blaast toekomstmuziek uwen Jonge Euterpe Heinkenszand Treedt Goes uit Stichting Zeeuwse Muziekschool? EXPERIMENT IN DE ZAK VAN ZUID-BEVELAND OverieniiM EEN KRACHT Jeugdkorps moet voortbestaan der vereniging bestendigen Roei-visbotenverhuurbedrij f door raad aan banden gelegd Zeeuwse turners naar Tilburg Zaterdag 9 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 KLOKKEN LANGE JAN WEEKJE RUST Pinksterzeilwedstrijden Tweeledig doel 25 leden Verjonging Aanbesteding Verkeersexamens in Oosterland INTERNATIONAAL SPRINGCONCOURS BERGEN OP ZOOM Z.P.M.-MODESHOW AXEL GJO-toogdag Domburg Gemeentewerkman Souburg nam afscheid Wijziging politieverordening Vrouwenpolder MIDDELBURG. Gemeente werken in Middelburg gaat van 13 tot 22 juni bouwkundige werkzaamheden plegen aan de Abdijtoren (de Lange Jan). Daarom zal in de genoemde pe riode het slagwerk van het hele en halve uur niet klinken en is ook de luidklok uitgeschakeld. Wel zal de tijdaanwijzing en het carillon van de Lange Jan blij ven functioneren. Het zwaardere geschut zit op de achterste rij. Uiterst gespannen bla zen zij een toontje mee in „Daar was eens een meisje loos." VEERiE. De Jachtclub Veere, de Watersportvereniging Wolphaartsdijk, de Royal Yacht Club de Beigique en de Royal Belgian Sailing Club houden B, 10 en 11 juni internationale Pinkster» zeilwedstrijden en seroch, er gele zeilwedstrijden en stertocht, ter gele, genheid van de inhuldiging van het Be, neluxwater, op het Veerse Meer. HEINKENSZAND. In Heinkenszand wordt een experiment beproefd waarvan het resultaat wel eens beslissend kan zijn ten aan zien van de toekomst der harmonie- en fanfarekorpsen in Zeeland. Want „Jong Euterpe", een jeugdkorps van het bekende Heinkens- zandse harmoniegezelschap, zal, naar men verwacht, de toekomst van het grote korps consolideren. Voor de aanschaf van nieuwe instrumenten voor de muzikanten in spe heeft het Zeeuws Anjer fonds namelijk drieduizend gulden subsidie verleend. Een bewijs dat men vertrouwen in dit experiment heeft. Wat beoogt Euterpe met dit in Zeeland unieke jeugdkorps? Een tweeledig doel: goede en genoeg muzikanten kweken voor het grote korps èn een goed jeugdor kest vormen. Anderhalf jaar geleden besefte het bestuur van Euterpe het al: we hebben te weinig jeugdige leden, we lijden aan bloedar moede. Dan moeten we zien dat we een jeugd afdeling vormen, besloot men uit- ,flenk eraan, lange tonen bla zen!" zegt de heer J. Mannaert uit Hulst tegen een van zijn pupillen van „Jong Euterpe". eindelijk. El* werd contact gezocht met de Zeeuwse Muziekschool, waar men eerst wat huiverig voor was ge weest. Onbekend maakte ook in dit geval onbemind. Nu kan men in Heinkensizand geen kwaad woord van de muziekschool horen. Men besloot via de hoofden der lagere scholen led'en te werven. De leeftijd der muzikantjes moest tussen de tien en tiwaalf jaar liggen. Op die leeftijd moet men de jeugd voor de miuziek winnen, op latere leeftijd gaat dat veel minder goed, redeneerden de muziekpedagogen in Heinkenszand. Op 1 januari 1960 begon de voorzitter vfcn Euterpe en hoofd van de open bare lagere school, de heer H. Evers- dijk, met het geven van A.V.M.O. aan 45 kinderen. Natuurlijk vielen van die 45 er fttnk wat af, men had niet anders venvacht. Nu krijgen achttien kinderen vanaf september 1961 van de heer J. Mannaert, musi cus te Hulst, blaasondenvijs en krij gen er zeven A.V.M.O. Totaal dus 25 leden telt ,,Jong Euterpe", een aan tal waairmee men in Heinkenszand bijzonder tevreden is. Men kocht tweedehands instrumenten voor het jeugdkorps. Nu gaat men van de drieduizend gulden subsidie nieutwe instrumenten kopen. Iedere dinsdagmiddag komen de orkestleden bij elkaar onder