RANG is alleen RANG als er RANG op staat Het schip „Economie" drijft willoos op de hoge golven SYSTEEMLOOS SYSTEEM EEN GROEIEND GEVAAR Vragen over beleid van officier van justitie De Britse loonpolitiek krijgt rake klappen LORD RUSSELL OP DE LABOURW RAAD VAN DESKUNDIGEN GAAT STAP DOEN NAAR ORDENING VAN WEST-DUITSLANDS WELVAART LLOYD HOUDT YOET BIJ STUK Weense medici staakten Donderdag 21 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 HOOGLERAREN PRIJZEN STIJGEN PAPIEREN WAPEN LOG SCHIP GROEPSBELANG WAARDEVOLLE BRUG VOOR INDUSTRIE Korporaal gewond Deelneming aan wereldvredecongres onverenigbaar met partij lidmaatschap Meer mannen dan vrouwen sterven aan kanker SOLDATEN BIDDEN IN HET GELID Treinverkeer gestremd bij Roosendaal „Geen schuldige" biï aanvaring Ouders uitgehongerde baby ongevoelig bij verhoor (Ingezonden mededeling Rang. Fruit 19 ct per rol Rang Menthol 19 ct per rol Rang Sinaasappel 19 ct per rol Rang Ice Mints 19 ct per rol Van onze correspondent jgONN. Een eerste stap is in Bonn gezet om de onrustige Westduitse zg. sociale, maar in werkelijkheid toch wel zeer vrije markteconomie aan banden te leggen. Het bestuur van de fractie van de grootste regeringsgroepering, de C.D.U.-C.S.U. in de Bondsdag is bet eens geworden over een wetsvoorstel tot instelling van een raad van on afhankelijke deskundigen. Zij moeten de ontwikkeling van de Westduitse economie nauwkeurig gadeslaan en daarover rapporteren. Het is nog slechts een eerste stap. Het voorstel geeft de regering namelijk nog niet meer mogelijkheden om de econo mische gang van zaken te beïnvloeden dan zij thans heeft. De minister van economische za ken prof. Erhard kan dit wetsvoor stel als een zege voor zichzelf en een nederlaag voor bondskanselier Adenauer beschouwen. De kanse lier, wiens verhouding tot het feno meen „economie" bepaald niet in tiem is, was ër vier jaar geleden in geslaagd een plan van Erhard tot instelling van een raad van hoogleraren, die prijzen en lonen moesten gadeslaan, te torpederen. In de Bondsrepubliek stuitte het voorstel van Erhard allereerst op te genstand bij de industrie. Het West duitse industrieverbond wist toen al jaren hoe het initiatieven die hem niet welgevallig waren de kop moest indrukken. Zijn leiders stapten name lijk rechtstreeks naar Adenauer, die uiterst gevoelig is voor gesprekken met vertegenwoordigers van belang rijke pressiegroepen. Nu is de tegenstand van de indus trie tegen een onafhankelijk lichaam, dat lonen en prijzen niet moet bewa ken maar toch in het oog moet hou den, lang zo groot niet meer. Men be denke dat de afgelopen vier jaar de looneisen krachtiger zijn geworden eit dat de Westduitse arbeidsmarkt nu krapper is dan ooit. Het wetsontwerp van de C.D.U.- C.S.U. beoogt de instelling van een raad van vijf man, onder wie drie hoogleraren. De deskundigen mogen geen lid van een regering of een par lement zijn en niet m een intieme verhouding tot een vakverbond ot werkgeversorganisatie staan. Hun rapporteur moet uitgaan van het principe dat een redelijke economi sche groei in een vrije economische orde, stabiliteit van de munteenheid, een hoge graad van werkgelegenheid en evenwicht op de betalingsbalans na te streven zijn. De raad moet alleen constateren, geen economische maat regelen aanbevelen, en wel eenmaal per jaar in een uitgebreid rapport, d»t gepubliceerd zal worden, gering zal hieruit haar c trekken. Deze stap naar wat ordening in de ongeordende Westduitse economie wordt gedaan op het moment, dat al om wordt geklaagd over de „jungle stijl" die door werkgevers en vakbon den op het stuk van prijzen en lonen wordt toegepast. De laatste weken re- fende het looneisen op de tafel van e regering in Bonn en van de onder nemers. In het zicht van belangrijke verkie zingen, te houden in de grootste West duitse deelstaat Noord-Rijnland-West- falen, zeeg de regering-Adenauer, be vreesd voor stemverliezen