GOES EEN GROTE KRIS 36™ STAD IN WORDING EXAMEN-UITSLAGEN CHR. BESTURENBOND: SOMBERE GEEUIDEN OVER GROEI VLISSINGEN St. Annaland nam hartelijk afscheid van burgemeester door Zeeland Voorivaarden Burgemeester Huber geeft zijn visie: „GEMEENTE IS U VEEL VERSCHULDIGD" wereldmerk - from America's Zaterdag 16 juni 1962y- Zeeuwsch Dagblad ZEEUWSCH DAGBLAD Rondvaartboot Grevelingen yaart weer vanaf Bruinisse Pag. a De heer J. van den Bos had vele handen te schudden Meer dan 9000 voertuigen verzekerd bij de Z.L.M. Samenwerking tussen Zeeuwse bedrijven Pak stro op auto: zwaar beschadigd 60 sigaretten in luxe verpakking f3 tobaccos Protestants-Christelijk gij het voorbereidende werk voor het houden van verkiezingen voor Provinciale Staten en Gemeenteraden worden soms vreemde dingen ge daan. De kandidatenlijsten worden vastgesteld door de plaatselijke kies verenigingen, dikwijls na ontvangen adviezen van het bestuur of van een provinciale organisatie. Dat is lo gisch. Nu komt het voor dat omtrent de volgorde van de op de lijst geplaatste kandidaten een aantal kiezers een an dere mening heeft dan de leden der kiesvereniging, die de vergadering, waarop de lijst is vastgesteld, hebben bezocht. Het gevolg daarvan is dat op een kandidaat voorkeurstemmen worden uitgebracht. Bestuursleden van kiesverenigingen en trouwe be zoekers van vergaderingen van die verenigingen hebben daar bezwaar tegen. Worden op een kandidaat, die op een niet kansbiedende plaats staat veel stemmen uitgebracht, dan kan hij zelfs met voorkeurstemmen in de Staten of in de Gemeenteraad komen. Men poogt dit te voorkomen, door op de kandidaten pressie uit te oefe nen. Voor zij op de lijst komen, moe ten zij verklaren een verkiezing met voorkeurstemmen niet te zullen aan vaarden. Wij keuren een dergelijke handelwijze af. Op deze wijze oefent de kiesvereniging dictatuur uit. Niet de politieke partijen kiezen bestuur ders en volksvertegenwoordigers, maar de stemgerechtigde Nederlan ders. Laat men nu kandidaten belo ven te zullen bedanken na met voor keurstemmen te zijn gekozen, dan bedriegt men naar onze mening de kiezers. Men moet een kandidaten lijst eerlijk en zonder een slag om de arm te houden aanbieden. Het komt ook voor dat men be paalde kandidaten uit de „staart" van de lijst laat beloven en wij hebben hier niet het oog on z.g.n. ge combineerde lijsten j tussen tijdse benoeming, d.w.z. als gevolg van vertrek of overlijden van een zittend lid, te zullen bedanken. Men laat deze kandidaat dan weten dat hij weliswaar hoog op de lijst is ge plaatst, doch uitsluitend met de be doeling uit een bepaalde kring bijv. van de middenstand of van de werk nemers stemmen te trekken. Maar om echt deel te nemen aan het werk van de fractie in de Staten of de Raad acht men hem toch niet de geschikte man. Ook een dergelijke handelwijze keuren wij sterk af. Wie een kandidatenlijst aanbiedt, moet daarmee rond en eerlijk voor de dag komen. Het werken met niet door de kiezers verwachte bijzondere voorwaarden, heeft tot gevolg dat de betekenis van de stemmingen in ve ler ogen gaat verminderen. De N.C.V.B. in Heinkenszand hield' haar maandelijkse verg. onder leiding van mevr. Heinen. Na de opening en een korte meditatie sprak ds. A. J. Kret uit Leiden over: „Ouderen en jongeren vandaag". Het personeel van een aannemings bedrijf in Axel speelde donderdag te gen een veteranenelftal van AZVV met 1—1 gelijk. 