AANKLACHT TEGEN VAN DER PUTTEN Kapitein Rijhiner: Elke spion heeft zijn documenten Ballingen uit Spanje roeren zich In Algerije: intimidatie van beide kanten Adjudant Pietersen heeft bewijzen voor bijzondere prestaties Zes weken cel geëist tegen heibaas (27) GOUDEN KETEN GESTOLEN UIT RIJKSMUSEUM MARCEL SMEETS IN CASSATIE op foders ffp! DAAR ZAL VADER BLIJ MEE ZIJN! Pag. 7 „Laten jullie hem nu eens royaal opsteken! Geef hem Chief Whip in de bekende mooie groene doos." (50 Stuks f2.50) Vooroorlogse karper aan haak geslagen GEEN EUROPESE PARTIJ IN CAMPAGNE VOOR REFERENDUM AUTO TÉGÈN BOOM .PROGRAMMA'S VOOR DE PINKSTERDAGEN. Zaterdag Middag Zondag Maandag Zaterdag 9 juni 1962 (Ingezonden mededeling) Van een onzer verslaggevers BREDA Adjudant H. B. Pietersen, door de heer F. H. van der Putten beschuldigd van veelvoudige moord, collaboratie en wreedheden, heeft bij de officier van justitie te Amsterdam een klacht wegens smaad en aan tasting van eer en goede naam tegen de heer Van der Putten ingediend. Mr Hartsuiker, hoofd van het justitiële parket te Amsterdam heeft mee gedeeld, dat de aanklacht nauwkeurig zal worden onderzocht. en leiderseigenschappen te bezitten welke verre uitgaan boven hetgeen van een militair van zijn rang kan en mag worden verwacht." Adjudant Pietersen zegt dat de ver wijdering tussen hem en de heer Rij hiner is ontstaan tijdens het inlichtin genwerk. Luitenant Rijhiner werkte voor de Nefis, de Nederlands-Indische inlichtingendienst, waarvoor de heer Pietersen ook enige tijd had gewerkt. Toen de heer Pietersen hoofd van de buitendienst werd van de inlichtingen dienst op de vliegbasis Andir te Ban doeng, kwam hij regelmatig in con tact met luitenant Rijhiner. „Luitenant Rijhiner heeft mij meer malen gevraagd weer bij hem in dienst te komen, wat ik steeds heb geweigerd. Nadat luitenant Rijhiner was overge plaatst naar de B-divisie, heb ik hem eens gevraagd mee te gaan naar een bespreking met een majoor van de T.N.I." „De heer Rijhiner weigerde. Ik ben daarna in overleg met zijn superieuren alleen naar die bespreking in het vij andelijke kamp gegaan. Toen ik daar van terugkwam heb ik niet alleen rapport uitgebracht aan mijn com mandanten, maar ook aan luitenant Tegenover de aantijgingen van de heer Van der Putten stelt adjudant Pietersen, dat hij in Indonesië juist zeer belangrijk werk voor Nederland en het Knil heeft verricht. Hij is in het bezit van documenten waaruit blijkt dat hij van 1945 tot 1950 te Bandoeng voor de inlichtingendienst van de luchtvaartafdeling van het Knil bijzondere prestaties heeft geleverd. Hem viel daarom een buitengewone bevordering ten deel Van de legercommandant en andere superieuren ontving hij loffelijke ge tuigschriften. Adjudant Pietersen zat in Indonesië volop in het spionagewerk. Zoals uit öe documenten, die hij ons toonde blijkt, verrichtte hij als hoofd van de buitendienst van de veiligheidsdienst contra-spionage. Hij was ais onder officier van het Knil in het geheim in de T.N.I. gepenetreerd. Bij de T.N.I. stond hij te boek als majoor, waardoor hij vrijelijk toegang had tot in het hart van het republi keinse gebied. Daardoor was het moge lijk dat hij op 18 december 1948 de meest betrouwbare inlichtingen kon verschaffen over de situatie op en rond het vliegveld van Dokja. Op grond van zijn inlichtingen werd daar de volgende dag met succes een lucht landing met 332 parachutisten uitge voerd. Volgens de toenmalige