Geen schepen gesignaleerd VERWACHT: DINSDAG sluit zich Indonesië Papoea aan bij WEER OVERLEG MET INDONESIË BSfMSi; Communistische strijdmacht tegenover eilandjes van Tsjang PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Politiepersoneel stal postzegels Nieuw plan voor autoveer Delfzijl naar Noorwegen Siam legt zich neer hij uitspraak Hof Oudere boeren bijna nooit met vakantie WILDE STAKING IN ZWOLLE TRUMAN VERDEDIGT ATOOMBOMMEN Allerlei soort Sterk eskader Onhoudbaar Zie verder pag. 7 BRIEF AAN PREMIER DE QUAY „Hef uitvoerverbod aardappelen op" Wall Street in SVz jaar niet zo laag Kindermoordenaar in Rijnland bekent Besprekingen van T s j ombe- Adoula vastgelopen Charlotte Kohier accepteert toch haar prijs INTERNATIONAAL VERDRAG VOOR VLIEGVEILIGHEID IN EUROPA Engels wegennet wordt verbeterd De BiltZacht Het weer overal Directeur. JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terncuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwscli Dagblad Abonnementsprijs 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e JAARGANG No. 5083 Vrijdag 22 juni 1962 Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Twee leden van de huishoudelijke dienst van de Amsterdamse politie hebben zich, bij het vervoer van gestolen goede ren van de Roompotstraat naar het hoofdbureau, schuldig gemaakt aan diefstal van buitenlandse postze gels. Beide employé's (ze waren niet in actieve politiedienst) zijn geschorst. Ze zullen waarschijnlijk worden ontslagen. De mannen moesten de goede ren overbrengen die in de afgelo pen Jaren door de inmiddels ge arresteerde hotelbediende G. B. bleken te zijn gestolen. Een gedeel te van deze goederen lag opgesla gen in het huis van zijn vriendin. Onder de vele voorwerpen en arti kelen bevond zich ook een partij ansichtkaarten. Van deze kaarten hebben de mannen de postzegels afgescheurd. De waarde daarvan bedraagt slechts enkele tientallen guldens. Van onze scheepvaartredacteur DELFZIJL. Vinke en Co. in Am sterdam blijkt haar plan van 1959 voor een autoveer tussen Delfzijl en een ha ven aan de zuidkust van Noorwegen tot nieuw leven te hebben gewekt. Onder zocht wordt welke haven het best als eindstation in Noorwegen kan dienen. Het onderzoek strekt zich uit tot de havens Flekkefjord, Kvinesdal, Kristian- sand, Lillesand, Grimstad en Arendal. Vandaag -zouden zij hun voorwaarden meedelen. Toen drie jaar geleden het eerste on derzoek werd verricht, scheen het te zullen .stranden op de voor toeristen ongunstige omstandigheden. De hotel accommodatie in Zuid-Noorwegen was klein en de wegen waren niet van goe de kwaliteit. Sindsdien is er het een en ander ver anderd. De toestand van een aantal we gen is sterk verbeterd. Tempel op grensgebied BANGKOK (Reuter). De Siamese premier, maarschalk Thanarat, heeft gisteren verklaard dat zijn regering zich zal neerleggen bij de uitspraak van het Internationale gerechtshof in Den Haag. dat vorige week bepaalde dat de ruïnes van de tempel van Preah Vihear ap Cambodjaans grondgebied liggen. Eerder op de dag werd bekend dat de Siamese ambassadeur in Frankrijk, generaal Jaiyaroj, van zijn regering opdracht heeft gekregen ,,zich voor ver trek gereed te maken". Dit zou ver band houden met het optreden van twee adviseurs, van het Franse ministerie van buitenlandse zaken, die als raads lieden van Cambodja in het geschil zijn opgetreden en die, volgens de Sia mese regering, daarbij van hun offi ciële positie misbruik hebben gemaakt Van onze redactie economie ARNHEM. Van de oudere boeren en tuinders gaat 73 procent nooit op vakantie. De Gelderse maatschappij van Landbouw trekt deze conclusie uit een onderzoek dat is ingesteld. De jongeren op het platteland nemen wat eerder vrij. Van hen neemt 71 proeent nu en dan vakantie. De tijd dat men van huis is duurt evenwel niet zo lang. Het vee kan immers niet onverzorgd achterblijven. Van de ouderen die toch vakantie ne men, gaat 97 procent nooit langer dan drie dagen weg. Bij de jongeren is dat percentage 71. Men zou