Drie dagen feest voor de start van Tour de France 1962 VERGETEN STAD IN EEN KLAP WARE HOOFDSTAD Wij sen weer hoger met polsstok Dolle dans om de prijzen NANCY ZETTE HET GROOTS OP: VLAGGEN, EEN MACHTIGE PERMANENCE EN GEEN SNIPPERTJE IJZERVIJLSEL MEER OP DE PLACE CARNOT De grote kans gegrepen Keres-Petrosjan werd remise Den Hartog won zesde etappe in Oostenrijk 1® i§ Hf Hf Hf UI tü ÜH MS K DAG-PUZZEL Vrijdag 22 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pas. 9 SCHOON IN TWEE DAGEN „WIJ" 7° Loting voor Nederlanders in Wimbledon IN WILLEMSTAD Afgestemd op het hedendaagse verkeer 7 IÉ B WÊrfcSuM 1 B1WU l VOL Kanoploeg voor Oberhausen SPAREN VOOR EEN WONING EBOH TERUG NAAR actieve obligaties AMATEURVOETBAL Spelers op transferlijst Pietrangeli en Fraser werden verslagen Tennisspelers van allure 8 juli in Scheveningen Steenvoorden eerste in Gouda k actieve aandelen MARKTBERICHTEN; door Ru de Grood 1% j ANCY. Geen man of vrouw is dezer dagen zo trots op zijn stad als de burgemeester van Nancy. Neen, dit heeft niets te maken met de voortvarendheid waarmee de brigade van Nancy, de nationale veiligheidsdienst, het laatste komplot tegen het leven van De Gaulle heeft op gerold, het heeft bepaald weinig te maken met de schoonheid van zijn stad, met de intieme, schilderachtige en wereldberoemde Place Stanislas, de aartsher togelijke Place des Carrières met de regeringspaleizen en vorste lijke verblijven, de eeuwenoude triomfpoorten en stadspoorten. Och, dat alles vormt een onderdeel van een voortdurende trots, die slechts openlijk naar voren treedt wanneer hij gasten ontvangt in het majestueuze raadhuis waar 's avonds in het schouwspel van Licht en Geluid de geschiedenis van Nancy wordt gereciteerd. Deze bijzondere trots heeft evenmin iets te maken met de vrouwelijke jeugd waarop hij overigens bijzonder trots zou kunnen zijn die zich in de klaterende zon van haar beste zijde laat zien, of met de bloemenpracht van het Pare Pepinière, waarmee overigens deze vrouwelijke jeugd vergeleken kan worden. meteen en afdoende uitgerukt met de Woorden: „En de houten splinters die zij onderweg nog tegenkomen, kunnen zij meteen in de zakken steken die zij voor het ijzer moeten meenemen." Met een tevreden lach kletste hij de hoorn op de haak. was Nancy er gisteren getuige NEEN, met dit alles heeft de hoge borst waarmee Nancys burgervader door zijn stad loopt, niets te maken. Hij heeft het mij gisterochtend zelf verteld dat hij in zo hoge mate trots is op de start van de Ronde van Frank rijk in Nancy: „Dit schijnt de enige manier te zijn", zei hij mij, „om Nancy te doen ontdekken door de Fransen. De buitenlanders uit alle streken van de wereld kennert en bewonderen Nancy en de brieven die ons dagelijks van alle kanten bereiken zijn getuigen hiervan. De enigen die Nancy niet kennen zijn de Fransen en het schijnt hen niet te kunnen schelen. Nu wor den zij er met de neus opgedrukt. Zij kunnen niet over de Ronde van Frank rijk spreken of zij moeten de naam van Nancy noemen en eindelijk krijgen wij eens de gelegenheid te laten zien wie en wat wij zijn." DAAROM heeft de burgervader alles in het