Toelating van rood China tot Uno overwogen DR. VAN ROIJEN: GEEN VERSCHIL VAN MENING Overleg dreigt in slop te raken Politieke storm in Washington op til Zon blijft BAAN OP DE BOULEVARD Israël betaalt ereschuld aan groep Duitsers MEVROUW POLAK STRIJDT VERDER OFFICIER GAAT IN BEROEP Twee soldaten gewond bij Teminaboean De BiltZon Botersmokkelaar in België berecht Soloconcert in rechtszaal „LONEN NIET ZO GUNSTIG Jouwe zat op zelfde stoel op Schiphol Traag verkeer op Duitse Autobahnen PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Donderdag 7 juni 1962 Niet in V-raad Minder werkloosheid Meisje verdronken in openluchtbad Extra beloning voor overheidspersoneel Gesprek over Feijenoord Bromfietser gedood LAATSTE NIEUWS O.A.S. wil doorgaan Slechte honingoogst door koude weer ONDANKS VERLENGING BEST 1 ALGERIJE JONGEN OVERLEDEN NA TRAP VAN PAARD HET WEER OVERAL DirecteuiJACQ. DE SMIT; Chcfred.: G. J- Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 rus- 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Tevneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1,— 17e JAARGANG No. 5072 TOENADERING TOT PEKING Van onze correspondent WASHINGTON. Er zijn aanwijzingen dat de Verenigde Stalen een radicale verandering overwegen in hun politiek jegens de Chinese volksrepubliek. In Washington wordt erkenning van de Chinese regering te Peking overwogen. De Verenigde Staten zouden zelfs bereid zijn aan de Chinese volksrepubliek een plaats in te ruimen in de Uno. Deze twee dingen zouden echter afhankelijk worden gesteld ▼an de houding die Peking zal innemen tegenover het andere China, dat van Tsjang Kai-sjek op Formosa. Om een akkoord te vergemakkelijken zou de Amerikaanse regering opnieuw een poging willen ondernemen om Tsjang Kai- sjeik te bewegen tot ontruiming van de eilandjes vlak voor de kust van het Chinese vasteland, die zijn troepen nog altijd bezet houden. Dat zijn Quemoy en Matsoe, die practisch onder het vuur van de Chinese kustbatterijen liggen en al herhaaldelijk ge bombardeerd zijn door de communisten. Tot nu toe heeft Tsjang- Kai-sjek steeds hardnekkig geweigerd deze eilanden te ontrui men omdat hij nog altijd hoopt ze als springplank te kunnen gebruiken voor een offensief op het Chinese continent. -*• Kan ik u helpen? vraagt de twintigjarige Nederlandse Mirjam Caminada, die in de Engelse bad plaats Brighton als „promette" werkt. Dat woord is afgeleid van promena de, hetgeen boulevard betekent. Mir jam is een van de zes promettes die daar deze zomer heen en weer lopen, om te zien of ze bezoekers van deze drukke badplaats van dienst kan zijn. Mirjam kwam naar Brighton om dat ze graag goed Engels wilde Ie ren. Haar talenkennis ze spreekt nog meer dan Engels en Nederlands komt haar bij haar nieuwe baan op de boulevard uitstekend van pas. Er zijn nog twee andere buitenland se promettes in Brighton aangesteld. In een koket uniform loopt Mir jam nu over de boulevard op en neer, maar ze heeft steeds^ een van haar Engelse collega's bij zich, want zo zegt ze, als er een echte Londense cockney wat aan me vraagt, zou het kunnen zijn dat ik geen antwoord kan geven BRUSSEL (ANP) De Nederlander Th. G. uit Hulst is bij een proces tegen botersmokkelaars in Veurne (België) tot acht maanden gevangenisstraf en 250.000 francs boete veroordeeld. Drie Belgen kregen straffen, variërend van zes jaar en een boete van 500.000 francs tot acht maanden en 250.000 francs. Een vijfde verdachte werd vrij gesproken, Het zou niet de bedoeling van de Amerikaanse regering zijn om het Ohina van Peking ook een zetel in de Veiligheidsraad te geven. Die zou voor behouden blijven aan het regiem van Tsjang Kai-sjek dat sinds de oprichting van de Uno een permanente zetel in de Veiligheidsraad heeft gehad. Het schijnt dat er in Warschau, waar de ambassadeurs van communistisch China en de Verenigde Staten sinds jaar en dag geregeld contact met el kaar hebben, reeds