In september ombouw haven van Veere tot jachthaven OPENING Kabouters Goede resultaten bij het Algemeen Ziekenfonds Euphonia van Vrederust bestaat vijftig jaar Kosten twee ton: ligplaats voor honderd jachten Jachthavens in oostelijk bekken Oosterschelde? Kampioenstitels voor Luctor 1 en Togo 3 Meeuwen won verdiend maar geflatteerd van Kats: 4-0 Middelburg won met 3-1 van MOC AZVV kraakte IJzendijke (9—2) Accordeon-concours in Goes Top degradeert Yïaandag 18 juni 1962 ZEELWSCH DAGBLAD 5,Verkleedpartij duurde langer dan ons lief was Teleg ram aan minister over grenswijziging Bungalowpark Veere middelpunt Arnemuiden had geen moeite met Mevo 0-4) KEES VAN DORST WON KOERS IN ZUIDDORPE Sprake van aanleg dam in dit gebied Z.K.B. kreeg acht nieuwe arbiters COMPETITIE Z.K.B. Verbouwing stadhuis Fustloods bij de veiling Concours op 27 juni Afscheid ds. Zoodsma te Nieuwdorp Sportlieden uit Aalst in Vlissingen te gast Ko Tolhoek won koers in België Pag. 4 VEERE. „De stad Veere is zich aan het omkleden, maar de verkleedpartij duurt langer dan ons lief is aldus de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael zaterdag voor de leden van de Vereniging Vrienden van Veere. „Rijkswaterstaat gaf geen toestemming de vissershaven tot jachthaven om te bouwen als niet eerst een erfpachtkwestie tussen de ge meente en een inwoner van Veere achter de rug was. Met veel water in de wijn is nu een op lossing verkregen In september aanstaande zal de ombouw met steun van het Rijk (kosten 200.000 gulden) aangepakt kunnen worden. Na het gereedkomen van het projekt zal er ligplaats zijn voor honder jachten", vertelde de burgemeester. De heer Den Beer zei vernomen te hebben dat de Rijkspolitie te water een RP-boot zal stationneren in Wolfaartsdijk en Veere. De burgemeester juichte dit zeer toe. Het liefst zou hij voo-r de Veerse haven en voor een gedeelte van het Veerse Meer een maxi mum snelheid voor het varen ingevoerd zien, waardoor het wa terskiën hoe sportief ook, aldius jhr. Den Beer in dit gebied verboden wordt. „Want rust verkies ik boven alles". Toch erkende de burgemeester dat „Veere moet leven." Een belangrijk Winstpunt noemde hij de aankoop van de grote viiegloods, die weer doorver. kocht werd aan het ingenieursbureau Tans te Haarlem met als directeur Ir. Keur. „Dit is een schot in de roos geweest. Deze Jachtwerf Veere kan men gerust een unicum op watersport gebied in Nederland noemen". causerie hield over „De toeomst van Veere", het plan voor de aanleg van een bungalowpark tussen Vrouwen polder en Veere ter sprake. De be sprekingen over het „uitlopen" van de puffabriek zijn In een vergevorderd stadium. Het ligt In de bedoeling op de plaats van de puffabriek reen hotel of motel te bouwen. Iedere bungalow zal voorzien worden van een strook grond van een kleine 2000 m2. In de noord- oosthoek van het plan is een insteek- haventje geprojecteerd voor de ber ging van roeiboten en kano's, in ver binding staande met het krekenge- bied. Er zal plaats zijn voor 32 zomer woningen, waarvan mogelijk een ge deelte permanent bewoond kan wor den. Voor de mensen met de kle.nere beurs is er elders een terrein gepro jecteerd, aldus de burgemeester, met minder woningen en iets minder grond daaromheen. De gemeente Veere denkt voorts aan het herstel in oude luister van de wallen, een gedachte die door de Stichting Menno van Ooe- hoorn zeer wordt toegejuicht. Over het steeds toenemende bezoek van automobilisten aan Veere zei de burgemeester dat hij het liefst een groot parkeerterrein buiten de vesten zou aanleggen en daar alle autobe stuurders zou willen dwingen te par keren. Een uitzondering zou hij wil len maken voor de „inboorlingen" van het stadje. Jhr. Den Beer gaf echter toe dat hij met deze mening wel al leen zou staan. De stedöbouwteundige van Veere, ir. Gouwetor uit Rotterdam, heeft een plan ontworpen om het oude sportveld naast de Camveerse Toren te bestra ten en in te richten voor parkeerter rein. De burgemeester had op deze plek liever een miniatuur-golfbaantje gehad met twee tennisbanen. Deze zijn nu geprojecteerd op het terrein tegen over de spuikom. waarop eveneens een hotel met twee vleugels zal komen. De burgemeester voerde daarna nog een vurig pleidooi voor het behoud van Veere's stadhuis als bestuurscentrum. Hij