HEI' gespaard is nog enrer dan niets doen F.L.N. vriendelijker dan Ben Khedda op elk dubbelgroot pak TELEFOONTJE AAN WORMS LEIDDE TOT ONTDEKKING REXENA Nederlandse bijdrage niet in anonieme pot CONSTANT INDUS Atoomcentrum Petten in Europese handen HEERLIJK MET AARDBEIEN ALGERIJE STAAT PERPLEX Ontslagen werknemer maakte fotokopieën Jongen gedood onder trein Vier jaar voor dubbele moord tijdelijk 2 pakken voor MAATSCHAPPIJ VOOR HANDEL EN NIJVERHEID S PRAK OVER „LANDEN IN Edith Piaf gaat opnieuw zingen de custard van Donderdag 14 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Vervolg van pag. 1 U bent twéé keer geslaagd, ais 0 NIEUW ACCENT AAN MENING ADENAUER KAMER HERDACHT T. D. J. M. KOERSEN I Valse cheques in Amsterdam Fluor in Amsterdams drinkwater Ideaal'Persil verzorgt Uw was ideaal! PROEF GEREED BUITENLANDERS Vaderdag cadeau zoeken Zuidafrikaanse order voor Verolme Italiaan uitgewezen na steekpartij Pag. 5 TDARIJS De Franse Nationale ver gadering heeft de regering ge spaard. Zij heeft tijdens het sterk bekorte debat over de buitenlandse politiek geetn motie van wantrou wen ingediend. Vermoedelijk heeft de Kamer van een dergelijke motie afgezien, omdat enkele partijen weigerden de regering ten val te brengen twee weken voor het refe rendum in Algerije. Beroofd van de mogelijkheid om op deze wijze haar misgenoegen kenbaar te maken over de buitenlandse politiek van de regering, hield de Kamer een spectaculaire demonstratie. Na het voorlezen van een manifest, dat vrij wel gelijk stond aan een motie van afkeuring en dat getekend was door 293 afgevaardigden, verlieten alle par tijen, behalve de gaullistische, de Kamer. Daardoor bleef het debat be perkt tot enkele lofzangen van gaul listische kamerleden. Minister Couve de Murville kon daarom met een zeer kort antwoord het debat, dat tot don derdagnacht had moeten voortduren, reeds gisteravond om zeven uur sluiten. Wanneer de 293 afgevaardigden die het manifest hadden ingediend, voor een eventuele motie van wantrouwen hadden kunnen stemmen in plaats van de zaal te verlaten, dan hadden zij de Franse regering gemakkelijk ten val kunnen brengen. In het manifest verklaarden zij voorstanders te zijn van een geïnte- jgreerde Europese politieke unie en zij •vroegen de regering bij de oprichting wan die unie de methoden en beginse len te volgen die de Euromarkt tot een groot succes hadden gemaakt. Zij drongen aan op versterking en samen voeging van de Europese instellingen en op de geleidelijke invoering van meerderheidsbesluiten in de Raad van ministers. Van onze redactie economie is TTAARLEM. „De taak die Nederland heeft ten aanzien van de landen in ontwikkeling1 AA het onderwerp geweest, dat uitputtend is behandeld tijdens de 179ste jaarvergadering van de Nederlandse maatschappij voor handel en nijverheid. Het belang en de actualiteit van het onderwerp werd in Ket Haarlemse concertgebouw nog eens duidelijk onderstreept door de aanwezigheid van koningin Juliana, de vice-president van de Raad van State, dr. L. J. M. Beel en de ministers drs. H. A. Korthals en mr. R. H. Pos. Dat aan de hulpverlening aan de economisch achtergebleven landen vele problemen verbonden zijn, is gisteren wel .duidelijk gebleken. In een vijftal inleidingen zijn verschil lende vraagstukken aan de orde ge steld, waarover tijdens de middag vergadering een forumbespreking is gehouden. „Hulp alleen is nog erger dan niets doen", merkte ir. H. J. A. Hendrikx, oud-president-directeur van de Neder- landsche heidemaatschappij op. Indien de mogelijkheden tot industrialisatie en