is gesproken over deze plannen. Of Peking op de Ameri kaanse voorwaarden bereid zou zijn toe te treden tot de Verenigde Naties is niet bekend, maar het is op zijn minst zeer twijfelachtig. Dat zou im mers erkenning inhouden van het an dere China, dat van Tsjang Kai-sjek. Men verwacht dat er in Washington een politieke storm zal losbreken wan neer de inhoud van de Amerikaanse plannen bekend wordt gemaakt. Het plan waarvan bovenstaande détails zijn uitgelekt, was vervat in een docu ment van het State departe ment, dat was voorbereid door dr Walt Rostow, voorzitter van de raad voor het ontwerpen van politieke richtlijnen van het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken. Deze maand nog zal het document worden voorgelegd aan de Nationale veiligheidsraad, die de erin vervatte plannen moet goed keuren. Pas dan zullen zij in breder verband ter discussie worden gesteld. Van onze correspondent DELFT. De kantonrechter in Delft heeft gisteren een solo concert voor fluit en Delftse stu dent gehoord. De kantonrechter wilde vaststellen of de student in de nacht van 18 op 19 febru ari burengerucht had veroorzaakt, toen hij op de Oude Delft samen met een medestudent op een fluit had geblazen. De beide studenten vonden van niet. Voor de balie zeiden zij gisteren dat de fluiten die zij hadden gebruikt, niet de meta len instrumenten waren geweest die in de dagvaarding zijn oe- schreven. De bespeelde fluiten hadden volgens hen te weinig volume om burengerucht te ma ken. Dat was voor de kantonrechter het moment -om de in beslag ge nomen instrumenten door een van de studenten te laten voor spelen. „De voortgebrachte to nen moeten tot op een flinke af stand hoorbaar zijn geweest", oordeelde de kantonrechter. Het woord „metaal" in de dag vaarding probeerden de* studen ten te weerleggen door een van de fluiten in brand te steken. Het instrument werd door het vuur verteerd. Die scheikundige zege aeeft de verdachten niet geholpen. „We schrappen gewoon het woordje „metaal" uit de dagvaarding, dan blijft het toch nog een straf baar feit", besloot de kanton rechter laconiek. Hij veroordeelde de twee fluitisten tot vijf gulden boete. (Ingezonden mededeling) DEN HAAG. I t aantal werkloze mannen is in mei gedaald van 25.899 tot 20.880. Bij de vrouwen daalde het aantal werklozen van 3.455 tot 3.197. De vraag naar werkkrachten steeg in mei: van 81.709 tot 88.679 bij de man nen, en van 39.269 tot 41.028 bij de vrouwen, Van onze correspondent BONN. Tussen Israël en West-Duits- land is, enkele dagen na de executie van Adolf Eichmann, een hoogst bij zondere overeenkomst gesloten. Israël, aldus dit akkoord, betaalt aan de Bondsrepubliek een bedrag van 54 mil joen mark, dat uitgekeerd moet wor den aan Duitsers, aan wie in de oorlog onrecht is aangedaan. Twee en twintig miljoen mark hebben de Israëliërs reeds vrijwillig voorgeschoten. De rest volgt in de loop van dit jaar. Tot dusver nu al jaren lang, een stroom goederen ter waarde van vele honderden miljoenen marken van West- Duitsland naar Israël gegaan als schade vergoeding voor het onrecht dat de joden door de Duitsers is aangedaan. Tempelieren In Palestina leefde sedert het begin van deze eeuw een Duitse groep van de Orde van Tempelieren. Waar in Tel Aviv op het ogenblik de regerings gebouwen staan, bevonden zich voor de oorlog de landbouwgronden van deze Duitse kolonisten. In de afgelopen oorlog namen de Britten, die Palestina als mandaatgebied be heerden, deze bezittingen van de Duit sers in beslag. De Duitse Tempelieren kwamen op Cyprus in een internerings kamp terecht. Na de oorlog emigreer den zij naar Australië of Zuid-Amerika. Ophef Israël voelt zich thans verplicht aan deze Tempelieren het gaat om honderden mensen te vergoeden wat zij in het oude Palestina hebben ver loren. In Bonn maakt men van dit Duits-Israëlische akkoord veel ophef. Men wijst erop dat West- en niet Oost-Duitsland zich