West-Irian dit nog jaar in onze handen ZOMERFESTIJN VAN j Laat gezond en lekker samengaan MEDEDELING KOLONEL SOKAWATI: „Graag nóg i een kopje!" PYTHON VIEL CAFÉ BINNEN Adverteren doet U pas goed, als U het vaak en regelmatig in het ZEEUWSCH DAGBLAD doet INFILTRATIES GAAN DOOR „VASTE VOET" HONGER EN ELLENDE Felle kritiek op ontslagen in militaire dienst DUITS VUIL IN OUDE IJSSEL NUTTELOOS Puzzelspel moet naam veranderen Italiaanse steun voor staalfabriek in Zelzate Binnenbrandje snel geblust Sportweek Souburg Raad Biggekerke bijeen Vanille- Frou pan. 52 SINAS 99 Gekookte ham Parel oesters Zomer- melange 44 Spinazie Kopen bij De Spar scheelt 10°/o Theebuiltjes; cfoosje Pudding mef suiker, patje 30-10% Pudding LTke" Gebraden gehakt Kippesoep Kopen bij De Spar ie sparen bij cfe koop lekkere koffie... r' roLRONUG EN Woensdag 20 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Een kop goede, lekkere koffie: dat is Douwe Egberts Koffie! Het fijne aroma maakt behaaglijk samenzijn nóg behaaglijker. Niet alleen bij gezellig samenzijn, maar op ieder" uur van de dag en de avond doet een kop Douwe Egberts Koffie iedereen goed. Die echt lekkere koffie, op speciale wijze gebrand... en door de grote vraag altijd vers bij uw winkelier in voorraad. Maal zelf uw koffie! J^jp] De bijzondere kwaliteit van vljjLJ D.E-koffie komt dan volledig tot V zijn. recht. Gebruik daarvoor de IffpYWi nieuwe D.E electrlsche koffie» m°len, die verkrijgbaar is op 3000 ySi Êi;1 /W- [MP punten. WJM*$ TA JAKARTA Hoewel het mogelijk is dat met de Neder- landers zal worden onderhandeld, zal de infiltratie in West-Irian door vrijwilligers onverminderd worden voortgezet. President Soekarno heeft opdracht gegeven vier bataljons naar het gebied te sturen. Binnenkort zullen meer troepen volgen. Deze mededelingen deed gistererf kolonel Sokawati, één van de mede werkers van de Indonesische chef-staf van het leger, generaal Nasution. Hij zei dit toen hij geschenken in ontvangst nam voor de „vrijwilligers" in weste lijk Nieuw-Guinea. Sokawati verklaarde dat bijna dertig batalons bases in het oostelijk deel van Indonesië hebben bereikt. Hij noemde geen plaatsen, maar het is vrijwel zeker dat de bases op Halmaheira en op de eilanden in de buurt daarvan liggen, ongeveer 250 kilometer ten westen van de Vogelkop (Nieuw- Guinea). „Wij hebben op het vasteland van West-Irian vaste voet kunnen krijgen en onze guerrillastrijders verspreiden zich snel naar andere plaatsen", ver telde de kolonel. „Wij kunnen defini tief zeggen dat West-Irian tegen het einde van het jaar onder het gezag van Indonesië zal zijn teruggekeerd." Indonesiës minister van buitenlandse zaken Subrandio verklaarde gisteren nadat hij een gesprek had gehad met Soekarno dat de berichten als zouden veel infiltranten gevangen zijn genomen, „baarlijke onzin" zijn. „Het is waar, dat enkele vrijwilligers na de landing op Gag en Waigeo ge vangen zijn genomen, maar sinds het begin van de landingen in West-Irian hebben wij slechts geringe verliezen geleden veel geringer dan de ver liezen die de Nederlanders werden toe- gebracht. De Nederlanders hebben de berichten over de gevangennemingen verspreid om de verliezen aan eigen zijde te verdoezelen." Subandrio voegde eraan toe, dat zieh nooit parachutisten hebben overge geven. Hij verklaarde dat op bijna hetzelfde ogenblik waarop het voor lichtingsbureau in Hollandia liet weten, dat maandag bij Klamono waar vorige week twee Nederlanders sneu velden tien Indonesiërs hadden ge capituleerd. De para's hadden de strijd opgegeven, omdat zij het van honger en ellende niet langer in het oerwoud konden uit houden. Bovendien hadden zij het ge voel in de steek te zijn gelaten. Het gouvernement van Nieuw-Guinea schat, dat thans vijftig procent van de valschermtroepen is uitgeschakeld. Daarvan zou de helft gesneuveld en de andere helft gevangen genomen zijn. Het aantal Indonesiërs dat in april en mei in Nieuw-Guinea landde, moet rond de 450 hebben gelegen. Aangezien vorige week werd ge meld, dat de zuiveringsactie bij Temi- naboean