handel aan de landen onthouden worden, eschept men gebieden met een blijvend tekort, die financieel afhan kelijk blijven van het rijke Westen. De korte verklaring van de Alge rijnse premier maakte niet alleen te Algiers, maar zelfs in het rege ringscentrum tê Rocher Noir een verpletterende indruk, temeer om dat dr. Mostefai nog slechts enkele dagen geleden verklaard had, dat de toespraak van Ben Khedda iedereen zou bevredigen. Vooral de vtrj bitse toon waarop de verkla ring werd afgelegd, deed iedereen perplex staan. Ongeveer een uur later werd in Al giers de tekst "verspreid, waarmee de F L.N. haar campagne voor het refe rendum opende. Hoewel deze tekst in veel vriendelijker termen was gesteld, hield de G.P.R.'A. ook daarin vast aan het principe, dat de overeenkomst van Evian niet voor revisie vatbaar was. Samenwerking Zij riep de Europeanen op tot samen werking met de arabieren en bezwoer hen zich te distanciëren van de mis dadigers. diehen willen doen geloven, dat de F.L.N. zich niet aan haar be loften zal houden. In het deel van de verklaring, dat voor de arabieren was bestemd, werden agrarische hervor mingen in het vooruitzicht gesteld. Hoewel deze twee verklaringen dus in geen enkel opzicht de optimistische verwachtingen van de Europeanen kon den bevredigen, schijnen zij toch de onderhandelaars niet te hebben ont moedigd. Te Rocher Noir wijst men erop dat Ben Khedda duidelijk heeft willen maken, dat voor de G.P.R.A. de overeenkomst van Evian onaantast baar is en de basis vormt van de toe komstige onafhankelijkheid van Al gerije. Lacunes En, zo kan men te Rocher Noir horen verkondigen, de onderhandelin gen gaan in feite niet over de inhoud van de overeenkomst van Evian, maar over de lacuhês die daarin voorkomen. Waar de onderhandelaars mee bezig zijn, is te trachten de overeenkomst aan te vullen. De reden waarom Ben Khed da zo'n harde verklaring heeft afge legd, is dat hij de O.A.S. ervan wilde overtuigen, dat zij niet te ver kan gaan in haar eisen en dat, als zij iets met onderhandelen wil bereiken, dat bin nen de bepalingen van de overeen komst van Evian moet liggen. Hoewel in Algiers en ook in andere steden de tactiek van de verschroeide aarde voortduurt, terwijl te Oran nog steeds gemoord wordt, heeft men geen bijzondere verhoging van deze activi teit geconstateerd na. de rede van Ben Khedda of de verklaring van de F.L.N. Aan'de andere kant waren deze ver klaringen niet geschikt om het tempo, waarin de Europeanen uit Algerije ver trekken, te vertragen. Gisteren heeft de minister voor repatriëring medege deeld, dat tussen 1 en 12 juni 92.000 Europeanen in Frankrijk waren aan gekomen. Het staat vast, dat ongeveer een kwart van deze Europeanen zich blij vend in Frankrijk wil vestigen. In middels vraagt de binnenlandse veilig heidsdienst zich met het oog op de nieuwe reis van de Gaulle met zorg af, hoeveel leden van de O.A.S. zich onder deze 92.000 Algerijnse Fransen bevinden. Te Algiers is inmiddels bekend ge worden, dat het militaire opperbevel van de O.A.S., Gardy, Godard en Gar des de drie G-men, zoals ze in Al gerije genoemd worden tijdens een bijeenkomst in Algiers besloten heeft, zich terug te trekken, omdat men de overtuiging had, dat de strijd verlo ren was. Soustelle, Bidault en Argoud, die even later uit Zwitserland in Algiers arriveerden, zouden zich, na van het besluit op de hoogte te zijn gesteld, erbij hebben aangesloten. Tevens zou den zij overeengekomen zijn om hun strijd in Frankrijk voort te zetten, om dat het voornaamste doel van de O.A.S. blijft de omverwerping van