Ondanks koude weer: wandelen inKruiningen Opening betekende ambtsperiode Gedep. sluitstuk A. Schout VEERTIENDE KLEUTERSCHOOL IN SCHELDESTAD Op Tweede Pinksterdag de Zo weer Midget-golfbaan in Vlissingen Kat veroorzaakte aanrijding Afscheid bij het Zeeuwsch Dagblad Grond te duur in Aagtekerke UITBREIDINGSPLAN ZAL WORDEN GEWIJZIGD Velen lieten toch „afweten" I Zaterdag 2 juni 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 CHR. KLEUTERSCHOOL Z7V VLISSINGEN IN GEBRUIK Korte historie Plaatsing van meer praktisanten gewenst „Paarden willen ook wat" Juweeltje DISCUSSIE OVER AAN STELLEN SCHILDER IN RAAD AXEL Raad Koudekerke bijeen Winkelruit moest liet ontgelden Serooskerke (W.) kreeg tóch woningwetwoningen Huizenveiling Drukbezochte receptie van de heer J. Deij Clubconcours van E.G.H.Y. in Goes Ronde om Veerse Meer Regionale atletiek Gedeputeerde A. Schout opende gistermiddag in Vlissingen de nieu we chr. Koningin Emma-kleuter- schooi. terschool had mogen zijn die hij als laatste officiële daad had mogen ope nen. Hij zei dat hij in zijn ambtsperio de de opening van een kleine 86 scho len in het inspectiegebied van Middel burg alleen had meegemaakt. Over het inspectiegebied Goes spralc de heer Schout niet eens. Vele van deze gebouwen had hij zelf mogen openen. De heer F. G. Smit, wethouder van Vlissingen, bood namens het gemeen tebestuur zijn gelukwensen aan. Hij wees er op dat dit de veertiende kleu terschool was die Vlissingen teld-s en hij zei de activiteiten van het school bestuur zeer op prijs te stellen. De wethouder gaf nog een korte geschie denis die aan de opening van de school was voorafgegaan weer: In juni '57 werd grond beschikbaar gesteld, in september '58 ging de raad accoord met de bouw, in januari '6# volgde de urgentieverklaring en in december van dat jaar werd het werk aanbesteed. In de lange rij van sprekers be vonden zich o.m. de inspectrice van het kleuteronderwijs, mej. M. J. de Jonge en de voorzitter van de Centrale Kerkeraad der Vlissingse Hervormde Gemeen ten, ds. A. Th. Rothfusz, die het portret van Koningin Emma, waarnaar de school werd ge noemd, aanbood. Het hoofd van de Wilhelrninaschool, de heer Holthuis, zei het personeel van de kleuterschool, die hij lange tijd als naaste collega's had gehad, adieu en mocht van ds. Klooster man voor zijn goede gastheer kwaliteiten een geschenk in ont vangst nemen. Nadat ook de architect, de heer G. Tuinhof, het woord had gevoerd, dankte de hoofdleidster van de kleuter school, mej. B. C. Weststrate allen voor de belangstelling. Jaarverslag VTS VLISSINGEN. Voor de gemeente lijke UTS te Vlissingen is 1961 een be langrijk jaar geweest. Toen ging name lijk de eerste paal voor de industriehal de grond in, welke hal het nieuwe tehuis wordt voor de school. In juni was het hoogste punt bereikt van de hal. He laas was met het begin van de nieuwe cursus 19611962 het gebouw nog niet zover gevorderd dat hierin de lessen verzorgd konden worden. In verband met de toeneming van het aantal leerlingen moesten meer lokalen in gebruik komen. Hierin werd voorzien door het gehele gebouw in de Glacis- straat ter beschikking van de UTS te stellen. De praktijklessen die gege ven werden in de LTS te Vlissingen konden geen voortgang vinden daar de lokalen voor eigen gebruik nodig wa ren. De plaatsing van de praktisanten gaf geen moeilijkheden. Wel zou het wen selijk zijn dat meer werkgevers bereid gevonden werden praktisanten op te ne men. waardoor veranderen van stages gemakkelijker kan gebeuren wat de vorming ten goede komt. Het bedrijfs leven wordt steeds meer geconfronteerd met de praktisant afkomstig van de UTS. Natuurlijk zal zeker in Zee land nog een zoeken en tasten no dig zijn om bekend te raken met het eigene van de UTS-praktisant. De school werd op 31 december 1961 bezocht door 58 leerlingen. AAGTE KERKE. Verschillende raadsleden waren het op de vrirdag- avond gehouden