Veerse Meer werd zeilsjtort centrum WILT II MIMI? Vrouw gedood bij botsing in Aardenburg Zendingsmeeting in Haamstede POMPINSTALLATIE IN SLUIS CADZAND-HAVEN Pinksterwedstrijden met internationale deelneming maak clan met de Hoofdplaat bij industrieschap Skiloper op Veerse meer Vleeskeuringsdienst voortaan met sluitende begroting Breskens kan korfballen INHULDIGIN VAN HET BENELVXWATER Poging tot brand stichten leidde tot vechtpartij Voorstel Vrije van Sluis Zonwind, water Koninklijke familie op Zeeuwse wateren in Pinksterdagen Kinderkerkediensten in discussie Discussie over weggegraven dammen in raad Baarland „Levend erfdeel in Zeeland ZVTM in spoorboekje „Zeeland ideaal voor de onderwatersport" Bromfietser gekwetst Kettingbotsingen bij de vleet onder Rilland Kettingbotsingen in Goes Auto uit bocht Kokertje gevaarlijke tabletten snel terecht Dinsdag 12 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Scherpenisser landbouwer in B. op Zoom gearresteerd ST. MAARTENSDIJK. Na een vechtpartij en een poging tot het stichten van brand is de 47- jarige landbouwer L. G. uit Scherpenisse door de groep Tho- len van de Rijkspolitie gearres teerd. G. wilde in de nacht van donderdag CP vriijid'aig de woning vtan de landarbei der A. v. G. te Sint-Maartensdiijlk in brand steken. Door het blaffen van een honds werd hij echter verraden, waarna een worsteling ontstond tussen hem en de zoon van A. v. G., de 37-jarige L. v. G. De brandstichter trok een mes en bracht v. G. ernstige verwondingen toe. Het slachtoffer mce-st met een steekwond in de borstkas in het zieken- Bergen op Zoom worden opgenomen. L. hiuis van Bergen op Zoom worden op genomen. L. G. vluchtte na de vechtpar tij op izijn brommer naar Bergen op Zoom, waar hij werd gearresteerd. Vandaag zaïl hij naar Middelburg wor den overgebracht, waar «zijn zaak zal voorkomen. Aan het nachtelijk handge meen ligt een oiude vete ten grondslag. HAAMSTEDE. De gereformeerde kerken van Schouwen-Duiveland hebben maandag een zendingsbijeenkomst in open lucht gehouden op het Ginsterveld, een kampeerterrein in Haamstede. Tweehonderd personen woonden deze zendingsmeeting bij. Ds. J. Boerma, gereformeerd predikant te Haamstede, opende de dag en ging voor in gebed. Ds. J. A. C. Rullmann, verbonden aan het Zendingscentrum, sprak met als onderwerp „Perspectief in de Zending", over de nieuwe zendingsvelden in de ge hele wereld. Ds. Rullmann vestigde de aandacht op het zogenaamde Paruba- project. (Paruba is aan afkorting van Pakistan, Ruanda-Urundi, Brazilië en Argentinië). Hij wees er op hier nog veel werk ligt te wachten. In Indo nesië kunnen Indonesische theologen het werk van de Nederlanders langzamer hand overnemen. Deze dag stond voor al ook in het teken van de zang. De Glo ry Singers uit Barendrecht gaven staal tjes van hun kunnen te beste, terwijl de heer J. Schouls uit Zierikzee de sa menzang leidde. BALDADIGE ZEELUI STICHTTEN BRAND TERNEUZEN. Op het terrein van een loodgieter aan de Smidswal ontstond zaterdagavond een brandje. Het bleek te zijn gesticht door twee in een baldadige bui verkerende Zweedse zeelieden. De schade wordt geschat op vijfhonderd gul den. VEERE. Onder de meest ideale weersomstandigheden is het afgelopen weekeinde het Veerse Meer door de beoefenaars van de zeilsport ingewijd. Men kan het experiment dat de Nederlandse en Belgische bonden gezamenlijk hebben genomen, als geslaagd be schouwen. De langgerekte en door grillige bochten voor eentonig heid behoede waterspiegel is een ideaal oord voor de watersport. Vooral de wedstrijdsport heeft hier een ruimte die men op de Hol landse plassen