majoor A. L. Cox, commandant van het opleidings commando, bleken na de luchtlanding alle gegevens die adjudant Pietersen had verschaft juist te zijn, in tegen stelling tot die van het hoofd inlichtin gendienst van het commando militaire luchtvaart. Mede aan dit persoonlijk succes schrijft adjudant Pietersen het toe, dat de toenmalige luitenant Rijhiner van de Nederlands-Indische inlichtingen dienst later in Nederland een voor adjudant Pietersen vernietigend rap port schreef. Dat rapport heeft de heer Van der Putten uitgespeeld in een poging alsnog een bewijsstuk in het geding te brengen voor zijn stelling, dat er thans nog officieren zijn in Nederland die in Indonesië met- dé toenmalige vijand hadden geheuld, aldus adjudant Pietersen. BEVORDERD Als ander stuk van overtuiging voor zijn goede werk in Indonesië toonde adjudant Pietersen de beschikking van 28 december 1948 waarbij hij buiten gewoon werd bevorderd tot sergeant majoor. Deze bevordering was volgens de beschikking gebaseerd op de „bij zonder succesvolle wijze waarop hij zich bij het verspiedings- en speurwerk heeft onderscheiden". Het bevorderingsbesluit eindigt dan met de volgende passage;- „Heeft ge toond in moeilijke omstandigheden werkzaamheden te kunnen verrichten Adjudant H. B. Pietersen Rijhiner." WANTROUWEN „Korte tijd later meldden mijn infor manten, dat luitenant Rijhiner mij wantrouwde en mijn gangen liet na gaan. Enige tijd later liet de heer Rijhiner twee Indonesiërs arresteren die ik niet kende en die mij niet ken den. Deze mensen zijn echter zo gruwe lijk mishandeld, dat zij zoals zij na derhand hebben verklaard tegenover de officiële instanties elke medede ling deden die men van hen wilde horen. Zodoende hebben zij mij be schuldigd, waarop ik later werd ge arresteerd." Aanvankelijk werd hij buiten de mi litaire politie om opgesloten te Tjimahi. Na acht dagen met zware verhoren werd hij overgebracht naar Bandoeng, waar hij op last van de officier van justitie werd opgesloten. Dat was op 22 juli 1949. Het ondérzoek duurde tot 26 september. Het leverde niets op-. Adjudant Pietersen werd daarha naar- Batavia overgebracht, waar wédeiom een onderzoek werd ingesteld. Op 1 de cember 1949 werd hij uit hechtenis ont slagen. Hij kreeg de schriftelijke ver klaring van de auditeur-militair, dat „bij onderzoek was gebleken, dat de bedoelde beschuldigingen alle grond misten, zodat niet tot vervolging wordt overgegaan". „Een beter getuigschrift na eén zo grondig onderzoek door drie instanties gedurende maanden, kan ik toch niet wensen", aldus adjudant Pietersen. „Indonesië heeft in 1950 niet voor niets vijftigduizend roepia als beloning uitgeloofd voor degenen, die mij levend of dood aan de Indonesiërs zouden uitle veren. Men had toen pas ontdekt welke rol ik had gespeeld in het voordeel van Nederland." De heer Pietersen liet ons ook bewij zen zien, dat hij om redenen van per soonlijke veiligheid en voor de veilig heid van zijn gezin in opdracht van de chef der generale staf op rijkskosten naar Nederland was overgebracht. „GEEN WAARDE" Uit Paramaribo waar de heer Rijhiner thans in overheidsdienst is, kwam gis teravond het volgende commentaar van de heer Rijhiner: „Deze man is inder daad een heel goed spion geweest, ook voor de Japanners. Zoals iedere goede spion heeft hij documenten die hem dekken, maar die hebben geen waarde." De heer Rijhiner zei voorts dat het absoluut uitgesloten was, dat