GETEISTERD MAN WIST HET NIET Alles weer goed tussen Bonn en Washington Levenslang voor Duitse SS-beul „Moord" riep bedreigde vrouw MOORD OP 11.000 JODEN ROXY-de ras-sigaret puur voor uw genoegen FOCUS VEILIG N.V. Zaterdag 23 juni 1962 ZEEÜWSCH DAGBLAD Pag. 1» klopü Beter Het Zuiden te Zeeuwse korfballers: 5-8 Bromfietsers botsten in Dreischor Bedrijfsongeval Sportdag L.O. in Goes Zeeuwse blinden op reis Benoeming directeur voor sociale zaken Raad Retranchement aanvaardde regeling recreatie kustgebied Schets uitgangspunt RUSKADENAUER, UW GROTE KANSELIER B PROFETISCH Grote sterfte onder eenden op Vlieland een Kantoorbediende een Magazijnbediende enige Meisjes voor montage-afdeling enige mannelijke Medewerkers GEZINSKREDIET NATIONALE VOLKSBANK Beter één Boxy in de hand dan zo'n snoek vlakbij de kant...! EEN FINANCIËLE INSTELLING REPRESENTATIEF VERTEGENWOORDIGER ABONNEERT U OP HET ZEEUWSCH DAGBLAD Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Als een triest hoopje ellende stond hij gistermiddag voor de Amsterdamse recht bank: de door een longkwaal geteisterde 55-jarige stoker H. C. Zijn ruim 25-jarig huwelijksleven had zich als een lange reeks van mislukkingen afgetekend; zijn vrouw had ten slotte besloten het echte lijk huis te verlaten. De twee zoons bleven bij hun va der, de dochter ging met haar moe der mee. Als centrale figuur in de strijd heeft de stoker het helemaal niet meer geweten. Hij schreef dikke brieven vol klachten en verwijten. Maar ze eindigden steeds met het vurige verzoek aan zijn echtgenote om terug te komen. Op het laatst las de vrouw zijn brieven niet eens meer. Diepe haat Toen kwam de gewelddadige ont knoping. Een gerucht drong in het huis van de stoker binnen: zijn vrouw zou terug willen komen. De volgende ochtend kwam hij in actie. Hij ging naar het huis op de Beuken weg, waar zijn vrouw bij familie lo geerde. Maar toen hij zijn woning verliet stak hij een forse bijl in zijn jaszak. Een noodlottig gebaar, waarvoor de stoker geen afdoende verklaring wist te geven, ook niet voor zijn rechters. Ik weet nog steeds niet waarom ik het heb gedaan, mompelde hij. Ik heb haar beslist niet dood willen maken. Misschien wilde ik alleen maar drei gen. Bloedend Wat het doodmaken betreft, het was op het nippertje geweest. Want toen de vrouw, die net haar hondje uitliet, een krachtige weigering liet horen op zijn smeekbede om mee te gaan, had de stoker het slagwapen tevoorschijn gehaald. Hij had de vrouw er enkele klappen mee op het hoofd gegeven. Ze was bloedend een huis binnenge vlucht en volgens de verklaring van een buurman had de stoker haar ver volgens nog bij de keel gegrepen. Ik weet het niet meer, zei hij nu. Het werd me alles rood voor de ogen. Ik kan het niet begrijpen, dat ik haar kwaad heib willen doen. Ze riep: moord, hij wil me vermoor den, is het niet?, wilde de president weten. Ik heb het niet gehoord, stamelde de stoker. Wanneer men de .bijl, die dreigend op de tafel van de rechtbank lag, be keek, was het allemaal wonderlijk goed afgelopen. Een lichte schedel trauma en een vleeswond aan de arm. Ontknoping Diepe haat sprak uit de woorden van het slachtoffer. Nadat de buur man, die de stoker had weggesleurd, een korte verklaring had afgelegd, werd zij als enige belangrijke getuige gehoord. Aan het slaan met de bijl wilde ze overigens snel voorbijgaan. Wel zette ze zich volledig in postuur om de president uitvoerig en heke lend verslag te doen van de slechte eigenschappen van haar man. Maar daar wilde de president nu juist niet van horen. We weten wel, dat het alle maal rtiet best was, suste hij. Haar woordenstroom vol grieven was bijha niet te stuiten. Ik mag toch «ok wel eens iets zeggen, meende de SOUBURG Het korfbalduel gister avond (in kader van de Souburgse sport week) tussen