nauwelijks kan vinden. Aan boord van het motorjacht Llanthony van de Royal Yachting Club de Belgique konden een groep genodigden, waaronder uw verslaggever, van hartelust genie ten van zon, wind en water èn de Pinksterzeilwedstrijden op de voet volgen. Een kleine honderd boten tekenden zich met hun witte zei len af tegen het imposante sil houet van Veere, waar zeer velen op de rede de wedstrijden gade sloegen. Vanaf Wolfaartsdijk startte een stertocht zaterdagmid dag om drie uur, aangevoerd door het admiraalschip Tissel IV en ar riveerde om vijf uur in Veere na de gehele lengte van het Veerse Meer te hebben afgevaren. In veere zei de voorzitter van de RYCB, de heer H. van Kuyck, dat dit weekeinde het Veerse Meer was inge huldigd als zeilwater. Dit experiment noemde hij geslaagd. De Belgische zei lers vonden de Westerschelde tussen Antwerpen en Hansweert te gevaarlijk geworden en men vond een beter terrein voor het beoefenen van de sport op het Veerse Meer. „Het op de been brengen van een zo grote vloot, als wij vandaag hebben gezien, was voordien onmoge lijk," zei de heer Van Kuyck, die zich Ingezonden mededeling) 'XI" verder verheugd toonde over het be grip in Nederland van de Belgische be doelingen voor het Veerse Meer. Principieel accoord Voordat de plannen voor een Belgi sche jachthaven in Wolfaartsdijk werden vastgesteld, was er met de Nederland se zeilsport een principieel accoord ge maakt over een gezamenlijk gebruik van het „Beneluxwater". Na gesprek ken met de gemeentebesturen van Veere en Wolfaartsdijk besloten de Belgische zeilers in de laatste gemeente een jachthaven te vestigen, omdat dat voor de zuiderburen uiteraard het dichtste bij is en men over de sluis van Katse veer beschikt. Veers, aldus de heer Van Kuyck, is het doeleinde van een dag heden is men in de jachthaven daar tocht. Onder slechte weersomstandig ook beter beschut. En verder kan men van daaruit gemakkelijk Middelburg bezoeken. I De heer A. J. Dragt, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse verbon den Watersportverenigingen, zei daar na dat men de plannen van de Bel gen destijds direct in welwillende overweging had genomen. Een mooie re gelegenheid dan op het Veerse Meer de zeilsport in heidelanden te stimuleren was er niet, aldus de heer Dragt. Sprekende over meer coördina tie in de zeilwereld zei hij dat men overwoog bepaalde wedstrijdklassen in het leven te roepen waaraan Bel gische en Nederlandse zeilers konden deelnemen. „Het lijkt mij onjuist dat Na de eerste dag van de Pinkster - zeilwedstrijden op het Veerse Meer zag de jachthaven van Veere er zo uit. Tientallen zeil- en motorjachten van Belgische, Franse, Duitse en Ne derlandse origine probeerden een lig plaats je te krijgen. wij op het Veerse Meer maar gewoon ieder onze eigen gang blijven gaan." Ontwikkeling Zijn Belgische collega, de heer H. de Vos, voorzitter van het Koninklijk Bel gisch Yachting Verbond, onderstreepte de woorden van de heer Dragt. Hij vond dat het een prachtige dat voor de Belgische watersport was geweest. In Nederland kan men beschikken over veel water, in België niet en toch, aldus de heer De Vos, is de zeilsport de laat ste jaren in België zich aan het ontwik kelen. Hij toonde zich daarom dank baar voor het gebruik van het Veerse Meer en sprak zich in lovende bewoor dingen uit over de magnifieke verwe zenlijking van de plannen. De heer Van Kuyck zei vervolgens dat de opneming van het Veerse Meer in de rij van zeilsportwaters voor de middenstand van de gemeenten langs diens oever van groot economisch be lang was. Het betekende, het onder houd der vele schepen