Sneeuw? hagel en ijsregens teisterden wielrenners Bovenbuur mishandelt weduwe M' LEIMONIAS AAN KOP IN TENNISCOMPETITIE Wally van Weelde scoorde in vijf kwartier 116 n.o. VAN NELLE Zilverberg reed moedig verder verstopping Eerste nederlaag van Rood en Wit r vaklieden SPREEKUUR THUIS Maandag 4 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. i RONDE VAN ITALIË ZAG RUIM VIJFTIG DEELNEMERS AFSTAPPEN BAR EN BOOS Nederlandse amateurs in het buitenland EINDHOVEN Studenten maken mooi feest van eerste lustrum TUINFEEST DAUPH1NÉ LIBERÉ KROESJTSJEF GAF UITLEG HOGE INKOMSTEN DAN DUUR VLEES SPANNING IN DE CRICKETCOMPETITIE Eerste klasse B De échte zware shag uit het bekende blauwe pakje van de Weduwe 5iypi ongeschoolde krachten PARTUUR v. ZEIJST WON IN DRONRIJP OENA Met sneeuw korsten op de wenk brauwen, ijspegels aan de lippen, hand schoenen aan en vaak lopend naast de fiets omdat de wegen spiegelglad waren, zo hebben de deelnemers aan de Ronde van Italië de veertiende etappe moeten volbrengen. De meesten lukte het niet, ook al werd de strijd met 38 km ingekort. Van de 109 renners bereikten er slechts 56 de eindstreep, zodat het rennersveld in deze ronde op één dag tot minder dan de helft werd teruggebracht. 'POT degenen die de strijd staakten behoorden onder meer wereld kampioen Rik van Looy, zijn ploeg maat Piet van Est en de Luxembur ger Charly Gaul. Voor de drager van de leiderstrui, de Belg Armand Desmet, verliep de etappe bijna even triest. Hij werd op achttien minu ten achterstand gereden J WIE niet van opgeven wist was Huub j Zilverberg. Met zijn oersterke lichaam tobde hij door sneeuwstormen, hagelbuien en ijsregens. Zoveel kracht kon hij ontwikkelen dat hy op slechts vijf minuten na winnaar Meco over de eindstreep ging. En gisteren was hy weer zo fris dat hij in de vijftiende etappe eenderde plaats kon veroveren. 70 bar en boos was het weer in Italië dat toen Gaul met een half uur ach terstand aan de top van de hoogste berg kwam de fiets aan de hand en ge kleed in een dikke jas hij een dertig fietsen op een hoop voor een huis zag liggen, waar de renners waren binnen gevlucht. Desondanks ging de wed- lstr-ijd door. Striemende ijsregens kon den twaalf renners er niet van weer houden om toch een onsnappingspo- ging te wagen. Zij zagen hun kans schoon nu de groten geen enkel risi co. in de afdalinggen durfden te nemen Meco was van hen de sterkste, Mas signan. Battistini en Baldini bleven in zijn schaduw, maar Anglade, op dat moment reeds zeker van de leiderstrui werd door de toeschouwers „vergeten" Hij kreeg geen duwtjes omhoog, te gen de bergen op. Daarom kon Bat tistini met drie seconden voor sprong de leiding overnemen. De uitslagen waren: Veertiende etappe: 1 Meco (It) 160 km in 6.41.06; 2 Baldini (It) 6.44.33; 3 Massignan (It); 4 Defillippis (It); 5 Battistini (It); 6 LUXEMBURG. De amateurwieler wedstrijd De Pijl van het Zuiden in Luxemburg is gewonnen door de Belg Manzo, voor diens landgenoot Montu en de Nederlander Boonman. De laatste etappe leverde een zege op voor de Luxemburger Schutz. Van Don gen werd tiende en Timmer dertiende. De derde etappe werd een overwinning voor de Luxemburger Grisuis met als tweede Boonman, die daardoor in de rangschikking naar een tweede plaats klom. Deze moest hij gisteren echter weer afstaan. Berlijn De Belg VandenBerghe is onbe- bedreigd winaar geworden van de vier daagse etappewedstrijd voor amateurs door Berlijn. In het eindklassement had hij meer dan tien minuten voorsprong op de Zweed Owe