langer weg wil len, 24 procent ziet daartoe ook wel ge legenheid. Gebondenheid aan het bedrijf is dus maar een van die factoren die meespelen in het vakantieprobleem. Van de ondervraagde mensen kan 93 procent honderd gulden of meer uitge ven. Desnoods zou 34 procent twee hon derd gulden per vakantieganger kunnen besteden. ZWOLLE. Bij de N.V. Constructie werkplaats en machinefabriek J. Brood te Zwolle is gistermiddag om half elf een wilde staking uitgebroken. Veertig van de vijftig personeelsleden legden het werfc neer. De stakers waren ge griefd, omdat zij de loonsverhoging voor de kleinimetaal niet met terugwerkende kracht vanaf 1 februari maar vanaf 1 mei krijgen. De directeur van het bedrijf had op grond van berichten in dagbladen en eigen prognoses eerder beloofd, dat de verhoging vanaf 1 februari zou worden betaald. Nu de nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst waarbij is bepaald dat de da tum van ingang 1 mei is, bekend is ge maakt houdt hij zich, daaraan. Een ver tegenwoordiger van de werknemersor ganisatie heeft de klachten aangehoord en zich van de staking gedistantieerd. De stakers hebben na een uur het werk hervat. ALARM IN WASHINGTON Van onze correspondent WASHINGTON. President Kennedy en zijn naaste militaire en politieke medewerkers kwamen gistermiddag haastig bijeen om overleg te plegen over de toestand in het Verre Oosten. De oorzaak was dat de Amerikaanse inlichtingendienst Binds tien dagen met grote bezorgdheid de op houw gadeslaat van een grote strijdmacht op het Chinese vasteland tegenover Quemoy en Matsoe, twee eilanden die vlak onder de kust van het Chinese continent liggen en in handen zijn van de nationalistische Chinese strijdkrachten van Tsjang Kai-sjek. CHARLESTON (U.P.I.) De vroegere Amerikaanse president Harry Truman heeft gisteren in Charleston in de staat Virginia een krachtig geluid laten ho ren over zijn besluit om indertijd atoom bommen te laten gooien op Hirosjima en Nagasaki. Laat u niets op de mouw spelden, zo waarschuwde Truman tegen sommige missies van mensen die nog steeds op de gevolgen van het bombardement van de twee Japanse eilanden wijzen. Die bom men hebben een Amerikaanse invasie van Japan voorkomen. Zij hebben Japan en Amerika daarmee elk voor een ver lies van een kwart miljoen mensen be hoed. Truman besloot zijn woorden met: Waarom betreuren we de vijfduizend Amerikaanse dienstplichtigen niet die in Pearl Harbor werden vermoord? He-t is de grootste Chinese strijd macht die ooit is waargenomen sinds de Koreaanse oorlog. Zij is veel sterker dan de troepenmacht die tegenover Quemoy en Matsoe werd geconcentreerd in 1958 toen er in het Verre Oosten grote span ning heerste omdat het leek dat de communisten zich gereed maak ten de eilanden voor de kust te veroveren. De strijdmacht die nu in de Chi nese provincie Foekjen wordt sa mengetrokken bestaat uit troepen van allerlei soort en vliegtuigen, voornamelijk straaljagers. Het merkwaardige is dat er niets te bespeuren valt van transportsche pen of oorlogsschepen, die toch nodig zouden zijn om Quemoy en Matsoe te veroveren. Daarom dacht men eerst in Wash ington dat het ging om zuiver de fensieve maatregelen, om het af slaan dus van landingspogingen door de troepen van Tsjang Kai- sjek. Nog maar zeer kort geleden- immers heeft Tsjang verklaard dat de dag niet meer ver af was waar op zijn troepen Quemoy en Matsoe zouden gebruiken als springplank voor een bevrijdingsoorlog op het Chinese vasteland. Die mening heeft de Amerikaanse regering ras laten varen toen uit de samenstelling van de strijdkrachten bleek dat het defensieve element er slechts zwak in vertegenwoordigd was. Uit het totaal ontbreken van schepen maakt men alleen op dat er de eerste dagen althans nog geen kans is op een invasie van Quemoy en Matsoe. Men houdt ook rekening met de mogelijkheid dat de troepen alleen worden samengetrokken om een reactie uit te lokken van de Amerikaanse en de nationalistisch- Chinese troepen. De Verenigde Staten hebben in