in ogenschouw nemende, werk het gehele jaar door. Aan de tocht van de Llanthony over het Veerse Meer zaterdagmiddag namen behalve bovengenoemde heren o.m. ook deel de burgemeester van Wolfaartsdijk. de heer B. H. G. ter Haar Romeny, be stuursleden van de Watersportvereni ging Wolfaartsdijk en vertegenwoordi gers van deBelgische ers. OOSTBURG In de vergadering van het Watensmlhap 't Vrije van Sluis, die donderdag 14 juni in Ocstlburg gehouden wordt, zal het ontslag van de ontvanger de heer A. G. Kalon in behandeling ko men. Er is een voordracht opgemaakt voor de opvolging: 1. E. J. J. Mamgnus, 2. (mejiufifrouw J. L. E. Allaart en 3. L. C. v. d. Weel. Voorts komt aan de orde een voorstel tot overdracht van een gedeelte weg aan ide gemeente Schoond'ijke (Prinses Beatrixstraat). Het bestuur stelt voor een afkoopsom van 3.500 giulden te be talen. Ooik komt er een worstel aan. de orde vcor overdracht van de Boulewiard De Wielingen aan de gemeente Cad- zand (afkoopsom 3.000 gulden). Het bestuur van het Waterschap stelt verder voor tot opheffing van de grond- wegcoimimissie Nieowvliet-Sluis-Re- tranchament over te gaan en de verde ling van de onderhoudsplicht van de in commissie in beheer zijnde wegen. De uiteindelijke betaling voor het Vrije van Sluis zal zijn 9.640. Voorgesteld wordt ook deel te nemen dn de aanschaf van een peillboot (totale kosten 65.000 gul den) tot een percentage van 29,05 pet of 18.882,50. Een belangrijk voorstel is c»m een pompinstallatie in de sluis te Cad- VEERE. De koninklijke fa milie heeft een 'gedeelte van de pinksterdagen op de Zeeuwse wa teren doorgebracht. Hare konink lijke hoogheden de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet stap ten zaterdag in Numansdorp aan boord van het zeiljacht „De Groe ne Draeck", waarna richting Zee land werd uitgevaren. De nacht van zaterdag op zondag werd in de haven van Zijpedoorgebracht. Zondag voer „De Groene Draeck" naar het Veerse Meer waar voor anker werd gegaan omdat de prinsessen grote belangstelling hadden voor de zeilwedstrijden aldaar. Later op die dag werd koers gezet naar Zierikzee. Op de Oosterschelde werd het koninklij ke vaartuig „Piet Hein" ontmoet met aan boord H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins. Beide vaartuigen zetten daarna koers naar Zierikzee waarna de nacht aan het ponton van de voor malige stoombootdienst werd doorgebracht. Tweede Pinksterdag voeren bei de schepen weer terug naar Nu mansdorp waar koningin en prins afscheid namen van hun dochters. Prinses Margriet reed naar het vliegveld waarna zij naar Frank rijk vertrok. De „Piet Hein" voer door naar Gorinchem waar Konin gin en Prins van boord gingen. Tijdens het verblijf in de Zeeuw se wateren werd „De Groene Draeck" door het rijkspolitievaar- tuig R.P. 9 geëscorteerd en de „Piet Hein" door de R.P. 25. Kerkedag classis Zierikzee ZIERIKZEE. De heer dr. R. Bijlsima, Ned. herv. predikant in De Bilt heeft op de kerkedag van de classis Zierikzee die maandag is gehouden, geadviseerd ook op Schouwen-Duiveland het experi ment van aparte kinderkerke diensten te ondernemen. Tevoren had de spreker die een cau serie hieid met ihet onderwerp „Geizin en kerik" er oip gewezen dat kind-eren in de kerkeibanken een moeilijkheid zijn. Dr. Bijlsma merkte dit op tijdens een discussie van groepen (Samengesteld uit hen die naar het landgoed Hees'terlust te Scthuddebeurs waren getogen cm de ze kerkedag van de classis (waaron der geheel Schouwen-Duiiveland ressor teert) hij te wonen. De hoer Bijlsma liet zich verder in afkeurende zin uk o-ver de instelling van gehuurde plaatsen in het kerkge