het ZKB-twaalftal en de sterke Rotterdamse hoofdklasser Het Zui den is geëindigd in een 85 zege voor de Maasstedelingen. Er was bijzonder veel belangstelling voor de wedstrijd en er viel te genieten van een snelgespeeld en aantrekkelijk treffen tussen een tech nisch beter opererend Het Zuiden en de vooral in het begin zeer enthousiast spe lende Zeeuwen. Het werd in de vijfde minuut door Bert de Vries (Swift) tamelijk snel 1—0, waarna al even voorspoedig de gasten aan een gelijke stand kwamen. Chris Boogaard (Tjoba) zorgde opnieuw voor een Zeeuwsche voorsprong, waarna Het Zuiden wederom op gelijke hoogte kwam. Na de tweede vakwisseling verwier ven de sterk aanvallende Rotterdam mers toch duidelijk het initiatief en lie pen uit tot 24. Bert de Vries maakte er vlak voor rust 34 van en het alles op de aanval gooiende ZKB-team slaag de er bijna nog in gelijk te komen. De Zeeuwse illusies werden na de thee door Het Zuiden wreed verstoord. Het doeltreffende schot van de hoofd klassers leverden hen zelfs een 63 voor sprong op. Chris Francke (Tjoba) ver kleinde de achterstand tot 64. maar toen moesten de moedige Zeeuwen toch het hoofd buigen. Het tempo verslapte en daarmee waren de kansen op een gelijkspel verkeken. Het Zuiden vergrootte de voorsprong tot 84 waarna enige minuten voor het einde Bert de Vries met een handige op- springbal de eindstand op 58 bracht. Het was een verdiende nederlaag voor de Zeeuwse ploeg geworden. DREISCHOR. Donderdagmiddag kwamen de bromfietsers A. van Ast en a. Goudzwaard, oeiden uit Drei schor, dichtbij de kruising van de Van de Stoofweg-Slotstraat op hardhandige wijze met elkaar in aanraking. Toen Goudzwaard de Slotstraat in wilde rij den gaf hij wel richting aan maar Van Ast kon hem niet tijdig meer ont wijken met als gevolg dat hij Goud zwaard van achteren aanreed. Hoewel Goudzwaard geen lichamelijk letsel op liep. moest A. van Ast zich onder be handeling van dr. J. L. Braber laten stellen, welke inwendige kneuzingen in een der armen constateerde. Beide bromfietsen werden danig beschadigd. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. VLISSINGEN. Op het terrein van de Kon. Mij. ..De Schelde" te Vlissin- gen heeft zich gisteren een bedrijfson geval voorgedaan. Twee employe's waarvan wij de namen niet bevestigd konden krijgen, liepen verwondingen op. Een van de arbeiders brak een been. Beide gewonden werden ter ob servatie in het ziekenhuis opgenomen. GOES. De commissie sdhoolsport- dag Lager onderwijs zal dinsdag 17 ju li een schoolsportdag organiseren. In- d;en het niet mogelijk is de sportdag op 17 juli te houden, wordt woensdag 18 juli waarschijnlijk gekozen. vrouw, wanneer haar keer op keer de pas was afgesneden. In de verdach- tenbank leek de stoker onder haar striemende volzinnen in elkaar te krimpen. Hij staarde met toegekne pen ogen naar de publieke tribune, waar zijn twee zoons hem met bemoe digende gebaren toewenkten. Mild De officier van justitie begon zijn requisitoor zoals hij het beëindigde: mild-, Hij liet het eerste deel van de aanklacht, poging tot moord, vallen. De voorbedachte raad is niet komen vast te staan, vond de officier. Wel achtte hij scherpe kritiek op het psy chiatrisch rapport op zijn plaats, dat door de staande magistraat als hoogst onvolledig werd gekenschetst. De verdachte werd daarin als ver minderd toerekeningsvatbaar beschre ven. Maar de officier achtte het aan nemelijk dat hij ernstiger gestoord was en hij verwees daarbij naar een poging tot zelfmoord en een honger staking. Zoals zijn toestand nu is, zie ik de toekomst somber in, meende hij. Er zal tijdens zijn gevangenschap nog eens een uitvoerig onderzoek naar zijn geestelijke constitutie moeten wor den ingesteld. Die gevangenisstraf wil de de officier op een jaar en zes maanden zien