het Verre Oosten de beschikking over de Zevende vloot, een van de sterkste eskaders van deze tijd. Zij telt ver over de honderd schepen, waaronder drie grote vliegkamp schepen met tezamen meer dan zes-> honderd vliegtuigen waarvan een deel kernwapens kan vervoeren. Vermoedelijk hebben Kennedy en zijn adviseurs gesproken over de vraag of men de Zevende vloot moet gebruiken om Quemoy en Matsoe te verdedigen. De regering van Eisen hower heeft in 1958 met dezelfde moeilijke vraag geworsteld. Tijdens zijn verkiezingscampagne heeft Kennedy steeds beweerd dat hij er niet aan zou denken om, als hij president was, de Zevende vloot in de strijd te werpen ter verdedi ging van eilanden die niet=de gering ste defensieve waarde hadden. Tot die conclusie was vóór hem ook Eisenhower reeds gekomen. Amerika is bereid Formosa te ver dedigen; Quemoy en Matsoe vindt men onhoudbare voorposten en er is in 1958 van Amerikaanse zijde al eens een poging gedaan om Tsjang Kai-sjek te bewegen die eilanden op te geven. In de mogelijkheid dat Tsjang Kai-sjek Quemoy en Matsoe ooit zal gebruiken als springplank voor een invasie gelooft men in Washington eenvoudig niet. Onze correspondent in Londen te lefoneerde ons gisteravond nog: Het Britse ministerie van buitenlandse zaken spreekt vooralsnog geen oor deel uit over de berichten uit Wash ington. Het Foreign office wist echter wel dat in het Chinese kust gebied, waarvan in de berichten uit Washington sprake is, reisbeperkin gen gelden. Al het treinverkeer schijnt in dienst te zijn gesteld van de troepenbewegingen, zo hebben buitenlandse diplomaten in Peking gemeld. Het is te begrijpen dat men in Londen voorzichtig is in zijn oordeel, en het spreekt vanzelf dat men in dit stadium niet van bezorgdheid wil doen blijken. Engeland bevindt zich wat China betreft in een geheel andere positie dan Amerika, dat met Peking geen diplomatieke be trekkingen onderhoudt. Engeland doet dat wel, net als b.v. Nederland. Van onze correspondent WASHINGTON. Dinsdag, zo wordt algemeen in Washington ver wacht, zullen de Nederlands-Indone sische besprekingen over de kwestie- Nieuw-Guinea worden hervat. Het wachten is nu op president Soekar- no, die. de Indonesische gespreks partners nog moet aahwijzen. Als conferentie-oord wordt ge noemd een buitenverblijf van een familielid van dr. J. H. van Roijen, dicht bij Washington. Nederlands permanente vertegenwoordiger bij de Uno, mr. C. W. A. Schürmann, heeft gisteren met Oe Thant enkele technische bijzonderheden over een voortzetting van het overleg bespro ken. In zijn antwoord aan Soekarno had Oe Thant gisteren verklaard in een deel onzer edities maakten we er al melding van dat de Ne derlandse regering het plan-Bunker volgens hem „zonder enige kwalifi catie of reserve" aanvaardt. Dat houdt óók in, dat Nederland ak koord gaat met een bestuursover- dracht in etappes aan Indonesië. Omlijnd De secretaris-generaal heeft met deze scherpe omlijning Soekarno elke gelegenheid willen ontnemen om in zijn wantrouwen jegens- Ne derlands bedoelingen te volharden. Tevens echter heeft hij het voor de Nederlandse regering Uiterst moei lijk gemaakt om bij de definitieve bepaling van haar standpunt aan afwijkende interpretaties gewicht toe te kennen. Een nadere verduidelijking van het Nederlandse standpunt door het ministerie van buitenlandse zaken bleef ook gisteren uit. Slechts werd meegedeeld, dat de Nederlandse re gering er geen. behoefte aan heeft „iets toe te voegen aan de pogingen van de heer Thant om de hervatting der besprekingen te bewerkstelli gen. Het wachten is uitsluitend op de bereidheid van Indonesië naar de conferentietafel terug te keren". Allemaal weg Oorzaak van de ^vijgzaamheid kan sijn geweest, dat minister Luns op het ogenblik de Kieler Woche bijwoont, premier De Quay met vakantie is 'en staatssecretaris Bot in Washington verblijft. De staats secretaris en dr. Van Roijen heb ben op het ministerie van buiten landse zaken in Washington het Nederlands-Indonesische geschil be