Ook Den Haag moest eer Zeeuws elftal laten aan Recordopbrengst Zonneveldrit Veertigste muziekconcours: „Zeeland kan zich meten" Dynamo versloeg Tourcoing in atletiek dual-meet SWIFT 3 WERD IN WEST- KAPELLE KAMPIOEN DUITSE BEKERHOUDER KAMEN NIET TE VERSLAAN Derde treffer besliste in feite de strijd Twee goals van Van Dixhoorn Souburg gaf de toonaan Fraaie zege van jeugdige ruiter in Kijk in de pot B URGE MEES TER SNEED" MAN VAN GLIJBAAN AF Matte wedstrijd met weinig hoogtepunten Mattie Riemens brak Zeeuws record kogelstoten Zeehengelen op Tholen Nederlands zaterdag- tivaalftal gelijk tegen Engeland Wisselbeker voor Vlijt en Volharding Vlissingen bedwong favoriet Xerxes Boys wonnen met 4-3 van Terneuzen WEERGODEN STREKEN OVER HUN HART Weinig spectaculaire Z.K.B.-competitie VAN DER KLOOT WON IN HANSWEERT Swift veel sterker dan Olympiaan Zevenhandbal in Vlissingen en Yerseke Bierviltluchtpost DUIVELAND VERLOOR PROMOTIEWEDSTRIJD MET 3—1 VAN KATS Speeltuin geopend in St. Maartensdijk Dinsdag 12 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 KAPELLE. In een over het algemeen vrij matte wedstrijd heeft het Zeeuws zaterdag-KNVB-elftal op Tweede Pinksterdag in Kapelle met 31 gezegevierd over het Haagse KNVB-elftal. In het Haagse team stonden vijf leden van de tweede-iklasser 's-Graven- zandse Sportvereniging opgesteld, de rest van het elftal bestond uit derde- en vierde-klasserspelers uit het Westland en Den Haag. De Zeeuwen verdienden de overwinning omdat zij beter van de getboden kansen gebruik maakten. In de voorhoede van de Hage naars, die technisch wel iets meer in hun mars bleken te hebben, wilde men het te dikwijls alleen doen. Daarbij troffen de Zuid hollanders het niet dat de Zeeuwse verdediging op beslissende momenten ter plaatse was en goed ingreep. In die defensie onder scheidde zich nu weer doelman Traas (Nieuwdorp). De Haagse keeper bleek niettemin uit het goede hout gesneden te zijn. Hij wierp zich onvervaard op de bal bij schoten en kopballen van Deurloo, Van Dixhoorn en Poortvliet. Aan de andere kant kon men moeilijker de juiste schietrichting vinden. Opstellingen: Zeeland: Traas (Nieuw dorp); De Smet en Verberkmoes (Spui); Walraven (RiUandia), De Rijke (Arne- muiden) en v.d. Hoek (Smerdiek)Traas (Krabbendijke), Van Dixhoorn (Tern. Boys), Deurloo (Nieuwdorp), Poortvliet (Arnemuiden) en Maas (Spui). Den Haag: In 't Veld (De Lier); Boom en Vos (Grav. SV)Rietkerk (Die Haglhe), Dijkshoorn (CSVID) en De Jon ge (Graiv. SV); Stolse (Graiv. SV.), Den Hertog ODUNO)Dijtklfouizen (Gra.v. SV) Hertog (DUNO), Dijknuizen (Grav.SV), v. Wijngaarden (RAS) en De Haan (Monster). Het enige doelpunt van Den Haag werd een kwartier na rust gescoord door linksbinnen Van Wijngaarden (Ras). Zijn diagonaal klimmend schot in de linkerbovenhc k na een scrimmage voor het doel was Traas te machtig. Daar mee brachten dc gasten, die tot dan toe tegen (een ietwat tegen de verhouding in) 2—0 achterstand aankeken, de stand op 31. Er was toen nog van alles mo gelijk. Maar een penalty, vijf minuten later door Poortvliet (Arnemuiden) we gens een handsgeval dankbaar aanvaard om de score op 31 te brengen, beslis te in feite de strijd. Hoewel de Zeeuwse linksbuiten Maas (Spui) reeds kort na het begin tegen de paal schoot gaf het voorhoedespel van de thuisclub toch weinig aanwijzingen in de richting van doeltreffend voetbal. De Zeeowen hielden het spel veeal te kort en bovendien was het nog even wennen aan elkaar, omdat het elftal sinds vorige week (toen in Arnemuiden tegen Haarlem werd gespeeld) enige wijziging had ondergaan. Middenvoor Deurloo (Nieuwdorp) in het bijzonder had enige tijd nodig om te acclimatise ren, maar toen hij eenmaal „op tempe ratuur" -was -werd hij bijzonder gevaar lijk, vooral in het laatste half uur van de wedstrijd toen Zeeland overwegend sterker was. Den Haag keek met de rust tegen een 10 achterstand aan, ontstaan na ZO minuten toen na goed voorbereidend werk van Poortvliet de bal kwam bij Van Dixhoorn (Terneuzense Boys). De. ze lokte doelman In 't Veld (De Lier) uit zijn doel en scoorde (10). Veel bijzondere wapenfeiten over de eerste helft zijn niet te vermelden. Doel man Traas moest aan de andere kant enkele keren staaltjes van zijn voortref felijke keeperskunst laten zien bij scho ten van Den Hertog CDUNO) en Dijk huizen (Graw. SV). Voor beide doelen werden nogal eens corners weggegeven, maar zonder positief resultaat. De tweede helft was vijf minuten oud toen opnieuw Van Dixhoorn de Zeeuwse aanhang liet juichen. Hij speelde zich onberispelijk vrij en kogelde in (2—0). Den Haag begon aan een fel offensief en de Zeeuwse