WILLEKE ALBERTI IN RIEDELS EN FIEDELS KAPPIE EN DE WATERZUIL GEVOELIG EN BEKWAAM Londen heeft een monorail nodig I Uit de kerken w I Vrijdag 22 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 MINDER LUISTERAARS MAAR MEER KIJKERS Engels koningspaar naar Australië NEGEN MAANDEN VOOR DRONKEN RIJDER VOLGENDE MAAND T.V. PER AARDSATELLIET Documentaire vervangt toneelstuk NIEUW-ZEELAND" TE NEDERLANDS TTILVERSUM. De naam van -El Willeke Alberti komt niet in de programmabladen voor. Toch staat zij heel dapper in de rij naast Christine Spieren burg, de Selvera's, Conny van den Bos en Gert Timmerman, die vanavond om negen uur „Riedels en Fiedels", een on vervalst Nederlands muziek programma voor hun rekening gaan nemen, zoals er zelden een op de beeldbuis verschijnt: Alles van eigen bodem, tekst, muziek en uitvoerenden. „Ik heb reuze geboft", vertelt Wil leke op haar enthousiaste manier, „want mijn vader was eigenlijk voor deze uitzending van meneer De Groot geëngageerd, maar hij treedt de vol gende week in de show van Teddy en Henk Scholten op en dat mag nooit zo vlug achter elkaar." Iedere avond Willeke, die al bijna een jonge vrouw is geworden (Ik ben zeventien en een half!volgt het voetspoor van haar populaire vader. „Ik had altijd al zangeres willen VRIJDAG 22 JUNI RADIÓ"] HILVERSUM I. 402 m. Ochtend VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Lichte och tendklanken (gr.); Om 7.30 Van de. voorpagina, praatje; 8.00 Nieuws; 8.18 Muzikale ochtend post (gr.); 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Moderne orkest muziek (gr.); 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters;- 11.15 Instrumentaal kwartet: moderne muziek; 11.35 Hammondorgelspel. Middag AVRO: 12.00 Dixielandmuzi.ek; 12.20 Regeringsukv-endrngV'^Voor de landbouw; 12.30 Mededelingen t.bk.v. land- -èn, tuinbouw; 12i33 Spprt. en prognose; *12:50 Piano- "spel: lichte muziëk; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen, ac tualiteiten of grammofoonmuziek; 13.25 Beursberichten; 13.30 Licht ensemble; 14.00 Zangrecital; 14.20 Boekbespreking; 14.40 Klassieke kamermuziek (gr.); 15.05 Ga er eens even voor zitten: a. Zing met ons mee; b. Het Vogelkwar tier, hoorspel; VARA: 16.00 Mo derne jazzmuziek-; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Zang met gitaarbe- geleiding (gr.); '17*20 Metropole orkest; 17.50 Actualiteiten. Avond 18.00 Nieuws; 18.15 Lichte mu ziek en zang; 18.40 Lichte gram mofoonmuziek; 18.50 De puntjes op de i, praatje; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Muziek voor kin deren (gr.); VPRO: 19.30 Op de .helling, gesprek oyer-de heroriën tatie der kerken; 19.45 Kunstkro niek; 20.00 Nieuws; 20.05 Leven op het land, gesprek; 20.20 Muzi kale uitstapjes; 20.40 Vlaanderen is vlakbij - IV - Huidig toneel in Vlaams-België; VARA: Zee - ha ven. - .thuis, veertiendaags jour naal voor de scheepvaart; 21.40 Lichte orkestmuziek en zangsolis ten; 22.15 Buitenlands weekover zicht; 22.30 Nieuws; VPRO: 22.40 Te waar om mooi te zijn, over denking; VARA: 23.00 Socialis tisch nieuws in Esperanto; 23.10 Vergelijkenderwijs, muzikaal ge sprek; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M Ochtend KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Viool en piano (gr.): lichte muziek; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgen gebed en overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoon muziek: 8.50 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.05 Moderne muziek (gr.); 10.35 Pianorecital (gr.): klassieke muziek: 11.00 Voor de zieken; 11.40 Bariton en piano (gr.); 11.50 Als de ziele luistert, lezing. Middag 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Lichte muziek; 12.30 Mede delingen ten behoeve van land en tuinbouw; 12.33 Pianospel; 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws; 13.20 Dans- orkest en zangsolisten; 13.45 Lich te grammofoonmuziek. 