aanse regering zet alle Sp zeilen bij tegen rebellen EEN FIETS Subandrio: Pas regeling mogelijk na overwinning Engeland gaat met Euratom onderhandelen Ned. classis Nieuw-Guinea wekt tot eenheid der kerk MAAN STAAT GOED VOOR INFILTRATIE 'II ^VADER'bAG Nehroe nog steeds van Migs gecharmeerd won NIETS! ««mtuzüN! éénvoudig; •Tvondig beter! SPONTANE" BETOGINGEN EN PERSCAMPAGNE Genève verwacht nieuw offensiefvan China Bag. 1 M Probeer eens NIEUW-GUINEA Geschenken voor militairen vrij van rechten Invoer en produktie van kolen in april gedaald VIER AANSLAGEN OP SOEKARNO Jongetje onder vuilnisauto 11 Juwelier dupe van wisseltruc In zwembad verdronken Onder ons gezegd, old boy: een man is héér in GENTLEROYS Open brief aan geref. en hervormde synodes Handelsovereenkomst F rankrijk-Rusland op lange baan De plaats van de chr. school Drs. Aarden genoemd als opvolger van Kamerlid Koersen ELKE DAG -3 MAANDEN LANG DIT ZIJN DE WINNAARS YAN DE NEGENDE WEEK STAAT U HIER DE VOLGENDE WEEK BIJ? Donderdag 14 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Ingezonden mededeling) ADRID. Uit vele delen van Spanje zijn, zoals al was voorspèTd, meldingen ge komen over „spontane betogin gen" van boeren en arbeiders ten gunste van het regime- Franco en tegen de „oproer kraaiers" uit München. Arriba, het officiële orgaan van Fran co's Falanigepartij, ontkrachtte de berichten echter zelf door te vermelden dat het initiatief tot de meeste bijeenkomsten ge nomen was door de Falangisti- söhe beweging. Op die bijeenkomsten waren de deel nemers aan het Münchense congres gehekeld als vijanden van Spanje die in communistisch v vaarwater dreven. Dezelfde mening-werd verkondigd in vele hoofdartikelen in de Spaanse (ge censureerde) pers, die de campagne tegen de Münchense rebellen aanmer kelijk heeft verhevigd. Opnieuw zijn er gisteren oppositie leiders naar de Canarische eilanden verbannen nadat zij waren terugge keerd van het Europese congres in München, waarbij tezamen met Spaan se ballingen tegen Franco's dictatoriale bewind hadden geageerd. Vreedzaam De Spaanse - monarchistische balling en spreker op het congres in München, Gil Robles, heeft" in Parijs verklaard dat het doel van de uitgeweken Spaan se ontevredenen en van de Spaanse oppositie is een tweede burgeroorlog te vermijden. Daarom streeft men naar een geleidelijke en vreedzame evolu tie die echter w^ op korte termijn een einde moet ritóken aan het bewind- Franco. Robles distantieerde zich met stelligheid van elke communistische be- invloeding en „npemde de oppositionele groepering va.n-^jbhristen-democraten, socialisten en democraten zelfs uit- drukelijk anti-communistisch. Intussen houden zich al enkele dagen twee Spaanse marineofficieren schuil op de ambassade van Ecuador in Ma drid. Het is voor het eerst sedert de burgeroorlog dat Spaanse onderdanen op een buitenlandse diplomatieke ver tegenwoordiging politiek asiel hebben gevraagd. Hpge. jiladrileense ambtena ren schij nen het werk te stel len dat deze officieren worden uitge leverd om voor een krijgsraad te kunnen worden berecht. De beide officieren zouden onlangs al terecht gestaan hebben wegens het aanzetten tot staken en het verspreiden van tegen de regering gericht propagandamateri aal onder het marinepersoneel van de vlootbasis Cadiz. In Madrid is gisteren op straat een bom van geringe kracht ontploft, de derde in een week tijds. De man die de bom bij zich droeg kwam om, en twee voorbijgangers raakten