deelde mee dat tijdens de lunch in Britannia een telegram was verzonden ZÏERIKZEE. Aan het spel in de wed strijd MevoArnemuiden (04) was duidelijk te zien dat er voor beide par tijen niets meer op het spel stond. Men sloot de competitie dan ook af met een rustig spelletje voetbal, waarbij Arne muiden zich een klasse beter toonde. Bei de ploegen verschenen met enkele in vallers. De Mevo-achterhoede speelde aanzienlijk beter dan in menige voor gaande wedstrijd. Voor rust speelde de strijd zich voor namelijk op de Zierikzeese helft af. Ar nemuiden had bij half time een 20 voor sprong door doelpunten van Poortvliet in de 17e en de 22e minuut. In d.e tweede helft is de Schouwse ploeg meer in de aanval geweest, maar dit leidde niet tot treffers. Na 9 minuten besliste Arnemuiden in feite de strijd toen Poortvliet met een strak schot num mer drie achter doelman Bijdevaate joeg. Zeven minuten voor het einde bepaalde Van Belzen de eindstand op 04. MIDDELBURG. Een over alle li nies beter spelend Middelburg versloeg zaterdagavond in een vriendschappelij ke wedstrijd het Bergen op Zoomse MOC, dat in de eerste klasse amateurs uitkomt. Middelburg begon agressief en zette gevaarlijke aanvallen op. Het tem po in het eerste half uur van de wed strijd lag hoog en het spel had veel aantrekkelijks. Vooral door de zwakke mandekking van de Brabantse achter hoede kon Middelburg binnen het kwar tier een 20 voorsprong nemen. Eerst doelpuntte Vos na een korte rush en een waarlijk magistraal schot: I0. Even later schoot Delmotte uit aangeven van Vos de tweede Middelburgse treffer in de touwen. De Bergen op Zoomse keeper kon een onverwacht schot van Vogel nog te gen de lat slaan, waarna MOC in de aanval trok. De voorhoede van de gas ten kreeg wel kansen maar benutte de ze niet. Eerst schoot de midvoor vrij voor doel hoog over en daarna zag de. rechtsbinnen, na keeper Versluijs te hebben omspeeld zijn schot tegen de lat belanden. Na de rus; was de strijd niet meer zo aantrekkelijk. Na een half uur wist Vos zich vrii te spelen en bracht de stand op 30 en daarmee was de strijd wel gestreden. MOC wist nog tien mi nuten voor het einde uit een doelwor- steling de eer te redden: 31. aan de minister van binnenlandse za ken en de commissaris der Koningin van de volgende inhoud: „Verzoeke eerbiedig alles te doen wat mogelijk is om een evenwichtige ontwikkeling van de stad Veere te scheppen en daarom, met Veere als middelpunt, slechts „versterkerende" gemeentegrenswijzi gingen te willen bevorderen". Het vormen van een gemeente waar in Veere, Vrouwenpolder en Seroos- kerke zijn samengevoegd, noemde jhr. Den Beer ,Jiet hangen van een Karei Appel naast een Rembrandt". In de huishoudelijke vergadering die 's morgens in het stadhuis werd gehou den deelde de voorzitter, mr. dr. W. Hugenholtz, mee dat de vereniging bijna tweehonderd leden telt. Drie ge storven leden, onder wie dr. P. H. Ritter jr., werden staande herdacht. Een belangrijk punt was de wijzi ging van de statuten, waarop nu ko ninklijke goedkeuring aangevraagd zal worden. De vereniging ziet als het eerste doel het voorstaan van de be langen van Veere in de ruimste zin des woords en als tweede doel het wat de voorzitter noemde „levend hou den van het Verisme (het bewaren van de genegenheid voor Veere). Na de redevoering van de burgemeester in de Schotse Huizen volgde nog een carillonconcert door Piet Broer.se en filmvertoningen door jhr. W. den Beer Poortugael en door de Belgische cine ast Peeters, wiens film over Veere in België bekroond werd. Nederlaagtornooi AXEL Zoals de uitslag- al doet ver moeden was de nederlaagwedstryd AZVVIJzendyke (92) een ontmoe ting tussen kat en muis. De Axelaren verschenen met invallers voor Geensen en Verberkmoes, terwijl IJzendijke evenmin in zijn sterkste formatie op trad. Na 12 minuten opende AZW de score nadat de weer herstelde Lens en zich keurig vrij had gespeeld en het schot van de gelanceerde v. d. Hout keihard via de handen van de keeper in het doel verdween. Twee minuten later strafte aan de andere kant mid denvoor Van Poecke een aarzeling in de thniS'duJbdefenisie af, 11. Vanaf dat moment heeft AZW de teugelis in handen genomen en gehou den. Borgt gaf in de 25e minuut een voorzet naar v. d. Hout, wiens schot in eerste instantie gestopt