militairen van de inlichtingendienst zou zijn op gedragen zich aan te sluiten bij het vij andelijke leger. „Voor burgers lag dat wel eens anders'aldus de heer Rijhi ner. Hij gaf toe dat adjudant Pietersen vaak voor goede inlichtingen had ge zorgd, maar de adjudant zwijgt over de rampokpartijen en het brandschat ten van de bevolking door benden die hij zelf in de hand had. De heer Rijhiner zei tenslotte dat hij niets afwist van mishandelingen tijdens verhoren. Chief Whip MÜNCHEN (ANP) Spaanse ballin gen en leden van de oppositie in Spanje zelf hebben zich gisteren op het congres van. de Europese Beweging in Münchën verhonden tot een actieve eenheid die zal streyen naar „gezondere democratische verhoudingen in Spanje" waardoor het land zich met de Europese gemeenschap zou kunnen verbinden. De socialist Salvador de Madariaga, die thans hoogleraar in Oxford is, sprak na mens de geëmigreerde Spanjaarden en namens een groep oppositionele politici uit Spanje zelf. „Europa kan geen land opnemen waar geen democratische verhoudingen be staan. Europa is geen gemeenschappelijke markt en geen gemeenschappelijke ko- lenprijs maar het is een gemeenschappe lijk geloof aan de menselijke waardig heid". Na De Madariaga sprak de Spaanse rooms-katholieke politicus Gil-Robles. „Spanje is jarenlang buiten de grote Europese stromingen gebleven. Dat heeft in Europa geleid tot een complex tegen over Spanje. Wij willen niet van Europa worden uitgesloten. Spanje heeft Europa nodig en omgekeerd. Wij zijn ervan over tuigd, dat wij in Spanje een politiek re gime kunnen vestigen, dat van democra tische vrijheden uitgaat", aldus Gil- Robles. De Spaanse redevoeringen wer den met donderend applaus ontvangen. Van onze correspondent SUSTEREN. Een kanjer van een kar per van 33 pond, 96 centimeter lang en 39 centimeter breed; van die vangst zal de 24-jarige Goos Jansen uit Susteren nog nachten dromen. Al jaren lang heb ben vissers uit die buurt in het viswater van de Hammelheide op de vis geloerd. Het kostte de hengelaar twintig volle minuten om met de karper de visserseer binnen te halen. Het beest moet ongeveer 35 jaar oud zijn geworden. Een zwaan vloog gisteren in de buurt van de Engelse plaats Brentford uit een kanaal langs een weg tegen een motor rijder. Die verloor de macht over het stuur en reed tegen een vrachtwagen. De man overleed ter plaatse. Van onze correspondent PARIJS Zeven partijen zullen deelnemen aan de campagne voor het Algerijnse referendum op 1 juli, die zondag-geopgn^ zaT worcJen. De zeven partijen, zijn: Algerijnse volkspartij, ontstaan uit de M.N.A. van Messali Hadj; de F.L.N. die haar oorspronkelijke naam zal bewaren; de Algerijnse communistische party, die na zeven jaar terugkeert; de Frans socialistische partijen S.F.I.O. en P.S.U.; de Beweging voor Samenwerking en het „comité Blida-Mitidja voor steun aan de overeenkomst van Evian", welke laatste „gemengde" partijen zjjn. Tegen de verwach/timg in heeft geen enkele, zuiver Europese partij zidh laten inschrijven. Hoewel de termijn van inschrijving donderdagnacht om twaalf uur sloot, neemt men aan dat, indien te elfder ure zich toch nog een Europese partij zich zou aanmelden, die alsnog tot de campagne zou worden toegelaten. „Alles is nog mogelijk. Wat er zal gaan gebeuren kunnen wij nog niet zeggen. Vermoedelijk kunnen wij zater dag- of zondagavond meer vertellen." ONZEKERHEID Deze mededeling, gedaan door een spreker van de