14.00 Franse orkestwerken (gr.): 15.00 Schoolradio; 15.30 Voor de zie ken; 16.30 Alt en piano; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beursberichten; 17.45 Lichte grammofoonmuziek 18.20 Limburgs halfuur; 18.50 Regeringsuitzending; Bescher ming Bevolking vraagt Uw. aan dacht; 19.00 Nieuws; 19.10 Actua liteiten; 19.25 Boekbespreking voor de jeugd; 19.30 Politieke le zing; 19.40 Verzoekprogramma voor de militairen; 20.30 Voor de jeugd; 20.50 Lichte grammofoon muziek met commentaar; 21.05 De vuurlelie onder de vijgeboom, hoorspel; 22.20 7 22.30 Nieuws; 22.40 Christus, onze me demens, lezing; 22.50 Musiceren de dilettanten; 23.15 Lichte gram mofoonmuziek; 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE It«nd NTS: 19.00 Roeien: sprintwed strijden op de Bosbaan te Am sterdam; 20.00 Journaal en weer- overzicbt; NCRV: 20.20 Attentie, feiten die de aandacht waard zijn. 21.05 Nederlands muziekpro- gramma met Nederlandse arties ten; 21.45 Literair portret; 22.05- 22.15 Dagsluiting. wórden en nu is het er echt van ge komen. Bijna iedere avond treed ik op. Veel voor militairen en dat vind ik reuze fijn. Die jongens reageren altijd zo spontaan, ook als zij het niet mooi vinden wat je doet. Maar dat is mij gelukkig nog nooit over komen". Men moet niet denken dat pa Wil ly, toen hij het aanbod moest afzeg gen zijn muzikale dochter naar vo ren heeft geschoven. „Nee, hoor, pappie heeft helemaal geen goed >9 woordje voor me gedaan. Dat willen wij geen van tweeën. Je moet je eigen bonen doppen, zegt hij altijd, en dat heb ik goed in mijn oren ge knoopt. Een paar weken geleden had ik meegewerkt aan Rooster, het televi sieprogramma voor de jeugd en daar had ik mijn nieuwste liedje ge zongen, Norman. „Naast Keien Meneer Harry de Groot had die te levisieuitzending gezien en vond het zo leuk. dat hij vroeg of ik aan zijn programma wilde meedoen. Nou, dat vond ik natuurlijk fantastisch. Ik sta daar naast allemaal keien in het vak, wel griezelig, maar toch ook weer fijn!" Willeke, een gezellige, vriendelijk meisje babbelt er lustig op los. Zij neemt geen blad voor de mond, doet zich niet beter voor dan zij is en geeft ook nog blijk van een stevige dosis zelfkennis. „Zaterdagavond kom ik opnieuw op de televisie. Dan zit ik in de jury van Top of Flop. Weer samen met heel grote namen in de muziekwereld: Bep Ogtrop, Jules de Corte en Wim Vader, een van de Tadre Twins. Ik zal dus andere zangers en zangeres sen moeten beoordelen, en dat vind ik erg moeilijk, omdat er nog zoveel aan mijn eigen zingen mankeert!" DEN HAAG. Op 1 juni bedroeg het aantal televisiebezitters in ons land 1.157.995. Dat is 16.595 meer dan op 1 mei van dit jaar. Het aantal aan gegeven radiotoestellen steeg slechts met 140 stuks tot 2.595.300, maar het aantal aansluitingen op de draadom roep liep daarentegen van 1 mei tot 1 juni imet ruim veertienhonderd te rug tot 472.598, LONDEN. Koningin Elizabeth en prins Philip brengen begin volgend jaar een bezoek aan Australië en Nieuw-Zee- land. Dit nieuws is gisteren door Buc kingham Palace bekend gemaakt. Het koninklijk paar zal februari en maart uit Engeland weg zijn voor deze bezoe ken. Men vroeg zich in Londen af of prins Charles, de troonopvolger, en prinses Anne de reis van hun ouders ook zullen meemaken. Daar is nog niets over be kend. Wat men wel weet is dit: de be zoeken zullen zo informeel mogelijk zijn met zo min mogelijk redevoeringen en handen schudden. Daar zal de bevol king van beide landen, vrij stoere en geharde mensen, heel blij om zijn. Ook koningin Elizabeth houdt ervan als haar bezoeken aan Gemenebestlanden