Viervoudig jubileum in Goes Zeemeeuwen drukte Unitas vaster op onderste plaats Wielerkampioenschap voor amateurs in Den Bosch „Zeeland presenteert" dit jaar in Tholen PZEM-atletiekpioeg werd kampioen van Nederland Pasveersloot voor de riolering Wissekerke Feest voor veiling Zuid-Be veland en voor vier personeelsleden Seybel won vier onderdelen Pa*. S Meer aandacht aan de krotopruiming Binnenscheepvaart in en door Zeeland Vrachtauto's botsten bij veer te Zijpe Personenauto in botsing met brommer KORFBALCOMPETITIE VAN S.D.K.B. Stormvogels opnieuw leider in 2a Jaarvergadering van W erkmansbelang99 Rode-Kruis-actie ging goed van start In Kloetinge verbouw tot gemeentehuis Tractor contra fietser Internationaal karakter Planten voor schooljeugd Op tiende sportdag in Groningen Zeilwedstrijd op Westerschelde Sportcommissie in Heinkenszand Accordeonfestival in Goes Diploma-uitreiking fruitteeltvakschool De tijdmachine Revolverduel in Durango Het zwaard van Robin Hood Jerry Lewis als ruimtevaarder Nu reeds koplopers van de avondvierdaagse Driedaagse fietstocht jeugd Heinkenszand Jaarlijkse bekerrit in Schore Extra aardbeienveiling MARKTBKItlClITIiN Woensdag 6 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD GOES. Overladen met vele hartelijke en waarderende woorden en met tal van geschenken hebben gisteren de heren H. M. Mijns- bergen, P. J. Oele, W. G. M. de Valk en C. Westdorp het terrein van de veiling „Zuid-Beveland" verlaten. Vijfentwintig jaar geleden wa ren zij alle vier, als jonge knapen, het veilingterrein opgestapt. In deze 25 jaar zijn zij onafgebroken werkzaam geweest in de verschil lende afdelingen van de veiling. Met grote ijver, trouw en toewijding hebben zij de hun opgedragen taken vervuld. En daarom was er gis teren alle aanleiding om de vier jubilarissen te huldigen. Een bijna onafgebroken stroom van mensen uit alle geledingen van de fruit- wereld en van de handel heeft het kwartet gelukgewenst. De vier jubilarissen tijdens de receptie die gisteren in de kantine van het veilinggebouw werd gehou den. V.l.n.r. de heer Valk met echtgenote, de heer en mevrouw Westdorp, de heer en mevrouw Mijnsbergen en de heer en mevrouw Oele. De restauratie raai van de veiling was tot de laatste plaats bezet, toen de voor zitter van de veiling, de heer J. Q. C. Lenshoek uit Kloetïnge 'het woord nam. Hij sprak van een gewichtige dag voor de veiling en voor de vier jubilarissen, want een belangrijke mijlpaal is be reikt. De voorzitter herinnerde er aan, dat de vier heren, die vergezeld waren van 'hun dames, in 1937 in dienst traden van de veiling, toen nog gehuisvest aan de Terwelstraa-t. Onder primitieve omstandigheden heb ben zij moeten werken, maar gaven eteieds him beste krachten. Het feit, dat de vier heren het 25 ja-ar op de veiling hebben uitgehouden mag een bewijs zijn, dat het prettig werken is igeweest en dat de onderlinge verhoudingen ook altijd goed zijn igeweesit, aldus de veilingvoor- ziitter. De heer Lens-hoek stond niet met lege handen. Aan elk der jubilarissen heeft hij met een hartelijk woord een envelop pe met inhoud uitgereikt. Voor de heren Mijnsbergen en Oele wa-s de inhoud be stemd voor een vakantiereis, voor de heer De Valk als bijdrage voor de aan schaf van een luxe kampeertent en de heer C. Westdorp kreeg ten slotte een bedrag om een televisietoestel te kopen. De heer J. de Priester uit Middelburg voerde namens de handel het woord. Hij gaf van elke jubilaris een treffende typering en zei, dat de handel zeer te vreden is over het Werk van de vier he ren. De heer C. Nijsse, uit Heinkenszand, vicervoorziitter van de veiling, sprak vervolgens een bewogen, persoonlijk woord. Namens de telers voerde de heer I. Groenewege uit Hoedekenskerke het woord, die met name «Ie dames van de jubilarissen in die hulde betrok. Vervolgens spraken op hartelijke wij ze woorden van waardering en lof de directeur van de veiling, de heer S. G. Nooteboom, de oud-stationchef van Goes, de heer H. P. van der Veen, die even eens een enveloppe met inhoud overhan digde en ten slotte de heer M. Rijk uit Goes, die zijn toespraak, gekruid met veel humor, vergezeld liet gaan van heel leuke