Carnaval skomedie botersmokkelaars Zo zijn ze DOUWE EGBERTS ECHTE FRIESCHE HEEREN BAAI Huisje huren in juli? Kan nog bestH Veel hulde en dank voor leden van Gedeputeerde Staten VIER EMINENTE MANNEN NAMEN AFSCHEID Periode van uitstekende samenwerking Receptie in Statenzaal OPVOLGERS Een is een in spire^nde vriend! Pijproken geeft rust en voldoening! Taxichauffeur levert bewijs van zijn rijvaardigheid Vakantiegangers kijken kat uit de boom In juni beter verhuurd dan maand later Uit de kerken PUP Woensdag 6 juni 1962 Pag. 3 3|k a ter schappen Onderwijs Boeiend redenaar Politiek en bloemen Planologie Samenwerking Bezieling ECONOMISCHE POLITIERECHTER .Diefstal" Advertentie Getrouwd met Geschiedenis Jurist met verstand Grafieken Vader mishandelde driejarig zoontje OP VERZOEK OFFICIER VAN JUSTITIE: VONNIS VERNIETIGD KIEZEN KOLEN ÜSlfgf MIDDELBURG. Het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland kenmerkte zich in de afge lopen jaren door een uitstekende samenwerking tussen de leden en door de ideale sfeer. Dat zet gistermiddag de Commissaris der Koningin tijdens het afscheid van vier Zeeuwse gedepu teerden. Om twaalf uur in de afgelopen nacht zijn vier leden van Gedeputeerde Staten van Zeeland ambteloos burger geworden, t.w. de heren C. Philipse uit 's-Heer Arendskerke, inr. A. J. van der Weel uit Middelburg, A. Schout uit Vlissingen en ir. G. P. M. Dikötter uit Terneuzen. Zij hebben zich niet beschikbaar gesteld voor het vervullen van een zetel in Provinciale Staten van Zeeland en kun- nen dus ook niet in het college van Gedeputeerde Staten dat vandaag tijdens de statenzitting wordt gekozen zitting hebben. Op bijzonder hartelijke wijze is gistermiddag tijdens een docr het Pro vinciaal Bestuur aangeboden afscheidsreceptie in de Statenzaal, de vier scheidende gedeputeerden verzekerd dat de bevolking van Zeeland hen zeer veel dank verschuldigd is voor het vele werk, dat in een voor dit gewest uitermate moeilijke periode werd verricht. De vier scheidende staten leden, die vergezeld waren van hun vrouwen, werden in de Sta tenizaal toegesproken door de Commissaris der Koningin en door gedeputeerde mr. dr. A. J. J. M. Mes. Het komt zelden voor dat in een provincie vier leden van Ge deputeerde Staten tegelijk ophou den lid van dit college te zijn, zei de Commissaris der Koningin. Om twaalf uur vanavond is het echter voor u vieren afgelopen. Wij betreuren dat allemaal bij- ïonder. Nooit is er in Zeeland een col- elge van Gedeputeerde Staten geweest, dat zoveel heeft meege maakt, als het college waarvan u jarenlang deel hebt uitgemaakt. Zich daarna tot elk der igedeputeer- den afzonderlijk richtend, zei de com missaris, dat de heer Philipse voor de oorlog (5 juni 1939) lid werd van Ge deputeerde Staten. Hij maakte de oor log en de oorlogsverwoestingen mede en daarna in 1953 de overstromings> ramp. Zijn optreden als gedeputeerde begon met het moeten- verdedigen van het Provinciaal Stierenreglement.... Daarna echter ging hij zich met heel zijn 'hart wijden aan de polders en wa terschappen en de commissaris ver klaarde dat de concentratie van de polders en waterschappen in Zeeland als een zeer belangrijk levenswerk van de heer Philipse moet worden be schouwd. Ook de verbetering en uit breiding van het wegennet in deze pro vincie genoot zijn bijzondere belang stelling. De commissaris wilde niet verhelen dat de opvolger van de heer Philipse een zware taak zal hebben. Gedeputeerde Schout was een expert op het gebied van het onderwijs. Hij was met alle soorten van onderwijs op de hoogte en de andere leden van het college lieten deze zaken in het volste vertrouwen