het tegen woordige bewind in Frankrijk. Zij re kenen daarbij op de steun van de hon derdduizenden Fransen, die uit Algerije naar Frankrijk zijn teruggekeerd. De enigen, die van de leiding van de O.A.S. in Algerije achterblijven zijn de gewezen kolonels Vaudrey en Cha- teau-Jobert, alsmede Susini, politiek leider. (Ingezonden mededeling en draagt! Monogram-, Sier- en Steenringen; in moderne en klassieke uitvoe ring. Dames- en Herenhorloges in goud, doublé en chroom. Op de seconde nauwkeurig Uw juwelier zal U gaarne adviseren bij Uw keuze. Dat de verleners van die hulp op den duur worden gehaat is te verwachten. De kern van de vermeerdering van de welvaart in de jonge landen zag de heer Hendrikx in de bereidheid van Westerse ondernemers industrieën te vestigen in gebieden met lage lonen. Daarbij zal men alle nadelen die zich op korte termijn voordoen, op de koop toe moeten nemen. Zonder een derge lijke bereidheid ontstaat namelijk geen werkelijke overdracht van technische kennis. Op langere termijn is er dan ook geen welvaart te verwachten. Het scheppen van een zekere welstand in deze staten is beslist geen taak, alleen door menslievende overwegin gen ingegeven. Het Westen heeft be hoefte aan een grotere koopkracht. Daardoor ontstaat-een afzetmarkt voor de overtollige en met name de agrarische produkten. Een moderne welvaartsstaat is ook voor de bezit tende klasse profijtelijker dan een tegenstelling tussen rijk en arm. Sociale rust in de wereld kan slechts bëstaan bij de gratie van een toenade ring tussen bezitters en niet-bezitters. Ir. Hendrikx wees in dit verband naar de breuk tussen China en de Sowjet- unie. De twee landen zijn uit elkaar gegaan omdat Rusland is gaan behoren tot de bezitters, terwijl armoede nog steeds een kenmerk is voor China. Sprekend uit de ervaring van de Heidemaatschappij stelde de heer Hen drikx dat wat gelukt is in de Peel en in Drenthe ook elders kan geschieden. Men dient evenwel de mensen de tijd te gunnen rijp te worden voor de ont wikkeling. BILATERAAL Prof. dr. J. J. Hanrath van de Utrechtse universiteit toonde zich een warm voorstander van bilaterale hulp, d.w.z. bijstand door één 'land aan een ander verleend. Hij ging daarmee dwars tegen hét standpunt in dat mr. P. A. Blaisse, lid van de Tweede Kamer, inneemt. Prof. Hanrath zag vooral voor het bedrijfsleven in de bilaterale samenwerking grote kansen. Vooral dan nog in de vorm van een samenwerking tussen bedrijven in het steunverlenende land en het betrokken ontwikkelingsland. De inleider gaf grif toe dat de steun van Nederland alléén beperkt is. Dit is ook een van de argumenten, die door de voorstanders van steunver lening door een groep landen naar voren wordt gebracht. Voor de Utrecht se hoogleraar was er evenwel geen enkele reden om de Nederlandse bijdrage dan maar weg te gooien in een anonieme pot. Voor een rendabel project is er altijd geld te vinden, al zou het uit andere minder vruchtbare ondernemingen, moeten worden ge haald. Het heeft voor prof. Hanrath geen enkele zin het bedrijfsleven te wringen in het multilaterale keurslijf. Als belangrijkste taak zag hij de op leiding van een inheems kader, liefst in het eigen land. GEHELE BEVOLKING Mr. Blaisse legde nog eens de nadruk op de noodzaak de gehele bevolking te betrekken bij de ontsluiting van het land. De ontwikkeling van enkele spectaculaire projecten is wellicht ver leidelijk, maar beslist onjuist. De grote fout is naar de mening van mr. Blaisse dat er tot nu toe te weinig rekening is gehouden met de totale opbouw van het economisch leven. De