met niet ai te veel ceremonieel omgeven zijn. Na een bezoek van veertien dagen aan Nieuw-Zeeland, zal het koninklijk paar ongeveer vier weken in Australië vertoeven, waar het alle staten van dat land zal bezoeken, uiteraard maar kort. In Canberra wonen koningin en prins de feestelijkheden bij ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de hoofdstad. Het koninklijk paar bracht eenmaal eerder samen een bezoek aan de twee landen; dat was in het voor jaar van 1954 ROTTERDAM. De vertegenwoordi ger L. van den B. (54), die onder drankinvloed op een zebrapad op de Schiekade in Rotterdam met zijn auto drie voetgangers had verwond en daar na was doorgereden, is gisteren door de Rotterdamse rechtbank tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek veroordeeld. Bovendien werd hem de rijbevoegdheid voor drie jaar ontzegd. De officier van justitie, die meende dat de vertegenwoordiger opzettelijk was doorgereden, had een jaar met af trek en drie jaar ontzegging geëist. Van den B. was na het ongeluk klemgere den door de bestuurder van een bestel wagen en een taxichauffeur, die tijdens de achtervolging harder dan tachtig ki lometer per uur hadden moeten rijden. SCHIEDAM. Op het terrein van Oxygenium aan de Overschieseweg in Schiedam is gisteren de 53-jarige fa brieksarbeider J. H. A. Rost uit die plaats in een kalkput gevallen. Colle ga's zagen later iets bewegen en trok ken hem op de kant. Op weg naar de Dr. Noletstiehting is de man overleden. 16 „Ja. Overal liepen politieagenten. Ik dacht dat het veilig genoeg was." Toen zij terug kwam was de deur nog open, zei zij. Er was niets ver anderd. Zij was langs de achtertrap naar haar kamer gegaan en omdat Isabella niet meer had gebeld was zij naar bed gegaan. Maar Mary, het kamermeisje, was zeker in haar verklaring over Lar ry's mes. Een dag voor de moord was het er nog geweest. Het had een heft van rendiervel en zij had nog gekeken of de mot erin zat. Tot mijn grote verbazing werd ook Patrick geroepen. Ik had hem nog niet gezien. Hij zat ergens ach terin het zaaltje en kwam onwillig naar voren. Hij getuigde dat hij Larry terug had horen komen en dat Alma vlug cognac voor hem was gaan halen. Toen ging men vragen stellen over de kelner die eruit ge zet was. „Hoe laat was dat?" „Het diner had om half negen moeten zijn, maar wij waren nog bezig cocktails te serveren om tien voor negen. Ik bemerkte de staat waarin hij was ongeveer op diezelfde tijd. Hij was dronken en liet een drinkblad vallen. Voor negenen was hij het huis uit." „Hoe ging dat in zijn werk?" „Een van de andere bedienden en ik namen hem mee naar de dienst ingang. Daar stond een agent op wacht. Die ondersteunde hem een paar meter. Ik geloof dat hij hem toen heeft laten gaan." „Kent u die man?" „Nee meneer. Het was een hulp kracht. Wij hadden een verhuurbe drijf ingeschakeld voor extra tafels, kelners enzovoorts. Het was heel moeilijk om aan personeel te ko men. Mevrouw Shepards secretares se wist een paar butlers van beken de families te lenen, en ook enkele verschillende personeelverhuurbedrij- ven." De zaak werd er -niet duidelijker door. Een van de agenten had hem de hoofdpoort zien uitgaan. Hij had hem laten gaan. De opdracht was, zei hij, alleen te letten op de binnen komende mensen en auto's. Hij wist niet precies meer hoe laat de man was weggegaan. „Het verbaasde me wel, want ik kon me niet voorstellen dat het di ner al afgelopen was", zei hij. „Hij was flink dronken. Hij kwam zingend de oprijlaan af. Hij had geen hoed op. Ik zei: „War is er gebeurd? Uw hoed verloren". Hij voelde met zijn hand aan zijn hoofd en zei: „Ver draaid ja." Hij leek nogal vrolijk." Maar het licht was slecht geweest. Niemand behalve Patrick kon een MARV RO807TS K1NEHART beschrijving