volledig aan de heer Schout over. J'hr. De Casembroot merkte nog op dat het restaureren van monumen ten speciale belangstelling van gedepu teerde Schout genoot. Het is mede aan hem te danken dat tal van molens Zeeland zijn hersteld. Gedeputeerde Van der Weel was een briljant woordvoerder van het college bij heit beantwoorden van de algemene beschouwingen in de vergaderingen der Zeeuwse Staten. Als de heer Van der Weel het woord kreeg in de statenver gaderingen, dan gingen we <er voor jut ten, want het zou steeds een boeiend betoog worden, constateerde de Com missaris. De belangen van de Provin ciale Zeeuwse Elektriciteitsmaatschap- MIDDELBURG. Vandaag zuilen Provinciale Staten van Zeeland in nieuwe samenstelling bijeenkomen. Zij zuilen een nieuw college van Gedepu teerde Staten kiezen. Verwacht wordt dat de heren M. J. van Poelje (P.v.d.A.) en mr. dr. A. J. J. M. Mes (K.V.P.) worden herkozen Het is zo goed ais zeker dait voorts worden ge kozen: In de vacature ir. Dikötter (K.V.P.), diens partijgenoot J. M. A. C. van Dongen, in de vacature Schout (A.R.) het a.r. statenlid J. van den Bos en in de vacature mr. Van der Weel (P.v.d.A.) het socialistische sta tenlid jfhr. mr. T. A. J. W. Sdhorer, in de vacature Philipse (C.H.) diens geestverwant, de heer A. J. Ral'and. De heren Van Dongen en Van den Bos zullen, om een functie als gede puteerd te kunnen aanvaarden, ont slag moeten vragen -ais burgemeester, resp. van Aardenburg en Sint-Anna- land. Aanvankelijk lag het m de bedoeling dat de Christelijk Historische fractie, de heer C. van der Peijl kandidaat zou stellen. De heer Van der Peijl had hierin toegestehid zij het dan ook na rijp beraad. De heer Van der Peijl heeft echter in de afgelopen dagen medegedeeld dat hij het lidmaatschap van de Tweede Kamer moeilijk kan combineren met dat van Gedeputeerde Staten. Dit zou teveel van zijn krachten vergen. Een der andere kandidaten, de heer Van Dongen is lid van de K.V.P.-frac tie in de Tweede Kamer, doch deze fractie telt 49 leden, tegen die van die C.H.U. twaalf. Wordit de heer Kalamd gekozen als Gedeputeerde dan zal hij moeten .be danken als wethouder van Middelburg. De dames van de scheidende leden van Ged. Staten ontvingen gisteren bloemen. Bij de keuze van de boeketten had de politiek een woordje meegesproken: me vrouw Dikötter kreeg bloemen in de pauselijke kleuren geel en wit, mevrouw Philipse ontving twee soorten, symboliserend het niet aanwezig zijn van straffe discipli ne in de C.H.U.mevrouw Schout ontving een boeket van keurig ge rangschikte, precies eendere bloe men (de anti-revolutionairen zijn serieus, aldus de Commissaris) en mevrouw van der Weel kreeg en bos rose anjers, omdat de P.v.d.A. niet helemaal rood is. pij en van de ruilverkaveling lagen de heer Van der Weel zeer na aan het hart. Gedeputeerde Dikötter was in hoofd zaak belast met de planologie in de provincie. Een bijzonder dankbaar werk was dat niet steeds, maar deze gede puteerde is erin geslaagd begrip te wek ken voor een goede planologie. Het is, zei de Commissaris, een belangrijke verdienste van de heer Dikötter dat hij erin slaagde de gemeenten tot samen werking te brengen. Voorts memoreer de de Commissaris nog het feit dat de heren Van der Weel en Dikötter heit merendeel van de besprekingen voor de bouw van een brug over de Oosterschel- de hebben gevoerd. Vier eminente mannen gaan het hoog ste bestuurscollege in de provincie Zee land verlaten, constateerde gedeputeer de mr. dr. A. J. J. M. Mes met grote spijt. Wij hebben, zei hij, in onderlin ge samenwerking Steeds gezocht naar het vinden van het beste voor de pro vincie Zeeland. De