meeste lan den blijven afhankelijk van een zeer beperkt aantal produkten. Overigens biedt de hulpverlening in de ogen van het Kamerlid een chao tisch beeld. Samenbundeling is drin gend vereist. Het bedrijfsleven dient bij het ver lenen van bijstand zijn eigen beleid te bepalen en ook zelf alle risico's te dragen. Deze laatste stelling werd aan gevochten door dr. J. C. Ramaer van Philips. Hij zag wel degelijk een taak voor de overheid. Vooral wanneer het gaat om het geven van garanties in geval van politieke moeilijkheden. Dr. Ramaer meende wel dat Neder land achterblijft bij de bestedingen van het geld uit de Wereldbank. De Nederlandse bijdragen zijn groter dan de leveringen die voor die instelling gedaan worden. Hij zag als oorzaak het geringe contact dat het bedrijfs leven onderhoudt met de internatio nale organisaties. Bovendien is Neder land in de ontwikkelingsgebieden te weinig bekend als een land dat be halve agrarische ook industriële produkten levert. Van onze correspondent PARIJS Edith Piaf komt weer terug op de planken. Hoewel zij reeds verscheidene keren ernstig ziek is geweest en de dokters het allerergste vreesden, is de wils krachtige chansonnière vastbeslo ten met zingen door te gaan. Morgenavond zal zij voor de eerste keeir weer optreden in Reims. Zij heeft deze stad gekozen omdat die, volgens haar zeggen, haar al tijd geluk heeft gebracht. Zij za-1 met een gedeeltelijk nieuw programma komen, waarin ook haar vroegere secretaris Claude Figus optreden. Na Reims maakt Edith Piaf een korte toernee, die maandag in. Caen begint en op vrijdag 29 juni in Le Mans eindigt. Daarna zal zij op nieuw rust nemen en tevens haar heroptreden in Parijs op 27 sep tember voorbereiden. Uit het water van de Dintel heeft de rijkspolitie gisteren het lijk van de twintigjarige bakkersknecht C. P. Meeu- wissen uit Boerendijk, gemeente Fijn aart, opgehaald. Van onze correspondent DONN. Het Westduitse mi- nisterie van buitenlandse za ken heeft gepoogd aan de uitla tingen van de laatste dagen van bondskanselier Adenauer over de Europese politieke unie een nieuw accent te geven. De kan selier had tot driemaal toe ge zegd dat de Europese politieke unie zioh desnoods ook eerst tot drie landen (Frankrijk, West-Duitsland en Italië) zou kunnen beperken. Dat hield uit sluiting van Benelux in. Neder land en België verzetten zich al geruime tijd tegen de Franse plannen inzake een statuut voor een politiek unie. Het Westdiuitse ministerie van buitenlandse zaken heeft erop ge- wezen dat er geen sprake van is dat de bondskanselier een verdrag voor een politieke unie va-n drie landen daadwerkelijk zou wensen. Bonn wil eind juli een schets voor een statuut op tafel heibben, die ook voor Groot-Britanndë ac ceptabel is.. In een officieel commentaar van het -ministerie van buitenland se zaken in Den Haag. vraagt men zich af hoe de verklaringen van Adenauer over een unie van drie landen te rijmen zijn met de door hem sedert jaren gekoester de Europese gedachte. Nederland zal verder pleiten voor deelne ming van Groot-Britannië aan de Europese samenwerking. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Theo Koersen was in ons midden meer dan een gerespecteerd en gezaghebbend medelid. Wij voelden ons met hem verbonden door banden van innige genegenheid, aldus gister middag dr. L. G. Kortenhorst, voorzit ter van de Tweede Kamer, in zijn rede ter herdenking van de afgevaardigde T. D. J. M. Koersen, die dinsdagavond plotseling is overleden. De Kamervoorzitter was zichtbaar ontroerd toen hij namens de volksver tegenwoordiging zijn medeleven tot uiting bracht met het tragisch verschei den van deze afgevaardigde, die hij een sieraad van het parlement noemde. Wij waardeerden hem om zijn vol strekte onafhankelijkheid, zijn hulp vaardigheid, zijn vriendschap, zijn glim lach en zijn ernst; een goed mens in de beste zin van het woord, aldus dr. Kortenhorst. Deze herdenkingsrede, die door de Tweede Kamer staande werd aange hoord, werd namens de regering beant woord door mr. E. H. Toxopeus, minis ter van binnenlandse zaken. AMSTERDAM De Amsterdamse recherche zoekt een ongeveer 35- jarige mam, die ervan wordt ver dacht in de afgelopen week e.en aan tal malen met gestolen cheques te hebben betaald. De cheques zijn van een rekening houder vain de Amsterdamse ge meentegiro, de heer Struiwig. Twaalf winkeliers hebben tot nu toe aan gifte gedaan. AMSTERDAM (ANP) Na een dis cussie van bijna vier uur heeft de Am sterdamse gemeenteraad gisteravond met 24 tegen tien stemmen besloten tot flu oridering van het Amsterdamse drink water. B. en W. zullen hierover nog na dere voorstellen doen. Tegen stemden de protestants-christe lijke fractie, de P.S.P., vier leden van de V.V.D. en de vertegenwoordiger van het Sociaal Verbond en Sporlbelangen. (Ingezonden mededeling) Verdien 24, Ondanks deze reductie op eik pak tóch de kostbare spaaremmertjes voor prachtige gratis geschenken of artikelen met enorme korting, zoals luxe reis- wekker, transistor radio, pedaalemmer en rolschaatsen. Vraag een spaar kaart bij Uw winkelier of vereniging. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG In de duinen bij Petten zal in de komende jaren een Europees onderzoekcentrum voor de kernenergie groeien. Petten is aain Euratom overgedragen em de Tweede Kamer heeft da-ar gisteren haar -goedkeuring aan gehecht. De olifant op zolder, zoals de so cialist ir. Posthumus de hoge-flux- reactor noemde, zal in Europese handen komen, onder een Italiaan se directeur, met vierhonderd man personeel. Voor deze mensen wor den huizen, flats en eem Europese school gebouwd. Met enige ironische pathos zei mi nister De Pous: Petten schaart zich in de rij van de drie onderzoekcentra van de wereld. Overigens vond hij het toch een niet te verwaarlozen politiek as pect dat een Euratomcentrum in ons land wordt gevestigd. Het centrum komt in de Rietput, waar nu nog schietbanen zijn. Om dat beschermde natuurgebied zo min mo gelijk te schaden zullen daar alleen de zogenaamde hete gebouwen komen, waar de radioactieve kernenergie wordt opgewekt. De rest van de gebou wen zal buiten dat gebied verrijzen. Ons land zal nog vier jaar de tijd krijgen om zijn onderzoekprogramma op het gebied van de kernenergie af te werken. Petten zelf is daar klaar voor. Enkele dagen geleden, zo deelde minister De Pous mee, is een proef van lange duur gereedgekomen. De hoge-fluxreactor heeft een week lang op volle kracht gewerkt met een ener gie van twintigduizend kilowatt. Met het Euratomcentrum zal een nauwe samenwerking mogelijk zijn. Als een financieel voordeel zag de minister van economische zaken voorts de leveranties door de Nederlandse industrie. Om te voorkomen dat de Neder landse onderzoekinstellingen zullen worden leeggezogen, zullen in Petten voornamelijk buitenlanders komen te Van een onzer verslaggevers P)E zaak van de dubbele facturen is met een geheimzinnig tele foontje aan het rollen gebracht. Enkele weken geleden werd de heer Worms opgebeld door een on bekende, die zijn naam niet wilde noemen. De geheimzinnige telefo nist bood hem documenten te koop aan. Deze documenten zouden een grote