gesteld. De verdediger ging grotendeels met het requisitoor mee. Ook hij vond dat de psychiater bij zijn onderzoek te veel aan de oppervlakte was gebleven. Het is een buitengewoon tragisch ge val. Een man, 'die voortdurend tussen liefde en haatgevoelens heen en weer wordt geslingerd. Hier moet in de eerste plaats hulp worden geboden, meende de pleiter, die op een kortere straf aandrong. GOES. De Reisclub voor Zeeuw se blinden heeft woensdag een reis ge organiseerd voor een groep van 25 blinden, bestaande uit leden van de Nederlandse Blindenbond, de christe lijke Blindenbond en de R.K. Blinden bond. De tocht leidde in een autobus van de A.M.Z. via Vlissingen en Middel burg naar Arnhem, waar het open luchtmuseum werd bezocht. De eerste luitenant van het Rode Kruis, de heer Viergever uit Kapelle, gaf een boeiend verslag aan de blin den van wat er onderweg was te zien. De Hoge Veluwe en ook de Pyramide van Austerlitz werd nog bezocht, waar na via Oosterhout de terugreis werd aanvaard. Blinden die interesse hebben voor dergelijke reizen kunnen inlich tingen krijgen bij de heer D. F. Huys- sen, Dorpsstraat 55 te Wemeldinge. VLISSINGEN. B. en W. van Vlis singen stellen de raad voor tot benoe ming over te gaan van een directeur voor de gemeentelijke dienst van socia le zaken. Zoals bekend ontstond een va cature door het overlijden van de heer H. .1. Visser. B. en W. stelden een niet- alfabetisehe aanbeveling op: 1. mr. J. L. Osterman, hoofdambtenaar le klasse bij de gem dienst voor soc. zaken in Vlissingen, tevens waarnemend direc teur in deze dienst; 2. de heer' Joh. Goezinne, directeur van sociale zaken in Purmerend. De in de Ned. Herv. Kenk te Brui- nisse gehouden Zendingscollecte bracht 690 op. RETRANCHEMENT. De raad van Retranchement is gisteravond akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. een gemeenschappe lijke regeling aan te gaan met de gemeenten Breskens, Cadzand, Groede en Nieuwvliet ter beharti ging van de ontwikkeling van de recreatie in het kustgebied van West-Zeeuws-Vlaanderen. Blijkens Van onze correspondent ONN De harmonie tussen de Amerikaanse en de Westduitse regering is gisteren hersteld. Dat gebeurde tijdens besprekingen van langer dan een uur in Bonn tussen de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Rusk en de Westduitse bondskanselier Adenauer. Het persoonlijk overleg tussen beide staatslieden heeft blijkbaar bijzonder veel goed Amerikaans-Duitse betrekkingen. Daarentegen heeft men van Ame rikaanse zijde onomwonden te ken nen gegeven, dat het overleg met de Russen over de kwestie-Berlijn nog geen millimeter is gevorderd. De tegenstellingen tussen Rusk en zijn Russische gesprekspartner, de Rus sische ambassadeur in Washington, bestaan nog altijd. Zij zijn nog zo groot dat een basis voor echte Ame- rikaanse-Russisehe onderhandelingen over Berlijn, die veel verder moeten gaan dan dit oriënterend gesprek in Washington, nog niet bestaat. Op een persconferentie in Bonn met Amerikaanse en Duitse rege ringsvertegenwoordigers werd gister middag het volgende over de „bui tengewoon openhartige besprekingen" tussen Rusk, Adenauer, de Westduit se minister van Buitenlandse Zaken Schroder en andere politici meege deeld. 1 Tussen de Verenigde Staten en -*■ de Bondsrepubliek bestaat geen verschil van opvatting over de toe treding van Engeland tot de Euro pese Economische Gemeenschap of over het lidmaatschap van Enge land van een Politieke Unie voor West-Europa. Over details van bijv. deze Politieke Unie bestaan kenne lijk wel degelijk meningsverschillen, maar die achten de Amerikanen op het ogenblik blijkbaar niet belang rijk. O Het is nog te vroeg om zich vast te leggen op een constructie voor de toegangswegen van West- Berlijn. Rusland zou daarvoor een orgaan van dertien staten, waaron