werk gesteld om de zeer oude wens van het stadsbestuur een wens die van vlak voor de oorlog moet dateren onder de gunstigste omstandigheden in vervulling te doen gaan. Toen de organisatie van de Tour tijdens een eerste bespreking te horen kreeg dat twee dagen voordat de per manence van de Tour in werking moest treden, de jaarbeurs zou sluiten en meri hierbij de twijfel uitdrukte of dan het een en ander wel op tijd zou kunnen klaar zijn, sprak hij de wel haast bijbels woorden dat in twee da gen de jaarbeurs zou zijn afgebroken en de Tour de France zou zijn opge bouwd. De burgemeester heeft zijn belofte gehouden. Gedurende tweemaal vieren twintig uur werd de gemeenteveror dening op het burengerucht opgeheven, zódat de aannemers op de Place Car- not dag en nacht hebben kunnen door werken en zo is Nancy een tweede paleis rijker: de permanence van de Ronde van Frankrijk, die bekroond wordt met meters hoge, lichtende let ters die aanduiden dat daar de Tour de France gevestigd is. Een paleis, waarvóór een machtige vijver ligt, waarin een wisselende fontein vooral tijdens de avondverlichting een fee- erieke voorstelling geeft. Uiteraard en wie zou dit een Franse burgemees ter kwalijk kunnen nemen gaat het geheel bijna schuil achter een woud van vlaggen, die binnen de permanence een voortzetting vinden. Af en toe kreeg ik tijdens mijn wandeling door deze aanwinst de indruk dat men het gebouw gerust weg had kunnen laten en dat men het geheel alleen reeds met de vlaggen had kunnen afdoen. MAAR goed, zowel het een als het ander is er in overvloed. Er blij ven namelijk grote gedeelten van het gebouw volkomen leeg. „Och", zei mij de burgervader, „dat is reserveruimte. Men weet nooit. Wij" en hij deed voorkomen alsof, terwijl Jacques Goddet er nog niet is, hij de baas is van de Ronde van Frankrijk „hebben liever te veel dan te weinig ruimte De burgemeester is een man van grootse besluiten. Toen men hem er attent op maakte dat die haastige me tamorfose van jaarbeursgebouw in per manence voor de Tour zich weliswaar tijdig had voltrokken, maar dat dit alles een inconvenient met zich bracht omdat de gehele Place Carnot bezaaid lag met ijzer, met bijzonder puntige spijkers en venijnige houten splinters, wat alles in hoge mate ongezond is voor het leven van de fietsbandjes, behoefde hij niet eens dertig seconden na te denken om een oplossing te vinden. Hij greep de telefoon en belde het hoofd van publieke werken op. „Die spijkers en dat ijzer moet weg van de Place Carnot." Een zwïjgende ontstel tenis aan de andere kant van de lijn. „En dat moet vandaag nog gebeuren!" De stilte werd omgekeerd evenredig dieper met het stijgen van de ontstel tenis. „Maak een man of dertig vrij van de andere karweitjes die je onder handen hebt en laat hen met magneten de Place Carnot schoonvegen." De kiem van een fel protest werd van hoe veertig gemeentearbei ders zij aan zij, op handen en voe ten, over de geweldig grote Place Carnot kropen en met hun magne ten over de grond snuffelden, op zoek naar ijzer en spijkers. Ondanks de brandende zon. Nadat de jeugd een uurtje naar hartelust had kun nen plagen, schaarde