Adamsson. Hendriks kwam in het eindklassement op de elf de plaats terecht. Het eindklassement was: 1. VandenBerghe (B) ^12.54.18; 2 /vaamsson (Zw) 13.54.40 3. Ebert (Did 13.08.05; 11. Hendriks 13.11.50. Johnny Summers (33), -die voor Charlton Atletic in de Engelse League meer dan honderd doelpunten heeft ge scoord, is gisteren te Londen overleden. In een wielerwedstrijd te Moeskron is Peter Post derde geworden in een cri terium over 97 km. Winnaar werd de Belg Lelanghe. tweede de Belg Leon van Daele. Jo de Roo eindigde op de dertien de plaats. Van Steenbergen gaf halver wege op. HUUB ZILVERBERG Sterk rijder in Italië. Taccone (It); 7 Perez Frances (Sp); 8 Bal- manion (It) 6.45.13; 9 Pellegrini (It) 6.45.23; 10 Fallarini (It) 6.45.35; 14 Zilverberg, 6.46.25; 19 Nencini (It) 6.49.22; 29 Desmet (B) 6.59.39. Van onze correspondent EINDHOVEN. Het bereiken van een lustrum is voor iedere ver eniging een prestatie, die slechts tijd vergt. Voor het Eindhovense studenten corps is het een beetje grotere prestatie, want hêt corps heef zijn eerste lustrum in zicht en voor zo'n pril corps is dit natuurlijk wel een belevenis. Het Eindhovense studenten corps wil er dan ook van 8 tot 15 septem ber een mooi feest van maken. Ge ïnspireerd op de naam van de sociëteit „Ilium" heeft Jan Naaykens een mu sical geschreven, „O,Helena", een spel, waarin gemoedelijk met de tijd wordt gegoocheld. De mooie Helena, die de strijd om Troje twaalf eeuwen voor onze jaartelling op haar geweten heeft, treedt op in het jaar 2015. waarin de techniek mede door toedoen van de t. h. in Eindhoven een hoge graad van perfectie heeft bereikt. De opvoeringen van de musical, die onder regie van de directeur van de Tilburgse schouwburg Wim Bary staat, zijn voor het publiek toegankelijk. Ook op andere manieren zal de Eindhovense bevolking merken, dat het lustrum is in haar stad: er komt een grote openluchtmaaltijd op de markt van Eindhoven, waar voor acht honderd personen zal worden gedekt en met medewerking van het Bra bants Orkest zal er in het Stadswan- delpark een tuinfeest worden georgani seerd. De ernstige zijde van het lustrum zal bestaan uit een congres, gewijd aan het onderwerp „Techniek en sociale geestesgesteldheid". De 57-jarige Nederlandse accoun tant H. P. Dalmulder en zijn 52-jarige echtgenote zijn op Hemelvaartsdag in Tirool verongelukt. Het echtpaar uit Bilthoven is op een voettocht in de ber gen in een zestig meter diep ravijn ge stort HET is geen grootse wedstrijd geweest waarmee Leimonias zich door een zege met 74 op Thor/RW met een ste vige voorsprong op de andere kandidaten, speciaal dan Hilversum, op de eerste plaats heeft gespeeld in de tenniscompe- titie. Karamoy was niet helemaal fit, speelde alleen het enkelspel tegen Maris, verweerde zich uitstekend, verloor de eerste set met 5—7, won de tweede uit een achterstand van 35 met 75, doch was daarna tegen het snelle tempo van Maris niet opgewassen. Biesheuvel maakte het in de eerste set Schneider wederom moeilijk, maar ver loor de tweede met sprekende cijfers. Uitstekend was het spel van Van dei- Kwast tegen Huizinga: snel. weinig mis sers. Ondanks een voorsprong van 40 in de eerste en 42 in de tweede set ver loor Fredy Marinkelle van Madeleine Weurman met 57 68. Dat was dus 3—2 uit de enkelspelen voor Leimonias. Toen kwam de tegen slag voor Thor/RW, want Biesheuvel ver stuikte een enkel en moest het gemengd dubbelspel en het herendubbelspel opge ven. Er kwam nog winst voor Thor uit het damesdubbelspel, maar verder