werd, tnaar doordat de doelman het leer niet onder ccontrote kon krijgen had v. d. Hout toch siulkses, 2—1. Nadat Haak een droomkans om zeep had gebracht scoor de Lensen in de 27e minuut met een schitterende boogbal. IJzendijke streed sportief verder voor een beter resultaat. Linksbinnen Van Opdorp toonde zich de beste aanvaller, maar hij had weinig eer van zijn werk. In de 35e minuut speelde Ruitenberg slordig terug op de doeiLman en «slechts met de uiterste krachtsinspanning kon ispil Hartog een treffer voorkomen. Nog voor rust werd het 41 toen Haak een pass van v. d. Hout op haar juiste waarde wist te schatten. Na de hervatting is AZW sterk in de meerderheid geweest. Vooral Ruiten- burg bracht met geraffineerde passes de IJzendijkse defensie tot wanhoop. De spanning ging er uit toen na drie minu ten v. d. Hout op links doorbrak, Rui tenburg bediende en deze met een listig tikje de stand op 5—1 bracht. Dezelfde speler scoorde na enig goochelwerk ook het zesde doelpunt. DoeiLman De Wolf kreeg toen even rust. Ne 32 minu ten leverde een misverstand in de Axelse achterhoede een tegentreffer op voor IJzendijke. Maar een minuut later rondde Lensen een voorzet van Rui tenb-urg doeltreffend af, 72. Lensen en Borght brachten ten slotte de eind stand op 92. Bijna had Haak nog voor een tiende doorboring gezorgd, maar ZUIDDORPE. Kees van Dorst heeft zaterdag in Zuiddorpe een spectaculair» wielercourse voor nieuwelingen gewon nen. Hij won de eindsprint van een groep van elf renners. Opnieuw is in deze wedstrijd gebleken dat de Zeeuw se wielerjeugd zich naar behoren kan meten met rivalen van buiten de pro vincie. Vijf Zeeuwen klasseerden zich bij de eerste tien. Er zijn in deze course vele uitloop pogingen geweest o.a. van Hoogerheide en Van Alphen, twee sterke Brabanders die echter door pech de strijd moesten staken. Een andere grote animator was Dies Kosten, de dit seizoen sterk op de voorgrond tredende pedaleur uit Kapelle. Hij heeft enkele malen getracht een bres te slaan maar de samengebundel de krachten in het peloton riepen hem steeds weer tot de orde. Jan Veerman uit Oudelande won de grote premie die was uitgeloofd voor die renner welke het meest aantal keren als eerste de jury-tent passeerde. In de eindsprint scheen Dies Kosten aanvankelijk hoge ogen te zullen gooien maar werd uiteindelijk met gering ver schil door Dorst geklopt. De uitslag luidt: 1. C. van Dorst (Roosen daal) 70 km in 1 uur 47 min; 2. D. Kosten (Kapelle); 3. J. van Geel (Breda); 4. J. Veerman (Oudelande); 5. G. Minneboo (Heen- vliet); 6. H. v. d. Maas (Ouwerkerk); 7. W. de Wilde (Oudelande); 8. J. Corvers (Slie- drecht): 9. W. Provoost (Domburg); 10. F. Hoogerheide (Dordrecht); 11. J. van Groes- sen (Made); 12. op 1 min 7 sec L. de Smit (Hoofdplaat); 13. R. Rijk ('s Heerenhoek); 14, op 1 min 56 sec P. Dekker (Borsele); 15. J. Lens (Vlissingen). verdienen zich nader te beraden over een gunstiger plaats voor de nieuwe jachthaven. Er is echter niets officieels bekend. BERGEN OP ZOOM Het bestuur van de watersportvereniging „De Schel de" uit Bergen op Zoom en de meeste leden zün niet tevreden over de hou ding van het gemeentebestuur over en de gang van zaken met de aanleg van Baar de watersportvereniging nu niet een nieuwe jachthaven voor de verem- meer w;st waaraan zij zich te houden had ging in de nieuwe in aanbouw zijnde zjj een besluit genomen een andere grote havenwerken. Dit kwam wel zeer m0geiijbbeid te zoeken voor haar vloot. GOES. In de Prins van Oranje te Goes vond zaterdag een festival van de Nederlandse Accor-deontoond plaats waaraan een twaalftal, merendeels Zeeuwse ensembles hebben meege werkt. Het is daar op het podium, en voor een goed bezette zaal een geani meerde strijd geworden, waarbij met grote concentratie werd gemusiceerd. Dit muziekfestijn begon 's morgens reeds om elf uur. Tevoren vond een of ficiële ontvangst plaats op het stadhuis. De heer H. Sloots, voorzitter van de Nederlandse Accordeonbond voerde hier het woord. De burgemeester van Goes, mr. F. G. Huber sprak een welkomst woord. De heer Huber woonde ook een groot deel van het programma in de Prins van Oranje bij. Het eigenlijke festival werd officieel geopend door de voorzitter van de con- courscommissie, de heer L. E. van 't Groenewoud, nadat de heer C. Giljan een kort welkomstwoord had gespro ken. Hoev-el de deelname uiteraard niet overweldigend was, is het concours toch een succes geworden, en zeker voor herhaling vatbaar. De deelnemers gin gen ook niet met lege handen naar huis. Elke dirigent kreeg een erelint aangeboden en de verenigingen een her inneringsvaatje. De uitslag luidt: Polyhymnia, Hans- weert 6'/i, Lustige Trekkers, (Jeugdor kest), Borssele 7, Dansende Vingers, Goes (B-orkest) 7V.K.M.V., Vlissin gen 8, Lustige Trekkers, Borssele (A- orkest) IV2, Dansende Vingers, Goes (A-orlkest) 7, Con Amore, Ossendrecht 7%, T.O.V.I.D.O., Yerseke 6Vi>, Viva la Musica, St.