achterhoede kreeg de han den vol. Maar steeds kwam er weer een Zeeuws been in de baan van een Haags schot of kon Traas redding brengen. Tot hij na een kwartier zwichten moest voor de „diagonale" van Van Wijngaarden. Een volkomen verdiend tegenpunt overi gens. Strafschop Aan beide zijden was het plaatsen dik wijls onverzorgd, vooral op het midden veld. In de laatste fase van de strijd ver overde Zeeland een veldmeerderheid. Eerst werd een strafschop in een doel punt omgezet (een prachtige schijnbewe ging van Poortvliet) en daarna belaag de het Zeeuwsie tjeaim veielvuidljg die ves te van In 't Veld (De Lier). HULST Onder voor atletiek ideale weersomstandigheden werden in Hulst de door RKHAV georganiseerde jaar lijkse pinksterwedstrijden gehouden. 250 atleten uit België en Zuid-Nederland bonden met elkaar op het gemeentelijk sportterrein de strijd aan. Er werd deelgenomen door de verenigingen RKHAV, Deltasport uit Zierikzee, Schel- desport uit Terneuzen, Deo Medion uit Steenbergen, Marathon uit Vlissingen, Olympia '47 uit Halsteren, Sprint uit Breda, MOC uit Bergen op Zoom. Zee- landsport uit Vlissingen en drie Belgi sche clubs St. Niklaas, Stabroek en A.S Riema Er werd één Zeeuws record gebroken. Mattie Riemens van Marathon stootte nl. bij de dames de kogel naar een af stand van 12.89 m, het oude record was 12.85 m. Er deden zich twee kleine on gelukjes voor waarvan Deo Medion at leten het slacthoffer werden. Mejuf frouw J. Schippers maakte op een hard loopnummer een val en kreeg een spike door haar been. Haar clubgenoot A. Harrison kwam zo lelijk bij het hoog springen jongens ten val, dat hij een ernstige spierverrekking opliep. Beide sportlieden werden in het ziekenhuis te Hulst behandeld. (Ingezonden mededeling SCHERPENISSE. Tussen Stavenis- se en St. Annaland op het eiland Tho len is Tweede Pinksterdag een groot zeehengelconcours gehouden, georgani seerd door de „Zeebaars". Er waren liefst 390 deelnemers. Er was een goede vangst, ofschoon het percentage onder- de-maatse vissen hoog was. In hotel De Rode Leeuw in Scherpenisse werden de prijzen uitgereikt. De uitslag was: t. C. Helmonds, Nw.-Vos- semeer, 2 E. van Geersdaele, Vlissingen. 3. M. de Buck, België. De best geklasseerde Nederlandse dame was mej. Dircks uit Sluiskil. De best geklasseerde dame uit Bel- gië bleek mevr. Van Puyenbroek uit Homme te zijn. Nummer 1 bij de junioren was Jan van der Lubbe uit Sas van Gent. Voor korpsen was de uitslag: t. Terneuzen 4430 punten, 2. Zeebaars 1 4010, 3. Terneuzen 1 3020, 4. Jeugdkorps Vlissingen 3760, 5. Vlis singen 6 3265. MITOHAM Het Nederlands zater- daigkorfbaltwaalftal heeft zaterdag in Mitcham bij Londen met 22 gelijkge speeld tegen het vertegenwoordigende Engelse twaalftal. Bij de rust leidden de Engelsen met 21. De Nederlandse doelpunten werden gescoord door me juffrouw Epping en aanvoerder Chr. Franeke van Tjoba uit 's-Heer Hendriks- kinderen. 0 In de Lange Kerkstraat fietste de dertienjarige T. aan de linkerzijde waardoor de bromfietser R. uiit Goes hem aanreed. Beiden kwamen eT af niet wat schade. Op de markt botsten maandagavond een personenauto en een motorfiets, resp. bestuurd door W. uit Goes en H. uiit Wemeldinge. Zij kwamen met de schrik vrij. KORTGENE. Zeeland heeft een goede beurt gemaakt, de prestaties bevinden zich in een stijgende lijn en deze provincie kan zich met de andere meten. Dit verklaarde, desgevraagd, het jurylid M. Adam uit Haarlem, na afloop van het 40ste muziek concours van de Bond van Har monie- en fanfareverenigingen, dat maandig in Kortgene is ge houden. Hij woonde ook vorig jaar het concours bij, als jurylid, en kon dus vergelijkingen trek ken. De heer Adam had vooral lof voor de hoogste afdelingen. Ook de juryleden H. Jafcma, Hil versum, en W. Steijn, Zaandam waren tevreden. m; 2 D. HaBuin Tc 6.27 <m; 3 D. Rius Tc ,01 xn; 4 R. ©wint Dyn 6.49 m. Hoogspringen heren: 1 M. Platelle Tol.77 m: 2 R Swint Dyn 1.62 m; 3 Rouüand Tc 1.62 m; 4 De Groot Dyn 1.55 in. 4 x 400 meter estafette heren: 1 Tour coing 3.42.4 sec.; 2 Dynamo 3.53.4 sec.; 4 X 100 meter estafette heren: 1 Tourcoing 45.1 sec.; 2 Dynamo 47.8 sec. Discuswerpen heren: 1 R. Grootjans Dyn. 40.36 m.; 2 J. Dujardin Tc 34J17 m.; 3. B. Cornil Tc 32.70 m.; 4 W. v. d. Lande Dyn. 32.35 m.; N. Castelaier Tc 3136 m. 300 meter, junioren A-B: 1 Braat Tc 40.5; 2 Depelchin id 42.9. Hoogspringen junioren: 1 RouHand Tc 1.40 M (A); 1 Swawroski Tc 1.40 m (C); 2 W. de Schrijver Dyn 1.30 an; 3 Provost SMT 1.25 m; 4 Decruyenaere D SMT 1.20 m; 5 A. Tholenaar Dyn 1.20 m; 6Decmyenaere J. SMT 1.20 xn; 7 Lecanu SMT 1.15 m; 8 De cruyenaere F SMT 1.15 