niet. ,Met 7-4 werden de geringe kansen op de eerste plaats vernietigd en werden die van Leimonias sterk* verhoogd. Het behoeft nu nog slechts één gemengd dubbelspel van de vier nog te spelen te winnen om kam pioen te zijn. Herenenkelspel; Maris versl. Karamoy 7-5 5-7 6-2; Schneider versl. Biesheuvel 8-6 6-1; Van der Kwast versl. Huizinga 6-3 6-1: Van der Straaten verl. van F. Koerts 3-6 7-9 Damesenkelspel: mej. F Marinkelle verl v mej Weurman 5-7 6-8: mevr Schuller verl. v. mevr. Pufkus 5-7 0-6. Herendubbelspel: eerste herendubbelspel gewonnen gegeven door Thor; Van der Kwut en H v. d. Weg versl. Lodelsen en F Koerts 2-6 6-2 6-3. Damesdubbelspel: mej. F. Marinkelle en mevr Schuller verl. van mej. Weurman en mevr Pufkus 2-6. 5-7. Gemengd dubbelspel: mej. Marinkelle en Schneider winnen van mej. Weurman en Biesheuvel 6-3 1-1 (teruggetrokken); mevr. Schuller en Maris versl. mevr. Pufkus en Huizinga 6-3 6-3. In de andere wedstrijd, DDVHilver sum, mocht Van Eijsden zijn enkelspel van Van Gelder gemakkelijk winnen, in twee dubbelspelen werd hij verslagen. In het heren enkelspel stond de Gooise ploeg geen set af. In het damesenkelspel her stelde mej. Van Rijn zich na twee sets (6-3 5-7) dermate dat de derde set 6-0 werd. Al met al werd het 7-4 voor Hilver sum, maar die 1-10 tegen Thor vorige weëk, heeft de kansen sterk verminderd. Het kan alleen gelijk komen met Leimo nias indien het alle vier gemengd dub belspelen zou winnen. De ene afgebro ken wedstrijd zou dan 7-4 worden, de an dere 5-6. Leimonias zou dan 13 punten hebben en 40-26 partijen, Hilversum eveneens 13 punten en 39-271 Herenenkelspel: Van Gelder verl. v Van Eijsden 4-6 1-6. Nolten verl. van Scholtz 6-8 1-6; Heyblom verl. v. Frederikse 2-6 3-6, Loeb verl. v. Bijker 8-10 3-6. Damesenkelspel: mej. Pieksma verl. v mej. Van Rijn 6-3 5-7 0-6; mej. Van Buuren versl. mej. Versnel 9-7 3-6 6-0. Herendubbelspel: Van Gelder en Prins versl. Van Eijsden en Fredrikse 3-6 6-3 6-4; Nolten en Heyblom verl. van Bijker en Scholtz 2-6 2-6. Damesdubbelspel: mej. Pieksma en mej. Van Buuren verl. van mej. Van Rijn en mej. Versnel 3-6 6-1 1-6. Gemengd dubbelspel; mej. Pieksma en Van Gelder versl. mej. Van Rijn en Van Eijsden 6-2 6-4: mej. Van Buuren en Prins verl. van mej Versnel en Frederikse 2r6 6-2 5-7. In afdeling I van hoofdklasse B werd Dash (A'dam) door 7-3 op Quick (Nijm.) kampioen. Eindhoven bevestigde zijn fraaie kamoioen- schap met 10-1 op DDV II in de andere af deling. HÜ verheide en Racketeers (R'dam) zullen degradatie-wedstrijden moeten spelen. 58 renners staakten de strijd onder wie Gaul, Van Looy, Pambianco, Ronchini en Piet van Est. Vijftiende etappe: 1 Adorni (It) 215 km in 6.45.32; 2 Taccone (It) 6.48.57; 3 Zilver berg (Ned.) 6.50.07; 4 Soler (Sp) 6.50.52; 5 Nen (It) 6.51.17; 6. Perez Frances (Sp) 6.52.22; 7 Massignan (It); 8 Desmet (B); 9 Baldini (It); 10 Moser (It). Algemeen klassement: 1 Battistini (It) 88.45.13; 2. Perez Frnaces (Sp) op 31 sec.; 3 Massignan (It) op 1.07; 4 Defillippis (It) op 2.20; 5 Anglade (Fr) op 2.51; 6 Baldini (It) op 3.42; 7 Taccone (It) op 4.10; 8 Ador ni (It) op 6,00; 9 Suarez (Sp) op 7.01; 10 Balmanion (It) op 8.49; 13 Zilverberg (Ned) op 10.13. DE etappewedstrijd Dauphiné Liberé is gewonnen door de Fransman Mastrotto, die alle aanvallen van de Duitser Junckermann heeft kunnen af slaan. De enige Nederlander in deze wedstrijd, Dick Enthoven derde in de tijdrit zaterdag vóór Anquetil be zet in het eindklassement de zevende plaats. De laatste eappe was de tradi tionele wandeling waarin de slechtst- geplaatsten een voorsprong mochten nemen en om de da1?