Ton Lutz speelt hoofdrol in omstreden toneelwerk KarelI KAPPIE EN DE WATERZUIL Uit de kerken I HERHALING „MET EERVOL ONTSLAG" Amerikaanse agenten krijgen geen salaris HUISHOUDBOEKJE WAS GLASHELDER Donderdag 21 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 Middenstand zeer ontevreden over huurcompensatie WINKELCENTRA Arbeider verdronk in grindgat KILIMA HAWAIIANS NAAR ITALIË f televisie Marktordening bij E.E.G. maand later (radio i televisie kritisch marv ROBERTS RIHEHAKTM "DUSSUM. Voor de tweede A» keer komt vanavond „Met eervol ontslag" op de televisie, (het veel omstreden toneelwerk van Terence Rattigan dat bij velen beter bekend zal zijn on der de oorspronkelijke titel „The browning version". Het behandelt de tragiek van de le raar klassieke talen Cocker- Harris, die les geeft aan een jongenskostschool in Engeland. Zijn tragiek ligt in zijn wezen besloten: Hij kan niet uit zich zelf treden, heeft geen contact met collega's en leerlingen en zelfs niet met zijn vrouw. Hij is zich deze eenzaamheid sterk bewust, maar hij is vrijwel nooit in staat dichter tot de mensen rondom zich heen te komen. Wanneer hij het een enkele keer probeert, faalt hij hopeloos. Het gevolg is een nog gro ter isolement. Een keiharde, op het oog liefdeloze houding tegenover zijn leerlingen is er het gevolg van en dat bezorgd hem de bijnaam „De Himmler van 5A". Ook zijn huwelijk loopt spaak: de stille, gedesillusioneerde verstands mens kan zijn jonge vrouw niet boei en, en voor een verhouding die zij aangaat met een van zijn collega's sluit hij bewust de ogen. Slechts één leerling begrijpt hem, of beter, voelt hem aan, en als deze Taplow hem bij het afscheid een heel toepasselijk geschenk geeft, na melijk een Engelse vertaling van het Griekse drama Agamemnon, komt het gevoelsleven van Cocker- Harris even aan de oppervlakte. Wij zien dan een mens als ieder ander, iemand die schreeuwt om liefde, doch die niet bij machte is die liefde te geven en haar daardoor ook nooit zal ontvangen. Albert van Dalsum „Eervol ontslag" is veelomstreden. Toeschouwers en critici hebben er in de afgelopen twaalf jaar zeer tegen gesteld op gereageerd. De verfilming met Michael Redgrave in de hoofd rol kreeg destijds een extra onder scheiding op het filmfestival in Can nes: de Britse critici waren zeer verdeeld in hun mening. De Neder landse toneelrecensenten wezen de voorstelling van het toenmalige Am sterdamse Toneelgezelschap vrijwel unaniem af. Zij maakten alleen een hoffelijke buiging iit de richting van HAARLEM „Heel Nederland krijgt huurcompensatie behalve de zelfstandige ondernemer" constateerde gisteren de heer H. Neuteboom de waarnemend voor zitter van het Nederlands verbond van middenstandsverenigingen (N.V.M.). „De ondernemer moet maar weer uit de ver moedelijke stijging van de koopkracht de ruimte en de middelen vinden voor het betalen van een compensatie aan het personeel, de huurverhoging van zijn woning en bedrijfsgebouwen", zei de heer Neuteboom op het congres van de N.V.M. in Haarlem De ernstige achterstelling van de mid denstander zag de waarnemend voorzit ter in de kinderbijslagregeling. Sommige groepen betalen de volle premie, maar krijgen slechts gedeeltelijk of in het ge heel geen uitkering. Over de winkelcentra zei de heer Neu teboom dat de politieke partijen er zich rekenschap van moeten geven dat in de ruimtelijke ordening de bouw van win kelcentra niet mag ontbreken. Hij waar schuwde evenwel voor een teveel van het goede. De heer P. J. de Kruif meende dat nog te veel mensen die betrokken zijn bij het middenstandbeleid, te weinig begrip hebben voor de maatschappelijke bete kenis van een brede groep zelfstandige ondernemers in het midden- en kleinbe drijf. Zij leveren een belangrijke bijdra ge aan een goed functioneren van de volkshuishouding en aan de