raadsvergadering niet eens met het bedrag dat B. en W. had den uitgetrokken voor subsidie aan de jubileumfokveedagen. Het college wilde hiervoor twintig gul den uittrekken, namelijk tien voor het rundvee, vijf voor de schapen en vijf voor de geiten. ,,en de paarden dan, krijgen die helemaal niets", wilde de heer S. Visser Pzn. weten. „Ik dacht dat er van Aagtekerke nooit paarden op deze dag kwamen", aldus waar nemend burgemeester Melse. ,,ïk wil de puarden toch ook wel wat geven en vind het voorstel van het college aan de zuinige kant. Verder moet u dit niet gemeentelijk maar regionaal zien, zo zei de heer Visser tot de voortitter. Het raadslid stelde voor tien gulden te ge ven voor de okeien, tien voor paarden en de reeds uitgetrokken twintig gulden te verdelen over de rest. De raad ging hiermede akkoord. De regelingscom missie voor de fokveedagen krijgt dus van de gemeente Aagtekerke in totaal gveertig gulden. VLISSINGEN. De opening van de Clhr. Koningin Emma- kleuterschool in Vlissingen betekende voor het lid van Gedeputeerde Staten, de heer A. Schout, gistermiddag tevens het sluitstuk van zijn amibfcsperiode. Want de heer Schout neemt a.s. dinsdag afscheid van zijn functie als G.S.-lid. De heer Schout kreeg van het vijfjarige tweetal Joan Annemaat en Anton Kruisse de sleutel van de moderne tweeklassige school aan de Meindert Hobbemalaan aan geboden. Mevr. Schout mocht uit de handjes van de zesjarige Ankie de Regt een bos bloemen in ontvangst nemen, waarna haar echtge note de deur van de in een junizonnetje badende school opende.. Een rij met hoeden en vlaggen gewapende kleuters zorgden voor een muzikale omlijsting van het gebeuren. Hef grote gezelschap genodigden werd daarna in 't Anker door de voor zitter van de schoolvereniging, ds. F. S. Kloosterman, toegesproken. Hij bracht de heer Schout dank voor de opening en heette welkom onder meer leden van b. en w. en ge meenteraad van Vlissingen, de archi tect en vertegenwoordigers van de centrale kerkeraad van Hervormde Gemeenten in Vlissingen en zusteror ganisaties. Verder verwelkomde hij ook de inspectrice van het kleuteron derwijs tn Zeeland en het hoofd van de Koningin Wilhelmïnascihool waar de kleuterschool enige jaren een onderdak heeft gehad. De heer Schout zei daarna dat het hem zo prettig had getroffen dat zijn laatste officiële opening van een school een kleuterschool moest zijn in zijn eigen geliefde gemeente. Hij zei dat het kleuteronderwijs zijn bijzondere liefde gold omdat hij zelf jaren werk zaam was geweest in de opleiding van kleuterleidsters. De heer Schout weid de daarna nog op gezellige wijze uit over de schoonheid en de eenvoud van het kleuteronderwijs. Sprekende over de school zelf toon de de Gedeputeerde zich enthousiast. „Wat een prachtschool, wat een ju weeltje!" riep de heer Schout uit, AXEL. In de raadsvergadering van dinsdagavond is een discussie gevoerd over het al- of nieit aanstellen van een derde schilder in gemeentedienst. Dc heer E. M. Maas (K.V.P.) juichte dit voorstel van B. en W. ten zeerste toe achtte het een teken op weg naar ver betering van het woonklimaat. De heer J. J. van Bendegem (CHU) zou het aanstellen van een derde schilder liever uitstellen en was bang dat er in de win ter niet genoeg werk voor drie zou zijn. De burgemeester wees er op dat de praktijk uitwijst dat een derde schilder noodzakelijk is om economisch te kun nen werken. Het uitgangspunt is de wo ningen en andere gemeente-eigendom men goed te onderhouden. Het voorstel werd hierna aangenomen. De heer D. J. Oggel (S.G.P.) had vernomen dat enke le branches tegen het instellen van een koopavond op vrijdag zijn voor alle win. kels. Kappers en slagers zouden onder andere gaarne zien dat de verordening beperkende bepalingen zou inhouden. De heer v. d. Lee (gem. bel.) wees er op dat de winkeliers vrij zullen worden ge laten en dat het voorstel, dat werd aan- genomen, geen dwingende