- -en mochten vechten. De Belg DeM bleek, voor de Fransman Everaei Forestier, daarin de grootste slokop. De eindstand was: 1 Mastrotto (Fr) 41.22.03; 2 Junckermann (Did) 4i.22.47; 3 Poulidor (Fr) 41.25.37 4 Bahamontes (Sp) 41.31.09; 5 LeBaube (Fr) 41.31.32: 6 Dotto (Fr) 41.34.38; 7 Enthoven (Ned) 41.34.57. MOSKOU (Reuter/AP), Premier Kroesjtsjef heeft de Russen gisteren uitgelegd waarom de prijzen van vlees en boter zo drastisch verhoogd moesten worden. De premier had een alleszins begrijpe lijke, korte en krachtige uitleg voor de tekorten aan vlees en boter: Er wordt te veel verdiend, zo zei hij, en dus stijgt de vraag. Door de prijs verhogingen zal de vraag dalen en dan wordt het tekort minder. Mensen die het in hun hoofd zouden ha len om een loonsverhoging te vragen wegen? de gestegen kosten voor het levensonderhoud, kregen in één moei te door al vast de wind van voren: Hoe meer geld er is, des te langer zijn de rijen voor de slagerijen. Zij die dit niet willen begrijpen moeten tot de orde worden geroepen. Daar voor zijn tal van mogelijkheden, van een openbare berisping tot een straf tijd in een gevangenis of een werk kamp toe, aldus Kroesjtsjef. Hij wisselde zijn dreigende toon echter vaak voor een bijna smekende, waar mee hij een beroep om begrip deed: Hoe onplezierig de prijsverhogingen ook zijn, zij zijn noodzakelijk om de al zo lang onderbetaalde boeren beter te kunnen belonen. Ik kan niet nóg een keer een beroep doen op de boe ren om de produktie op te voeren als daar niets tegenover staat. Kroesjtsjefs rede, die op een band was opgenomen, werd twee keer uitgezon den. De eerste keer zei hij ergens „dat de lonen door een fout van de regering te hoog waren geworden". In de tweede versie werd slechts ge constateerd dat de lonen hoger wa ren geworden. IN de Rotterdamse cricketwereld zal men nog lang napraten over de verbluffende prestatie, die aanvoerder Wally van Weelde van VOC deze zon dag op zijn naam heeft gebracht. In het treffen tegen het eerste elftal van HCC zag de VOC-er kans in vijf kwar tier een score van 116 n.o. in de boe ken te brengen, waarmee hij het totaal van zijn centuries op 24 bracht. De match eindigde onbeslist. Rood en Wit kreeg tegen HCC II zijn eerste neder laag te incasseren, waardoor de strijd om de landstitel bijzonder spannend be looft te worden. ACC sleepte tegen HBS zijn eerste overwinning in de wacht, terwijl VRA de volle buit bin nenhaalde tegen het Haagse Quick. De wedstrijd VOC—HCC I heeft de toeschouwers een onvergetelijke middag gebracht. Nadat de Rotterdammers al zeven man kwijt waren Trijzelaar een uitstekende 55 kreeg Huizing 25 gezelschap van zijn aanvoerder Wally van Weelde. Deze begon de bowlerij met groot machtsvertoon aan te vallen, zodat in korte tijd de 200 op was. Met tal van schitterende slagen hield Van Weelde zijn wicket overeind. Hij scoorde niet minder dan negen zessen en zeven vie ren. Toen VOC op 208 voor 8 stond, werd gesloten, waarna Van Weelde on der klaterend applaus van publiek en spelers uitgeleide werd gedaan. Alleen Ernst Vriens 576 oogstte met de bal behoorlijk succes. HCC kreeg drie uur om de benodigde runs bijeen te brengen. De Hagenaars zagen geen kans deze moeilijke taak te volbrengen. Wel lieten Spekking 34, Kooistra 19, Kloppenburg 39 en de bow lers Erik en Ernst Vriens, resp. 52 en 26 n.o., aantrekkelijk batten zien, doch bij een stand van 200 voor 6 was de tijd verstreken. De