van hem geven. Maar Patrick heeft al jaren een bril no dig en kon dan ook alleen maar vertellen dat hij lang en mager was. Ik vermoedde dat zij nog steeds be zig waren gegevens te verzamelen over de personen die die avond bij ons waren, maar ik wist zeker dat hun belangstelling louter beroepshal ve was. Ik had niet verwacht dat Don on dervraagd zou worden. Maar ook hij kwam aan de beurt. Het kettinkje dat onder Isabella's lijk gelegen had werd omhooggehouden en hij kreeg er vragen over. Het was dui delijk dat hij reeds verteld had wat hij ervan wist, maar toch leek hij niet op zijn gemak. „Herkent u dit kettinkje, meneer Scott?" „Jazeker. Ik heb het enkele ja- Hij grinnekte weer en ik zag dat ren geleden aan mevrouw Shepard gegeven." „Hebt u het sindsdien nog ge zien?" „Niet meer sinds sinds wij on ze verloving verbroken hebben." „Hebt u enig vermoeden, wat de bedoeling kan zijn van die versie ring eraan?" „Niet in het minst." „Hebt u mevrouw Shepard op de avond van haar dood nog gezien?" „Nee. Ik ben nooit in haar huis geweest. Die avond niet en op geen enkele andere." „Hebt u een vermoeden waarom het bij haar lijk werd gevonden?" ,,Ik zou het niet weten. Ik «wist zelfs niet dat zij het nog had." Ik zat hem aan te kijken. Ik had hem m al die jarén, dat ik ver liefd op hem was aardig leren ken nen en ik geloofde wel dat hij de waarheid sprak. Maar niet de hele waarheid. Ergens achter in zijn ambitieuze geest hield hij dingen ver borgen, die hij beslist niet zou ver tellen. Het deed me iets. Niet dat ik hem ervan verdacht Isabella te hebben vermoord. Maar het maakte dat ik voor hem op ging passen. Ik denk dat ik toen'voelde dat hij zich zelf en zijn ambitie ten koste van alles zou verdedigen. Ik voelde me een beetje verkillen. Het misdrijf werd vastgesteld zo als men kon verwachten, op moord door een of meer onbekenden ge pleegd en ik hielp moeder in haar mantel, pakte zoals gewoonlijk haar tas van de grond en volgde haar in de hal. Maar verder kwam ik niet. Een lange arm kwam tussen de groep verslaggevers en fotografen naar voren schieten, die mij in een hoek duwde. „Jij en ik moeten eens praten, Ju dy Shepard", zei een stem. Ik keek op en Tony King keek grinnikend op mij neer. HOOFDSTUK VI X Ik stond stokstijf. De anderen wa ren doorgelopen. Hij was zelfs nog langer dan ik mij kon herinneren, en hij had een stukje witte pleister op zijn kin. Ik moet er nogal ge schrokken uit hebben gezien, want hij legde zijn arm om mij heen. „Kunnen wij ergens praten?", zei hij. „Ik heb een heleboel te zeg gen." „Ik hoopte dat je je nek gebro ken had", bracht ik er uit. „Is dat nu vriendelijk? Nadat ik nog wel mijn mond gehouden heb? Maar als je dat geruststelt: ik heb welkeen tand gebroken." Hij grinnekte weer en ik zag dat hij inderdaad een tand had gebroken. Het gaf zijn gezicht een spottende trek en ik hield op met beven en gmg een stap achteruit. „Wat betekent dit? Chantage?", vroeg ik. „Wat heb je toch weer slechte ge dachten!", zij hij pruilend. „Wat be tekent een tandartsenrekening tussen vrienden tenslotte? Zegt het je niets dat ik vannacht bijna mijn kaak ge broken heb? Hij doet me nog pijn met praten." „Dat moest je fijn vinden", zei ik. „Je zult die foto al wel aan de poli tie gegeven hebben." (Wordt vervolgd) S S iG' g *3 RADIO Willeke Alberti „Je moet je eigen boontjes doppen" NEW YORK (A.P.). Begin juli wordt de telestar-cooimiunicatiesatel- liet gelanceerd, zodat in de loop van de maand de eerste transatlantische televisie-uitzendingen verwacht kun nen worden. De satelliet wordt gelan ceerd van Cape Canaveral met een Atlasraket. Hij zal zijn baan om de aarde in twee en een half uur kun nen volbrengen. Via de telestar zullen Europese en Amerikaanse televisiestations pro