-Annaiand 7%, Apollo s Vriebden. Steenbergen 8, Flandria, IJzendijke 9tfe, Accordia, Haarlem 9. Aan elke vereniging werd een herin- neringsvaantje en aan elke dirigent een erelint uitgereikt. De kosten van deze vaantjes en linten waren verkregen door bijdragen van de gemeentebestu ren van Kruiningen, Goes, Vlissingen, Ossendreciht, Yerseke, Sint Annaland en IJzendijke, en van de particulieren Ho- Zij nam informeel contact op met de ge meentebesturen van Scherpenisse en Poortvliet om de mogelijkheid na te gaan of daar misschien een jachthaven kan komen. Uit mededelingen van de Planologische Dienst voor Zeeland is gebleken dat de afsluitplannen, zoals die werden ge noemd, als mogelijke reden tot weige- tot uiting in de jaarvergadering. De watersportvereniging was door het gemeentebestuur toegezegd dat het haar tegemoet zou komen bij de aanleg van de nieuwe havenwerken daar de „jacht haven" waar de boten van de vereniging nu liggen, in de toekomst moet verdwij nen. De vereniging is met allerlei mooie toezeggingen blij gemaakt maar de groot- ste ontgoocheling kreeg zij wel, toen de r;ng van <je subsidie, slechts studieob- wethouder M. Broos, in een bijeenkomst jecten zijn, waarover geen enkele be- van Ouden van Dagen, een mededeling slicing is gevallen. Het bureau watertoe- had gedaan van een door de gemeente1 rjsme, dat zich verstaan heeft met de van de staatssecretaris van O. K. en W. planologische dienst van Noord-Brabant ontvangen brief. in 's-Hertogenbosch, kon zonder enige In deze brief zou de Staatssecretaris terughoudendheid melden, dat de weige- hebben meegedeeld, dat het Rijk geen ring niet op reële gronden is geschied, subsidie voor de nieuwe jachthaven kan verlenen omdat de mogelijkheid aan- wezig is dat ten westen van Bergen op Zoom in de Oosterschelde een dam zal De pupillen van de voetbalverem- worden gelegd. Door die dam zou de ging Sehoondijke veroverden in een thans geprojecteerde jachthaven geenvoetbaltoernooi te Oostburg een ~e goede aansluiting op de Oosterschei- plaats. De eerste plaats was voor hun de geven. Het zou daarom aanbeveling! sportmakkers uit Vlissingen. GOES, De scheidsrechtersopleiding van het afgelopen winterseizoen bij de Zeeuwse korfbalbond werd na de exa mens van enkele weken geleden te Mid delburg zaterdagmiddag te Goes defi nitie! besloten met het onderzoek naai de theoretische kennis van de nieuwe Bevelandse arbiters. Acht kandidaat- scheidsrechters werden in het restaurant De Opril te Goes danig aan de tand gevoeld door een examencommissie van de Kon. Nederlandse Korfbalbond bestaande uit de heren P. F. Lelyveld te 's-Gravenhage, W. Meijnders Rotter dam en A. Klijn Dordrecht. De kennis van deze adspirant-korfbalfluitisten stond op zodanig peil dat allen het di ploma behaalden waaronder een vrou welijke kandidate, die zich in Middel burg een herexamen zag opgelegd. De geslaagden zijn: mej. K. Besuijen St. Laurens en de heren D. Lankest": Kloetinge, C. Beun Hansweert. P. dr Ronde Goes, B. Boudeling Kruininge- P. Ie Clerq Hansweert, Bert Swenne Kruiningen en L. Beun te Middelburg. tel Ockenbur.g, Hotel Terminus, „De Prins van Oranje" te Goes en de fa. De Munck te Borssele. De heer L. E. van het Groenewoud dankte aan het slot de dirigenten en or kesten voor hun optreden, de jury voor hun vaak moeilijke taak, de leden van „Dansende Vingers" en „iPolyhymnia" voor hun goede organisatie en voorts aan ieder die tot het welslagen van het festival had medegewerkt. De burgemeester van Goes, die oor spronkelijk het plan had slechts enkele orkesten te beluisteren, had kennelijk de smaak te pakken gekregen en is tot het laatste orkest blijven