leefbaarheid van de samenleving. Het vraagstuk van de gelijke kansen is het centrale doel waarop het midden standbeleid moet zijn afgesteld. Hierdoor wordt het de ondernemer mogelijk ge maakt zich te ontplooien. Wij staan op een kruising van wegen, zei de heer De Kruif. Een leidt er in de richting van de ongebonden economische vrijheid, die de markt tot een ware „jungle" maakt, de ander leidt naar een vrijheid in gebondenheid. Van belang is of de middenstand naast de overheid ook voldoende daadkracht kan opbrengen om dat laatste doel te bereiken. ROERMOND. In een grindgat van de Maas in de buurt van Roermond is gistermiddag de 31-jarige arbeider J. Wassenberg verdronken. De man was bezig met het verplaatsen van een grindbak. Door een verkeerde beweging kreeg hij een klap van de helmstok van de grindbak en sloeg hij over boord. De arbeider, die niet kon zwem men, verdween in de diepte. Zijn lijk is nog niet gevonden. WASHINGTON (U.P.I.) De Ame rikaanse geheime dienst heeft zijn agenten in vaste dienst verzocht om voorlopig vrijwillig en onbetaald hun werk te doen. De dienst heeft namelijk voor deze maand geen geld toegewezen gekregen. Dat komt door een ruzie tussen het Hufis van afgevaardigden en de toe wijzingscommissies van de Senaat. De geheime dienst hoopt dat die niet van lange duur zal zijn. De agenten voor wie er geen salaris is zijn niet betrokken bij spionage- activiteiten. Zij sporen illegale distilla teurs, belastingontduikers en dergelij ke op. Albert van Dalsum voor diens voor treffelijke spel in de hoofdrol. De televisiekijkers staken in 1954 met hun waardering Van Dalsum ook een hart onder de riem, toen de Avro het stuk op de televisie bracht onder regie van Ger Lugtenburg. Walter van der Kamp, die het van avond met de leden van het Rotter dams Toneel voor het beeldscherm speelt, trekt de opgaande lijn door. ,.Ik vind het een fantastisch goed stuk en daarom is het beslist de moeite van een herhaling waard. De kijkers die zich de uitzending van acht jaar geleden nog herinneren, zullen evenwel een totaal andere CoOker-Harnis ontmoeten. De op vatting van Ton Lutz, die nu deze hoofdrol speelt, is zo verschillend van Van Dalsums visie, dat een ver gelijking zelfs niet mogelijk is." De uitzending zal bovendien in technisch opzicht een krachttoer wor den. Om de eenheid van plaats en handeling zo duidelijk mogelijk te la ten uitkomen, komt er maar één ca mera aan te pas, het toeziend oog, om zo te zeggen. Dat betekent dat de cameraman Paul van den Bogaard een uur en achttien minuten in touw is, bijge staan door Wout de Wit, die de ca mera al die tijd moet sturen, Om het gedruis van de kabels te voorko men worden die voor deze gelegen heid de hele avond door twee man gedragen. Scène uit „Met eervol ontslag", dat vanavond voor de televisie ge speeld wordt door het Rotterdams Toneel met Ton Lutz, Pim Dikkers en Enny Meunier in de voornaam ste rollen. ROTTERDAM Morgen vertrekken de Kilima Hawaiians voor een toernee van enkele maanden naar Italië. Zij zullen in het hele land voorstellingen geven in theaters, nachtclubs en dan cings. Daarna zullen de Kilima's ook nog in Zuid Erankrijk optreden. Zij zullen op deze toernee worden verge zeld door hun Zuidzee-ballet. Serge Prokofieffs opera „De liefde van de drie sinaasappelen" wordt vanavond om 8.05 over Hilversum_1 uitgezonden. De uitvoerenden zijn solisten, koor en orkest van de Opera van Ljubljana onder leiding van Bogo Leskovich. Over Hilversum 2 kan men om 9.30 een half uur lang naar „Muziek voor miljoenen" luisteren. De derde lijn van de draadomroep zendt eer der op de avond, om 8 uur, een jazzparty bij Eddie Heywood uit en vervolgt om 9 uur met filmmuziek uit Gershwins Porgy and Bess. Een stuk, dat door zijn genuanceer de uitbeelding van de spanningen tus sen drie mensen en binnen ieder