bowlingcijfers wa ren: Trijzelaar 326, Huizing 229, Terwiel 1—31. In een wedstrijd meö vrij lage tota len behaalde HCC II de zege op Rood en Wit. De Hagenaars waren all out voor 136. De voornaamste bijdragen werden geleverd door M. Schuur 38, Van Manen 12, Colthoff 23, Van Arkel 24 en Mekking 17. In de Haarlemse aanval moest het in hoofdzaak komen van Wijkhuizen 5—50. Bijleveld liet slechts één bal los en nam ook een wicket (het laatste!). Rood en Wit was op 10 drie wickets kwijt. Wel probeerden Bouwman 26 en De Nijs 19, Onstein 11 en Meyers 20 n.o. het getij te doen keren maar op 105 was het met de Haarlemmers ge beurd. Van den Bosch 423 en Van Staay 442 noteerden uitstekende bow lingcijfers. Bij ACC'HBS zorgden Rifcse 37, Van der Maas 34 en H. van Weelde 35 n.o. voor een score van 144; ACC stond op 99 voor 9, maar Van Weelde leverde een verrassend slot. Bij een stand van 77 voor 2 (Boelhou wer 40) leek HBS goede kansen op de zege te hebben, maar behalve Rishworth 17 en Jos-hua 12 bleven de overige bats- lieden het antwoord schuldig, zodat de Hagenaars voor 121 aan de kant za ten. H. van Weelde verrichtte een fraaie all-roundprestatie door 6—22 te ne men, Rikse 337. V.R.A. (189 voor 8) had geen moeite met Quick, dat strandde op 52. Bij de Amsterdammers was Fischer 76 n.o. de grote man. Hij werd echter op 4 ge mist. De zwak fieldende Hagenaars lieten liefst achttien vangkansen onge bruikt. Jansen Schoonhoven 21, Klaren- beek 37 en Van Nierop 20 zorgden voor de overige runs. Marseille 452 en Bur- ki 2—53. Met uitzondering van Dill 21 brach ten de Hagenaars er aan bat niets van terecht. Vermelding verdient nog het uitstekende wicketkeepen van Bock- start. N. Spits oogstte als bowler een fraai succes. Hij nam 516, waaronder de hattrick; Klarenbeek 3—18 en Wor ries 217. De stand luidt: VOC 5 15 VRA 3 9 HCC II 4 14 ACC 4 7 Rood en Wit 4 13 QUICK-H 4 5 HCC I 4 11 HBS 4 4 totaal van 123, waarbij A. van der Lin de 45 en Wenneker 21 de meeste runs op hun naam brachten. Peereboom 5 44, Leyer 418. Rood en Wit passeer de het totaal voor het verlies van één wicket, waarna werd gestopt. Van Bu- chem 38, Van Baasibank 52 n.o., Leu ning 30 n.o. Het enige wicket werd genomen door De Bruyn. Haarlem, 140 voor 9, versloeg PW, dat voor 114 werd uitgegooid. Bij Haarlem was Peschar 39 topscorer. Baak en Soheffer namen beiden drie wickets. In de ploeg van PW liet alleen Stroink 24 goed batten zien. Bowlingcijfers Haar lem: Van Wijk 3—17, Van Dok 3—27 en Heydeman 24. De stand luidt: Excelsior Haarlem Hermes PW R. en W. II 4 Quick N 5 SCHC 3 Sparta 4 AMSTERDAM. De 86-jarige alleenwonende weduwe R. Waringa- Steenstra is zaterdagochtend in haar huis aan de Bentinckstraat in Am sterdam door een man overvallen. De indringer sloeg haar hard in het gezicht en op het hoofd. Later op de dag heeft de politie de 32-jarige bovenbuurman van de we duwe, de fabrieksarbeider B. L., ge arresteerd. Hij heeft bekend de oude vrouw te hebben overvallen. Tegen over de politie verklaarde hij een hekel te hebben aan de weduwe. Gebalde vuist Een overbuurman van mevrouw Wa- ringa had haar met een bebloed hoofd voor het raam zien zitten. Hij waar schuwde haar zoon. Die hoorde van zijn moeder dat zij bij het toilet in het por taal van achteren door een man was aangevallen. Hij klemde zijn handen om haar hals en sloeg haar daarna met een gebalde vuist enkele malen hard op het hoofd. De bejaarde vrouw heeft zich heftig tegen de laffe aanvaller verzet. Toen ze om hulp begon te schreeuwen, kneep