Mr. Ma ris vindt spoor in gefotografeerde documenten Bouwprogramma zit in de knel Algerijnen houden vast aan Evian flmtoua Meerderheidkamertegen Spanje als lid E.E.G, Duitse politie nam (meester) kampbeul in bescherming TULPENKONINGIN KWAM NAAB HET TULPENLAND Ook Denen in Euromarkt I mmv, De BiltWarm DOOR WEER EN VIJFDAAGSE MILITAIRE AUTORACES VERJAGEN VERVELING Honderd kinderen blind door teveel aan zuurstof PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Fotokop neen Langdurig Zie ook pag. 5 VERDER VERLIES IN WALL STREET MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN KIEZEN ARISTONA EUROVISIE Zie verder pag. 7 WINKELCHEF BETRAPT GEFORTUNEERDE DIEF Zie verder pag. 5 Oud-directeur K.L.M. F. von Balluseck overleden Directeur. JACQ. DE SMIT; Chefrcd.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. uwsch Dagblad 17e JAARGANG No. 5075 Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, Donderdag 14 juni 1962 ONDERZOEK NAAR FACTUREN VAN DEMKA AAN DAF BONN. ,,A1 te ijverige" politie agenten in het aan de Limburgse grens, gelegen Duitse plaatsje Gel dern hebben dezer dagen een voor malige bewaker van het concentra tiekamp Buchenwald beschermd te gen actieve Westduitse televisiever slaggevers. Deze „bescherming" rging zover dat de politie een der reporters in hechtenis nam. Uiter aard is dit incident voor de West duitse televisie uitvoerig behandeld, waarbij bleek dat de toedracht on geveer als volgt is geweest. De in Oost-Duitsland wonende weduwe van. de in april 1944 in Buchenwald vermoorde Duitse communistische partijleider Ernst Thalmann had eind april een aanklacht ingediend tegen Wolfgang Otto, onderwijzer op een la gere school in Geldern. Otto, aldus mevrouw Thalmann, was in 1944 lid geweest van het executiecommando van Buchenwald en had o.m. deelge nomen aan de moord op de communis tische leider. De Oostduitse propaganda bediende zich natuurlijk ijverig van het geval. Kort daarop poogden nl. Oostduitse televi siereporters filmopnamen van Otto te maken. Dat kon door de politie in Geldern worden verhinderd. Maar in middels was Otto als onderwijzer ge schorst. Getrokken pistool De vorige week wilde de verslaggever van de Westduitse televisie, Peter Schier-Gribowski. die men waarachtig geen communistische denkbeelden voor de voeten kan werpen, de zaak-Otto zelf onderzoeken, teneinde ter plaatse grondig de Oostduitse beweringen over Otto op hun waarheid te toetsen. Hij stelde enige televisiecamera's voor het huis van de onderwijzer ex-concen tratiekampbewaker op en liep op de deur van de woning toe. Op dat mo ment greep de .politie van Geldern hem in de kraag, bracht hem naar het po litiebureau en hield hem daar twee en een half uur vast. Maar een van zijn collega's had kans gezien deze arresta tie te filmen. Op tweede Pinksterdag verscheen de film op het Westduitse beeldscherm. Men zag o.m. hoe politieagenten met getrokken pistool op de televisiever slaggever afgingen om Otto te „be schermen". De Westduitse televisie ging overigens nog een stapje verder: in hetzelfde programma zond zij een gesprek uit met Baurichter, de regeringspresi dent in Düsseldorf, een met een Ne derlandse commissaris van de Konin gin te vergelijken hoge functionaris in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Opvoeden Baurichter werd gevraagd: ..Kan een voormalige S.S.