beperkin gen voorschrijft. Voorstellen tot het aankopen van grond t.w. percelen bouwland van de familie Noske, van mevrouw J. van Hoeve-van Hoeve en de heren J. van Hoeve en P. van Hoeve en grond van de Polder Noord-bij-Axel, werden aan vaard. Deze grond is noodzakelijk ter realisering van het uitbreidingsplan Noord-II en voor het industrieterrein Kleine Noordpolder. KOUDERERKE. De raad der ge meente Koudekerke komt op dinsdag 5 juni 's middags om half vijf bijeen. De agenda vermeldt o.m.: wijziging rege ling voor het ophalen van huisvuil; voorstel betreffende krotopruiming; voor stel betreffende aankoop van twee per celen grond, gelegen aan de Kerkhof- laan; bouw van zes woningwetwonin gen. „wat zullen de kleuters daar keurig worden ontvangen." Hij bood zijn gelukwensen ook aan de gemeente raad aan die altijd zonder moeite had kunnen beslissen over de bouw van nieuwe scholen in de groeiende wijken van Vlissingen. Nogmaals toonde de heer Schout zich verheugd dat het juist een kleu- VLISSINGEN. Aan de Van Woel- derenlaan in Vlissingen is een fraaie midget-golfbaan met achttien holes aangelegd. De totale oppervlakte van Vlissingens nieuwste toeristische trek pleister bedraagt 2200 m2. Men kan zes slagen per baan maken en op el ke baan kunnen zes deelnemerp (.deel neemsters) toegelaten worden. De baan is gistermiddag door wethouder Ch. J. Gillissen Verschage officieel geopend. De wethouder gaf daarna de afslag en speelde het spel „rond". De nieuwe baan is eigendom van de heer J. A. de Nij-s uit Cadzand, die be gin juli in Domburg bij hotel Zonneduin een soortgelijke baan voor het publiek zal openstellen. Met zijn zoon heeft hij de Vlissingse baan gebouwd. Het ma teriaal werd aangevoerd uit Knokke. Het gemeentebestuur van Vlissingen verleende aan de aanleg van de baan al le medewerking. Goedkeuring van Ge deputeerde Staten kwam zeer spoedig binnen. Tijdens een bijeenkomst na afloop in Britannia werd meegedeeld dat volgend jaar in Vlissingen vlak naast de midget-golfbaan gestart zal worden met rolcurling. Ook in De Caisson bij Kapelle zal een rolcurlingbaan komen HULST. Een gebroken rechter el- laboog liep de fietser C. H. uit Hulst op toen hij woensda-g tegen een plotse ling stoppende brommer opreed. De re den van het onverwachte stilhouden was een overstekende kat. De l-icht ge wonde fietser werd ter plaatse -behan deld. TERNEUZEN. Op het kruispunt Blokken - Zandstraat reed gistermiddag de bromfietser C. G. R. uit Nieuwer- kerik toen hij uit meest wijken voor twee voor hem rijdende bromfietsers, de stoep op en viel met een schouder door de winkelruit van een kruideniers zaak. Zijn lichte verwondingen werden ter plaatse 'behandeld. Een uur later werd- in de Noordstraat de op het trottoir lopende voetganger J. R. uit Brugge aangereden door een Volkswagen, bestuurd door L. H. M. uit Breskenis, die in de verboden rij richting reed. Ook bij werd ter plaatse behandeld. MIDDELBURG. Op 11 juni a.s. (tweede pinksterdag) zal voor de acht ste achtereenvolgende maal de door de M.A.C, Scheldegouwen georganiseer de „Zonneveldrit" worden gehouden. Niet alleen de deelnemers aan deze rit (brommers, automobilisten, motor- en scooterberijders) zullen richting Oostka- pelle gaan want evenals vorig jaar houdt ook „Medioburgum" op dezelf de dag en met dezelfde finishplaats een wandeltocht. Beide evenementen vin den plaats in het kader van de actie „Sport steunt Zonneveld" en de totale opbrengst komt dan ook geheel ten goe de aan de verpleegde kinderen in de In richtingen „Zonneveld" te Oostkapelle, „Ipemoo -d", eveneens te Oostkapelle en de groep minder begaafden in „Kinder- zorg" te Middelburg. Zoals bekend werd vorig jaar een proef genomen om het verblijf aan de finish wat aantrekkelijker te maken. Dankzij de belangeloze medewerking van de Stichting d'Oprechte Amateur af deling Zeeland is dat toen een groot suc ces geworden en de organisatoren heb