Twee stewardessen enige overlevenden Washington gonst van geruchten Toestel van Air France tijdens start bij Parijs verongelukt VeetUeiSi GORKUMS W. UIT GELDZORGEN LOT BRENGT STUIVELING JUNIOR IN RAAD VAN HILVERSUM 2 Nederlanders gesneuveld bij vuurgevecht met para's VOOROVERLEG MET INDONESIË De BiltDroog Iets warmer Lithograaf bekent brandstichting Britse diefstal van schilderijen opgehelderd FEUILLETON „Beambten moeten in verzet komen" PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Maandag 4 juni 1962 Vuurzuil Verkeer hervat Militair verdwenen Prinses Irene lid van Johanniter orde Prins ontmoet Kennedy Raad haalt hand over hart Directeur. JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. 3- Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Ter neuzen, Nieuwstraat 40. Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeenwsch Dagblad 17e JAARGANG No. 5069 Losse nummers 13 cent 1 Abonnementsprijs 0,62 p. w., i 8,06 per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 131 DODEN BIJ VLIEGRAMP Van onze correspondent PARIJS. Honderddertig mensen hebben gistermiddag de dood in de vlammen gevonden bij de grootste Iuchtramp die zich ooit aan één enkel vliegtuig heeft voltrokken. Van de drie over- levenden is er één, de steward, vrijwel onmiddellijk aan zijn won den bezweken. Slechts de twee stewardessen hebben, licht gewond, de ramp overleefd. Het ongeluk trof een Boeing-707 .van Air France tijdens de start van het Parijse vliegveld Orly. Het toestel was op weg naar Atlanta in de Verenigde Staten. De 123 passagiers, onder wie één kind, waren alle Amerikanen, leden van een kunstgenoot schap in Atlanta, die het vliegtuig hadden gecharterd. De be manning telde tien koppen. Ook was er een vertegenwoordiger van Air France aan boord, die naar Atlanta terugkeerde. Het toestel kwam tijdens de start niet hoger dan enkele meters. Uit de resultaten van het eerste onderzoek heeft men reeds op kunnen maken dat de piloot nog heeft geprobeerd het toestel weer af te remmen voor het werkelijk los kwam. Daardoor heeft hij een nog veel grotere ramp voorkomen omdat de Boeing, die geheel gevulde tanks had, anders terecht gekomen zou zijn op het dorp Villeneuve-le-Roi aan het einde van de startbaan. Zelfs nu nog zijn zware brokstukken, waaronder hele motoren, terechtgekomen op twee huizen van dat dorp. Een ervan brandde af. Er zijn echter in die huizen doden noch gewonden gevallen. Het was gistermiddag, even voor half een, dat de Boeing van Air France, genaamd Chateau de Sully, onder commando van een van de er- varenste piloten van Air France, commandant Hoche, positie koos op startbaan nummer drie en toestem ming vroeg voor het vertrek naar New York. Om precies half een kreeg het toe stel toestemming om te vertrekken en daarmee eindigde de verbinding tussen vliegtuig en controletoren. Het toestel vertrok. Dertig seconden later was er niets van over dan een lugu bere massa brokstukken. Men vraagt zich af, wat er inmiddels gebeurd is. Het schijnt dat het personeel van (Ingezonden mededeling) BfNNENVERING BED het befte bed ooit gemaakt (joodWill SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector ffidut fabrieken Zerenberjen G. Stuiveling sr. G. Stuiveling jr. Van onze correspondent HILVERSUM Op het Hilver- sumse gemeentehuis hebben vader en zoon Stuiveling zaterdag offici eus geloot om een plaats in de ge meenteraad. Na de loting zat de zoon stevig op zijn raadszetel. Ze waren bij de verkiezingen alle bei voor een zetel in aanmerking ge komen. prof. dr. G. Stuiveling voor de Pv.d.A. en zijn 23-jarige zoon Gustaaf voor de P.S.P. In de kieswet is echter bepaald dat in de gemeenteraad maar één familielid tegelijk kan zitten. Voor de reis De burgemeester van Hilversum, J J G Boot, was door beide partijen gevraagd met de loting niet te wachten tot de laatste