verplicht heeft Israël schadevergoeding te geven. Men zegt ook dat de Duitse Tempelieren in het oude Palestina nu niet bepaald vrienden van de Palestijnse joden waren. Dat desondanks de regering van Israël het rechtsgevoel liet gelden en een zeer groot bedrag op tafel zal leggen als schadevergoeding, bewijst, zo zegt men in de Bondsrepubliek, dat van haatgevoel aan Israëlische zijde geen sprake is. Beraad over onderzoek Commissie-Schouten DEN HAAG. De commissie ontwik keling nationale economie One van de Sociaal economische raad heeft zich gis teren beraden over het resultaat van het onderzoek, dat de commissie-Schouten heeft ingesteld naar de maatstaven van de loonpolitiek. De commissie-One moet een ontwerpadvies opstellen, d.at door de Ser op 22 juni behandeld zal worden. De voorzitter van het Verbond van Ne derlandse werkgevers, de heer H. J. de Koster heeft de vergadering gistermid dag voor enige tijd verlaten. Hij moest een persconferentie geven over het jaarverslag van het verbond. Over de besprekingen in de commissie wilde hij zich niet uitlaten. Wel ver klaarde hij dat een loslaten van de ver hoogde produktiviteit als criterium voor loonsverhogingen automatisch zou moeten leiden tot een andere prijspo litiek. De ontwikkeling van de loonkosten moet in de hand gehouden worden, meent de heer De Koster. In Nederland en Duitsland zijn de loonkosten het sterkst gestegen. Het is echt niet meer zo, dat de lonen hier nog zo gunstig lig gen. Met moet voorzichtig zijn, waarbij ook voor de overheid een taak is weg. gelegd. Overigens zal er over zeven en half jaar geen Nederlands loon- en prijs beleid meer zijn. De conjunctuur zal dan vanuit Brussel bekeken worden. Ock in monetair opzicht zal Brussel het geheel van de landen van de E.E.G. moeten overzien. Het verdrag van Ro me biedt hiertoe evenwel nog onvol doende mogelijkheden. Nederlands-Duitse stichting tegen wilde handel in huisdieren Van een onzer verslaggevers BOEKELO Mevrouw Louise Polak-Moor (die de oorvijg gaf aan de Duitse hondenhandelaar Heine Vieten) heeft een nieuw initiatief genomen in haar strijd voor het dier: binnenkort wordt opgericht een Nederlands-Duitse stichting ter 'bestrijding van de wilde handel in huisdieren. Het initiatief wordit gesteund door een actiecomité, waarin vijftig voor aanstaande Nederlanders uit allerlei maatschappelijke sectoren zitting heb ben genomen. Voor de te vormen stichting is al een voorlopig bestuur samengesteld, waarvan o.a. mevrouw Polak en haar echtgenoot prof. dr. F. L.'Polak deel uitmaken. Het actiecomité is van oordeel, dat in ons land middeleeuwse toestanden bestaan bij de huisdierenihandel en export. In vergelijking met andere landen is Nederland in deze een ach tergebleven gebied. De bestaande Nederlandse dierenibe- sdbermimgs- en antivivisectie-instel lingen zijn op dit gebied schromelijk tekort geschoten, zo meerit men; de nieuwe stichting zal daarom geheel onafhankelijk daarvan werken. Het voorlopig bestuur heeft al het nodige voorbereidende werk gedaan en zal binnenkort zijn plannen voor getie bekend maken. Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL. De derlandse ambassadeur Washington, dr. J. H. van Roijen, was gistermiddag bij aankomst op Schiphol zeer minzaam, maar zeer diplomatiek: hij was ui- I terst spaarzaam met zijn mededelingen over de kwestie Nieuw-Guinea. Aanvankelijk was de amb. sadeur die uren te laat aan kwam omdat hij in New York de aansluiting met het vliegtuig naar Nederland had gemist van plan geweest helemaal niets te zeggen. Maakt u maar een plaatje, zei hij tegen de fotogra fen, maar ik heb niets mee te delen. STUK DICHTERBIJ Even later liet hij zich toch verleiden tot de mededeling dat hij door de regering was ontbo den. Ik weet werkelijk niet hoe lang ik hier zal blijven. Dat zal van het gesprek met minister Luns afhangen, zo zei dr. Van Roijen. Hij ontkende dat," zoals de geruchten