vrijwel is voltooid, moet worden RADIO WOENSDAG 20 JUNI HILVERSUM I. 402 m. Ochtend VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Socialistisch strijdlied; 7.23 Lichte ochtendklan ken (gr.) (Om 7.30 Van de voor pagina, praatje); 8.00 Nieuws; 8.18 Lichte klanken uit Ierland (gr.); 8.30 Verkeerswenken8.35 Muzikale ochtendpost (gr.); 8.55 Kookpraatje; 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Moderne or kestmuziek (gr.); (9.35-9.40 Wa terstanden). VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Walsorkest; 11.30 Licht en semble. Middag 12.00 Amsterdamse Politiekapel; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor het platte land; 12.38 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Historische opnamen: klassieke muziek (gr.); 14.45 Volksliedjes en -dansen; 15.00 De nieuwe Al gemene weduwen- en wezenwet, toespraak; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Wegwijzer: tips voor vakan tiegangers; 17.50 Regeringsuitzen ding: Literatuur over Nieuw-Gui nea, door dr. C. S. I. J. Lager- berg. Avond 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Actualiteiten; 18.30 Ham mondorgelspel en zang; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Licht instru mentaal trio. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte grammofoonmuziek; 20.20 Kaf en koren, wekelijkse notities; 20.30 Het Precedent, hoorspel; 22.25 Lichte grammofoonmuziek; 22.30 Nieuws; 22.40 Sportuitzen- ding; 22.50 Met een knipoog naar de muzenmuziek en voor dracht; 23.10 Zangrecital; 23.40 Volksmuziek (gr.)23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. Ochtend NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Ge wijde muziek; 7.30 Lichte gram mofoonmuziek; 7.50 Het brood des levens, meditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Lichte grammofoonmuziek; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Lichte grammofoon muziek; 9.40 Voor de huisvrouw; 10.10 Grammofoonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Geestelijke liederen; 11.15 De beste schatten zijn die van 't gemoed, hoorspel (herhaling van maandag 18 juni Jl.)11.55 Lichte grammofoonmu ziek. Middag 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw; 12.33 Meis jeskoor en instrumentaal kwintet; 12.53 Grammofoonmuziek, eventu eel actualiteiten; 13.00 Nieuwe; 13.15 Licht ensemble; 13.45 Mo derne kamermuziek; 14.55 Moder ne muziek (gr.); 15.15 Triptiek, een programma voor mensen die vrij willen zijn; 15.30 Interscholair muziektoernooi Haarlem 1962; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Licht orkest; 17.40 Beursberichten; 17.45 Mexicaanse muziek (gr.). Avond 18.00 Koor- en orgelmuziek; 18.30 Het spectrum, lezingen; 18.45 Gitaarspel (gr.); 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Muziek van het Leger des Heils (gr.); 19.30 Radiokrant; 19.50 Walsmuziek (gr.); 20.10 Rotterdams Filharmo nisch Orkest en zangsolist: Hol land Festival 1962: Moderne mu ziek; 21.00 Tussen hier en ginder, klankschets over bermtoerisme; 21.15 Lichte grammofoonmuziek; 21.30 Koorzang en'orkest (gr.); 21.50 Kanttekeningen; 22.00 Alt en piano; 22.30 Nieuws en S.O.S.- berichten22.40 Avondoverden king; 22.55 Oude muziek; 23.25 Platennieuws; 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE MIDDAG AVRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.30-17.40 Internationaal jeugdjournaal. AVOND 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Woord en beeld; 20.35 Piste, variété-programma; 21.15 Sport; 21.35 Meet the Band; 21.55 De onverwachte bloei, documen taire over het aanstaande concilie; 22.35-22.45 Epiloog. ZWOLLE Zeer fel heeft de Vereni ging van Nederlandse katholieke militaire ambtenaren beneden de rang van tweede luitenant van de Koninklijke Land- en Luchtmacht zich gisteren gekeerd tegen „de vele ontslagen op medische gronden van de laatste tijd". De leden die tijdens de jaarvergadering in Zwolle het woord voerden, achtten het niet juist dat iemand die voor de dienst te velde ongeschikt is bevonden, wordt ontslagen. Zij zouden de afgekeur- den