cadeautjes voor de jubilaris sen. De heer W. G. M. de Valk isprak een treffend dankwoord. Hiermee was de officiële receptie, die zeer diruk bezoohit was, ten einde. Maar daarna was het de beurt aan het perso neel van de veiling om de jubilarissen luk te wemisen. Het i-s voor de heren Valk, Mijnsbergen, Westdorp en Oele en voor de veiling een onvergetelijke dag geworden. De heer De Valk is ad- junct-d'ireciteur, de heer Oele, chef koel huizen en chef pakstation in Goes, de heer Mijnsbergen is ladingmeester en de heer Westdorp is transportarbeider, die ook altijd trouw helpt bij de klok. Van de burgemeester van Goes, mr, F. G. A, Huber, die zelf niet aanwezig kon zijn, waren via de telefoon geluk wensen binnengekomen en de oud-direc teur van de veiling, de heer J. G. Cor- nelisse had zijn felicitaties schriftelijk doen toekomen, omdat ook hij verhin derd was aanwezig te zijn. Raad Koudekerke KOUDEKERKE. In ruime mate zal in de toekomst aan het vraagstuk van de krotopruiming in de gemeente aandacht besteed moeten worden. Aldus burgemeester J. L. Dregmans in de gis termiddag gehouden raadsvergadering. Binnen afzienbare tijd zal aan de Taad een nota worden overgelegd, waar in B. en W. enkele hoofdpunten van het te voeren beleid nader uiteen zullen zet ten. Op dit terrein worden in de ge meente vele moeilijkheden ondervonden nu krotwoningen opgekocht worden voor recreatie-doeleinden. De burgemeester deelde dit alles mee -bij de behandeling van het voorstel om ten behoeve van de aankoop van de op stal van het perceel Tramstraat 16 een krediet van 500 gulden beschikbaar te stellen. De raad besloot tot de bouw van zes woningwetwoningen. Het architectenbu reau irs. Rothuizen en 't Hooft te Mid delburg is opdracht verleend een plan de ontwerpen. Een geschikte plaats voor de huizen vinden B. en W. de Ci- thershillsingel, waar momenteel nog twee woningwetwoningen in aanbouw zijn. De architect denkt de woningen in een blok van twee en een blok van vier te doen bouwen. De raad besloot voorts tot aankoop van twee percelen grond aan de Kerk hoflaan. MüDDiELBURG. In het tijdschrift ..Vaart", een blad voor de kust- en binmewvaart en voor de visiserij, heeft de directeur van het Economisch Tech nologisch Instituut vtoor Zeeland, drs. M. C. Verlbung een artikel gepubliceerd over de binnenscheepvaart in en door Zeeland. Een met cijfers gedocumenteerde analyse, waarbij vooral veel aandacht werd besteed aan de -toekomst van de Zeeuwse havenis in verband met de structuurveranderingen als gevolg van het Delta-plan. BRUINISSE. Maandagmorgen on geveer zes uur reden een file auto's het Veerplein te Zijpe op, met het doel, om daar te parkeren en de beurt af te wachten, om met de veerpont te worden overgezet. In deze file reden drie vrachtauto's met oplegger van de firma van der Wekken uit Zierikzee achter elkaar. De heer T. Geluk uit Capelle bij Zierikzee probeerde met zijn personen auto in de rij te komen en reed daar bij tussen de eerste en de tweede auto van de genoemde firma. Dit be tekende dat de tweede auto plotseling hard moest remmen, om Geluk niet aan té rijden, maar op deze plotselinge ma- noevre had de Chauffeur van de derde vrachtauto de heer van P. uit Zierikzee niet gerekend, de derde auto botste op de tweede en dit gaf een beschadiging van beide wagens. KRUININGEN. Op het -kruispunt Rijkswegi—Veerweg kwam maandag avond een personenauto in botsing met een bromfietser. Deze, de heer W. J, C. uit Axel, wilde, komende uit de richting Veerhaven de Rijksweg over steken om zijn weg te vervolgen in de richting Goes. Hij liet de auto komende uit die richting eerst passe ren, maar zag blijkbaar niet, dat nog een auto naderde. Een botsing volgde, waarbij de brommer er nog goed af kwam. Alleen zijn bagage, bestaande uit een bouwplaat werd geraakt. De auto liep voor enkele honderden gul dens schade op. Fietser verleende geen voorrang TERNEUZEN, 5 juni. Op het kruis punt Kerkhoflaan-Van de Peylstraat vond gistermiddag een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een fiets. De fietser W. de G. uit Hoek verleende geen voorrang aan de brommer, be stuurd door P. A. Ie C. uit Sas van Gent. Beide voertuigen