van die drie uitnemend geschikt is voor de televisie krijgt u vanavond op uw scherm. Het is Met eervol ontslag van Terrence Rattigan (21.05) dat onder regie van de kundige Walter van der Kamp door Ton Lutz, Ennie Meunier en Pim Dikkers wordt ge speeld. Vooraf een portret van Spanje. België Vlaams: „Actueel", het pro gramma over kunst, richt vanavond de schijnwerper op de Biënnale van Venetië, waar de Belgische kunstenaar Victor Servranckx een eervolle ver melding kreeg (8.30). Om negen uur wordt in Brussel overgeschakeld naar Bussum voor het overnemen van het tv-spel „Met eer vol ontslag" van Terence Rattigan. België Frans: Het is vandaag don derdag en dus tijd voor „De mens van de twintigste eeuw", een quiz van en door Pierre Sabbagh van de Franse tv (8.30). Om half tien worden weer fragmenten uit nieuwe films ver toond en om tien uur tón men kijken naar een documentair programma over de „Liefde". Duitsland: Om 3.10 uur wordt in Eurovisie door de Engelse tv een re portage uitgezonden die door de Duit se tv wordt overgenomen: „De Paar- denwedstrijden om de Grote Prijs van Ascot". Deze reportage duurt tot on geveer vier uur. Daarna blijft de Duit se tv in de lucht met verschillende programma's. Na het journaal van acht uur wordt een film van Luis Trenker over het leven van een Predikant in de Dolo mieten getoond (8.30). Hoofdschotel van het avondprogramma is wel de opvoering van „Der Kronanwalt", een tv-spel van Philip Grenville Mann, over de nasleep van een ter dood ge brachte onschuldige in een Australi sche gevangenis (8.50). BRUSSEL De ministers van land bouw van de Europese Economische Gemeenschap hebben gisteren besloten dat de marktorganisaties voor granen, varkensvlees, eieren, slachtpluimvee en groente en fruit niet op 1 juli in wer king treden zoals in januari was over eengekomen, doch eerst op maandag 30 juli. Zij namen dit besluit nadat zij einde lijk overeenstemming hadden bereikt over een reeks uitvoeringsbesluiten van de verordening die in januari het ge meenschappelijk landbouwbeleid aan kondigden. Toen het akkoord door toegevingen over en weer bereikt was, moest men vaststellen dat op het administratieve en technische vlak nog zoveel maatregelen getroffen zouden moeten worden dat de nieuwe marktordening eerst vier weken later dan voorzien was kan starten. DONDERDAG 21 JUNI HILVERSUM I. 402 m. Ochtend AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Ochtendva- ria (gr). VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15' Rechtdoor naar school en kan toor (gr); 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Oude kamermuziek (gr); 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgen wijding; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Radio kamer orkest en solisten: moderne mu ziek. Middag 12.00 Licht ensemble; 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Uit bet bedrijfsleven, leaing; 12.43 Jazzmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen, ac tualiteiten of grammofoonmu- ziek; 13.25 Beursberichten; 13.30 Orkestenparade; 14.00 Kamermu ziek; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Pianorecital: klassieke muziek; 15.30 De zingende bougie (gr); 16.00 Voor oog en oor: cultureel programma over muziek en schilderkunst; 17.00 Grammofoon- muziek voor de jeugd; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Grammofoonmu- ziek voor de jeugd. Avond 18.00 Nieuws; 18.15 Actualitei ten; 18.20 Licht instrumentaal trio; 18.40 Amusementsmuziek (gr); 19.00 Gevarieerd program ma; 19.55 Sportpraatje; 20.00 Nieuws; 20.05 L'Amour des trois oranges, opera (gr). I. d. pauze: 21.0521.25 Literaire uitzending; 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Sportactualiteiten; 23.10 Dis. cotarianieuwe grammofoonpla ten; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. Ochtend KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Mo- derne muziek (gr); 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en over weging; 8.00 Nieuws; 8.15 Moder ne muziek (gr); 8.25 Inleiding hoogmis; 8.30 Plechtige hoogmis; 9.45 Klassieke kamermuziek (gr). NCRV: 10.00 Grammofoonmu- ziek: 10.03 Klassieke muziek (gr); 10.15 Morgendienst; 10.45 Klassie ke muziek (gr). KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Geestelijke liede ren. Middag 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Licht lunchconcert (gr); 12.25 Voor de boeren; 12.35 Me dedelingen ten behoeve van land en tuinbouw; 12.38 Grammofoon- muziek; 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws; 13.25 Operettemuziek. NCRV: 14.00 Schoolradio; 14.30 Gedeeltelijke uitzending Algemene Vergadering van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond; 15.30 Moderne grammofoonmuziek; 15.45 Lioht instrumentaal kwar tet; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.20 Kamermuziek; 16.45 Voor de jeugd; 17.10 Lichte grammofoon muziek; 17.40 Beursberichten; 17.45 Lichte grammofoonmuziek; 17.55 Instrumentaal kwartet: lich te muziek. Avond 18.15 Sportagenda; 18.20 Neder landse ensembles: 18.50 Sociaal perspectief, praatje; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Gewijde muziek (gr); 19.30 Radiokrant; 19.50 Politieke lezing; C.H.U.; 20.00 Operettemuziek (gr)20.30 Licht pianospel (gr); 20.45 De kraan van de delta, klankbeeld over de afsluiting van het Haring vliet; 21.30 Klassieke grammo foonmuziek; 22.00 Kerkorgelcon cert; 22.30 Nieuws en S.O.S.-be- richten; 22.40 Avondoverdenking; 22.55' Nieuwe boeken: bespreking: 23.00 Franse Barokmuziek; 23.30 Waarom de Vlamingen soms in het Frans schrijven, lezing; 23.55 24.00 Nieuws. Avond I NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Portret van Spanje; 21.05 22.25 Met eervol ontslag, toneel stuk. bekeken DE eerste keer, dat hij op de beeld buis verscheen, heeft dr. M. W. Holtrop als president van de Neder landse Banik de hele economie van Nederland op de snijtafel gelegd. Hij deed dat zo knap en glashelder, dat iedere televisiekijker in een kwartier tijd veel heeft kunnen lrn over wat dr. Holtrop „het huishoudboekje van het Nederlandse volk" noemde. De president vertelde over zijn jaar verslag op een manier die voor ieder een duidelijk was. Hij legde ook uit waarom hij „wel kritisch maar niet somber" was geweest over de invoe ring van de werktijdverkorting: „ik wil best weten dat ik zelf erg geluk kig ben met mijn vrije zaterdag, thuis in Bloemendaal. Wij zijn er alleen wat te overhaast mee geweest". Het waarom maakte dr. Holtrop weer duidelijk met een stel prachtige gra fieken. Al vertellend ging zijn wijs vinger waarschuwend omhoog: „als wij de achterstand in onze produktivi- teit niet ontlopen zullen wij allemaal samen gauw merken dat de guldens in een loonzakje krimpguldens zijn, die weer een stukje minder waard zijn geworden. „Daarom", zei dr. Holtrop „heb ik via het belangrijke instrument dat ons jaarverslag is, gewaarschuwd". Al even duidelijk als de president van de Nederlandse Bank was drs. J. van der Pluym als de presentator van het programma. Zijn vragen waren precies wat ze moesten zijn: Kort, duidelijk en recht op de man af. Ingezonden mededeling) TUSSEN NEUS EN LIPPEN ZO VOOR EEN GUL CLE N 15 Zij scheen evenwel te moeten gaan. Ze zat in een stoel toen ik bij haar kwam, en ze zag er allesbe halve fit uit. Sara was achter mij naar binnen gegaan, maar moeder stuurde haar weg. „We moeten gaan, Judy", zei zij fluisterend. „Ik geloof dat Larry zijn verstand heeft verloren. En ik heb die idioot van een dokter opgebeld. Hij zegt dat ik helemaal in orde ben. Dat heeft hij de politie ook verteld." Zo stonden de zaken dus. Wij wa ren doorlopend met onze gedachten bij de spoelbak