O.A.S. in een clande stiene radio-uitzending, gaf de duide lijkste beschrijving van de toestand in Algerije. Men weet het niet meer. Men weet niet of de onderhandelingen tus sen arabieren en Europeanen nog zul len worden voortgezet; men weet niet of de O.A.S. verder zal gaan „de aarde te verschroeien"; men weet niet of men in Algerije moet blijven of weggaan. Het merkwaardigste van alles is evenwel dat de aanslagen van donder dag en vrijdag geèn enkele invloed schijnen te hebben op het al dan niet doorgaan van de onderhandelingen tus sen arabieren en Europeanen, tussen F.L.N. en O.A.S. Dat laatste blijkt het beste uit de hierboven aangehaalde woorden, waarin de O.A.S. het doet voorkomen alsof er niets aan de hand is en men pas over een paar dagen de uitslag van de on derhandelingen zal kunnen meedelen. Maar tegelijkertijd voegde de spreker in deze uitzending er aan toe: „Als wij aan vrouwen, kinderen en grijsaards gevraagd hebben om Algerije te ver laten, was dat omd'at wij onze dierbaren geen risico willen laten lopen." Tege lijkertijd gaf hij de Europeanen de op dracht al hun geld van de bank af te halen en het naar Frankrijk over te maken. HOPELOOS Voor dit alles kan slechts één ver klaring worden gevonden: de bespre kingen tussen de Algerijnse nationalis ten en de Europese activisten zijn hopeloos vastgelopen en de partijen doen alle moeite om de tegenpartij door een intimidatie van haar stand punt af te halen. De Algerijnse nationalisten hebben dat gedaan door middel van de drei gementen, waarvan wij in de krant van gisteren melding maakten en die gisteren een gevolg vonden in een vlugschrift van de arabisehe leiders uit Kalibië. Deze riepen aan de ene kant de Europeanen op om, zoals in het verleden, aan de toekomst van Al gerije te werken, maar aan de andere kant dreigden zij dat de toekomst ver keken zou zijn, indien de Europeanen zich niet openlijk van de O.A.S. zouden distantiëren. Daarmee maakten zij een duidelijke toespeling op een komende St. Barto- lomeusnacht na 1 juli. een nacht die altijd het schrikbeeld van de Europe anen in Algerije is geweest en die hen op dit ogenblik uit het land doet vluchten. Dit is ook de oorzaak dat de Europeanen de O.A.S. onder druk zetten om met de F.L.N. tot overeen stemming te komen, opdat zij in het land zullen kunnen blijven. De O.A.S. oefent haar intimidatie uit door hervatting van haar tactiek van de verschroeide aarde. VREES De Algerijnse leiders schijnen inder daad de voortzetting van die tactiek te vrezen. In de eerste plaats blijkt uit Van onze correspondent DORDRECHT Zes weken ge vangenisstraf heeft de officier van justitie bij de Dordtse rechtbank gisteren geëist tegen de 27-jarige heibaas P. van der G. uit Jutfaas. Hij werd ervan verdacht schuldig te zijn aan een ongeluk met een hei stelling, dat op 22 november vorig jaar op de Brouwersdijk in Dor drecht gebeurde. Het kostte twee meisjes het leven. De behandeling was al op 4 mei be gonnen, maar werd toen na het horen van enkele getuigen en deskundigen aangehouden. Gisteren werd opnieuw uitvoerig ingegaan op de vraag hoe de -stelling kon zijn omgevallen. De 24-jarige machinist M. van Zan ten, die de heikar had bediend, meen de, dat een -derde stellingbeen niet nodig was geweest omdat de sluitin gen waarmee de tuien waren beves tigd, tevoren aan een'nauwkeurig on- derzoek waren onderworpen en in orde bevonden. Verantwoordelijk De officier van justitie