liepen zware schade op. ZIERIKZEE. H«t is ook hot sterke WIK 1 niet .gelukt om in de le klas ivan de SJD.K.B. leider Burgh van de Winst af te houden. Toch moet er direct aan toegevoegd worden dat de Keikrwerve- naren uitstekend {partij gegeven heiblben aan de aanstaande kampioenen hetgeen de 46 uitslag overigens voldoende be wijst. Omdat Brouwershaven en Nieu- weiikerk vrijaf hadden kwam de Zee meeuwen via een royale 91 overwin ning op Unitas weer op de derde plaats terecht. Voor Unitas gaat het er intussen don ker uitzien en we geloven niet d'at de Oranje'-Witten degradatie zullen ontlo pen. De stand is: Bungjh 9—<18. Brouwershaven 88, Zeemeeuwen 98, WIK 77, Nieuwer- kerk 76, Unitas 81. Abonnement In de 2e klas a heeft Stormvogels op nieuw de leiding van Burgh 2 overgeno men. De groenstrepen wonnen in Drei- schor op het nippertje van Noad en het enige doelpunt dat Bouterse voor zijn re kening nam bleek toch wel heel nuttig te zijn voor de vogels. Velocitas heeft blijkbaar een abonnement afgesloten op de uitslag 32 iwant de Serooskerkena- ren verloren niu al voor de vierde keer met deize -cijfers. Nu was bet Nieuiwer- kerfc 2 dat met 32 in de meerderheid bleef. Ook 41 is trouwens voor Velo een bekende uitslag geiwordien want de ze stand! werd ook al voor de derde maal bereikt. Door deze zege heeft Nieuiwer- kerk 2 >nu de laatste plaats verlaten. Noad en Velocitas «luiten (broederlijk de rij van 2a met elk vier punten uit 8 ge speelde wedstrijden. De stand ls hier: Sts nvogels 815: Burgh 2 811; Dosko 7—8; Nieuwerkenk 2 75; Noad 8—4; Vel—"-i 8—4. TER-NEUZEN, 5 juni. Maandag avond hield de woningbouwvereniging Werkmansbelang onder voorzitterschap van de heer J. Meeusen haar jaarver- I gadering. De aan de beurt van aftre den zijnde bestuursleden M. van Lange- velde en C. J. van Minnen werden bij acclamatie herkozen. De heer F. Clem- meinck werd gekozen inplaats van de aftredende P. J. Huybrecht. De voorzit ter deelde mee dat thans in de Zuid- landpolder 141 woningen in aanbouw zijn, terwijl nog enkele nieuwe plan nen in voorbereiding zijn, waarmee bin nen afzienbare tijd een begin zal kun nen worden gemaakt. Hij betreurde het voor de woningzoekenden dat in de loop van dit jaar geen enkele woning gereed zal komen. De voorzitter ver wacht dat tegen het einde van dit jaar het aantal woningzoekenden toegenomen zal zijn. Momenteel wachten reeds 379 mensen op een woning. De bejaarden van Kruiningen gaan op 21 juni a.s. op reis. Het doel van de tocht is ditmaal de Betuwe. Bij wijze van veiligheidsmaatregel zal gereden worden in groepen van tien auto's. De ze manier zal als proef worden toege past. Valt tegen Zwaluwen had in 2b vrijaf maar bleef aan de leiding want deze naaste concur rent WIK 2 moest na een ener verende wedstrijd tegen SVOWK TERNEUZEN, 5 juni. In hotel „Rotterdam" werd maandagavond ten bate van het Rode Kruis een bridgedri ve 'georganiseerd. Dit in verband met de jaarlijkse inzamelingsactie die de ko mende veertien dagen gehouden zal worden. Door verschillende instanties in Terneuzen waren prijzen beschikbaar gesteld. Ook waren enige artikelen aan gekocht van de Terneuzense Wellfare- dienst. Bovendien werden in de pauze twee taarten verloot. De totaalopfbrangst bedroeg ruim tweehonderd gulden. Aan de wedstrijd die werd georganiseerd door de heer A. Voorhans, namen 36 paren deel. verdeeld in vier Klassen. In <fe hoofdklasse A.l werd de eerste plaats gedeeld door de paren Van de Poel-LTsebaart en Pijma-Simpelaar. In de hoofdklasse A2. ging de eerste prijs naar de heren B. IJsebaart en Meeusen. De hoogstgeklasseerden in de eerste en tweede klassen waren respectieve lijk de heren Lyppens-Vermeulen en Van Langevelde-Vlieger. Behalve uit Terneuzen kwamen de deelnemers ook nog uit Hulst en Sas van Gent. KLOETINGE. De gemeenteraad komt woensdag 13 juni, des avonds om halfacht in openbare vergadering bijeen. Op de agenda prijkt o.m. een voorstel om het pand Kerkplein 4 ge deeltelijk te verbouwen tot gemeente huis. De kosten worden geraamd op f 52.250,—. Een ander voorstel is om te beslui ten tot de bouw van een werkplaats voor gemeentewerken. annex berg plaats voor muziektent, op