wel willen, tussen hem en minister Luns ernstige tegenstellingen zouden bestaan. De ambassadeur had vlak voor zijn vertrek kennis genomen van het antwoord van president Soekarno aan Oe Thant „Het is politiek gesproken weinig hoffe lijk gesteld, maar ik geloof toch dat wij een stuk dichter bij on derhandelingen zijn gekomen". VERANDERING Verder valt er niets te zeg gen, zei de ambassadeur en hij stond op uit de stoel, waarin enlkele uren eerder Nicolaas Jouwe had gezeten. De tweede vice-voorzitter van de Nieuw- Guinearaad was omstreeks tien uur met het lijntoestel uit New York aangekomen. Jouwe zei dat de publieke opinie in Amerika naar zijn smaak ten gunste van Nederland aan het veranderen is. Hij zag het als een belangrijk teken, dat men hem op het State Department had willen ontvangen. Onder meer had hij daar met de heer Bunker gesproken, die hij beschreef als een zachtzin nige, .goede oude heer. „Ik heb de heer Bunker mijn bezwaren tegen zijn plan voorgelegd en ik heb er hem bijvoorbeeld op ge wezen dat het geen zin heeft om verkiezingen te houden na een eventuele bestuursoverdracht aan Indonesië".' In dat geval zou Soekarno er zeker voor zorgen dat er tijdens die verkiezingen minstens een miljoen Indonesiërs in Nieuw- Guinea zouden zijn. Hun stemmen zouden die van de driehonderduizend Papoea's overheersen. ZELFBESCHIKKING Volgens de heer Jouwe zouden er verkiezingen moeten worden gehouden onder toezicht van de Uno. Op onze vraag hoe hij zich dat in de praktijk voorstelde (de voorbereidingen voor een dergelijke volksstemming zouden zeker twee jaar in beslag nemen) ant woordde de Papoealeider dat ook hij daarvoor nog geen oplossing had ge vonden. In zijn verdere betoog hamerde Nico laas Jouwe nogmaals op de zelfbe schikking van de Papoea's. „Wij zijn een christelijk land dat onmogelijk bij het islamitische Indonesië kan worden ingelijfd. Een overeenkomst met Soe karno", zo zei hij, „zou daarom in waterdichte garanties voor de zelfbe schikking moéten voorzien." Bob en Daphne DEN HAAG (ANP). De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft beroep aangetekend tegen het vrijspre kend vonnis van de rechtbank in de zaak tegen de auteur-uitgever van het boek Liesbeth en de wereld van Bob en Daphne. De officier had 2500 gulden boete ge- eist wegens het verspreiden van porno grafische lectuur. UITGEEST (ANP). In het open- lll chfibad De zien in Uitgeest is gister middag de twaalfjarige Anneke Schram uit Castricum verdronken. Het kind dat niet kon zwemmen, was in het diepe te r-echt gekomen, Dr. J. H. VAN ROIJEN maak maar een plaatje NICOLAAS JOUWE zelfbeschikking Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het overheidsperso neel, dat vergoedingen voor ongeregel de diensten krijgt, zal op zaterdagen en zondagen, en op de erkende feestdagen extra worden beloond. In de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg in ambtenarenzaken is overeenstemming bereikt over deze verbetering van de vergoedingen voor ploegendienst en ongeregelde dienst. De percentages van de bijslagen voor ongeregeld werk op de normale werkdagen zullen niet veranderen. Het staat nog niet vast hoe groot de verhogingen zullen zijn en of ze met terugwerkende kracht worden inge voerd. Daarover moet nog worden be slist. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De commissie van be roep van de Koninklijke Nederlandse voetbalbond (K.N.V.B.) had het bestuur van de K.N.V.B. uitgenodigd voor een bijeenkomst op woensdagavond te Utrecht voor het geven van inlichtin gen over de kwestie Feijenoord. Deze inlichtingen zijn d-aar door de commis sie ontvangen. De verwachting bestaat dat binnen enkele dagen nadere fee- richten over de kwestie zullen volgen, vertelde ons de heer Brunt. HEUSDEN. De heer A, van Kor ven uit Herpt onder Heusden is gister middag met <zijn bromfiets door een zandauto geschept. In het ziekenhuis in Den Bosch jg- hij enkele