sproken met de Amerikaanse onder minister Averell Harriman. In Genève werd gisteren een In donesiër tot de orde geroepen tijdens een rede op het congres van de internationale arbeidsorganisa tie in Genève. De afgevaardigde Soepomo zei o.m., dat sociale recht vaardigheid moeilijk was te berei ken zolang er landen zijn, die ge bieden willen bezitten die aan an dere landen toebehoren. Zoals bij voorbeeld een deel van mijn land, West-Irian, dat nog steeds door een vreemde mogendheid wordt bezet. Op dat moment werd hij door de voorzitter, de Ier John Lynch, af gehamerd. De Driekusman levert voor de vice voorzitter van de Europese commissiedr. S. L. Marisholtminder problemen op dan een verzoek om meer personeel op zijn kantoor in Brussel. Onvervaard en met veel verve danste hij mee met de „Mar- kelose boerendansers, die een demonstra tie gaven op de toogdug van de Christe lijke boeren en tuindersbond in Middel burg. Temidden van de spöllemansde vrouwen in ivifde baaien rokken, de man nen in hun lakense pakkenzwierde de oud-minister en zijn vrouw over het podium (Ingezonden mededeling) NOG TOT 30 JUNI HEEFT U KANS OP w HOEJ VRAAG HET ÜW FIETSENHANDELAAR. De eilandengroep van Quemoy ligt vlak onder de Chinese kust- De zeestraat die haar van het continent scheidt is zo smal dat de kustbatte- rijen van de communisten de eilandjes, die alleen nog maar door een sterk garnizoen ivorden beivoond geheel bestrijken. Matsoe, dat verder naar het noorden ligt, wordt eveneens all- nou door soldaten be woond. De oorspronkelijke bevolking is in iOóo nuur Eónnosu over bracht. DEN HAAG De Papoea A. Ronsoembre, die enige tijd in Am sterdam heeft gewoond, heeft minis ter-president De Quay geschreven, dat hij heeft besloten zich aan te sluiten bij het' vrijwilligerskorps dat Indonesië heeft opgericht voor de „bevrijding" van westelijk Nieuw- Guinea. Ronsoembre schreef, dat zijn ver blijf in Nederland hem de ogen had geopend. De brief was in België ge post. „Den Haag" zei gisteren niets af te weten van de brief en er even min van op de hoogte te zijn, dat Ronsoembre in België zit. Wel werd gezegd, dat de Papoea 13 juni naar Nieuw-Guinea terug had zullen gaan. Hij was echter niet komen opdagen. VERTROKKEN Ronsoembre volgde een opleiding bij de dienst radio-telefonie van de P.T.T. in Amsterdam. Zijn vertrek naar België heeft onder .zijn vrien den nogal wat verbazing gewekt. Frits Kirihio, die weer kamers heeft betrokken in Leiden -hij maakte indertijd zijn geruchtma kende reis naar Djakarta zei ons gisteravond dat hij iets dergelijks helemaal niet had verwacht. Hij meende dat Ronsoembre al naar Van onze redactie economie DEN HAAG. Het is onverant woord, zegt het Koninklijk Neder lands landbouwcomité, dat aardappe len van de nieuwe oogst nog steeds niet mogen worden uitgevoerd. Het gevaar dreigt namelijk dat een uit voerverbod de normale afzet en prijs vorming, en dan speciaal van de vroege aardappelen, in de weg staat. Bovendien zou de normale afzet in het komende seizoen wel eens in moeilijkheden kunnen komen. Als de overheid het verbod niet tijdig opheft is zij verantwoordelijk voor een even tueel overschot aan het einde van het seizoen. Nieuw-Guinea was teruggekeerd. Wij hebben Ronsoembre kort na de terugkeer van Kirihio uit Indo nesië ontmoet op een bijeenkomst van Papoea's in Utrecht. Hij toonde zich bij die gelegenheid vol begrip voor het Nederlandse standpunt en maakte zeker niet de indruk dat hij het eens was met Kirihio. Deze meende dat er met Indone sië goed zou zijn te praten. Kirihio was er bijvoorbeeld van overtuigd dat Nieuw-Guinea een ruime mate van autonomie zou worden geschon ken als het bij Indonesië werd ge voegd. NEW YORK Na de aarzelende stemming van de laatste dagen is de Newyorkse beurs gisteravond weer in dalende richting gegaan. Alle vorige laagterecords, die eer der dit jaar werden bereikt, gingen hierbij aan stukken. Het koerspeil van de industriële aandelen is in ruim drie en een half jaar niet zo laag geweest. De