9 Enige maanden geleden schreef het hoofdkwartier van de M-brigade een op stelwedstrijd uit. Leo Hamelink uit Ter- neuzen bleek in deze wedstrijd een reis naar Engeland te hebben gewonnen met het s.s. Waterman. Ook won Leo een bronzen onderscheiding met diploma met zijn inzending naar de internationa le postzegeltentoonistelling in Kopentia- gen- Zondag 17 ium om tien uur 's mor gens zal er in de Ned. Herv. Kerk in Kapelle en jeugddienst worden gehou den waarin voorgaat ds. H. M. Strating te Goes. Zijn onderwerp is ..Pinkster geest en 'Pinksterfeest". De afdeling Kamperland van de NCVB is bijeen geweest in Renata, on der leiding van de presidente mevrouw Postma. Ds. Van Lieren uit Wolphaarts- dijk hield een lezing over „De vrije za terdag". De te Cadzand gehouden collecte in de periode van 14 tot en met 19 mei jl voor de sanatoria „Sonnevanck en Zonnegloren'heeft opgebracht 68.60. an een onzer verslaggevers j.OESIets wat mr, F. G. A. Hubersedert 1 januari, van dit jaar burgemeester van Goes, niet gauw zal kunnen worden verweten, is beperktheid van blik. In zijn visie is geen plaats voor bekrompenheid en de gedachten die hij ontwikkelt zijn logisch van constructie, vagen gren zen weg die niet meer van deze tijd zijn. Zelfverzekerd en nuchter, heeft hij zich als bestuurder tot leidraad gesteld: Het stimuleren van een har monische ontwikkeling en groei, gebaseerd op de historie, en het leiding geven in voortdurend contact met de gemeenschap. Zijn mening over Goes is samen te vatten in de woorden: Goes ontwikkelt zich tot een grote stad." 1 het toenmalige Nederlands-Indië, be zocht het gymnasium achtereenvolg gens in Zwolle, Assen en Den Bosch, studeerde rechten in Utrecht en werk te in de oorlogsjaren als advocaat- procureur in Den Haag. Na de oorlog was hij tien jaar adjunct-direkteur van een werkgeversorganisatie van Rijnreders te Rotterdam. In deze functie deed hij vele ervaringen op: de problematiek van de binnenscheep vaart, vraagstukken van fiscale, so ciale-, en juridische aard. Vervolgens was hij zeseneenhalf jaar burge meester van Ameland, juist in een periode dat het eiland werd verka veld. Hij verdiepte zich hier ook in de recreatie en de moeilijkheden en mogelijkheden van de veehouderij. Zijn verre voorzaten waren Zwit sers, die zich als emigranten vestig den in Dokkum, van waaruit de naam Huber tot een gerespecteerde klank werd in het Noorden van ons land. Het is in dit verband opmerkelijk te noemen dat zijn vrouw een Zwitserse Plaatsbepaling ALS mr. Huber praat, beslist en zeer innemend, gebaart hij af en toe. In de burgemeesterskamer van Goes kunnen we op de markt kijken, vol geparkeerde auto's, badend in -het zonlicht. Zijn visie op de gemeente Goes, vijf maanden nadat hij in dit gebouw werd geïnstalleerd, te berde gebracht, zet hij uiteen in een wijde gedachtenvlucht. Verrassend snel en ogenschijnlijk zonder nadenken be licht hij facetten van de geschiede nis van Goes en bepaalt de situatie van de gemeente in de tegenwoordige tijd. Hij trekt de lijn van -het verle den door via het heden naar de toe komst. Onzeker DE plaats van Goes in de toekomst wordt in hoge mate bepaald door de eventuele bouw van een Westerschei- debrug. de realisering van het Sloe- plan, en de vraag of in het kader Handelsavondschool MIDDELBURG De uitslag van de examens der Middelbare Handelsavond school werd bekend gemaakt door de directeur van de school, de neer Abrahamse, die in een korte toespraak de leerlingen opwekte hun studie voort te zetten. De diploma's werden uitge reikt door de voorzitter van de Vereni ging voor Handelsonderwijs, de heer J. W Kögeler. Ook deze wees de leerlin gen op het belang van voortgezette stu die en: bedankte de gecommitteerden en het personeel van de school voor hetgeen zij in het belang van het han delsonderwijs hadden gedaan. Namens de leerlingen werden woorden van danK gesproken door Karei Laport. 3-jarige cursus: Geslaagden: Janme Abra hamse. Sint Laurens; Jams Bliek, Middel burg: Centinus Geelhoed, Middelburgs Ria Geldof. Souburg; Wim Jaigt, Middelburg, Di- ni Jobse, Middelburg; Cisca KetelaarsMid- delburg; Jenneke van der Kuijl, MiddeJhurg, Lenie de Pagter, Middelburg; Piet bmke. GrijpskerkeRinus van der Slot, Middelburg. Freddy Verniel, Middelburg; Henk de Voogd Middelburg; Willem Westerbeke, Westkapel- le; Wim Weststrate, Middelburg; Jo Willem- se, Middelburg; Marga Wolf, Souburg. 