zij zich naast de gemeentearbeiders. Toen tegen het einde van de middag deze lange slang het eind van de Place Carnot had bereikt, kon men over het plein met blote voeten lopen zonder het risico zich ook maar aan een punaise te verwonden. Daarom kon de burgemeester giste ren, nadat de Tourkaravaan zijn offi ciële intrede in de stad had gedaan, WIMBLEDON. In het lotingssche ma van het tennistoernooi in Wimble don behoeven we ditmaal niet naar de plaats van Nederlandse spelers in het enkelspel te zoeken. Geen enkele heeft in dit nummer van 128 deelnemers uit dertig landen een plaats gekregen. In het damesenkelspel is er alleen de Nederlands-Australische mevrouw E. de Jong-Duldig. Zij komt in haar eerste partij tegen de Italiaanse no. drie, Pe- ricoli, uit. Zij kan rekenen op vertra gend boogspel. Mocht zij winnen dan is de tegenstandster in de volgende ron de niemand minder dan de als no. twee geplaatste Amerikaanse Darlene Hard. In het damesdubbelspel komen me vrouw De Jong dn mevrouw Ridderhof tegen het Duitse paar mej. Ostermann en mej. Schultze. In het gemengd dubbelspel lootten mevrouw Ridderhof en Van Eijsden te gen de Engelse middenklasser mej. Rosser en de Argentijn Soriano. Even tueel spelen zij daarna tegen het als no. vier geplaatste Tsjechische paar Suko- va-Javorski. Mevrouw De Jong en Ma- ris krijgen mevr. Segal (Z.A.) en de Australiëer Shephard, de partner van Laver in Australië, tegen zich, twee goede dubbelspelers. WILLEMSTAD. De belangrijke ont moeting uit de 25 ste ronde van het kandidaten-schaaktoernooi te Willemstad tussen de Russen Keres en Petrosjan is gisteren in remise geëindigd. De overige partijen, Filip (Tsjsl) Geiler (Rusl) en Benkoe (VS)Kortsnoj (Rusl). werden afgebroken. De Ameri kaan Fischer was vrij. Door het besluit van de Wereldschaak bond om de resterende partijen van de Rus Tal als „niet gespeeld" te beschou wen, is de ranglijst er als volgt uit komen te zien: 1 en 2. Keres en Petrosjan, beiden 16 pt. (24 partijen): 3. Geiler. 15 pt. en 1 afg. (25); 4. Fischer 12% pt. (24); 5. Korts noj 12 pt. (25); 6. Benkoe 9% pt en 1 afg (24); 7. Tal 7 pt (21); 3. Filip 6 pt en 1 afg (25). In het schiftinigstennistoernooi voor Wimbledon zfjn de Nederlanders Maris en Van Eijsden er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het herendiufobelspel in het hoofdtoernooi. Zij werden na een ge- lijkopgaande en spannende strijd ver slagen door de Japanners Fulji en Ishi- gura (8—6, 9—7. 4—6 en 6—3). 9 De Belg Depaepe heeft in Bochum een internationale stayerwedstrijd over hon derd kilometer gewonnen. De Nederlan der Van der Meulen werd vijfde in het totaalklassement. De tafeltenniswedstrijden tussen Japan en China, in Peking gehouden, brachten bij de heren de overwinning bij China (51) en bij de dames bij Japan (32). (Ingezonden mededeling) met zijn hand op het hart verklaren dat alles was gedaan om de Tour zo goed en zo luisterrijk mogelijk te ont vangen. Hel was bijzónder luisterrijk zoals de Tour gisteren binnenkwam, reeds aan de buitenkant van de stad opgevangen door alles van de jeugd wat een scooter, bromfiets of fiets be zat. Voorop