Reactie van Oran nog onzeker Nederland heeft plan-Bunker nu aanvaard Nederlander terug uit Oostduitse gevangenis OUDE AARDAPPELEN IN W EST-DU I SL AND 50 CENT PER POND MAN GESTORVEN NA GEVECHT Twee dienstplichtigen op Vogelkop gesneuveld O.A.S.: Terreur beëindigen en ver"j DEN HAAG ZWIJGT Versterkingen uit Siam naar grenstempel Minister Heath sprak in Bonn over E.E.G. PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Maandag 18 juni 1962 Grote opstand in gevangenis Geheelonthouders voelen niets voor drank hes trijders Zeven uur later Vragen Leiding Eurogas ook door Syrië Zaterdag Geen commentaar Prijzen levensmiddelen onrustbarend omhoog Twee jongens voorlopig vastgehouden Dringende boodschap „Bijt niet op de houten bonbons" NIEUWE OOGST IMeblefS goodwill Groot aantal kalveren bij brand omgekomen Afgesloten De Bilt: Warmer Nog groot verlies door reorganisatiekosten Omzet Van Kempen en Begeer blijft stijgen HOOP OP SUCCES Voorstel instelling schrootcommissie in Eerste Kamer verwacht OPERAZANGER GEE SMITH OVERLEVEN Directeui. j/icvj. DU öAlll; Lüeireü.; J. ü4cunci. X*.ctutiUicii tc. iriiuunuuia, x xcux iJtu iliö- D-f UilUUi XiO. VJiXU iXUUuO, tcawuuxi UJ.JLOU——UUJ eii i-iuö. uuca, j_.aju©c V uu.aLou.dcu 01, jruotuus teieiUün UllUUUt;Ux. v uaaiii&cii, i\ifeuweiiuxj* 6ot i'üöLuaö ttueiuuu uxio-±ox.4t. xtiucu^eü, JNieuw snaai .fuacoua jo, ituexuim Uxuuoiüö, ZieriKzee, navenpaiü ,--±, teiexuuu uiiiu^söj.. Zeenwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs J 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met eea minimum van 1, 17e JAARGANG No. 5079 VREDE IN ALGERIJE t BANGKOK (Reuter) Siam wenst zich niet neer te leggen bij de uit spraak van het internationale gerechts- hot in Den Haag, dat vrijdag heeft be paald dat het tempelcomplex van Preah Vinear aan de Cambodjaanse zijde van de grens met Siam ligt. De Siamese premier, maarschalk Tha- narat, verklaarde zaterdag dat er ver sterkingen naar de tempel zullen wor den gezonden. Volgens berichten uit Siam zouden dit weekeinde ook Cambodjaanse troe pen naar het grensgebied zijn opgerukt. De Siamese minister van buitenlandse zaken merkte naar aanleiding van deze berichten op: ..Wat wij ook mogen doen wij doen het uit zelfverdediging Hij voegde hieraan toe dat het kabinet nog niet officieel zijn standpunt heeft vastgesteld. De betwiste tempel is op het ogen blik bezet door Siamese politie. Het openbaar lager onderwijs en het openbaar kleuteronderwijs in Groningen hebben sinds zaterdag bij wijze van proef een vijfdaagse schoolweek. De proef duurt tot de komende zomer vakantie. MONTREAL (Reuter, U.P.I.). De burgemeester van Montreal heeft gis teravond de hulp van het leger moeten inroepen toen een politiemacht van enkele honderden agenten er niet in slaagde een opstand in de St.-Vincen- tius a Paulo gevangenis te bedwingen. Tenminste zes mensen zouden zijn om gekomen. De opstand barstte gisteravond om streeks acht uur los na een partijtje honkbal op het sportveld van de ge vangenis. Op dat tijdstip waren onge veer tweehonderd gevangenen buiten hun cellen. Zij deden een aanval op de keukengebouwen, overmeesterden de wacht en staken verscheidene werk plaatsen in brand. ALGIERS Sinds middernacht heerst er vrede in Algerije. Gisteravond zijn de Algerijnse nationalisten en vertegenwoordi gers van de Europese bevolking, onder wie afgevaardigden van de O.A.S., tot een akkoord gekomen dat voorziet in samenwerking tussen de twee bevolkingsgroepen. Aan alle terreur en verwoesting is vannacht een einde gekomen. Ook de uittocht van de Europea nen is stopgezet. Het akkoord tast de bepalingen van de overeen komst van Evian niet aan, doch regelt de toekomstige samenwer king tussen de Algerijnen en de Europeanen in een onafhankelijk Algerije. Eerst sprak gistermiddag omstreeks één uur een vertegenwoordiger van de Algerijnse nationalisten voor de radio. Hij deelde mee dat de Algerijnen had den besloten om, in ruil voor stop zetting van de terreur en de verwoes