5-jarige cursus: Geslaagden: Piet ®oon- man. Driewegen; Aarnout Cyvat, Koudeker- ke; Leen Jobse, Grijpskerke; David Koole, Souburg; Karei Laport, Goes; Riet Leijnse, Souburg, André van Schaik, Middelburg; Quinten van de Vrie, Biezelinge; Willy Wille- boordse. Middelburg Piet Wisse, Koudeker- ke. IIBS-A ZIERIKZEE Aan het Prof. Zeemanly ceum te Zierikzee slaagden voor het eind examen H.B.S. A de volgende kandidaten: R. P. Hogerheyde te Zierikzee; F. Kik te Bruinisse; R. M. M. Lugt te VMssimgenM. de Rijke te Zierikzee; P. J. van Sprundel te Zierikzee; C. P. H. Wurth te Brouwersha ven. Afgewezen 1 kandidaat. Kleuterleidsters MIDDELBURG. Tijdens gisteren gehouden eindexamens aan de Gemeen telijke Opleidingsschool voor Kleuter leidsters slaagden voor het diploma leidster de dames: E. J. Vertregt te Souburg, R. G. Westerveen te Vlissin- gen en W. E. A. M. de Wolf te IJzen- dijke. Tevens slaagden voor het diplo ma hoofdleidster de dames: M. C. de Buck te Terneuzen, P. M. la Gasse te Cadzand, M. v. d- Hart te Goes, R. Lu- teijn te Zuidzande, M. A. van Meenen te Breskens en I. G. J. M. van Mosse- velde te Terneuzen. Afgewezen een can didate. Bij de aan de Chr. Kweekschool voor Zeeland gehouden examens voor onder wijzer slaagden de volgende dames: A. Bonder, A. van Donk. te Goes; C. A. Bosselaar te Ellewoutsdijk; H. Doense te Vlissingen; N.H. Willemsen te Yer- seke; J. A. Jobse te Waarde en de he ren: M. E. Baan te Middelburg; A. B. de Bruijne te Kamperland; M. J. Hui- bregtse te Wissenkerke, MIDDELBURG. De dames Ina de Pree en Matty Bierens uit Schore be haalden de akte Bekwaamheid als leid ster bij het kleuteronderwijs. ifi Begunstigd door prachtig weer hebben de oudenv van dagen van Grijpskerke hun jaarlijkse rijtoer ge maakt. Met twee autobussen werd via Noord- en Zuid-Beveland naar Brabant gereden. De te Colijnsplaat gehouden collecte voor het sanatorium Sonnevanck bracht 261,90 op. WKjÊLJL., L in de burgemeesterskamer van het Goese stadhuis. van het Kreekrakplan een binnen- vaarthaven in de Oosterschelde zal komen. Door deze onzekerheden wordt het moeilijk een prognose van de toekomst te geven. Vast staat dat de bouw van de Oosterscheldebrug Goes onder de rook van Rotterdam zal brengen en dat de stad, centraal ge legen in het Beneluxgebied, van be tekenis kan worden in het toekomsti ge Europa. De verwezenlijking van de Oosterscheldebrug zal een grote in tensivering van het verkeer met Goes, als agrarische stapelplaats, tot gevolg hebben. Mogelijkheden DIT betekent vele uitbreidingsmogelijk* heden op elk gebied, is de stellige overtuiging van de heer Huber. Al lereerst: Meer kansen op industriali satie. De randstad heeft een neiging tot het afstoten van kleine bedrijven. Deze tendens moet door het gemeente bestuur angstvallig in het oog worden gehouden. Willen we industrie aan trekken, dan moeten we zorgen ver keerstechnisch „bij" te zijn. We moe ten voldoende parkeerruimte hebben, een goed bodecentrum en accomoda- tie voor de binnenscheepvaart. Wat het laatste betreft: het kanaal naar de Oosterschelde is te smal en dt sluis te klein. Hier wordt aan ge werkt, maar de kosten zijn niet ge ring. In ieder geval ziet het er naar uit dat deze hele ontwikkeling Goes in toenemende mate tot groei zal bren gen. Achterland DE heer Huber stelt dan met nadruk dat het gevolg hiervan niet mag zijn dat de stad de levenskracht van de omliggende dorpen gaat opzuigen. Het belang van Goes is evenmin,als dat van deze gemeenten, hiermee gediend omdat Goes als voorzieningsgemeen te slechts wel kan varen bij een vi taal achterland. In dit verband prijst de burgemeester de middenstand van zijn gemeente. „Ik neem mijn petje af voor wat zij tot stand hebben ge bracht." In kinderschoenen DE ontwikkeling van het toerisme, die heel belangrijk kan worden, staat op de Bevelanden nog in de kinder schoenen. Het