m. Speerwerpen heren: 1 W. v. d. Linden Dyn. 47.08 m; 2 P. Versïuys ld 44.90 m; 3 B. Deswageres Tc 37.97 m; 4 H Volt ld 32.55 MIDDELBURG. Het Middelburgse Dynamo heeft de dual-meet op Tweede Pinksterdag tegen de Franse atletiek vereniging Tourcoing in zijn voordeel weten te beslissen. Met 76 tegen 66 pun ten zegevierden de Middelburgers die weliswaar versterking hadden gekregen van Zeeland Sport (Grootjans, Van der Linde en Swint) en Marathon (Van Beest en Bouwens) maar daarentegen de geblesseerde Cujé en Mulder moes ten missen. De strijd ging zeer lange tijd gelijk op en krachtsverschillen wa ren er eigenlijk niet. Door iets betere klasseringen wisten de Zeeuwen deze ontmoeting met geen groot verschil te winnen. Opmerkelijk waren de prestaties van Kees de Groot, die ondanks een jaar nonactiviteit in de atletieksport beslag legde op eerste plaatsen bij de honderd en tweehonderd meter. Een goede tijd boekte Van Beest op de vierhonderd meter met 52.4. Daarentegen was de sprong waarmee de Fransman Platelle het hoogspringen won de moeite waard: 1.77 m. De uitslagen luidden: 60 meter jongens C: 1 A. Tholenaar Dyn. 8.3 sec.; 2 W. de Schrijver id. 8.4; 3 J. Lemipereur Tc 8.4; 80 meter jongens A-B: 1 P. Praat Tc 9.9; 2 B. Depelchin. id 10.-; 3 Maartense Dyn 10.1; 4 H. de Vlieger id 10.8; 600 meter jongens C: 1 R. Negri Tc 1.35 7; 2 J. Valynsede id 1.36.6; 3 A. Tholen a a' Dyn 1.36.8; 4 M. Prouvost Tc 1.39.2; 5 W. de Schrijver Dyn I.50.2. 100 meter heren: 1 K. de Groot Dyn 11.3; 2 J. C. Rius Tc 11.6; 3 P. Versluys Dyn II.6; 4 Castelaier Tc 11.7; 800 meter heren: 1 P. Zwarteooorte Dyn 2.02.7; 2 Lemaire Tc 2.04.2; 3 Moreau id 2.04.4; 4 F. Brouwer Dyn. 2.06.2; 5 A. Bouwens 2.08.8; 400 meter heren: 1 W. v. Beest Dyn. 52.4; 2 Morelle Tc 52.5; 3 W. Back Dyn 57.-; 4 J Roulland Tc 1500 meter heren: 1 Queval Tc 4.13.6; 2 H. Bostelaar Dyn 4.18.4; 3 v. d. Russche Tc 4.21; 4 R. Mondeel Dyn. 4.32. Kogelstoten heren: 1 R. Grootjans Dyn. 12.87 m; 2 P. Venshiys id 12.70 m; 3 N. Castelair Tc 12.44 m; 4 J. Dujardln id 12.15 200 meter heren: 1 K. de Groot Dyn. 23.2; 2 Blom me Tc 23 4; 3 P Dumortier id 24.2; 4 W Back Dyn 27.9. 1500 meter jongens A-B1 Calimacne Tc 4.39.2; 2 Vlieger Dyn. 4.41.4; 3 Huigen Dyn. 4.43 -; 4 P. Riohet Tc 4.46.5. Verspringen junioren A-B: 1 Depelchin (A) Tc 5.43 m; 2 Maartense (b) Dyn. 4.53 m; 3 V'ieger (b) 4.05 m; C-Junioren: 1 Swaw- roski Tc 4.74 m; 2 A. Tholenaar Dyn. 4.5a m; 3 W. de Schrijver id 4.40 m. Tophoek"' Yerseke, 7. J. 5000 meter heren: 1 A. Bouwens Dyn. niken, Schijf, de'Jong St Wille- 17.04.8; 2 P. Tolhoek ld 17.07.-; 3 R. Pinek j Verburg. Kortgem*, 8H.tewm Tc 17.32.5; 4 Ruis id 18.11.8. Jbrord, 9. B. v d. Bom. s Verspringen heren: 1 P. Versluys Dyn 6.28'de Jong, St. Willebrora. De gehele dag was maandag fanfa re- en harmonie muziek te beluisteren, op het sportveld bij de molen. Muziek voortgebracht door de leden van 28 deelnemende Zeeuwse korpsen Ze deden allen hun best, maar ten slotte kwam Vlijt en Volharding uit Souburg, dirigent A. L. van Wallenburg, met de aantekening „eerste prijs met lof" en 195 punten als de vereniging uit de bus die de wisselbeker verwierf. Vo rig jaar was dat Excelsior uit Kloetin- ge. Vlijt en volharding kwam uit in de hoogste ere-afdeling fanfare. Voordat het concours begon was er een ontvangst op het raadhuis. Een ontvangst waarbij o.m. aanwezig waren de besturen en directeuren van de ver enigingen, de bondsvoorzitter, de heer J. Burger, de voorzitter van de ontvan gende vereniging E.M.M. uit Kortgene, de heer A. Welleiwan, en een erelid van E.M.M.de heer P. C. Schipper. Bur gemeester A. A. Schuit sprak een kern achtig welkomstwoord. De uitslag van het concours luidt; Hoogste ere-afdeling harmonie: Kon. Mu* ziekver. E.M.M., Kortgene 168 p. eerste prijs. Hoogste ere-afd. Fanfare: Vlijt en Volhar ding, O. en W. Souburg 195 p. eerste prijs met lof; Excelsior, Kleingen, 192 p., eerste prijs met lof; Euterpe, Heinkenszand. 174 p., eerste prijs. Ere-afdeling fanfare r Oefening en ontspanning, Kattendijke, 180 p.eerste prijs; Ons Genoegen, Kapelle, 182% p. eerste prijs Excelsior, 's-H. Arendskerke, 184% p. eerste prijs. Afdeling uitmuntenheid harmo nie; Voorwaarts. Koudekerke, 159 p., tweede prijs; Mozart, Yerseke, 161% p. tweede prijs, St. Caecilia, Vlissingen, 148% P- tweede prijs. Afdeling uitmuntendheid fanfare; Crescendo, Oostkapelle, 180 p. eerste prijs; Excelsior, Middelburg, (156 p., tweede prijs; Onda, Rit- them 140 p. derde prijs; Onda Nw. en St. Joosland 168 p. eerste prijs; Rillandia, Ril- land-Bath. 168 p. eerste prijs; O.K.K., Wemel- dinge, 189 p. eerste prijs met lof; Apollo, Domburg. 