ben ook nu weer een beroep op deze Stichting gedaan. Omdat van de zij de van d'Oprechte Amateur weer volle medewerking werd toegezegd zal er vanaf half twee tot omstreeks half vijf een non-stop amusementsprogramma worden geboden op een vlak in de buurt van Zonneveld liggend terrein dat daar voor uitstekend geschikt is gebleken. Van de vele amateurs die daar hun beste beentje gaan voorzetten noemen wij o.m. Anneke Leemeyer, Nel Verhage en Gerda de Ridder, The Swing Brothers de Veco's, Joop and his Rockets, Ge rard Kramer, The dreaiming sisters, San- ny Brand, Ad Kil, Ditje Iversen, De Tempo's, The music girls, de jeugdac- cordeonclub uit Borssele o.l.v. Riet v. Weele en vanzelfsprekend de vaste me dewerkers van Sport steunt Zonneveld, Ad en Marijke Priester met hun Ricar- do's. Er zal dus „voor elck wat wils' zijn. De toegang tot het ontspannings terrein is vrij voor iedereen, dus zowel voor deelnemers als niet deelnemers aan de Zonneveldrit of wandeltocht. Onnodig te zeggen, dat ook weer de bekende verloting zal plaats vinden, waarvoor ditmaal ongeveer 1750 prijzen en prijsjes' beschikbaar zijn gesteld Hoofdprijs is een slaapkamerameuble ment. De deelnemers aan de ..Zonneveldrit" ontvangen een fraai uitgevoerde pla quette. de wandelaars een voor deze wandeltocht ontworpen medaille en even tueel een groepsprijs. Reeds in de morgenuren zal op de pa viljoens door de Ricardo's de stemming er wat worden ingebracht terwijl 's mid dags ook de diverse amateurs daar een nummertje ten beste zullen geven. Me de door een tractatie aan de patiëntjes zorgt het comié „Sport steunt Zonne veld" ervoor dat deze Zonneveldrit te vens een Zonneveldfeest voor de ver pleegden betekent. Zoals gezegd is deelname aan de Zon neveldrit mogelijk voor brommers, auto mobilisten. motor- en scooterrijders. Het is een zuiver toeristische tocht en men is dus absoluut niet aan snelheid gebonden. De wandeltocht van Medio burgum heeft „Zonneveld" te Oostka pelle als start- en finishplaats. De start van de 25 km is op 10.30 gesteld. Om 11 uur volgt de 15 km terwijl de jongste tippelaars voor de 10 km om half twaalf van start gaan. Hoewel.de wan- delaarsgroep „Maartse viooltjes" uit Kloosterzande verhinderd is deel te ne men maakte men toch het sympathieke gebaar om 7,50 aan de organisatoren over te maken ten bate van het goede doel. Inschrijvingen zowel voor de rit als de wandeltocht kunnen ook op de tweede pinksterdag op „Zonneveld" ge- MIDDELBURG. Van de heer M. F. Moens werd in een- gistermiddag in Middelburg gehouden besloten samen komst van het gehele personeel van het Zeeuws Daglblad afscheid genomen. De directeur de heer Jac. de Smit, sprak de wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd vertrekkende heer Moens en zijn echtgenote toe. De heer Moens kwam in 1948 in dienstbetrekking bij ons blad en viel de twijfelachtige eer te beurt de eerste en de laatste acquisiteur te zijn van het advertentie blad Noord en Zuid te Goes. Na opheffing van het blaadje werd de heer Moens te werk gesteld in de bui tendienst van het Z.D., waarbij hij de moeilijke taak van de abonnementen werving op zich nam. Op 1 maart 1961 werd de heer Moens concierge bij het nieuwe hoofdkantoor in Middelburg. Hij zal na zijirpensïonering nog wel enkele dagen, in de maand bij ons blad werk zaamheden verrichten. De heer De Smit deed zijn prijzende woorden vergezeld gaan van een enve loppe met inhoud en bood, eveneens na mens de vennootschap, mevr. Moens bloemen- aan. Namens het personeel sprak de ad ministrateur, de heer B. P. Davidse, de scheidende toe, In de vorm van een tweede enveloppe werd de waardering van de collega's van de heer Moens uit gedrukt, SEROOSKERKE (W.). Als een wel- ko-me verrassing voor de raadsleden van Serooskerke (W.) kwam in een gis termorgen gehouden vergadering de mededeling van voorzitter A. de Kam dat de gemeente toch twee woningwet woningen heeft