voordeel hiervan is dat de zaken degelijk kunnen worden aangepakt en dat lering kan worden getrokken uit de experimenten di# in andere recreatiegebieden zijn 'we lgepast. Er zijn niet alleen grote sen voor de watersport, maa: streek kan ook bogen op een sc terend landschap. Voor ons zal het daarom een plicht zijn harmonie te scheppen tussen stad en landschap. We zullen zuinig moeten zijn op elk grassprietje en elke boom. De bin nenstad van Goes is heel bekoorlijk en dient zo gaaf te worden bewaard. De binnenstad zal enerzijds goed be woonbaar moeten zijn en andcrzijö* zal het historisch gegroeide moeter worden behouden. Mede vanuit dit gezichtspunt zou het toe te juichen zijn wanneer de in het centrum ge vestigde bedrijven naar de industrie terreinen zouden kunnen worden ver plaatst. Industrieterreinen: Omdat de gemiddelde Nederlander de helft van zijn leven op zijn werk doorbrengt moet minstens zoveel zorg worden besteed aan een industrieterrein al» aan een wooncentrum. Zwembad IN de ontwikkeling van Goes tot een grote stad, zullen speelplaatsen voor de jeugd, volkstuinen en sportaccom modatie verder een dringende nood zaak worden. De aanleg van een zwembad is in een nabij verschiet, voegde de heer Huber hieraan toe. De gedachten van de burgemeester gaan in de richting van het stichten van een cultureel centrum. Voor cul tureel genot op hoger niveau is het aantal' inwoners nóg te gering. Er kan alleen nog maar sprake zijn van een bescheiden aanzet. ZIJN indruk van de bevolking? Ik vind Goes een boeiende en mooie stad met vooral een prettige bevolking. Door veel onderling contact hoop Ik be grip tussen het gemeentebestuur en de burgerij te bevorderen. (BRUINISSE. Met ingang van maan dag 18 juni zal de rondvaartboot „Lode- wijk" weer gaan varen. Deze boot wordt daarvoor, evenals vorig jaar, weer in de haven te Bruinisse gestationeerd. De eerste weken wordt alleen op ver zoek 's middags om twee uur gevaren, maar naarmate de vakanties naderen, zullen naast diensten op verzoek, ook vaste afvaarten plaats vinden. Een tochtje met de „Lodewijk" duurt anderhalf uur. VLISSINGEN. Het 58ste jaarverslag van de christelijke besturenbond Vlissingen over 1961 laat sombere geluiden horen over de groei van de ze gtad. „Ondanks volledige werkgelegen heid en industriële expansie aller- we,ge blijkt helaas dat deze groei aan Vlissingen bijna ongemerkt voorbijgaat", aldus hèt verslag dat verder gaat met op te mer ken: „Een inwonertal dat bijna niet toeneemt. Geen uitbreiding van werkegelegeniheid. De ver wachting dat de ingebruikstelling van de reparatiewerf in het Zuid- sloe aan meer handen werk zal verschaffen betwijfelen wij. Door een verschuiving van seheeps- nieu-Wbouw naar reparatie zal geen of weinig werkverruiming optreden." Het jaarverslag zegt voorts: „Wij kunnen van Vlissingen niet zeggen dat het een stad is die wordt gestuwd door dynamiek en ondernemingslust, onze in drukken in organisatieverband maken daar geen uitzondering op. Waar men zich al eens Iaat gaan betreft het meest al kritiek, kritiek, die in vele gevallen niet gevolgd wordt door initiatieven. Dit schrijvende moeten wij ongetwijfeld denken aan de veranderingen die zich voltrekken in de oude binnenstad. Hoe wel wij met genoegen constateren dat dit stadsdeel een ander gezicht gaat krijgen en de sociale toestanden in de hand werkende situatie zal ophóuden te bestaan om plaats te maken voor een i'erhonic" I,I,,1 moderne stedebouwkundige conceptie, -^ernerus «aar UOSieilfie onder de gezinnen met meerdere kin deren is groot. Gezien de vermoedelijk niet goedkope grond zal wonen in de nieuwe binnenstad wel eens op finan ciële bezwaren kunnen stuiten. Een te grote concentratie van de opeen gesta pelde wooneenheden tussen Walstraat en Bellamypark lijkt ons dan ook eer. minder aantrekkelijke oplossing. Gezien de nog steeds grote behoefte aan een gezinswoningen