in de badkamer. En om het allemaal nog erger te ma ken kwam Alma binnen met de och tendpost. Ik denk dat zij een van moeders protesten afgeluisterd had, want zij keek ons bevreemd aan. Moeder gebaarde dat zij de post niet wilde zien en dat Alma kon gaan, maar Alma bleef ons aan staan sta ren. „Ik geloof er goed aan te doen u het te vertellen, mevrouw", zei ze. „Er zijn vannacht vreemde dingen gebeurd." „Er is al zoveel vreemds ge beurd", zei moeder kortaf. „Geef mijn parels eens aan, Sara." Alma ging niet weg. „Er liepen twee mensen hard door de tuin zei ze. „Ik kon ze goed zien. Een van beiden viel in het verdiepte gedeelte. De ander ging het huis in. A^i0nL u moest weten." Alle hulde voor moeder. Ze ver trok geen spier. „Doe niet zo kinderachtig, Alma", zei ze kortaf. „Als er een paar be dienden krijgertje spelen in het holst van de nacht is dat hun zaak. Het is tegenwoordig toch al moeilijk genoeg personeel te krijgen." Alma voelde dat zij verslagen was. Zij haalde haar schouders op en ging weg. Het verhoor viel nogal mee. Behal ve een paar verslaggevers in de hal waren er geen mensen. Moeder ging gearmd met Larry naar binnen, en omdat toch niemand mij opmerkt als zij erbij is, liep ik, zoals gewoon lijk vlak achter haar. Don was er ook, als Larry's verdediger, maar het was niet meer de oude Don. Wat mij betreft, ik voelde niet meer zo veel voor hem. Tenslotte was ik nu een grote meid, had iemand me ge zegd. Ik zat hem zo'n beetje te observe ren en na een tijdje begreep ik wat er met hem was. Hij voelde zich niet op zijn gemak, maar ik kon me niet voorstellen waarom niet. Na tuurlijk was hij niet opgeroepen. Toen het verhoor goed en wel begon nen was, voelde ik dat het eigenlijk louter een formaliteit was. De poli tie liet niets los. In het begin liep het allemaal van een leien dakje. Isabella's lijk was geïdentificeerd, er werd een gedeel te van het rapport van de lijkschou wer voorgelezen dat het maar een gedeelte was hoorden we pas la ter en toen moest die arme Lar ry hij zag er slecht uit vertel len hoe hij haar gevonden had. „Hebt u de vermoorde niet aange raakt?" „Ik boog me voorover en zei iets tegen haar. Het kan wel zijn dat ik haar aangeraakt heb. Ik heb haar niet verlegd, als u dat bedoelt." „Wat deed u daarna?" „Ik ben teruggerend naar mijn moeders huis." „Heeft u het wapen gezien waar de misdaad mee begaan is?" „Ik heb er niet naar gekeken. Ik heb er niet aan gedacht." „Toen u naar het andere huis ging, had u toen het wapen niet bij u?" Larry richtte zich op. „Beslist niet. Ik heb het nooit ge zien." Ik keek moeder eventjes aan. Zelfs in haar zwarte kleding zag ze er prachtig uit. Zij zat voor zich uit te kijken op een manier waaruit duide lijk bleek dat zij het onvermijdelijk, maar erg vervelend vond. Zij was doodkalm toen Larry naar zijn plaats terugkwam en zij werd ge roepen. Ja, zij was direct naar Lar ry's huis gegaan. Zij vertelde hoe zij Isabella had gevonden en dat zij haar had aangeraakt en had begre pen dat zij al enige tijd dood moest zijn. Nee er lag geen wapen bij het lijk. „Bedoelt u dat u in het geheel geen wapen hebt gezien?" „In het huis waren overal wa pens", zei moeder. „Hoe zou ik kun nen weten met welke zij vermoord is, als het een van die wapens ge weest is?" „Weet u dat er een jachtmes van uw zoon wordt vermist?" „Ik geloof dat de bedienden zoiets vertelden, ja. Dat kan al wel weken lang weg zijn. Er zijn er vreselijk veel." Ik kon het niet geloven toen zij haar lieten gaan. Er waren nog een paar vragen gesteld over de par ty, hoe het huis en de tuin werd be waakt, of Isabella vijanden had en of er. zover moeder wist. een voor val in haar verleden was geweest, dat tot haar dood zou hebben kun nen leiden. Op deze laatste vraag antwoordde moeder waardig: „Ik zou u eraan willen herinneren dat mijn