luisteren. In de competitie's van de Zeeuwse korfbalbond konden in de afgelopen week weer twee ploegen zich gaan voorbereiden op het kampioensfeest. Luctor 1 versloeg in Terneuzen het be zoekende Blauw Wit 1 met fikse cijfers (82) en daarmede was in klasse 2b het pleit ten gunste van de Vlaamse club beslecht. In 3b won Togo 3 don derdagavond met 9—3 van Tjoba 3 en dit was ruim voldoende voor de tweede kampioensmedaille voor de Goesenaars. Bij de senioren resten nu enkel de be slissingen nog in de eerste klasse en in de Walcherse avondklasse. In de eerste klasse viel zaterdagmid dag wel de beslissing omtrent de laat ste plaats. Het Arnemuldense TOP moest in Goes bij Togo 1 met 71 het loodje leggen en door deze nederlaag verdwenen de roodbroeken naar de tweede klasse. Spelend als tegen Togo gaat Top in deze klasse zonder twijfel weer een grote rol spelen. Weliswaar wonnen de Goesenaars met flink ver schil doch zij hebben hiervoor alles moeten geven. Vooral de eerste Top- verdediging had goed kijk op de aan- valacties van Togo. Eerst vlak voor rust capituleerden zij pas voor de twee de maal. Dit vak smaakte na rust ook het genoegen de eer te redden al was dit ene doelpunt maar een karige belo ning voor het spel van het twaalftal uit het vissersdorp. In klasse 2a waren geen wedstrijden vastgesteld. Vit de toon tn 2b zoals gezegd de titel voor Luc tor 1, dat zich gedurende het gehele sei zoen onbetwist de sterkste heeft ge toond. Slechts aan Volharding raakten de oranjehemden één puntje kwijt. Be paald uit de toon viel de uitslag Vios 2- WKV (123) waardoor de bezoekers op de laatste plaats terecht kwamen en de spanning omtrent de vraag wie uit de ze klasse zal degraderen niet weinig toe nam. Vier ploegen worstelen hier nu nog met het degradatiespook getuige deze stand: De Poel 129; Vitesse 1, Vios 2 11—6 en WKV 13—6. In 3a zorgde het tot dan op de laat ste plaats staande Stormvogels 2 voor een gelijk spel tegen Atlas (44) waar door de Westkapelse reserves de last van rode lantaarn nu enkel in de han den kon leggen van Vedo 3, dat in een doelpuntrijk duel (69) van Animo verloor. Dos '55 had geen voldoende ver weer tegen Vedo 2 (27) en Ondo 3 zette een streep onder deze competitie en besloot haar eindspurt met een ge lijk spel tegen Swift 5 (33). In 3b liet Togo 3 haar supporters niet lang in het ongewis over de vraag of tegen Tjoba 3 het ene voor de titel nog benodigde puntje zou worden behaald. De eindstand liet hierover al evenmin twijfel bestaan (93). VZOD kon het, zoals te verwachten viel, thuis tegen VOPO niet klaren (69) en Togo 4 be haalde een onverwacht grote overwin ning op ERo 2 (61). Avondklasse In de Walcherse avondklasse heeft Zuidwesters 3 haar voornaamste bela ger Swift 4 resoluut van zich afgeschud (74) en in deze anderhalve competi tie moeten zij nu nog slechts twee punt jes uit drie wedstrijden zien te verove ren om beslag te leggen op de titel. On do 2 drukte Animo 4 vaster op de onder ste plaats (84). Uitstagen bij de as piranten: A: Swift b-Swift a (13 juni) 09; Swift a—Vedo 14—0; C: Swift Kwiek— Animo d 7—0; Atlas bAnimo d 5-^0; D: Tjoba aEito 160; E: Volharding Zeelandia 21. Uitslagen pupillen: B: Olympia a—Eito 20 en Olympia b— Togo a 0—3. MIDDELBURG B. en W. van Mid delburg stellen de raad voor een kre diet van 35.000 gulden te willen ver lenen voor interne verbouwing van het stadhui®. De voorzieningen bestaan in hoofdzaak udt; het geschild; maken van het voormalige ontvaragenskantoor voor de afdeling bevolking om door het ver plaatsen van de balie de werkruimte te vergroten van de kamer van de refe rendaris door het erbij trekken van de naast deze kamer gelegen kast en het aanbrengen van een kluisdeur voor de afdeling financiën op de huidige afde ling bevolking. GOES. Uit «de verlies- en winstre kening van de veilingvereniging Zuid- Beveland blijkt dat het voordelig saldo van het boekjaar 1961/1962 bedraagt 1.694,49. De algemene ledenvergadering van de veiling wordt a.s. dinsdag gehou den. Het bestuur stelt voor een fust- loods te bouwen voor een bedrag van ongeveer 100.000 gulden. De afdeling Heinkenszand van de N.C.V.B. vergaderde. Dr. Krent uit Utrecht sprak over de levensverhou ding in verleden en toekomst. De gymnastiekvereniging Atlas te Heinkenszand heeft een onder-afdeling