besprekingen waren dikwijls vol humor. Niet steeds waren we het eens, maar altijd was er een goedie harmonie en een prettige .samen werking. De grote besluiten zijn, deelde de heer Mes mede, altijd eenstemmig ge nomen. Ik heb groot respect voor het heldere inzicht 'en voor de wijsheid van de heer Philipse, verklaarde de heer Mes. Ook hij herinnerde aan de concentratie van polders en waterschappen en merkte op dat de heer Philipse een verbazingwek kend grote kennis had van de geogra fische gestéldheid van Zeeland. Gedeputeerde Schout behartigde het maatschappelijk werk en het onderwijs. Hij heeft, zei de heer Mes, buitenge woon veel gedaan voor het kleuteron derwijs in deze provincie. De heer Van der Weel was de gede puteerde, die in talrijke landelijke com missie» zitting had. In het college had hij geen gemakkelijke taak, want hij moest o.a. de verdeling van het bouw volume voorbereiden en .hij maakte deel uit van het georganiseerd overleg. Gedeputeerde Mes herinnerde aan de buitengewoon grote energie, die de heer Van der Weel heeft ontwikkeld bij de voorbereiding van het plan tot het bou wen van een brug over de Oosterschel- de. Door uw heengaan ontstaat een .grote leemte, zei de heer Mes tenslotte. De provinciale Planologische Dienst is niet bemind geworden, maar dank zij het optreden van gedeputeerde Di kötter wel aanvaard, volgens de heer Mes. De heer Diköter heeft in zijn loopbaan de basis gelegd van veel be sluiten, waarop in de komende jaren kan worden voortgebouwd. Namens de scheidende leden van Ge deputeerde Staten heeft de he»:r Phi lipse in een hartelijke toespraak dank gebracht voor de vriendelijke woorden. De heer Philipse zei dat na de oorlog het college van Gedeputeerde Staten hard is gaan werken. Het formalisme, dat dit college voor 1940 kenmerkte, was toen verdwenen. Met grote bezie ling hebben wij gewerkt aan de opbouw van de provincie. Het is aan de Commissaris der Ko ningin te danken, dat er steeds een bij zondier prettige sfeer in heit_ college heerste, vertelde de heer Philipse, die vervolgens allen dankte voor hun me deleven tijdens zijn 'ziekte en tenslotte de wens uitsprak dat God de opvolgers van aftredende gedeputeerden wijsheid, kracht en inzicht zal- schenken. N'a dit officiële gedeelte was er gele genheid om persoonlijk afscheid te ne men van de gedeputeerden. Zeer velen, w.o. leden van Provinciale Staten, bur gemeesters, personeel van de griffie en van de waterschappen alsmede verte genwoordigers van tal van instanties en verenigingen kwamen met een handdruk getuigen van hun sympathie en waar dering voor de vier scheidende gedepu teerden. Sas van Genter douaniers: plicht gaat voor de leut MIDDELBURG. De douaniers lie ten zich in de nacht van 6 op 7 maart door de carnavalsleut in het feestvieren de Sas van Gent niet beïnvloeden. Zij waren die nacht in de Zeeuwsvlaamse grensplaats dubbel op hun hoede, geala- meerd door een tipgever die hun op merkzaam maakte op een boterwagen die onbeheerd in de stad zou staan en de meer en meer plaatsvindende boter smokkel naar België via de spoorlijn. Voor het huis van de boter- en veehan delaar J. M. (een oude bekende van kommiezen) stónd inderdaad een grote vrachtwagen. Wat de douaniers, die op het slaan van autoportieren afkwamen, aan schouwden was een vreemd schouwspel: een aantal in carnavalskledij gestoken en met maskers onherkenbaar geworden mannen waren druk bezig de boter uit de wagen te laden en weg te dragen. „Halt, douaneriepen de kommie zen en verschenen ten tonele. Een verwarde situatie onstond daar in het middernachtelijke Sas van Gent (het was omstreeks half een). Pakken bo ter