hij haar keel dicht. Toch wist de vrouw zich los te rukken. Ze gaf de kerel een paar stevige klappen in het gezicht. Daarbij voelde ze dat hij een bril droeg. Herkenning Dat herkenningsteken en de herinne ring dat de man na zijn aanval naar de tweede verdieping was gevlucht, leidde tot de aanhouding van de bovenbuur man. Na de aanval heeft mevrouw Waringa enige tijd versuft op bed gelegen. Toen zi; zich weer kon bewegen strompelde zij naar het keukenraam dat aan de straatkant ligt. Voor het raam wilde zij de aandacht trekken van de buren. Zij heeft een lichte hersenschudding opgelopen. Na behandeling in het Wil- helmina Gasthuis kon zij naar het huis van haar zoon worden gebracht. Toen de politie de fabrieksarbeider aanhield had hij nog bloedsporen op zijn jas en polshorloge. Al enkele ma len had hij geld geleend van de we duwe. Bij het terugbetalen was er iedere keer weer ruzie geweest. Onschuldig De 83-jarige oud-zakenman, die nu in een bejaardentehuis woont, maak te tien jaar geleden kennis met G. via diens schoonzuster. Aan hem vertelde G. hetzelfde als zijn schoonzuster: Hij had een handel in brandblusappara- ten. Er waren moeilijkheden ontstaan doordat een partij onderdelen uit Zwe den ter waarde van tweehonderddui- In de eerste klasse B verloor Hermes verrassend bij SCHC. De Stichtse be reikte een totaal van 107, met H. v. d. Bijl 23 als topscorer. In de Schiedam- se aanval was Van Meurs 736 in uit- zend gulden door de douane in beslag stekende vorm. Het antwoord van Her- was genomen. Hij was zelf- onschuldig mes was teleurstellend. De ploeg strand- aan het gebeurde, maar hij had er de op 81. Noordijk 20. v d. Ende 14, geld bij ingeschoten. Van der Sloot 23 en Van Meurs 11 wa ren de enigen, die aan het wicket tot goede prestaties kwamen. Leemhuis 4- 18, H. v. d. Bijl 543 namen de wickets. Door een overwinning op Quick N. nam Excelsior m deze afdeling de lei ding. De Schiedammers, die tot disver verrassend goed voor de dag komen, zet ten htm tegenstanders aan de kant voor 79 runs, waarvan Ingelse 36. Gou'ka de fraaie cijfers 7—37. Vooral door toe doen van Hengst 12, G. Oosterholt 22, Gouka 20 en Schewe 54 sloot Excelsior op 143 voor 9. Burki en N. Phijfler namen beiden drie wickets. Sparta verloor voor de vierde maal, ditmaal van Rood en Wit II. De Rotter dammers kwamen niet verder dan een Dat verhaal werd voor zoete koek geslikt. Van zijn schoonzuster kreeg hij de zestienduizend gulden bij beet jes. Toen zij niets meer had weg te geven kwam de bejaarde man aan de beurt. Met zijn fraaie praatjes klopte G. dertigduizend gulden uit de zak van de zakenman in ruste. Argwaan Om de in beslag genomen onderde len weer vrij te krijgen moest er worden geprocedeerd. G. vertelde dat hij mannen van Interpol hij noem de gefingeerde namen ais Goesemans en Looyenga in de arm had geno- U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on gezond e kwaal op eenvoudige wüze kwijtraken; Neem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes - 2e week elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS gilletjes morgen voor de galtoevoer dié nodig is om het voedsel beter te verteren en de darmen té ontlasten; ze maken boven dien dat de ingewanden daar- na op eigen kracht regelma tig blijven werken: Zó helpen CARTERS pilletjes u van hardlijvigheid af, u. is een ander mens. Per flacon f 1.35.' GEMEENTE KOVDEKERKE Herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen „Paauwenburg". Het hoofd van het gemeente bestuur van Koudekerke brengt