gewond. Agitatie Ook in het aangrenzende Portugal is er nog geen eind aan de agitatie van de laatste maanden gekomen. Volgens een officieel communiqué heeft de staatspolitie vier leiders van de ver boden communistische partij gearres teerd. Op hen' gêvonaen pamfletten zouden overduidelijk uitgewezen heb ben dat de recente onrust onder de studenten van de universiteiten van Lissabon en Coimbra van communisti sche zijde geïnspireerd was. De commu nisten zouden zelfs verzetscellen op gericht hebben om een omwenteling te bewerkstelligen, aldus de verklaring. i Ingezonden mededeling) andere zenuw-middelen» zelfs de duurste welke er zijn, dan komt U toch terug op Mijnhardt's Zenuwtabletten, omdat deze Uw zenuwen vlug kal meren, U rustiger stemmen en de zenuwen meester doen blijven. r J mam Gil Robles, de verbannen Spaanse op positieleider, heeft gisteren in Parijs be toogd dat een omwenteling in Spanje moei komen langs lijnen van geleidelijk heid, en niet door een bloedige tweede burgeroorlog. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Geschenkzen- diingen aan militairen in Neder lands Nieuiw-Guinea zuilen binnen afzienbare tijd worden vrijgesteld van invoerrecihten. Het gouverne ment in Nieuw-Guinea werkt aan een daartoe strekkende regeling. Deze regeling volgt dan op het on langs genomen besluit dat militai ren brieven naar Nederland port vrij kunnen verzenden. Het Tweede-Kamerlid J. Zwanik- ken (kath.) had juist eergisteren de- minister van defensie en de staats secretaris van binnenlandse zaken om een dergelijke vrijstelling ge vraagd. Op het ogenblik kunnen slechts pakjes met een waarde van ten hoog ste 25 gulden vrij van invoerrechten worden verstuurd. Vele soldaten heb ben hun familieleden in Nederland al verontwaardigd geschreven dat zij de invoerrechten, moeten betalen van hun soldij, die voor een dienstplich tig soldaat in Nieuw-Guinea 45 gul den per maand bedraagt. De eerste militair die in Nieuw-Guinea is ge sneuveld had in zijn laatste brief naar huis nog verbitterd geschreven dat hij een hoeveelheid sigaretten, die zijn ouders hadden gestuurd, niet in ontvangst kon nemen, omdat hij de negentien gulden invoerrechten die hij moest betalen niet bezat. DEN HAAG. De Nederlandse in voer van kolen is in april gedaald tot 834.896 ton tegen 734.096 ton in maart. Ook de produktie is teruggelopen, nl. van 955.652 ton in jnaart tot 881.074 ton in april. Deze cijfers dragen een voorlopig karakter. SINGAPORE Sinds 14 mei zijn vier pogingen - ondernomen om presi dent Soekarno te vermoorden. Aldus berichten die in Singapore zijn ont vangen. Op 14 mei was de Indonesische pre sident aan de dood ontsnapt, toen in de tuin van het paleis Merdeka een aanhanger van de Darul Islam met een pistool begon te schieten. Soekar no bleef ongedeerd, maar vijf ande ren werden gewond. Ook van de nieuwe pogingen hebben aanhangers van de Darul Islam de schuld gekre gen. HEEZE Toen hij naar zijn zusje aan de overkant van de straat wilde lo- oen, is gisteren in Heeze de achtjarige J. van der Velden door een achteruitrij dende vuilnisauto overreden. Het kind was op sla,g dood. Van onze correspondent GENÈVE In Genève, dat al sinds maanden het toneel is van inter nationaal overleg over de kwestie-Laos, verwacht men nu dat de Chinezen de conferentie van veertien landen zullen proberen te gebruiken als propa- gandaforum om 'de eis te lanceren dat Amerika zijn troepen uit Siam aan het einde van deze maand terugtrekt. Diplomaten