handel was tegen het slot zenuwachtig en de ticker kon de handel niet bijhouden. Naar schatting bedroeg het totale koers verlies gisteravond ruim zes mil jard dollar. De Nederlandse fondsen, die in New York worden verhandeld, hiel den zich goed, want de koersver liezen voor de-ze aandelen hadden niet veel te betekenen. KEULEN (DPA) De 22-jarige Herert D. uit Essen heeft gisteravond toegegeven dat hij dinsdag de vijf jarige Monika Blank heeft vermoord. De man was gisterochtend gear resteerd, nadat in de Rijn bij Keulen het lijkje van het meisje was ge vonden. D. heeft bekend dat hij Monika dins dag in Essen in zijn auto heeft meege nomen, haar op een afgelegen plek heeft aangerand en haar daarna heeft gewurgd. Het lijkje had hij in de Rijn gegooid. In Haarlem en omstreken heeft gis teren lange tijd de politie gespeurd naar een man, die op de Zandvoortse- laan in Bentveld (bij Zandvoort) door een automobiblist was aangezien voor degene, die werd gezocht voor de reeks van zes moorden, die sedert ok tober vorig jaar zijn gepleegd in het Rijngebied tussen Düsseldorf en Keu len. In een bos bij Wanne-Eickel, in West- Falen, is gisteren het lijk gevonden van een dertienjarig meisje. Hèt was het vierde kind dat binnen een periode van enkele dagen in deze streek is ver moord. Of je gaat je scherenof je geeft het roken op. LEOPOLDSTAD De langdurige besprekingen tussen de Congolese en Katangaanse leiders, Adoula en Tsjombe, zijn gisteren weer eens af gebroken. President Tsjombe verklaarde eerst het onderzoek van de Uno te willen afwachten naar beweerde aanvallen van Congolese troepen in noordelijk Katanga. Daar geen van de partijen echter iets naders over deze „aanvallen" kon mee delen, lijkt het vooralsnog waarschijn lijker dat Tsjombe voor de zoveelste maal zijn toevlucht tot een valse aan tijging heeft genomen om de voor hem ongunstig verlopende besprekingen te vertragen. Bovendien zou hij de aan staande herdenking van de Congolese onafhankelijkheid niet in Leopoldstad willen meemaken, maar er de voorkeur aan geven de afscheiding van Katanga, enkele dagen later, in Elisabethstad te vieren. STRUIKELBLOK Tot dusver hadden Tsjombe en Adou la nog slechts overeenstemming bereikt over opneming van de Katangaanse gen darmerie in het Congolese leger en het vervoer van Katangaanse mineralen door Congo naar het buitenland. De financië le kwestie is al tot twee keer toe een struikelblok gebleken. Ook nu zouden de beide partijen elkaar daarin niet nader gekomen zijn. GIZENGA Kamitatoe, de Congolese minister van binnenlandse zaken, heeft gisteren de geruchten tegengesproken dat de wegens linkse rebellie afgezette Congolese vice- premier Gizenga dood zou zijn. Gizen- ga zou nog steeds op een eiland in de monding van de rivier de Congo gevan gen zitten. AMSTERDAM Charlotte Kohier zal toch de plaquette van verdienste accepteren die haar in het begin van de maand -door de Vereniging van Schouwburgdirecteuren is toegekend. De actrice weigerde de onderschei ding. omdat zij uit de krant te weten moest komen, dat haar de plaquette was toegekend. ..Men had mij toch wel kunnen waarschuwen. Iedereen kreeg zijn prijs in een plechtige bijeen komst, alleen ik was n:et uitgenodigd. Dat doet mij verdriet. Ik had de in druk, dat 'men mij ook een penninkje toeschoof. En als ik die indruk héb moet mijn publiek net ook zo voelen, en dat wil ik vermijden", aldus com mentarieerde Charlotte Kohier haar weigering. De voorzitter van d-e vereniging van schouwburgdirecteuren reageerde onmiddellijk met een brief aan de ac trice. waarin hij meedeelde, dat het besluit tot het toekennen van de onder scheiding tijdens de jaarvergadering spontaan was genomen, zodat er geen tijd meer was mevrouw Kohier te waarschuwen... Het misverstand is dus nu uit de weg geruimd en de plaquette zal binnen kort aan Charlotte Kohier worden uit gereikt. Op de Oploseweg in Overloon is gis teren het vijfjarige zoontje van de fa milie Verhoeven uit die plaats door een vrachtauto aangereden en gedood. Zijn vader zag het ongeluk gebeuien. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het internationale verdrag voor de stichting van Euro control, de Europese organisatie voor de veiligheid van de luchtvaart, is aan de Tweede Kamer aangeboden. Het werd in december 1960 gesloten tussen Groot-Britannië en de landen van de E.E.G. met uitzondering van Italië. Het verdrag beoogt versterking van de samenwerking op het gebied van de luchtvaart, en stichting van een organi satie voor de centrale verkeersleiding voor de hogere luchtlagen. Het vliegen op hoogten boven twintigduizend voet en met grote snelheden heeft samenwer king van de verkeersleidingen nood zakelijk gemaakt. Een regelend lichaam, een commissie, zal moeten streven naar eenheid in de luchtverkeersregels en standaardisatie en gemeenschappelijke aanschaffing van materieel. Een uitvoerend orgaan, een agentschap, zal de leiding van het lucht verkeer krijgen. Ook zal ze een verkeers leidingscentrum exploiteren. KOSTEN De kosten voor Nederland zullen in het experimentele stadium honderdduizend tot tweehonderdduizend gulden per jaar bedragen, na vijf jaar oplopend tot één miljoen gulden. Na de overgang van het experimentele naar het uitvoerende sta dium, waarschijnlijk over enkele jaren, moet worden gerekend op een jaarlijkse Nederlandse bijdrage van 3,5 miljoen in de kosten van het agentschap. Vermoede lijk zal de Nederlandse bijdrage in de eerste investeringskosten ongeveer 6,5 miljoen gulden belopen. Van onze correspondent LONDEN Zo langzamerhand be gint men ook in Engeland met een grondige modernisering van het ver- keerswegennet. Bij Brent Cross, in Hen don, dat in het noordwesten van Londen ligt. komt een wel zeer revolutionair bouwwerk: een viaduct dat met de weg op de begane grond meegerekend, uit drie lagen zal bestaan. Het project vergt ruim een miljoen pond, verwacht wordt dat de bouw be gin 1963 begint. Het voornaamste doel van dit viaduct is de Hendon-Way, een zeer drukke weg op een hoogte van ongeveer twaalf meter over de noordelijke rondweg om Londen te leiden. Op het betrokken punt komen herhaaldelijk verkeersop stoppingen voor. Tussen de twee voornaamste lagen van het viaduct legt men een derde, dat als verkeersplein zal dienen met verbindingswegen met de onderste en de bovenste weg. Een ingenieus stel sel van tunnels en een voetbrug zorgen er voor dat voetgangers het ingewik kelde, maar sierlijke bouwsel in alle richtingen veilig kunnen doorkruisen. Ook met het oog op goede verbindin gen tussen Londen en de snelweg M-l, is het viaduct van het grootste belang. Tijdens een recente verkeerstelling no teerde men bij het kruispunt van Brent Cross 5500 voertuigen per uur. Even buiten Meppel is gisteroch tend de 71-jarige landbouwer L. Weide door een auto gegrepen. Hij is gister middag in het ziekenhuis in Meppel overleden. De bejaarde man had bij het oversteken van de weg geaarzeld. avond: De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot van- Half tot zwaar bewolkt en later voornamelijk in het noordwesten hier en daar wat lichte regen of motregen. Matige, later krach tige, zuidwestelij ke wind. Weinig verandering in temperatuur. MIESJE: Was me dat een kort nachtje. 23 juni: zon op 4.20, onder 21.04; maan op 0.09, onder 10.34. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen Amsterd, Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. Müncrièn Zürich Genève Locarno Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Majorca Lissabon weer h.bew. l.bew. onbew. h.bew. regen zw.bew. zw.bew. h.bew. l.bew. zw.bew. onbew. l.bew. l.bew. h.bew. zw.bew onbew. onbew. onbew. l.bew l.bew. l.bew. zw.bew. onbew. l.bew. onbew. onbew. onbew. onbew. wind ZW w zzw w zzo ZW ZW wzw w wzw NNO NW N W ZW O ONO wzw NW ONO NW NNO W ZZW stil ZZW NW max.t. n.sl. 16 1 19 0.4 21 0 20 0 19 1 22 0 20 0 20 0 22 0 23 0 26 0 27 0 26 0 24 0 25 0 23 0 25 0 26 0 28 0 26 0 27 0 31 0 33 0 30 0 27 0 33 0 30 0 35 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1