het motorkorps van de garde republicaine, de persoonlijke motorbrigade van president De Gaulle, die tussen twee penibele reizen van de president door zich eens mag uitleven in de Ronde van Frankrijk. Daarna de indrukwekkende materiaalwagens als een stel logge olifanten, dan de ploegleiderswagens als vurige paarden en de liaisonwagens als de sterke po- nies, dan de vrachtwagentjes voor het materiaal voor de ploegen als een stoet sterke beren. Kortom, ook door de wijze waarop het geheel door de stad trok deed het denken aan de intocht van ten bijzonder imposant circus, het „Circus Goddet", zoals de Tour dan ook wel eens genoemd wordt. Inmiddels maakte Nancy zich op om gedurende drie dagen deze start van de Tour de France te vieren. De cafés en de restaurants hebben bijzonder grote hoeveelheden eten en drinken ingeslagen. De prijzen zijn in twee da gen flink gestegen en alle hotels heb ben met ingang van vandaag hun vers geschilderde bordje „Complet" aan de deur hangen. De arme toeristen, die meenden Nancy als pleisterplaats te moeten kiezen voor een vakantietrip, vinden tot op zestig kilometer in de omtrek geen bed meer. Dit is des te treuriger omdat het juist deze dagen in Nancy zo gezellig is. AMSTERDAM De Nederlandse ka noploeg, die zondag in Oberhausen tegen West-Duitsland uitkomt, is als volgt samengesteld: Heren: K 1 10.000 meter: Anton Geurts (Eindhoven) en Ru Knuppe (Zaamdam) K 2 10.000 meter: Gerard Leeuwerik Teun Leeuwerik (beide Wormer) en Chick Weyzen (Maastricht) Cees La- grand (Zaandam)K 1 500 meter: Anton Geurts en Ru Knuppe; K 1 1000 meter: Anton Geurts en Toni Baan (Maastricht) K 2 500 meter: Chick Weyzen Cees La- grand en Jaap Beunder (Wormer) Gerard Leeuwerik; K 2 1000 meter: Cees Lagrand Chick Weyzen en Anton Geurts Ru Knuppe; K 4 10.000 meter: Cees Lagrand Chick Weyzen Ru Knuppe Anton Geurts en Gerard Beunder Toni Baanestafette 4x500 meter K 1: Ru Knuppe, Chick Weyzen, Toni Baan en Anton Geurts. Dames: K 1 500 meter: Thea Duif (Zaandam) en Aukje Huysman (Zaandam); K 2 500 meter: Aukje Huysman Emmy Stadt (Zaandam) en Gre Lagrand (Zaandam) Thea Duif: K 4 500 meter: Aukje Huysman Emy Stadt Gre Lagrand Thea Duif, AKEN. Servee Wijsen, de 27-jarI- ge onderwijzer ,uit Maastricht is er gistermiddag tijdens atletiekwedstrijden in Aken in geslaagd het Nederlands re cord polstokhoogspringen met een glasfiberstok op 4.22 meter te brengen. Wijsen verbeterde daarmee zijn presta tie van enkele weken geleden, toen hij 4,10 meter sprong, aanzienlijk. Zondag na afloop van de interland BelgiëNederlandMittelrhein probeer de Wijsen het voor het eerst met de nieuwe stok, maar hij durfde niet goed, omdat deze te ver doorboog. In Aken was hij de polsstok dank zij zijn tech niek met de stalen stok al spoedig meester. Bij 3,60 en 3,80 ging het aanvankelijk wat moeilijk, maar 3,94, 4,04, 4,10 en 4,22 haalde hij bij zijn eerste poging. Driemaal miste de Maastrichtenaar, die in de wolken was over zijn verrich ting, de hoogte van 4,30 meter. Hij was e.r na afloop van de wedstrijd van over tuigd dat hij de limiet voor Belgrado (4,40 meter) nog kan halen. Jaap Noordenbos liet zich niet onbe tuigd op de 100 en 200 meter. Op de kortste afstand eindigde hij achter win naar Hebauf (10.6) en Bender (10.6) met 10.8 sec. als derde vóór Manfred German die vierde werd. Op de 200 meter slaagde alleen de Duitser Kaiser erin Germar, die te laat met zijn eind sprint begon te weerstaan, Noordebos werd vierde in 21.7 sec. Eef Kamerbeek heeft het voor de eerste maal dit seizoen geprobeerd op de 110 meter horden en werd winnaar in 15.