daarentegen meende stellig dat er met de sluiting iets niet in orde was geweest. Ook de opstelling van de tui vond hij ver keerd. Men had desnoods dubbele tuien kunnen gebruiken, meende hij. De officier achtte de heibaas verant woordelijk voor het ongeluk. Volgens de raadsman, mr. F. W. B. Baron van Lynden, had de heistel ling aan de normale eisen voldaan en was een derde been beslist niet nodig geweest. Van grove schuld is niets gebleken, zei hij. Bovendien voerde de raadsman aan, dat de ver dachte niet verantwoordelijk was voor de inachtneming van de veiligheids voorschriften. Voor de wet is dat de vader van De G.. aldus de raadsman. de inlichtingen uit Algiers, Oran en uit de Sahara dat de voortgezette verwoes ting van openbare gebouwen de toe komstige Algerijnse staat een geweldi ge slag toebrengt. In de tweede plaats zullen deze ver woestingen een massaal vertrek mee brengen van juist die Europeanen, die de Arabieren uit technisch, economisch en financieel oogpunt zo buitengewoon hard nodig hebben. In de derde plaats weten de Arabische leiders maar al te goed, dat hun pogingen om de Europe anen los te weken van de O.A.S. slechts een zeer beperkt resultaat kunnen op leveren. De Europeanen zijn bereid in het land te blijven en samen te wer ken wanneer de O.A.S. zichzelf „be keert". Deze bekering is slechts moge lijk indien de F.L.N. bereid is tot alge hele amnestie en tot het geven van de verzekering dat er na 1 juli geen wraak zal worden genomen op de le den van de O.A.S. Vermoedelijk is dit dan ook de in houd van de boodschap waarmee de president van het voorlopige bestuurs orgaan, Farès, onverwachts naar Tunis is vertrokken. Zaterdag of zondag zal hij te Rocher-Noir terugkeren. „Vermoedelijk zullen wij zaterdag of zondag meer kunnen zeggen", zei de spreker van de O.A.S. in de clande stiene uitzending. Daaruit blijkt dat het komende weekend vermoedelijk beslissend zal zijn voor de toekomst van Algerije, in ieder geval voor die van de Europeanen. RUURLO. Enkele kilometers buiten Ruurlo, op de rijksweg naar Groenlo, is gisterochtend de 37-jarige J. W. te Strate uit Winterswijk met zijn auto te gen een boom opgebotst. De heer Te Strate stierf kort erna. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Suppoosten van de historische afdeling van het Rijks museum hebben gisteren ontdekt dat er kortgeleden ook een gouden ere keten met portretpenning van blauw email is gestolen. De 132 centimeter lange ketting heeft een waarde van 2500 gulden. Na de diefstal van het beeldje, controleerde het personeel dat met de bewaking is belast, speciaal de expo sitie van kleinere voorwerpen. Toen bleek dat men deze keten, die in een glazen vjtrine lag, miste,. De dader heeft de vitrine door het verwijderen van twee schroeven los weten te maken. Omdat hü na het weg nemen van de keten de vitrine weer in de oude positie plaatste, bleef de diefstal aanvankelijk onopgemerkt. Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH De Maastrichtenaar Marcel Smeets is gisteren bij de Hoge Raad in cassatie gegaan tegen zijn veroordeling voor belastingontduiking door het gerechtshof in Den Bosch. Zoals gemeld werd Smeets vorige week vrijdag in hoger beroep vrijgesproken van het „wegbrengen" van een vliegtuig en van valsheid in geschrift. De moei lijkheid hierbij was dat de rechtbank te Maastricht, die Smeets had veroordeeld wegens valsheid in geschrift en belas tingontduiking, voor deze