150 p. tweede prijs. Eerste afde ling Harmonie: Wilhelmina. Colijnsplaat, 168% p. eerste prijs; E.M.M., Kruiningen, 142 p. derde prijs. Eerste afdeling fanfare: Ons Genoegen, Nisse, 147% p. tweede prijs; Concordia, Krabbendijke, 014 p. tweede prijs, Vooruit, Waarde, 168% p. eerste prijs; Ons Genoegen. Kamperland, 175 p. eerste prijs; Advendo, Wolphaartsdijk 159 p. tweede prijs; Arnes' Genoegen, Arnemuiden 168 p. eerste prijs. Tweede afdeling fanfare: I.K.K. Bors- sele. 159 p. tweede prijs; Veere's Genoegen, Veere 153 p. tweede prijs. Vierde afdeling fanfare: Jeugdkorps Vlijt en Volharding O. en W. Souiburg 16,8 p. eerste prijs. VLISSINGEN. De grote strijd tus sen Vlissingen en Xerxes die op 2e Pinksterdag in Vlissingen is gespeeld eindigde in een gelijkspel 22. De thuisclub heeft ongetwijfeld in deze boeiende maar toch niet op hoog peil sitaande wedstrijd de beste kansen op de zege gehad. In de slotfase waren de Zeeuwen echter niet produktief genoeg. Het grote aantal toeschouwers kreeg in het begin benauwde momenten te doorstaan toen de Rotterdammers met goed spel domineerden en het doel van Baart onder hoge druk zetten. De Vlissinigse defensie, .speciaal Baart was echter iin sublieme vorm. Vlissingen wist langzaam aan de bakens te ver zetten wat na 25 minuten spelen resul teerde in een doelpunt van Moens na een goede pass van Van Maris: 10. Vlissingen bleef even doordrukken en kwam vijf minuten later zelfs op 20 door een treffer van Groene wegen. Kort na de hervatting ging Xerxes de ach terstand verkleinen door een kopbal van Weyfcs. Hierna kwam het initiatief toch weer aan de zijde van Vlissingen. Goalgetter Moens liet tot driemaal toe goede kan sen liggen. De goed stuwende kanthalfs van Xerxes inspireerden hun aanvalsli- nie tot grotere activiteit maar de be zoekers bleven het te veel zoeken in te kort spel. Twee minuten voor het ein de kwamen zij toch aan de gelijkmaker, toen Baart over een schot van Snoek heendook: 22. Onsportiviteïten ontsierden de wed strijd. Tijdens de pauze, toen de Rot terdammers dus met 20 achterston den, werd de Xerxes-trainer Jan Bens niet bepaald zachtzinnig door zijn eigen spelers de kleedkamer uitgewerkt. Dat er klappen ïiStgteiddeiid wairen bewezen de bloedsporen op helt gezicht van de oefen- meester. Na afloop van de ontmoeting probeer den enkele heethoofdige Vlissingers de zwak leidende scheidsrechter De Nijs uit IJmuiden te molesteren. De supporters vonden o.m. dat de scheidsrechter hun elftal een strafschop had onthouden. Over en weer vielen er klappen totdat het bestuur van Vlissingen de arbiter naar de kleedkamer escoirtecffdie. TERNEUZEN. In het kader van het jaarlijkse watentorentornooi, geor ganiseerd door de verenigmen Terneu zense Boys, Terneuzen en Hontenisse, werd zaterdagavond een voetbalwed strijd gespeeld tussen Terneuzen en Ter neuzense Boys. Het werd een wedstrijd der gemiste kansen. De Boys wonnen ge flatteerd met 43. In de derde minuut opende Geelhoed voor de Boys de score waarna het korte tijd daarna door Ha melink gelijk werd. Net voor rust kwam Terneuzen nog door Wisse aan een 21 voorsprong. Indien Dooms en Hamelink niet opgelegde kansen hadden gemist had Terneuzen een veel grotere voor sprong kunnen hebben. Na de thee leg den de Boys er een schepje op en fa briceerden drie doelpunten, dor De Jon ge, Geelhoed en Hamelink. Peijl zorgde voor 43 en Dooms miste nog een pe nalty voor Terneuzen. BERGER OP ZOOM. Begunstigd door goed weer en onder zeer grote be langstelling werd op tweede pinksterdag op de renbaan Kijk in de pot in Bergen op Zoom een internationaal grens-con- cours hippique verreden, georganiseerd door de West-Brabantse harddraverij en concours hippique vereniging. Het grote springconcours m.a.' de hoofd schotel van het programma, werd een prachtige overwinning voor de 16-jari ge Rogier v. d. Weghe uit Antwerpen op Gandin. Het werd een strijd' over drie barra ges, waarbij de hindernissen werden op gebouwd tot 1.60 m. De eerste maal ein digden zeven deelnemers met 0 straf- punten van wie v. d. Weghe, mej. Schipper Speijer op Kokette en Van Tiel op Zola het parcours foutloos reden en een tweede barrage nodig was. Ook deze werd door alle drie weer zonder fouten afgelegd, waarna de hindernissen nog eens 20 cm hoger gingen. In totaal deden in dit springiparcours 48 deelne mers mee. De Zeeuw L. B. v. d. Slikke die de eerste keer ook bij de acht fout loze deelnemers behoorde had in de eerste barrage pech door een tweetal weigeringen en tijdfouten. Vijftig rui ters namen aan het springconcours deel, waarvan er 9 het parcours foutloos re den. De heer Th. Neesen uit Pannin- gen op Sunlight reed de snelste tijd en won de zilveren wisselbeker van de ver eniging en de medaille van Prins Bern- hard. Tijdens de pauze werden door de dames Annie en Tinie van Doorne uit Deurne een hogeschool gereden op hun Lippizaner paarden waarmee zij groot succes hadden- Voornaamste uitslagen: Springconcours M. A.: 1. v d Weghe, Antwerpen op Gandin; 2. mej I Speijers, Arnhem op Kokette; 3. J van Tiel, Aardenhout op Zola. Springconcours L.1. T Neesen, Panningen op Sunlight; 2. S Pruikemaker, Den Haag op Red Top; 3 .mej A van Hout, Nijmegen op Frangola. Concours beste landbouwrijpaard. 