- sec. Ook zijn speerworp van 59.97 meter, 14.43 meter met de kogel en 45.47 met de discus waren weer prestaties die hem opniew de moed ge ven dit seizoen nog niet geheel als ver loren te beschouwen. (Ingezonden mededeling) despaarbank met volledige bankservice 9 In het toernooi om de Europese voet balbeker zal Deneiparken worden ver tegenwoordigd door Esbjeng. De Tilburgse ere-divisieclub Willem II heeft doelman Van Neer, de Duitse voetbalspeler Lambert en Voges op de transferlijst geplaatst. Bij NOAD zijn door het bestuur op deze lijst gezet: de spelers Brilleman, De Bruyn, Onderstal en Lindhout, die allen indertijd van Rotterdamse clubs zijn gekomen. Bij GVAV werden La Crois, Kuiper en Alting op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. DORDRECHT. De Dordtse voetbal vereniging EBOH, dat dit seizoen uit de eerste divisie degradeerde, keert terug naar de amateurafdeling van de Konink lijke Nederlandse Voetbalbond. Dit besluit werd gisteravond door de leden van EBOH genomen, die zich bij acclamatie achter het bestuur stelden. 9 De Hongaar Joseph Nagy, de trainer van de voetbalclub Baronie, gaait de Bre- danaars verlaten. Hij wordt opgevolgd door Jan Blom, die o.m. oefenmeestei- van NAC is geweest. NANCY. Bij de vele extra prij zen die de Ronde van Frankrijk reeds kentJ> heeft zich dit jaar een nieuwe gevoegd. Hij draagt de schil derachtige naam van Prix Poulain, wat in goed Nederlands Veulenprijs betekent. Deze prijs, die vijfhonderd nieuwe franken (370 gulden) be draagt, wordt elke dag toegekend aan de renner die op die dag de grootste sprong in het algemeen klas sement naar boven maakt. Uiteraard zijn er voorzieningen getroffen voor het geval twee of meer renners een even grote sprong maken. Deze prijs maakt een onderdeel uit van het totale aantal prijzen dat voor deze Ronde van Frankrijk beschikbaar is en waarvan het totale bedrag dit jaar bijna 440.000 gulden bedraagt. VELE SOORTEN Andere prijzen bestaan in deze Ron de van Frankrijk reeds langer, zoals de prijs voor de grootste pechvogel, voor de strijdlustigste renner die in Ne derland gewoonlijk suikerprijs werd ge noemd, doch die dit jaar door een automobielfabriek ter beschikking is gesteld en daarom vermoedelijk in Ne derland „staalprijs" zal gaan heten de ploegenprijs, de bergprijs, de pre mie voor de gele leiderstrui, de premie voor de groene trui, de herdenkingsprijs Henri Desgranges en de prijs voor de beste regionale renner. Wat deze laatste betreft is er een heel vreemde regeling getroffen. Deze prijs dateert namelijk uit de tijd dat er naast de landenploegen Franse re gionale ploegen meereden. Nu deze al lemaal zijn opgeheven wordt de prijs toegekend