gramma's met elkaar kunnen uitwis selen. Het Amerikaanse programma zal bestaan uit het meest actuele nieuws ten tijden van de uitzending. Het Europese programma, dat wordt samengesteld door de Europese radio unie zal representatief zijn voor ge heel Europa. Beide programma's zul len ongeveer twaalf minuten duren. De juiste datum van de uitzending zal na het lanceren begin juli bekend worden gemaakt. Walter van der Kamp heeft een ge voelige en bekwaam geregisseerde voorstelling van Rattigans „Met eervol ontslag" (The browning version) op het scherm laten zien. De kijkers die indertijd de vertolking van Albert van Dalsum als de starre, in principes en regels verstijfde leraar hebben gezien, konden constateren dat Ton Lutz geheei andere kanten van het wezen van deze schoolmeester naar voren heeft gebracht. Toonde Van Dalsum voornamelijk de zieligheid van. een. onbegrepen mens, Lutz heeft ons vooral laten kennisma ken met het onvermogen tot hét geven en ontvangen van liefde van deze fi guur, ontstaan uit onzekerheid, en ver dringing van iedere emotionaliteit. Ondanks het feit dat zijn tekstonvast heid vaak storend werkte, heeft Ton Lutz ons toch een goed doorgedachte en met veel karakteristieke uitingen opge bouwde rol laten zien. die steeds de aandacht geboeid kon houden. Uitstekende uitbeeldingen gaven ook Enny Meunier als zijn vrouw, Pim Dikkers als een populaire collega en Wim Nijholt als een leerling. Opvallend vond ik ook het stijlvolle décor van Jan Koenraads. Manuel van Loggem. LONDEN Een monorail tussen Lon don Airport en het centrum van Londen lijkt de beste oplossing van het probleem hoe een snelle verbinding tussen die twee punten te maken. Lord Douglas van Kirtleside, president directeur van de British European Air ways. die deze mening verkondigde, liet er meteen op volgen dat de B.E.A. niets heeft tegen meer orthodoxe middelen van vervoer per rail Maar. zei hij, het is dringend nodig een snel en betrouw baar vervoermiddel in te schakelen tus sen Londen en zijn voornaamste vlieg veld. Vorig jaar verwerkte London Airport ruim zes miljoen passagiers. Lord Douglas bracht onlangs een be zoek aan de monorail Safège in Cha- teauneuf-sur-Loire in Frankrijk. Het programma „Staccato voor jon geren tussen de 20 en 30", samenge steld door Dick de Vree wordt om 9.30 over Hilversum 2 uitgezonden. Direct daarna llcfite plaatjes;~geRb.< zen door Leo Nelissen en- Kees Schil- perport. Over Hilversum 1 ofh 9.05 -«-Riedels, en Fiedels", .een Nederlands muziekprogramma met Nederlandse artiesten. Om 11.10 brengt Hilversum 1 Lau rens Bogtman, Felix de Nobel en Rutger Schoute voor de microfoon die verschillende uitvoeringen be spreken. van Schuberts liederency clus Die Wtntérreise. Om 8 uur speelt dè pianist José Falgarona voor het Franse programma van Brussel 1 werken van Albeniz. TELEVISIE Een aardig contrast bestaat er tus sen de twee onderdelen van het pro gramma van vanavond. Eerst lichte muziek van Nederlanders door Neder landers, (21.05), met o.a. De Selvera's, Christine Spierenburg en Eddie Chris tians Daarna om 21.45 dichtkunst van Richard -Minne. België Vlaams: Om half negen kan men „Aangenaam kennismaken met Lommei" een plaatsje in de Belgische Kempen. Daarna om negen uur wordt het laatste nieuws uit de film wereld vertoond en tenslotte zal Ge orges Ulmer in „Domino" een opge nomen programma van de Nederland se televisie een aantal chansons ten beste geven. (9.45). België Frans: Van half negen af kunnen de kijkers genieten van „De getemde feeks" van William Shakes peare. Omstreeks 10.25 uur wordt in het kunstprogramma „Het oog luis tert" aandacht besteed aan de 125- ste verjaardag van de stichting van de Koninklijke Bibliotheek en aan de op voering van het toneelspel „Britanni- cus". Duitsland: Voor alle fan-s van de „Familie Hesselbach" is er weer een aflevering van het feuilleton dat nie mand mag missen: Er zijn weer eens moeilijkheden in het gezin, en dat al lemaal om een oud kastje. 