op posten willen zien geplaatst, die in oorlogtij d achter de frontlinie liggen. Moet iemand, doordat hij volstrekt on geschikt is voor elke dienst, toch worden ontslagen, dan zal voor een redelijke be staansmogelijkheid moeten worden ge zorgd. De voorzitter, de heer L. Nihot, merkte op, dat de gang van zaken onrust heeft gewekt. Deze onrust had goeddeels kun nen worden voorkomen als de minister tydig en op de juiste wijze had meege deeld welke maatregelen zouden worden getroffen en waarom zij nodig waren. De procedure wekt temeer bevreemding, zo zei hij, omdat de personeelsschaarste toch al zo groot is. Waterschap protesteert Van onze correspondent DOETINCHEM. Tijdens de vergade ring van het waterschap van de Oude IJssel, gisteren in Terborg gehouden, is scherpe kritiek geoefend op de Duitse boeren die het gras en riet dat zij aan de oevers van de Oude IJssel maaien, in het water gooien. Zij bezorgen de scheep vaart en de hengelaars veel overlast. Het personeel van het waterschap stelt alles in het werk het vaarwater schoon te houden, maar het slaagt daarin niet omdat steeds nieuw gras en riet aan komen drijven. Elk jaar wordt voor het opruimen van de rommel een gepeperde rekening gestuurd naar het Duitse waterschap Oude IJssel, die steeds prompt wordt betaald, met de toezegging dat het niet meer zal gebeuren. Omdat er toch ook dit jaar weer gras- en rieteilanden over de grens komen drijven, eiste de inge land U. Tieleman gisteren maatregelen tegen verdere verontreiniging. Hij kreeg bijval van de heemraad Tinkink, die vertelde dat er nu ook op de Slinge wordt geloosd. VENLO. Een reuzenslang heeft gis termorgen de kasteleinsvrouw A. H. Geurt in Venlo in paniek gebracht. Het beest kwam het café binnenvallen toen de nietsvermoedende vrouw in alle vroegte de deur van de zaak opende. Op haar ijselijk gegil snelde haar man toe, die met een stuk hout het dier de zaak uitrammelde. Later slaagde de po litie erin de slang te vanigen en op te bergen in een kist. Gebleken was intus sen dat het dder op een richel aan de buitenkant van de deur had gelegen, ongeveer dertig centimeter boven de grond. Het raadsel van de herkomst van de slang was ook spoedig opgelost. Tegen over het café is een handel in zuidvruch ten gevestigd. Daar was de dag tevoren een wagon met bananen uit Equador gelost. Aangenomen wordt, dat de slang met een van de kisten bananen is mee gekomen, zich in Venlo heeft bevrijd en cp stap is gegaan. Een bioloog meende in de slang een python een gevaarlijk soort te her kennen. Concours van ,,De Zwaluw" in Oud- Vossemeer van Noyon op zaterdag 16 juni 1962. Afstand 238 km. Aantal duiven in concours 78. De opbrengst van de collecte voor het Ned. Roode Kruis bedroeg in Re- tranchement 159,50. De Roode Kruis kollekte heeft in Woiphaartsdijk 659.95 opgebracht. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagden voor aantekening nuttige handwerken de dames C. A. Swenne, Kruiningen; J. de Ruiter, Vlissingen; L. Verkerk, Vlissingen; J. Mattijsse, Goes; J. H. Markusse, Krabbendijke; M. Korstanje, Kloetinge. De examens zijn geëindigd. aangenomen dat de ruim tweehonderd nog vrij rondlopende parachutisten zich in de buurt van Sorong, Kaimana en Fak-Fak ophouden. Hoe moeilijk de infiltranten het heb ben, blijkt uit het kortgeleden buit gemaakte dagboek van luitenant Sir- nodo, die het commando voert over een groep para's die bij Sorong door de jungle trekt. „Er kan niet voldoende voor onze gewonden worden gezorgd. Onze kaar ten zijn onvolledig en ze zijn onbe trouwbaar. Onze radio werkt niet meer en het lukt ons niet contact te krijgen met andere groepen para's", zo staat in het dagboek te lezen. „Het moreel van mijn manschappen is laag. Het is vrijwel onmogelijk en nut teloos om een oorlog als deze te voeren met soldaten die zich niet vrijwillig hebben gemeld, maar die te hooi en te gras zijn aangewezen. De Papoea-bevol king is ons vijandig gezind en wij moeten dikwijls uniformen en andere stukken Tuilen tegen voedsel." De Russische regering heeft de leef tijdsgrens voor