Royale meerderheid voor wetsontwerp van mr. Van Aartsen WINDHANDEL IN NIEUWE HUIZEN: MIDDEL VAN PRIJSBEHEERSING ERGER DAN KWAAL Gevangen genomen door Papoea's Graan stroomt naar de Rotterdamse havens Gewonde marinier herinnert er zich bijna niets van Tweede-Kamerlid Koersen plotseling overleden Prins geeft vergissing ronduit toe Prof. Vondeling opvolger van mr. Burger President Chiari bij Kennedy over Panamakanaal WALL STREET WEER FLAUW 10, 11 OF 12 PROCENT Inbrekers groeven tunnel naar buit Roemers en Kruyff bemiddelen in zuivelconflict B. en V. schorsen directeur van gemeentewerken Twaalf Duitsers „kropen weg" PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Voor de hand Uit de wet Door voorjaar en Euromarkt Waarschuwing Gijzelaars vrij gelaten Doodstraf voor boer, vrouw en zoon De Bilt: Bewolkt Het weer overal Directeur. JAGQ. DE SMIT; Chefred.: G. I Breaker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs- 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Temeuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad 17e JAARGANG No. 5075 Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage Eubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, Woensdag 13 juni 1962 HUURVERHOGING 1 SEPTEMBER Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De nieuwe huurverhoging zal 1 september ingaan. De Tweede Kamer heeft er gisteren haar goedkeuring aan gehecht. Minister mr. J. van Aartsen behoefde slechts een enkele, ondergeschikte concessie te doen. Hij beloofde ernst te zullen maken met het vraagstuk van de duurte in de woningbouw en ook zegde hij toe een wakend oog te zullen houden op de huren van de, nieuwe woningen. De meerderheid van d e Tweede Kamer, die zich over de voort durende stijging van de bouwkosten ernstig zorgen maakt, aanvaardde dit als grondslag tot goedkeuring van de huurverhoging. Een poging van de socialisten om de woningen die na 1960 zijn gebouwd buiten de huurverhoging te houden, strandde op het argument dat daarmee het hele systeem van het ontwerp zou worden teniet gedaan. Voor het overheidspersoneel heeft de regering ook een compensatie van an derhalf procent op het oog, aldus deelde minister dr. G. M. J. Veldkamp mee. De gepensioneerde ambtenaren zullen dan eenzelfde vergoeding, genieten als is voorgesteld voor de a.o.w. en de a.w.w. De compensaties zullen ook voor deze groepen op 1 september ingaan. Het lag voor de hand dat minister Van Aartsen niets zou doen waardoor volgende kabinetten aan het nu voor gestelde huurbeleid zouden worden ge bonden, al is deze huurverhoging dan de eerste van een serie van drie, die over zes jaren uitstrekt. Deze beper king hield ook dit huurdebat binnen nauwe grenzen. De vrees voor een ver dere doorwoekering van de kostenstij ging in de woningbouw kon de minis ter dan ook niet geheel wegwerken. Met name in de christelijkJhistorische fractie wilde men er toch nog wel wat dieper op ingaan, maar minister Van Aartsen paste ervoor om weer alle fi nanciële en sociaal-economische achter gronden van het woningbouwbeleid te onthullen. Hij wist ook geen antwoord te geven op de dringende vragen van de c.h. afgevaardigde Van der Peijl wat er te doen zou zijn tegen de windhan del in nieuwe huizen. PrijsbeheersLng van onroerend goed vond hij een middel dat erger zou zijn dan de kwaal. Als wij alles vrijlieten, dan zou u nog wat anders zien, zei hij, met een verwijzing naar de liberaal mr. D. Schuitema'ker, die een nog verder gaande liberalisatie had bepleit. De bouw voor de industrie en voor de handel zou dan ten koste gaan van de woningbouw. Daarvoor hebben wij dan nu de regulering van het bouwbedrijf, zo legde de minister uit. Deze is voor alsnog een absolute noodzakelijkheid. De K.V.P.