Vijftig jaar Gereformeerde Jongeren Organisatie Oranje Nassau eerste op bondsdag in Gorinchem Zeer geslaagde toogdag Onvoldoende mogelijkheden voor lichaamsontwikkeling op Walcheren en Beveland S. K. Phaff recipieerde in Landbouwcentrum Vader op een voetstuk Zeeuwsch Dagblad Pag. 3 Bewijs I Restauratie Lutherse kerk begonnen Wethouder Moerland waarn. burgemeester St. Annaland Défilé Jaarverslag schoolartsendienst Overdekt zwembad Afscheid ds. W. Hage Veertig jaar ringrijden in Sint Laurens Drijfzand der begeerte Die Fledermaus Michael Strogoff, de held van de steppe De slag aan de bloedkust Examens Dijkwater wordt een belangrijk vogelreservaat Geheimzinnig wrak op Haamsteedse strand 1961 was zwaarste hageljaar van verzekeringsmij. Veertig jaar bij Plantenziektenkundige Dienst Raad Ovezande Afscheid schoolhoofd in Zonnemaire Woensdag 13 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Protestants-Christelyk W/'EER hebben wij het Pinkster feest gevierd, het feest van de uitstorting van de Heilige Geest. Uit gesprekken en uit eigen ervaring weten we dat het Pinksterfeest ons dikwijls verlegen maakt. Het Kerst feest spreekt ons aan: een Kind in een kribbe. Pasen getuigt van een triomfantelijk gebeuren; Christus is opgestaan. Pinksteren, uitstorting van de Heilige Geest. Het heilsfeest van Pinksteren is voor ons gevoel weinig concreet, het spreekt niet tot onze verbeelding. Men heeft ons geleerd dat de Heilige Geest een Kracht is, een Krachtbron. We willen echter de werking van die Geest wel eens zien in een heel spe ciaal geval, in ons eigen leven en in de kring van onze kennissen en na tuurlijk ook in het volksleven. Toen wij ons deze vragen gisteren stelden, bracht de post een brief van een onzer medewerkers. Hij schreef: Twee protestantse kerken op Midden- Java geven de laatste jaren een ver blijdende groei te zien. De Javaanse kerken in dat gebied hadden in 1949 een ledental van 20.000. Dit aantal is nu meer dan verdubbeld en verwacht wordt dat het dit jaar de 50.000 zal overschrijden. In dezelfde tijd groei den de Chinese kerken op Midden- Java van 4500 tot meer dan 10.000 leden. Tot zover het bericht van onze cor respondent. Het is nauwelijks nodig commentaar te geven. Alleen dit: Terwijl Nederland al jarenlang met Indonesië overhoop ligt en van Nederlandse zijde in het land van Soekarno vrijwel geen zen dingsactiviteit kan worden ontwik keld, in deze periode vindt een bui tengewone groei van de kerken in Indonesië plaats. Is dat niet een duidelijk bewijs van het werk van de Heilige Geest? MIDDELBURG. Op Eerste Pink- sterdag: is na de eredienst de Evange lisch Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg tijdelijk buiten gebruik gesteld, omdat de restauratie is begon nen. Het historische orgel wordt door de Fa. Van Leeuwen deze week gedemon teerd. De restauratie geschiedt onder leiding van de architect M. J. J. van Beveren. De kosten bedragen momen teel 148.000. Na aftrek van alle subsi dies dient de vrij kleine Lutherse ge meente nog 17.600 bijeen te brengen. Onder auspiciën van een l?reed comi té van aanbeveling gaan de diverse ac ties voort of starten, zoals oud papier actie, concertenserie,, verkoop van prent kaarten van het ^orgel-front, vérlo ting, ^giro-actie. Tijdens de restauratie is de Engelse Kerk door kerkvoogden van de Ned. Herv. gem. gratis beschik baar gesteld voor de erediensten die om de zondag resp. van 8.459.45 en van 11.1512.15 uur gehouden worden. ST. ANNALAND Nu burgemeester J. van den Bos tot lid van het College van Gedeputeerde Staten is benoemd, zal wethouder Jb. Moerland tijdelijk het burgemeestersambt gaan waarne men. Burgemeester Van den Bos neemt vrijdag 15 juni a.s. 