1. C Ha- é-e, Kruisland op Sarina Mia; 2. K Scheepers, Oud Gastel op Sissie; 3. G van Dongen op Red Boy; 5. A Geluk, Poortvliet op Helma; 7. D Vermaas Tholen op Wansje; 8. J van Dalen, Poortvliet op Vera. Jeugdspringconcours. 1. Eddy StibbeVught op Scoutbi Doubi; 2. Maarten Jurgens Leus den op Ariston; 3. Eddy Stibbe op Tutti Frut- ti. Concours elegantste rijpaard. 1. Mevr. Nij- land-Middelbeek Den Dolder op Aron; 2. MEVR Van de Vorm-Bos LaTen op Duellsche; 3. mevr Arts-Darcoczi Amsterdam op Teresa. Examens Rijkskweekschool MIDDELBURG. Bij de gehouden eindexamens voor de iiweede leerkring aan de Rijikskweeksdhool te Middelburg slaagden de (heren: H. Wakkeie, Dor drecht; P. Westerweele, Boi-ssele; A, v. d. Willigen, Goes; R. v. IJssel, Mid delburg. Afgewezen 1 kandidaat. MIDDELBURG. Ondanks de alarmerende weerprognoses van De Bilt is het voor de organisato ren van de jaarlijkse Zonneveldrit een topjaar geworden. Wel bleef de hemel grauw, maar de voor spelde regen daalde niet neer en het weer bleef warm. Het aantal deelnemers aan de rit was iets minder dan in de voorgaande jaren, maar toch was men, de omstandig heden in ogenschouw genomen, best tevreden met de honderd auto's, motoren, scooters en brom fietsen die meededen. De deelname was internationaal: uit België en Duitsland kwamen velen naar Zonneveld. Zelfs was er een zeer enthousiaste Belg de heer Gas ton Couvent uit Heusden bij Gent die met zijn brommer naar Zonneveld was gereden en zich direct liet inschrijven voor de 15 km lange wandeltocht van Medio- burgum. Bijna tweehonderd wan delaars liepen op drie afstanden (10, 15 en 25 km) mee. De opening van de -rit kreeg 's mor gens cachet doordat zes Zonneveldpa- tiëntjes in speelgoedauto's en op mo torfietsjes aan de start deelnamen. Tussen half twee en vijf uur 's mid- daigs w.ais het voor de zeer vele deel- nemenden en belangstellenden op de Zonneveldwei in Oostkapelle prettig toeven. De afdeling Zeeland van „D'Onrechite Amateur" verzorgde na melijk een non-stop amusementspro gramma waarmee zij tossen de vijf tienhonderd en tweeduizend mensen wisten te boeien. De verloting ging zoals men dat niet had durven hopen. Alle zeventienduizend loten werden verkocht waardoor een recordopbrengst van de rit dit jaar werd gewaarborgd. De voorzitter van het comité Zonne veldrit en voorzitter M. A. C. Schelde- gouwen, d.e heer A. M. van Sabben, kon in de 's avonds in Wöhler in Mid delburg gehouden bijeenkomst dan ook een recordbedrag aan het comité „Sport steunt Zonneveld" overdragen. „Het eerste jaar vonden we 1200 al heel wat, vorig jaar was het ruim vierduizend guldtn, nu mag ik u 5100 GOES. In de coimpetitie's van de Zeeuwsche korfbaibond vielen zaterdag middag weinig spectaculaire uitslagen te noteren. Of het zou de nederlaag moeten zijn die Blauw Wit 2, in klasse 3b, leed tegen EIto 2 waardioor Togo 3 a.s. donderdagavond aan één winstpunt uit de ontmoeting! egen Tjoba 3 genoeg heeft om de tweede kampioenstitel van de Goese club tot een feit te maken. De speelsters en spelers van Swift 3, in klasse 3a, konden zaterdagmiddag in Westkapelle op de schouders van de supporters omdat door de 1—12 zege op Stormvogels 2 niemand hen meer van de eerste plaats kan verdringen. In de eerste klasse Z.K.B, gingen de wedstrijden, die vastgesteld waren op enkele avonden in de afgelopen week niet door. Door de 72 overwinning, die Togo 1 op eigen terrein behaalde op Zuidwesters 1. kregen de Goesenaars nog even het genoegen om bovenaan de ranglijst te prijken omdat leider Animo vrijaf had. De Zuidwesters kon den tegen Togo 1 tot de rust de schade beperkt houden tot 21 maar gingen in de tweede helft door de knieën. Vios 1 werkte zich één plaats omhoog door in Arnemuiden de volle winst op te eisen (27). Toch was de strijd tegen Top niet eenzijdig omdat de rood-broe- ken, zoals altijd, tot het einde toe on versaagd tegenstand boden. De kunst om doelpunten te maken verstonden zij evenwel ook deze middag weer nie't. Stand in de