8.20). Jürgen Neven du Mont stelde een filmreportage samen die de titel „Schatten fiber Italien" kreeg en om 9.20 uur te zien zal zijn. Om even over tienen wordt een tv- spel „Die alte Muskete" van Jörg Mauthe opgevoerd. In deze Oosten rijkse produktie tracht men een ka rakterschets te geven van de mensen tijdens de eerste wereldoorlog. BUSSUM In plaats van „Het ver raderlijk bart" van Edgar Allan Poe, dat de Vafatelevisie aanvankelijk op donderdagavond 5 juli onder regie van Kees van Iersel met onder meer Henk van Ulsen zou uitzenden, komt die don derdagavond van 2122.30 uur een documentaire over Nieuw-Guinea op het scherm. De hoofdzaak hiervan is een Ameri kaans filmbeeld over Nieuw-Guinea „Van stenen- tot atoomtijdperk", welke rolprent een maand geleden in Ameri ka werd vertoond. Bovendien zullen filmopnamen van Herman Wigbold, de Vara t.v.-regisseur die zojuist uit Nieuw- Guinea terugkeerde, worden vertoond. De laatste Nieuw-Guineareportage van Wigbold, die woensdagavond jongst leden in een extra programma (op een KRO-avond) is uitgezonden zal aan staande zaterdag in het Varaprogramma „Achter het nieuws" worden herhaald. 59 AUCKLAND De vreemde, Ne derlandse naam Nieuw-Zeeland moet worden afgeschaft en worden vervangen door een naam in de taal van de Maori's. Aldus een der vier Maori's die lid zijn van het Nieuwzeelandse parle ment. Hij sprak gisteren in de volksvertegenwoordiging. LICHT IN HET CENTRALE 0EEL...M135CHIEN i5 ER DHN TOCH EEN SCHRKEL. giuii)t)-/tiniiiiiii)ii)iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii)iiii)iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii)iiiiiiiiiiiiiiiiniitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiuiu)uiiiiiini!iiHiiiiiiiiiiiiii)iiiiiniiiiiiiiiiüf 40. Op het aangekondigde uur waren er in Lutjewier toch nog heel wat T.V.- toestellen op de waterleiding aangeslo ten. Kappie's buurman, bijvoorbeeld, de heer Berend Wiebes, fruithandelaar van beroep, had alle aanwijzingen van de kranten stipt opgevolgd. En zo zaten de heer en mevrouw Wiebes en hun opge schoten zoon voor het schermpje te wachten. .D'r komt nog niks.." stelde de han delaar vast. „Straks is het alleimaal flauwe grappeimakerij." „Als der niks gebeurt, geloof ik ook geen zier meer van buurmans avontu ren!", zei zijn vrouw vinnig. „Dan is het voor mij een doodgewone dik doener!" „Stil!" riep de zoon, die een geflak- ker op het scherm ontdekte. „Daar kijk, het beeld wordt duidelijk!" Zo was het. Precies op het afgespro ken tijdstip verdichtten de kriewelen- de puntjes zich tot een dichte massa, waarin langzamerhand de maat herken baar werd. Met grote schrikogen staar de de stuurman de huiskamer in en goot met onzekere hand de inhoud van een bloemvaasje over zich uit... NED. HERV. KERK Beroepen te Middelburg, vacature J v. Woerden (Wijkgem. 3): L. de Vrijer te Eibergen; te Bennekom: H. S. J. Kalf te Bennebroek. Bedankt voor Krimpen aan de Lek: J. A. de Bruijn te Ernst. GEREFORMEERDE KERKEN Bedankt voor Nieuw-Vennep: H. J. van Duinen te Zwijndrecht. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Leeuwarden (tweede pred - pl.): A. W. Drechsler te Vlissingen en J. P. Geels te Haarlem-C. GEREF. GEMEENTEN Beroepbaar: de heren W. Suyker (Ko ningin Julianastraat 2), Bergambacht en C. Harinck, (Valckeslotlaan 91), Goes. Prinses Astrid, het tweede kind van prinses Paola en prins Albert, is giste- ren in Brussel gedoopt. De doop werj verricht door de primaat van Belgi^ kardinaal Suenens.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2