van Westelijke landen die bezig zijn de conferentie, die nog in een toestand van sluimer verkeert, weer tot actie te wekken, zeiden dat de Chinezen waarschijnlijk ter conferentie een serie aanvallen zullen lanceren op de aanwe zigheid van Amerikaanse troepen en vlootstrijdkrachten in Siam. Zij zullen er vermoedelijk op wijzen dat er nu in Laos een coalitieregering is gevormd, dat dus dp crisis in en rondom dat land achter de rug is en^ dat er dus geen enkele reden - meer bestaat om Amerikaanse troepen lang de Mekon.g (de rivier die de grens tussen Laos en Siam vormt) te hand haven. Deze Amerikaanse versterkingen waren enkele weken geleden naar Siam gezon- inqezonden mededeling) den toen communistische troepen door de linies van het koninklijke leger van Laos waren gebroken en dreigden geheel Laos te bezetten. Men verwacht dat de conferentie van veertien landen aan het einde van deze maand weer aan het werk zal gaan om het verdrag over de eeuwige neutrali teit van Laos te bezegelen. De confe rentie is sinds januari niet meer bijeen geweest en de meeste delegaties zijn ingekrompen tot een of twee man. De volgende week al worden de delegatie leiders terugverwacht. DEN HAAG. De wisseltruc met ver- lopen Duits geld blijkt nog steeds op te gaan. Een winkelier in de Javastraat in Den Haag verkocht gisteren een cassette van 430 gulden aan een 33-jarige Neder lander, die in gezelschap van een goed Duits sprekende dame was. De man betaalde met een verlopen Duitse Reichsbanknote van duizend mark uit de jaren twintig. De winkelier schat te het biljet op negenhonderd gulden. De man kreeg daarop 470 terug. Hij gaf een adres op waar de cassette moest worden bezorgd, maar later bleek dat adres te zijn gefingeerd. De winke lier waarschuwde toen de politie. Uit de beschrijving die hij van de man en de vrouw kon geven bleek de politie dat deze man ook in andere plaatsen de truc heeft toegepast. De man is 33 jaar en heeft geen vaste woon- of ver blijfplaats. Doorgaans koopt hij waarde-artikelen van enkele honderden guldens en om geen argwaan te wekken laat hij deze dan bezorgen. Achteraf blijken de bezorg adressen gefingeerd te zijn. Hij betaalt meestal met briefjes van duizend of twee duizend mark. FyJAKARTA Als niet eerst de militaire kra-cht van de Nederlan ders wordt gebroken, zal het moei lijk zijn tot een regeling van de kwestie-Nieuw-Guineia te komen. Deze dreigende taal kwam gisteren uit de momd van Indonesiës mi nister van buitenlandse zaken Su bandrio na een vergadering van de „bevrijdingsstaf voor West-Irian" in Djakarta. Bijna tegelijkertijd verklaarde de chef van de operationele staf, generaal- majoor Jani, dat de deur voor onder handelingen die in een vreedzame oplossing van het geschil zouden moe ten resulteren, zeker open blijft. „Al is het minder wijd", voegde hij eraan toe. In deze uitlatingen passen ook de woorden van president Soekarno, ge sproken op de vergadering van de bevrijdingsstaf. Hij zei, dat Nederland nu het versterkingen naar Nieuw- Guinea blijft sturen er kennelijk niet voor voelt de kwestie op vreed zame wijze te regelen. LAATSTE UUR Subandrio zei in zijn verklaring nog, dat de militaire leiding is aangespoord tot paraatheid voor „het onvermijde lijke laatste uur". Even later zei Jani nadat hij had laten weten, dat Indonesiës standpunt in de kwestie „onwrikbaar was als voorheen" dat de strijdkrachten klaar staan om „ieder ogenblik de sprong te maken". Eerdere dreigingen