snel door de knieën, waar het salariseisen van ambtenaren e.d. aanging. De begro ting moet nu omgewerkt worden, om dat er geen overschotten zijn voor meer lonen en salarissen. Nieuwe pressiegroepen scharen zich acnter de rij van hen, die juist met hun eisen successen hebben geboekt. Met staking in de mijnbouw wordt ge dreigd door vakbondsleiders, die zelf als „arbeidsdirecteur" m de directie der mijnen zitten of die samen, krach- tens de wet de helft van het aantal leden van de raad van commissaris sen uitmaken. Zij kunnen dus drom mels goed weten, hoe de financiële toestand der mijnen is. namelijk slecht. Dat wil zeggen: Zij eisen fi nanciële of fiscale steun voor de mij nen van de regering.... En zo is er meer! Overigens, niet slechts op loonge- bied heerst een wantoestand, omdat bijv. lonen stijgen ver boven de pro- duktiviteitstoeneming. Op het gebied van de prijzen is er al evenmin een vaste hand te bespeuren: Zij stijgen links en rechts. Zij stijgen, ofschoon West-Duitsland niet prat kan gaan op een sociale, maar op een vrije markt economie. De mentaliteit der vakbon den is reeds geruime tijd: Als de on dernemers ten allen tijde prijzen kun nen vormen, die de markt hun toe staat, dan mogen wij dat ook. Welnu, SIVMtmm 'I1'1 voor gezorgd, dat men nu paal en perk wil gaan stellen aan het bijna negentiende-eeuwse vrij economische denken. Men wil lonen en prijzen gaan zien in het grote geheel van de economie van het gehele land. Met de thans op te richten raad van deskundigen is men er nog lang niet. Want deze raad zal alleen kunnen waarschuwen. De minister krijgt er alleen een papieren wapen bij. Men roept derhalve ook om een apparaat dat de lonen aan banden kan leggen, hoewel de begrippen loonstop en prijs- stop in West-Duitsland een gruwel zijn. Men roept voorts om een finan ciële politiek die afgestemd is op de conjunctuur. Of men tot dit alles zal komen valt nog te bezien. De druk van de pres siegroepen op de regering in Bonn is buitengewoon sterk. Iedereen, vak bondsleider en ondernemer, is afke rig van enig ingrijpen door de rege ring in het sociaal-economische bestel. De herinnering aan de nazitijd en de financiële manipulaties van na f918 spelen bij deze afkeer een grote rol. Desondanks zien velen in dat de Westduitse sociale markteconomie in groot gevaar zou komen als men haar zonder teugels laat galopperen, geld- stabiliteit en werkgelegenheid willoos achter zich aan slepend. PROF. ERHARD een eer er is een enorm tekort aan werk krachten. We dienen dus hoge loon eisen in, steeds weer en steeds meer. De re- conclusies Met dit systeemloze systeem kon de Bondsrepubliek groot worden in een tijd, toen er alleen gewerkt diende te worden om markten te veroveren en om aan een redelijke vraag te vol doen toen er alom tekort aan alles was. Het staat thans voor een bank roet. 1. Omdat het thans gaat om de mate waarin de Westduitse indus trie mag gaan concurreren. Het „made in Germany" heeft door ach teruitgaande kwaliteit en lange leve ringstijden al lang niet meer de goe de klank van weleer. De concurrentie wordt scherper en daardoor groeit het gevaar voor stagnatie. 2. Het omhoogschroeven van lonen en prijzen zal daardoor de werk gelegenheid in gevaar brengen. 3. De stabiliteit van het geld wordt aangetast. Algemeen is men het er wel over eens, dat in geen enkel westelijk land, ook niet in de Verenigde Staten, regering en centrale bank zo weinig instrumenten ter beschikking staan om het logge schip „Economie" bij te sturen. Het drijft willoos op de hoge golven, veroorzaakt door vakbonden en werkgeversorganisaties, die volko men vrij zijn om de lonen te regelen. Geen college van rijksbemfddelaars, geen minister van economische zaken of van sociale zaken die hen hindert! In de praktijk komt dit systeem er in de oververhitte conjunctuur van thans op neer, dat vakbonden en werkgeversorganisaties en niet cen trale