waartoe Adoula en Tsjonrbe gisterochtend kwamen over de opdracht aan een commissie, die de economische en financiële integratie van Katanga in Congo bestuderen. De Congolese leiders moeten nu al leen nog tot overeenstemming komen over een opdracht aan een monetaire commissie om na te gaan of de Katan gaanse franc uit de circulatie genomen moet worden. De dag tevoren hadden de beide lei ders nog hun voornemen kenbaar ge maakt om het overleg voorlopig op m schorten. Overigens zal dit dinsdag in derdaad het geval zijn als Tsjombe naar Elisabethstad terug reist voor de her denking van Katanga's afscheiding. Van onze correspondent BONN Tijdens het be zoek van Rusk aan Bonn is besloten dat de Amerikanen aan de Russen zullen voor stellen een conferentie in Berlijn te beleggen van de Sowjetunie, de Verenigde Staten, Groot Britannië en Frankrijk. Onderwerp moet de toestand in Berlijn zijn, ontstaan als gevolg van de schietpartijen aan de sector grens. GRONINGEN (ANP). —De veertien jarige Peter Loman uit Groningen is daar gisteren met zijn fiets onder de aanhangwagen van een vrachtauto ge komen. Hij was op slag dood. De jongen, die linksaf wilde slaan, had de achter hem rijdende vrachtwa gen wel gezien. Toen die hem voorbij was gereden zwenkte de jongen naar links. Hij maakte die beweging te snel en werd door de aanhangwagen gegrepen. Ingezonden mededeling) sinds 1893 GOES EN MIDDELBURG Ingezonden mededeling) U bent altijd welkom bij Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes Maak eens kennis met onze OXFORD en SUPERDAM L. Vorststraat 64 costuums t beste wat er is en concurrerende GOES Prijs. goes hele Familie 1 in de Lange Vorststraat, t.o. „Berco" Ganzepoortstraat 3 - Goes - Tel. 5214. Weersverwachting van het K.N. M.I. in De Bilt, geldig tot van avond: Perioden met zonneschijn en op de meeste plaat sen droog. Zwakke tot matige, in de kustprovincies in de middag af en toe vrij krachtige wind tussen zuid west en west. Weinig verande ring in tempera tuur. MIES JE: Waar kan ik nu eens stil 4 genieten? 25 juni: zon op 4.20, onder 21.04; maan op 1.02, onder 18.12. Van onze weerkundige medewerker De zomer is begonnen met hogere temperaturen dan wij de voorgaande dagen hebben gehad. Gisteren is in Zuid-Limburg 23 graden gemeten; in Den Helder en IJmuiden bleef het kwik op zeven tien graden steken. Echt zomerweer is het dus niet geworden, maar lekker werd het toch wel, behalve dicht aan zee waar de zeewind aan de frisse kant bleef. Het zeewater heeft nu een temperatuur van dertien tot veertien graden. Ook dat wordt langzaamaan beter. Een verdere stijging van de temperatuur is niet te verwachten, omdat de wind in de westhoek blijft. Dat is het gevolg van een gebied van hoge druk dat zich van de Azoren over Frankrijk en Cen- traal-Europa tot in het midden van Rusland uitstrekt. Aan de noordzijde van deze gordel van hoge druk verplaatsen zich depres sies van het westen naar het oosten. Doordat ons land dicht bij deze gordel blijft, zijn er vooral in het zuiden opklaringen te verwachten. Dat het ook zondag zo zal blijven was gisteravond wat minder zeker doordat een depressie zich boven de oceaan in de richting van Schotland verplaatste. De snelheid van deze depressie was gisteravond echter niet groot, zodat wij een goede kans maken dat het ook zondag droog zal blij ven en dat derhalve van zeer redelijk weer tijdens het week einde zal kunnen worden ge sproken. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen Amsterd. Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frank! München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Majorca Lissabon weer wind max.t. regen ZW 22 n zw.be w zzw 21 0 l.bew zzw 19 2 zwoew. w 21 0 h.bew. w 19 n zw.bew. wzw 23 0 I.Le w. wzw 20 0 l.bew w 23 o l.bew. w 24 0 onbew w 27 0 onbew. NNO 29 onbew. NNW 30 0 h.bew. Z 27 h.bew WNW 27 0 h.bew ZZW 29 onbew. NNO 27 0 h.bew. NW 29 onbew NO 29 0 onbew W 29 0 onbew O 28 0 l.bew. O 31 0 l.bew, ONO 30 G onbew. N 32 0 l.bew W 32 onbew. w 26 0 l.bew. stil 35 0 onbew. ONO 31 ft 0 onbew. NW 33

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1