met een invasie zijn? in Amerika voor het republikein se congreslid Edwin B. Dooley aanlei ding geweest tot scherpe kritiek op de regering-Kennedy. Dooley had het ministerie van defen sie gevraagd of de Verenigde Staten wel of niet wapens aan Indonesië leve ren. Hij kreeg antwoord, maar de brief was aan alle kanten met „Geheim" bestempeld. „Daardoor kan ik de kie zers niet naar behoren inlichten over een situatie die elk ogenblik explosief kan worden", merkte hij op. „Indonesië heeft gedreigd Nieuw-Guinea te zul len bezetten en de Russen hebben on langs waarborgen gegeven dat meer wapens aan Soekarno zullen worden geleverd. Het Amerikaanse volk heeft het recht zélf te beslissen of onze regering al dan niet een beleid aanhangt, dat zou kunnen leiden tot een botsing tus sen de door communisten geïnfil treerde Indonesische strijdkrachten en eenheden van onze bondgenoot in de Navo, Nederland." Van onze correspondent LONDEN Verwacht wordt dat op 3 juli in Brussel een begin ge maakt wordt met de onderhandelin gen die moeten leiden tot een Brits toelreden tot Eurotom, de Europese gemeenschap voor ke-rnenergiie. Namens de Britse regering wordt dain een uiteenzetting gegeven van de problemen die verbonden zijn aan de komende onderhandelingen. Intussen werden in Londen gisteren de besprekingen afgerond die daar de laatste weken werden gevoerd door de Australische premier Menzies en de vice-premier van Nieuw-Zeeland, Mar shall met leden van de Britse regering. Zoals bekend zijn deze twee landen zeer ongerust over de mogelijke gevol gen die zij zullen ondervinden van een Britse toetreding tot de gemeen schappelijke markt. Minister Marshall zei dat gisteren nog eens nadrukkelijk. Voor zijn land gaat het vooral om de zuivel waar Nieuw-Zeeland in zulk een grote mate van afhankelijk is. Wordt er geen af doende regeling getroffen voor een ononderbroken export van de Nieuw- zeelandse zuivelprodukten, dan zal dat rampzalige gevolgen hebben voor dat land, aldus betoogde de minister. MEMORANDUM De economische commissie van het T.U.C., het overkoepelende orgaan van de Britse vakverenigingen, besloot gis teren een memorandum op te stellen voor minister Heath, die de onderhan delingen van Engeland met de E.E.G. leidt. In dat memorandum zet de T.U.C. zijn standpunt uiteen over het vraagstuk aan die onderhandelingen verbonden. Het T.U.C. zal van de regering eisen dat het er voor zorgt dat de E.E.G. het recht van aangesloten landen eerbie digt een politiek van volledige werk gelegenheid te volgen. Voorts eist het vakbondsorgaan de zelfde waarborgen voor andere poli tieke gedragslijnen zoals nationalisa- het uitvoeren van plannen op lange termijn. Volgens George Woodcock, alge meen secretaris van het T.U.C., oefe nen de vakbonden thans nog te weinig invloed uit op de gemeenschappelijke markt. Van onze correspondent EINDHOVEN. Zonder dat iemand er iets van heeft gemerkt is gister middag in het zwembad De Kienehoef in Sint Oedenrode in Noordbrabant de zestienjarige P. Sc'hlosser verdronken. Zijn lijk werd ontdekt toen een zwem mer op iets hards dook. Ingezonden mededeling HOLLANDIA Uitgehongerd en uitgeput door de ontberingen die hij in het oerwoud had geleden, heeft op het schiereiland Onin een Indonesische sergeant zich overge geven aam een patrouille Nederland se militairen. De sergeant had één van de pam fletten bij zich die de afgelopen dagen door Nederlandse vliegtuigen zijn uit geworpen en waarin het