's middags om kwart voor vier afscheid met een receptie in het dorpshuis. HONDERDEN ZEEUWSE JONGENS EN MEISJES IN DOMBURG DOMBURG. Vijf deugden, vijf dukaten, vijf duvers, vijf dromen van zijn vader én nog vijf draden van zijn moeder krijgt Mattijs mee om de wijde wereld in te trekken en de avonturen die de hoofdpersoon van het spel „Vijf maal tien" daardoor beleeft konden gisteren in alle Nederlandse provinciën gereformeerde jongeren aanschouwen. Want het vijftigjarig bestaan van de Gereformeerde Jongeren Organisatie (G.J.C.) werd gisteren door jongens en meisjes tussen twaalf en zestien jaar gevierd met een jubileum-toogdag, die voor de Zeeuwse Gereformeerde jeugd werd gehouden in en nabij de Dombungse jeugdherberg. Herbergvader J. de Kleine en de heer P. van Liere hadden de leiding in handen van een alleszins geslaagde feestdag voor de jeugdige Zeeuwen. Hond&rden jongens en meisjes stelden zich reeds vroeg in de morgen op voor het défilé vanaf de jeugdherberg naar het Domburgse gemeentehuis waar de lange stoet, met voorop muziekvereni ging „Apollo" en de drumband uit Westkapelle, langs het volledige college van B. en W„ het bestuur van de G.J.O. Zeeland en genodigden trok. Hierna ging men naar het Domburg- se openluchttheater, waar zoals overal in den lande het jubileumspel „Vijf maal tien" door G.J.O.-leden uit Mid delburg werd opgevoerd. De voorzitter van de G.J.O. in Zeeland, de heer J. P. Wattel, voerde de regie over de avon turen van Matthijs met zijn dukaten en dromen. De heer Wattel deelde in zijn ope ningswoord mede dat de Landelijke jubileumactie reeds 39.248,10 heeft opgebracht. Deze actie duurt nog voort tot 1 september en de opbrengst ervan is bestemd voor een geschenk aan de Een beeld van het spel „Vijf maal tien": Matthijs (ten onrechte) aan de schandpaal, terwijl zijn ezel ten tonele verschijnt. deeld, spelen georganiseerd. In tegen stelling tot het morgenproigramma, dat voor alle provinciën gelijkluidend was, stonden de middagspelen in het teken van Zeeland. Spelen gehele G.J.O., namelijk een kampge- bouw bij Driebergen, waar in de toe komst groepen jongens en meisjes een korte „werkvakantie" kunnen doorbren gen. Drs. Jol, bondspennlngmeester, schet ste in het kort de geschiedenis van de organisatie, die reeds bestaat van 1912. Eveneens nog in het openluchttheater werden door mevrouw G. Kamphuis de prijzen uitgereikt van de handenarbeid- wedstrijd. Als eerste winnende handen- arbeidclub bleek Emanuel" van de heer P. van Liere uit de bus te zijn ge komen. Tweede werd club „Samuel 1", eveneen-s van de heer Van Liere. Beide clubs ontvingen een handenarbeidset. Na de lunch, die in de jeugdherberg werd gebruikt, werden voor de zes groe pen waarin de kinderen waren ver- GOES. Het jaarverslag 1961 van de schoolartsendienst op Walcheren, Zuid-Beveland en Noord-Beveland laat opgewekte geluiden horen ten aanzien van de vernieuwing van schoolgebou wen. De drie artsen I. D. Fransen van de Putte, mevrouw N. C. La- maison van den Berg-Pondman, en J. D. Fré-geres zijn echter een stemmig van oordeel dat er on voldoende mogelijkheden zijn om de lichaamsontwikkeling te sti muleren. De heer I. D. Fransen van d' Putte merkt op: „De gezondheidstoestand der kinderen blijft goed. Helaas blijven de onvolkomenheden onverminderd voortbe staan, waarbij ik vooral de nadruk zou witten vestigen op de nog steeds zeer slechte en schromelijk onvoldoende mo gelijkheden om de lichamelijkeontwik keling te stimuleren. ,,Hi] acht m?t,r sportvelden, gymnastieklokalen en be voegde leerkrachten gewenst. De grcte wens van mevrouw Lamaison van den Berg-Pondtman is uitbreiding te krijgen van het aantal scholen dat mee doet aan het schoolzwemmen, uok oe heer J. D. Frégeres schrijft in het jaar- verslag dat het gebrek aan gymnastiek- lokalen helaas groot Iblijft. „Nog te veel kinderen blijven van behoorlijk gymnas tiekonderwijs verstoken door afwezigheid van een gymnastieklclkaal of