-er dr. Van Heivoort pro beerde de nieuwe regeling voor de huurders die zelf hun huis hebben op geknapt en daarbij een goede kans maakten om van de huurverhoging te worden vrijgesteld, uit de wet te halen. Dit veroorazakte ten slotte enige poli tieke deining in de fracties, die nogal verdeeld bleken op dit punt. De poging van dr. Van Heivoort mislukte. Wel behaalde hij een succesje op het punt van de financiering van het onderhoud van de vooroorlogse woningwetwonin gen. De regeling zoals die in 1960 was komen te gelden voor de gemeenten en de woningbouwverenigingen, die voor de helft van de huurverhoging de hui- ROTTERDAM Zeer grote aan voeren van graan zorgen op het ogenblik voor een bijzondere drukte in de Rotterdamse haven. Gister ochtend lagen er twintig vracht schepen en vijf met graan geladen tankers, met tezamen 240.000 ton graan. Dag en nacht wordt gewerkt om de schepen zo snel mogelijk te behandelen. De drukte heeft twee oorzaken: 1, Het slechte voorjaar. 2. Het in werking treden op 1 juli van de eerste fase van het gemeenschap pelijk landbouwbeleid in de landen van de E.E.G. Door het slechte voorjaar is er een grotere behoefte ontstaan aan verschil lende soorten granen. De totstandko ming van een gemeenschappelijk land bouwbeleid is voor de verschepers van overzee aanleiding zoveel mogelijk te verzenden voordat nieuwe tarieven van kracht worden. De graanaanvoeren zijn voor een zeer groot deel bestemd voor doorvoer naar West-Duitsland. Wachttijd In de haven van Rotterdam wordt nor maal per week rond 130.000 ton graan aangevoerd. Vorige week echter ver werkten de 28 elevators tweehonderd duizend ton graan. Ondanks de ver door gevoerde mechanisatie van de lossing zijn dagelijks vijfhonderd arbeiders bij deze overslag betrokken. De bedrijven prijzen zich gelukkig, dat de loscapaci- teit de afgelopen drie jaar met zes mo derne elevators sterk is vergroot. Toch lukt het niet alle schepen direct OSLO (A.P.). Twee Noren zijn gis teren naar Groenland vertrokken om daar met hondensleden en op ski's op nieuw de route af te leggen die hun landgenoten Nansen en Sverdrup in 1888 volgden. Nansen en Sverdrup hadden 42 da gen nodig voor het traject van zeshon derd kilometer. Hun navolgers denken er drie maanden voor nodig te zullen hebben. in behandeling te nemen. De -gewone vrachtschepen hebben een wachttijd van gemiddeld drie dagen. De met graan geladen tankers hebben een nog iets langer oponthoud. WASHINGTON (U.P.I.) De presi dent van Panama is gisteren in Wash ington aangekomen om te praten over problemen die samenhangen met het Pa namakanaal. President Chiari werd op het vliegveld begroet door president Kennedy. Die verklaarde dat veel van de veiligheid van het westen afhangt van de betrek kingen tussen Amerika en Panama. Dat was vermoedelijk precies wat pre sident Chiari graag wilde horen. Hij schijnt er namelijk op uit te zijn een groter deel van de inkomsten van het Panamakanaal in de staatskas van zijn land te doen vloeien en om een ruimere werkgelegenheid voor Panamese burgers bij het kanaal te verkrijgen. Ontmoedigd loopt de Indonesiër voor de Nederlandse mariniers uit. Vier Pa poea's hadden hem gevangen genomen in het oerwoud bij de kampong Wersar in de buurt van Teminaboean. AMSTERDAM. De New Yorkse beurs heeft het weer zwaar te verdu ren gehad. Tegen het slot van de handel kwam er een verkoopgolf opzetten, die de markt op een dieptepunt bracht. Over een breed front ontstonden ver liezen van twee tot drie dollar met toenemende omzetten. Geschat wordt dat Wall Street in koerswaarde gisteren 7,75 miljard dol lar heeft verloren tegen een verlies van 3,30 miljard dollar maandag. Het gemiddelde voor industrie-aandelen daalde bijna vijftien punten. Ook de avondbeurs in Amsterdam was lager, al bleven hier de -verliezen zeer beperkt. Alleen Philips ca. verloor vijftien punten. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De fractie van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer heeft .gisteren prof. dr. ir. A. Von deling tot haar voorzitter benoemd, ails opvolger van mr. J. A. W. Burger, die in september, bij de ingang van heit nieuwe zittingsjaar, geen deel meer van de Kamer zal uitmaken. De nieuwe, 46-jarige fractieleider is een van de vele politici in de Twee de Kamer, die specialist zijn. Profes sor Vondeling weerde zich tot nu toe In de Kamer op twee specifieke ter reinen: de landbouw en de financiën. In de landbouw geldt hij nationaal en internationaal als een deskundige. Hij heeft gestudeerd in Wageningen, waar hij in 1948 promoveerde. In 1958 was hij Minister van landbouw, in de nogal moeilijke positie van opvol ger van dr. Mansholt. De kennis van financiën en belastingen verwierf hij ten dele in de praktijk, in zijn functie van directeur van een accountants- en belastingadvieskantoor. Steeds aanwezig Sinds 1946 is prof. Vondeling lid van de Tweede Kamer, waar hij zel den heeft ontbroken en waar hij ook steeds persoonlijke belangstelling aan de dag heeft gelegd voor de debatten over onderwerpen die niet op zijn ter rein lagen. Naast deze algemene par lementaire politieke ervaring bezit hij ook nog de ondervinding van zijn werk in het kabinet. De benoeming van prof. Vondeling tot fractieleider is definitief, zodat hij met ingang van de derde dinsdag van september als zodanig in de plaats van mr. Burger zal optreden. zen mogen opknappen, zal nu worden gehandhaafd. Drie KVP-ers onder aanvoering van drs. Bogaers konden zich tenslotte niet verenigen met de voorstellen, waaruit volgens hen alleen maar een vergro ting van de onevenwichtigheid in de financieel-economische situatie, dus prijsstijging zou voortkomen. Het ont werp kreeg echter een ruime meerder heid van 72 tegen 46 stemmen. De so cialisten, communisten en pacifisten vormden met de drie KVP-ers de min derheid. Het debat werd af en toe bijzonder technisch vanwege niet alleen bij de socialisten bestaande onbehagen over het feit dat ook na 1960 gebouwde woningwet- en premiewoningen onder de huurverhoging zullen vallen. Ook waren er' technische beschouwingen over de vraag of de kostenstijging niet telkens weer die huurverhoging met de daarmee gepaard gaande subsidiever laging zal opslokken. Wat dit laatste betreft waarschuwde minister Van Aartsen tegen overdrij ving. De huurverhogingen van de af gelopen twaalf jaar zijn niet geheel teniet gedaan door de kostenstijging. De minister rekende de Kamer voor dat sinds 1950 gemiddeld 54 procent van de huurverhoging verloren is ge gaan aan duurdere bouwprijzen. Daar mee is dus bijna de helft van deze huurverhogingen ten goede gekomen aan aanpassing van de oude huren aan de nieuwe, en ook aan de verlaging van de subsidie. Doel van het huurbeleid is volgens mr. Van Aartsen het afstemmen van de oude huren op de stichtingskosten van nieuw te bouwen woningen. Daar mee wilde de minister aantonen dat het regeringsbeleid niet eenzijdig was gericht op subsidie-afbraak. Wel moest er een eind komen, zo zei hij, aan het kunstmatige element in de huren en dat wilde die regeripg bereiken met een geleidelijke aanpas sing, die ook verlaging van de subsidie inhoudt. In de nieuwste huren zit vol gens de minister nog altijd dertig pro cent overheidssubsidie. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De huurverhoging, die gisteren door de Tweede kamer is goed gekeurd, zal voor vrijwel alle woning wet- en premiewoningen gelden. In eersteklas gemeenten zal met ingang van september 10 pet. meer huur moe ten worden betaald, in een tweede- of derde-klas gemeente is de verhoging elf procent, en zij die in een vierde- of vijfde-klas gemeente hun huurhuis hebben staan, moeten twaalf procent meer op tafel leggen. Het is de bedoeling, dat in 1964 en in 1966 de huren nogmaals met dezelfde percentages worden verhoogd. Daar over moet het parlement te zijner tijd nog beslissen. Om de verhogingen op te vangen zal de huurcompensatie met anderhalf pro cent met een minimum van 2,25 gulden per week stijgen. De uitkerin gen ingevolge de a.o.w. en de a.w.w. gaan voor gehuwden met 84 gulden en voor ongehuwden met 76 gulden om hoog. De kinderbijslag wordt verhoogd met één cent per dag voor de eerste drie kinderen en met twee cent voor de overige spruiten. Marinier der tweede klasse H. J. J. Janssen Van een onzer verslaggevers OVERVEEN De marinier der tweede klasse H. J. J. Janssen maakt het goed. Hij ligt er welverzorgd maar wat slaperig bij in een hoog bed op kamer 125 van het Overveense marinehospitaal. Bij de achter volging van Indonesische parachutisten in Nieuw-Guinea moest hij mortiervuur afgeven. „Van wat daarna is gebeurd weet ik niets meer" vertelt de blonde achttienjarige Nijmegenaar, die nag maar niet door een. waas van verdovende injecties heen kan denken. Hij is donkerbruin gebrand door de tropische zon het jonge ge zicht steek scherp af tegen het witte kussensloop. Hij kijkt tevreden naar de vele bloemen- en fruitmanden» die rond om hem staan en lacht soms even naar zijn zeven kamergenoten, die hem zaterdagnacht onverwacht zagen binnenkomen. Dwars „Het zit me echt wat dwars, dat ik niet precies kan navertellen, hoe het allemaal ïft zijn werk is gegaan. We liepen patrouille in de rimboe. Het was bloedheet en vochtig. Dat weet ik nog. Maar sinds die serie prikken in het .ziekenzaaltje van Sorong weet ik niets meer. Alleen het versterkte peloton, waarmee ik de rimboe in trok op zoek naar een grote groep para's dat herinner ik me. Op een gegeven moment hoorde een sergeant van ons een gerucht. Hij ging met een kameraad op onder zoek uit. Toen kwam het comman do, dat we mortiervuur moesten geven. Meer weet ik niet, echt niet". Vóór de tien injecties vanwege het dijschot wist hij het precies, dat her innert hij zich zonneklaar. „Ik be grijp het niet" zegt hij, verlegen glimlachend. Een verpleegster maakt een eind aan dit gesprek, waarvan de totstandkoming nogal wat voeten in de aarde heeft gehad. Het is een bijzonder moeilijke zaak een marineman na diens terugkeer in Nederland te spreken te krijgen. Hoewel ook in Nieuw-Guinea een spreekverbod geldt tegenover jour nalisten, wordt daar royaal de hand mee gelicht. AUeen een vlagofficier of het hoofd van de marinevoor- lichtingsdienst kan officieel onthef fing verlenen. Om na diens terugkeer een gesprek met de heer Janssen te bewerkstel ligen moest er gistermiddag uitvoe rig op het ministerie van marine worden vergaderd, maar aan het eind van de avond was men het er nog niet over eens of een dergelijk on derhoud wel kon worden toegestaan. 't Is de waterrekening, lieverd ROME (AP). De Italiaanse politie zoekt naar twee benden inbrekers die met een nieuwe methode het graven van tunnels ju weiiers winkels hebben beroofd. In Rome en in Milaan sleep ten zij op deze manier een buit ter waarde van ruim een half miljoen dol lar in de wacht. In beide gevallen braken de dieven in bij aangrenzende winkels en groeven daarna een tunnel door muren en vloe ren naar de juwelierszaken. Van onze parlementaire redacteur TIEN HAAG Het Tweede-Kamer - lid T. D. J. M. Koersen is gis teravond plotseling overleden, ten gevolge van een hersenbloeding. Toen hij gistermiddag in de bi bliotheek van de Tweede Kamer zat te werken kreeg hij last van hevige hoofdpijnen, die zo snel ver ergerden d>ait hij bijna bewusteloos geraakte. De enige arts in de volks vertegenwoordiging, de socialist dr. J. H. Lamberts uit Rotterdam, stelde een hersenbloeding vast, In overleg met een a.rts van de