eerste klasse: Togo 1 15- 25; Animo 1 1324; Zuidwesters 1 16 20; Swift 2 1419; Zeelandla 1 1410; Vios 1 11—9; Tjoba 2 14—8; EIto 1 14—7 en Top 12—0. Inzinking In 2a liet kampioen Togo 2 zich door m. HANSWEER.T. Dank zij een ge slaagde solo-vlucht van 30 km is Jaak van der Kloot maandag in Hansweert winnaar geworden van een wielercour- se voor onafhankelijken en amateurs. Aanvankelijk waren Tokhoek, Boon man, Hoogerland en Van Poecke de vier Zeeuwen die grote activiteit toon den maar een bres van betekenis wisten zij niet te slaan. Van Poecke verdween met nog 20 van de 70 ronden te rijden door pech van het toneel juist op het moment dat v. d. Kloot uit het peloton ontsnapte. Het fel reagerende peloton stelde alle pogingen in het werk de Bra. bander te achterhalen maar slaagde niet. Met nog vijf ronden voor de boeg wis ten De Rooy, Boonman, Deijkers, Van Ginneken en Hoogerland zich uit het peloton los te maken. Laatstgenoemde viel echter een ronde later weer in de grote groep terug terwijl Tolhoek aan sluiting zocht met de jagers maar kon toch niet meer aanhaken. Van der Kloot wist met veel inspanning toch de kleine voorsprong te behouden en werd verdiend (zunievt) 100 km In u 12 min. 2. op 11 sec. W. de Rooy op Zoom). 3. Fr. Boonman s-Heerenhoek), 1 G Deijkers. St. Willebrord, 5. M: van Gin- niken, Schijf, 6. J. Tolhoek, Yerseke, MIDDELBURG. Het Middelburgse Swift en het Haagse Olympiaan hebben de laatste wedstrijd van de competitie tweede klasse B van de KNKB Zuid- Holland een genoeglijk partijtje ge maakt, dat viel onder het praedieaat „vakantiekorfbal". Swift won met 61 na met de rust reeds met 30 de lei ding te hebben gehad. De Middelburgers waren overtuigend sterker, hetgeen ook wel tot uitdrukking kwam in de score- cijfers. Nog maar nauwelijks begonnen plaat ste Ineke Vermeulen de bal uit de eer ste de beste Swift-aamval in bet net. In de tweede helft liepen de Zeeuwen, na dat Olympiaan voor een tegentreffer had gezorgd uit tot 51. Pa-s daarna konden de Hagenaars opnieuw de korf vinden. Swift had echter het laatste woord. Een bijzonder fraai doelpunt scoorde Wim Brevet. Hij ving de bal springend op, draaide zich om terwijl hij in de lucht was en schoot no.g steeds met bei de benen van -de grond keurig in. In de laatste fase van de strijd ging Dook Vatteroth door zijn knie, waarna even later Lien Meliefste doordat haar brij werd afgeslagen geblesseerd raakte. Verdere uitslagen SwiftOlympiaan (vriendschappelijk)Swift combinatie 2 en 3Olymipiaan 2 en 3 56, Swift com binatie 3 en 5Olympiaan combinatie 62, Adspiranten Swift A combinatie— Olympiaan 13, Swift B combinatie— Olympiaan 4—3. A'SPERGEVEELTNG BERGEN OP ZOOM, 9 juni. Aanvoer 15.000 kg. AA extra 3.30; AA I 2.70; A extra 3.00; A I 2,40; B extra 2.80; B I 2.40; C extra 2,40; C I 1.80; D I 1.80; 6 i IJOi E II 1.304 M z 4.00; stek 0.80' Zuidwesters 2 niet in de kaart kijken (104). Wel hadden de Goese reserves, die met enkele invallers verschenen, in deze ontmoeting een korte inzinking waardoor Zuidwesters 2 een 51 achter stand terugbracht tot 54. Gevolgen voor de eindzege had dit echter niet. Animo 2 versloeg Stormvogels 1 met 15 en kwam hierdoor op de in deze klasse wellicht belangrijke tweede plaats. Slechts een onwaarschijnlijk lij kende overwinning van Ondo 1 op eigen terrein tegen Togo 2 kan de Animoërs hiervan nog verdrijven. Stand in 2a: Togo 2 1224; Anjmo 2 1419; Ondo 1 1818; KVIL 14—ld; Zuidwesters 2 11— 9; Veao 1 1(2—9; AKC 13—6; Stormvo gels 1 11'4. In 2b "'eed Vitesse bij Vios 2 wat wij van ze verwachtten. De 19 zege bracht de ploeg uit Wolphaartsdijk ver der van de gevaarlijke plaats. Stand in 2b: Luctor 1 1121; BI. Wit 1 13—19; Volharding 14—16; Olympia 14-15; De Poel 12—9; Vitesse 11—8; WKV 12—6 en Vios 2 104, Uitslagen in klasse 3a: Stormvogels 2 Swift 3 112 (Swift 3 kampioen.); Swift 5 Vedo 2 82 en Vedo 2—Atlas (gesp. op 5/6) 24. Stand in 3a: Swift 3 15—28; Animo 3 13—20; Atlas 14—19; Ondo 3 15—16; Swift 5 13—15; Vedo 2 14—10; Dos 55 14—6; Storm vogels 2 123 en Vedo 3 11—3. Uitslagen in klasse 3b: EIto 2—Blauw Wit 2 32; Zeelandia 2Vopo 410; Luctor 2 VZOD (terr. Tjoba) 3—3 en VZOD—Luctor 2 (terr. Tjoba) 21. Stand in 3b: Togo 3 11 21; BI. Wit 2 13-45; Vopo 12—15 (2 winst- punten in mindering) EIto 2 1213; Tjoba 3 13—13; Togo 4 12—11; Luctor 2 11—9; VZOD 128 en Zeelandia 2 124. Uitslagen Wal cherse avondklasse: Zuidwesters 3Ondo 2 (5/6) 11—3; Swift 4—Animo 4 (7/6) 9—2. Stand: Zuidwesters 3 59; Swift 4 56; On do 2 54 en Animo 4 51. Overige uitslagen: adsp. A: Zuidwesters aAnimo a (5/6) 23; C: Animo dZuid westers b (6/6) 04; Swift Kwiek—Animo c (6/6) 12 (Animo c kampioen!); E: Volhar dingOlympia 21; Vios—Blauw Wit c 23. Pupillen: B: BI. Wit b—Olympia a 2—1; TjobaTogo 06; BI^uw Wit aOlympia b (5/6) 2—0 (Blauw Wit a kampioen!); Olym pia a—Togo (5/6) 5—3. overhandigen." zei de heer Van Sab ben tegen de heer C. Westerjyeel, voorzitter van comité „Sport steunt Zonneveld". De heer Van Sabben bracht een woord van dank aan alle medewerken den aan deze dag en in het bijzonder aan D'Oprechte Amateur. De secreta ris ervan, de heer H. Mennes mocht daarvoor een herinneringsplaquette in ontvangst nemen. De heer Westerweel vond dat het re sultaat van deze achtste Zonneveldrit een onverwacht succes was geworden. Op optimistische verwachting van de heer Van Sabben „Op naar de zesdui zend", zei hij, doelend op de totaalop brengst voor Zonneveld „Op naar elfduizend." De geneesheer-directeur van Zonneveld, dr. H. A. Roebers, die ook de prijzen uitreikte, zei nog: „De ze rit is een uniek gebeuren in Zee land. Het mag zeer opmerkelijk heten dat dit soort werk op grote schaal wordt volgehouden en dat er nog steeds een stijgende lijn valt te be speuren," WESTKAPELLE. Op het V.V.V.- kantoor in Westkapelle vervoegde zich zaterdagmorgen een Duitse toe rist die inlichtingen vroeg en ver kreeg over het veer Vlissingen-Bres- kens. Hij moest namelijk een vriend ajhaleu die met zijn sportuliegtuig zou landen in Knokke in België, 's Middags cirkelde twintig minuten lang een sportvliegtuig boven het Westkapelse strand en gooide uitein delijk iets uit. Het bleek een beschre ven bierviltje te zijn, waaraan eeft stukje hout was gebonden. De heer P. de Witte vond het én bezorgde het direct op het bureau van de V.V.V. Er bleek ov het viltje de volgende boodschap te staan: „Kann nicht landen in Knokke. Komin mit Zug nach Roosendaal." En d e andere Duitser maar toaeliten aan de Belgische grens. Op het Westkapelse V.V.V.-kantoor begon de stroom van gasten zaterdag al heel vroeg in de ochtend. Om half acht kwamen de eersten om onderdak vragen. Het bleek dat sommigen reeds om twee of drie uur in de nacht op pad waren gegaan. De be zoekersstroom bleef aanhouden tot half twaalf 's avonds en toen was er geen onbeslapen bed meer te vinden in het dorp. Maar liefst 683 Franse, Belgische, Duitse en Nederlandse toe risten hadden toen in de loop van de dag het V.V.V.-kantoor aangedaan. Duizenden kampeerders zochten za terdagavond laat nog een plaats voor hun tent. De kampeerterreinen waren eivol en het was dan ook niet te ver wonderen dat overal aan de kreek, aan de dijk en andere mogelijke en onmogelijke plaatsen tenten stonden. VLISSINGEN/YERSEKE. Zowel Marathon in Vlissingen als Neptunus in Yerseke slaagden er in een goed bezet toernooi te or ganiseren. Over het algemeen kon men van aantrekkelijk spel genie ten. Bepaald jammer was dat en kele clubs niettegenstaande hun inschrijvingen verstek lieten gaan of danig verzwakt binnen de lij nen verschenen. Waren het in Vlissingen E.M.M. en Sp. Verein 2 die het lieten afweten, in Yerseke verschenen de Hellas-dames en Mulheim niet op het appel, ter wijl de dames en heren van Niloc elk slechts met twee eerste zeven talspelers de strijd aanbonden. Voor Niloc-dames was dit geen bezwaar, daar zij ongeslagen de finale wisten te bereiken waarin zij ook nog E.M.M. een nederlaag toebrachten. Was de dames finale een nationale aangelegenheid, bij de heren was dit een internationale strijd. Rapid uit Bre da wist verrassend tot de finale door te dringen, waar zij tegen bekerhouder Ka rnen moesten aantreden. Hoewel zij ver dedigend tot prima spel kwamen scho ten zij in de aanval toch tekort om de bekerhouder Kamen te verontrusten. Te gen dit stug en prima spelend team was dit bepaald geen schande, Zij verloren in de finale met 53. In Vlissingen waren de damesjunioren van Hellas oppermachtig en ongesla gen bereikte zij de eerste plaats met een totaal doelcijfers van 15—1, terwijl de dames junioren van Zeeland Sport de tweede plaats voor zich opeisten. Bij de herenjunioren moest men via een halve finale en finale tot een be slissing komen. In deze halve finale traden eerst Ma rathon en Frankfurt tegen elkaar op, dit werd een ruime overwinning voor Frankfurt (71). Daarna verschenen Hellas en'Sp. Verein binnen de lijnen, wat eveneens een Duitse overwinning opleverde (41), zodat Frankfort en Spiel Verein moesten uitmaken wie zich tornooiwinnaar mocht noemen. Na een aantrekkelijke en typisch Duits spel ging Spiel Verein met de zegepalm strijken via een 6i overwinning. Marathon en Hellas streden hierna om de 3e en 4e plaats. Ondanks ver woede pogingen van beide zijde konden zij niet tot een beslissing komen (88). Via het nemen van strafworpen kwam Marathon op de 3e en Hellas op de vierde plaats. Uitslagen Vlissingen: dames junioren: 1. Hellas, 2. Zeeland Sport, 3. Olympus. HereA junioren: 1. Spiel Verein, 2. Frankfurt, 3. Ma rathon I, 4. Hellas. Uitslagen Yerseke: poule a-b heren: 1. Ka men. 2. Rapid, 3. Herbede I, 4. Spartaan. Poule c-d heren: 1. Kamen 2, 2. Hellas 2, 3. Herbede 2, 4. Neptunus. Heren junioren: 1. Fortuna, 2. Neptunus, 3. Spartaan. Poule a-b dames: 1. Niloc, 2. E.M.M 1, 3 Olym.pia, 4. Neptunus. Poule c-d dames: 1. EiM be. 2. E.M.M 2, 3. Fortuna. 