tingen, de Europeanen algemene am nestie te verlenen zodra het nieuwe Al gerije geboren zou zijn. Ook zullen de r Europeanen worden betrokken bij de handhaving van de orde en de veilig heid in de nieuwe staat. Van onze correspondent AMERSFOORT Zeven leden van het hoofdbestuur van de Al gemene Nederlandse Geheelonthou- dersbond hebben hun functie neer gelegd. Dat gebeurde gisteren in Amersfoort tijdens de meest bewo gen jaarvergadering uit de 65- jarige geschiedenis van de bond. Op de vergadering kwamen de plannen aan de orde, die een fusie beogen van de neutrale organisaties voor de drankbestrijding. Drie van deze verenigingen hadden er hun fiat al aan gegeven. De A.N.G.O.B. moest gisteren beslissen. De meerderheid van de leden was voor fusie, maar de vereiste meerderheid van tweederden werd niet behaald. De bond zal dus niet opgaan in de Algemene Nederland se Drankbestrijdersorganisatie die 14 december in Utrecht zal worden opgericht. Zeven leden van het hoofdbestuur gingen heen. Twaalf afdelingen volgden hen door aan te kondigen dat zij zich 1 juli uit de bond zullen terugtrekken. Daaronder waren de afdelingen Rotterdam en Leeuwar den. In Roermond is zaterdagmorgen een autobus van het touringcarbedrijf Gebr. Op het Broek gestolen. De bus had mijn werkers naar hun werk moeten brengen, maar zover kwam het niet. Toen de chauffeur in dienst kwam, was de voor de garage geparkeerde bus weg. De politie heeft hem nog niet kun nen opsporen. De speciale trein waarmee de Russische premier, Kroesjtsjef, onderweg is van Moskou naar Boekarest, komt daar van morgen aan. Gisteravond passeerde hij de Russiseh-Roemeense grens. Kroesj tsjef zal acht dagen in Roemenië blijven. Zeven uur later bevestigde de radio van het Geheime leger dat het akkoord gesloten was. De O.A.S. had het voor stel van de Algerijnen aangenomen. Zij zou het bestand om middernacht laten ingaan. ,,Dit akkoord brengt vrede in ere en waardigheid", zei de spreker van de O.A.S. Hij deed een beroep op de Europese bevolking om zich on middellijk te verzoenen met de in heemse bevolking en met haar samen te werken aan de opbouw van het va derland, zonder inmenging van bui ten". Met dat laatste werd de Franse regering te Parijs bedoeld die in het akkoord niet is gekend. Christian Fouchet, de- Franse Hoge commissaris, heeft op de verklaringen en beloften van de O.A.S. niet gerea geerd, maar wel op de verklaring van de Algerijnse nationalisten. Het ak koord tussen de Algerijnen en de Euro peanen noemde hij niet, doch hij prees het politieke realisme dat uit de Alge rijnse verklaring sprak en zei „De Franse regering streeft alleen de na leving na van hetgeen er te Evian overeen is gekomen. Dat is samen leving en samenwerking van de twee grote gemeenschappen die het Alge rijnse volk vormen, op basis van ver trouwen. eenheid en vriendschap. Frankrijk zal van harte meewerken, zoals het heeft beloofd." In het Franse moederland heeft men met vreugde van het onderhandse ak koord kennis genomen, maar iedereen weet dat de moeilijkheden nog niet tot het verleden behoren. President de Gaulle, die bijna aan het einde was van zijn reis door het oosten van Frankrijk, zei: „Het is een beslissende dag in Algerije." Hij wilde zich er verder niet over uitlaten. De grote vraag is nu of degenen die namens de O.A.S. vrede hebben ge sloten met de Arabieren inderdaad de gehele O.A.S. vertegenwoordigen. Het Geheime leger is volstrekt geen een heid meer. Met name vraagt men zich af hoe de Franse Algerijnen in het westen, in de streek rondom Oran, zul len reageren. Oran zou immers het bol werk worden van de meest onver- zoenlijken onder de Europeanen, die er een Europese enclave van wilden maken, midden in het zelfstandige Al gerije. Een andere vraag is of de honderd- vijftigduizend Fransen die reeds uit Algerije zijn gevlucht, nu zullen dur ven terugkeren. De meesten van hen hebben in Frankrijk nog geen bestaan kunnen vinden; betrekkelijk weinig hebben het bevel van de O.A.S. letter lijk