het terrein achter het voormalige Armenhuis. Kos ten 12.000. Verder vermeldt de agen da voorstellen tot aankoop van de panden Schoolstraat 22, 24 en 26, Pe perstraat 10 en enkele stroken grond ter realisering van het uitbreidings plan in onderdelen, het verlenen van eervol ontslag aan de badmeester J. Schouten en in zijn plaats te benoe men mevrouw C. Schouten-Den Ha mer. tot vaststelling van een gemeen te vlag ("omschrijving: vierkante vlag met geel veld, waarop drie blauwe le lies zijn aangebracht). Zeeland vertegenwoordigd op internationaal lente-toernooi MIDDELBURG. Het afgelopen weekend is te Opoeteren (België) het tweede Europese lente-tournooi gehou den. In het openluchttheater aldaar traden folklore-dans- en balletgroepen, fanfarekorpsen, vaandelzwaaiers en sdhutterslkorpsen uit vele Europese lan den op. Zeeland was vertegenwoordigd door de folklore groep „Mediotourgum" on der leiding van mejuffrouw J. C. Ver meulen. Met hun Zeeuwse boerendansen die zij 's-midd'ags in het openluchttheater en 's-a/vonds in de grote feesttent voor duizenden toeschouwers opvoerden, oogstten de Middelburgers veel succes. De „Bruse Trekker" te Bruinbse hield een wedvlucht uit Creil. De uit slag luidt; Pb. Steketee, 1, 5 en 9, P. Zanddijk, Sirjansland, 2, 4, 6 en 7, C. Bal Sirjansland 3, A. de Koning 8, J. Bal 10. De uitslag van de vlucht uit Chislain was als volgt; C. S. Capelle, 1, A. de Koning 2 en 3, C. Bal 4, 5 en 10. J. Bal 6, P. Zanddijk 7 en 8, Ph. Steketee 9. MIDDELBURG. Zaterdag wordt in de omgeving van 's-Hettogenbosch het wielerkampioens'chap voor ama teurs voor de provincies Brabant en Zeeland verreden. Het parcours is 7 km lang (23 ronden) totaal 161 km. Vtoor de Zeeuwen is het ongetwijfeld Spijtig dat dit kampioenschap weer ge combineerd iwordt verreden omdat dan van een ziuiver krachtmeting tussen de Zeeuiws'e renners geen sprake kan zijn. Omdat er echter te weinig amateurs in onize provincie .zijn heeft de KNWU, en niet ten onrechte, gemeend dat er van een afzonderlijk kampioen schap geen sprake kan zijn. Het heeft (weinig zin om met een stuk of acht amateur op stap te gaan en zo als voorheen is gebeurd met een kwar tet of nog minder aan de finish te ar riveren. Dit populariseert de wieler sport in onze gewesten geenszins. Over enkele jaren zijn we hopelijk fewer dat er minstens twintig renners COLIJNSPLAAT. Op de hoek Ha- velaarstraat-Voorstraat had een aanrij ding plaats, doordat de bestuurder van een tractor, de heer J. E. W. bij het linksaf slaan geen voorrang verleende aan de hem tegemoetkomende fietser G. van G. De heer Van G. werd ge raakt door de wielen van de tractor, maar door tijdig stoppen van de trac tor werd erger voorkomen. Dr. L, P. Maas verleende eerste hulp. Bruinisser mosselkwekers weer naar de Wadden BRUINISSE. Na een pauze van een week zijn de Bruinisser mossel kwekers voor het grootste deel weer naar de Waddenzee vertrokken. De be doeling is nu, dat wordt gevist op het zgn. Groninger Wad. Het zaad. dat daar gevangen wordt zal naar Zeeland worden vervoerd om op de percelen hier te worden uitgezaaid. Ook deze campagne zal ongeveer drie weken duren. THOLEN. Het bestuur van het Comité Zeeland Presenteert zal dit jaar een gewoonte, die bjjna tot een traditie is uitge groeid, doorbreken. De feeste lijke opening van het oester- en mosselseizoen zal deze zomer niet in Yerseke, maar in Tholen worden gevierd. Voor de zevende keer zal „Zeeland Presenteerd" dus niet in Yerseke worden gehouden. De datum staat nog niet vast, maar wanneer het Produktsahap voor de Visserij akkoord gaat zal het 31 augus tus zijn. Het is de bedoeling dat het feest een meer internationaal karakter zal dragen, meer allure zal krijgen en in bijzondere mate op onze Beneluxpartner België zal worden afgestemd. Zo staat een Benelux sterrit voor auto's en mo toren op het programma, en het is niet onwaarschijnlijk dat enkele ministers zul len worden uitgenodigd. Na de sterrit zul len genodigden zioh aan boord begeven van de Thoolse vloot die naar de plaats zal varen waar de Eendracht uitmondt in de Oosterschelde. Daar zal het schip dat de eerste oesters heeft gevangen om geven door de gehele