bouw. ,,Wij zullen er aan moeten wen nen dat de kerkbank niet aan indivi duen maar aam gezinnen beboert." De kerkedag was 's morgens geopend met een kerkdienst in Noorcügouiwe, waarin voorging vicaris G. F. H. Kel- ling. Na de kerkdienst, omstreeks hailif elf, werd er gewandeld en een program ma afgewerkt onder het motto „de zin gende kerk". De zang werd begeleid door een miu- ziekkwintet van Crescendo Dreischor. in de morgenuren waren 75 personen aanwezig. Een getal dat 's middags op liep tot ongeveer honderd. Na de mid dag hield de heer Bijlma zijn causerie en werden de discussiegroepen samen gesteld. Een kindenprograeiima werd nog gebracht, met als motto „Laat zien wat je weet en laat zien wat je kunt." Vicaris Kelling sloot deze geanimeer de kerkedag. Behalve zeil- en motorboten van allerlei typen en klassen zag men za terdagmiddag ook een voetganger (of liever skiloper) op het Veerse Meer die op wat wankele basis de over steek van Walcheren naar Noord- Beveland beproefde. Verkeersexamens Zaamslag ZAAMSLAG. Qp het gemeentehuis vond de afsluiting plaat van het op de lagere scholen gegeven verkeersonder- wijs gedurende het .seizoen 1961/62. Een enzestig jongens en meisjes ontvingen het diploma. Burgemeester H. D. Trim- pe vond het een gebiedende eis, dat reeds op jeugdige leeftijd bekendheid met «de verkeersregels wordt verkre gen. De jeuigd handelt veelal spontaan en impuilsiietf en het is dan ook ge-en toeval, dat zoveel jonge mensen bij verkeersongevallen zijn betrokken, al dus de burgemeester. Hierna volgde de uitreiking van de diploma's en de prij zen voor degenen; die de minste straf- punten hadden. De beschikbaar gestel de wisseibeker ging naar de Openbare Lagere School. zand-Haiven aan te Ibrengen. De glo bale kosten worden geraamd oip 500.000 -gulden. Daar dit gemaal in het watenbeheersingsplan past gaat men er van uit dat indien het plan tot uitvoering kan ko-men de rijks overheid in de «stichtingskosten van het gemaal een bijdrage zal verlenen. Zoals bekend werd bij de bouiw van de sluizen in Cadzand reeds de onder bouw voor een dergelijk gemaal aan gebracht. De agenda vermeldt ten slotte het we genplan 1963. Dit voorziet in het verbete ren van 163 km weg. BAARLAND. De Vleeskeu ringsdienst, een gemeenschappe lijke regeling van enige Beve- landse gemeenten, zal door een verhoging van de keurlonen tot 2,50 gulden per bedrijfsslachting en een extra bijdrage van 5000 gulden toegekend door de ge meente Goes, de begroting voor taan sluitend kunnen krijgen. De dienst heeft tot dusverre steeds gekampt met een tekort van 20.000 gulden. Dit deelde burgèmeeste-r W. N. van Liere mee in de vrijdagavond gehouden raadsvergadering. De agenda werd bij na zonder enige discussie afgewerkt. Tijdens de rondvraag werd deze wei nig belangwekkende raadsvergadering echter wat levendiger door een opmer- MIDDELBURG. Het programma voor de reizende tentoonstelling „Le vend Erfdeel" voor Zeeland vermeldt de plaatsen Middelburg, Sluis en Zierikzee. Op 31 juni zal in de Provinciale Griffie in Middelburg de opening van de expo sitie worden verricht namens het pro vinciaal bestuur in tegenwoordigheid van autoriteiten uit de gehele provincie. De expositie duurt tot en -met 12 juli in Middelbur g. In het Sluis e Ra adhuis wordt van 17 of 18 juli tot en met 7 augustus -en in Zierikzee ('s»Graven steen) van 11 tot en met 27 augustus geëxposeerd. Uitslagen zeilwedstrijden VEERE. De uitslagen van de Pinkster- zeilwedstrijden op het Veerse Meer luidden: Eenheidisklass-en Vauriens: 1. B. 4273 W. Witithoeck S.R.N.A. 10,80; 2. B. 4370 Ch. Rogghe R.B.S.C. 12.94; S.R.