opgericht voor gehuwde dames. Bij voldoende opgave zullen de lessen 6poedig beginnen. Als leidster zal op treden mevrouw M. Hannewijk-Lam- mers. Alle tien deelnemende leerlingen van de openbare lagere school te Hein kenszand aan het verkeersexamen zijn geslaagd. Henk Baas slaagde met lof. Hij had in het schriftelijk en in het praktische gedeelte geen enkele fout gemaakt. Aan het Centrum voor Kraamzorg voor Zuid- en Noord-Beveland en Tho- len zijn geslaagd voor het diploma kraamverzorgster de dames A. Beve lander te Ossendrecht en L. van Dijk- Weststrate te Kapelle. Tijdens het zaterdag afgenomen mondeling eindexamen slaagden voor het diploma Hoofdleidster de dames: A. Rottier te Koudekerke, W. Roufaer te Middelburg, W. Spruit te Nieuwdorp, I. Teurlings en M. Theune te Vlissin gen on C. van de Vijver te Draaiburg. Te Bergen op Zoom slaagde de heer G. de Kok uit 'S-Gravenpoider voor het diploma schildersgezel. Het examen werd afgenomen door de stich ting landelijke vakopleiding schilders bedrijf. GOES Het Algemeen Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland hield een goed bezochte algemene vergadering in Hotel „Centraal". Deze vergadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer ir. W. R. Sweep. Het jaarverslag en de rekeningen over 1961 werden door de directeur van het Fonds, de heer J. Meijers, toege licht. Er kon door hem gewag worden gemaakt van een financieel zeer gun stig jaar, zowel voor de vrijwillige- als voor de aanvullende verzekering. De afdeling vrijwillige verzekering sloot met een batig saldo ad 73.043,32; de aanvullende verzekering gaf een ba tig saldo, groot 17.908,27 te zien. Beide bedragen worden gereserveerd. Dank zij deze gunstige uitkomsten BERGEN OP ZOOM. Op 1 juli a.s. bestaat de fanfare Euphonia van de in richting Vrederust bij Bergen op Zoom vijftig jaar. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum is door de Bond van Christelijke Harmonie- en fanfare korp sen in Nederland, opgedragen een groot landelijk concours te organiseren op woensdag 27 juni a.s. in de Stichtings- kcrk van Vrederust. Aan het concours zullen elf verenigingen uit het land meedoen, alle in de hogere afdelingen. Euphonia zal dan ook worden gehul digd. De feestdag voor de leden en hun gezin zal gevierd worden in het ont spanningsgebouw van de inrichting op dinsdag 3 juli a.s. met een gezellige avond en voor de patiënten en opwonen- den daarna op zaterdag 7 juli eveneens in het ontspanningsgebouw. De gouden vereniging heeft twee ere-leden, n.l. de heren Steveninck en Schipper en veel leden die 40 jaar of meer lid zijn van Euphonia. Het huidige bestuur bestaat uit de heren J, W. van Soelen, voorzitter; A. v. d. Kreeke, secretaris; W. Dommis se, penningmeester; bibliothecaris A. Marijs en algemeen adjunct P. v. d. Kreeke. KATS. De grote 40 zege die De Meeuwen op Kats behaalde is geflat teerd, maar toch verdienden de gasten een ruime overwinning omdat zij in beide speelhelften domineerden. Voor rust met de sterke wind in de rug de den de bezoekers de balans reeds ruim in hun voordeel overslaan (30) maar ook hl de tweede helft hadden zij het beste van het spel. De mannen uit Zoutelande speelden nu eenmaal snel ler, effectiever voetbal dan de Noord- Bevelanders die te veel spelers in de gelederen hadden wier lichamelijke conditie kennelijk te wensen overliet en die technisch en tactisch onder de maat hieven. Bij Kats waar links-binnen Overbeeke ontbrak, die de wapenrok heeft aange trokken, kreeg de defensie het al spoe dig zwaar te verduren. Dit gebeurde echter niet alvorens Eikenhout reeds na drie minuten spelen een goede pass van Goudswaard onbenut had gelaten. Hiermede had Kats voorlopig al zijn kruit verschoten en rolden de aanval len gestadig op de veste van Welleman af. Na tien minuten namen De Meeu wen de leiding na goed voorbereidend werk van Pattenier die drie spelers in de luren legde en daarna de tech nisch begaafde Van der Heijden lan ceerde die geen fout maakte; 01. De gasten bleven sterk in het offen sief. Schoten van Pattenier, Cijvat en Van der Heijden misten hun doel op het nippertje of werden bekwaam door Welleman gestopt. Het was ech ter uitstel van executie voor de thuis club. De verdediging van Kats werd murw gespeeld door de snel combi nerende aanvalslinie