werden over de straat verstrooid en de carnavalsvierdersgingen er vandoor. Het lukte de douaniers niet er één in de kraag te grijpen. Er werd ook, door de costuums en mom- hakkessen, niemand herkend. De douaniers, die door het bewegen van gordijnen, hadden bemerkt dat iemand thuis was in het donkere huis van M., onderzochten de wagen, die bleek niet afgesloten te zijn. Toen pas liet M. wat van zich merken. Door het slaan met portierdeuren van zijn wagen was hij niet gealarmeerd, wel lokte het optreden van de douaniers hem naar buiten. Een duizend kilo boter bleek uit zijn auto te zijn ontvreemd. Diefstal", zei M., die niets van de uitladerij had gemerkt. De douaniers vonden de weggehaalde boter later op het spoorwegemplace ment. Ondanks de beweringen van M. niets van de gehele affaire te weten maakten zij proces-verbaal tegen hem op wegens opzettelijke uitlokking van botersmokkel, met andere woorden: M. zou met de smokkelaars een (carna- vlas) komedie op touw hebben gezet. Gistermorgen stond M. bij de econo mische politierechter in Middelburg te recht. De officier van justitie zei dat de feiten eerder deden vermoeden dat M. een schakel was in deze smokkelaffaire dan een onschuldig slachtoffer van die ven. ,,M. is in de smokkelwereld een be kende figuur en ik heb reden aan te ne men dat hij opzettelijk gelegenheid heeft, gegeven tot het weghalen van boter uit zijn wagen", was de mening van mr. J. L. Andreae. De officier wees op de bravour van M., die zelfs een advertentie in de krant had laten opnemen met als in houd „Duizend gulden beloning voor wie inlichtingen over de diefstal kan geven". Verder wees mr. Andreae er op dat de auto van M. was berekend op smokkeltochten. Hij eiste vier we ken onvoorwaardelijke gevangenisstraf en verbeurdverklaring van de in be slag genomen auto en de partij boter. De raadsman, mr. W. K. H. Diele- man, zei dat een buurvrouw had gezien dat de dieven hun activiteiten staakten bij de thuiskomst van M. en daarna weer doorgingen. Hij vond de relaties van M. met de smokkelaars twijfelach tig en verzocht om vrijspraak. De eco nomische politierechter, mr. P. van Em- pel.vond echter de ten laste gelegde feiten bewezen en vonniste conform de eis. DE commissaris der Koningin en gedeputeerde mr. dr. A. J. J. M. Mes hebben tijdens de afscheidsreceptie van vier Zeeuwse gedeputeerden gisteren enkele interessante bijzonderhe den over deze bestuurders me degedeeld. GEDEPUTEERDE PHILIP SE leverde enkele jaren gele den een enorme prestatie, toen hij leden van de Eerste Kamer, die een bezoek aan Zeeland brachten toesprak. Meer dan een half uur lang redeneerde deze gedeputeerde over moeilij ke en ingewikkelde water- schapsaangeledenheden in Zee land, zonder ook maar een keer te hakkelen en zonder de hulp van een spiekbriefje. Het is niet te geloven, zo'n enorme hoeveelheid parate ken nis, zeiden de Kamerleden De heer Philipse kende een groot aantal mensen in dit ge west. Daar bleef het echter niet bij, hij wist ook waar ze woon den en met wie ze waren ge trouwd en ten slotte kon hij van zeer velen bovendien nog h et telefoonnummer opnoemen zon der een gids te raadplegen. GEDEPUTEERDE CHOUT: De man een kop pittige koffie en een goeie sigaar. Hij ver stond de kunst om moeilijke za ken eenvoudig te zeggen en in alle zaken op zo groot mogelij ke samenwerking aan te stu ren. De heer Schout interes seert zich bijzonder voor de ge schiedenis en hij hoopt nu tijd te kunne vinden voor het lezen van veel historische aangele genheden. Hij is bovendien van plan een rijbewijs voor net be sturen van een auto machtig te worden. GEDEPUTEERDE VAN DER WEEL was de