-Oberscharführer, die als bewaker van een concentratie kamp aan executies heeft deelgeno men vandaag de dag op een West duitse school kinderen opvoeden?" Otto was acht jaar lang onderwijzer in Geldern geweest. De gemeente raad van deze plaats had hem in 1954 benoemd. Baurichter ontweek de vraag en zei dat geestelijken en andere personen Otto destijds hadden bedacht met een „Persilschein", een bewijs van on schuld waarmee voor Otto de wereld zich weer opende: ook de wereld van de jeugd in Geldern. Daarop herhaal de de televisieverslaggever, dezelfde die in Geldern bijna twee en een half uur had gevangen gezeten, langzaam en duidelijk zijn vraag: „Zou u willen dat üw kinderen bij een voormalige concentratiekampbewaker op school gingen?" Baurichter ontweek op nieuw; hij meende nu dat het niet he lemaal onmogelijk was dat een con centratiekampbewaker een goede on derwijzer kon worden. Daarop ant woordde de leider van de uitzending: „Nee, wij vinden het iets onmogelijks dat voormalige concentratiekampbe wakers uitgerekend onderwijzer wor den." Het incident in Geldern was daarmee nog niet geëindigd, fn Düsseldorf zei men officieel: „De politie in Geldern dacht weer met communisten te doen te hebben, zij was wat al te ijverig." De meerderheid van de ouders van de kinderen die Otto tot eind mei in zijn klas had gehad, zei: „Otto was een voorbeeldige onderwijzer op wie niets viel aan te merken." De televisieversla'ggever Schier-Gribow ski heeft zich inmiddels bij de minis ter van binnenlandse zaken van Noordrijn-Westfalen, Dufhues, be klaagd over het optreden van de po litie in Geldern, die gemeend had een oud-S.S.er op krachtdadige wijze „be scherming" te moeten verlenen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. De Haagse officier van justitie mr dr. J. C. Maris is bezig mét een onder zoek naar liet gebruik van dubbele facturen bij miljoenenorders van twee grote nationale in dustrieën. Het gaat om omvangrijke leveranties van stalen chassisbalken en carrosseriestaai van de Demka in Utrecht aan de Daf in Eindhoven. Al geruime tijd zou de directie van de Demka bij staalleveranties aan de Daf twee verschillende facturen hebben ingediend. Hoewel op deze facturen dezelfde hoeveelheden staan, vermeld, is er een verschil van dertig procent in de prijs. Weersverwachting geldig tot van- avond: Zonnige perioden, maar ook een kleine kans op een onweers bui. Zwakke tot matige wind, over wegend tussen zuid oost en zuidwest. Vrij warm. MJESJE: Niemand die me hier weg krijgt! 15 juni: zon op 4.19, onder 21.01; maan op 17.59, onder 3.09. Bij het onderzoek wordt er reke ning' mee gehouden, dat hier op grote schaal belasting o.a. om zetbelasting kan zijn ontdo ken. Ook houdt de justitie rekening met de mogelijkheid, dat het gaat om een misleiding op Europees ni veau. De Europese staalfabrieken zijn op grond van het E.G.K.S.- verdrag over het algemeen gebonden aan een minimumprijs. Als men zich hieraan niet houdt, zijn zware sancties in de vorm van boetes mo gelijk. Wanneer zich incidenteel de noodzaak voordoet onder deze prijs te gaan, dan moet de Hoge Autori teit daarvan in- kennis worden ge steld. Na goedkeuring moet deze prijs hekend worden gemaakt aan de staalfabrieken in de zes landen van de E.G.K.S. Omdat het een zaak voor de Hoge Autoriteit kan zijn, is Luxemburg van de ontdekking in Nederland op de hoogte gebracht. Gisteren is op het parket van de officier van justitie in Den Haag een bespreking over deze zaak gevoerd. Voor de Hoge Autoriteit nam de heer A. W. Burgert, directeur van het ac countantskantoor van de E.G.K.S. aan de bespreking deel. Daarbij zijn foto kopieën van de dubbele facturen ge toond. Hieruit werd afgeleid, dat zeer vermoedelijk is gehandeld in strijd met het E.G.K.S.