vloot „glorieus" naar de Thoolse haven varen. Binnenkort zal het bestuur van Zeeland Presenteert de details van het program ma bespreken. KAPELLE. Door de Floraliaver- eniging is dinsdag aan alle leerlingen van de lagere scholen in Kapelle en Biezelinge een plant uitgereikt, die moet worden opgekweekt voor een wed strijd die het komende najaar zal wor- den gehouden. Per klas is een zelfde plant uitge reikt. Op de tentoonstelling in septem ber zal uitkomen wie het beste resul taat heeft behaald. Voor de scholen on derling is er een wisselbeker. Examens rijkskweekschool MIDDELBURG, Bij de gehouden eii examens van de tweede leerfcring aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagden: de dames H. P. Hamelinik Terneuzen; J. G. v. d. Hof Vlissingen; E. W. Hoogatrate Goes; P. J. de Jong Goes; M. G. Korstan- je Kloetinge; J. H. Mariaisse Krabbendijke; J. Matthijsse Goes; de heren B. S. D. Raad Goes; R. E. Remeeus Vlissingen. de helft van de buit in Ouwerfcerk ach terlaten (55). Toch staat WIK 2 er re* latief nog beter voor dan Flohil c.s. want de Keiikwervenaren hebben een w-edistrijd minder gespeeld en slechts 1 punt achterstand. Dat Burgih 3 het tegen DES 1 nietgemakkelijk zou krijgen had den we wel gedacht maar een 04 ne derlaag voor eigen publiek valt ons van de drielingen todh wel wat tegen. Overi gens heeft DES haar goede vorm op nieuw bewezen en Zwaluwen moet za terdagavond danig op haar tellen pasisen in Sirj andand om niet het volgende slachtoffer te worden. De stand is: Zwaluwen '61 811; WIK 2 7—10; DES 7—8; SVOWK 8—6; Burgh 3 7—4; Brouwershaven 74. Zeemeeuwen 2 kon in de derde klas- niet verder op de naaste concurrenten uitlopen want de twaalf uit Haamstede kwamen niet binnen de lijnen. Unitas 2 had in Dreisdhor met de Noad-rese^ves meer moeite dan verwacht werd' maar uiteindelijk kwam Van der Sdhee c.s. toch aan hun trekken (36). WIK 4 kon het ook in haa-r vierde wedstrijd niet tot enige winst brengen en Brouwershaven 3 bleef met forse cijfers (09) in de meerderheid. De stand is: Zeemeeuwen 2 48; WIK 3 4—6; Unitas 2 56: Brouwershaven 3 4—5; Renesse 1 2—1; NOA D2 3—0; WIK 4 4—0. KRUININGEN. De Vlaamse Ver eniging voor Watertoerisme organiseer de een zeilwedstrijd op de Schelde: Antwerpen Hansweert Antwerpen, ter gelegenheid van het 30-jarig be staan dier vereniging. In Hansweert werd een receptie gehouden op het mo torjacht ,,Scheldemeeuw", waar com modore Orient o.a. ook het college van burgemeester en wethouders van Krui ningen mocht ontvangen, waarbij mede tegenwoordig waren de Rijkshavenmees ter en de Technische Hoofdambtenaar van Rijkswaterstaat te Hansweert. De ontvangst had een buitengewoon harte lijk verloop en heeft stellig aan het gestelde doel het bevorderen van nadere kennismaking tussen de grote Vlaamse jachtclub en het gemeentebe stuur van Kruiningen Hansweert beantwoord. Seriewedstrijden AXEL Zaterdag 9 juni worden op het terrein aan de Buitenweg de door A.Z.V.V. voor zijn tweede elftal georga niseerde seriewedstrijden voortgezet. Om twee uur treden in de verliezers ronde tegen elkaar in het veld Philip pine I en A.Z.V.V. II. Tenslotte wordt om vier uur de finale betwist tussen Sluiski'. I en Zaamslag. in een provinciaal kampioen schap ac te de presence kunnen en willen igevetn en dan lijkt het weer de moeite waard om de organisatie van een specifiek Zeeuws kampioenschap onder de ogen te zien. Omdat het betwisten van het Zeeuws kampioenschap momenteel ook voor de renners zelf weinig attractief iis dit maal door de vienre reis naar Den Bosch in het bijzonder verwachten wij zaterdag weinig coureurs uit onze ■gewesten aan de start. In ieder geval zal die kampioen van vorig jaar, Ber ths Wieles, niet van de partij zijn om dat hij dit seizoen tot nu toe wegens ziekte nog niet heeft gekoerst. Boonman start als favoriet, maar ook De Waal zal een gooi naar de ti tel kunnen doen evenals Tolhoek. Ho- gerland behoort tot de outsiders, even als Van Poecke. Vooraf gaat een provinciale wed strijd voor nieuwelingen over 63 km en een dito voor ad-spiranten over 28 km. Bij de nieuwelingen start Kosten niet. Wel De Wilde en waarschijnlijk Veerman en V. d. Maas. Bij