toegewezen gekregen. Serooskerke heeft uit de pot 1963 eerst geen toewijzingen gekregen. De raad machtigde B. en W. tot de houw over te gaan. Voor de aanvang der vergade ring was reeds een aanbesteding gehou den, waarvan de uitslag luidde: 1. Fa. Van Doorn met 37.800, 3. Gebr. Job- se met 38.854. Met de aankoop van diverse percelen in de gemeente, pais-sende in de realisa tie van het -uitbreidingsplan ging de raad ime-t genoegen accoord vooral met het ooig op toet onverwachte douceurtje der woningwetwoningen. Een voorstel voor toet verlenen van 200 -subsidie per jaar aan de plaatse lijke afdeling v.an de Chr. Film-acitie werd ime-t de stem van de heer J. de Visser (SGP) te-gen aanvaard. De heer P. J. Abrahamse (AR) vond het -suib- sidielbedrag wat aan de lage kant ge zien het tekort van de afdeling. De heer L. Jomgepier (AR) wees op de ho ge huur der te vertonen films. De heer >e Visser wa-s tegen het voorstel om dat hij aannam, dat in deze welvaarts- tijd hogere entreeprijzen konden worden betaald. De voorzitter wees er op dat het in deze sle-öhts een aanivangss-ubsidie be- trof. Elk jaar kon dit eventueel wor den verhoogd. Het -gaat niet o-m het bedra-g maar o-m de wil tot medewer ken van bet gemeentelbestuiur, aldus de voorzitter. AAGTEKERKE. De gemeenteraad die vrijdagavond onder voorzitterschap van waarnemend burgemeester J. Mel se vergaderde heeft besloten het uit breidingsplan oost te wijzigen. In de toelichting op het voorstel deelde het college van B. en W. mee dat door Ged. Staten de els Is gesteld dat een exploltatleoverzicht moet worden over legd voor het bouwrijp maken van de gronden van dit plan. De dienst voor bouw- en woningtoe zicht op Walcheren heeft dit overzicht ■opgemaakt en hieruit blijkt dat de uit gifteprijs op 25 guld-en per vierkante m-eter z-ou kom-e-n. I-n dit bedrag is d-an ook de sanering van gebouwen opgeno men. Het college deelt mee al gerui me tijd .geleden tot de conclusie te zijn gekomen dat het plan zou moeten wor den gewijzigd. D-e directeur van d-e dienst bouw- en woningtoezicht heeft nu twee mogelijkheden genoemd om het plan te wijzigen. De eerste is de projecteerde straat aanleggen zoals -op het goedgekeurde plan" is -aangegeven, zonder sanering van opstallen. Een twee de mogelijkheid is het plan te vergroten door deze straat zo te leggen,, dat ze uitkomt tussen de panden Rijsoordse- laan 3 en 5. Wanneer deze mogelijkheid wordt benut zou de uitgifteprijs belang rijk lager worden. Het college van B en W. zal zich nog beraden w-at de beste oplos-sing is. De heer Melse noemde de uitgifte prijs -zoals die nu is gepland een on mogelijke zaak voor de gemeente Aag tekerke. Du heer Moens wilde weten of al bekend is wat straks de uitgifteprijs zal zjjn. De heer S. de Visser Pzn, be toogde dat tien jaar geleden ook al be kend was dat deze grond niet te duur zou komen. Hij meende dat het belej was geweest de grond niet te kopen. De heer S. Verhage vroeg wanneer er nu uiteindelijk eens bouwgrond beschik baar -komt. De gemeentesecretaris, d-e heer K. Dekker, antwoordde hierop dat de mogelijkheid bestaat vooruitlopend op d-eze wijziging in het pl-an een bouwver gunning -a-an te vragen krachtens arti kel 20 van d-e W-ederopbouwweit. Hierna be-sl-oot d-e raad tot wijziging v-ari het pl-an. De gemeente Aagtekerke zal de dienst v-ain bouw- en woningtoezicht op Walche ren berichten d-a-t zij akkoord gaat m-eit een verhoging van het bedrag per em mer voor het ophalen van het huisvuil. De exploitatie hiervan is gemeenschap pelijk geregeld en in handen van een particulier. Het blijkt dat -de auto die men nu in dienst heeft overbezet is. Mogelijk kan een tweede kleinere auto wond-en aangeschaft. tot vierhonderd gulden. In verband met het grote tekort beeft de eigenaar besloten het badhuis te -sluiten. De heer Melse zei dat de inwoners nu op een and-ere manier zullen moeten -baden. Tijdens de rondvraag bracht de