aan de renners die afkomstig zijn uit de streken waar de Tour op die dag doortrekt. In de eerste etappe bij voorbeeld worden de renners afkomstig uit Noordoost-Frankrijk, de twee Lu xemburgers, Gaul (die natuurlijk toch meerijdt!) en Ernzer, en alle Belgen beschouwd als regionale renners. Op de tweede dag vormen alleen de Belgen de ze categorie en op de derde dag zijn het de Belgen en de renners afkomstig uit Noordwest-Frankrijk, die hiervoor in aanmerking komen. Alle andere dagen van de ronde zijn het alleen de Franse •renners die deze prijs kunnen ontvan gen, tot welke ploeg zij ook behoren en wie zij ook mogen zijn. Zo behoort de winnaar van het vorige jaar, Anquetil, in de twee etappes tussen Amiens en St. Malo tot de regionale renners. PER RENNER Om de moeilijkheden met de verde ling van de ploegenprijs te ontlopen zal deze niet worden uitgekeerd aan de ploeg maar aan de renners afzonderlijk en wel zodanig, dat iedere renner een deel var. de prijs zal ontvangen volgens het deel van de Tour dat hij gereden heeft. In de wijze van het verrijden van de andere prijzen is geen wijziging ge bracht, met dien verstande dat voor de groene trui slechts vijftien renners wor den geplaatst volgens een puntenwaar dering van 25, 20, 16, 14, 12, 10 en ver volgens tot 1 punt. Voor de bergprijs worden de volgen de punten gegeven: de eerste categorie 15, 12, 10, 8, 6 en vervolgens tot 1 punt; tweede categorie: 10, 8, 6, 4, 3, 2. 1; derde categorie: 5, 4, 3, 2, 1; vierde categorie: 3, 2, 1. Voor het ontvangen van de bergprijs moeten de renners de Ronde van Frank rijk uitrijden. LONDEN. In het tennistoernooi van Queens Club, dat wegens de regen woensdag verplaatst werd naar de over dekte banen, versloeg Wilson Pietrange- li met 62 6—0. Kennelijk had de Ita liaan geen lust om zijn spel op hout voort te zetten. Andere uitslagen waren: Mulligan (Austr.) versloeg Reed (Am.) 6—3,75; Laver versl. Stolle (Austr.) 6—4 62; Fraser versl. Froehling (Am.) 6—4 6— 3. Darmon (Fr.) versl. Forbes 6—3 64. De kwarteindstrijden brachten de ver rassing dat MacKinley van Fraser won (op gras) 6—2 75; Laver had moeite met Wilson (4—6 6—2 6—4)Darmon versloeg Mulligan (6—3 8—6). In het damesenkelspel verslpeg de Amerikaanse Richey de Russin Dmie- trieva met 62 6—4. DEN HAAG. In het sobere tennis- programma van ons land zal zondag 8 juli een bijzondere dag kunnen zijn. Op die dag, de traditioneel geworden zon dag van Wimbledon-topspelers, komen de vier die als eerste vier geplaatst zijn, hun spel demonstreren op de METS in Scheveningen: Laver, Emerson, Fraser en Krishnan. Zo goed als zeker is daaronder dus ook, evenals verleden jaar, de kam pioen van Wimbledon. GOUDA. In de gisteren gehouden Exegetica, oud- en nieuw-testamenti- wielerronde van Gouda heeft Steenvoor den uit Heemstede beslag weten te leg gen op de eerste plaats. Met enkele me ters verschil versloeg hij de Hagenaar Mesters in de eindsprint. De uitslag was: 1. Steenvoorden. 90 km in 2.12.8. 2. Mesters. 3. Zwaneveld (Den Bosch), 4. Paul (Den Haag). 5 Uit huizen (Den Haag). 6. G. van Lith (Gel- licum), 7. Lute (Castricum). 8. Peters (Haarlem). 