twee misdrij ven één straf had opgeleg (drie maan den gevangenis met aftrek van voorar rest) Eén straf Smeets ging daarna in beroep tegen de veroordeling wegens valsheid in ge schrift en niet tegen die wegens belas tingontduiking. Toen het hof hem voor het eerste punt vrijsprak, moest het daarom de straf voor belastingontdui king opnieuw vaststellen, hoewel dat delict niet voor het hof in behandeling was geweest. Het hof veroordeelde de heer Smeets zo tot een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd va.n drie jaar en een boete van vijfhonderd gul den, waarvan een tientje in mindering zou worden gebracht voor elke dag van de 144 dagen, die hij in 1960 in voorar rest had doorgebracht. Daartegen nu heeft de heer Smeets cassatie aangete kend. RADIO HILVERSUM I 402 M Ochtend VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Lichte och tendklanten (gr.); (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). H.uu nieuws, postduivenberichten en socialistisch strijdlied; 8.19 Muzi kale ochtendpost (gr.); 8.50 Weg wijzer, tips voor toeristen; 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Pianoconcerten (gr.); 9.35 Water standen; 9.40 Mannenkoor; VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Melodieën-Expres; 10.50 Man in de stad, cabaret-fantasie; 11.20 Sportactualiteiten; 11.45 Or gelspel. Nliddag 12.15 Cultuurgewassen en hun geschiedenis, lezing; 12.30 Mede delingen t.b.v. landd- en tuinbouw; Aansluitend; postduivenberichten; 12.34 Vers van de pers; 13.00 Nieuws; 13.15 VARA-Varia; 12.30 Tijd voor teenagers;- 14.10 Pro gramma over Noord-Brabant; 14.30 Lichte muziek; 15.00 Con certgebouworkest en solist; klas sieke muziek; 16.40 Boekbespre king; 17.00 Radio Jazzclub; 17.30 Actualiteiten. Avond 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Lichte grammofoonmuziek; 18.30 Theaterorkest en zangsolis ten; 19.00 Artistieke staalkaart; VPRO; 19.30 Bijbelse miniaturen; 19.45 Kamermuziek (gr.); 19.55 Deze week, praatje; VARA; 20.00 Nieuws; 20.05 Marinierskapel; 20.40 Tango-Rumba-orkest en zangsolisten; 21.10 Socialistisch commentaar; 21.25 Italiaans en semble en zang; 21.50 Bejaarde melodieën; 22.20 Sporfnws; 22.30 Nieuws; 22.40 Lichte muziek; 23.10 Lichte grammofoonmuziek; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 m. Ochtend KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewij de muziek; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammo foonmuziek; 8.50 Voor de huis vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Moderne orkestmuziek (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram mofoonmuziek. voetgangers; 19.00 Nieuws; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Wie het weet mag het zeggen, wedstrijd in mu ziekliteratuurkennis; 19.45 Licht baken, lezing; 19.55 Promenade- orkest en solisten; Klassieke mu ziek; 20.50 En nu mijn geval, vr a genbe antwoording; 21.00 De platenkoffer, licht programma; 21.45 Operettemuziek; 22.20 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Wij luiden de zon dag in; 23.00 Meesterwerken van de religieuze muziek; 23.55-24.00 Nieuws. 