leiding van hun eigen dirigent, de heer Mannaert. Eerst krijgen zij stuk voor stuk les, dan geniet het hele clubje muziekon derwijs. En dat gebeurt onder de wij ze en deskundige directie van de heer Mannaert met recht „spelenderwijs". De status van Jong Euterpe" is deze zij is een aparte jeugdafdeling van het grote korps en heeft hetzelfde bestuur. De leden van het jeugd- HET is ons een genoegen onze lezers te kunnen mededelen dat wij vol gende week op deze plaats beginnen met de publicatie van de eerste van een serie grote reportages, die men om de veertien dagen op deze pagina zal aantreffen. Zij zullen het verslag bevatten van uitgebreide zwerftochten door onze eigen provincie Zeeland, ondernomen door de bekende Nederlandse, al ja ren lang in Zeeland woon achtige auteur Willem En- zinck, die wij tot dit plan hebben weten over te halen. Het hart van deze schrijver trekt zoals men weet, altijd opnieuw naar het Zuiden, naar de landen rond de oude WILLEM ENZINCK Wereldzee, naar Italië en Griekenland vooral, dat hij grondig en tot in alle uithoe ken bereisde. Van die reizen vertelde hij boeiend en met kennis van zaken in zijn veel gelezen boeken „Griekenland, Europa's laatste Paradijs", „Athene, Stad der Acropo lis", „Kreta, Eiland van Oor sprong", „Maria met de hou ten Jurk" Ongeveer tegelijkertijd dat dezer dagen zijn nieuwste boek „Sardinië, het Eiland der brandende Bergen" bij de Uitgeversmij H. P. Leo pold te Den Haag het licht ziet, hopen wij het eerste ar tikel van Enzincks Zeeuwse serie reportages te publice ren. Is genoemd boek de zo veelste reactie van deze au teur op het Zuiden van Eu ropa, zijn artikel van volgen de week zal de eerste zijn van een uitgebreide reeks reacties op het westelijke Zuiden van ons eigen land: Zeeland. Willem Enzinck bezocht en bezoekt steden, dorpen, gehuchten en landschappen in onze provincie, waarvan wij waarschijnlijk allemaal wel de naam, de ligging of nog veel meer kennen, maar waarvan wij „het fijne" dik wijls nog niet weten. En dat „fijne" zou wel eens kun nen bestaan in de schoon- LINCO SCHRAM DE JONG heid, de historie en de eigen aard van het beschrevene waarvoor de schrijver ons de ogen opent. Om bij deze serie artike len de platgetreden paden van de illustratie door fo to's te vermijden hebben wij gezocht naar een kunstenaar met de tekenstijt, wiens werk uiteraard een persoon lijker visie op de dingen ga randeert dan het foto-appa raat die vermag te geven. Wij vonden die in de figuur van Sin co Schram de Jong, leraar tekenen aan het WilheImina-Lyceum te Oostburg, die de artikelen van Willem Enzinck met te keningen zal verluchten. Zo hopen wij dan ook onze le zers met deze serie repor tages een bijzonder genoe gen te bereiden. Volkomen ernstig (er kan geen lachje af) en geconcentreerd wor den partituur en aanwijzingen van de dirigent op de toon gevolgd. orkest (en dat mag opmerkelijk heten) blijven lid tot hun achttiende jaar en worden daarna in het grote korps opgenomen. Dat wil niet uit sluiten dat na Pinksteren de drie eersten van het jeugdorkest ook mogen spelen in het grote korps. Daarmee beoogt men natuurlijk dat de leden van „Jong Euterpe" het onderwijs blijven volgen en dat daardoor uiteraard de verjonging van het grote korps meer perspec tieven kan hebben. De „jonge kweek" is immers goed geschoold. Het experiment in Heinkenszand kan in de toekomst als een graadmeter werken voor de kwaliteit van vele Zeeuwse mu ziekkorpsen. Men heeft in Hein kenszand goede hoop dat „Jong Euterpe" tot een goed jeugd orkest zal uitgroeien en dat daar mee ook het bestaan van het grote orkest zal worden be stendigd. Met recht blazen elke dinsdagmiddag 25 kleine mu zikantjes