9. Hopman (Zaandam). 10. Russens (Den Bosch). (Ingezonden mededeling) ST. JOHANN. De Nederlander Den Hartog heeft gisteren de zesde etappe van de Ronde van Oostenrijk voor ama teurs gewonnen. Aanvankelijk hadden de organisatoren de Oostduitser Weiss- leder als eerste geplaatst. Hij zegevier de namelijk in de eindsprint over een groepje van vijf renners van wie Den Hartog als tweede eindigde. Weissleder werd later wegens hinderen terugge steld tat de vijfde plaats. De tijd, die de kopgroep voor de 173 kilometer lange rit van Landeck naar St. Johann kreeg toegewezen was: 4 uur 32 minuten en 39 seconden. De uitslag luidt: 1. Den Hartog 4.32.39: 2. Schutz (Lux.) z.t.; 3. Striedner (Oost.) z.t.: 4. Damm (Oost.) z.t.; 5. Weissleder (O.Dld.) z.t.; 6. Sotaro 4.33.43; 8 Visser z.t.; 9. ex aequo Snepvangers z.t. Het algemene klassement: 1. Müller (O- Dld) 30.45.23 2. Christian (Oost.) 30.49.32 3. Schur (O-Dld) 30.56.22; 4. Bölke (W-Dld) 30. 57.57; 5. Hoffmann (O-Dld) 30.59.14; 10. Sola- ro 31.04.49; 1.1. Snepvangers 31.04.34; 16. Den Hartog 31.07.49; 17. Visser 31.13.08 Ploegenklassement: 1. Oost Duitsland 92.54. 45; 2. Nederland 93.05.59; 3. Oostenrijk 93.12. 03. No. 15 Omschrijving Horizontaal: 1 eiland in de Aegeï- sche Zee; 4 geheel de uwe; 6 dicht, 7 gezicht iin de toekomst bijv.; 10 besef; 12 lastdier; 13 vroegere regeerder van Venetië; 14 maat; 16 edelmoedig; 17 mager; 18 oude lengtemaat; 19 na enig tijdsverloop. Verticaal: 1 varkensvet; 2 afnemen; 3 te eniger tijd; 4 bijwoord; 5 voorzet sel; 6 wiskundige stelling; 8 loopvlak van schoeisel; 9 drank; 11 tegen (Lat.); 15 luchtig onderkomen; 16 vrijgevig- 17 lidwoord. a 2. 3 b 7 (P <7 /O HU 0 WM 'V /b '7 m /V '9 Oplossing van ae vorige puzzel Horizontaal: 1 zaad; 4 bast; 7 era; b rat; 9 gard; 11 Loke; 13 doellijn; 16 Lea; 17 warande; 21 aria; 22 erve; 24 tra; 25 gis; 26 goed; 27 most. Verticaal: 1 zege; 2 ara; 3 aard; 4 ballade; 5 atol; 6 tien; 10 dolaard; 12 k'ik; 14 een; 15 -m- 17 waag; 18 rite, J9 ergo; 20 test; 23 vis. Staatsleningen Nederland: 58 j ïow 4i 59 1000 H-.. 60 1000 4}... ld. II 59 1000 4*... 80 1000 41... II 1000 41... <1 1000 4....- 62/1000 4.... 53 1000 3J... Gb 1000 3J.. 17 1000 3J. 51 1000 3J... 53 1000 3%.. 56 1000 3%.. 18 1000 31... Belegg.C 3%. 50 1000 34.. 54 1000 31... 55 1/1000 31... ld n Gb f 1000 3.. 37 1000 3.... 46 Gb 1000 3 47 1000 3 (nv. cert.3... N 1962-'64 3. Bel.c/1000 2f ld. 10.000 Gb./ 1000 2*.. N.I.35 3% NJ. 37 3 N.1.37A3 inschr.Gb. 3.. Wonlngbouwi B.N.G.58/9 4è BNG 59 1-3 BN G 60 41.. V.K. le tape l.gen.t. 100 99 100 99 100 99 100 99 971/4 96% 97 iA 96% 971/4 96% 96*- 95 96*-% 95*-%+ 951/4 931/a 80 92% 87%*-8 85%-6%+ 86% 96% 9534 921/2 92 92 A 91%< 851/2 84% 861'2 851/2 84% 87% 87 87% 87 901/4, 89% 67 67 891'at 89 89i/a( 89ttS 85%+ 851/2* 98% 97%*-8+ 98% 98%-9% 98U-3/4 98%-U 991/8 99% 57 56% 973,4 933/8 93% 9213® Banken 106 j3® 106 A 98% 98% 98% 98% 98% 98% A'dam Rubbei 100%* 102-% H.V.A. Ver... 113% 113 Handel. Industrie, diversen Alg.Kunstz U 336*-7 335% 336-% DeliMiJCert./ 132 130.60 K N Hoogov 558 550*-51 549-50 Phil. G GB A 577-9t 573*-75 572*-4 (Jnil ct50a20 135.10 134.2*-4.6 134-4.20 Petroleum OordtsPetr A 57514 570 574% 569% KonPtr50a20/ 126.90 126.1*-6.3+125. 