-verdrag. Naast het justitiële onderzoek m Nederland gaat de Hoge Autoriteit een eigen onderzoek instellen. De Hoge Autoriteit kan sancties tref fen tegen het bedrijf waarvan is komen vast te staan, dat bet in strijd met de bepalingen heeft gehandeld. De fiscale kant van de zaak moet nog nader wor den onderzocht. Hoewel de justitie,beschikt over een groot aantal facturen van leveranties in 1959. bestaat het ernstige vermoeden dat gedurende meer jaren met valse facturen is gewerkt. Door een merkwaardige samenloop van omstandigheden bij de administra tie van de Daf-fabriek is deze zaak ter kennis van de justitie gekomen. Een thans ontslagen werknemer van Daf heeft een groot aantal fotokopieën gemaakt van vrijwel alle dubbele fac turen en 'documenten, die betrekking hebben op de gewraakte leveranties. Deze papieren zijn langs een wonder lijke omweg in handen van de justitie gespeeld. Met de complimenten van de burge meester van Albany aan diens ambt genoten in Amsterdam en Rotterdam is dit lieve meisje naar Nederland gereisd. Zij heet Nancy B. Shelftelt 21 lente's en heeft zich gisteren verdienstelijk gemaakt met het besturen ener Amster damse rondvaartboot. Vandaag is Nancy in Rotterdam en natuurlijk luncht zij luchtig: op de Euromast. Het lieve kind is in Albany uit tweehonderd andere mooie meisjes ge kozen als tulpenkoningin tijdens een jaarlijks feest, dat de Nederlandse bloembollen daar teweeg brengenIn het gewone leven wérkt zij als fotomodel en voor de televisiecamera's. Deze week lSVs miljard dollar AMSTERDAM De New Yorkse beurs heeft de koersdaling voortgezet, zij het in iets mindere mate dan dinsdag. Niettemin kwam het gemiddelde voor industrie- en spoorwegaandelen op het laagste peil sinds oktober 1960, net voor de verkiezing van Kennedy tot president. Geschat wordt dat deze week tot dus ver het koersverlies in Wall Street 15,5 miljard dollar heeft belopen. De omzet ten zijn wederom toegenomen. Opmerkelijk is dat de Nederlandse internationale fondsen zich uitstekend hebben gehouden. Vergeleken met het slot van de middagbeurs in Amsterdam konden Koninklijke Olie, Unilever en A.K.U. nog een licht herstel boeken. Philips daarentegen was een paar pun ten lager. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Hot slechte weer en de vijfdaagse werkweek hebben de bouw zo sterk vertraagd, dat het programma voor dit jaar niet zal kunnen verwerkelijkt. Er be staat eein zeer grote wanverhouding tussen de hoeveelheid werk die op bouwmarkt i-n uitvoering is en de beschikbare bouwcapaciteit De afgifte van rijksgoedkeuringen zal daarom in veel sterkere mate dan vroeger worden ingekrompen. De wo ningbouw blijft buiten deze beper king; het aantal van negentigduizend huizen zal dus niet worden vermin derd. Buiten de woningbouw zijn aan vragen tot een bedrag van 1,8 miljard gulden in het geding. De sectoren nijverheid en handel nemen hiervan ruim een miljard gulden voor hun re kening. Minister Van Aartsen (volkshuisves ting en bouwnijverheid) deelde dit gisteravond tijdens de behandeling van zijn begroting aan de Eerste Ka mer mee. Het aantal produktieve uren in de bouw was in het eerste kwartaal van dit jaar 285, tegen 435 in de eerste drie maanden van 1961. De anti-revolutionaire senator P. C. Elfferich had tevoren al berekend dat het aantal werkdagen dit jaar ten hoogste tweehonderd zou zijn. Vorig (Ingezonden