der West en Oost-Duitsland willen vormen, Bonn is daar tegen. Uit niets bleek gisteren dat deze tegen stelling op het ogenblik nog actueel is, daar het Amerikaans-Russische gesprek in Washington zo weinig vor deringen maakt. De indruk kwam naar voren dat Adenauer nog altijd niet erg warm loopt voor dit gesprek met de Russen. o Amerikanen en Westduitsers hiel- den zich op de vlakte wat be treft de Oostduitse vraag om een Westduits krediet van drie miljard mark. Opvallend waren voorts twee as pecten van dit bezoek aan Bonn van Ru®k. Allereerst deed de toch zo koe le, zakelijke Amerikaanse minister alle moeite om bijzonder vriendelijk over Adenauer te spreken en om menselijk contact met deze oude po liticus te krijgen. Hij noemde tegen over zijn Duitse gastheren de kanse lier, met wie de Amerikaanse rege ring het de afgelopen maanden aan de stok heeft gehad, „uw grote kan selier". De 53-jarige Rusk deed voorts als of hij gekomen was om bij de 86- jarige Adenauer in de leer van de politiek te gaan. Het tweede aspect van de reis van Rusk naar Bonn had een bijna pro fetisch karakter. De minister sprak nl. in Bonn steeds weer over het gis tingsproces waarin de Westelijke we reld zich op het ogenblik bevindt. Nadrukkelijk zei Rusk hierover: „Het gaat niet om onderlinge tegen stellingen, maar wij leve'n in een tijd waarin de Westelijke wereld zeer veel nieuwe goede dingen doet, waar in de dingen in beweging zijn geko men. Het is een creatieve période die wij meemaken, waarin wij een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van onze Westelijke wereld schrij ven". Daarmee doelde Rusk op de Euro- R gedaan aan de in de afgelopen maanden steeds stroever geworden pese eenwording en de steeds nau were economische Atlantische sa menwerking met de V.S. In het licht van dit bijna profetisch element van het bezoek van Rusk zijn de onge twijfeld nog bestaande tegenstellin gen met West-Duitsland, maar toch wel vooral met Frankrijk over wat de Amerikanen details noemen, niet meer dan kleine golfjes op een oceaan van gemeenschappelijke be langen. In Bonn, geklemd tussen de Fran sen, met wie de Westduitsers Europa willen vormen, en de Amerikanen die vóór alles verantwoordelijk zijn voor de verdediging van West-Berlijn en de Bondsrepubliek, aanvaardt men deze Amerikaanse zienswijze graag, deze Amerikaanse zienswijze graag. deze regeling zal een rechtsper soonlijkheid bezittend lichaam in gesteld worden met een algemeen en een dagelijks bestuur. In het algemeen bestuur hebben twee leden uit elke gemeente zitting. In het dagelijks uitsluitend de burgemeesters van de vijf plaatsen en een voorzitter di door gedep. staten zal worden benoemd. De taak van het lichaam zal in hoofdzaak zijn het vaststellen van een structuur schets voor het gebied, welke schets het uitgangspunt zal worden voor verdere samenwerking op recreatief terrein. Bin nen de richtlijnen van deze schets zullen de gemeenten alle bevoegdheden behou den. Aan de autonomie van de gemeente en de zelfwerkzaamheid van het gemeen tebestuur zal niet getornd worden. De samenwerking heeft tot doel een harmonische ontwikkeling in het kust gebied van West-Zeeuws-Vlaanderen te bevorderen Bij de ingekomen stukken bevond zich de goedkeuring van gedep. staten op de begroting 1962. De door de minister van binnenlandse zaken vastgestelde salaris maatregelen per 1 januari werden van overeenkomstige toepassing verklaard voor het gemeentepersoneel. Overeenkomstig het advies van de hoofdingenieur-directeur van de volks huisvesting en bouwnijverheid werd het pand Molenstraat 79 onbewoonbaar ver klaard. De ontruimingstermijn van deze woning werd gesteld op een dag. De heer J. A. A. Pattist (soc) stemde tegen. Aan mej. A. Ballintijn werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als