bank en regering de touwtjes van werkgelegenheid en geldstabili- teit in handen nemen en houden. Wat daarbij op het spel staat is voor bei de niet altijd duidelijk: Hun groeps belang gaat boven alles. Dit belang is niet identiek met 's lands belang dat gebaat is bij stabilisatie of rede lijke groei van lonen en prijzen. Waar de loonpolitiek door vakbon den en werkgeversorganisaties wordt bepaald, de prijspolitiek een taak is van de ondernemers alleen en de mi nister van economische zaken ten hoogste kan smeken om maat te hou den, daar dreigt op een gegeven ogenblik een chaotische toestand. Die chaos is in de Bondsrepubliek nog niet bereikt. Maar de aanhoudende en onrustbarende loon- en prijsstijgin gen van de laatste tijd in de Bonds republiek hebben er dan toch eindelijk (Ingezonden mededeling) Industriële adviesraad voor de West Van onze redactie economie DEN HAAG De belangstelling van het bedrijfsleven voor vestiging in Suri name en de Nederlandse Antillen is te leurstellend klein. Teleurstellend vooral voor de rijksgenoten overzee die de sterke economische groei en. expansie drift in Nederland gadeslaan, terwijl in hun eigen land nog onafgebroken werk loosheid heerst. Prins Bemhard zei dit _isteren bij de installatie van de In dustriële adviesraad voor Suriname en de Nederlandse Antillen. De individuele pogingen om verande ring te brengen in de toestand hebben gefaald. De samenbundeling van krach ten in een adviesraad kan leiden tot resultaat. De Prins meende dat de raad en de werkgroepen voor Suriname en de Antillen vooral tot taak hebben vast te stellen welke kansen tot vestiging bestaan. Prins Bernhard is ere-voorzitter van de adviesraad. Men heeft hem gevraagd voorzitter te worden. Maar, zo vertelde de Prins zelf, daarvoor heb ik echt geep tijd. En je moet het goed doen of hele maal niet doen. Ik blijf nu op de hoogte en de raad kan mijn naam toch gebrui ken. Of misbruiken, voegde, hij er aan Vfoh I* j J v JNiet verwaarlozen De heer H. J. de Koster, de voorzitter van de Raad van Nederlandse werk geversverbonden, wees er op dat de Europese economische gemeenschap er niet toe mag leiden dat Nederland de rest van de wereldmarkt verwaarloost. Suriname en de Nederlandse Antillen zijn geassocieerd met de E.E.G. Daardoor en door de ligging van de rijksdelen in Zuid- en Midden-Amerika vormen zij een waardevolle brug voor de Nederlandse industrie. De twee lan den hebben dringend behoefte aan een industriële opbouw, die meer werkgele genheid en welvaart kan verschaffen. Het bedrijfsleven kan daartoe meer bij dragen dan tot nu toe is gebeurd. In de Industriële adviesraad is een per manent contactpunt gevonden waar ver tegenwoordigers van het bedrijfsleven in de drie landen elkaar regelmatig ont moeten. Zowel ir. J. G. Kuiperbak uit Suri name als de heer Ch. B. ,Debrot van de Antillen wees er in zijn toespraak op dat de landen een eenzijdig gericht econo misch leven hebben. Suriname valt of staat met de activi teiten van de vrije ondernemers, zei de heer Kuiperbak. .De Antillen bieden grote mogelijkheden voor exporterende indus trieën, verklaarde de heer Debrot. Gis termiddag hebben de werkgroepen en de adviesraad daarover al vergaderd. De ere-voorzitter kreeg een aantal ge schenken van de Antilliaanse groep van de raad: muziekinstrumenten en een prachtige tafel van kwihi-hout. „Ik heb als ere-voorzitter nog niets -gedaan. Het is wel bijzonder vriéndelijk om me dan nu al met geschenken te overladen", zei de Prins. De socialistische partij beschouwt het deelnemen aan dit congres, dat georganiseerd wordt door communis tische mantelorganisaties, onverenig baar met het lidmaatschap van de Labourpartij. Een commissie uit de partij heeft deze zaak onderzocht en zal het bestuur van advies dienen over de vraag. Of men moet overgaan tot het uit de partij stoten van de leden die naar Moskou'gaan of die op andere wijze steun verlenen