in de openbare lagere school in Heinkenszand in dit opzicht „toekomstmuziek." GOES. Niettegenstaande het feit dat in het bestuur van de stiching Zeeuwse Muziekschool suggestie is gedaan dat een eventueel uittreden van de gemeente Goes uit de gemeenschap pelijke regeling voor de stichting cata- stofale gevolgen zai hebben, ver klaart het college van B. en W. van Goes dat de financiële consequenties voor de gemeente het absolute maxi mum ver overschreden hebben. Zij stel len de raad voor tot uittreding over te gaan. Reeds lang is over deze materie in Ibestuurskringen gesproken. Welhaast eindeloos heeft men geprobeerd de standpunten af te wegen teneinde een compromis te forceren, maar resultaat OOSTERLAND. Aanbesteed werd het opruimen van de voormalige spui- sluis van het waterschap: „Ooster- en Sir Jans-land" liggende te Viane, mede in het kader van de door het Water schap Schouwen-Duivelanid aangewezen zwakke plaatsen in de waterkering van dit -waterschap, waartoe ook dit punt behoort. Er waren twaalf inschrijvers: 1. Jan de Oude's Aann, bedr. te Bier vliet 165.000; 2. N. v. Aann. bedr. v. h. B. N. van Noordenne Zoon te Har- dinxveld-Giessendam 164.000; 3. A. J. Herwig te Willemstad 157.000; 4. Aann. bedr. ,,Schouwen-Duiveland te Zierik- zee 155.000; 5. C. V. Gebr. van den Heuvel te Werkendam 147.300; 6. J. d-e Ruiter en Zn. te Noor-dgouiwe ƒ145.500; 7. A. W. Wandel te Nieuiwer- kerk 142.000; 8. Firma Zijlstra en van den Dries te Gorkum 138.000; 9. Aann. Bedr. A. van der Straatten te Hamsiweert 136.500; 10. N.V. v. h. P. Rooso-h te Rotterdam 130.000; 11. Fa. van Dongen en de Voogd te Haamste de 124.500; 12. H. Stouten te Brou wershaven 121.700. OOSTERLAND. Onder leiding van leden van de Rijkspolitie van de ge meente Duiveland. vonden te Oosterland de jaarlijkse verkeersexamens plaats door de leerlingen van beide lagere scholen. Van de Openbare Lagere School, hoofd de heer P. Knuyt slaag den alle zeven leerlingen die aan de examens deelnamen. Twee slaagden er zonder één fout te maken nl. T-ruu-s Jan sen en Matty Zeijler. De overige vijf waren: Ineke Kort, Mientje Otte, Rina Stoutjesdijk, Elly Stoutjesdijk, Huiib Stouten. Van de Christelijke School, hoofd de -heer P. van Dijk slaagden van de twaalf deelnemende Leerlingen er tien, nl. twee zonder één fout t.w. Kees Laurense en Piet Rotte. Verder waren het Koos Bolle, Jan de Bruine, Rien de Bruine, Corry Ca-pelle, Mien tje Dooge, Koos van der Have, Joop de Jonge en Joke Verihage. Ter versteviging van de vereni gingskas is de plaatselijke muziekver eniging; „Oosterllamds Fanfare" thans ook overgegaan tot een maandelijkse op haling van oud papier en dergelijke bij de burgerij. Er moeten nodig verschil lende instrumenten worden aange schaft waaronder enige zeer dure. De actie slaagt aanvankelijk zeer goed, al leen is het jammer dat de huidige prijs voor oud papier zeer miniem is. heeft dit niet opgeleverd. De financiële lasten ligen bij 20.000 gulden voor Goes op een volstrekt maximum. Niettemin blijkt op de begroting voor het komende jaar van de Stichting Zeeuwse Muziek school een bedrag van 25.800 gulden te zijn opgevoerd al-s bijdrage van de ge meente Goes. „Indien uw raad besluit tot uit treding", zo schrijven B. en W. aan het slot van hun voorstel, zullen wij ons omtrent de te nemen maatregelen in verband met de verdere ontwikkeling van het muziekonderwijs nog nader be raden". Zij verklaren daarna uitdrukkelijk dat de bezwaren tegen de Zeeuwse muziek school uitsluitend zijn gelegen op finan cieel terrein. BERGEN OP ZOOM. Op Tweede Pinksterdag zal douw de West Brabant se Harddraverij en Concours Hippique vereniging op de renbaan „Kijk in de Pot" te Bergen