doordat de afstand1 van edhool tot gyimnastiékruïmte te groot is. Enigszins compenserend en zeer êj|n~ stig werkt schoolzwemmen dat odhter slechts vier maanden per jaar mogelijk is. Een overdelkt zwembad staat nog steeds op ons verlanglijstje." Hij voert voorts een pleidooi voor het stimuleren van het melk verbruik onder de kinderen die hun lunch op school moeten gebruiken. Dokter Fransen van de Putte wijst er nog op dat het schoon houden van de gebouwen dikwijls te wen sen overlaat. ,,De nieuwe schoolgebou wen zijn dermate kostbare bezittingen, dat een goed oiaderbioud zeer gewenst is, afgezien van de hygiënische belangen die ermeer gediend zijn. "Twee groepen jongens hadden tot taak de vestingsteden Vlissingen en Breskens (bepaalde plaatsen in en bij de Domburgse duinen) te bezetten en strijd te voeren om het „tolrecht'" aan de Scheldemond. Meisjes werden „schstgraafsters" en zochten op het strand nijver naar verborgen kisten met opdrachten of ontpopten zich tot verwoede spoorzoeksters. De toogdag, waarbij men zoveel mo gelijk trachtte meisjes en jongens uit verschillende delen van Zeeland nader tot elkaar te brengen, werd besloten met de prijsuitreiking van de spelen van die middag en een-dankgebed. SINT LAURENS. De afdeling Sint Laurens van d e Zeeuwse Ringrijders Vereniging vierde gisteravond in het Vereniging vierde gisteravond in het verenigingsgebouw het veertigjarig be staan met een gezellige avond, waarbij al snel de stemming opperbest was. Daarvoor was in aanwezigheid van B. en W. van Sint Laurens en het bestuur van de Z.R.V. een koninklijke onder scheiding uitgereikt aan de heer M. van Slooten, die veertig jaar ringoppasser was bij de plaatselijke ringrijdersafde- üng. Burgemeester W. Baas speldde na een toepasselijke speech de heer Van Sloo ten de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst. Verder voerden het woord de am bachtsheer van Sing Laurens, burge meester mr. F .S. K. J. Graaf van Randwijck van Nieuwland en afgevaar digden van de Z.R.V. De avond werd verder gevuld met toneel door een groep uit Sint Laurens, cabaret en een gezel lig samenzijn onder leiding van Baby den Toonder. Tijdens gisteren in Sint Laurens ge houden ringrijwedstrijden sleepte M. Verhage zowel de beker van de burge meester als de ambachtsheer in de wacht. D. Willemse won de beker van de gemeente en M. Koole de pollepel. De uitslag: 1. D. Willemse, 2. W. Roose, 3. F. de Visser, 4. M. Verhage, 5. C. van Slooten, 6. I. Wisse, 7. C. Abrahamse, 8. A. Verhage, 9. P. 't Gilde, 10. M. Koole, 11. P. Verhage, 12. P. Roose, 13. J. Francke, 14. F. Wisse. Middelburg, Electro, 14 jaar Twee heldhaftige cowboys, (de she riff en een gezochte moordenaar) die de kudde van een rijke Virgeniër naar Texas verhuizen, romantische en ru moerige achtergronden en twee fraaie vrouwen (moeder en dochter) zijn het waarop de film „Drijfzand der begeer te" is gebaseerd. Kirk Douglas en Rock Hudson zijn het ditmaal die de kudde tezamen veilig en wel naar Texas overbrengen na de nodige ver wikkelingen, die er rond de knappe moeder en dochter ontstaan. Ondanks enige onwaarschijnlijke scenes moet dit „Drijfzand der begeerte" zeker tot een goede wild west film worden ge rekend. Middelburg, City alle leeftijden Johann Straus' muzikale komedie „Die Fledermaus" is een operette die technisch gezien met de beste opera kan wedijveren. Het verhaal is zeer ingewikkeld en doet ook niet veel ter zake. De muziek overheerst in grote en verrukkelijke hoeveelheden. In Ci ty, Middelburg is de laatste verfilming van de operette te zien en te beluis teren. Het is geen opmerkelijke ver sie, maar wel een acceptabele waar in ook veteraan Hans Moser mee speelt. Vlissingen, Luxor, 14 jaar Jules Verne's boek „Michael Stro goff, de koerier van de czaar" heeft vele filmbewerkingen gehad. Het ro