uren later overleden. HOLLANDIA (ANP) Bij een actie tegen Indonesische infiltranten zijn dinsdag bij Teminaboean twee Nederlandse militairen gewond. Het zijn de twintigjarige dienstpiir'-':" soldaat J. Bood uit Nieuw-Vr (gemeente Haarlemmermeer) negentienjarige dienstplichtig i- daat C. D. Jongejan uit Vlaai-dingen. De eerste kreeg een schotwond in een bovenbeen, de tweede een kaak- verwonding. De commandant van de Dakota van de Indonesische luchtmacht, die op 20 mei voor de kust van Nieuw-Guinea werd neergeschoten, heeft woensdag in Hollandia verteld, dat hij voordien in twee keer nabij Kaimana in totaal 29 parachutisten had uitgeworpen. Met de overige zes leden van de beman ning verblijft hij in de gevangenis te Hollandia. Brandend Bij de terugkeer tijdens de tweede vlucht werd zijn toestel onderschept door een Neptune, die het aanviel met zijn boordwapens. De Dakota werd ge troffen in een vleugel en de romp, en de staart werd gedeeltelijk weggescho ten. Het toestel landde met een bran dende motor op zee, 30 mijl buiten de kust van Kaimana. De bemanning ging in een rubberboot, die drie uur later werd opgepikt door de onderzeeboot jager Friesland. De gevangenen beantwoordden alle vragen over de vlucht maar zij wei gerden iets te zeggen over de sterkte van de Indonesische luchtmacht of over voorbereidingen voor verdere ac ties. De Dakota was opgestegen van Ce- ram, twee uur en drie kwartier vlie gen van Kaimana. Tot op het moment dat zij, van de tweede tocht terugke rend werden onderschept, hadden zij geen. enkele weerstand ontmoet. ALGIERS Opnieuw heeft gisteravond een zender van de O.A.S. omgeroepen dat het Ge heime leger zijn actie zal her vatten. De besprekingen met de Algerijnse nationalisten zou den zijn mislukt. De omroeper diende zich aan als „de officiële zegsman van het opperbevel van de O.A.S." CULEMBURG. In geen veertig- jaar is de honing opbrengst zo gering geweest als dit jaar. Tot deze conclu sie kwamen de imfeeris toen zij voor een belangrijk deel de korven en kasten van hun bijenvolken, leeg vonden. Door de aanhoudende koude hebben de bijenvolken, ondanks het bijvoeren van suiker de oogst zelf geconsumeerd. De hoop is nu gevestigd op de klaver- oogst en de heidebloei. Van onze correspondent PARIJS. Opnieuw heeft de O.A.S. in een clandestiene radiouit zending het bestand verlengd. Het zal pas donderdagavond om midder nacht aflopen. Hoewel dit, gevoegd bij de publikatie van de brief van Jouhaud, voldoende had kunnen zijn om de Europeanen gerust te stellen, heerst er toch enig pessimisme. Sedert 24 uur weet men dat de on derhandelingen tussen Europeanen en arabieren nauwelijks meer voortgang maken. Als de contacten nog niet ver broken zijn komt dat doordat geen van beide partijen de verantwoordelijkheid wenst te dragen voor een nieuw bloed bad. De vertraging van de besprekingen schijnt vooral veroorzaakt te worden door de F.L.N., die geen beslissingen kan of durft te nemen zolang het „par lement" van de Algerijnse vrijheids beweging in Tripolis nog niet met zijn werk gereed is. Te vaak komen vol komen tegenovergestelde verklaringen en orders uit Tripolis en Tunis in Al giers aan. Fulminatie Een voorbeeld daarvan was de kwes tie van de eventuele oprichting van de Europese politieke partij, die zowel zou deelnemen aan het referendum als aan de daarop volgende verkiezingen. Voordat hij met de Europeanen in con tact trad, had de voorzitter van het voorlopig bestuur Fares, er zich bij de F.L.N. van overtuigd dat die geen be zwaar zou maken tegen de oprichting van een dergelijke partij. Eergisteren evenwel fulmineerde het officiële Algerijnse persbureau te Tu nis tegen het plan van de Europeanen om zo'n partij op te richten. Zulke voorvallen stichten niet al leen een geweldige verwarring onder de Europeanen, maar ook in het voor lopig bestuursorgaan dat de onderhan delingen op gang tracht te houden. Daar niet