jurist in het col lege. De heer Mes zelf niet vreemd staand tegenover de juristerij zei er dit van: Het is verheugend dat tegenover het juridisch inzicht het gezond verstand stond.... GEDEPUTEERDE DIKÖT TER was de ingenieur in het college. Hij wekte met grafieken de andere leden van Ged. Staten met statistieken. In Tholen in arrest OUD-VOSSEMEER. De 37-jarige havenarbeider L. V. wordt ervan ver dacht zijn driejarig zoontje dusdanig te hebben geslagen dat het kind in het ziekenhuis te Bergen op Zoom moest worden opgenomen. De rijkspolitie van Tholen en Oud- Vossemeer hebben verdachte zaterdag avond in een café gearresteerd. V., die volledig heeft bekend zal voor de offi cier van justitie in Middelburg worden geleid. Het was de arts Ra C. Renes uit Oud-Vossemeer die het kind, na door buren te zijn gewaarschuwd, donderdag onderzocht en na verwondingen en een schedelbasisfractuur te hebben gecon stateerd, naar het ziekenhuis liet over brengen. De ontaarde vader verklaar de aanvankelijk dat het kind wa-s ge vallen. De moeder van het mishandel de kind is de 25-jarige mejuffrouw M. J. van G. die met V. samenleeft. Me juffrouw Van G. is gescheiden en heeft nog een zoontje en een «dochtertje. (Ingezonden mededeling Een ingewikkelde brief? Een lang rapport? Wat het ook is, een pijp helpt U daarbij, want pijproken schept een sfeer van concentratie en inspireert. Tussen 2 haakjes: weet U dat Uw vrouw het zo ge zellig vindt als U een pijp rookt? De beste manier om van een pijp te genieten. Stop hem met een tabak die kalm brandt en koel rookt! Stop hem met Echte Friesche Heeren-Baai van Douwe Egberts; een zachte geurige mélange van rijpbruine tabakken. A (geel) 85 ct. Paarsmerk 70 ct. per 50 gram. TERNEUZEN, 5 juni. Op verzoek Van de officier van justitie van het Ter- neuzense kantongerecht vond gisteren in de Korte Kerkstraat de reconstructie van een aanrijding plaats. De verdachte in deze zaak T. H. van D. uit Terneuzen ZOUTELANDE. Duizenden Nederlanders kijken elke dag vol belangstelling naar een ka dertje onderin op de voorpagina van de krant, het dagelijks weer bericht van De Bilt. Vandaag zien we met grote letters „Zon" staan. Mies je houdt haar arm voor de ogen en zegt met een te leurstellende ondertoon in haar stem: „O, alweer die zon." Dit keer verschillen we toch echt van mening met dat char- mante dametje van pagina één. Want de zon kan ons in deze dagen niet lang genoeg aan de DEN HAAG Op formele gronden heeft de Hoge Raad heden vernietigd het vonnis van de rechtbank te Mid delburg die C. J. V. heeft veroordeeld wegens het doen rijden van een meer- scharige landbouwtractor op de openba re weg. De zaak werd verwezen naar het Gerechtshof in Den Haag. hemel staan. We hebben zoveel uren zitten snakken naar een zonnestraaltje, dat we het trans pireren er best voor over hebben. En al zit de wind nog in de ver keerde hoek: als het even kan willen we er uit. Duizenden Nederlanders willen dat in deze bijna zomerse dagen. Maar onder die aanballen zijn er velen die nog even de kat uit de boom willen kijken. Zij gaan wel met vakantie maar zij weten nog niet waarheen. Pa wil naar zee, maar ma vindt het te koud. En zo dubben ze maar. Daarom wachten aan de Zeeuwse kust tientallen hotel- en pensionhou ders met spanning af of de maand juli nog is „goed" te maken. Want zoals de zaken er nu voorstaan moet van een tegenvaller gesproken wor den. Natuurlijk, het is nog geen juli, maar andere jaren stootte je je neus als je in juni nog ergens aan de boorden van Zeeland om een kamer vroeg. Nu kan dat rustig en je mag in sommige gevallen nog kiezen ook. In Zoutelande, in Renesse, in