on derwijzeres aan de l.o. school in verband met haar benoeming in Nieuwdorp. In haar plaats werd benoemd mej. A. A. de Dreu te Oostburg. De raad nam de motie van de raad van Aardentourg betreffende de wet ver vreemding landbouwgronden voor kennis geving aan. In de rondvraag vroeg de heer Chr. A. Lauret (gb) de met-bestrate gedeelten in het dorp van een verharding te voorzien. De voorzitter zegde dit toe. De heer S. v.d. Sluis (ar) wees op de noodzaak het houtgewas nabij Ter Hofstede met het oog op het verkeer op te ruimen. De heer J. A. A. Pattist tenslotte vroeg na dere inlichtingen over de mogelijkheid tot bungalowbouw in Retranchement. Van onze correspondent BONN. De voormalige leider van het SS-Einsatzkommando IX, dr. Filbert (56), is gisteren in West- Berlijn tot levenslange tuchthuis straf veroordeeld. Filbert werd ver antwoordelijk gesteld voor de weer zinwekkende moord op ruim elfdui zend joden in de zomer van 1941 in de Oekraïne. Vier van de vijf andere beklaagden, die allen hadden deelgenomen aan de weerzinwekkende massamoorden, kre gen lichte tuchthuisstraffen, variërend van drie tot elf jaar. De zesde man werd wegens gebrek aan bewijs vrij gesproken. Alle zes beklaagden hadden het na de oorlog in de Bondsrepubliek en in West-Berlijn weer tot nogal aanzien lijke functies gebracht, hoewel hun lidmaatschap van de SS allang be kend moest zijn geweest. Filbert was opgeklommen tot filiaaldirecteur van een handelsbank in West-Berlijn, an dere beklaagden waren hoge ambtena ren of zelfs commissaris van politie geworden. Filbert toonde te laat berouw. Hoe wel hij op vorige processen een har de, soms hooghartige indruk had ge maakt, verklaarde hij in zijn laatste woord vóór de uitspraak: „Ik betreur het dat ik mij destijds geen kogel door mijn hoofd heb gejaagd. Door het verschrikkelijke bevel van Hitier dat orders van hogeren te allen tijde moesten worden uitgevoerd, was ik in een vreselijk dilemma gekomen." De tot hoger ambtenaar in Hannover opgeklommen ex-SS-officier Schnei der, die tot elf jaar werd veroordeeld, kwam te elfder ure eveneens tot de zelfde tirade. Hij zei: „Ik kon toen, doordat ik was opgegroeid met de nationaal-socialistische gedachtengang, niet duidelijk herkennen wanneer in de oorlog een bevel om te doden al dan niet gerechtvaardigd was." Een derde ex-SS'er, na de oorlog adjunct secretaris van de Kamer van Koop handel in Oldenburg, zei huilend dat hij „zich als een beulsknecht had la ten misbruiken" en dat hij uit angst en lafheid bereid was geweest de door hem toen al als misdadig erkende bevelen o.p te volgen. Het mannelijkste woord kwam van de oudste beklaagde de man die van de eerste dag van het proces af er geen doekjes om had gewonden en onomwonden schuld had bekend. Het was de 62-jarige boefehouder en ex-SS- officier Greiffenberger, die in zijn laatste V'oord zei: „Voor mij is het minder een vraag van recht dan van geweten. Ik ben mij er geheel van bewust dat i'k een zeer grote scthuld op mij heb geladen, waarvoor ik moet boeten." LEEUWARDEN. De stand van de eidereenden op Vlieland heeft zeer te lijden van de darmparasiet. Tijdens de afgelopen broedperioden zijn vooral veel vrouwelijke vogels er door de verminderde weerstand tijdens het broeden het slachtoffer van gewor den. Heel wat eieren zijn daardoor niet uitgekomen. De darmparasiet leeft op strandkrab- ben die de eidereend tot voedsel die nen. Enkele jaren geleden heeft de pa rasiet op Vlieland ook veel slachtof fers onder de eidereenden gemaakt. Over de grote sterfte onder de vo gels is men zeer bezorgd, omdat de kolonie eidereenden één van de groot ste aantrekkelijkheden op Vlieland is. van de mens had geschonden. Federatie Sportive k Goes A. Snoeck sterkste op groene laken GOES. Het biljarttornooi, dat don