4 Olympus 2. 5. Rapid. 0 Opgeluisterd door een concert van het fanfarekorps O.K.K. werd een ver loting van het Rode Kruis in Westkapel le gehouden. De heer J. Lievense won de eerste prijs: een kinderfiets. Voor de voetgangersoversteekplaats bij de Frans den HoUamderslaam op die Wilhelminaiatraat gebeurde een soortge lijk 'ongeluk. Hierbij waren betrokken de Duitser P. en S. uit Kruiningen m-et personenauto's en S. uit Schoten met een bestelauto. Ook in dit geval was ■slechts sprake van schade. OOSTERLAND. De voetbalvereni ging Duiveland gTijpt hoogstwaarschijn lijk naast de promotiekansen naar de eerste klasse van het KNVB-afdelings- voetbal. Zaterdag verloren de Duivelan ders op eigen terrein met 31 van Kats en het was een verdiende neder laag. Na enkele vergeefse Kats-aanval- len en schoten rakelings over en naast het Duivelandse doel, kwam de thuis club er beter in en nam zelfs het ini tiatief. Vooral de voorhoedespeler Van Dijke onderscheidde zich bij diverse ac ties. In de zeventiende minuut nam Duive land de leiding. Roskam kreeg de bal op een presenteerblaadje van Lems en hij had slechts voor het inschieten: 1 0. Direct daarna schoot Roskam rake lings o-ver de lat. Na een half uur werd het gelijk. Eerst ging een vrije trap van Kats over het doel, daarna doel puntte L. van Eikenhout uit een voor zet van Overbeeke: 1-1. Uit een tegen aanval van Duiveland schoot Lems in handen van de Katsdoelman "Welleman. Via Overbeeke kwamen de bezoekers voor rust nog a-an een 12 voorsprong. Na de thee namen de Duivelanders spoedig het initiatief, maar doelpunten bleven uit. Het binnentrio van Duiveland combineerde aardig maar de vleugel spelers schoten in him taak tekort. De voortreffelijk spelende Van Dijke wacht te enige keren te lang met ischieten, waardoor kansen verloren gingen. Lems schoot in vrije positie tegen de doel- vachter aan. Bij een doorbraak kwr het succes aan de andere kant. J. van Eikenhout maakte er 13 van. Tien minuten voor het einde maakte L. van Eikenhout nog een vierde doelpunt voor Kats, maar dit werd wegens buitenspel afgekeurd. De stand in de promotiecompetitie is: Meeuwen 1 1 0 0 2 5—2 Kats 1 1 0 0 2 3—1 Duiveland 2 0 0 2 0 38 Uitslag in de bekercompetitie groep F: Be velandersSVD 45. ST. MAARTENSDIJK. Burgemeester D. C. Bouwense sneed zaterdagmorgen een lint door en de heer P. A. Roels (35) kon ongehinderd door het nu slap geworden lint de glijbaan afzoeven. Op deze hoogst ori ginele wijze stelden de burge meester en de heer Roels, secre taris van de speeltuinvereni ging, open voor het publiek. Tegelijkertijd werd er namelijk met een bel geluid, wat het teken was voor de heer Joh. de Graaf, tuinman en bode van de vereniging, om de hekken te openen, zodat de kinderen konden binnenstromen. Tevoren was er een bijeenkomst geweest met een min of meer offi cieel tintje. De voorzitter van de vereniging, de heer J. Vredeveld, heette o.m. B. en W., raadsleden en de heer A. Schellings, bestuurs lid van die Nederlandse Unie van Speeltuinorganisaties, en een verte genwoordiger van de zustervereni ging ..Vrij en Blij" uit St. Anna land, welkom. De heer J. J. W. van Houdt,, be stuurslid van de St. Maartensdijkse speeltuinvereniging ..Prinses Mar griet" en de heer Joh. de Graaf bo den vervolgens twee kastanjeboom pjes aan. als begin van een toe komstige bomenrij aan weerszijden van de speeltuin. Een gift voor deze aanplant ver strekte "de firma A. J. Rijnberg Zn. te St. Maartensdijk, die een groot deel van de werkzaamheden verrichtte. Burgemeester Bouwense en de heer Schellings voerden nog het woord, alsmede de voorzitter van „Vrij en Blij", d.e heer W. Rijn berg uit St. Annaland. Aan deze speeltuin, die totaal 20.000 gulden kostte, is anderhalf jaar gewerkt. I>s meest comforta bele voorzieningen zijn aange bracht, toiletten en tegelpaden. Het materiaal werd geleverd door de firma Nijha, Bussum, terwijl A. v. d. Werff, St. Maartensdijk voor de drainage zorgde en dt; tegelpa den heeft aangelegd.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4