zitting van de tegen woordige gemeenteraad. Zoon Gustaaf gaat een drieweekse reis door Afrika maken. Burgemeester Boot schreef zaterdag op twee briefjes: Stuiveling senior en Stuiveling junior. Mevrouw Benmnk vouwde namens de P.S.P. de briefjes dicht en voor de P.v.d.A. deed de fractievoorzitter J. B. Kooij de brief jes in een glazen bol. In de hol Die bol werd daarna nog geschud door de neutrale hoofdbode van het aadhuis. Van Helden. Achter zijn ei gen rug heeft burgemeester Boot ver volgens een papiertje uit de bol ge haald. Vader en zoon Stuiveling had den afgesproken dat degeen, wiens naam in de bol bleef liggen, het nieu we raadslid zou zijn. Dat was die van Gustaaf Stuiveling. Prof. Stuiveling zal nu meedelen dat hij zijn benoeming tot raadslid niet zal aanvaarden. Daarmee zal een eind komen aan een raadslidmaatschap, dat zestien jaar lang heeft geduurd. de controletoren al zeer spoedig in de gaten kreeg, dat er iets niet helemaal in orde was. Het toestel was normaal vertrokken, maar scheen moeite te hebben om voldoende snelheid te krij gen. Even leek het zich van de start baan los te maken, zakte weer terug, rees weer op en verdween achter een bos uit het gezicht. Men vermoedt dat de piloot tijdens de start moeilijkheden heeft gekre gen met een of meer motoren. Daar na zou hij getracht hebben van de grond los te komen. Toen hij bemerk te dat dit zeer moeilijk was moet hij zijn remmen in werking hebben ge steld om te proberen het toestel nog voor het einde van de startbaan tot stilstand te brengen. Het is dan ook niet duidelijk de getuigenverkla ringen spreken elkaar op dit punt te gen of het toestel inderdaad wel van de grond is losgekomen en daar na is neergestort. Het kan ook zijn dat het aan het einde van de start baan tegen een aarden wal te pletter is geslagen. De weinige instrumenten die in redelijke staat zijn teruggevon den. zijn door de justitie in beslag genomen. HOLLANDIA, (ANP). Bij acties tegen Indonesische parachutisten nabij Kaimana zijn vrijdag in een vuurge vecht twee Nederlandse militairen ge sneuveld. Het zijn de twintigjarige dienstplichtig sergeant W. Kevelam nit Harderwijk en de dienstplichtig soldaat eerste klasse K. J. Faber nit Amsterdam, eveneens twintig jaar oud. Zij waren ongehuwd. Zij zijn gisteren met militaire eer in Kaimana begra ven. De marinier derde klasse zeemili cien J. Briggeman werd bij het vuur gevecht gewond. Uit verhoren van gevangenen is ge bleken dat de commandant van de parachutisten nabij Kaimana fanatiek is. Hij zou vijf van zijn eigen mannen, die zich onwillig hadden getoond, heb ben neergeschoten. De zestig parachutisten, die bij Kai mana zijn neergelaten, zijn uitgernst met de modernste automatische wa pens. De gemengde patrouille van landmacht en mariniers, waartoe de gesneuvelden behoorden, beschikten ten dele over automatische wapens en ten dele over geweren. Een boerin die op tweehonderd me^ Ier van de nlaats van de ramo haar kippen voerde, -ertelde, dat zij het geluid hoorde van een vliegtuig, dat wilde opstijgen. „Ik kijk daar niet meer naar, want dat gebeurt overdag bijna om de vijf minuten. Maar op eens hoorde ik. dat het geluid veran derde en anders was dan dat van toe stellen, die normaal vertrekken. Ik had de indruk, dat het niet volledig van de grond kon loskomen en dat het, toen het al in de lucht was, plot seling neerstortte. Ik hoorde een oorverdovende ont ploffing en meteen zag ik een rook wolk die door een geweldige vuurzuil omhoog gestoten scheen te worden. Het vliegtuig was buiten het vliegveld neergestort en het gras en de bomen rondom stonden in brand. Ik ben naar binnen gevlucht, want ik kon het niet aanzien." Het gehele drama had slechts zes seconden geduurd. Toen de brand weer uit Villeneuve arriveerde onge veer tegelijkertijd met de brandweer van Orly, stonden de twee korpsen