heer Visser Pzn. de wat hij noemde „duiven- plaag" in de gemeente onder de aan dacht van het college van B. en W. Hij vroeg of het wel bekend is dat er een tijdelijk ophokverbod is en of hier wel de hand aan w-ordt gehouden. De heer Ver hage wilde w-eten wanneer het slacht huis klaa-r zal zijn. Het is wel de be doeling de verbouwing -klaar te hebben voordat men in Domburg het slachthuis gaat verbouwen. MIDDELBURG. Notaris J. A. Jan- se de Jonge te Middelburg heeft in het Notarishuis publiek verkocht: het heren huis Noordbolwerk 7 aan de heer G. Valk te Middelburg voor 48.500; het pakhuis met bovenwoning Lange Geere 61-63 aan de heer A. S. Roth te Sint het huis met erf - =- .Laurens voor 9.500; schieden. Voordien aan de bekende adres I Schuttershofstraat 6 aan de heer M. C. sen, Witlox te Vlissingen voor 5.900. Tweede auto Nu ook d-e gemeenten Oostkapelle en Vrouwenpolder een verzoek hebben in gediend om te mogen aansluiten bij de gemeenschappelijke ophaaldienst kan m-et een kleine verhoging een tweede auto worden aangeschaft. Deze heeft -ook h-et voordeel dat d-e particuliere ex ploitant zijn- personeel dan evenals an d-ere bedrijv-en -een vrije zaterdag kan -geven. De verhoging bedraagt, 55 cent per emmer en wordt hiermee gebracht op 11. V-oor de eerste emmer, de tweede en volgende -emmers kosten zestig procent van dit bedrag terwijl voor het ophalen van emmers bij kampeerterreinen 9 per emmer verschuldigd is. De raad kon zich hiermee verenigen. Uit een begrotingswijziging voor het dienstjaar 1962 bleek dat de vloer van het verenigingsgebouw erg slecht is. B. en W. hebben voor herstel van de vloer of eventueel het leggen van een nieuwe betonvloer 2500 uitgetrokken. De subsidie voor exploitatie van het 'badhuis werd verhoogd van driehonderd 45 jaar bij bet onderwijs j SOUBURG. De receptie, die de heer J. Deij gisteravond in Rehoboth heeft gegeven tor gelegenheid v-an het feit da-t hij 45 jaar bij het onderwijs was werd druk bezocht. Velen kw-amen gelukwensen aanbieden, o.m. de loco-burgemeester de heer M. A. v. d. Putte, gemeentesecretaris J. J. van Ginkel, de Ned. Hervormde predi kant, ds. A. J. van Duyne en vele oud-leeringen. N-amems het hoofdbestuur richtte de heer W. Sinke, voorzitter, een dankwoord to-t d-e h-eer Deij, waar in hij zijn verdiensten voor het onder wijs prees. Namen-s het bestuur en de onderwijzers werd hem een radiotoe stel aangeboden. Er waren schriftelijke gelukwensen van oud-burgemeester Ste- merding en de inspecteur van het on derwijs. De heer Deij is, voordat hij naar Sou burg kwam, eerst onderwijzer geweest te Hoek, Oud-dorp, Spui, Goes, en en kele jaren hoofd in Krabbendijke. Op 1 juni 1928»kwam hij als hoofdonderwijzer op de Mamixschool. Deze school verliet hij in 1940 om hoofd te worden op de Juliana-school. De heer Deij is ook 12 j-a-a-r voorzitter v.an de zondagsschool, 30 jaar voorzitter van d-e c.h. kiesvereni ging en 15 jaar van d-e -statenki-eskring en enkele jaren bestuurslid van de kam-erbring Middelburg geweest. Deze functie-s moes-t hij opgeven omdat de -school hem geheel -opeiste. GOES. De Eerste Goese Hengel sportvereniging heeft op Hemelvaarts dag een clubconcours gehouden in het Katse Gat, direct ten oosten van de nieuwe dam door de Zandkreek. Niet minder dan 131 leden van d-e E.G.H.V. namen aan het concours deel. In totaal werd 12.753 vis gevangen, waarbij de ondermaatste vis niet werd inbegrepen. De uitslag, tevens de stand van de competitie om -de beker, lu'idt als volgt; 1, G. Zweedijk 800 pt, 2. N. C. Schou- wenaar 540, 3. A. Allewijn 533 4. mevr. Ossewaarde-Oostdijk 510 5. E. Loomans, 465, 6. L, de Pree 460, 7. Tilroe 425, 3. A. Leys 425, 9. W. Visser, 10. Chr. van Schoonacker, 11. A. van Sabben, 12. A. op den Brouw. GOES Bij de foto van het ver haal over de gemeenteraadsverkiezin gen in Goes is het onderschrift weg gevallen. Men zou de indruk kunnen krijgen, dat de foto een