opgevolgd om de bezittingen te vernielen die zij niet konden meene men. Hiermee hangt de derde vraag nauw samen: staakt de O.A.S. nu ook haar strijd in Frankrijk? De tienduizenden ontevreden Alge rijnse Fransen, die het moederland dreigden te overspoelen, vormden een zee r gevaarlijk element. Veruit de meesten behoorden, vrijwillig of ge dwongen, tot de O.A.S. en konden zich ook in Frankrijk zelf niet aan de greep van het Geheime leger onttrekken. Hun komst betekende voor de O.A.S. in Frankrijk, die nu geleid wordt dooi de vroegere premier Georges Bidault, een aanzienlijke versterking. Uit de eerste reacties in Algiers bleek dat de Europeanen in het alge- DAMASCUS (A.P.). De Syrische regering heeft erin toegestemd dat de buisleiding voor aardgas van het Midden-Oosten naar West-Europa dwars door Syrië wordt aangelegd. Volgens de voorlopige overeenkomst zal Syrië hiervoor jaarlijks vier en half miljoen dollar ontvangen. De buisleiding zal per jaar tien miljard kubieke meter aardgas kun nen verwerken. Van olievelden in Irak. Iran, Koeweit en Saoedisch Arabië zal het gas via Jordanië,Sy rië, Turkije, Griekenland, Zuidsla- vië en Zwitserland worden gepompt naar Frankrijk en Engeland. Deze onderneming wordt gefinan cierd door Eurogas Holdings, een maatschappij die is gevestigd in Li berie. Van onze correspondent WASHINGTON In een telegram aan president Soekarno heeft Oe Thant gisteren onthuld, dat Nederland het plan-Bunker in principe heeft aanvaard. Indonesië had dat al eerder gedaan. Van Nederlandse zijde werd tot dusverre het standpunt ingeno men, dat het plan-Bunker als basis voor onderhandelingen moest worden beschouwd. Het telegram van de waarnemend secretaris-generaal van de Uno was krachtig geformuleerd. Oe Thant drong er bij de Indonesische president op aan de besprekingen met Nederland over westelijk Nieuw-Guinea „zonder verder uitstel" te hervatten. Na te hebben her innerd aan zijn vorige beroep op Soe karno in een telegram dat 6 juni werd verstuurd zegt Oe Thant: „Na- dien heeft de permanente vertegen woordiger van Nederland mij ervan in kennis gesteld, dat zijn regering in principe de voorstellen van de heer Bunker aanvaardt". De Nederlandse vertegenwoordiger, mr. C. W. A. Schürmann, heeft de nieu we formulering zaterdag ter kennis van Oe Thant gebracht. Diens her nieuwde oproep maakt duidelijk dat, als er juistheid school in de Indone sische bewering dat er verschil was tussen aanvaarding van het plan-Bun ker „in principe" en aanvaarding „als basis voor onderhandelingen", deze be wering niet langer kan worden gehand haafd. Oe Thant kan daarom terecht stellen, dat er onder deze omstandig heden geen reden is hervatting van de onderhandelingen verder uit te stellen. De Indruk schijnt gewettigd, dat de Amerikaanse druk die Nederland tot deze stap kan hebben doen besluiten, zich nu op Indonesië zal richten ten einde tot een hervatting van de be sprekingen te komen. Onze parlementaire redacteur schrijft hierover: Op Buitenlandse Zaken in Den Haag had men gisteravond geen commentaar op de berichten over het telegram van Oe Thant, waarin de uitlating van mr. Schürmann over het „in beginsel aan vaarden" van het plan-Bunker was vervat. Blijkbaar was Den Haag nog niet m het bezit van officiële berichten over dit telegram. Evenmin wilde men op het departement ingaan op de vraag in hoe verre de uitlating van mr. Schürmann, zo kort na de terugkeer in Washington van ambassadeur dr. Van Roijen, ver schilt van het tot nu toe bekende Neder landse standpunt, dat aanvaarding van het plan als grondslag van overleg met Indonesië inhoudt. Van „principiële aan vaarding" was geen sprake tijdens het jongste Tweede-Kamerdebat van 24 mei over Nieuw-Guinea. Sindsdien is dr. Van Roijen, de Neder landse ambassadeur te Washington en een van de onderhandelaars met Indo nesië, voor overleg in Den Haag geweest. Het is opmerkelijk dat kort na zijn te rugkeer in de Verenigde Staten Oe Thant in een oproep aan Indonesië mel ding maakt