o-p Zoom een interna tionaal grens concours hippique worden gehouden. In het springconcours L. dat in de morgenuren zal worden verreden, doen 49 deelnemers mee o.w. A. v. Tiel uit Aerdenhout, met Intstreet, de stal P rui jk en maker uit Wassenaar, Rob Couwenberg uit Hoogerheide mét een nieuw paard Merrymen en L. van der Sliklfc uit Nieuw en St. Joosland. Om kwart over tien zijn er de dres suur raumimers met 25 deelnemers; te gelijker-tijd ook voor de landelijke rui ters met 36 deelnemers o.w. J. van der Slikke; J. van Dalen; A. Geluk en H, Stoutjesdijk uit Poortvliet en voor de jeu-gd met vijftien deelnemers. Om half twee 's middags begint het jeugdsprin-g- concours Het nummer aangespannen stamboek merries moet vervallen we gens te geringe deelname. Om haf drie begint het grote spring concours M.A. om de zilveren wisselbe ker van de gemeente Bergen op Zoom met 42 deelnemers. Ben Arts uit Am sterdam, die deze beker al twee maal heeft gewonnen zal deze komen verde digen. Hij komt met 5 paarden: Hella; Theresa; Amigo; Ta-djana en een nie-uiw paard Wijnfarand.Proetske en Pia Arts doen ook mee; verder de heer Pruijlkenmaker met 3 paarden, de Bel gen Roger van de Weghe uit Antwerpen met 3 paarden Jos Laenen® uit Bras- sctiaet met 4 paarden; Rob Couwen berg met Szuesorag en Oriëntale; de heer Van der Slikke met Etcetera; Willy Sdheerens uit Vugiht met Mirabel- la. Tijdens een korte pauze zullen de da mes Anny en Tinny van Doorn met htm Lippisaner hengsten een nummer hoge school rijden demonstreren. Aan het concours elegantste rijpaard doen 26 deelnemers mee. Een nieuw-spectacu- lair-nummer is dit jaar het „Speel uw spel" met 47 deelnemers. Het concours zal weer worden besloten met een gro te jacht/rit met eindloop over de Ren baan „Kijk in die Pot". De leerlingen van de hoogste klas sen van de lagere scholen hebben in Slnt-Annailand pra-ctis-dh verkeersexa- men gedaan. Van de School met den Bijlbei uit Sint-An-naland behaalden 26 van de 29 leerlingen het diploma ter wijl er van die openbare lagere school van de 13 leerlingen 12 (tiwaalf) slaag den. AXEL. In d-e landbouwhuishoud- sohool „Molenkwartier" hield de afde ling Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Zeeuwse Plattelands Meisjes in samen werking met de Bond van Plattelands vrouwen een modeshow en tentoonstel ling. De vice-presidente, mejuffrouw L, Vexstraten, sprak een openingswoord en heette in het bijzonder welkom de da mes jury-leden, mevrouw Wolfert en zeevrouw J. de Putter. Het doel van deze modeshows is een indruk te geven van het werk van de plattelandsvrou wen en -meisjes. Na de pauze werd de uitslag bekend gemaakt van de drie on derdelen nl. handwerken, handenarbeid en hobby's. De uitslag luidt: Handwerken: 1 mevrouw E C de Regt-Dekker, 2 mejuffrouw J v Gouwe, 3 mevrouw J 'E Dekker-Va-rel. Han denarbeid: 1 mejuffrouw M Meesen, 2 me vrouw'S J Wolfert-de Regt, 3 mejuffrouw K van Cadsand. Hobby's: 1 mejuffrouw L Ver straten, 2 mejuffrouw S Wolfert. Aan deze tentoonstelling was tevens een bakwedstrijd verbonden en hiervan was de uitslag: 1 me juffrouw J de Feijter. 2 mejuffrouw M Kielman, 3 mejuffrouw J Jansen. De prijzen bij de modeshow werden behaald door: 1 mejuffrouw !M Kielman, 2 mejuffrouw M Verstraten, 3 mejuffrouw iL Verstraten, me vrouw Koekkoek, 5 mejuffrouw de Feijter, DQM1BURG. De G.J.O. in Zeeland houdt Derde Pinksterdag in Domburg een toogdag, die in het teken staat van het landelijke jubileum der organisatie. De Zeeuwse afdeling viert het hah-e eeuwfeest in de Domburgse jeugdher berg. Het programma voor dinsdag luidt: tien voor tien 's morgens opstel ling naar kleur voor défilé; tien uur vertrek van de jeugdherberg voorafge