mededeling) Haandag 18 juni: Wereldkampioenschappen voetbal in Chili. Dinsdag 19 juni: Finale wereldkampioenschap pen voetballen in Chili. jaar bleef de produktie honderd mil joen gulden achter bij de ramingen van het bouwprogramma. Dit jaar zal de achterstand zeker 250 miljoen gul den zijn. Het aanvankelijke bouwpro gramma voor 1962, inbegrepen de wo ningbouw, is begroot op drie miljard gulden. De oplossing van de moeilijkheden zal worden gezocht in de beperking van het aantal nieuwe objecten. Het werk waarmee al is begonnen, zal normaal worden afgemaakt. Minister Van Aartsen beloofde ook dat hij de voorlopige raad voor de volkshuisvesting advies zal vragen over het vraagstuk van een subsidie op het wonen, in plaats van op de wo ning. De K.V.P.-er ir. E. H. A. Kraaij- vanger had ervoor gepleit de indivi duele huurder afhankelijk van zijn portemonnaie en de hoogte van de huur te gaan subsidiëren. De bewindsman ziet nog niet veel heil in een dergelijke oplossing, maar hij vond het probleem toch wel be langrijk om er eens in te laten dui ken. Hij deelde mee ook al aan deze voorlopige raad te hebben gevraagd eens te bekijken of mensen, die een te hoog inkomen hebben voor een woningwetwoning uit zo'n huis zou den kunnen worden gezet. Een andere mogelijkheid zou misschien zijn, dat de huren voor deze categorie worden verhoogd. Minister De Pous nog tegen prij sverhoging melkprodukten DEN HAAG. De minister van economische zaken, drs. J. W. de Pous, kan zich nog maar niet verenigen met de verhoging van de prijs voor melkprodukten. Deze prijzen zijn op 1 april in een groot deel van ons land verhoogd. De minister heeft nu een delegatie van het produktschap voor zuivel uit genodigd over de situatie te komen praten. Een van de bestuursleden van- het schap zei zich te herinneren dat de minister wel akkoord zou gaan met i een prijsverhoging over 1 juli. De ver- I tegenwoordiger van het ministerie wei- gerde zich hierover uit te laten. Vraag en je krijgt het op N.-Guinea Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De diensten welzijnszorg van leger, luchtmacht en marine, alle drie gezeteld in Den Haag, zijn voortdurend bezig met het zoeken naar ontspannings mogelijkheden voor de militairen in Nederlands Nieuw-Guinea. Tot nu toe heeft men alles gedaan wat mogelijk was om in de behoefte aan recreatiemateriaal te voorzien. Een tekort aan ontspanningsmoge lijkheden door gebrek aan mate riaal bestaat niet op Nieuw-Gui nea, zo verzekert de welzijnszorg van de drie krijgsmachtonder delen. Wel is het mogelijk, zij geeft dit grif toe, dat militairen op vooruitgeschoven posten in het oerwoud, af en toe aan de rand van de verveling staan. De wel- zijnszorg kan daar echter niets aan doen. Hengels Tot nu toe is het motto van de welzijnszorg geweest: „Vraag en je krijgt" en zij wil dit ook hand haven. Een voorbeeld van Vraag en je krijgt is, dat op een bepaald ogenblik werd gevraagd om zee- hengels: Ze werden gestuurd. De luchtmacht in Nieuw-Guinea vroeg de welzijnszorg in Den Haag een nieuwe vorm van ontspanning te zoeken voor de vroege avond uren. De welzijnszorg van de luchtmacht meent die nu gevon den te hebb enin een miniatuur- autoracehaan. Binnenkort zaleen aantal miniatuur-racebanen en -autootjes naar Nieuw-Guinea worden gestuurd. Ski's Dank zij de welzijnszorg be schikken de militairen in Nieuw- Guinea o.m. over speelkaarten, dam- en schaakspelen, tafelvoet- "balspelen, voethallen, volleyballen, alsmede verschillende soorten vaartuigen, zoals