ter openbare kennis: I. dat het besluit van de raad van 19 december 1961 tot herziening van het uit breidingsplan in onderdelen „Paauwenburg" met de bij dat plan behorende bebou- wingsvoorsohriften door Ge deputeerde Staten van Zee land is goedgekeurd bij be sluit van 15 mei 1962 no. 1052/231, 3e afdeling; II. dat het sub I genoemde, goedgekeurde raadsbesluit vanaf heden voor een ieder ter inzage is nedergelegd ter gemeentesecretarie. Koudekerke, 4 juni 1962. Het hoofd van het ge meentebestuur voornoemd, J. L. DREGMANS. GEMEENTE VEERE Het hoofd van het ge meentebestuur van Veere brengt ter openbare kennis, dat door Gedeputeerde Sta ten van Zeeland bij besluit van 15 mei 1962, no. 1335/229. 3e afdeling, goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad dezer gemeente van 22 december 1961 tot herzie ning van het plan van uit breiding in onderdelen ge naamd „Woonpark buiten de Veste Veere", in één uitvoe rige kaart uitgewerkt. Genoemd plan ligt vanaf 5 juni 1962 ter gemeentesekre- tarie ter inzage. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen bin nen één maand na de dag dezer bekendmaking, tegen het verlenen van goedkeu ring door Gedeputeerde Sta ten beroep instellen bij de Kroon. Veere, 1 juni 1962. Het hoofd van het ge meentebestuur voornoemd, I. F. DEN BEER POORTUGAEL. ES ET)1 ES GEMEENTE ROTTERDAM Bij verschillende gemeentelijke diensten en bedrijven is gelegenheid tot plaatsing van o.a. in de functie van AUTOMONTEUR AUTOPLAATWERKER BANKWERKER ELEKTRICIEN FITTER (water) STOKER (KETELMACHINIST) Tevens kunnen o.a. voor tewerkstelling aan de gas- en elek triciteitsfabrieken, alsmede in de tramremises en autobusgarages worden geplaatst. Leeftijd in het algemeen tot 45 jaar. Aan sollicitanten zullen uitvoerige inlich tingen worden verstrekt omtrent lonen woningtoewijzing vergoeding van reiskosten pensionkosten verhuiskosten enz. Schriftelijke sollicitaties, met opgave voor welke arbeid men in aanmerking wenst te komen te richten aan het Bureau Personeelvoorziening, Kamer 333 - Stadhuis, Rotterdam-1, onder vermelding van no. 362. V» Gemeente Vrouwenpolder Het hoofd van het gemeente bestuur van Vrouwenpolder brengt ter openbare kennis, dat door Gedeputeerde Sta ten van Zeeland bij besluit van 15 mei 1962, no. 1390/230, 3e afdeling, goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad dezer gemeente van 29 januari 1962 tot herziening van het plan van uitbreiding ding in onderdelen genaamd in onderdelen genaamd „Woonpark buiten de Veste Veere", in één uitvoerige kaart uitgewerkt. Genoemd plan ligt vanaf 5 juni 1962 ter gemeentesekre- tarie ter inzage. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen bin nen één maand na de dag dezer bekendmaking, tegen het verlenen van goedkeu ring door Gedeputeerde Sta ten beroep instellen bij de Kroon. Verkiezing" Gemeenteraad De voorzitter van het cen traal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad maakt in gevolge artikel N 23 der kies wet bekend, dat het proces verbaal van de zitting van het centraal stembureau tot het vaststellen van de uitslag der verkiezing van de ge meenteraad, ingevolge de stemming gehouden op 30 mei 1962, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Middelburg, 1 juni 1962, De voorzitter voornoemd, Mr. J. DRIJBER, Koop het bijzonder leerzame nummer van deze maand. Verkrijgbaar bi) kiosken, boek- en tijdschriltenhandel. Dit populair- medische tijdschrift geeft u .)(- Onze instructeur geeft les in Morris 1000 7.