schoondochter een Leiand was. Ik geloof dat dit antwoord vol doende is." Al met al hield zij zich schitterend. Ik deed het minder goed. Ik ver wachtte dat die vreselijke foto van mij op tafel zou komen of dat men met moeders zakdoekje zou gaan wapperen. Toen ik opstond zakte ik bijna door mijn knieën. Nu gaat het gebeuren, dacht ik en stapte naar voren. Om de een of andere reden werden mij maar een paar vragen gesteld. Was ik bij moeder geweest toen wij de vermoorde vonden? Had ik een wapen gezien? „Ik zag geen wapen," antwoordde ik naar waarheid. „Kende u uw broers mes?" „Ik heb het hem jaren geleden zelf gegeven." „U heeft het niet uit het huis weg gehaald?" „Beslist niet." Dat was ongeveer alles. Er wer den nog een paar vragen gesteld over hoe Isabella lag en of wij haar ver legd hadden en zo. Maar zelfs ik be greep toen dat zij niet verwachtten die ochtend van ons iets wijzer te worden. Misschien waren er wel vijf tig politiemannen met deze zaak be zig, maar dit was een beleefde grap. Er werd niet gerept over het ket tinkje dat bij het lijk gevonden was en Anna Griffin vertelde alleen maar dat zij het huis verlaten had om naar de party in moeders huis te gaan kijken. „U liet de keukendeur open?" (Wordt vervolgd) ...TEGEN (J£ VROUW KUNT ZEGGEN DAT O 6 MOS PER. ZOH£ERU^Ij< KON |lllllll3llllll!Ulllilll!lllllllllllllll|||||||||||||||||M|||||illlMIIIIIIII|llll!inillllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllll|i||||ll|!ll|lll|||||lll||l||||||||||||||||llll|l|llllllllllll||U)ll!lllllllll!llllllllllllllillll!lllllllllllllll^ 39. „Ziezo," zuchtte Sprenkel toen ze weer op straat stonden. „Daar zijn we vanaf. Vanmiddag kan het programma ongestoord voortgang vinden." „Er van af?" herhaalde Kappie. „Ik geloof dat er nu pas een gevaarlijke deining ontstaan is en het lijkt me niet erg goed voor uw waterzender, meneer Sprenkel!" Sprenkel glimlachte geruststellend en liet Kappie plaatsnemen In de geleende auto. ,.U weet weinig van politiek, merk ik wel", zei hij, de gaspedaal indrukkend. „De ruzie wordt nu uitgevochten op hoog niveau, tussen lieden die weten hoe hard je kunt vallen als je hoog zit. De ministers zullen elkaar héél voor- zichtig om de oren slaan dat verzeker ik u. En elke klap zal maanden voorberei ding vergen. Nee, voorlopig zijn er geen moeilijkheden te. duchten Deze mening werd niet gedeeld door de rest van de T.V.-ploeg, die zich in zenuwachtige spanning aan boord van de Kraak bevond. „Over een uur moet de uitzending be ginnen..." riep Okki uit. „We kunnen niet wachten tot Kappie en meneer Sprenkel terug zijn. Ome Siep, is de zender klaar? Staan de camera's opge steld? Denk er om dat het een sapoige uitzending wordt...!" „Zender...? Camera's...?" vroeg de meester. „Ik ben een poetsdot als ik weet wat ik met dat ingewikkelde spul moet beginnen!" NED. HERV. KERK Beroepen te Vierhuizen—Veldkamp: I. D. H. van Dijk te Terkaple. Aangenomen naar Baambrugge (toez.): W. J. Hottinga te Lage Zwalu- we. GEREFORMEERDE KERKEN Bedankt voor Garijp: N. J. Goris te Barchem. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Huizen (N.H.): J. Brons te Bunschoten. Tweetal te Zwolle: A. C. Noort te Groningen en R. Slofstra te Harderwijk GEREFORMEERDE GEMEENTE Tweetal te Barneveld: H. van Gilet te Lisse en W. C. Lamain te Grand Rapids (V.S.). De ouden van dagen van Axel maakten dinsdag hun jaarlijks reisje Via Perkpolder werd naar Bergen op Zoom gereden, waarna op De Kloof de koffie werd gebruikt, 's Middags werd in Tilburg gedineerd er het dierenpark bezocht 's Avonds haalden plaatselijke muziekverenigingen de oudjes in-Axel weer in. Tot onderwijzeres aan de openba re lagere school te Nieuwdorp is be- ^?d^mejuJ,frouw J' A' Ballintijn te Middelburg, thans werkzaam te Retran- chement.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2