zeilboten, motor bootjes en kano's (door de marine <nik ter beschikking gesteld van land- en luchtmacht). Voorts be schikken de militairen over alle mogelijke soorten watersport- en onderwatersportartikelen, zoals zwemvliezen, duikbrillen, snorkel apparaten, onderwatergeweren en waterski's. Alles hij elkaar vormt het een indrukwekkende lijst, met geva rieerder materiaal dan waarover de kazernes in ons land beschik ken. Kranten Ook de geestelijke ontspanning wordt niet vergeten. Er zyn boe ken van elk genre, radio's, platen spelers, grammofoonplaten, lees portefeuilles, verschillende tijd schriften en weekbladen en niet te vergeten de grote dagbladen. De dagbladen worden per luchtpost verzonden. Het geld dat de welzijnszorg ter beschikking staat is voldoende om in alle behoeften te voorzien. De landmacht heeft dit jaar 350.000 gulden beschikbaar, de luchtmacht 35.000 gulden. De marine heeft geen aparte begroting voor de re creatie in Nieuw-Guinea. Per ma rine-eenheid is er een hoeveelheid ontspanningsmateriaal, waar men zich ook bevindt, of dit nu Den Helder is, de West of Nieuw- Guinea. Door de extra troepenzendingen zullen de begrotingen voor vol gend jaar wel iets hoger komen te liggen. Bij deze bedragen is nog niet gerekend de driehonderddui zend gulden die dit jaar beschik baar zijn voor het uitzenden van artiesten. De landmacht zal hier van ongeveer zestig procent be talen, luchtmacht en marine heide twintig procent. OOSTERBEEK Ongeveer hon derd kinderen in ons land zijn blind geworden door een teveel aan zuurstof, dat zij kregen toegediend in de couveuse. Deze schokkende mededeling kwam uit de mond van mevrouw dr. J. Schappert-Kimmyser uit Den Haag, een oogspecialiste, die secretaresse is van de Algemene Nederlandse Vereniging ter voor koming van blindheid. Zij sprak gisteren tijdens een bijeenkomst van de Nationale vrouwenraad in Oos terbeek. De kinderen die door blindheid wer den getroffen, werden geboren in de jaren tussen 1950 en 1955. Sindsdien wordt bij behandeling in couveuses de toediening van zuurstof nauwkeurig in de gaten gehouden. De behandeling staat bovendien onder controle van een oogarts. Verandering Onze medische medewerker tekent hierbij aan: In de jaren 1950 tot 1955 kwam de zo goed als luchtdichte couveuse in zwang. Het is toen als gevolg van gebrek aan ervaring voorgekomen, dat te veel zuurstof werd toegediend aan baby's die door een voortijdige geboorte ademhalingsmoeilijkheden hadden. Toen bleek, dat het teveel aan de ene kant longafwijkingen veroor zaakte en daarnaast de ooglens, die zeer gevoelig is voor zuurstof, aan tastte, is de behandeling onmiddel lijk veranderd. DEN HAAG In een brief aan de leden van de Tweede Kamer heeft het landbouwschap zijn visie gegeven over de uitwerking van hét verdrag van de Europese economische gemeenschap. Het schap heeft dit gedaan in verband met het debat in de Kamer over de Europese eenwording. In deze brief schrijft het schap het te betreuren dat de besluiten van de ministerraad van de E.E.G. op vele punten niet in overeenstemming zijn met de ideeën van de Nederlandse land bouw. Overigens acht men het beslist ongewenst dat voor Engeland een lan gere overgangsperiode zou gelden dan voor de partners in de E.E.G. Bij een toetreding van het land zou den de hoge Britse invoerrechten op tuinbouwprodukten volledig moeten wor den afgebroken. Nederland ondervindt grote hinder van deze hoge rechten. Het Landbouwschap acht het wense lijk dat na Engeland ook Denemarken