Cad- zand en misschien zelfs in Domburg, ai zal het daar de meeste moeite kosten. Renesse heeft nog volop plaats voor de eerste veertien dagen van juli en datzelfde geldt ook voor Cadzand. Merkwaardigerwijs zit men voor juni praktisch vol. Blijkbaar heeft de Enkhuizer Almanak voor ju li minder goed weer afgegeven, want augustus staat ook weer hoog geno teerd. Nee, 't is bar koud voor deze tijd van het jaar geweest tot dusver. Maar troost u, want ook op Majorca komt de temperatuur deze week niet boven de twintig graden en het schijnt er nog veelvuldig te regenen ook. Het was niet zo'n heel domme Duitser, die kortgeleden Westkapelle binnentrok met een zakje kolen in zijn auto. Hij wilde „safe" zijn. Een uniek verschijnsel: een strandganger met brandstof. Het is overigens triest genoeg. Doch niet getreurd, ju ni is net begonnen. Nog drie zomer maanden liggen voor de boeg. Zo mermaanden met vermoedelijk iets hogere temperaturen. Dat hopen ze in Domburg ook, want daar zegt men nu al dat het badplaatsbezoek in gasten uitgêdrukt enkele honder den minder is dan vorig jaar (tot nu toe tenminste)In Zoutelande had men meer vertrouwen. De kans bestaat dat wanneer de Pinksterdagen een beetje mooi zijn de animo om naar zee te trekken weer groter wordt. Nu is het zo, dat men nog gemakkelijk een zomerhuis je voor bij wijze van spreken de volgende week kan bestellen. Doen, niet wachten, want als het werkelijk mooi weer wordt hebt U er straks spijt van dat U het niet ge daan hebt. Ze zullen U in Renesse, Domburg, Zoutelande en Cadzand zeer dankbaar zijn. Aan de andere kant schijnt er in Zeeland toch aan vakantiespreiding gedaan te zijn, want juni viel reuze mee. „We mo gen niet mopperen", zei de mn van de VW-Oadzand, „in juni is beter verhuurd dan in juli". was enige tijd geleden tegen een gepar keerde waigen aiangereden. Op de zit ting verklaarde Van D. dat hij het was die aangereden werd en niet de taxi van B. uit Terneuzen. Als getuigen a charge traden óp P. G. die voor het raam staande, het ongeluk had zien ge beuren en de taxichauffeur. Beiden ver klaarden gezien te hebben dat het in derdaad v. D. was geweest die achter uitrijdende de taxi had geraakt. Ver dachte beweerde toen dat de taxichauf feur komende uit de Lange Kerkstraat nooit in één keer zijn wagen voor het café van getuige G. heèft kunnen zet ten. De officier wilde dat wel eens be wezen zien en daarom begaf men zich naar de Korte Kerkstraat, waar B. zijn wagen keurig netjes neerzette. Terug in het gerechtsgebouw werd verdachte na een eis van 25 boete, veroordeeld tot vijftien gulden. Erg ontevreden over z/ijm straf was de vrachtrijder A. J. P. uit Hontenisse die ervan verdacht werd naar linJks uitgewe ken te zijn, juist toen de wagen van A. J. K. hem aan het passeren was. De officier eiste 30 gulden boete. Daar er nog enkele duistere punten in deze kwestie waren achtte de rechter het no dig de zaak aan te houden om de ver balisant te "kunnen horen. Zoals de snelheidsmeter van de Ter- neuzense gemeentepolitie had aangege ven reed de arts S. J. P. uit Sas van Gent enige tijd geleden met een snel heid van 138 km binnen de beibiouiwde kom over de Kanaaliweg te Sluiskil. Ver dachte zei dat zijn Citroen deze snelheid nooit kan halen. Hoofdagent A. B. die als getuige optrad twijfelde echter niet aan de deugdelijkheid van zijn appara tuur. De eis luidde voorwaardelijke ont zegging van zes maanden uit de rijbe voegdheid met een proeftijd van twee jaar en honderd gulden 'boete. De rech ter hield het gezien het beroep van ver dachte alleen cp honderd gulden. Een aangehouden zaak werd gisteren eveneens afgehandeld. Het