Ï 3. B 4410 P. Lebecque us Ho. Y.C: t.N.A. 23.96; 4. Ondercommandant Gapingse brandweer nam afscheid GAPINGE. In tegenwoordigheid van B. en W. van Vrouwenpolder en het voltallige brandweerkorps werd op een gezellige bijeenkomst van de onder commandant, de -heer L. Mersie, af scheid genomen. Burgemeester A. de Kam wees op de zeer lange staat van dienst van de heer Mersie 38 jaar bij de vrijwillige brandweer en of schoon de scheidende zich nog in hart en nieren brandweerman voelde kon de heer De Kam begrijpen dat de onder- commandant op zestigjarige leeftijd zijn taak aan jongeren wilde overdoen. De burgemeester verleende de heer Mersie op de meest eervolle wij'ze ont slag en reikte hem een door de Ned. Vereniging van Brandweercommandan ten beschikbaar gestelde oorkonde uit. Tevens werd de heer Mersie het hier aan verbonden erekruis van verdienste de borst gespeld. Commandant Lou- namens het gehele korps zijn assistent voor zijn trouw, ijver en plichtsbetrachting. Ter herinnering aan en uit dankbaarheid voor de prettige samenwerking overhandigde de heer Louwerse de vertrekkende een stan daard met inscriptie. De heer Mersie dankte alle sprekers met een kort woord. Als nieuwe onder commandant werd door burgemeester De Kam de heer Jac. Goedbloed Pzn. benoemd. De opengevallen plaats in het korps is inmiddels ingenomen door de heer A. Kodde. TERNEUZEN. Van de zijde van de Z.V.T.M. verneimen wij, dat de direk- tie van de Nederlandsiche Spoorwegen besloten heeft in bet kader van de lan delijke vervoersvoorzieningen, die in de reisgids worden gepresenteerd, enige la cunes op te vullen. De Nederlandsche Spoorwegen heeft ook besloten de dienst regeling van de busdienst Sas van Gent- Breda v.v. met ingang van de winter- dienstregelinig op 30 september in de spoorwegreisgids op te nemen, De di- rektie van de Z.V.T.M. heeft nu goed ge vonden, dat ook weer de dienstregelin gen PP. haven Hulst v.v. en PP.ha- ven - Zaaimslag - Axel v.v. in deze gids worden opgenomen. H. Dresse Nucléa 25.90 6. F. 847 R. Boisel C.V.C.A. 26.99 7. B 4893 M de Sroodts B R Y C 28 96 Flying' Junior: 1 H. 1 Güldher R.N.Y.C. 4,66; 2. H. 156 H. Heineke K.W.V.L. 10,86; 3. H. 188 F. A. Meeuwissen WS. Het Witte Huis 13.97; 4. H. 82 J. v Hellemond WS.V. Het Witte Huis 14.95; 5. H. 63 G. v. Mont- frans K.W.V.L. 23; 6. H. 121 B. J Lodewijk WS.V. Het Witte Huis 26; 7. B. 19 Dr. L. Jonet Ho.Y.Cl. 28 420: 1 F. 1061 Cl. Draeger C.V.P. 19.90; 2. F. 204 M. Malfait C.V.F. 21; 3. F 800 F R. Russo C.N. Ferret 21,95, 4 F. 244 G. Lorthiois C.V.F. 25,90; 4. F. 420 F R. Mou- vet Y.C.I.F. 34,80 6. F. 904 M. Derville C.V.F. 39; 7 F 1338 Cap Legouie Y C. Da- ma rie 47. O. K. Dinghy: B. 6 W. Huybrechts R.Y.C.B. I. 3.60. Finn: 1. G. 51 P. Engier Dusseld. Y. Cl. 5,72; 2. B. 15 J. Haliet C.R.V. 10.91; 3 H. 110 J. A. de Boer Aegir 1279; 4. B. 30 J. Hupin R.B.S.C 17,99; 5 G 104 H Kreuz Dusseld. Y.C. 23; 6. B. 35 F. Hallet C.R.V. 25; 7. H. 21 C. Wolzak K.Z.R.N.V De Kaag 2599; 8 F. 96 J. Leveugle Y.C. Aubigny 31; 9 B. 40 M. Hupin C.V.V.B. 37. Flying Dutchman: 1. F. 38 J. M. Afuclair Y.C.I.F. 5,69; 2. F 3 B Cherret CV. Meaux 9,85; 3. G. 3715 H. Kammerer Dusseld. Y.C1. 12.95; 4. H. 130 S. H. de Jongh G.W.V. De Vrybuiter 13.95; 5. F 40 M. Buffet C.V.P 19.96; 6. G. 392 H A Tonissen Emmer YC1. 24; 7. H. 47 A. van Dyke W.S.V.W. 28. 50 5: 1. F. 1443 P. Honoré C.V.F 360 2 F. 9715 A. Draeger C.V.P. 11.94; 3. F. 67a G. Vance C.V. Meaux 1202; 4 F. 667 P. Sadoc AC.B.B. 2198; 5 F 1297 B Prouvost C.V.F. 25.; 6. 