al tegenover een hel van vuur. Alles wat zich rondom het toestel bevond brandde. Od ongeveer driehonderd meter van ddze vuurzee zagen zij de staart van het vliegtuig liggen en die had hun eerste aandacht. Daarin be vonden zich de beide stewardessen, de dames Gillet en Authié, van wie de eerste een been had gebroken en de andere slechts verdoofd was door de schok Zij werden naar een van de omliggende huizen gebracht waar mej. Gillet vertelde, dat dit haar twee de ongeluk was, het tweede met een Boeing707. Vorig jaar, in Hamburg, vloog een Boeing in brand op het ogenblik dat hij opsteeg. Terwijl de brandweer van Orly gro te hoeveelheden schuim op het wrak spoot richtte de plaatselijke brand weer van Villeneuve haar stralen op een huis dat op de plaats van de ramp in brand was gevlogen. Het werd bewoond door de familie Met- terlick, bestaande uit vader, moeder en twee kinderen, die juist aan tafel zaten. „Plotseling" vertelde de nog altijd ontdane vrouw, „hoorden wij een ge weldige ontploffing en door de ramen zagen wij een vuurzee hoog oplaaien. Wij renden het huis uit en zagen dat ook ons huis in brand stond," Tegen drie uur was het wrak ge blust. Eerst toen kon men beginnen met het bergen van de slachtoffers die allen met ambulances werden weggevoerd naar een dodenkapel in Villeneuve. Tot op dat ogenblik was het vliegverkeer op Orly gestaakt en pas even na drie uur stegen de eer ste vliegtuigen weer op. Eerst toen was gebleken dat er geen overleven den qaren, werden alle toegangswegen naar Orly, die waren vrijgehouden voor het vervoer van gewonden, weer opengesteld. DEN HAAG. De Koninklijke mare chaussee zoekt naar de twintigjarige dienstplichtige militair M. H. uit Oterleek bij Alkmaar, die sinds 16 april is ver dwenen. De jongen, die behoorde tot het zeven tiende bataljon infanterie in Oirschot, zou eind april met de Zuiderkruis naar Nieuw-Guinea vertrekken. Van zijn in schepingsverlof heeft hij gebruik gemaakt om te verdwijnen. UTRECHT (A.N.P.) Prinses Irene is lid geworden van de damesafdeling van de Johanniter orde. Dat gebeurde zaterdag op de jaarvergadering van de orde die in Utrecht werd gehouden. De orde, die bijna tweehonderd leden telt, heeft de prinses aanvaard als werkend lid. Drie jaar geleden werd prinses Beatrix door haar vader geïnstalleerd tot ere- conimandeui' van de orde. IN EEN ZIEKENHUIS in Sittard is zaterdagmiddag de 42-jarige mejuf frouw I. M. van de Riet uit Susteren, die vrijdag in haar woonplaats door een bestelauto was aangereden, aan haar wonden bezweken. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot van avond: Droog weer met zonnige perioden, maar voornamelijk in de noordelijke provincies ook tij delijk wolkenvel den. Zwakke tot matige veranderlij ke wind. Iets hoge- •re middagtempera- turen. MIES JE: Eindelijk mijn eerste sproeten. 5 juni: zon op 4.23, onder 20.53; maan op 7.11, onder 23.26. Van onze weerkundige medewerker Enkele wijzigingen in de alge mene verdeling van de luchtdruk zijn er de oorzaak van, dat er na de lichte buitjes van zaterdag in ons land geen regen meer is ge vallen en dat het ook de komende paar dagen droog zal blijven. Daar bij zal de temperatuur zoetjesaan wat hoger worden. Het gebied van hoge druk, dat zoveel dagen ten westen van de Britse eilanden heeft gelegen, waar door het Noordzeegebied werd geteisterd door een koude stroming uit het noorden, is tijdens het weekeinde de Britse eilanden ge passeerd. Het centrum had gister avond de Noordzee bereikt. Welis waar zijn wij daarmee de koude lucht niet kwijtgeraakt, maar die kan nu geleidelijk wat warmer worden, omdat de wind is gaan liggen. Zondagmiddag is in het zuiden van het land plaatselijk al vijftien graden bereikt, iets dat in vijf da gen niet meer was voorgekomen. Gisteravond daalde de tempera tuur opnieuw sterk; op het vlieg