portret van de heer C, W. Vervest zou kunnen zijn. Teneinde deze indruk weg te ne men delen wij mee. dat onder de foto dient te staan: A. Maljaars, S. G. P-- raadslid. MIDDELBURG. Op Hemelvaarts dag heeft de M.A.C. „De Meeuwen" een ronde om het Veerse Meer georga niseerd voor auto's, motoren en brom fietsen. De start vond plaats aan de Loska- de te Middelburg. De finish was bij de „Zwaan" in Souburg. Deelnemers wa ren er zelfs uit Gent, Naaldwijk en En schede. Het grootste aantal deelnemers was van de „Zingende Bougie" te Drie wegen. Er werd een gemiddelde snel-heid ge maakt van 36 km per uur voor auto's en motoren en van 24 km per uur voor bromfietsen. De uitslag voor auto's luidde als volgt: 1. M. C. Duinhouwer, Kapelle, 4 strafpunten, 2. L. A. Smit, Kloetinge, 5 pt. 3. H. Dekker, Drie wegen, 6 pt. Voor motoren: 1. P. Slnke, Serooskerke 3 pt. 2. B. A. Weststrate, Kattendij-ke 13 pt. 3. G. Taal, Middel-burg. 15 pt. Voor bromfietsen: 1. C. Adriaanse. Seroos kerke 9 pt. 2. P. J. Kodde, Nieuwland 11 pt 3. L. de Vlieger, Middelburg 29 pt. KRUININGEN. De koude wind trotserend traden weer een groot aantal wandelaars aan de start van de Luctor-et-Emergo- wandeltochten die traditiegetrouw op Hemelvaartsdag te Kruiningen werden gehouden. De weersvoor spelling was er de oorzaak van dat enkele honderden verstek lieten gaan en reeds in de morgenuren telefonisch lieten „afweten". Niet temin verschenen er deze tiende Luctor-et-Emergo-wandeltochten toch 1672 deelnemers voor de af standen 5-10-15-20-25 en 35 km. Reeds om elf uur vertrokken de eerste wandelaars. De voorzitter van de w.s.v. „Kruiningen", de heer J. van de Parel, 'gaf het vertreksein aan ongeveer 180 wandelaars, die 35 km wandelden. Onder hen bevonden zich een aantal wandel sportliefhebbers uit Brugge (België), alsmede een drietal Duitse militairen, die reeds om drie uur in de morgen vanuit Münster waren vertrokken om tijdig in Kruiningen aanwezig té zijn. Het was half één, toen burgemeester A. Schipper het sein gaf aan alle andere wandelaars (ca. 1500). Als een kleurig lint trokken de diverse groepen door het dorp, voorafgegaan door de Kon. harmonie „EMM" van Kruiningen en vervolgens afgewisseld met een muziek korps van de Lua uft Ossendrecht, en de drumbands van „Achilles" uit Mid delburg en Full Speed uit Scherpenisse. In de voormiddag hield de organi serende vereniging een vlaggeparade op de Markt met medewerking van EMM. In de namiddag trad op de markt een accordeonorkest op: „Apollo's vrienden" uit Bergen op Zoom. Ook 's avonds con certeerde dit ohkest, doch als gevolg van de kou vond dit concert in het dorpshuis plaats. Het -tamboer- en pijperkorps „Achilles" gaf een demonstratie op de Markt, terwijl het Luakorps ten slotte een taptoe verzorgde, waarvoor grote belang stelling bestond. De uitreiking van de prijzen geschied de door burgemeester Schipper. Op de 33 km was slechts één groep, t.w. de W.S.V. VLISSINGEN. Op de sintelbaan aan de Van Baskenburgseweg in Vlis singen wordt vanmiddag (zaterdag) om drie uur een regionale atletiekwed strijd gehouden, onder auspiciën van het district Zeeland van de KNAU. Het pro gramma ziet er als volgt uit: meisjes d en c: 60 m verspringen, meisjes b; 80 m, kogel, discus, 4 maal 60 m. kam pioen van Zeeland, meisjes a: 100 m, verspringen, 4 maal 80 m. kampioen van Zeeland, da-mes: 100 m hoogsprin gen, verspringen, kogel, 4 maal 100 m. kampioen van Zeeland, jongens d: 50 m, hoogspringen, jongens c: 60 m, 600 m, discus, jongens b: 100 m, 1500 m, dis cus, 4 maal 300 m. kampioen van Zee land, jongens a: 100 m, 1500 m, hoog springen, heren: 100 m, 400 m, 1500 m, kogel, hoogspringen, discus, hinkstap- sprong, Olympische estafette. VOETBAL Seriewedstrij den in Rilland-Bath RILLAND-BATH. Op Hemelvaarts dag werden onder grote belangstelling op het sportveld seriewed-strijden gehou den. Rillandia won de beker door in de FINALE Dosko 1 te verlaan