van een „principiële aan vaarding" en aan deze formulering de naam verbindt van mr. Schürmann, de andere Nederlandse onderhandelaar. Merkwaardig wordt het ten slotte dat men daarop in Den Haag officieel niets heeft te zeggen. meen net zo blij zijn met de plotselinge vrede als de Arabische bevolking. De zinloze verwoestingen van de laatste dagen begonnen al evenveel afkeer in te boezemen als de moordpartijen van enkele weken terug. De Franse regering zal het akkoord moeilijk kunnen erkennen. In Parijs stond het gisteravond al vast dat de vergevingsgezindheid van de veelge- kwelde Arabieren volstrekt niet be tekent dat de Franse regering ook een generaal pardon overweegt voor de terroristen van de O.A.S. Komen zij in Frankrijk, dan zullen zij hun straf zeker niet ontlopen. De voorbereiding van een nieuw proces tegen Salan gaat ook gewoon door. De Nederlandse zakenman Henri Pierrot, enkele uren na zijn thuiskomst in Heemstede. Zaterdag werd hij vrijgelaten na negen maanden in Oost- Duitsland gevangen te hebben gezeten, omdat hij zou hebben geprobeerd een Oostduitse il legaal naar West-Berlijn mee te nemen. Gisteren keerde hij in zijn woning terug en daar vertelde hij van zijn ervarin gen in Oostduitse gevangen schap. Naast hem zijn vrouw, moeder van vijf kinderen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Ruzie om een ge weigerd rondje leidde zaterdag avond voor een Haagse patat-frite- zaak tot een vechtpartij, die de 41- jarige los-werkman J. B. Hendriks het leven heeft gekost. De Hagenaar werd gisterochtend dood op bed aangetroffen. Gistermiddag werden zijn twee tegenstanders gearresteerd. Het waren de broers W., negentien en 21 jaar oud. De heer Hendriks had de zater dag avond met zijn vrouw in een café aan de Nieuwe Haven doorge bracht, dicht bij hun woning in de Nieuwe Hekkelaan. Voordat zij naar huis gingen, liepen zfe een patat- fritezaak aan het Spui binnen, waar de broers W. met lucifers het spelletje „handjeraden" speelden. H. wilde per se een keer meedoen en de broers stemden daarin toe. Toen hij verloor, weigerde de los- werkman een rondje te geven. De twee broers begonnen hem te sar ren omdat hij niet tegen zijn verlies zou kunnen. De eigenaar van de patatzaak, die vreesde dat de ruzie brokken zou geven, zette zijn klan ten buiten de deur. Op de stoep ont aardde de twist in een forse vecht partij. H. ging tegen de grond en kreeg nog een paar trappen na. Mevrouw H. nam haar man ver volgens mee naar huis. Zij waste enkele hoofdwonden e-hoon en leg de hem in bed. Toen zij gisteroch tend omstreeks negen uur wakker werd, was haar man dood. Aan de hand van foto's uit het politie-archief werd de jongste van de broers opgespoord. Hij was al eens gegrepen voor praalrijden. De jongen heeft bekend de los-werk man te hebben geslagen en ge schopt. De oudste beweert, dat hij slechts heeft geprobeerd de vechten den te scheiden. Bij de verhoren is nog gezegd, dat H. in de patatzaak met een bierfles had gedreigd, toen hij werd gesard omdat hij geen rondje betaalde. De twee jongens worden voor lopig vastgehouden, verdacht van zware mishandeling de dood tenge volge hebbend. Sectie moet uit maken waaraan de los-Werkman is gestorven. LONDEN (U.P.I.). Een dringen de boodschap is gisteren van Frank furt naar Londen gegaan: „Zeg de dokter, dat hij geen chocolaatjes eet, hij zal zijn tanden breken". De dokter was de in Nederland ge boren P. Haas. die op het vliegveld van Frankfurt een doos bonbons had gekocht. Later, toen de klant al op weg was naar Londen, ontdekte de verkoopster, dat zij een doos houten étalage-bonbons had verkocht. De klant kwam met een gaat gebit in Londen aan. Hij kreeg een nieuwe doos snoepgoed. Van onze correspondent BONN. De Westduitse huisvrou wen zullen deze week voor een kilo oude aardappelen de onwaarschijnlijk hoge prijs van DM 1.20 (een gulden) moeten betalen. In het algemeen stij gen trouwens de prijzen van levens middelen in de Bondsrepubliek op het ogenblik onrustbarend. Aardappelen