mantische verhaal is elbekend en boeit nog steeds. In deze laatste ver sie (van Frans-Duitse huize) speelt Curd Jürgens de titelrol. Goes, Grand, 14 jaar De slag aan de bloedkust vertelt het onwaarschijnlijk vertolkte verhaal van een Amerikaanse geheim agent die op de Phillippijnen bezet door de Jappen zijn vrouw vindt in de armen van een guerillastrijder. Vuur gevechten en weinig overtuigende avonturen completeren het geheel. MIDDELBURG. Met een (preeik over Nehemia 5 19 „Gedenk mijner mijn God, ten goeden alles wait ik aan dit volik gedaan heb", nam Tweede Pinksterdag ds. W. Hage afsiciheid van de Gereformeerde Gemeente van Mid delburg. De belangstelling voor dit af- soheid was zeer groot. De predikant heeft vier jaar gearbeid in Middelburg en vertrekt naar Klaaswaal. Ds. Hage richtte, na behandeling van het thema „Nehemia's gebed tot God", het woord tot de gemeente, de kerkeraad, de ca techisanten en verenigingen en diverse functionarissen, de afgevaardigden en burgemeester mr. J. Drij'ber, die deze dienst bijwoonde. Het woord voerden ouderling P. de Poorter uit Terneuzen, namens synode en classis, de heer Koole namens de Ohr. Gereformeerde Kerk en ouderling A. de Priester namens kerkeraad en gemeente. De scheidende predikant werd psalm 1214 toegezongen. ST. ANNALAND De heer P. J. van Popering, ambtenaar op de -gemeente secretarie van Sint-Annal and slaagde te Den Haag voor het diploma gemeente administratie I. Bustocht Vogelivacht HAAMSTEDE. Teneinde belang stellende vogelvrienden van het eiland en daarbuiten te laten zien, hoe de ver schillende vogelgebieden zich ontwikke len, heeft de Vogelwacht Schouwen-Dui- veland een bustocht georganiseerd die zaterdagmiddag werd gehouden. Tijdens deze tocht is vast komen te staan dat vooral het Dijkwater zich langzamer hand gaat ontplooien tot een zeer be langrijk vogelreservaat. Indien deze ontwikkeling zich voortzet dan zou dit in de toekomst wel eens van groot be lang kunnen worden voor Dreischor. Een bus, gevolgd door drie auto's ver trok van hotel „Het wapen van Burgh" eerst naar de Westenschouwse inlaag met zijn kluten, bergeenden, kievieten en gewone wilde eenden. Hier waren al veel jonge vogels te zien. Vervolgens naar de inlaag te Koudekerke, het klu- tenparadijsje van de Schouwse Vogel wacht, waar men vanaf de hoge zeedijk een uniek gezicht heeft op de kluten. Ook grutto's en tureluurs werden met bewonderende blikken gadegeslagen. Langs het Schelphoekgat naar de We versinlaag. Hier werd even de bus ver laten om de kolonie grote sterns beter te kunnen zien. Tevens kon genoten wor den van de aanblik van wulpen en en kele wilde zwanen. Het was maar een klein eindje verder om in de Flaauw- rens-inlaag de vermaarde kapmeeuwen- kolonies, af en toe onderbroken door een groepje visdiefjes, te zien. Kouers- inlaag gaat zich ontpoppen tot een zeer belangrijk trefpunt van vele vogels in het winterseizoen. Ook hier de gewone inlaagvogels, sommige broedend, maar ook velen reeds met jongen. De thee werd in de Val gebruikt. Het vogelgebied te Ouwerkerk werd niet overgeslagen, omdat hier het altijd weer imponerende gezicht van de dwerg- sterntjes en pleviertjes blijft boeien. Ter afwisseling konden wollige vierpo ters, in de vorm van konijntjes, in de buitendijk bekeken worden.. Over Via- nen, langs de Geule, over Oosterland werd het Dijkwater bereikt met zijn enorme uitgestrektheid. We denken daar bij aan die vogels die uit de omgeving van de Grote Beer en Rozenburg ver dreven worden en die op andere plaat sen een rustig oord zoeken om verder te kunnen leven. Commentator-reisleider was de heer L. Kouwen, bestuurslid van de Vogelwacht die op prettige wijze het geziene toe lichtte en daarvoor de dank van de aanwezigen kreeg. Omstreeks zes uur was men weer in Burgh terug. HAAMCTE/DE Een vakantieganger