1873 J. Collaent C.V. Seite et Port 28; 7. F. 1333 P. Toureau C.V.MS RORC EN PLATBODEM JACHTEN Rorc I en II: 1. B 53 Tuiste Dr. Peeraar (RYCB) 2.51.12; 2. B 100 Baltic Rose H. Le- ten (RBSC) 2.41.36; 3. B 153 Pegasus H. Stobbelaere (RYCB) 2.53.25; 4. G... Katinka O. Engler (DYC) 2.53.32. Rorc III: 1. B 175 den Arendt C. de Brou wer (RBSC) 2.50.30 2. H 722 Scalidis G. A. Provoost (KDRZV) 300.45 3. H 505 Adriaan J. v. Mechelen (de Schelde) 3.19.20; 4. B 188 Vamos N. Hunter (RYBC) opgegeven. Rorc IV: 1. H 150 Verrekijker A. C. Schilt- man jachbv. „Veere" 3.28.47; 2. H 706 Titan G. Nijsen (de Schelde) 3.33.10; 3. H 202 Zil vermeeuw W. Muller (RBSC) 3.34.12. Ronde- en Platbodem jachten: 1. OC 1 Tri ton M. R. v. d. Broeck (RYCB); 2. OC 59 Zeevolen Th. H. de Meester (J.C. Veere); 3. OC 13 Vuilte Raad Dr. v. Ravesteijn (KR ZV „De Maas"). BB II: 1. Bolero F. Michielsen RYCB; 2. Babette R. Vekemans RYCB; 3. Babefcté L. Rens RYCB; 4. Hardinger G. J. Fletcher RYCB; 5 Snip Ha verhals RYCB. Dauphin: 1 B 42 Querida E. Esquene RBSC; 2. B 39 Sirene II E. Vaucampt RBSC 3. B 43 Fanika v. d. Voord RBSC. Honderd amateurduikers kwamen naar Dreischor HOOFDPLAAT. De gemeenteraad van Hoofdplaat heeft besloten toe te treden tot het industrieschap West- Zeeuws-Vlaanderen, welk schap zich zo als bekend ten doel stelt industrievesti ging m Groede, Breskens, Schoondijke en Hoofdplaat te bevorderen. Voor Hoofdplaat werd in het dagelijks bestuur benoemd de heer G. Termote, in het algemeen bestuur de heren E. A. Steijaert en J. C. Blaakman. Laatst genoemde werd als plaatsvervanger aan- geweKen in het dagelijks bestuur. Besloten werd de secretarie uit te brei den, de raadszaal en burgemeesterska mer op te knapppen en aan het ge meentehuis een brandiweergarage te bouwen. Kosten van dit alles 32.060. In de rondvraag vroeg de heer Steij aert waarom de ijk en de herijk van Hoofdplaat nu plaatsvindt in Biervliet. Burgemeester antwoordde dat dit een maatregel is van de directeur van het ijfawezen te Dordrecht. Men vindt het niet meer verantwoord om in allerlei kleinere dorpen nog zitdagen te houden. Bejaarde dame aangereden OOSTBURG. De bejaarde Oostburg- se mevrouw B. stak zaterdagmiddag om half zes plotseling de weg over en werd aangereden door de bromfietser C. de S. uit Groede. Beiden kwamen ten val en moesten met lichte verwon dingen in het ziekenhuis io Oastburg worden opgenomen. DREISCHOR. „Zeeland is het be loofde land voor de onderwatersport". Dit zei maandagmorgen de heer H. H. van Yperen (26) uit Amsterdam. De heer Van Yperen was een van de deel nemers aan het amateurduikerskamp dat in Dreischor Is gehouden. Hij stak dus zijn mening over de mogelijkheden in Zeeland wat betreft de onderwater sport niet onder stoelen of banken. De heer Van Yperen duikt al tien jaar, o.a. op Capri, Sicilië, Elba en ook in Nieuw-Guinea, en kan het dus weten. Ruim 100 amateurduikers waren met Pinksteren in Dreischor. Zij waren le den van de vereniging van zee- en aqua- riumliefhebbers, Baracuda en Biologia Maritima. De organisator van hel kamp was de heer H. A. van Vlimmeren jr. uit Den Haag. De duikers hebben hun sport beoefend voor Driescor, in de BRESKENS. Vrijdagavond werd te Breskens in gebouw „De Uitkomst" een heropriehtingavergadering gehouden teneinde de enkele jaren geleden op non-aetief gestelde Breskensekorfbalver- eniging B.K.C. tot nieuw leven te wek ken. Ruim dertig korfbalsters en korf ballers in spé gaven zich staande deze vergadering, welke namens de Zeeuwse kortbalbond werd bijgewoond door de heren D. P. Saaman en C. Bellaart uit Goes, op als lid en kozen daarop met een een nieuw bestuur. In dit college, dat nu zal gaan proberen de nieuwe le den zo spoedig mogelijk