Haagse G.G.D. werd besloten de heer Koer sen over te brengen naar het rooms- kaïtholie'ke ziekenhuis aan het West einde. Daar overleed hij drie kwar tier later. In en buiten de politiek was de heer Koersen, die behoorde tot de fractie van de K.V.P.. een zeer geziene en ge waardeerde figuur. Hij is 61 jaar oud geworden. Van de zestien jaar van zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer heeft hij, zonder aanspraak te maken op de kenschetsing van briljant poli ticus, een grote carrière gemaakt. Hij was een milde, waardige en zuivere persoonlijkheid, een man van verzoe ning die in allerlei omstandigheden, ook in de verhouding tot andere poli tieke partijen, steeds in staat bleek de juiste contacten tot stand te brengen. Nationale bekendheid De heer Koersen, die eigenaar was van een Amsterdamse drukkerij, heeft na de oorlog nationale bekendheid ver worven. De grondslag daarvoor legde hij tijdens de bezetting in het verzets werk als lid van de Christoforgroep, waaruit na de bevrijding de contact groep Te Elfder Ure ontstond. De heer Koersen was lid van het hoofdbestuur van deze groep, die rooms-katholieken van onderscheidene politieke richting omvatte. Zo kwam hij ook in 1946 in de Tweede Kamer, waar hij tot volle ont plooiing kwam als voorzitter van de parlementaire enquêtecommissie (op volger van mr. Donker), als voorzitter ook van de commissie onderzoek mili tair aankoopbeleid (helmenaffaire) en tenslotte van de daaruit voortgekomen commissie voor de herziening van de regeling van werkzaamheden van de Tweede Kamer. Enkele maanden ge leden werd de heer Koersen gekozen tot voorzitter van Sint Adelbert, de standsorganisatie van rooms-katholieke intellectuelen. Hij was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en commandeur in de orde van Oranje- Nassau. LEEUWARDEN. De beide voorzit ters van de Stichting van den Arbeid, ir. W. H. Kruyff van het Centraal so ciaal werkgeversverbond en drs. D Roemers van het N.V.V., hebben zich bereid verklaard op te treden als be middelaar in het Friese zuivelconflict. Het geschil is ontstaan toen de Al gemene Nederlandse agrarische be- drijfsbond (Anab) van de coöperatieve zuivelfabrieken in Friesland een nabe taling eiste op de lonen van de zuivel- arbeiders. De beide partijen zullen na de uitspraak van de beide bemiddelaars verder overleg plegen over een oplos sing van het conflict. Van een onzer verslaggevers DEVENTER De directeur van de afdeling openbare werken van de gemeente Deventer, ir. E. A. B. (54), is voor onbepaalde tijd ge schorst. Het college van B. en W. zal hem bij de raad voor ontslag voordragen. De schorsing, die vrijdag is ingegaan, zou zijn gegrond op ernstige menings verschillen tussen ir. B. en het college van B. en W. over het .beleid bij de afdeling openbare werken. Ook zou er wrijving bestaan tussen de geschorste directeur en enige hoofdambtenaren van de afdeling. Het college van B. en W. van Deventer wil over de achter gronden van de schorsing geen ver dere mededelingen doen. Ir. B. is zes jaar lang directeur van openbare werken van Deventer ge weest. Daarvoor had hij jarenlang de functie van directeur van gemeente werken in Heemstede. Er zouden in de laatste tijd meer dan eens moeilijkhe den zijn geweest tussen hem en het college van B, en W., moeilijkheden die vorige week tot een climax kwamen en de schorsing tot gevolg hadden. Van onze correspondent BONN. Opnieuw is een flinke groep Oostduitsers erin geslaagd naar West- Berlijn te vluchten. Tenminste twaalf Oostduitsers kropen dezer dagen door een zelfgemaakte tunnel onder de muur door. In West-Berlijn weigert men bijzonder heden over deze vlucht bekend te maken. Men wenst de communistische volks- politie in Oost-Berlijn geen enkel ge geven te verraden, waardoor dit apparaat, dat direkt