heeft vorige week de Rijksluchtvaartin- spectie gealarmeerd met de mededeling dat hij bij laag water een vliegtuig wrak op het strand bij de vuurtoren zou hebben gezien. De Rijksluchitvaart- inspectie stelde, op haar beurt, de Ko ninklijke Luchtmacht in kennis van de vondst. Vrijdagmiddag om half een landde toen een helikopter bij paal 17. Een onderzoek werd ingesteld en de be manning naar ooggetuigen vertelden nam wrakstukken mee. Om kwart over een vertrok het toestel weer. De rijkspolitie weet er niets van, terwijl burgemeester Roëll alleen was inge licht over de komst van de helikopter. De veronderstelling ligt er dat het hier de vorig jaar vermiste Hunter van de Kon. Luchtmacht betreft, die boven Veere in botsing kw-am met een Delta Dagger van de U.S. Air Force. GOES. Het jaarverslag van het boekjaar 1961-1962 van de Onderlinge Fruittelers Hagelverzekering Maat schappij deelt mede dat 1961 het zwaar ste hageljaar is geweest sinds de op richting van de maatschappij. Aan 154 bedrijven werd 362.180,88 gul den uitgekeerd, variërend van 100 gulden tot 44.000 gulden per bedrijf. Het der tiende boekjaar, aldus het jaarverslag, zal de geschiedenis ingaan als een bij zonder jaar voor de fruitteelt. De prij zen van het harde fruit waren van het begin af hoog en bleven dit het gehele seizoen. De ontwikkeling van de maat schappij was gunstig. Het ledental steeg met 9: de verzekerde oppervlakte steeg met 44 ha. en het verzekerde kapitaal met 845.000 gulden. Daarmede werd een totaal verzekerd kapitaal bereikt van 7.679.000 gulden. (Ingezonden mededeling) a^faag«g»--'HBirK8e OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Men fluistert dat Vaderdag een uitvinding is van Amerikaanse ■winkeliers. Maar is dat belangrijk? Het is een goede uitvinding: Vader verdient dat hij zo ééns in het jaar op een voetstuk gezet wordt! Hij is de koning die dag! Uitslapen tot tien uur? Hü mag! Ontbijt op bed? Hij krijgt het! Diner met forel, en griesmeel pudding toe? Wel vreemd, maar hij vindt het geweldig, dus het komt op tafel! Cadeautje? Dat hoeft niet kostbaar te zijn. Die zorgeloze dag is al véél waard. Sigaretten zijn natuurlijk altijd welkom. Vooral Gladstone, want Gladstone is -\ met of zonder filter - de sigaret die ledereen voldoening schenkt. GOES. De heer S. K. Phaff, thans gewestelijk hoofd van de Plantenziek tenkundige Dienst Z.W. Nederland, heeft dinsdagmiddag, naar aanleiding van zijn 40-jarig ambstjubilenm, gerecipi eerd in het Landbouwcentrum. De heer Phaff wilde zijn jubileum op het ogen blik woont hij in Den Dolder in Zee land vieren omdat hij het grootste deel van de veertig jaren hoofd van het dis trict Goes is geweest. Een groot aantal genodigden felici teerden de heer Phaff, terwijl enkelen het woord voerden. De heer N. A. de Regt uit Rotterdam sprak namens de districtshoofden van de Plantenziekten- kundige Dienst. Hij memoreerde de ge beurtenissen bij de P. D. "en uit de loop baan van de jubilaris, gedurende de af gelopen veertig jaar. De heer mr. Du Marchie-Sarvaas, adjunct-directeur van de N.D. Nederland uit Wageningen noemde de heer Phaff een actief P.D.- er en betrok ook zijn echtgenote en kin deren in de hulde. „Uw werkkring is uw hobby", zo merkte hij verder op. Namens de dienst en het personeel bood hij de jubilaris twee enveloppen met in houd aan. Hierna spraken nog ir. Joh. Bos, redacteur van het orgaan „De Fruitteelt" van de N.F.O., de heer P. Lenshoek, voorzitter van de Kring Zee land van de Nederlandse Fruittelers Or- Evenementen Westkapelle WESTKAPELLE. Te Westkapelle zijn de evenementen bekend gemaakt voor het a,s. zomerseizoen. Er zal ge- concerteerd worden door de chr. ge mengde zangvereniging, het fanfare corps O.K.K., de chr. mondorgelelub „De Krekels", en het Westkapels da meskoor. Er worden lampionoptochten