veld bij Botterdam werd om tien uur nog maar vijf graden boven nul gemeten. De komende nachten zal de kans op nachtvorst echter kleiner worden. Van onze correspondent WASHINGTON Hoewel het in Washington deze dagen gonst van (geïnspireerde) berichten over een spoedige hervatting van het Neder- derlands-Indonesische vooroverleg, blijft bij ingewijden de indruk over heersend at de houding van Indo nesië een verdere vertraging van die hervatting teweeg zal brengen. In Washington doen berichten de ronde dat reeds een voorlopig tijd schema voor besprekingen zou zijn op gesteld. Zij zouden na kort voorbe reidend overleg worden gehouden on der leiding van de secretaris-generaal van de Uno, Oe Thant. Midden au gustus zou de kwestie-Nieuw-Guinea dan definitief kunnen zijn geregeld. Toelichting Indonesië echter blijft vooralsnog een nadere toelichting van het Neder landse standpunt eisen. Het schijnt zelfs dat Indonesië geenv oortzetting van het vooroverleg wenst. Het wil terstond onderhandelingen onder aus piciën van Oe Thant, hetgeen zou in houden dat Nederland het plan-Bun ker in zijn huidige vorm zou moeten aanvaarden. Zo men weet heeft Nederland zich slechts bereid verklaard besprekingen te openen op basis van het plan- Bunker. De Amerikaanse onderminis ter van buitenlandse zaken Harriman heeft vrijdag nog laten doorscheme ren dat hij dat niet onredelijk vond. Hoewel hij niet inging op de vraag of rij verschil zag tussen de (Indonesi sche) aanvaarding van het plan-Bun ker „in beginsel" en de (Nederland se) aanvaarding van het plan „als ba sis voor onderhandelingen", zei hij daarna: „De Amerikaanse regering heeft bij beide zijden aangedrongen op aanvaarding van het plan als basis voor onderhandelingen". Zelfverdediging Intussen heeft premier De Quay vrijdag geantwoord op het telegram van Oe Thant, waarin deze beide par tijen heeft gevraagd de vijandelijkhe den in westelijk Nieuw-Guinea te sta ken en de besprekingen op basis van het plan-Bunker te hervatten. De heer De Quay heeft laten weten dat hij Oe Thants wens, dat alle vijandelijk heden onmiddellijk worden gestaakt, volledig deelt. Hij voegt daar aan toe: ,,Wij van onze kant hebben geen enkele vijan dige daad ondernomen. "Wij hebben slechts gebruik gemaakt van ons recht tot rechtmatige zelfverdediging' President Soekarno, zo heeft minis ter Subandrio zaterdag meegedeeld, zal in de loop van deze week ant woorden. Vuurgevechten Bij vuurgevechten op het schier eiland Onin zijn drie Indonesische pa rachutisten gesneuveld. Bij Temina- boean zijn vier infiltranten gevangen genomen. Het aantal doden, gewonden en gevangenen zou nu aan Indonesi sche zijde ongeveer 175 bedragen. Er zijn tussen de vier- en vijfhonderd pa rachutisten aan de zuidwestkust van Nieuw-Guinea neergelaten. De Sunday Telegraph weet te mel den dat op het ogenblik Russische straalbommenwerpers van het type TU-16, uitgerust met raketten, naar Indonesië overgebracht. Er zouden er al zes»in Djakarta zijn aangekomen. Voorzichtig naderen brand weermannen het wrak van de Boeing om te beginnen met het hergen van de doden. Het bran dende vliegtuig had een zo grote hitte verspreid alle tanks wa ren juist gevuld dat men geen van de slachtoffers meer kon herkennen. Van de persoonlijke bezittingen van de passagiers was vrijwel niets meer te vin den. (Telefoto) Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM In het holst van de nacht brak op 17 mei in Rotterdam branct uit op de zolderverdieping van een huis in de Haspelstraat. De door het gezin van de 29-jarige lithograaf J. H. bewoon de zolder brandde vrijwel uit en H.'s in boedel werd daarbij voor 3.700 gulden en aan het pand voor drieduizend gulden schade berokkend. Bij het onderzoek naar de oorzaak van de nachtelijke brand rees bij de recher che van het bureau Marconiplein ver denking tegen de