op het groene veld rondom paal en mand te brengen, kregen zitting mevr. M. Verduijn-v. d. Lijke en de heren A. Nicolai, F. Oos terling, A. F. de Ruijter en Iz. Sig- mond. Op deze vergadering werd namens de Z.K.B. in principe toezegging gedaan voor het spelen van een korfbalpropa- gandawedstrijd op zaterdagavond 23 ju ni a.s. tussen de beide Zeeuwse teams, ZZuid-Boiut te Ouwerkerk en bij de ScheLphoek. Voor de ontspanning van het intellect zorgde drs. A. C. Drink- waard, bioloog, met een lezing over Zeeland en de visserij, terwijl maan dagmiddag een film werd gedraaid ge titeld „Wereld der stilte". ZEVENDE SCHIP VOOR GHANA TE WATER VLISSJNGEN. Door de echtgenote van de ambassadeur van Ghana in Frankrijk, mevr. Odilia Erzuah, werd zaterdagmorgen op de scheepswerf van de koninklijke Mij. „De Schelde" het bijltje gehanteerd waardoor de laatste beletselen die het Ghanese „Kulpawn River" tegenhielden werden weggeno men. Statig gleed het 9532 ton metende schip het water van het Scheldedok in. De plechtigheid werd bijgewoond door directieleden van „De S helde" en de Black Star Lines. Voor een muzikale noot zorgde het Koninklijk gezelschap „Ons Genoegen". De Kulpawn River" is het zevende schip in een serie van acht voor Gha na. Zes daarvan worden bij De Schel de gebouwd, twee in Duitsland. Ople veringsdatum is november van dit jaar. Het schip is een gesloten shelterdecker en bezit een hoofdmotor Schelde-Sulzer 5rd68 van 4500 as.p.k. MIDDELBURG. Op de kruising Seissingel - Sandberghlaan verleende za terdag de Middelburgse bromfietser J. d. B. geen voorrang aan een auto, be stuurd door W. A. B. uit Dordrecht. Een botsing was het gevolg waardoor de bromfietser kwam te vallen. Met een diepe vleeswond aan het linkerboven been werd hij naar het gasthuis ge- ..bracht waar de wond werd gehecht. Bei die uitkomen in het landelijk korfbal, de voertuigen werden beschadigd. Swift 1 en Tjoba 1. 1 De uitslag luidt; king van de heer C. J. Mol (gemeen- tebel.). Deze wees op een bedenkelijke situatie die zou zijn ontstaan door het wegens de herverkaveling weggraven van dammen, leidend van en naar en kele percelen in Baarland. Wethouder H. de Vriend maakte ook enkele kritische opmerkingen en betoog de o.m. dat de Cultuurtechnische Dienst niet voldoende rekening zou houden m>?t de belangen van grondeigenaren en -ge bruikers. De burgemeester wees er op dat wanneer er moeilijkheden rijzen, men altijd terecht kan bij de agrari sche subcommissie, en dat deze com missie ten slotte beslist. Omda't een nieuwe bouwverordening in werking is -getreden zullen de 10 nog niet op het waterleidingnet aangesloten woningen per 1 november moeten ziin aangesloten. Met algemene -stemmen werd een voorstel van B. en W. aangenomen 20 Drocent bij te dragen in de aansluitkos ten van 5000 gulden van het perceel van de heer P. Poortvliet op het elek triciteitsnet. Tevens zal de gemeente garant staan voor de bijdrage die de eigenaar moet leveren. De gemeente woning Nieuwe weg 16 zal per 17 juni a.s. worden verhuurd aan de heer A. Traas, zo besloot de raad. De tertiale weg vanaf de spoorwegover gang, eind Nieuwewe-g tot begin herver- kavelingsweg, zal worden herbestraat. Dit werk zal voor 7750 gulden worden (geigund aan de firma A. de Bourgraaf Zn. te Wilhelminadonp. Het pand Noordstraat 3 zal worden onbewoonbaar verklaard. De raad stem de verder unaniem voor de benoeminig tot onderwijzeres aan de o.l.