- p. uur. Autorijschool Mullié, tel. 011802906, Seissingel 18-20 Middelburg. X- Te huur gem. of gestoff. ruime kamer met vrije keuken voor 1 of 2 dames. Van Loo, Bogaardstr. 1, Middelburg. Vrouwenpolder, 1 juni 1962. Het Hoofd van her ge meentebestuur voornoemd, Wij geven een techni sche cursus in het opzoeken en hersteilen van eenvoudi ge storingen onderweg. Autorijschool Jasperse, Nw. Vlissingseweg 366, Middel- A. DE KAM. I burg. Tel. 3387. „Zoekt u.... Bijverdien- ste-Avondwerk" Ook u helpen wij hieraan! Inl. Postbus 21 H. I. Ambacht. Monteur gevraagd, be kend met dieselmotoren. Voor bekwame kracht wo ning in aanbouw. Transp.- bedrijf L. van Houte, Waar de Tel. 01134-p293. Te koop of te huur ge vraagd: een woning, ge schikt voor pension; in Wal cheren. Brieven onder no. A 6106 bur. v. d. blad Mid delburg. Krediet tot 4000.-. Voor aankoop meubelen en wo ningtextiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. -g- Wenst u goed stencil- werk en snel geleverd? pa dan in onze stencilafdeling praten. Lange Vorststraat, Goes, Fa. S. Birkhoff en Zn. men. Zij zouden het zaakje wel voor hem opknappen. Hi; moest hen echter betalen. Dat kostte de bejaarde man weer zevenduizend gulden. De gepensioneerde zakenman kreeg toen argwaan en wilde voor zijn geld een schuldbekentenis hebben. G. gaf hem die maar nam hem prompt weer mee voor het onderzoek, naar hij zei. De geldschieter vroeg daarna de politie ervoor te willen zorgen dat als het geld loskwam eerst de schoonzuster en hij zouden worden betaald voordat G. het bedrag in han den kreeg. De politie onderzocht het geval. Dat betekende het einde van de hoop van de oude man dat hij het geld tenslotte toch terug zou krijgen. G. zal morgen voor de officier van justitie worden geleid. DIIONRIJP. In Dronrijp werd gisteren een kaatswedstrijd gehouden, waaraan door dertig tweede klassers werd deelgenomen. De zege ging naar het partuur van J. van Zeijst, In de halve finale wisten Faber, Van Dijk en De Haan tegen Wiersma, Santema en Ys- brandy wel een achterstand weg te werken van 1 om 2 spel, maar meer zat er voor hen niet in. Op 5—-4 en 62 zorgde Ysbrandy door het passeren van de kaats dat zijn partuur in de finale kwam, In deze eind strijd werd zeer goed spel gedemonstreerd. De geroutineerde Dokkumer Wiersma kreeg met zijn makkers Santema en Ysbran dy een achterstand van 2—5. Wiersma gaf de eerste opslag over aan zijn jonge par tuurmakker Ysbrandy en nam zelf de voor- perkplaats van P. Santema over. De gehele achterstand werd weggewerkt en op 5—5 en 6—6 sloeg Wiersma een grote kaats. Bij deze stand plaatste P. Ysbrandy de laatste bal buiten de lijnen, waardoor zijn partuur met de tweede prijs genoegen moest nemen. De uitslag was: 1. J. van Zeijst, H. Seer- den en R. Rekker, 2. C. Wiersma, P. Sante ma en P. Ysbrandy, 3. J. Faber, B. van Dijk en W. de Haan. Tien parturen kwamen in vrije formatie te Stiens in het veld. Na goede strijd in de eerste omlopen trad de partuur Sytsma, Ri- nia, Halbesma in de finale aan tegen de fa vorieten Schuil, Jansen en Santema. Het trio Santema gaf zich niet zonder slag of stoot gewonnen en pas na felle strijd kon Johan Jansen bij de stand 53 en 60 de over winning van zijn trio bewerkstelligen door voor de kaats te keren. De volledige uitslag luidt: 1. H. Schuil, J Jansen en Santema, 2. J. Sytsma, A. Rinia en J. Halbesma, 3. R. Kuiper, A. Hiermstra en T. Velstra. Hodse Schuil van Harlingen verwierf de zoveelste koningsprijs in zijn kaatsloopbaao.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 6