aan het „Wereldvrede- congres". Spitsvondig De commissie meende nu ten aan zien .van Lord Russell, Nobelprijs winnaar en leider van de meest mili tante groep tegenstanders van kern wapens in Engeland een spitsvon dige oplossing gevonden te hebben. De Lord heeft zijn contributie voor de partij voor dit jaar nog niet betaald, hij is dus helemaal geen lid, waar praten we eigenlijk over...? Ten aanzien van dominee Collins, Kanunnik van St. Pauls, die in elk geval naar Moskou gaat, wat de par tij er ook van zegt, wordt misschien een andere oplossing gevonden. Daar piekert men nog over. Slaagt men daar niet in, dan wordt Collins uit de partij gestoten. Twee HOLLANDIA. De korporaal-ma chinist A. G. Niekamp (21) uit Heerlen is gisteren in Kaimana in Nieuw-Gui- nea gewond geraakt. Hij kreeg een vijftien kilo zware munitiekist op zijn hoofd. De korporaal is opgenomen in het ziekenhuis in Biak. Van onze correspondent LONDEN De loonpolitiek van do Britse regering heeft de laatste tijd weer rake klappen opgelopen. Opnieuw kreeg een groep werkne mers een veel grotere loonsverho ging dan de regering eigenlijk ver antwoord vindt. Ongeveer 1600 so ciale werkers in ziekenhuizen en psychiatrische inrichtingen kregen van een arbitrage-instantie te horen dat hun lonen met dertien procent verhoogd worden met terugwerken de kracht van 1 april. De rege ring wil de lonen niet verder ver hogen dan met twee en een half procent dit jaar. Vooral de verpleegsters die in de ziekenhuizen werken van de nationale gezondheidsdienst het gaat om on geveer 200.000 vrouwen waren bij zonder blij met de verhoging die de sociale werkers is toegestaan. De mi nister van gezondheid weigert name lijk onverbiddelijk hun salarissen met meer dan twee en een half procent te verhogen, ook al verdienen deze hardwerkende vrouwen nog zo wei nig. ONSCHULDIG De overheid heeft het wat de ver pleegsterssalarissen betreft zelf voor het zeggen. Zij kan bij haar eigen werknemers strak de hand houden aan de richtlijn van twee en een half procent. De verpleegsters die hard aan een verhoging toe zijn, kan men dan ook als onschuldige slachtoffers beschouwen van de lang niet altijd billijk werkende loonpolitiek van de regering. Zij hopen nu maar dat de loonsverhoging voor de sociale wer kers in de ziekenhuizen de minister van gezondheid milder zal stemmen. Ook de havenarbeiders kregen on langs een loonsverhoging die de twee en een half procent van minister Lloyd verre te boven ging. Zij ge bruikten een landelijke havenstaking als dreigement om de verhoging er door te drukken. Er zijn nog meer groepen die aanzienlijk meer dan twee en een half procent kregen, wat natuurlijk verbittering wekt on der het overheidspersoneel. Selwyn Lloyd, de Britse minister van financiën, had dit te zeggen te- Van onze correspondent LONDEN De Britse Labourpartij heeft weer eens een netelige interne kwestie die de gemoederen van de leden bezig houdt. Ditmaal gaat het om de 90-jarige filosoof Lord Russell en enkele andere prominente partijleden die hun zegen gaven aan het wereldvredescongres dat volgende maand in Moskou wordt gehouden. (Ingezonden mededeling) andere vooraanstaande leden, Lord Chorley en Barones Wootton, zouden hebben duidelijk gemaakt dat zij al leen maar boodschappen naar het congres hebben gestuurd en niet be schouwd kunnen worden als actieve deelnemers. Wat Lord Russell betreft ligt de zaak toch niet zo eenvoudig als men aanvankelijk had gedacht. Hij betaal de zijn contributie nog niet, eenvou dig omdat de incasseerder nog niet bij hem langs was geweest. De lei ding van de socialistische fractie in het Hogerhuis beschouwt Lord Russell daarom nog steeds als lid. Of dat zo blijft indien men inderdaad officieel vaststelt dat hij geen partijlid meer is, weet men nog niet. Maar wat ge beurt er als Lord Russell zijn contri butie alsnog betaalt? In dat geval zal men wel moeten overgaan