de dienstplicht verlaagd van achttien' tot zeventien jaar. Van een onzer verslaggevers UTRECHT. De strijd tussen Safe en Sale, twee ongeveer gelijke puzzel- spelen waarbij men door het sparen van formulieren goederen kan kopen, is in het voordeel van Safe beslecht. De president van de rechtbank in Zutfen heeft in kort geding Safe in het gelijk gesteld. Sale werd aangemerkt als een nabootsing van Safe, het puz- zelspel van Wehkamps postorderbe drijf. De rechter verwierp de naam Sale als onrechtmatig. Aan de organisatoren van Sale in Wageningen verbood hij met ingang van gisteren de naam nog langer te voeren. Daarop stelde de rechter een dwangsom van duizend gulden per dag en per keer dat de naam Sale nog zou worden gevoerd. Andere vorm De organisatoren van Sale hebben de naam van het puzzelspel nu veranderd in Winko. De medewerkers en deelne mers van Sale hebben bericht gekre gen dat Sale sinds gisteren niet meer bestaat, maar dat het spel in een an dere vorm wordt voortgezet. De organisatie die voor Wehkamps postorderbedrijf de puzzel Safe ver zorgde treft voorbereidingen tot voort zetting van het spel. Zij is bezig de goederenpositie op te maken en werkt ook aan een nog attractievere vorm van het spel. BRUSSEL (ANP) De Italiaanse staalfabriek Falok heeft de Hoge Auto riteit van de E.G.K.S. gevraagd deel te mogen nemen in de staalfabriek, die door Sidemar in Zelzate zal worden gebouwd. Falck, die een jaarproduktie heeft van achthonderdduizend ton, is de laatste zelfstandige staalonderneming in Italië. Alle andere fabrieken van enige beteke nis maken deel uit van de groep Itaisi- sider, die door de staat wordt gecontro leerd. De Italiaanse onderneming zuu voor ongeveer zes procent in het project van Sidemar willen deelnemen. De toestem ming van de Hoge Autoriteit is nodig wegens de bepalingen in bet verdrag van de E.G.K.S. tegen het vormen van kartels. MIDDELBURG Gisteravond om streeks acht uur ontstond in het pand Hoogstraat 15, bewoond door de familie H., een binnenbrand die echter snel ge blust kon worden. Een zoontje van de heer H. was in de kamer met lucifers aan het spelen. Plot seling vatte het behang en de jute waar op dit was aangebracht vlam. Enkele vierkante meters behang en jute werden door het vuur verteerd. Ook de tengels verbrandden. In de woning werd verder geen schade aangericht. Het meubilair bevond zich in een ander vertrek. SOUBURG In thet kader van de Sportweek Souburg 1962 speelden gis teravond R.C.S. en Middelburg 1 een voetbalwedstrijd. De doelpunten werden gedeeld (22). Delmotte opende voor Middelburg na elf minuten de score, maar elf minuten later maakte Van Overbeeke gelijk. Vijf minuten voor de rust gaf v. d. Driest de Souburgers een 2—1 voorsprong. In de laatste minuut van de wedstrijd schonk Borstelaar Middelburg nog een gelijkspel. De uitslagen van de korfbalwedstrij den waren: AnimoZeelandia 82, Zuid westers 2Vedo 6—4. BÜGGEKERKE. De gemeenteraad van Biggekerke komt dinsdag 26 juni 's morgens om elf uur in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: voorstel bouw drie woningwetwo ningen, voorstel betreffende krotoprui- ming, intrekking van raadsbesluit 27 oktober 1961 tot verkoop van gemeente grond aan de fa. J. Mesu en Zn. te St. Laurens, voorstel inzake wijziging van de regeling voor het ophalen van huis vuil, wijziging verplaatsingskostenrege ling, toelating nieuw inkomende leden van de raad. Geslaagden openbaar Lyceum te Goes GOES. Aan het Openbare Lyceum te Goes slaagden voor H.B.S.-b. de vol gende leerlingen: R. J. de Groot, Kloe tinge; I. J. N. Hendrik-se, Goes; G. J. Luider, Goes; C. A. Noordhoek, Goes; A. J. van Oosten, 's-Heer Arendskerke; J. A. van Oosten, 's-Heer Arendskerke; F. Schuringa, Goes; B. C. van Sieenis, Kloetinge; J. W-artena, Kattendijke; W. Wisse, Goes. 2 grote flessen 100 grom KOEKJE MET 10% 250 gram snoepje 200 gram blik 57 10% groot en klein QQ formaat ïfO-10% VOOR CAMPING blik in jus, 5 stuks I fcU-10% blik UC-10% j I ^°ND IS VERSE LENTES, A

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4