derdagavond in het kader van de sport week van de federatie van Goese Per soneelsverenigingen werd gehouden in café Baarends, is geëindigd in een overwinning voor het lid van de perso neelsvereniging van de Belastingdienst A. Snoeck uit Goes. Door deze overwin ning zijn de kansen van Inter Scaldis op de wisselbeker voor de eindoverwin ning in deze sportweek aanzienlijk ge stegen. De finale in dit biljarttornooi ging tussen A. Snoeck (Inter Scaldis) en B. de Reiger (B.V.A.B.). Snoeck keek in deze beslissende partij eerst enige tijd tegen een achterstand aan maar kwam door sterk spel uiteinde lijk toch als overwinnaar uit' de bus. Ook het hoogste gemiddelde schreef de winnaar van dit tornooi achter zijn naam. In zijn partij tegen J. de Winter scoorde hij liefst 77 punten. De volledige uitslagen waren: J. Briars—W. Jeremiasse 7441; H. Me- liefsteE. de Reiger 2662; A. Snoeck— J. de Winter 77—47; H. OostdijkA. van Tilburg 2820; J. Briars—B. de Rei ger 4767; H. OostdijkA. Snoeck 3244; H. OostdijkJ. Briars 4036; A. SnoeckB. de Reiger 6653. De eindstand luidt: le A. Snoeck (In- ter Sealdes)2. B. de Reiger (BVAB) 3. H. Oostdijk (NS) 4. J. Briars (AKF) 5. J. de Winter (NS); 6. W. Jeremiasse (Inter Sealdes)7. H. Meliefste (Inter Sclades) en 8. A. van Tilburg („Haring man"). Het fanfarekorps O.K.K. uit West- kapelle geeft zaterdagavond concert in de muziektent. Dit concert staat onder leiding van de heer P. de Rooy uit Vlissingen. ST. MAARTENSDIJK. Woensdag had de aanbesteding plaats van het dempen van de bestaande haven te Sint-Maartensdijk, het afgraven van een dijk, het maken van een bestrating en riolering met bijkomende werken. Er waren niet minder dan tien inschrijvers, 1. N.V. Zeeland te Middelburg voor ƒ360.000 2. N.V. West-Nederland te Papendrecht voor 352.000; 3. J. de Oude te Biervliet voor 350.000 4. A, W. Wandel te Nieuwkerk voor ƒ325.000; 5. M. van de Velde te Bruinisse voor f319.740 6. A. van der Werff te Sint- Maartensdijk voor 318.700; 7. S. Zijl stra en Van den Driest te Gorkum voor 317.000; 8. Gebrs. Johs. en M. Moer land te Sint-Annaland voor ƒ311.500 9. Gebr. Suykerbuik te Hoogerheide voor 310.000; 10. Firma Johs. Moerland en Zonen te Sint-Annaland voor 309.000. De gunning is aangehouden. fabriek van veiligheidsartikelen Lange Noordstraat 19 Middelburg vraagt voor spoedige indiensttreding: (wnl. of vr.) (Mulo-diploma vereist) (mnl. of vr.) voor bediening van persen en stanzen (2 ploegendiensten) Aanmelden aan ons kantoor van 9.0012.00 uur en 13.00—17.30 uur. Zaterdags wordt niet gewerkt. GELDLENINGEN ZONDER BORG vanaf f 100,- tot f 2000,- naar 1 draagkracht direct beschikbaar voor ambtenaren en werknemers in vaste dienst. Wettelijk geregelde voorw., geen looncessie. RESTANTSCHULD VERVALT BIJ OVERLIJDEN. Lich te aflossing. Vlug, zakelbk. diskreet, desgewenst geheel schriftelijk. TELEFOON 13 S7 47 OPGERICHT 1926 ROTTERDAM - MAURITSWEG li De postduivenvereniging ,,De Schel- devliegers" te Borssele hield een wed vlucht vanuit Noyon over een afstand van 215 km. De uitslag: 1 7 L. Janse; 2 6 8 J Duijnkerke, Borssele; 3 4 11 13 P. Zweemer; 9 10 P. J. Maat; 12 M. Wiskerke. f A 2362 in het centrum van het land zoekt voor haar buitendienst een van ongeveer 30 jaar oud, met ten min ste een middelbare schoolopleiding, teneinde op behoorlijk niveau nieuwe relaties te kweken en met de reeds be staande het kontakt te verstevigen. Geboden wordt een zeer variabele werk kring, waarin voor een harde werker, die bereid is bescheiden te beginnen, be hoorlijke promotiekansen mogelijk zijn. Brieven met volledige antecedenten en referenties, waarin vermeld dient te worden het eventuele bezit van rijbe wijs en/of auto, te richten onder no. D 8104 bureau van dit blad.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 10