lithograaf. Aanvanke lijk ontkende hij te weten hoe de brand was ontstaan, maar toen hij veertien da gen later oonieuw werd verhoord gaf hii tenslotte toe de brand te hebben gesticht om in het bezit van de verzekeringspen ningen te komen. Vandaag zal H. voor de officier van justitie worden geleid. WASHINGTON (A.P./Reuter) Prins Bernhard zal vanmiddag op het Witte Huis in Washington president Kennedy ontmoeten. In de drie daigen die hii in Washington de gast is van de Neder landse ambassadeur, dr. Van Roijen, zal hii ook besprekingen voeren met de mi nister van buitenlandse zaken van de Verenigde Staten. Dean Rusk, de minis ter van justitie. Robert Kennedy, en de onderminister van defensie. Roswell Gil- patric. De Prins heeft de afgelonen dagen met de chef-staf van de Amerikaanse lucht macht. generaal Curtis Lemay. een tocht gemaakt langs de keten van radarposten in Groenland en Alaska. Na ziin bezoek in Wartiinrton zal prins Bernhard nog naar New York gaan Hii wordt op 9 juni weer in ons land verwacht. Van onze correspondent LONDEN Elf van de twaalf schilderijen en etsen die het vorige weekeinde uit een Londense kunst handel werden gestolen, zijn weer terecht. Zaterdagochtend in alle vroegte vonden rechercheurs van Scotland Yard de kunstwerken in een hokje van het bagagedepot in het station van de ondergrondse bij Leicester Square. Scotland Yard had een telefoontje van een onbekende man gekregen die meedeelde dat de gestolen schilderijen daar te vinden waren. De kunstwerken o.m. schilderijen en etsen van Re noir, Picasso en Matisse hebben een waarde van rond driehonderdduizend gulden. Van het twaalfde kunstwerk, een tekening van Degas die achtdui zend gulden waard is, ontbreekt nog elk spoor. De politie weet waar de schilderijen en etsen vorige week verborgen wer den gehouden: in een huis in Padding- ton, Londen. Rechercheurs zijn daar het gehele weekeinde bezig geweest met het zoeken naar vingerafdrukken. Men vermoedt dat achter deze diefstal een kunsthandelaar staat die ook meer weet van de reeks diefstallen van kost bare schilderijen in het zuiden van Frankrijk. Waarschijnlijk durfden de Londense dieven de kunstwerken niet langer bij zich te houden, nadat ze er niet in geslaagd waren ze snel het land uit te brengen. Hun bestemming was waarschijnlijk Zuid-Amerika. "V/TARY ROBERTS RINEHART •*-™- is een van de meest geliefde schrijfsters van detectiveverha len in Amerika. En terecht, want haar wijze van intrige-behande ling is een heel aparte, subtiel en geestig, waardoor de ingewik keldste situaties met enkele ge- dachtensprongen tot een schijn baar simpele oplossing worden gebracht. Ons nieuwe feuilleton dat van daag op pagina 2 begint HET MES DAT VERDWEEN is een boeiend voorbeeld van de knappe schrijftrant van mevrouw Rinehart. Een mes wordt ge vonden stekend uit de rug van een vrouw, voor de politie het in handen krijgt verdwijnt het weer, om opnieuw gevonden te worden stekend uit de rug van een andere vrouw. De politie krijgt het dan in handen, maar het verdwijnt weer, tot En fin, u kunt het hele spannende verhaal vinden, van vandaag af, op pagina 2. AMSTERDAM. „De beambten moe ten in verzet komen tegen de achteruit zetting, die zij regelmatig moeten on dergaan". Deze woorden kwamen uit de mond van de heer A. W. Jansen, voorzitter van de Nederlandse katho lieke bond van administratief, verkin kopend en verzekeringspersoneel „Sint Franciscus van Assisie", Verzet kan alleen baten wanneer de beambten zich sterk organiseren, zei de voorzitter. Hij betreurde het daarom juist dat velen in deze groep niet aan gesloten zijn bij een vakbond. De bond streeft er naar dat de werkgever de helft van de premie voor ziektekostenverzekering voor zijn reke ning neemt. Een dergelijke bepaling zou in de nieuwe collectieve arbeids overeenkomsten moeten worden opgeno men. Een