Moorden gestaakt - eerste overleg met arabieren @£t?M3*/ Politie ontmaskert hondenhandel met valse stambomen Ontspanning door bevel van leiding O.A.S. BAAYENS BOSSCHE HOF SPREEKT MARCEL SMEETS VRIJ De Bilt: Koud Hildebrand-monument eindelijk onthuld r MAISON VAN WESTEN BEVAHUIS mMzf oudl SCHRIJVERS' De Moffen STOFFEN* DE MUYNCK PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Oproep Vergadering Ontspanning Nieuwe baan voor Van der Putten Soekarno's vrouw in Moskou TEKORT VAN DE BRANDARIS 25 MILJOEN Nieuwe haring voor Koningin en Prinses Verwarring over Nieuw-Guinea neemt weer toe VIER TILBURGERS GEARRESTEERD gezonde groente fraaie bloemen NACHTVORST TROF AUGURKENTELERS Prof. BRONNER: IK DRAAG HET OP AAN JEUGD VAN HAARLEM Alleen boete die wegvalt tegen voorarrest Turkse straaljager ontploft Fris weekeinde HET WEER OVERAL J Directeur. J ACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs- 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuren, Nieuwstraat 40. Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeenwsch Dagblad 17e JAARGANG No. 5068 Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1,— Zaterdag 2 juni 1962 BESTAND IN ALGIERS Van onze correspondent PARIJS. De commando's van de O.A.S. in de Algierse wijk Bab el Oued, de meest gevreesde moordenaars van het geheime leger, hebben van de leiding van de geheime organisatie op dracht gekregen zich tot nader order van bloedvergieten te onthouden. Tot gisteravond toe hebben zij zich aan dat bevel gehouden. In 48 uur is er aan arabische zijde in Algiers geen slachtoffer meer gevallen. Er is sprake van een soort wapenstilstand die zal gelden zolang er in het ge heim besprekingen worden gevoerd tussen Europese leiders en arabische over samenwer king in de toekomst. Het bestand geldt alleen voor de stad Algiers. In Oran gaan de aanslagen en moordpartijen in het oude tempo door. Over het algemeen is er in Algiers een ongekende mate van ontspanning voel baar. Met hoop in het hart ziet de gehele bevolking de toekomst tegemoet. Men mag zeggen dat voor het ogen blik d egematigde elementen in de O.A.S. het hebben gewonnen van de onverzoenlijke. Als gevolg daarvan lijn er van hoog tot laag contacten tot itand gekomen met arabische leiders. Men praat over de mogelijkheid om tot samenwerking te komen tussen Euro peanen en arabieren na het referen dum dat de Algerijnen hun zelfstandig heid zal brengen. De F.L.N. en de O.A.S. die gezien hun verleden en ontwikkeling onmo gelijk met elkaar aan één tafel kunnen gaan zitten, hebben voor deze bespre kingen een of meer vertrouwenslieden gevonden. Voor de F.L.N. zetelden die in het voorlopig* bestuursorgaan; de vertegenwoordigers van de O.A.S. komen uit de algemene bond van vak verenigingen, die eergisteren een op roep tot de arabische leiders richtte om tot overleg te komen. Het antwoord op die oproep kwam van de Europese vertegenwoordiger in het voorlopige bestuursorgaan, de heer Roth, zelf een Europeaan in Al gerije geboren, die de Europeanen op riep om eindelijk eens met elkaar de overeenkomsten van Evian te gaan be studeren. Daarna zou het voorlopige bestuurs orgaan bereid zijn om vertegenwoor digers uit hun midden op Rocher-Noir te ontvangen en met hen een prak tische oplossing te bespreken. Roth ontving reeds gisterochtend de secretaris-generaal van de algemene bond van vakverenigingen, die na een onderhoud van anderhalf uur bijzon der tevreden naar Algiers terugkeerde. Tegelijkertijd vergaderden ongeveer tweehonderd Europese liberalen althans Europeanen, die zich voor liberalen uitgaven met de F.L.N. in een bioscoopzaal in de stadswijk Bel- court te Algiers. De uitnodiging voor deze bijeenkomst was gedurende en kele dagen van mond tot oor door gegeven en de geconvoceerden be gaven zich langs slinkse wegen om de commando's van de O.A.S. te ont lopen naar de bioscoopzaal, die be waakt werd door een compagnie van de territoriale politietroepen. Voor de F.L.N. waren onder meer aanwezig kapitein Si Ali, een van de vijf leiders van de autonome zone Al giers. twee burgerleiders van de F.L.N. en verder enkele arabieren, die geen lid waren van de F.L.N. Van beide zij den werd de verzekering gegeven, dat de overeenkomst van Evian als basis zou dienen voor een hechte samenwer king tussen Fransen