gaan door „Apollo" uit Domburg en de Westkapel se drumband; kwart over tien ontvangst -door B. en W. van Dom, burg en défilé; half elf opening door d< Voorzitter, de heer J. P. Wattel. Bonds penningmeester drs. Jol houdt een toe, spraak, 's middags worden tussen hall twee en vier uur spelen gehouden. SOUBURG. De heer D. van der Est nam donderdag als timmerman van de gemeente Souburg afscheid. Het was 36 jaar geleden dat hij in dienst van de gemeente kwam als eerste werkman. De gemeente telt er nu maar liefst achttien. Loco-burgemeester M. A. van der Putte wees in een toespraak tot de heer Van der Est op de Verdien sten van de vertrekkende. Namens het gemeentebestuur werd hem een radio- en televisietafel aangeboden. Het woord voerden verder gemeentesecretaris J. J. van Ginkel namens het secretarie- personeel en B. Reijerse namens de werklieden. GALATEN 5 VERS 22 IX/forgem gedenken de kerken - over de gehele wereld de uitstorting van de Heilige Geest. Dit feit ging met grote teke nen gepaard. We lezen van een geluid als van een geweldige windvlaag. Tongen als van vuur zetten zich op elk van de aan wezige discipelen. Er werd in tongen gesproken. De uitstorting van de Hei lige Geest bleef dan ook niet onopgemerkt door de buiten wereld. Ailles stroomde samen. De Heilige Geest was gekomen met vuur en met kracht! Dait was het begin. Sindsdien weet de kerk en de individuele gelovige zich getroost door Zijn aanwezigheid en leven wij uit Zijn kracht. Zeker, de geweldige gebeurte nissen v,an de eerste Pinkster dag vinden nu niet meer plaats. Het was een uitstorting. De Geest begon Zijn werking als een woeste bergbeek. Nu heeft Zijn werking meer het karakter van de brede, rustig stromen de rivier. Maar onderschat Zijn kracht niet! Waarin schuilt nu Zijn kracht? Wat is de werking van de Heilige Geest? Beter dan Zijn werking te omschrijven, is naar de vrucht van de Geest te zien. Aan de vrucht kent men de boom. Paulus noemt als eerste vrucht van de Geest de liefde. Merkwaardig! Het meest cen trale vain Gods Wet gaat voor op: de liefde tot God en de liefde tot de naaste. Twee vragen: Hebt gij God lief boven alles? En dan ook geheel en al? Of zwerft God ergens op de achtergrond van uw leven? En dan: Hebt gij ook uw naaste lief als uzelf? Ook die naaste, van wie gij niets zult ontvangen, maar bij wie het steeds maar op geven aankomt? Als u deze vragen bevesti gend kunt beantwoorden, dan zijn daar vruchten zichba-aT van de Heilige Geest. Want er is geen mens, die van nature deze vrucht voortbrengt. Nu de andere vruchten. Zij volgen eigenlijk allemaal uit het eerste: Blijdschap. Wie zou niet blij zijn, als Gods Geest in hem werkt? Hij kent de blijdschap. Want hij is een kind van God! Vrede. Een kind van God zoekt geen twist met zijn naaste, maar overeenstemming! Lankmoedigheid. We pro beren zoveel mogelijk van de naaste te verdragen. Hij is niet volmaakt, maar ik ben het ook niet! Vriendelijkheid. Goedheid. Trouw. Zachtmoedigheid. Zelf beheersing. Al deze woorden spreken voor zich zelf. Hat kun nen allemaal vruchten zijn van de Geest. En deze vruchten brengen we niet uit ons zelf voort. We neigen steeds weer naar het zondige. De wereld weet dat ook wel; en zegt dan; Hm, dat noemt zich een chris ten. Dat is beschamend. Dan hebben we ons te weinig laten leiden door de Heilige Geest. Dan is dus zondige ik ons weer de baas geweest. Dit spoort ons aan om, luiste rend naar Gods Woord, steeds meer te bidden om de leiding van de Heilige Geest. Hij is op die eerste Pinkster dag niet uitgewerkt. Maar als gij, u buigend over Gods Woord, bidt om de Heilige Geest en om Zijn leiding, dan zult u ervaren wélk een Kracht de Heilige Geest