worden dan ook in West- Duitsland per pond en niet per kilo ge kocht. De prijs zal deze Week met twin tig proeent stijgen als gevolg van een bij de wet geregeld besluit: met in gang van zaterdag jongstleden wordt weer een invoerrecht van 19,5 procent geheven op aardappelen afkomstig uit Frankrijk en Italië. Het ministerie van landbouw en de oppositiepartij, de S.P.D., hadden nog getracht de verbruikers een reddingboei toe te werpen in de vorm van een op schuiving van de datum waarop het invoerrecht geldig wordt. Maar de machtige Westduitse boerenorganisaties hebben zich daartegen met succes ver zet. Vorig jaar nog was de prijs van de aardappelen in West-Duitsland DM 0,70 per küo. De boeren zijn bepaald niet tegen prijsstijgingen gekant. Immers, op 23 juni komt de Westduitse aardap pelenoogst op de markt. De prijs van de binnenlandse nieuwe aardappelen zal uiteraard afgestemd zijn op die van de exportaardappelen inclusief invoerrech ten. Overigens wil de Westduitse regering voorkomen dat de nieuwe Europese HOLLANDIA De strijd in Nieuw-Guinea heeft zaterdag op nieuw twee Nederlandse militairen het leven gekost. Bij een vuurge vecht met Indonesische infiltranten in de buurt van Klamono op de Vogelkop werden de dienstplichtig korporaal L. F. Phijl uit Vaals en de dienstplichtig soldaat eerste klas (Ingezonden mededeling) BINNENYERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector f rf&tut fabrieken Zevenbergen Van onze correspondent NIJKERK. Bij een brand in een schuur van de heer Dekker in de buurt schap Halvikhuizen in Putten zijn za terdag 31 mestkalveren omgekomen; 43 kalveren werden zo zwaar gewond, dat zij moesten worden afgemaakt. Van de overige 26 kalveren die in de schuur stonden, werden verscheidene ernstig gewond. De brand was ontstaan door een defect aan een geyser. landbouwregelingen de consument al te duur te staan zullen komen. De minis ter van landbouw, Schwartz, wil subsi dies verstrekken om de prijs van een reeks agrarische produkten niet al te zeer te laten stijgen. Het gaat hier vooral om granen. Maar ook deze dam tegen de prijs stijgingen zal niet kunnen voorkomen dat het Westduitse prijspeil verder zal blijven stijgen. De kosten van levens onderhoud zijn op het ogenblik reeds vijf procent hoger dan een jaar gele den. V. A. Pouw uit Utrecht zo zwaar gewond, dat zij tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleden. Bei den waren twintig jaar oud. Zij zijn gisteren in Sorong begraven. Bij hetzelfde gevecht sneuvelden ook enkele Indonesische parachutisten. Hoeveel is niet bekend gemaakt. De andere infiltranten vluchtten het oer woud in. Zij lieten hun hele uitrus ting achter. Ook op het schiereiland Onin waarop Fak-Fak ligt raakte een Nederlandse patrouille in gevecht met Indonesiërs. Verscheidene para's sneu velden. De Nederlandse troepen maak ten onder meer mitrailleurs en gewe ren buit. De voorlichtingsdienst van het gou vernement in Hollandia heeft zater dag laten weten, dat de zuiveringsac tie in het gebied van Teminaboean op de Vogelkop „vrijwel als afgesloten kan worden beschouwd". Van de naar schatting honderd parachutisten die daar in april en mei zijn geland, zijn er nu zoveel gevangen genomen of gesneuveld, dat de overigen geen mili tair probleem meer vormen. Een Nederlandse patrouille is in de buurt van Kaimana op zoek gegaan naar vijf Indonesiërs, die vrijdag na een schermutseling met vier Papoea's, een Papoea als gijzelaar mee het oer woud introkken. Op het eiland Woendi bevinden zich nu ongeveer 175 gevangen genomen infiltranten. Onder hen zijn twintig le den van de Indonesische staatspolitie. De gevangenen werken onder meer aan de verbetering van de weg op het eiland. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot van avond: Zonnige perioden maar later kans op een regen- of on weersbui. Matige tot vrij krachtige wind, in hoofdzaak uit richtingen tus sen zuid en zuid oost. Warmer. MIES JE: Rotter dam zit goed in zijn voetbalkam pioenen. 