gouvernement van Nieuw-Guinea de infiltranten wijst op het hopeloze van hun toe stand. Het was de eerste parachutist die de in het pamflet gegeven raad opvolgde. Langs de kust worden inmiddels allerlei maatregelen genomen om nieuwe infiltraties door de lucht te voorkomen. Ofschoon men niet over aanwijzingen beschikt dat Indonesië inderdaad nieuwe acties voorbereidt, houdt men er rekening mee, dat bin nenkort wederom vliegtuigen met parachutisten bij of boven Nieuw- Guinea zullen verschijnen. De verwachtingen zijn gebaseerd op het feit, dat de maan vol aan het worden is. Sinds een maand zijn geen luchtlandingen meer voorgekomen, omdat zonder heldere maneschijn oriëntatie vanuit de lucht onmogelijk is. Morgen vertrekt de ja—'r Hr. Ms. Overijssel naar Nieuw-Guinea. Het schip maakt de reis via het Panama kanaal. ROTTERDAM. Volgend seizoen gaat het Rotterdams Philharinonisdh Orkest twee buitenlandse tournees on dernemen. In het najaar gaat het orkest naar En geland voor concerten in Londen, Leeds, New Castte en een radio-optreden. Vol gend jaar zal het orkest deelnemen aan het festival in Straatsburg. Van een medewerker UTRECHT. De classis van Neder landssprekende gemeenten der Evange lisch Christelijke kerk op Nederlands Nieuw-Guinea heeft in een open brief aan de synodes van de Hervormde kerk en de Gereformeerde kerken in Neder- geschreven over het streven naar meer eenheid tussen deze heide grote Neder landse kerkengroepen. In deze Nieuw- Guinese gemeenten leven leden van zeer verschillende Nederlandse kerken sa men. Deze gemeenten vormen samen een classis temidden van de Papoese gemeenten van de ECK, ongeveer zoals de Waalse gemeenten deel uitmaken van de Hervormde kerk in ons land. Hoewel de ECK onder eigen opdracht en verantwoordelijkheid leeft en een specifiek Nieuw-Guinese roeping ont vangen heeft, blijft zij ten diepste genteresseerd in het Nederlandse kerkelijke leven, -gezien haar historie en de vele banden die haar .bestaan nog binden met de kerken in Neder land, zo schrijft de classis. Met grote aandacht slaat zij de pogingen gade, die officieel of -anders-zins on dernomen worden om te komen tot grotere samenwerking en zelfs uitein delijke eenheid van d'e Gereformeerde kerken en de Hervormde kerk. Het is de classis een behoefte de Ne derlandse isynodes kennis te geven van het feit dat in de zondagse bij eenkomsten en in het persoonlijke le ven van velen barer leden de gebeden voortdurend worden opgezonden voor de eenheid en waarheid en liefde van de kerken waaraan de ECK voor haar bestaan zoveel te danken heeft en waarin zij zich met gelijke liefde verbonden weet. Voortdurend gebed Hetis de classis voorts een behoefte te getuigen van de dagelijkse vreugde die haar .geschonken wordt door de Koning der kerk in de eendrachtige .samenwerking binnen de ECK door hen, die in Nederland tot verschillen de kerken behoorden en, naar het scheen, door onoverkomelijke bar rières van elkaar gescheiden wer den. De brief ontveinst zich niet dat men binnen de ECK in zeer 'gunstige om standigheden verkeert, o.m. doordat men deel uitmaakt van een jonge kerk. ,Toch willen wij met grote dankbaar heid .getuigen van de bestaande een heid die in het bijzonder steeds, weer openbaar wordt rondom de ene avond maalstafel. Wij weten ons bevoorrecht te leven in de noodzaak om samen verder te gaan in wat wij door Gqds zegen samen ontvangen hebben, en om inzake .dikwijls zeer belangrijke kwesties een beslissing te nemen (wij noemen bijvoorbeeld de kerkelijke tucht, vragen rondom kerkrecht, de sacramenten enzovoort)." Zichtbaar bewijs „Onze eenheid kan zeker niet verklaard worden uit menselijke welwillendheid en een gunstige situatie alléén, maar is voor ons een zichtbaar bewijs van de waarheid dat God ons leidt door zijn heilige Geest wanneer wij elkaar willen vinden in de ene Heer." Over het zoeken naar wegen om te ko men to.t eenheid van hen die geschei den leven, al belijden zij één Heer -en Heiland, zegt de brief: „Wij beseffen zeer goed -dat wij ons te onthouden hebben van advies in een materie waarover wij niet tot oorde len bevoegd zijn (nog afgezien van haar uiterst gecompliceerd en deli caat karakter). Het is echter onze vreugdevolle taak om van de. grote dingen die God in dit opzicht onder ons gedaan heeft te getuigen, juist te genover de kerken in Nederland waar aan wij ons zozeer verbonden weten. Wij geloven namelijk, dat wanneer God ons tot eenheid roept, daarmee ook de mogelijkheid is gegeven tot deze eenheid." De brief besluit: „Bij alle gebreken die ons kerkelijk leven en werken op Nieuw-Guinea aankleven en bij alle specifieke moeilijkheden waarvoor de kerk op Nieuw-Guinea zich geplaatst ziet, hopen en bidden wij dat u de we gen zult mogen vinden die leiden tot het ontvangen van dezelfde vreugde die wij mogen ervaren: he.t gezamen lijk werken en getuigen in de dienst van Hem die zich noemt de goede Herder van de éne kudde waarvoor Hij zijn leven heeft ingezet". De brief is namens de in Manokwari vergaderde classis ondertekend door het moderamen: ds. S. S. van Dijk, praeses, en ds. P. B. W. Polvliet, scriba. (Ingezonden mededeling) LIGHTER «10.- Tafelaansteker 16.50 Voor de handel: B. D. LEEFSMA N.V. AMSTERDAM Kerkstraat 25 Telefoon 020—35047—31227 Van onze correspondent LONDEN. Nog altijd heeft Indiië niet besloten welk type straaljagers het zal kopen. Dat bleek uit wat pre mier Nehroe gisteren in het parlement zei. Nehroe ziet wel belangrijke voorde len in de Russische Migs. In de eer ste plaats omdat die gemakkelijker te bouwen zijn. Het gaat Indië vooral om straaljagers die het kan nabouwen, niet zozeer om het kopen zelf. Mdgs zijn geschikt voor ruw weer, zei de Indische premier verder en er behoe ven minder roepees voor betaald te worden dan voor andere typen. Premier Nehroe dacht niet dat het kopen van Russische vliegtuigen de be trekkingen van zijn land met Enge land en Amerika zou schaden. Deze landen toch hebben Indië laten weten dat zij het kopen van Migs al lesbehalve prettig vinden, vooral om dat er dan veel Russische technici in Indië zouden komen. Bovendien zijn Amerika en Engeland bang dat de Russen dan bepaalde geheimen in han den zullen krijgen over oorlogsmate riaal van deze landen waar Indië over beschikt. Neihroe verklaarde met nadruk dat alle geheimen bewaard zullen worden. Vandaag vertrekt de Britse minister voor de betrekkingen met het Gemene best. Duncan Sandys, naar Indië voor besprekingen met premier Nehroe. Hij zal zeker ook over de Migs praten. Indië zit dringend om leningen ver legen. Ook daar zal Sandys in New Delhi over praten. Een ander onderwerp dat minister Sandys met Nehroe gaat bespreken vormen de onderhandelingen die Enge land voert met de Gemeenschappelijke markt. Een Brits lidmaatschap van de E.E.G. zal het Gemenebest ongetwij feld in enige mate schade doen zei Nehroe gisteren, maar het zal geen zware slag zijn. Het zou de banden zwakker maken. PARIJS. De