met 42. De uitslagen waren: Rillandia 1 R.K.F.C. 1, 42, Krabbendijke 1Dos ko 1, 14, verliezersronde: Krabendij- ke—R.K.F.C. 02, winnaarsronde: Dos ko 1Rillandia 1, 24. Eindstand: 1. Rillandia 1», 2. Dosko 1, 3. R.K.F.C. 1, 4. Krabbendijke 1. „Prinses Marijke" uit Barendrecht, die 660 punten en daarmeae de eerste prijs verwierf. Op de 25 km waren vier groepen. Ie prijs W.S.V. „Er op uit", Sprang-Capelle, 691 put. (medaille H.M. Koningin); 2e prijs W.S.V. „Emma", Axel, 635 pnt.; 3e prijs „Liberty", Vlaai-dingen, 622 pnt.; 4e prijs W.S.V. „Er op uit", Spran-g-Capelle, 610 pnt. Op 15 km waren 22 groepen. Ie prijs: wsv „Eendracht", Dordrecht, 653 p. (be- „Aohilles", Middelburg, 638 p; 3e prijs; ker gemeentebestuur Kruin); 2e prijs: wsv „Emma-meisjes", Axel, 629 p; 4e prijs: „Jong Excelsior", Goes, 625 p; 5e prijs: wsv „Steeds Voorwaarts", Breda, 619 pt; 6e prijs: wsv „Liberty-meisjes", Vlaardingen, 603 p. Op de 10 km waren er 22 groepen: le prijs: wsv „Er op uit", Sprang-Capelle, 737 p. (medaille comm. der Koningin); 2e prijs: wsv „Emma-meisjes", Axel, 729 p; 3e prijs: „Maartse Viooltjes", Kloos terzande, 706 p; 4e prijs: „Aehilles", Vlis singen, 705,5 p;5e prijs: „Astrow", Sou burg, 690 p; 6e prijs: „Veldo", Middel burg, 686 p. Op de vijf km. waren 7 groepen, le prijs: „Astrow", Souburg, 684 p; 2e prijs: wsv „Emma", Axel, 676 pit.; 3e prijs: O.L. Schoo-l 2, Kruiningen, 630 De P.V. „O.W.T.B." in Kapelle nam deel aan een wedvlucht vanuit St. Denis. De uitslag was: 1 5 J. C. Nijsse; 2 9 A. van Driel-Heystek; 3 Jac. Schrier, 4 P. I. Butler; 6 8 10 J L. de Jager; 7 B. Ridderhof. VEIDTNG MIDDELBURG, 1 juni. Aard appelen: nieuwe aardappelen grote 1.29—1.36, drieling 1.30—1.31, kriel 75—1.10. Fruit: aardbeien I per -doosje 7699, II 63—8B. Groenten: asperges 1.19—2.97, rabarber 8— 13, sla 1 17—30, II 9—26, C 5—16. bloemkool 4 per kist 1.04—1.57, 6 77—1.44. 8 45—94, 10 29—52, 12 30—37, waspeen 99—1.03, poste lein 6778, radijs -10—17, spinazie I 46—57, ■II 34—48, prei 85—98, andijvie 61—83, kroten bos 4298. komkommers 60-75 5054, 50-60 43. 40-50 33—45, 35-40 23—38 30-35 26—31, krom 64—66. bospeen 71—94, spitskool 86—88. TERNEUZEN. 1 juni. Per 100 stuks in centen: Sla 18.40—30 2 14—18.90 per stuit centen: Sla 18.40—30 2 14—18.90. Per stuk in centen: bloemkool bl l.lo, afw. 3859; groene komkommers b2 29—32; witte komkommers b50 c 41—42; per bos in centen: selderij 26—36., peen 2 81—83., kroten 2 56., per kg in centen: spitskool 67., peulen 5.- savooyekool 2 61—72.. rabarber 2 .15—<17 spinazie 2 43—57., tomaten a 1,31—1,32., d 4-311.33., c 1.23., cc 86., asperges bi 3 3.26: b2 2.75—3.14; c2 3 afw. 2.38. gr. kom kommers 25 GOES, 1 juni Groenten: per stuk: bloem kool AI 103, All 112, BI 78—86. Cl 52, CII 42 afw. 30—80, stek 12—48: kropsla I 1823 II 14—17, Cl 12—17. Per bos: radijs II 14—17- selderij 15—19: sjalotten 11—13 Per kg- spi nazie I 56—63, II 32—42; rabarber I 14—17- lamsoren 60—66; zeekraal 150—169; aardan- pelen 33—38. Per doos: aardbeien extra 96 112. I 88—101, II 56—73. afw. 35—44. De heer P. Schrijver te Kloetinge voerde een rabarberstengel aan met een gewicht van "i kg en een biaddoorsnede van 114 cm Ko- Per werd de heer J. L. Trimpe te Goes 'voor BERGEN OP ZOOM, 1 juli. aa ex- tra 3.20, aa 1 2.90, a extra 3.15, a 1 3, b extra 3.05, b 1 2.90, c extra 2 60 c 1 2.45, d 1 1,90, e 1 1.10, e 2 1.25, f 1 2.75, stek 1.40, aanvoer 22500 kg. BERGEN OP ZOOM, 1 juni. Pos telein 7485, sla 1631. bospeen 4481 waspeen 101, bloemkool 41^162. spina zie 1146. rabarber 12—18. radijs 1014 —17%, komkommers 23—50, spitskool 29—33, savooiekool 20—26. sperciebo- nen 3.604.10, snijbonen 2—3.60, toma ten 1.201.59, aardbeien 1.404.49. VISMIJN COLTJN9PLAAT, 1 juni. -Exportgarnalen 1427 kg 3.05—3.25, schar 76. -bot 398. wijting 7, tong 225, rog 15, paling 36, griet 3. visie ver 2, ongesorteerde vis 37 kg

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5