-school van mejuffrouw M. G. Korstanje te Kloetin- ge. De iProv. commissie ter bevordering van rijkswege van de veefokkerij zal een subsidie van 5 gulden worden ver leend voor de rundveefokdag in Goes. Enkele andere subsidievoorsteHen wer den afgewezen. AARDENBURG. Een ernstig ver* keersongeval heeft zondagavond aan de 43-jarige mevrouw A. T. Talloun-Buijck het leven gekost. De landbouwer A. Tal- Iouil, wonende in Wieg»?,polder in St.- Kruis reed 's avonds om half twaalf vanaf Eede naar huis. In een bocht op de weg tussen Aardenburg en St.-Kruis raakte hij op onverklaarbare wijze de macht over het stuur kwijt waarna de wagen tegen een boom botste. Zijn echtgenote, die haar vierjarig zoontje op schoot had, werd met haar kind de auto uit geslingerd. Zij liep dus danige zware verwondingen op dat zij kort na het ongeval overleed. Haar zoon tje werd met een gebroken arm en won den in het gelaat in het St. Antonius zie kenhuis in Oostburg opgenomen. Het slachtoffer was moeder van acht kinde ren. Lichtgewonden en schade RILLAND-BATH. Door de gewel dige drukte tijdens de Pinksterdagen vonden op de rijksweg in de omgeving van Rilland-Bath een aantal aanrijdin gen plaats. Zaterdagmiddag stopten twee Duitse personenauto's voor de overweg. Een derde auto kon nilet meer tijdig stilhouden en er ontstond een ket tingbotsing. De 71-jarige mevr. J. S. K. uit Wortensaid werd licht gewond. De drie wagens werden zwaar beschadigd. Ter 'hoogte van Lugtenburg deed zich zaterdagmiddag een bweede kettingbot sing voor. Een Duitse automobiliste rem de plotseling en veroorzaakte daardoor een aanrijding tussen twee andere Duitse wagens. J. U. S. uit Hamlburg en P. H. D. werden daarbij licht gewond. De beide auto's werden zo zwaar bescha digd dat zij moesten worden wegge sleept. De bestuurster van de wagen die de aanrijding had veroorzaakt, was door gereden. Op de riijikisweg tussen Rilland en Krabbendijlke vond een derde ketting botsing plaats. In een file auto's werd plotseling gere-md met het gevolg dat de wagens van K. L. V. uit Bergen op Zoom, A. H. uit Rotterdam en T. de L. uit Waalre onzacht met elkaar in aan raking kwa-men. Gevolg: gehoorlijke materiële schade. Zondagmiddiag schoven vier auto's tij dens een geweldige druikte op de rijks weg bij wachtpost 24a op elkaar. De eigenaren kwamen o.m. uit Tilburg, Venlo en Roosendaal. De oorzaak was dat de achterste van de vier auto's rem de en een kettingbotsing veroorzaakte met drie reeds stilstaande auto'-s. Er was materiële schade. GOES. Tijdens de Pinksterdagen waren er een groot aantal aanrijdingen, waaronder enkele kettingbotsingen in Goes, die overiges geen ernstige ge volgen hadden. Zaterdagavond reed de BJeg van B. met zijn personenauto op een auto lestmird door D. uit Goes die bezig was voor te sorteren op de Wii- belminastraat. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. ZIERIKZEE. De heer J. de J. is met een kaakfractuur in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Hij was inzittende van de personenauto van P. B. uit Zierikzee die in de nacht van zondag op maandag op de Blokweg bij de Nobelpoort uit de bocht vloog. De be stuurder liep gekneusde ribben op, maar zijn vrouw kwam met de schrik vrij. BRUINISSE Om elf uur maandag morgen werd een extra politiebericht uitgezonden over de beide zenders van Hilversum waarin werd medegedeeld dat een Rotterdammer op het Veer- plein in Anna Jacoba een kokertje met een vijftigtal gevaarlijke tabletten had verloren. De tabletten exceem zouden gevaarlijk worden indien er meer dan een werd ingenomen, in het bijzonder voor kinoeren. Vijf minuten later werd het kokertje met inhoud al bezorgd op het politiebureau van Bruinisse. De heer J. van Zuidland uit Bruinisse was dê vinder. i

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3