Frans-Russische on derhandelingen over een handelsover eenkomst die voor drie jaar zou gel den zijn plotseling afgebroken. Deze on derhandelingen waren op 16 mei ie Moskou begonnen en zijn op Russisch verzoek geschorst. In Parijs verklaar de men dat Rusland enkele eisen had gesteld, die voor Frankrijk onaanvaard baar waren. Een van deze eisen zou zijn dat de import van de Russische produkten in Frankrijk dezelfde douanetarieven zou genieten als de produkten uit de landen van de Euromiarkt. De Fransen be schouwden deze eis als een onderdeel van het offensief dat Rusland sedert eniige tijd tegen de Euromarkt onder neemt. Men weet niet of en wanneer de on derhandelingen zullen worden voortge zet. UTRECHT. Tijdens de jaar vergadering van de Vereniging voor Christelijk Nationaal school onderwijs heeft het Eeer-ste Kamer lid dr. J. W. van Huist, gesproken over de plaats van d-e christelijke school. Hij stelde, dat de openba re schaal in Nederland is gekomen tot een positieve neutraliteit. Het aantal apenbare scholen, waar bij belonderricht wordt gegeiven is een veelvoud van dat van een kwart eeuw geleden. Dr. Van Hulst sprak van een kentering, die hij toejuichte. De betekenis van de christelijke school is een geheel eigensoortige, een plaats die in dit opzicht bepaald geen „gegist bestek" is. Over de verhouding van de christelijke school tot de ker ken, zei dr. Van Hulst, dat de namelo ze verontrusting over het gescheiden optrekken van de kerken al 100 jaar gevoeld wordt in de christelijke school. Hij constateerde dat het aantal kinde ren, voor wie de schoolsfeer een breuk betekent met de gezinssfeer, op de christelijke scholen toeneemt. Hij meent dat de school de essentie moet krijgen van het nieuwe tehuis. Dr. Van Hulst verklaarde, dat velen die bij het christelijk onderwijs zijn be trokken, er moeite mee hebben om aan de jeugd een bepaalde visie op de va derlandse geschiedenis mee te geven Deze visie mag nimmer een verraad betekenen aan het eigen nationaal ver leden. Over het christelijk onderwijs en de welvaart zei hij, dat onze tijd beze ten isvan de welvaart. Bij de beroeps keuze wordt teveel gelet op de materi ele beloning. Nederland is op weg te gaan denken in geld. Dr. Van Hulst is van oordeel, dat het de christelijke school met betrekking tot dit onder werp een zeer speciale taak heeft te vervullen. DEN HAAG. Drs. J. Aarden uit Voorburg zal waarschijnlijk voor de K.V.P. de plaats gaan innemen die in de Tweede Kamer is vrijgekomen door het overlijden van de heer Koersen. Drs. Aarden is lid van de gemeenteraad van Voorburg en is directeur van het Centrum voor Staatkundige Vorming. Op de lijst van kandidaten voor de vacature staan vóór de heer Aarden de heer F. J. H. Bach, raadsheer in de raad van beroep voor het bedrijfsle ven, en dr. Delfgauw, wethouder van Rijswijk en stafdocent aan de katholie ke sociale academie in Den Haag. Ingezonden mededeling) 1 (t/m 30 juni '62) heeft iedereen die eer, n ieuwe fiets koopt, de kans die fiets (plus toebehoren) cadeau te krijgen Di ZATERDAG 26 MEI mej. J. B. A. Smit Zaagmolenkade 14 bis, Utrecht MAANDAG 28 MEI de heer Van den Akker t^NsiSXS^MEÏ3" Z"ndam de heer M. Bosma Houkeslootstraat 7, Sneek WOENSDAG 30 MEI de heer W. Rueb Villapark 10, Rotterdam - 12 VRIJDAG 1 JUNI de heer D. van der Haak Mahustraac 173, Hoek van Holland. (vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen) O i

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7