12.00 Middagklok - noordklok; 12.04 Lichte grammofoonmuziek; 12.33 Jeugdkoor z)gr.); 12.50 Ac tualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws; 13.25 Musicerende dilettanten; 13.50 AcCordeonmu- ziek (gr.); 14.10 Franse les; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Metropole orkest, klein koor en solist; 16.10 Als de dag van gisteren, klank beeld: 16.40 Teenagerkeuze (gr.); 17.00 Sportperiscoop; 17.10 Jazz trio; 17.30 Boekbespreking; 17.40 Nieuwe grammofoonplaten met commentaar. Avoml 18.00 Kunstkroniek: 18.30 De Springplank, amateursprogram ma; 18.50 Praatje voor politieke TELEVISIE 1 Middag AVRO; 15.00 Documentaire film; NTS: 15.20 Eurovisie: Bri tish Games te Londen; AVRO: 16.35 Kostelijks vullis, documen taire; 17.00-17.30 Voor de kinderen. Avond 19.30 Dierenfilm; NTS; 20.00 Journaal en weeroverzicht; AVRO; 20.20 Zitten in de zon; 20.50-22.40 Gevarieerd program ma: ,,'t Staat in de sterren". f RADIO HILVERSUM I 402 m. Ochtend VARA: 8.00 Nieuws en post duivenberichten; 8.18 Trombone kwartet; 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak; 10.00 Pinkstercantates (gr.); 10.35 Lie ve Ouders... bespreking van brieven van beroemde kinderen. 10.55 Promenade-orkest m.m.v. solisten. Middag AVRO: 12.00 Theaterorkest en zangsolist; 12.30 Sportberichten; 12.33 Nederlands Koperorkest; 13.00 Nieuws; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.17 Mede delingen of grammofoonmuziek; 13.20 Uitzending voor de militai ren; 14.00 Groot Omroeporkest, omroepkoor, en solisten; Stereo werking met de K.R.O.; 15.15 Boekbespreking; 15.25 Radiokoor: Pinksterzangen: 15.45 Toneelbe schouwing: 15.55 Dansorkest The Skymasters, en zangsolisten; 16.30 Amusementsmuziek (gr.); VARA: 17.00 Walsorkest; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nieuws en sportuitslagen. Avond 18.05 Fluit en piano (gr.): klas sieke muziek; VPRO: 18.30 Ka merkoor van Valparaiso: Zuid- amerikaanse volksliedjes; IKOR: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 De Open Deur, lezingen; AVRO: 20.00 Nieuws; 20.05 Operettemuz. (gr.). 20.35 Echo's van de verre aarde, hoorspel; 21.20 Pianospel; 21.35 Amusementsmuziek (gr.)22.00 Rijkdom der welluidendheid (gr.). 22.30 Nieuws: 22.40 Journaal; 23.00 Jazzmuziek; 23.20 Carillon bespeling; 23.30 Pianorecital; (gr.): klassieke muziek; 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. Ochtend KRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Oude muziek (gr.); 8.25 Inleiding hoog mis; 8.30 Plechtige hoogmis; NCRV: 9.30 Nieuws en waterstan den; 9.45 Pinksterliederen (gr.); Convent van kerken: 10.00 Gere formeerde kerkdienst; NCRV: 11.30 Geestelijke liederen. Middag 12.00 Pinksterliederen (gr.) KRO: 12.15 Buitenlands commen taar; 12.25 Gitaarspel (gr.); 12.35 Licht kwartet met zangsolisten; 12.55 De kerk zijt Gij, lezing; 13.00 Nieuws; 13.05 De Oelewap pers, licht programma; 13.30 Klassieke pianomuziek (gr.) 14.00 Groot omroeporkest, om roepkoor, en solisten: Stereofoni- sche uitzending, in samenwerking met de AVRO; 15.15 Veni Crea tor Spiritus: wereldomspannende Pinksterbidstonde; 16.30 Pianore cital (gr.); IKOR: 17.00 Oecu menische kerkdienst. Avond 18.00 Het Geladen Schip, le zing; 18.30 De kerk aan het werk, actualiteiten van het kerkelijk erf; 18.40 Wij hebben de dood achter de rug, Pinksterverhaal. NCRV: 19.00 Nieuws uit de Ker ken; 19.05 Kinderkoor en instru mentale solisten; 19.30 Door een geopende deur in de Hemel, le zing. KRO: 19.45 Nieuws: 20.00 Balletmuziek (gr.); 20.15 Klopsig nalen, hoorspel; 20.40 Lichte or kestmuziek en zangsolisten; 21.10 Nederlandse cabaretliedjes; 21.30 Klassieke grammofoonmuziek; 22.00 In de vergulde Baars, licht programma: 22.20 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nws; 22.40 Veni