de adspi ranten noemen we o.a. Mol en Du Bois. Voor belde laatstgenoemde cata- gorieën staat er geen titel op het spel. MIDDELBURG. Het personeel van de PZEM is op de tiende sportdag van de Provinciale Elektriciteitsbedrijven, die in Groningen gehouden werd, bij zonder goed voor de dag gekomen. Op het nummer atletiek werd de eerste prijs in de wacht gesleept. De Zeeuwse ploeg behaalde een totaal aantal pun ten van 328, op de tweede plaats gevolgd door Utrecht met 326 punten. Friesland werd derde met 318 punten. De Friese dames waren de Zeeuwse de haas, maar de Zeeuwse heren maakten het verlies weer goed. Daarentegen moesten de mannen uit Zeeland de eer laten aan hun collega's uit Gelderland en Utrecht, uit welke provincies de vrouwelijke atle ten echter weer minder waren. De voornaamste uitslagen luidden: Dames: 100 meter: 1. C. Stoffels, Fr. 12,9, 2. J. Kaspersrrra, Fr. 13,9; 3. R. Kuper, NB 14,0; 4. E. M. v. Bendegeim, Zeeland 14,2; 5. J. Niesthoven, Zeeland 14,8. Hoogspringen: 1. R. Jacobs, NB 1,41; 2. I. Kolenbrander. Oiv1,32; 3. E. Beukers, NOB. 1,30; 4. N. Kappert, Ov. 1,25; 5. E. M. v. BendCigem, Zeeland I,25; 6. J. Niesthoven, Zeeland 1,25. Verspringen: 1. C. Stoffels, Fr. 4,98; 2. R. Kuiper, NB. 4,58; 3. R. Jacobs, NB. 4,48; 4. I. Miedema, Fr. 4,17; 5. H. M. Fonville, Ut. 4,01; 6. J. Niesthoven, Zee land 3,95. Heren: 100 meter: 1. H. Sey bel, Zeeland 11,5; 2. J. v. Asch, Ut. II,5; 3. J. v. d. Leeuw, NB. 12. 200 me ter: 1. H. Seylbel, Zeeland 24,0; 2. J. v. Asch Ut. 24,1; 3. J. Oostenenk, Ov. 25,4. 400 meter: 1. J. Molenberg, Gel. 55,3; 2. G. C. v. Roekd, Ut. 57,2; 3. J. Leujvelinlk, Ov. 57,9; 9. H. Kingmans, Zeeland 60,5. 800 meter: 1. H. Brcuiwer, Gel. 2.06,1; 2. A. v. Hees, Ut. 2,06,4; 3. W. Meyerhof, Fr. 2,07,9; 4. J. Molenberg, Gel. 2.08,2; 5. F. Brouwer, Zeeland 2.09,8 1500 meter: 1. J. H. v. Hennen, Gr. 4.18,1; 2. A. v. d. Groenendaal, NB 4.34,0; 3. W. Heyerhof, Fr. 4.34,9. 4. K. Tukker, Ut. 4,35,7; 5. J. I. de Waal, Zeeland 4.39,2. 4 maal 100 m. est.: 1. NB. 48,2; 2. Ut. 50,5; 3. Gel. 50,5; 4. Fr. 50,6; 5. Zld. 50,6. Hoogspringen: 1. H. Seybel, Zeeland 1.65; 2. A. v. d. Groenendaal, NB 1.60; 3. J. B. Ouden- ampsen, NH 1.55. Verspringen: 1. H Seybel, Zeeland 5.63; 2. J. be-upen, Gel, 5.50; 3. P. Gali'art, N1B. 5.38. Kogelsto ten: 1. J. de Ruyter, Ut. 11,22; 2. J Leupen, Gel. 10,37; 3. A. H. Beylen, Liimb. 10.35;. 4. G. de Wilde, Gr. 9,98; L. Zijta, Zeeland 9,40. Bij het touwtrekken eindigde Zeeland op de vierde plaats achter Noord-Hol land, Friesland en Groningen. Het voet bal werd gewonnen door Limburg. Zee land werd daarin zesde. Op het num mer volleybal heren kwamen de Zeeu wen niet verder dan de laatste plaats. Noord-Holland werd winnaar. Bij het lawntennis werd Zeeland zevende. In het persoonlijk eindklassement dames werd D. F. Huser, Zeeland, tweede. Bij tafeltennis eindigde Zeeland als derde. HEINKENSZAND. Burgemeester N. W. Eisen heeft in -het Raadhuis ge ïnstalleerd de commissie van bijstand voor de lichamelijke opvoeding en de sport. In deze commissie hebben zit ting: burgemeester N. W. Elzen, voor zitter, namens het gemeentebestuur. P, Zuidweg, secretaris, namens „Atlas' C. P. Verbeem, Hoofd R.K. lagere school. H. Eversdijk, Hoofd Openbare Lagere School. A. C. de Mol, V.V. „Heinkenszand". Mej. Pieters, korfbal- ver. J. Vermeulen, s.v. „Luctor". Als adviseur heeft zitting de gemeente-op zichter H. den Hartog. In zijn eerste vergadering besprak de commissie o.a. een verordening op het gebruik van het gemeentelijk spor terrein en het gemeentelijk gymnas tieklokaal. GOES. De Nederlandse Accordeon- bond zal zaterdag 16 juni a.s. een fes tival houden, waaraan 10 accordeonor kesten zuilen deelnemen. Het festival begint om elf uur in de Prins van Oranje, na afloop van de ontvangst ten stadhuize. Uit Zeeland nemen deel: Dansende Vingers, Goes; Tovido, Yer seke; Viva La Musica, St. Annaland; Flandria, Ijzendijke; Lustige Trekkers, Borssele en V.K.M.V., Vlissingen. Man kreeg kist op hoofd BERGEN OP ZOOM. Toen dinsdag morgen enkele arbeiders bij een stelling op het terrein van de Wilhelminaka- zerne aan het werk waren kwam plotse ling van de stelling een kist