betekenis voor de heer Worms kunnen zijn in zijn strijd in de schrootaffaire. De man aan de an dere kant van de lijn duidde erop, dat belangrijke figuren wier namen meermalen in de schrootaffaire zijn genoemd en die de tegenspelers zouden zijn van de heer Worms, bij de omvangrijke knoeierijen waren betrokken. Hij bezat daarvan, vol gens zijn zeggen, de bewijzen. De heer Worms vroeg een uur be denktijd. In die tussentijd trachtte de heer Worms in contact te komen met de officier van justitie. Dit mislukte echter. Daarom belde hij een hoofd inspecteur van politie, die al eerder met zeer veel succes onderzoekingen in de schrootzaken had verricht. Afgesproken werd dat men de stuk ken in handen zou zien te krijgen, echter zonder ze te kopen. Mijnheer X Toen de geheimzinnige telefonist na een aur weer belde, werd het gesprek onderbroken door de rijkstelefoniste, die een internationaal gesprek voor de heer Worms aankondigde. De geheim zinnige telefonist belde af met de mededeling, dat de heer Worms na het internationale gesprek een bepaald hotel in Eindhoven moest opbellen en vragen naar mijnheer X. Deze kardinale fout van de man die documenten wilde verhandelen, gaf een volledige draai aan de zaak. Onmiddellijk gaf de heer Worms het Eindhovense telefoonnummer door aan de hoofdinspecteur van politie, die er geen gras over liet groeien. Nog die zelfde avond deed de politie een inval in het hotel te Eindhoven. De aanbie der van de documenten was gauw. ge vonden en de documenten eveneens. Het warén fotokopieën van facturen en andere bescheiden die betrekking hadden op een groot aantal leveranties. Van iedere leverantie waren twee fac turen aanwezig met een verschil van dertig procent in de prijs. Ontslagen De man was een ontslagen employé van de Daf in Eindhoven. Hij had daar bij de administratie gewerkt en vol gens zijn verklaringen had hij jaren lang gezien hoe bij de contracten tussen Demka en Daf een dubbele administratie werd gevo'erd. Teneinde daar persoonlijk voordeel uit te halen, was hij al vrij spoedig begonnen met het maken van foto kopieën van alle stukken die hij kon bemachtigen. Hierbij zou hij ook jacht hebben gemaakt op stukken, die hij ambtshalve niet in handen kreeg. Het was zijn bedoeling dezl docu menten, waarvan hij dacht dat zij waarde hadden voor de heer Worms, bij stukjes en beetjes aan de Haagse schroothandelaar te verkopen. Daar toe had hij de heer Worms ook voor gesteld zijn reis per taxi van Eind hoven naar Den Haag te betalen. Hij zou dan ter zake willen komen. Omdat het hier om fotokopieën gaat, kan niet voetstoots worden aangeno men, dat de man zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal of verduistering van bescheiden die het eigendom waren van zijn werkgever. De politie heeft de sterke indruk, dat de man over nog veel meer be scheiden beschikt dan die hij bij zioh had, toen hij zijn intrek had genomen in het hotel te Eindhoven, waar de politie de hand op de stukken kon leggen. T ragisch De heer Worms van zijn kant noemt het een tragische omstandigheid, dat hij weer de man moet zijn ,die de zaak aan het rollen moest brengen. „Ik heb getracht in contact te komen met de directie van de Demka, ten einde de zaak binnen Nederland te houden. De directie van de Demka wilde mij niet eens per telefoon te woord staan", zo zei de heer Worms. Geen ivraak „Ik heb de directie van de Demka nu in een brief uitvoerig ingelicht over de gang van zaken. Het is geen kwestie van wraak of rancune mij nerzijds. Ik heb gedaan wat iedere Nederlander had moeten doen wan neer hij