tot verwijdering van de be jaarde Lord uit Labours gelederen, tenzij iemand weer een scherpzinnige oplossing vindt... Het partijbestuur zal de zaak vol gende week bekijken. Kan dat eigen lijk wel beraadslagen over iemand die geen lid meer is van de partij, vraagt men zich nu af, aangenomen dat Lord Russell niet vóór de bijeenkomst van het bestuur betaalt. De contributie bedraagt zes shilling per jaar. De zaak wordt er steeds ingewikkel der op hoe meer men er over praat en ze krijgt ook hoe langer hoe meer een tragikomisch karakter. AMSTERDAM Van 1930 tot 1960 is het aantal sterfgevallen door kanker bij vrouwen boven de vijftig gedaald van 695 tot 616 per honderdduizend. Het aan tal overleden mannelijke kankerpatiën ten boven de vijftig steeg in dezelfde periode van 704 tot 815 per honderd duizend. De verschillen tussen beide cijfers zijn volgens de heer L. Meinsma, directeur van de Centrale kankerregistratie in Amsterdam, moeilijk te verklaren.' „Be dacht moet worden dat de vooruitgang in de behandelingsmethoden bij de man nen minder van invloed is geweest en dat met de voorlichting meer vrouwen dan mannen zijn bereikt". Schrikbarend Het aantal slachtoffers van longkanker stijgt schrikbarend schrijft de heer Meinsma in het orgaan van de Neder landse Vereniging tot Steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds. In 1930 stierven 187 mensen aan longkanker. Dertig jaar later bedroeg dat cijfer 2600. Als het roken van sigaretten aanzien lijk zou kunnen worden beperkt, zouden alleen al daardoor de gunstige resul taten van de vrouwen kunnen worden geëvenaard", zo meent de directeur van de centrale kankerregistratie. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Kolonel Zuidema, de commandant van de Kadersehool Infan terie in Den Bosch, heeft een simpele op lossing gevonden voor de veel gekriti seerde „onmogelijkheid" om te bidden in militaire cafetaria's. De kolonel laat de soldaten, voor zij de eetzaal binnen gaan, buiten opstelleti en de baret af nemen, waarna enkele ogenblikken stil te in acht wordt genomen. Wat het danken na het eten aangaat biedt de regeling geen soelaas. Kolonel Zuidema, zelf een gelovig man, zegt daarover: Als iemand wil danken, dat hij danke. gen al diegenen die een overschrij ding van zijn richtlijn van twee en een half procent als een nederlaag voor de regering uitleggen: Het is in feite een nederlaag voor de gemeen schap, niet voor de regering. Het is de gemeenschap als geheel, de ge pensioneerden, zij die van een klein vast inkomen leven en de loon- en sa- laristrekkenden zelf die te lijden heb ben van inflatoire verhogingen, al dus de minister. We hebben onplezierige beslissingen genomen, vervolgde minister Lloyd, die de openbare diensten betreffen. We hebben kritiek laten horen inzake loonsverhogingen. We hebben groepen werknemers die zeker loonsverhogin gen zouden moeten hebben, gezegd dat zij moeten wachten. Dit alles is nodig, verklaarde hij, wil een nationale loonpolitiek slagen. Ik ben vast van plan voet bij stuk te houden. Van een onzer "verslaggevers BREDA Als gevolg van het bescha digen van enkele kabels is gisteren het treinverkeer tussen Breda en Roosendaal en tussen Breda en Lage Zwaluwe ge stagneerd geweest. Bij het uitvoeren van werk aan een riolering zijn rond half twaalf met een graafmachine enkele kabels geraakt, waardoor een aantal seinen en de eigen telefoonverbinding van de spoorwegen werden gestoord. Een aantal treinen kreeg daardoor een vertraging van twintig minuten. Tegen half zeven gisteravond was de storing opgeheven. DEN HAAG. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Van Thiel (KVP) heeft de minister van justitie schriftelijk ge vraagd of de minister kennis heeft ge nomen van een aantal publikaties in de dagbladen o.a. van een artikel in het „Algemeen Dagblad" van donderdag 14 juni 1962, betreffende een opsporings- AMSTERDAM (ANP). De Raad voor de Scheepvaart heeft bij de behan deling van de aanvaring van 20 decem ber op de Nieuwe Waterweg tussen een Duits en een Noors schip geen schuldi ge gevonden. De aanvaring heeft vol gens de raad weer de wenselijkheid ge toond van een standaardisering van het gespreksverkeer tussen schip en wal. Het nuttige effect van de walradar zal dan worden verhoogd. Het ongeluk gebeurde in dichte mist. Het is opgevallen, aldus de raad, dat ook bij deze aanvaring de hand is ge licht met het geven van de voorgeschre ven mistseinen. Het motief dat mistsei- nen de verbinding met de walradar zou den hebben bemoeilijkt, heeft de raad al eerder overwogen en te licht bevon den. WENEN (A.P.) Vijfduizend Weense medici hebben gisteren gestaakt. Zij wil len een betere honorering door de staats- ziekenfondsen. In onderling overleg ble ven een kleine honderd artsen wel op hun posten, maar uitsluitend voor eerste- hulpwerk. De medici willen de honoraria van de ziekenfondsen met 65 procent verhoogd zien. De ziekenfondsen willen niet verder gaan dan een verhoging van zestien pro cent. Al enkele maanden geleden hebben de artsen hun contracten met de zieken fondsen opgezegd. Sindsdien behandelen zij hun fondspatiënten tegen een speciaal, laag tarief. De patiënten krijgen deze declaraties weer vergoed door hun fonds. LEEUWARDEN (ANP) De 33-jarige H. B„ de vroegere kassier-boekhouder van de coöperatieve boerenleenbank in Warga, is gisteren door de Leeuwarder rechtbank voor verduistering veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van het voorarrest. In de periode van 1956 tot begin van dit jaar had de man 37.000 gulden uit de kas van de bank weggenomen. waarbij Daf, te Eindhoven, te Utrecht, betrokken zouden onderzoek, en Demka, zijn. Is het de minister bekend, zo vraagt het kamerlid, dat deze berichten mede afkomstig zijn van informaties, verstrekt door een der officieren van justitie te 's-Gravenhage, in een onderhoud te zij nen huize met een verslaggever van ge noemd dagblad, waarbij door die offi cier op te losse gronden mededelingen zijn gedaan? De heer Van Thiel wil weten, of de minister niet van oordeel is, dat door de ze mededelingen, nu zij gelijk te ver wachten was mede geleid hebben tot bedoelde publikaties, in ernstige mate is gehandeld in strijd met de zorgvuldig heid, die de justitie in acht behoorde te nemen ten aanzien van de eer en de goe de naam van de betrokkenen en ten aan zien van de economische belangen van Nederland. Het kamerlid vraagt, of de minister bereid is, indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, het doen instellen van een disciplinair onderzoek tegen de bedoelde ambtenaar van het openbaar ministerie in overweging te nemen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. „Antje gaat goed vooruit. Ze krijgt nu vitaminedrup pels van de dokter". De 28-jarige me vrouw A. van der B.-H. vertelde dit vorige week donderdag, sprekend oyer haar zes maanden oude baby, aan een schoonzuster. Het kind was toen al een dag dood. De ouders van het kind, dat door ver waarlozing om het leven is gekomen, zijn gisteren door de Haagse politie verhoord. Volgens de politie zijn de ou ders we! bii hun verstand, maar schij nen ze ongevoelig te zijn voor het ge beurde. Vooral in de tijd dat de man in het ziekenhuis heeft gelegen, van 24 mei tot 7 juni, schijnt de baby te zijn ver- waarloosd. De vrouw kon in die tijd het huishouden met vijf kinderen niet meer aan. le ,v?deï thuisk»™ merkte hij dat. het kind was afgevallen. Hii ging naar de Raad voor de kinderbe scherming om gezinshulp te vragen Men verwees hem naar een sociaal r^Ca"lrUm' ?aar kree« hiJ de toezeg- dat ei binnen enkele dagen ie mand zou komen. Uit niets is de politie gebleken dat de baby het noodzakelijke voedsel niet heeft gekregen uit geldgebrek. De man lijk weekloon. Stelgermaker "ehoo*

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7