salarisverhoging die ten gevolge heeft dat de loongrens voor de sociale verzekeringen overschreden wordt, moet hoger zijn dan de extra lasten die de werknemers dan te dragen krijgen. Nu komt het nog voor dat de vermeerdering van het salaris teniet wordt gedaan door de kosten van zelfverzekering. Het landingsgestel van een Fokker Friendship van de Philippijnse lucht vaartmaatschappij is zaterdag na een landing op het vliegveld van Zam- boanga doorgezakt Het toestel werd zwaar beschadigd. Twee passagiers wer den gewond. De «foomturbine-tanker Onoba die voor de Sbell zal gaan varen, is zater dag bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij aan de ODdrachtgever overgedragen. De Nederlandse vloot van de Koninklijke Shell groep is nu met meer dan een miljoen ton verdeeld over 39 tankers de grootste in Ne derland geworden. Als alle tankers van de Shell vol met benzine ziin. is dat voldoende om het Nederlandse auto park voor een jaar van brandstof te voorzien. Kolonel Pirneardie. voormalig nlaatsvevvangend chef-staf van de In donesische marine, is door een krijgs raad tot zes iaar gevangenisstraf ver oordeeld. Hii had in oktober 1958 staats geld tot een bedrag van veertien mil- ioen roepia verduisterd BERLIJN (Reuter) Zes Franse soldaten, die in een motorboot op de rivier de Havel voeren, ziin gisteren door de Oostduitse grenspolitie aange houden en gevangen gezet. De soldaten, allen in uniform, waren blijkbaar de Oostduitse grenslijn, die midden dooi de rivier loopt en door boeien is aan gegeven, gepasseerd. Van onze correspondent GORKUM. Voor de burgemeester en de drie wethouders van Gorkum ziet de toekomst er weer wat rooskleuriger uit. Enige weken geleden hadden zich donkere wolken boven hun hoofden samengepakt, toen de raad goedkeu ring weigerde aan het voorstel van B. en W. om een extra krediet uit te trekken voor het drukken van een brochure over de sanering van de oude binnenstad. De kosten daarvan waren ruim zesduizend gulden boven de begroting gegaan en daar voor een en ander al opdracht was verleend, zag het er naar uit, dat B. en W. zelf de extra kosten zouden moetén dra gen. GEEN WOORD In die vergadering zei burgemees ter mr. L. R. J. Ridder van Rappard: „Als u in een volgende bijeenkomst van de raad enige lege stoelen ach ter de tafel van het dagelijks bestuur van de stad ziet, dan zijn die van le den van B. en W„ die door uw be sluit in financiële moeilijkheden zijn geraakt'. In de raadsvergadering van zaterdagmorgen waren echter alle le den van het college van B. en W. aan wezig. Burgemeester Van Rappard die helemaal niet sprak over de ave rechtse uitwerking van zijn waar schuwing aan de bevolking van Gor kum, dat de stad onbestuurbaar zou kunnen geraken als in de raad de fractie van de P.v.d.A de meerder heid zou krijgen had een diepe studie gemaakt van de moeilijke si tuatie. Hij was daarbij tot de conclu sie gekomen, dat het oordeel over de vraag of de leden van het dagelijks bestuur van de stad persoonlijk voor de niet-goedgekeurde uitgaven aan sprakelijk gesteld zouden kunnen worden bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland berustte. INKEER Zover zal het echter met de Gor- kumse kwestie niet komen. In de ver gadering van zaterdagmorgen deed de fractie van de K.V.P. een voorstel om de zaak in der minne te schikken en het extra krediet alsnog beschik baar te stellen. Het recente bezoek van de commissaris van de Koningin aan Gorkum scheen de opposanten tot inkeer te hebben gebracht: de so cialistische fractie, die en bloc had tegengestemd, zei tegen de redactie van het ter tafel gebrachte voorstel nog bezwaren te hebben, maar in be ginsel met een en ander wel akkoord te kunnen gaan. In een volgende raadsvergadering zal de zaak uit de wereld worden ge holpen.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1