op vluchtelingen schiet, de vlucht van wellicht nog meer Oostduit sers door de tunnel zou kunnen ver hinderen. Deze massale vlucht is de derde in zeer korte tijd. Vorige week voeren veertien Oostberlijners onder een regen van ko gels met een gekaapt plezierschip naar West-Berlijn. Enkele weken daarvoor was een groep oude mannen en vrouwen via een zelfgebouwde tunnel naar het Westen gekropen. ATHENE (Reuter) Veertig Grieken die in de guerilla in 1947 door Griekse communisten als gijzelaars naar Albanië werden gebracht, zijn vrijgelaten. Zij zijn in het noordwes ten van Griekenland over de grens van hun land gebracht. DEN HAAG. Prins Bern- hard heeft zijn kritische op merkingen over Elseviers Weekblad ingetrokken. Hij heeft de hoofdredacteur van dit blad, de heer H. A. Lunshof, gisteren zijn verontschuldigin gen aangeboden. Dit blijkt uit een verklaring, die gisteravond laat door het secreta riaat van de Prins werd verstrekt. Letterlijk luidt deze verklaring: „Na het onderhoud dat Zijne Ko ninklijke Hoogheid hedenavond met de heer Lunshof, hoofdredacteur van Elseviers Weekblad over de strekking van een door deze geschreven artikel heeft gehad, is Zijne Koninklijke Hoogheid van mening dat de heer Lunshof het betreffende artikel in diens blad ten opzichte van hem te goeder trouw heeft geschreven. Zijne Koninklijke Hoogheid heeft een verklaring van de heer Lunshof dat hij noch de Prins noch de Bilder- berggroep in een verkeerd daglicht heeft willen stellen, als waar aan vaard. De heer Lunshof heeft toegegeven dat hij zich in dit artikel uitgaande van ten dele onjuiste informaties minder gelukkig heeft uitgedrukt, waardoor een verkeerde indruk bij de Prins is gevestigd, hetgeen door de heer Lunshof bijzonder wordt be treurd. De Prins heeft zijn opmerkingen in getrokken en zijn verontschuldigingen aan de heer Lunshof aangeboden." Voor de televisie had de heer Lunshof gisteravond al ver klaard, dat hij een „bijzonder aangenaam" onderhoud met de Prins had gehad. Het misver stand was nu uit de weg ge ruimd, zo zei hij bij die gelegen heid. BERLIJN (AP). Een boer, zijn vrouw en zijn zoon zijn door een Oost- duitse rechtbank ter dood veroordeeld, omdat zij een voorman van een collec tieve boerderij hebben vermoord. Het vonnis is volgens het Informatie bureau West, een particuliere Westber- lijnse inlichtingendienst, vrijdag uitge sproken. De Ooistduitse rechter oordeelde dat de boer, Hermann Schwartz, en zijn vrouw Maria hun zoon, Hermann Schwartz, hadden aangezet de voorman Richard Rohde op 8 november van het vorige jaar te vermoorden. De plaatselijke bladen spraken in hun rechtbankverslagen van een „politieke moord" en drukten tal van ingezonden stukken af, waarin de doodstraf voor de familie Schwartz werd geëist. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Half tot zwaar be wolkt met hier of daar enige regen. Zwakke tot matige wind, overwegend zuidwestelijk. De zelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. MIESJE: Alles stijgt: de huur en zelfs de temperatuur! 14 juni: zon op 4.20, onder 21.01; maan op 16.51, onder 2.46. Helsinki l.bew. N 15 2 Stockh. h.bew. W 16 3 Oslo h.bew. Z 18 0 Kopenh. regen NW 16 0.1 Aberdeen g.bew. stil 20 1 Londen z.bew. ZZW 18 0 A'dam z.bew. w 17 0 Luxemb. g.bew. stil 17 0 Brussel h.bew. NO 16 0 Pa rils l.bew. O 19 0 Bordeaux z.bew. OZO 27 0 Grenoble onbew. NW 24 0 Nice z.bew. Z 21 0 Berlijn z.bew. WNW 17 0 Frankfurt z.bew. OZO 18 0 München l.bew. OZO 15 2 Zürich l.bew. N 19 0 Genève onbew. NO 21 0 Locarno z.bew. NNO 24 0 Wenen l.bew. W 17 5 Innsbr. h.bew. O 17 0 Belgrado g.bew. WNW 23 0 Athene onbew. WNW 25 0 Rome l.bew. ZZW 24 0 Ajaccio onbew. ZW 22 0 Madrid z.bew. Z 31 0 Mallorca h.bew. Z 26 0 Lissabon z.bew. zzo 26 2

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1