der bezoekers die in de zeventiende minuut geheel verdiend op 02 kwamen door Klei- nepier. Kats wist toen de bakens voor een korte periode te verzetten maar verder dan or, goed schot van Eikenhout dat fras door doelman Lous werd gestopt —1 d» gastheren toch niet. Toen -n minuten Welleman zigh ver- -n een vleugelschot van Kleine- e. dat via de lat doel trof, was het eit c'gen]ijk reeds beslecht; 03. Juist voor de rust ontging de gasthe ren een tegenpunt toen Goudswaard te gen de paal schoot. Dezelfde speler presteerde het vier minuten na de her vatting uit een pass van Eikenhout te gen de lat te schieten. Kats bleef het eerste kwartier na de hervatting even aan bod maar doelman Lous toonde uit het goede hout gesneden te zijn door enkele goed gerichte schoten van de beste man in de voorhoede van Kats, Eikenhout, onschadelijk te maken. De Meeuwen hadden weliswaar moei te om met wind tegen tot even doel- treffen aanvalsspel te komen als in de eerste helft maar wisten toch het initiatief weer volledig tot zich te trek ken. Door het accent iets meer op de verdediging te leggen kon de voor sprong dan ook vrij gemakkelijk wor den geconsolideerd. Toen doelman Wel leman met de bal in zijn handen een speler der Meeuwen te robuust op zij zette kreeg Kats een penalty tegen zich waaruit Van der Heijden 04 liet aan tekenen. Kats bleef vechten om de eer te red den maar slaagde niet. Een hard en gevaarlijk schot van Eikenhout vond Lous op de juiste plaats en ging via de handen van deze keeper over en dit was dan ook het laatste wapenfeit. De stand in de promotiecompetiüe is nu: Meeuwen 2 2 0 0 4 9—2; Kats 2 10 12 3—5; Duiveland 2 0 0 2 0 38. Uitslag bekervoet bal: SVD 1—YC3K I 4—2. In de beste jaren had Euphonia veer tig leden. De vereniging bestaat nu uit 27 leden, voornamelijk van het verple gend personeel van de inrichting en daarnaast nog een 6-tal leden van bui ten de inrichting. Toen de vereniging in 1912 werd op gericht, nam men deel aan landdagen, zendingsfeesten en later aan concour sen. Aanvankelijk werd muziek gebla zen. uit de bundel van Johannes de Heer. Eén van de oudste leden van Euphonia is het ere-lid de heer D. van Steveninck. De eerste dirigent was de heer K. Moed, een stafmuzikant van de militai re kapel uit Bergen op Zoom. Daarna kreeg men de bekende marscomponist, wijlen de heer Jan Horst als directeur. Na hem wijlen de heer Jos Jimkes uit Bergen op Zoom en vervolgens de heer A. Verswijveren uit Halsteren, die nu nog de leiding heeft. Euphonia is het ere-lid de 'heer D. van zelfs gebracht tot in de ere-afdeling. Het korps ging voor de eerste maal naar een concours in 1921. Dat was te Hendrik Ido Ambacht en Euphonia heeft ter gelegenheid daarvan een vaandel gekregen. Later ook nog een vlag. NIEUWDORP Na een ambtsperi ode van vier en een half jaar in de her vormde gemeente van Nieuwdorp heeft ds B. Zoodsima zondag afscheid geno men wegens vertrek naar Wemeldinge. Hij hield een preek naar aanleiding van 1 cor. 4 vers 4to. Na de prediking werd de scheidende predikant toegesproken naimens de classis Goes en de kring Borssele door ds Blok uit Ellewoutsdijk, namens de geref. kerken te Nieuwdorp en Lewedorp door ds Goedendorp, door burgemeester D. A. Vermet, door de consulent, ds Vrijlandt uit Borssele, door de heer W. S. de Vlieger als ver tegenwoordiger van de kerkvoogdij en namens kerkeraad en gemeente door ouderling M. Kole. Op zijn verzoek werd ds Zoodsma gezang 117 a vers 1 en 3 toegezongen. Onder de kerkgan gers bevond zich o.a. ook de vlootpre- dikant ds Oegema, tot voor kort geref. predikant te Lewedorp.. Onder grote belangstelling heeft vrijdagavond de gymnastiekvereniging „Olympia" in Kapelle demonstraties ge geven in de muziektent aan de van der Biltlaan. Alle groepen van „Olympia" werkten hieraan mee. Tevoren had men, voorafgegaan door de muziekvereniging „Ons Genoegen" een rondgang gemaakt door Kapelle. De wekelijkse rondgang met de bus jes voor kinderzorg te Middelburg heeft in de maand mei in Kapelle 133.78 op gebracht. konden de pre.miën voor heide soorten verzekering gehandhaafd blijven ter wijl de rechten der aanvullend verze kerden reeds per 1 januari 1962 wer den uitgebreid. Het aantal wettelijk- en vrijwillig verzekerden nam in 1961 met 1 pet. toe en bedroeg gemiddeld 