naar bene den. Van een hoogte van 4 meter trof deze de heer v. d. Rijzen uit Bergen op Zoom. De man had een flinke snee in het voorhoofd en een hersenschudding. Hij werd per Rode K-ruisauto naar het Algemeen Burger Gasthuis vervoerd. WISSEKERKE Het ligt in de bedoeling een pasveersloot te graven voor de riolering in Wissekerke. De gemeenteraad heeft in de maandag avond gehouden vergadering goedkeu ring gehecht aan de aankoop van grond voor twee gulden per vierkante meter van de heer P. J. van der Moere. Op een vraag van de heer P. G. A. de Lan ge (chu), antwoordde B. en W. dat aan dacht zal worden geschonken aan de reukloze afvoer van rioolwater. Het bestuur van de vogelwacht Schouwen-Dui veland te Westerschou- wen begint op vrijdag 8 juni de eer ste maal in dit seizoen met de excur sies naar de' broedkolonies der zilver meeuwen. Deze wandelingen zullen voortaan op de dinsdag- en vrijdag avonden worden gehouden. Bovendien bestaat zaterdagmiddag de mogelijk heid om per bus de mooiste natuur- en vogelgebieden op Schouwen te be kijken, Des avonds wordt een lezing gehouden in hotel „Ostoerio", Voorts ligt het in de bedoeling een nieuwe ambtswoning voor de burgemees ter te bouwen aan de Dorpsweg, na-ast heit huis van de heer P. Koster. De ra-ad besloot tot -aankoop van de be nodigde grond voor zeven gulden per vierkante meter. De burgemeester zai voorlopig zijn intrek nemen dm een leeg komende woning in de Voorstraat. De raad ging vervolgens akkoord met de verkoop van grond aan de besturen van de chr. ulo en lagere school. B. en W. werden gemachtigd een kas geldlening te «luiten van 100.000 guldeh voor de financiering voor de bouw van het gymnastieklokaal. Het punt aan koop van een speelterrein voor de School met den Bijbel werd aan de agen da toegevoegd. Daar een dringende be hoefte bestaat aan dit speelterrein ging de raad akkoord met de aankoop van grond. Het presentiegeld van de raadsleden werd verhoogd tot 15 gulden. De woning van de heer A. Korshuize werd aange kocht, teneinde op dezelfde plaats een nieuwe woning te bouwen. Aan de Instuifcomité te Wissekerke werd een subsidie van 200 gulden toege kend, met de stem van de heer M. J. Bustraan (sgp) tegen. De heer de Lan ge, die weliswaar niet tegen deze sub sidie was, wilde toezicht op dit jeugd werk. Burgemeester P. Wisse zegde toe, dat B. en W. dit toezicht zullen behouden. In de rondvraag informeerde heer P. G. A. de Lange naaT de werking van de Pasveersloot in Kamperland. Dit gaat niet zo vlot, zo bleek uit het antwoord. Wachtlokalen voor de bus in de gemeen te Wissekerke zullen volgens de bur gemeester nogal bezwaren ontmoeten, maar het zal in ieder geval worden be keken. Voorts vroeg de heer De Lange de ■mogelijkheid om het trottoir aan de Dorpsweg door te trekken. Dit project zal op de begroting voor 1963 worden igeplaiatst. De oversteekplaatsen voor voetganger® zullen voor een ja-ar op proef worden verwijderd. Met dit besluit wordt het advies van de A.N.W.B. opgevolgd. De beer J. H. Zuijdweg gaf voorts in overweging de -huur van het Drenthe- huis te Geensdijk voor een kleine club muzikantjes gelijk te stellen met Wisse kerke. Op een vraag van de heer J. M. Filius Oa.r.) -antwoordde burgemeester Wisse, dat vier personen opgeleid zijn voor de B.B. Tenslotte vroeg de heer C. de Smit (chu) speciale -aandacht voor Tuindorp in wïssenkerke. STEENBERGEN. De Zeeuwse leerlingen aan de Vafcsdhool voor de fruitteelt te Steenlbergen hefbben een goed figuur (geslagen, zo bleek gisteren bij de diiiploima-uitreiking. Twee van ifoen kregen n»l. een boefkenihon omdat ze respectievelijk de beste en op een na de beste prestatie Ihadden geleverd. De adj. tuinlbouweomsiulent kon aan de volgende heren het diploma uitreiken; J. A. van. de Berge (Poortvliet); A. C. Boot (Rilland); C. P. Boudelimg (Anna Jaco- ba Polder); L. K Breure (St. Maartensdijk): P. Bruynzeel (Oudelande); M. C. van Dijke (St. Philipsland; beste prestatie-boekenbon) J. C. Kooyman (St. Annaland); M. C. Pol derman (Oud-Vossemeer)C. J. de Ruyter (St. Philipsland; op een na de beste presta tie-boekenbon); H. van Westen (Poortvliet). Middelburg, Electro Het beroemde verhaal van de