is. Dan ge beuren er grote dingen in uw ziel! Dan brengt u vrucht voort! Wemeldinge, Ds. A. J. L. HOOGKAMER VROUWENPOLDER. De politie verordening van Vrouwenpolder is ge wijzigd. Daarin staat nu dat het ver boden is om zonder schriftelijke toe stemming van B. en W. een vaartuig tegen vergoeding van welke aard ook af te staan voor gebruik op de aan de zee zijde langs de kust gelegen wateren en in het Veerse Meer. De raad besloot tot wijziging van de verordening in de gis termiddag gehouden raadsvergadering. B. en W. hadden een verzoek ontvan gen om vergunning voor de verhuur van roei-visboten op het strand bij de zgn. Rodeweg. Exploitanten van dit roeivisbotenverhuurbedrijf willen deze boten verhuren ten gerieve van de steeds toenemende belangstelling voor de sport- visserij. In hun pre-advies aan de raad concludeerden B. en W. dat het onge wenst is om de exploitatie van een der gelijk bedrijf aan het zeestrand te tole reren. Voor het varen op zee met de roeiboten is ruime roei-ervaring nodig en kennis van de Zeestromingen. B. en W. vreesden dan ook dat door de grote interesse ongelukken kunnen gebeuren en gevallen van afdrijven naar zee. De raad ging akkoord met een voor stel van B. en IV. om de voor de bouw van de twee woningwetwoningen beno digde bouwgrond te zijner tijd te ver kopen aan de Chr. Woningstichting Wal cheren te Souburg tegen een nog nader vast te stellen prijs per m2. De woningen zuilen verrijzen aan de Nieuwstraat in Vrouwenpolder. De raad gaf zijn fiat aan verhuur van gemeentegrond t.b.v. de bouw van een semi-permanent gebouwtje voor de ver koop van patates-frites en ijs aan de combinatie M. Luteijn—J. A. Vos—C Dekker, na enige tijd .besloten" verga derd te hebben. Met de aantekening zondags gesloten en voor een seizoen. Een eenmalige subsidie van 15 gulden werd verleend ten behoeve van de ju- bileum-fokveedagen. Een subsidie van 10 pet. van de restauratiekosten 1620) werd verleend voor restauratie van de korenmolen aan de Dorpsstraat te Ga- pinge. Een subsidie van 100 gulden werd verstrekt in de kosten van herstel van het binnenpleisterwerk in de N.H. Kerk. Zes andere verzoeken voor subsidie wer den afgewezen. In de kamphuisjesver- ordening werd een strafbepaling opgeno men. B. en W. en ook de raad achtten prefabricated-systeem niet wenselijk. Van de kerkvoogdij der hervormde gemeente werd een stuk grond van 2500 m2 ge kocht voor 10.000. Ook ging de raad akkoord met de aankoop van een schuur met opstallen van mevrouw Tilroe-Flipse voor 22.000. TILBURG. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de Tilburgse Gymnastiekvereniging „VOLT" organi seert deze vereniging op 2e Pinkster dag een groot gymnastiekfeest. Van de z,eeuws,ch-Brabantse Turnkring za. wor. den deelgenomen door de volgende vere nigingen: Volharding (Goes,; Jong Dreischor (Dreischor); UDI en BTV (Bergen op Zoom), Olymoia (Kapelle)- Sparta (Krabbendijke)Swift (Koude'. Kerke); Swift (Koudekerke); AchiUes Medioburgum en Wilhelmina (Middel burg), Astrow (Souburg); Spido (Oud- Vossemeer); VTV (Vlissingen)WIK (Rilland-Bath)Thor (Sas van Gent) Serooskenke, WIK (Sluis), Olypia (Yerseke) K (Wemeldin§e) en VZOS In het kader van de feestviering ziin opgenomen het Jeugdbondsfeest 1062 van het K.N.G.V. en de Jeugd-landem wedstrijd Nederland-Rijnland de bedoeling van het V&Üig Vertreer. afdeling Sint-AnnaJand, om op dinsdag 12 juni (derde Pinksterdag) een oriëntatierit te houden voor de schoolkinderen van de beide lagere scholen. Gegadigden foun- c£rns T daarvo°T opgeven bij de heer w li,?", 111 de Nieuwstraat Sint» Annaland. Dg ikostGn van inleggeld bedragen: 0,25 per persoon.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5