kennis krijgt van vermoede lijke ernstige misdrijven of delicten. Het gesprek dat ik met de directie van de Demka had willen voeren, had, evenals nu het geval is geweest met de vertegenwoordiger van de Hoge Autoriteit, in tegenwoordigheid moe ten geschieden van de officier van justitie. Ik betreur het dat de zaak zich nu door de arrogante houding van de directe van de Demka zo heeft ont wikkeld, dat zij weer op Europees niveau is gekomen. Ik ben slechts intermedair geweest. Verder heb ik HENGELO. Vlak achter zijn ouderlijk huis aan de Madurastraat in Hengelo is gisteren de twaalfjarige Joh. Bargman door een trein doodge reden. De jongen was met zijn broertje van zeven de spoordijk opgeklommen om oud ijzer te zoeken. Zij hadden dat willen verkopen om een cadeautje voor Vaderdag te kunnen kopen. Toen de trein naderde rende de oud ste jongen de rails op om zijn broertje aan de kant te trekken. Hij werd ech ter zelf gegrepen. Onderweg naar het ziekenhuis bezweek hij aan zijn ver wondingen. met deze zaak niets te maken", aldus de heer Worms. De kwestie van geheime lagere prij zen bij staalleveranties is een ernstige aangelegenheid in de E.G.K.S. De Europese gemeenschap is gebaseerd op de open coneurrentie. Het discrimine ren daarvan ondermijnt een van de belangrijkste zuilen waarop de Euro pese gemeenschap is gebeuwd. AMSTERDAM. De 73-jarige kapper G. A. de G. uit Amsterdam is door de Amsterdamse rechtbank voor moord veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek van voorarrest. Daarna zal hij ter beschikking van de regering worden gesteld voor verple ging in een psychiatrische inrichting. Op de 24s.te maart van het vorige jaar had hij eerst zijn 73-jarige vrouw wurgd. Later had hij zijn 41-jarige biele zoon met een hamer dodelijk wond. De officier van justitie had t( de ex-kapper een gevangenisstraf vijftien jaar met aftrek geëist. De rechtbank heeft bij het bepalen van de strafmaat rekening gehouden met de verminderde toerekenb van de kapper. de! ver tegen van baarheid ROTTERDAM Uit achttien interna tionale gegadigden heeft de grootste Zuidafrikaanse lijnrederij, de South African marine corporation, Verolme uitgekozen voor de bouw van een koel- schip van tienduizend ton. Het schip, dat op Verolmes werf in Heusden zal worden gebouwd, zal een belangrijk aandeel krijgen in de Zuidafrikaanse zuidvruchtenexport. werken. Hun salarissen liggen zeven tig procent hoger dan die van hun Nederlandse collega's. Over ruim een jaar zullen er al 125 buitenlanders aan de gang zijn. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De Amsterdamse vreemdelingendienst heeft gistermid dag de 29-jarige Italiaan Dominico Cucciari uitgewezen. De man is, be geleid door twee rechercheurs, per trein over de grens gezet. Cucciari werd enkele weken geleden, tezamen met zijn vriend, de 25-jarige Tacamo, gearresteerd. De Italianen waren beiden betrokken geweest bij de dodelijke steekpartij in de Leidse- straa.t. Aanvankelijk gaven zij elkaar de schuld. Tijdens het vooronderzoek is echter 'komen vast te staan, dat Taca mo de fatale messteek moet hebben gegeven. Cucciari ging vrijuit. Van hem is een beëdigde verklaring als ge tuige opgenomen. De officier van jus titie achtte het daarom niet noodza kelijk, dat de Italiaan op de te hou den rechtszitting in persoon zal wor den gehoord. Het feit, dat hij zijdelings bij de steekpartij betrokken is geweest, was echter voldoende om hem als onge wenste vreemdeling uit het land te zetten. (Ingezonden mededeling) DURYEA

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5