tot de Euromarkt zal toetreden. De handhaving van de speciale be handeling die de landen van het Geme nebest ondervinden in Engeland zijn piet te verenigen met het gemeenschap pelijk landbouwbeleid van de E.E.G. Bij toetreding van de Britten tot de ge meenschappelijke markt moet deze voorkeurbehandeling geleidelijk ver dwijnen, schrijft het landbouwschap. De achtjarige Jacob de Waard, zoon van een binnenvaartschipper, is gisteren in IJmuiden in het water van de Staal- haven gevallen en verdronken. Niemand had gemerkt dat de jongen in het water lag. Pas nadat de ouders hem misten ging de< bewakingsdienst van de Hoog ovens dreggen. De dienst heeft het lijkje opgehaald. Van onze correspondent ALKMAAR De winkelchef van een zelfbedieningswinkel in het Noord- hollandse Bergen heeft door zich te vermommen een winkeldief weten aan te houden, die meer dan twintig huizen bezit. De winkelchef had onlangs een man op leeftijd, de zakenman in ruste H. V., in de wiinkel op diefstal betrapt. Hij vroeg de man item even naar zijn kantoor te volgen, ma-ar daar bleek V. niets uit de zaak bij zich te hebben. Hij had het geatolene vlug in een vak gegooid. Grote partij Toen de man enige dagen later weer kwam winkelen, verwisselde de chef zijn witte stofjas voor een regen jas en zette hij een hoed en zonne bril op. Zo lukte het hem de man wederom te betrappen. V. kon nu niet ontkennen, maar hij bood de chef duizend gulden als hij de zaak wilde sussen. De winkelchef wees dat v-an de hand en waarschuwde de politie. Zij vond bij de oud-zakenman thuis een grote partij goederen, voor een deel ook uit -andere winkels afkomstig. Natuurlijk geloof ik in vliegende schotels; ik heb er zelf één. Van onze correspondent PARIJS. De G.P.R.A., de voorlopige Algerijnse regering, is, omdat zij de kern vormt van de toekomstige regering van het onaf hankelijke Algerije, niet bereid om der wille van een bende misdadi gers (de O.A.S.) de overeenkomst van Evian aan herziening te onder werpen. Zij is daarentegen vastbe sloten zich nauwgezet te houden aan de garanties die in die over eenkomst worden gegev^i aan de Europeanen. Medeplichtig Men zou zeggen dat dit duidelijke taal was, zelfs begrijpelijk voor de domste leden van de O.A.S. Toch schijnen de onderhandelingen tussen de Europeanen en de Algerijnse na tionalisten gewoon door te gaan. Vol gens in Parijs ontvangen berichten ontwikkelen zij zich in gunstige rich ting. Met zijn duidelijke verklaring heeft Ben Khedda ondertussen niet gezegd wat men algemeen verwachtte. Kort voor zijn vertrek naar Kairo zei hij op het vliegveld van Tunis: „Wij zijn op het ogenblik getuige van een serie manoeuvres die ten doel hebben de overeenkomst van Evian te saboteren door het te doen voorkomen dat wij herziening daarvan overwegen om en kele aanvullende garanties voor de Europeanen op te kunnen nemen. Mijn regering sluit deze mogelijkheid volledig uit." In deze verklaring zei hij verder dat het voorlopige bestuursorgaan niet de noodzakelijke middelen had ontvan gen om de orde ia Algerije te herstel len en dat het bovendien de laatste tijd zeer duidelijk was geworden, dat bepaalde Franse groeperingen mede plichtigen waren geworden van de ko lonialistische ultra's. Van onze parlementaire redacteur TAEN HAAG Een grote meerder- heid van de Tweede Kamer heeft zich gisteren duidelijk uitge- gesproken tegen de toetreding in welke vorm ook van Spanje tot de E.E.G. De liberaal mr. Van Dijk was de eerste die gisteravond tijdens het Europese