betrof hi,er de caféhouder L. de B. uit Sint Jansteen die zijn café te lang open zou hebben gehad. Hij was verbal'iseerd op het mo ment dat hij met enige gasten in de keuken achter zijn etablissement zat. De getuigen S. en de W. waren evenals de vorige keer niet opgekomen. Wel was aaniwezig de verbalisant de wachtmees ter le klas der rijkspolitie B. A. V. de R. Deze had verdachte al een keer voor zijn lange openblijven gewaarschuwd. Omdat hij in de keuken z'at achtte ver dachte zich niet schuldig. De diverse verordeningen denken hier anders over. En zo werd De B. veroordeeld totvijif gulden boet'e evenals de beide niet op gekomen getuigen. De eis luidde voor De B. tien en voor de beide anderen acht gulden. De handelaar M. G. B. uit Oostburg had een van zijn chauffeurs in een wa gen laten rijden die gebreken vertoonde. Hoé wel de auto pas in een garage was geweest om nagekeken te worden had men daar de fouten niet ontdekt. De rechter vond de geëiste straf, gezien NED. HERV. KERK Beroepen te Boven-Hardinxveld (vac. H. Kraaij): J. Jongerden te Bruchum en Kerkwijk; te Hilvarenbeek (N.B.): I. J. Walpot, kand. te Amsterdam;, te Bennekom (Wijkgem. West) toez.): W. Vroegindeweij uit Barneveld; te Kat- vijk aan Zee (7e pred.pl.): J. H. Cir kel te Huizen (N.H.): te Oosterbeek (2 vac.): R. H. Wissink te Schipluiden en kum (vac. W. G. Gijzel) (toez.): W. H. K. Stautnener te Pijnacker; te Gor- van Bruggen té Bovensmilde. Aangenomen naar Julianadorp-Cal- landsoog: J. Verheul, kand. te Amster dam. Benoemd tot vicaris te Amsterdam (Tuindorp-Oostzaan)B. Csanky, bij stand in het pastoraat .te Buiksloot). GEREF. KERKEN Beroepen: te Waardhuizen, Zoutkamp en Laar (Duitsland): A. H. Leij, kand. te Alkmaar. Beroepen te Laar, (graafschap Bent- heim, Duitsland) Waardhuizen en Zout kamp: A. H. Leij, kand. te Alkmaar. Aangenomen naar Woerden; L. J. Wolthuis te O osterend (Fr.), die be dankte voor Appingedam (vac. H. Pest man); naar Raamsdonksveer-Drimme- len: C. Warner, kand. te Amsterdam, die bedankte voor Nieuwe veen-Ze venho ven, Opperdoes, Rilland-Bath, Scharen- dijke en voor Schoonrewoerd. GEREF KERK (Vrijgem.) Tweetal te Helpland (2e pred. pl.) M. J. C. Blok te Utrecht N.W. en J. Kok te Enschede. Aangenomen naar Oostelijk-Flevoland H. Stol'k te Blokzijl, die bedankte voor IJsselmuiden-Grafhorst. CHR. GEREF. KERK Beroepen te Den Haag Z.1. de Bruijne te Rotterdam-Centrum. Beroepen te Rotterdam-Kralingen: J. Brons te Bunschoten. het feit dat de wagen uit de circulatie genomen was, te hoog en verminderde de boete met vijfentwintig gulden, zo doende kwam deze op 75 gulden of vijf tien dagen hechtenis. Verdacht van het doodschieten van een beschermde vogel werd de wapen handelaar B. S. de B. uit Hulst. De vo gel werd gevonden d.oor mevrouw J. C. M. V. die diaancp attent was gemaakt door haar dienstbode. Of het De B. was geweest die had geschoten kon zij niet vertellen. De vogelwacht S. v. d. Z. uit Klinge die als getuige optrèd, verklaar de dat de vogel inderdaad door een schot gedood wais. Daar verdachte het ten laste gelegde ontkende besloot de rechter de zaak aan te houden om de dienstlblode van mevrouw V. te kunnen horen. Mevrouw A. V. uit Boskapelle had toen zij te Vogelwaarde de provinciale weg overstak niet voldoende ruimte ge laten voor ten automobilist. Deze moest daardoor uitwijken waardoor hij cp het fietspad terecht kwam en daar twee fietsers aanreed, waarvan er een een hersenschudding opliep terwijl er ook nog wel wat materiële schade werd op gelopen. Conform de eis werd mevrouw V. veroordeeld tot 40 gulden boete.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3