47.439. Het aan tal aanvullend verzekerden steeg met 10 pet. tot 11.459. Uit het verslag bleek voorts dat 11005 verwijskaarten waren afgegeven voor bezoek aan een specialist en dat 3031 verzekerden voor rekening van het zie kenfonds in een ziekenhuis hadden ge legen. Het aantal verpleegdagen be droeg in totaal 58.505, waarvan 818 da gen ten laste der aanvullende verzeke ring. In totaal werd door het zieken fonds over 1961 voor verstrekkingen aan de verzekerden betaald 3.355.130,95. Van de rondvraag werd door ver schillende verzekerden-vertegenwoordi gers gebruik gemaakt, o.m. werden vragen gesteld over de uitvoering der z.g. „bejaardenverzekering" en over het onlangs door een commissie uit de federatie bij de minister inge diende „plan tot reorganisatie van het ziekenfondswezen" waarin geadvi seerd wordt de belastingdienst in te schakelen voor de inning van een bij drage van alle Nederlanders ten behoe ve van het sluiten van een vrijwillige ziekenfondsverzekering of van een ziek tekostenverzekering. Alle vragen werden door de direc teur uitvoerig beantwoord. VLISSINGEN. Vlissingen bond dit weekeinde de strijd op het spor tieve vlak aan met het Belgische Aalst. Zaterdagmorgen ontving het gemeentebestuur van de Scheldestad de Belgische gasten in de tuin van het stadhuis. Dat was tenminste de bedoeling maar door een verkeerson- gelukje onderweg van de Aalster bur gemeester arriveerde deze later. Daarom werd de officiële ontvangst een paar uur later naar het Schelde- kwartier verschoven. Burgemeester mr. B. Kolff van Vlis singen begroette de Zuiderburen op har telijke wijze. Hij vond dat de sport een uitermate geschikt medium was om on derlinge vriendschapsbanden nauwer aan te halen. Hij bood de echtgenote van de burgemeester van Aalst bloe men aan. Daarna sprak de heer F.. Branckaert, de burgervader van Aalst, de verheugde gevoelens van het Belgi sche gezelschap uit over de ontvangst in Vlissingen. De sport vond hij een ba sis voor de vereniging der volkeren. Hij bood de heer Kolff en de wethouder van sportzaken, de heer Ch. J. Gillis sen Verschage, een plaquette van het wapen van Aalst aan. Onder het gezel schap uit België bevond zich ook de schepen voor onderwijs en cultuur van Aalst, de heer A. van Hoorick. De zaterdagmiddag gespeelde wed strijden tussen teams van beide steden waren: volleybal, wielrennen, schaken, tafeltennis, turnen en zevenhandbal, 's Avonds had men een gezellig onder onsje in het Scheldekwartier. OUDENBURG. De Zeeuwse wieler kampioen bij de amateurs Ko Tolhoek Uit Yerseke heeft in het Belgische stad je Oudenburg een wedstrijd over 100 km gewonnen. Op de derde plaats klasseer de zich Rinus Hoogerland uit Kapelle. Han Verburg uit Kortgene was in deze course bijzonder actief en reed vele ki lometers lang voor het peloton uit. Uit eindelijk werd hij toch weer ingelopen en bleek zijn beste kruit te hebben ver schoten in zijn solo omdat hij juist bui ten de prijzen viel. De winnaar Tolhoek had een voorsprong van 100 m. op een groep van zes renners. Zaterdag 23 juni concerteert in het Bellamy-park te Vlissingen de accordeon vereniging ,,Cresendo". Aanvang 8 uur. Dinsdag 19 juni 1962 's middags 5 uur Toonkamei* van BIZERBA WINKELMACHINES A.S.E. Precisie Balansen Kramer en Grebe Slagerijmachines Gelegenheid tot bezichtiging van 17 tot 19 uur en van 20 tot 22 uur. C. Visser - Keizersdijk 32 - Tel. 7757 - Goes H.H. Landbouwers. Wij hebben aangeschaft een nieu we pick-up balenpers. Loon bedrijf L. Geldof, Lepelstraat 19, Serooskerke (W.) telef. 01189—347. Wenst u goed stencilwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling praten. Lange Vorststraat, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. Zoekt U bijverdienste- avondwerk? Ook U helpen wij hieraan. Inl. Postbus 21, H. I. Ambacht. Onze instructeur geeft les in Morris 1000, f 7.— per uur. Autorijschool Mullié, telef 01180—2906, Seissingel 18-20, Middelburg. Krediet tot f 4000.—. Voor aankoop meubelen en wo- ningtextiel. Vraagt gratis fol der. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. Te koop nieuw vurenhout, geploegd en .geschaafd, leng te, breedte en dikte naar keus, v.a. f 3.95 p. m2. Balk- hout in alle maten. S. van Gurp, tel. 01196—366, Lewe dorp.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4