debat het standpunt ver dedigde dat het onmogelijk is dit land, waar nog altijd niet de demo cratische denksfeer heerst, toe te laten, ook niet als geassocieerd lid. Voorts betwijfelt mr. Van Dijk of de economische structuur van Spanje zich leent voor een openstel ling zoals die geldt in de E.E.G. De liberale afgevaardigde vroeg ver der aan minister Luns wat deze zou kunnen doen voor de Spaanse de mocraten, die na het Europese con gres te München door Franco zijn verbannen. Onbekend Voorzichtigheid met de associatie van neutrale landen als Zweden, Zwit serland en Oostenrijk, maar besliste afwijzing van Spanje als volwaardig lid bepleitte de c.h. afgevaardigde Van der Mei. Democratie is daar een onbe kend verschijnsel, zei hij. Wij moeten heel duidelijk maken dat de E.E.G. geen banden behoort aan te knopen met een land waarin de meest elemen taire mensenrechten nog steeds niet veilig zijn. De socialist Goedhart en de a.r. afge vaardigde Biesheuvel sloten zich later op de avond bij deze standpunten aan. Alleen de fractie van de K.V.P. liet zich over Spanje niet uit. De K.V.P'er dr. Schuijt zag wel don kere wolken aan de Europese hemel: de politieke unie van de Gaulle. Velen willen, afwachten om te zien wat het wordt, maar dr. Schuijt meende dat deze ijskasttheorie geen redding kan brengen. Het moment en de tijd zijn bondgenoten van de Gaulle. Dat Ade nauer diens rampzalig idee nog de moeite van het bekijken waard achtte, had dr. Schuijt met verbijstering ge slagen. Bevreemding De trage voortgang van de voorbe reidingen voor Engelands toetreding tot de E.E.G. bleek in de Tweede Ka mer nogal wat bevreemding te hebben gewekt. Wat is nu belangrijker, vroeg mr. Van Dijk, de reeks onderlinge ge sprekken tussen Macmillan, Adenauer en de Gaulle of de onderhandelingen over de toetreding zelf? Drs. V^n der Mei meende dat het er helemaal om gaat of Frankrijk Engeland in de E.E.G. wil hebben. Dr. Schuijt stelde de categorische vraag of Frankrijk weigerachtig blijft om financieel- economische redenen, dan wel omdat het zelf een atoommacht wenst te worden. Strafregister De voorbereiding voor de tewerk stelling van buitenlandse arbeiders in ons land werd gekritiseerd door de K.V.P.'er mr. Van Thile, die er op wees dat er heel wat mankeerde aan de controle en door de socialist drs. Ne- derhorst, die de regering verweet dat er aan voorlichting in Italië zelf niets werd gedaan. Volgens mr. Van Tiel werken er in ons land heel wat Italia nen die een welgevuld strafregister hebben. Vanmiddag zal de r'egering antwoor den, waarschijnlijk niet slechts bij monde van minister Luns. maar ook bij monde van de ministers De Pous en Marijnen, daar ook enkele econo mische en landbouwvraagstukken in het debat te berde zijn gebracht. DEN HAAG Op zeventigj arige leeftijd is gisteren in Den Haag over leden de oud-directeur van de K.L.M. F. von Balluseck. De heer Von Balluseck in Bata via geboren kwam in 1934 bij de K.L.M. in dienst. Daarvóór had hij bij de Hollandse Bank voor Zuid-Ame- rika gewerkt en had hij zes jaar lang in Noord-Amerika gewoond. In 1948 werd de heer Von Balluseck benoemd tot onder-directeur van de K.L.M. Twee jaar later benoemde de vergadering van aandeelhouders hem tot -directeur van de N.V. Hij was één van de kundigste mannen op het ge bied van tarieven en vervoersvoor- waarden. Op 31 december 1956 kreeg de heer Von Balluseck eervol ontslag wegens het bereiken van de pensioengereck-

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1