Brit se auteur H. G. Wells „De tijdmachi ne" is als een der voorlopers van de moderne science-fiction te beschou wen. De bekende Hongaarse cineast George Ral interesseert zich bijzon der voor dit genre en maakte reeds min of meer geslaagde rolprenten als „Rer raket naar de maan" en „The war of the worlds". Van Wells' ver haal heeft -hij met de nodige Holly- woodromantiek een smakelijke avon turenfilm gemaakt waarin naar har telust met trucages wordt gewerkt. Vlissingen, Luxor, 14 jaar Robby Cl-ark speelt de hoofdrol in het wilde verhaal van een boef die behoor lijk wil gaan leven maar die door zijn vroegere kornuiten wordt gechanteerd. Veel geknal met veel revolvers en een happy end. Vlissingen, Alhambra, 14 jaar Een avonturenfilm zonder veel in houd. Een rolprent waar niets op tegen is en evenmin iets voor. Goes, Grand, 14 jaar De film Jerry Lewis als ruimte vaarder geeft tal van komische situa ties die w-e met Jerry in de hoofdrol, kunnen verwachten. Dit keer be weegt hij zich tussen vliegende scho tels en bewoners van -andere planeten op de hem bekende onwennige ma nier AXEL. Acht padvindsters en vijf individuele tippelaars helbben gister avond reeds het eerste parcours afge legd van de avondvierdaagse; zoals -be kend zal dit wanidelfestijn vanavlond pa® officieel beginnen. Deze wandelaars zijn de „koplopers", die om een of andere reden een dag eerder klaar moeten zijn. Intussen gaat het wandelfeest, dat ge organiseerd wordt door de Nederlandse Wandelspor-tlbond, vanavond pas officieel van start (Het totaal aantal deelnemers ls nog niet bekend. Op de aanimeldings- posten worden nog steeds inschrijvin gen geboekt. HEINKENSZAND. De leerlingen van de 5e en 6e klasse van de Open bare Lagere School maakten onder lei ding van het onderwijzend personeel een driedaagse schoolreis per fiets. De eerste dag fietsten ze van Heinkens zand naar Bergen op Zoom waar werd overnacht in de Jeugdherberg Klaver- velde. Uiteraard werden onderweg de plaatselijke bezienswaardigheden beke ken, zoals de kerk te Kapelle en de veiling te Krabbendijke. De tweede dag brachten ze een be zoek aan de Wouwse Plantage, het Wa terleidingbedrijf te Ossendrecht en de vliegbasis Woensdrecht, vooral de vliegtuigen mochten zich verheugen in de grote belangstelling van de leerlin gen. In de morgen van de derde dag be zocht men de diverse bezienswaardig heden van Bergen op Zoom. In de mid dag haalde een vissersboot van de fa. De Eendracht uit Yerseke het gezel schap in de haven van Bergen op Zoom af en bracht hen na een pracht vaartocht over de Oosterschelde ngar Yerseke, waar natuurlijk de kreeft- en oesterbedrijven uitvoerig werden beke ken, terug. SCHORE. De jeugdwerkcommis sie van de hervormde kerk in Schore organiseerde de jaarlijkse bekerrit. Een flink aantal jongeren nam aan de rit deel en velen slaagden er in de 26 kilometer lange rit per fiets te vol brengen. De zilveren wisselbeker, die in het bezit was van Henk van Raay- en werd gewonnen door de jeugdige Frans Rottier. De andere prijzen wa ren voor Johan Wisse, Leny de Vrie- ze, Henk van Raayen, Corry Evers- dijk, Elly Sanderse, Maatje Veerhoek en Nelleke Karelse. Op maandag 11 juni (2e Pinkster dag) speelt het eerste elftal van de v.v. Axel" op het terrein nabij de Water toren een - vriendschappelijke wedstrijd tegen de 2e klasser K.N.V.B. H.V.V. '24 uit Hulst. KAPELLE. In verband met Pink steren zal er op dinsdag 12 juni a.s. om half twaalf 's middags een extra veiling van aardbeien worden gehouden op de veiling in Kapelle-Biezelinge. Hiertoe is besloten met het oog op het feit dat het voor de kwekers van glasaardbeien wat bezwaarlijk is in dien er na vrijdag geen veling zou zijn voor woensdag. BER'OEN OP ZOOM, ASPERGE VEILING 5 juni aanvoer 11.500 kg, extra 3.40 aa 1 3 20 a extra 3.30, al 3.10, b extra 3,10 b 1 2 90 c extra 2.70L cl 2.60, 61 2.00 et 1.10 e2 1.20 fl 2.85, stek 1.40. GOES. VEILING 5 juni. Kruisbessen 2.74—2.1 VrSMIJN COLIJNSPLAAT. Exp garnalc,. 2193 kg 2.91—2.82, sohar 255 kg, bot 496 kg wijting 130 kg, tong 18C kg. rog 46 -kg, paling 35 kg, katselij 3 kg, griert 6 kg, onges vis 53 kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5