19 juni: zon op 4.19, onder 21.03; maan op 22.13, onder 5.46. Moederwaarom vraagt u niet of Albert wil blijven eten? AMSTERDAM Het verliessaldo over 1961 van de Verenigde Hollandse Sigarenfabriek heeft 307.482 bedragen tegen een verlies over 1960 van 432.655. De gunstige invloed van de in 1960 bekendgemaakte ingrijpende re organisatie begint zich allengs in de exploitatie af te tekenen, zo zegt de di rectie. De reorganisatie heeft hoge, ten de. Ie eenmalige, kosten met zich gebracht. Het was dan ook onvermijdelijk dat de exploitatierekening van de sigarenfabrie ken, na afschrijvingen en na verreke ning van debitrente door de moeder maatschappij, met een verlies van 148.487 moest worden afgesloten. De liquidatie van de tabaks- en han delsvoorraden werd geleidelijk ter hand genomen. De verkoop van het nog be trekkelijk geringe restant zal dit Jaar zijn beslag krijgen. De liquiditeit is verbeterd, hetgeen tot uitdrukking komt in een daling van de bankschuld. ZEIST. In de eerste vier maan. den van 1962 is de omzet van de Ko ninklijke Nederlandse fabrieken van gouden en zilveren werken Van Kem pen en Begeer 15 pet. hoger geweest dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Verwacht wordt dat de voorgestelde verlaging van de omzet belasting de omzet verder omhoog zal stuwen. Dit werd meegedeeld in de vergadering van aandeelhouders. Plannen om het aantal eigen win kels uit te breiden zijn er niet. Een groot deel van de produktie wordt uit gevoerd naar Westeuropese en enkele Afrikaanse landen. Van onze correspondent BONN De Britse minister voor Europese zaken, Heath, heeft het af gelopen weekeinde in Bonn bespre kingen gevoerd met de Westduitse minister van buitenlandse zaken, Schroder. Onderwerp van gesprek was de Britse toetreding tot de Euro pese economische gemeenschap een gesprek dat officieel als „zeer open en vriendelijk" is voorgesteld. Schroder heeft de Britten in het on derhoud geen strobreed in de weg ge legd. Heath had voornamelijk de nadruk gelegd op de economische band tussen da staten van het Gemenebest en Engeland. Hierover heeft bondskanselier Adenauer onlangs voor de Britten bepaald onrust barende woorden gesproken. Gisteravond is minister Heath in Ne derland aangekomen. Nog diezelfda avond werden in de ambtswoning van minister Luns de eerste besprekingen over Europese kwesties gevoerd. Van morgen worden ze voortgezet. In een interview met een Westduits blad heeft Dean Rusk, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, over de verhouding tussen Engeland en de E.E.G gezegd „Ik ben er zeker van dat de Bondsrepubliek in de toekomstige ont wikkeling van de E.E.G. een belangrijke plaats zal innemen". Volgens Rusk hoopt ook Adenauer op recht dat de onderhandelingen tussen Groot-Britannië en de E.E.G. tot succes zullen leiden. Ook voor West-Duitsland, aldus de Amerikaanse minister, is het lidmaatschap van Groot-Britannië van de E.E.G. noodzakelijk. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het is te verwach ten dat de Eerste Kamer binnenkort een voorstel zal krijgen tot instel ling van een bijzondere commissie ter bestudering van de nota over de schrootfraude. Zoals bekend heeft minister Beerman (justitie) enige tijd ge leden op verzoek van de senaat een nota hierover samengesteld. Als de commissie met haar werk klaar zal zijn, kan een openbaar debat over de schrootfraude wor den verwacht. AMSTERDAM Zaterdag is de operazanger Gee Smith na een lang durige ziekte in zijn woning te Sche- veningen overleden. Vorig jaar zong hij in het Holland Fesrtival zijn laatste rol in Mozarts „Le Nozze di Figaro" onder leiding van Carlo Maria Giulini. Sedert 1950 was Gee Smith verbon den aan de Nederlandse Opera te Am sterdam bij welk gezelschap hij vele rollen vervulde. In het bijzonder zal men zich zijn creaties herinneren in „La Bohème" en „Katja Kabanova". De crematie van het stoffelijk over schot zal morgen op Wester'veld ge schieden.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1