30*-6.10 Scheepvaart en luchtvaart Holl.-Am.Lijn 118%-9% 119% 119%t K Java-Ch P 142* id ft. roy.e.. 124* 123 KLM. 55.60 55.60 K.N S M.NatE 144 142% 142 Kon.Paketvrt 132 130 NederlandMij 130 125 NieveltGoudr 113 110 Ommeren.. 242 242 K Rott Lloyd 121% 120 N Scheepv.U 123 1211/4-V2 120*-21 Claims Phll.A.,GB 211-14 201*-5t 201*-3 Ph6*/épr.,GB/ 69.00 65.00 Stockdividenden PhilA.GB/l. 295 292 Ph6#/#A,GB/1 59.00 58.40 GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM, 21 juni. Aardappelen groot 5874, Poters 5869, Kriel 50—59, An dijvie I 7—15, Bloemkool I 6 per bak 3956, id. 8 32—40, id. 10 20—30, id. 12 18—21, Bloem kool II 6 per bak 25—52, id. 8 17—35, 10 16 28, Sla IA 31/-a—6, Spinazie I 1625, Komkom mers 70-80 26—28, 60-70 23—26, 50-60 19—23, 40-50 15—18, Dubb. bonen 2.50—3.10, Stambo- nen 2—2.20, Kassnijbonen 1.90—2, Kroten 22— 33, Rabarber 1322, Radijs 6—7, Postelein 17 —24, Selderij 9—22, Peterselie 19—36, Spits kool 20—26, Bospeen I 38—57, II 19—36, Was- peen IIA 48— 5Q, IA 52—60, Sjalotten 30—46, Tuinbonen 94—99, Peulen 1.40—2.10, Jonathan IIA 1.02—1.11, IIB 97—1.08, ETC 87—90, Gol- m Delicious IA 1,06—1.14, IB 98—1.03, IC Jonathan IA 1.13—1.17, IB 1.10—1.15, IC 94—9G, Aardbeien I 65—1.18, II 59—77, Aard beien p. kg 2.60—3.10, Rode Bessen I 63—80, II 59, Pruimen 12^24. PIJNACKER, 21 juni. Grofstekkomk 11 —14, fijnstek 1418, andijvie 10—15, bloem kool 1 2636, 2 17—35, staand glaskomk 75 kg 23—27, 60 21—27, 50 17—23, 40 17—21, 35 1120, platglaskomk 75 kg 22, 60 1923. 50 1720, 40 1417, kromme komk 1520. tomaten exp 1 8,108,90, 2 8,408,50, 3 8,30 —8,40, 4 7, import 1 8,30—9, 2 8,50 3 8,10— 850 4 720. POELDIJK, 21 juni Tomaten A 8.60—8.80 B 8.30—8.50. C 8.30-8.40, CC 6.90—7.20, andij vie 10, paprika 1835, bloemkool 6 4647, 8 3739, 10 3239, 12 1126, netmeloenen 1.301.50, peen 3138. BERKEL, 21 juni. Platglaskomkommers 6o kg 13—20, 60 kg 13—20 50 kg 15—18, 40 kg 13, krom 1419. bloemkool 8 28 ,10 19, sla 1 4.30, tomaten export a extra 8.80—9, al 8.809, b 8.608.70, c extra 8.50, cl 8.40— 8.60, cc 6.907.20, tomaten binnenland a 5.80—6.60, b 8.80—7.20 c 4.40—500, cc 3.10— 3.59. lcomkommerstek 1014. KAPELLE21 juni. Kruisbessen onrijp EIEREN BARNEVELD, 21 juni. CoÖp. Veluwse Eierveiling: weekaanv. 1.000.000 st., waarvan er thans 392.840 wer den geveild. Eieren 36-43 gr. 7.96—8.96, 57-64 50 gr. 5,50—7,53, 50-57 gr. 7,96—8.96, 57-64 gr. 8,96—9,45, 64-70gr, 9,41—10,32. Eierveiling S.B.E.: aanv. 6O0.989st. Eieren 36-44 gr. 3,99—6,27, 51-53 gr. 8,35—8,44, 57-61 gr. 8,78—8,85, 61-65 gr. 10,21—9,42. Een- deëieren 60-66 gr. 750,-8,39 67-75 gr. 8,90— 9,81. Eiermarkt: aanv. 2.200.000 st. Eieren 59-65 gr 9,20—10,10, alg. prijs 9,60, kiloprijs 1.56. 61% gr., henneëieren 40-5ogr 4 90—9 kiloprijs 1,23—1,64. KAAS GOUDA. 21 juni. Aanv. 163 part. 1® kwal. 2,25—2.31, 2e 2,17—2.24, extra nt>~. 2,64 p. kg VEE BARNEVELD, 21 Juni Aanv. 43 Oust pluimvee. Slachtkippen 1,50—1,55. slachtkui- kens 1,65—1.85. DELFT, 21 juni. Nuchtere kalveren 42—58 weidelammeren 64—72.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 9