Inmiddels heeft het „opperbevel" van de O.A.S. in oosteiijk Algerije zich in een vlugschrift gedistantieerd van „het initiatief dat door enkele individuen in de stad Algiers is geno men". Na verzekerd te hebben dat het de gesloten overeenkomsten dezelfde waarde zal toekennen als die van Evian. besluit dit vlugschrift met de woorden: „Het opperbevel van de O.A.S. in oostelijk Algerije, verbonden met het opperbevel van de O.A.S. in Oran, blijft trouw aan de politiek van de O.A.S., waarvan de enige opper bevelhebber generaal Gardy is. Voor ons is de enig werkelijke garantie de Franse soevereiniteit over .Algerije". Dat de O.A.S. ook in Oran verliezen lijdt, is gisteren gebleken toen drie Europeanen, allen oud-leden van .de O.A.S., aan enkele legereenheden de aanwezigheid van een commando van de O.A.S. in een boerderij verrieden. Als gevolg daarvan werd dit comman do van zeventien man gevangen geno men. De politie van haar kant heeft gister middag tijdens een vuurgevecht in het centrum van Oran zeven leden van een commando van de O.A.S. gedood. Met een auto probeerden zij een politiever- sperring te forceren. GRONINGEN (ANP) in het Aca demische ziekenhuis irt Groningen is gisteren de twaalfjarige W. Schaaphok uit Noorderhogebrug overleden, nadat hij vrijdag een trap van een paard had gekregen. De jongen had geholpen bij het uitladen van twee paarden uit een veewagen. MET PINKSTEREN Van onze correspondent ARNHEM. Op de Duitse Auto bahnen zullen met de pinksterdagen grote opstoppingen ontstaan. De we gen zijn op tal van plaatsen opge broken; tussen DüsseMorf en Stutt gart wordt er op twaalf plaatsen aan de weg gewerkt. Het Duitse ministerie van verkeer heeft alle automobilisten gevraagd de grote wegen zo veel mogelijk te mij den. Bovendien wordt aangeraden een goede autokaart mee te nemen om bij de knelpunten een uitweg te kun nen vinden. De autobestuurders uit Nederland zullen hun eerste rijmoeilijkheid vin den bij DüsseldorfRattingen. Ook tussen Berlijn en München, Saar- brücken en Mannheim. Frankfurt en Hannover en tussen Bremen en Bre merhaven vinden automobiliste» hin dernissen op hun weg. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot heden- '.avond: Droog en zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen noord en oost. De zelfde of iets hoge re temperaturen. MIESJE: Het weer is ein delijk op tempe ratuur gekomen. 8 juni: zon op 4.22, zon onder 20.58; maan op 10.19, maan onder 0.35. Van onze weerkundige medewerker Voor het eerst sinds lange tijd is het gisteren eens wat warmer geweest dan normaal. In Noord brabant en ook op het vliegveld hij Botterdam is het 21 graden geworden. Aan de kust is overal ten minste zeventien graden ge meten. Dat prachtige weer met zijn velé zonneschijn is te danken aan het grote gebied van hoge druk dat zich over West-Europa uitstrekt. Het centrale deel ervan bevond zich gisteren nog hoven de Noord zee. Daardoor blijft da wind uit noordoostelijke richting waaien. Ook vandaag zal het niet bijzonder warm worden. In de hoge niveaus is dat gebied van hoge druk eveneens goed ont wikkeld, er is reden tot de ver wachting, dat het op zjjn minst nog enkele dagen stand zal hou den. Het droge weer duurt daar mee voort. Maar echte zomer warmte zit er toch nog niet in. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen Amsterd. Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome Madrid Majorca Lissabon weev wind max.t. n.sfl. l.bew. Z 17 6 h.bew. Z 21 O onbew. z 22 O onbew. zw 19 0 zw.bew. z 17 0 onbew. ONO 20 0 onbew. NO 20 0 zw.bew. NO 20 0 l.bew. NNO 18 O l.bew. ONO 22 O onbew. NO 24 0 onbew. NW 21. O zw.bew. zzo 20 O onbew. NNO 16 O zw.bew. O 19 0 onbew. N 15 0 onbew. ONO 16 0 onbew. NO 13 O onbew. ONO 23 0 h.bew. NNW 15 0 l.bew. NNW 16 0.2 zw.bew. NNO 13 1 l.bew. O 25 0 onbew. N 22 0 h.bew. ONO 25 0 h.bew. Z 25 0 l.bew. NNW 30 9

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1