vrijgen wij ons zelf wel af of het vrijwel parallellopen van de saneringsplannen en het uitbreidings plan deze vorm van woningbouw, die toch al zo traag op gang komt, niet na delig beïnvloeden. Wij kunnen slechts hopen dat dit niet het geval zal zijn, me te belangstelling die er bestaat voor het krijgen van grond in Paauwenburg." De voorbereidingen van de besturen bond met betrekking tot de woning bouw in het plan Paauwenburg hebben vaste vormen aangenomen. Twee defi nitieve plannen zijn uitgewerkt. Het eer ste omvat de bouw van elf eengezins woningen, het tweede acht bungalows in de vrije sector. Voor Vlissingen doet zich t.a.v. de pre- miebouw nog een extra moeilijkheid voor. Zij, de maximaal toegestane stichtingskosten voor deze gemeente vastgesteld op S 24.000 voor Paauwen burg, nog steeds gemeente Koudeker- ke, bedraagt deze kostengrens 22.000. Dit als gevolg van de Indeling in ver schillende gemeenteklassen. Een rege. ling die alleen gewijzigd kan worden indien Koudekerke in dezelfde klasse wordt ingedeeld als Vlissingen of, en dit is de tweede mogelijkheid, wanneer Paauwenburg met de (al jaren slepen de) gemeentelijke herindeling bij Vlis singen wordt ingedeeld. Tot dusverre 'heeft noch het een noch het andere plaatsgevonden en blijven de gegadig den fa het onzekere. VLISSINGEN. De te VUssingen ge stationeerde nettenlegger Hr. Ms. „Cer berus" zal gedurende dit weekeinde de haven van Oostende bezoeken. Het be- zoek, dat wordt afgelegd tezamen met plaats wel zo aantrekkelijk moet wor- j Hr. Ms. oceaanmijnenveger „Onverdro- den geacht. Het aantal gegadigden voor ten", geldt als opluistering van de daar een vrije eengezinswoning, met name I te houden kapellenfeesten. tijzen er toch wel enige bedenkingen. Wij vragen ons af of de beschikbaar komende ruimte, met name in het sa neringsplan, tweede fase, als woon- (Ingezonden mededeling) St. ANNALAND. Onder een waarlijk overweldigende belang stelling is gistermiddag door de bevolking van St. Annalnd van haar leort geleden tot Gedep. Staten gekozen oud-burgemeester, de heer J. van den Bos, afscheid genomen. Dit afscheid had een hartelijk karakter en de vele sprekers konden vaak een wat ontroerd en welgemeend woord van dank van de scheidende burgervader in ontvangst nemen. van Beheer van de waterleidingmaat schappij bood burgemeester mr. A. J. van der Hoeven van Tholen enveloppes met inhoud aan ter uitbreiding van de bibliotheek der scheidende. Namens 38 plaatselijke vereni gingen bood de voorzitter van de Dorpsgemeenschap, de heer C. J. C. Boot, enige cheques aan. Ook spraken nog de heer J. W. Peters namens het IZA Zeeland en bur gemeester L. J. de Jonge van St. Philipsland. Daarna werd gretig gebruik gemaakt van de gelegen heid persoonlijk afscheid te ne men van het gezin Van den Bos. GOES. Tijdens d'e algemene le denvergadering van de onderlinge ver izekeringsmaatschaippij voor motorvoer tuigen in Goes gehouden werd mede gedeeld dat het aantal verzekerde voertuigen de 9000 heeft overschreden. De sehadeuitkering was hoger dan in 1960, maar de resultaten waren in 1961 toch niet onbevredigend. De w.a. voorwaarden werden 1 januari nog in die zin gewijzigd dat het risico van 25 gulden is kamen le vervallen. Hier staat tegenover dat de premie met een gering bedrag is verhoogd. In de ze vergadering werd verder het jaar verslag goedgekeurd. De waarnemend burgemeester van St. Annaland, de heer J. Moerland, opende in het bijna geheel gevulde dorpshuis een openbare vergadering waarna hij een besluit gedateerd 12 juni voorlas waarin de heer J. van den Bos met ingang van 14 juni eer vol ontslag werd verleend als burge. meester van de gemeente. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. het ge zin van de heer Van den Bos, gemeen- tepersoneel, hoofden van scholen, af gevaardigden der drie kerkgenoot schappen, burgemeesters van het eiland Tholen en St. Philipsland enaf- gevaardigden van bijna alle plaatselil- ke verenigingen. De heer Moerland zei dat het ge noegen dat de benoeming van de heer Van den Bos in zijn hoge func tie werd getemperd door het af scheid van St. Annaland. In de acht jaar waarin hij met de burgemees ter had samengewerkt was veel tot stand gekomen. De wethouder stipte o.m. aan de bouw van de burge meesterswoning. de bouw van 118 woningen in het uitbreidingsplan, dc aanleg van een nieuwe haven en demping van de oude, de aanleg van een rioolgemaal en een sportveld, de bouw van het dorpshuis en ver betering van de straten. De raad werkte aan de verwezenlij king van deze werken mee maar zon- der de burgemeester was er niet veel van terecht gekomen, aldus wethouder Moerland. „De gemeente is u veel verschuldigd", besloot hij, waarna hij het gezin Van den Bos veel geluk tot Burgemeester J. van den Bos van St. Annaland voor het laatst in gezelschap met zijn wethouders J. Moerland en G. Goedegebure. wenste. In een kort wederwoord zei de heer Van den Bos de wethouder dank voor zijn woorden en voor de steun in ■de acht jaar. Verder dankte hij ook de raad en hei secretariepersoneel De 87-jarige wethouder G. Goedege bure had niet gedacht op zijn hoge leeftijd nog afscheid te moeten herken van de familie Van den Bos. Namens de raad en het gemeentepersoneel bood hij de oud-burgemeester een polshorlo ge aan. „St. Annaland heeft in die acht jaar goed met u getroffen", wa ren de slotwoorden van de wethouder die de scheidende ook nog een boeken- bon overhandigde. De eerste ambtenaar ten secretarie zei dat de gemeente moeilijke jaren achter de rug had maar dat er toch veel was bereikt. „Iedereen had trou- wens een onbeperkt vertrouwen in bur gemeester Van den Bos". Nadat de heer Van den Bos alle sprekers persoon lijk had bedankt sloot de voorzitter Moerland de openbare vergadering. Daarna sprak ds. L. G. Zwanenburg uit Stavenisse als consulent van de Ned. Herv. Kerk. Hij was de burge meester erkentelijk voor diens bemoei enissen inzake de uitbreiding van het kerkgebouw in St. Annaland. Namens alle burgemeesters, secretarissen en ontbangers van het eiland en de Raad GOES. Na een bespreking tussen vertegenwoordigers van een aantal Zeeuwse bedrijven is besloten te po-gen een grotere samenwerking tussen deze bedrijven te bewerkstelligen. Een Con tactcentrum Zeeuwse bedrijven" is opge richt. Het voorlopig -secretariaat berust bij het Economisch Technologisch In- stituut voor Zeeland en wordt waarge nomen door de bedrijfseconoom drs. G. J. Baarsipul. De bedrijven zullen bin nenkort nader spreken over de vorm van samenwerking, uitgifte van folders, oprichten van een contactorgaan en o.a. het deelnemen aan tentoonstellingen. De eerste oriënterende bespreking stond onder leiding van de heer G. N. van Ginikel en men sprak in hoofdzaak over de mogelijkheid dat bedrijven on derling werk uitbesteden, waardoor o.a. kleine bedrijven meer rendabel gemaakt kunnen worden. Deze bedrijven kunnen grotere opdrachten aanvaarden en dan weer overleg plegen met een groot be drijf in het gewest, dat over machines beschikt o.?| deze grote opdrachten uit te voeren. De heer ir. J. F. Clausen uit Velsen heeft de Zeeuwse onderne mers op de te Goes gehouden contact dag voorlichting gegeven over de uitbe steding van werk. BRUINISSE. Een vrachtauto van de fa. J. van der Vlist uit Wijngaarden, bestuurd door de chauffeur A. C. de B reed donderdagmiddag op Rijksweg 18 naar het veer te Zijpe, toen in de be ruchte bocht bij de Oudedijk enkele pak ken stro van de auto afvielen. Een pak kiwam terecht op de personen auto van de heer A. Naaktgeboren uit Piutters- hoek, die daar juist passeerde en in de richting Zierikzee reed. Dat betekende tevens het einde van de rit, want de personenauto werd zo zwaar beschadigd, d-at deze moest worden weggesleept.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3