gehouden, standfeesten georganiseerd, spelmiddagen, kinderbals gehouden, en gymnastiekdemonstraties. Ook worden weer geregeld filmvoorstellingen gege ven. ganisatie, de heer J. Q. C. Boot, voor zitter van de Kring Schouwen-Duiveland van de N.F.O., dr. A. F. H. Bezemer, sectiechef van de P.D. en de heer W. Bokent, Heemstede, die sprak namens alle gewestelijke hoofden. Laatstgenoem de toonde, evenals de vorige sprekers, grote waardering voor het werk van de heer Phaff. Namens de districtshoof den van Z.W. Nederland van de Planten ziektenkundige Dienst bood de heer N. A. de Regt tot slot een geschenk onder couvert aan. OVEZANDE. De raad heeft vlot de weinig omvangrijke agenda afge werkt. Het verzoek om subsidie van de Militaire Matigheids Missie werd afge wezen. De voorgestelde wijziging van het algemeen ambtenaren reglement en de wachtgeldregeling door het Centr. Bur. voor behandeling van ge meenschappelijke gemeentelijke per soneelsaangelegenheden werd aange nomen. Bij de behandeling van de verande ring en geven van namen aan straten en wegen werd de voorgestelde naam van Blazekopseweg gewijzigd in Blaze- kop, omdat men dit algemeen aan vaardbaar vond. De heer Van Steen bergen was tegen de benaming Oude Noordweg, voor het gedeelte Noordweg dat thans geen directe verbinding l meer heeft met het verdere gedeelte i van de Noordweg. i Overeenkomstig de circulaire van het Min. van Binnenl. Zaken werd be sloten de salarissen van het gemeen- tepersoneel overeenkomstig te herzien, evenals dit met de kindertoelageveror dening het geval is. Aan de heer M. Drijdijk te Driewe gen werd een perceel bouwgrond in het uitbreidingsplan Oud Ovezande ver kocht voor het bouwen van een wo ning. Besloten werd de bouwgrond gelegen aan de N.W.zijde van de Plataanweg aan te kopen en in exploitatie te bren gen, zulks mede in verband met de plannen van de PZEM tot het bouwen van een transformatorstation met Wo ning en bergplaats. De plannen tot het aanleggen van de straat in het plan Oud Ovezande, als mede het aanleggen van diverse ge deelten riolering konden de goedkeu ring wegdragen van de raadsleden, terwijl besloten werd tot onderhandse aanbesteding over te gaan. Diverse wijzigingen van de gemeente-begroting alsmede van de gemeenschappelijke motorbrandweer werden aangenomen. In verband met een te houden ten toonstelling door de plaatselijke mid denstand in de periode van 23 tot en met 26 aug. a.s. werd besloten zich ga rant te verklaren tot een maximum van 500 gulden in een mogelijk ves- iies. Besloten werd de subsidie voor de voetbalver. Volharding 32 te verhogen van 100 tot 500 gulden, in verband met de precaire positie van deze club. Voor de laatste maal in dit seizoen kwam de afdeling van de N.C.V.B. Kloetlnge bijeen. Spreekster was me vrouw S. Karelse-Enter uit Goes over het onderwerp: Mijn getuigen. ZONNEMAIRE. Bestuur, ouders en leerlingen kwamen bijeen om af scheid te nemen van het hoofd van de Chr. Nationale school in Zonnemaire, de heer Everse. De voorzitter, de heer Van der Houten, sprak zijn waardering uit over het werk dat de heer Everse de vijf en een half jaar in Zonnemaire had verricht. Hij wenste de vertrekken de veel geluk bij zijn nieuwe werkkring aan de Koningin Wilhelminaschool in Almelo. Het nieuwe hoofd van de school, voor dien onderwijzer ervan, de heer Van Veelen, wenste de heer Everse en echt genote veel goeds in Almelo. De heer Everse dankte allen met een kort woord waarna ds. Huyser de bijeen komst sloot. Op de gewestelijke tuindag in Go rinchem pan het Koninklijk Ned. Chr. Gymnastiekverbond is de dmmband van Oranje Nassau uit Vlissingen eer ste geworden in een wedstrijd van drumbands. De tamboer-maitre, mej. Greetje de Klerk, stapt hier parman tig aan het hoojd van haar ensemble.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3