Creator Spiritus (herh.); 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE 1 Ochtend NTS: 10.00-11.00 Eurovisie: Pinksteren in Europa. Avond KRO: 17.00 Doopdienst; NTS: 19.30 Weekjournaal; NCRV: 20.00 Vader weet het beter, filmfeuill.; 20.25 Memo; 20.40 De reis van hun leven, filmreportage; 21.05 Amsterdams Kamerorkest en so liste; Oude en moderne muziek; 21.30 Nieuw licht, gedramatiseer de documentaire over hoornvlies transplantatie; 22.15 Samenzang, IKOR; 22.30 Ieder in onze eigen taal... dagsluiting. Speciaal voor doven bestemde uitzending. Pinkstermuz., kleine bloemlezing, uit het kerkmuziek-repertoire. 14.10 Spanje en de Europese ge meenschap, beschouwing. 14.20 Studentenhaver: sportactualiteiten en muziek. 16.30 Oude liedjes. 16.45 Voor de jeugd. 17.20 Metro- pole-orkest, koor en solisten. Avond 18.00 Nieuws en commentaar, 18.15 Kamermuziek (gr.). 19.00 Leven uit verwachting, toespraak 19.15 Lichte grammofoonmuziek. 19.30 Lichte Weense amusements muziek. 20.00 Niéuws. 20.05 De wilde vaart, licht programma. 20.50 Radiofilharmonisch orkest: klassieke muziek. 21.40 Het is waar, maar geloof het niet, hoor spel. 22.30 Nieuws. 22.40 Babysit ten, gevarieerd programima. 23.10 Amusements- en dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. KADIO HILVERSUM I. 402 m. Ochtend V.A.R.A.8.00 Nieuws. 8.18 Salmo fario. klankbeeld. 8.50 Kindervertelling. 9.00 Kameror kest en solist: klassieke muziek. V.P.R.O.10.00 Nederlands Her vormde Kerkdienst. 11.15 Voor dracht, cabaret en muziek HILVERSUM II. 298 m. Ochtend N.C.R.V.: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammofoonmuziek. I.K.O.R.: 8.30 Pinksteren het Feest van de Geest: Kerkmuziek met commentaar. 9.00 Drive-in- kerkdienst. K.R.O.: 9.30 Nieuws. 9.45 Klassieke pianomuziek (gr.), 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoogmis. 11.30 Klassie ke grammofoonmuziek. 11.45 Bra bants kamerorkest: klassieke mu ziek. 13.05 Militaire kapel. 13.45 Zang, viool en piano (gr.). 14.00 Gedeel telijke uitzending van de Bondsdag van de Bond van Gereformeerde Meisjesverenigingen in Nederland. 14.45 Grammofoonmuziek. 15.00 Kamerorkest en soliste: Moderne en klassieke muziek. 15.45 Gram mofoonmuziek. 16.00 Gedeeltelijke uitzending v.d. bondsdag van 'de Bond van Christelijk Gereformeer de Jongerenverenigingen in Ne derland. 16.45 Grammofoonmuziek 17.00 Orgelspel: populaire muziek. 17.30 Met band en plaat voor u paraat, (gr.). Avond 18.00 Sportuitzending. 18.50 Open- baar kunstbezit. 19.00 Nieuws er. weerbericht. 19.10 Gewijde muziek 19.30 Radiokrant. 19.50 I Pagliac- ci, opera (gr.). 21.00 Pinksterre portages. 21.20 Kerkorgelconcert. 22.00 Parlementair commentaar. 22.15 Amusementsmuziek. 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbe spreking. 23.05 Koorzang, (gr.). 23.25 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Middag Middag V.A.R.A.: 12.00 Koperorsest 12.35 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 13.10 12.00 Residentie-orkest en -koor: Gewijde muziek. N.C.R.V.: 12.15 Omroep-orkest: amusementsmuz. 12.35 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. TELEVISIE! Middag N.T.S.14.25-18.45 Sportreporta- ges op Pinksteren. Avond 19.30 Sport in beeld. K.R.O.: 20.00 Journaal en weekoverzicht 20.20 Woord en beeld. 20.30 Afrika vandaag, TV-film. 21.00 Meet the Band: jazzmuziek. 21.20 Schatten op zolder. 22.05 Epiloog.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7