en arabieren, evenals tussen Frankrijk en Algerije. Na het aannemen van een motie van de zelfde strekking nodigde Si Ali alle Europeanen uit om zo vaak het hun beliefde de arabische wijken te bezoe ken waar zij dezelfde hartelijke ont vangst zouden vinden als voor de oor log en waar zij vrij en in alle veilig heid zouden kunnen rondwandelen. Deze vergadering viel samen met een informatief bezoek van de heer Cheva lier, oud-burgemeester van Algiers, aan de voorzitter van het voorlopig be stuursorgaan te Rocher-Noir. Hij kwam uit naam van een groot aantal Alge rijnse intellectuelen en notabelen. Al deze contacten die zich trou wens eveneens op het platteland en in de kleinere steden hebben gemani festeerd en vaak op zeer hartelijke wij ze hebben in Algiers grote ontspan ning veroorzaakt. De stad gonst van geruchten volgens welke de arabische werklieden maan dag hun werk in de Europese wijken weer zouden hervatten en dat hun vei ligheid door de O.A.S. gegarandeerd zou worden. Ook zouden er onderhandelingen gaande zijn om de „generaals" en „ko lonels" een vrij vertrek uit Algerije te garanderen. Dit laatste gerucht is onge twijfeld de hardste slag die de O.A.S. ooit ondervonden heeft. Het duidelijkste teken van ontspan ning is evenwel, dat het aantal aanmel dingen voor een overtocht naar Frank rijk sinds donderdag sterk is terugge lopen. (Ingezonden mededeling DE SPECIAALZAAK VOOR UW BRIL Het aantal doden van de busramp in Indië op Hemelvaartsdag is met twee gestegen tot 71. De chauffeur, de con ducteur en de eigenaar van de bus zijn gearresteerd omdat er in de bus ne gentig menisen werden vervoerd terwijl T maar 45 in mochten. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM. Sehipl. 1 krijgt een wereldprimeur: een rechtstreekse bootvc binding van do luchthaven naar de stad. Dwars door het Hollandse water land en oud Amsterdam zullen toeristen, die per vliegtuig arrive ren, in een klem uur naar het centrum kunnen varen. De boot- dienst, die drie maal per dag naar de stad vaart en twee maal in omgekeerde richting, stopt bij zes hotels: Apollo, Amstel, Hil ton, L'Europe, Doelen en Carlton. V.V.V. Amsterdam heeft het ini tiatief genomen tot deze unieke toeristische attractie. Statiesloep Het vaarschema is gecoördi neerd met de transatlantische vluchten van K.LM. en Paname- rican, die dagelijks met straal- toestellen non-stop op Amerika vliegen. Er wordt gevaren met een rondvaartboot voor veertig passagiers, en een voormalige staatsiesloep van de ,,Karel Door man", een snel motor jachtje dat plaats biedt aan negen personen. De schepen volgen een aantrek kelijke route: Ringvaart, Amster damse Bos, Nieuwe Meer, Olym pisch stadion, Stadionkade, Noor- der-Amstelkanaal Amstel, Munt. Even snel Je bootlijn word. ongeveer even snel als de wegverbinding. Luchtreizigers die per bus naar d stad gaan, worden namelijk afgezet aan het busstation van de K.L.M. op het Museumplein. V ndaar moeten ze dan nog per taxi naar hun hotel. Dat kost bij elkaar ook ongeveer een uur. Op de piek-uren kan het door ver keersopstoppingen wel eens lan ger worden. In dat geval zijn de bootpassagiers zelfs eerder op hun bestemming. De nieuwe bootverbinding wordt geëxploiteerd door de be trokken hotels en luchtvaartmaat schappijen, de luchthaven Schip hol en de rondvaartrederij Kooy, onder auspiciën van V.V.V. Op het ogenblik wordt er proefgeva- ren; half juli krijgt de b -tdienst officieel zijn beslag. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM, De heer F. H. van der Putten, de door minister Vis ser ontslagen technisch hoofdambte naar van het ministerie van defensie, heeft een nieuwe baan. Hij zal maan dag in dienst treden bij de firma Bessel Kok in Amsterdam, een on derneming die een groot aandeel heeft in de distributie van l.p.g., het gas dat als brandstof voor auto's dient. In de leiding van het Amsterdam se bedrijf hebben zich kortgeleden en kele belangrijke wijzigingen voorge daan. Drie leden van de technische staf hebben toen op korte termijn hun ontslag genomen. De directie van Bessel Kok wilde gisteravond geen mededelingen doen over de aanstelling van de heer Van der Putten. Voor zover ons bekend zal hij de functie van chef van de tech nische dienst krijgen. MOSKOU (UPI) De vrouw van de Indonesische president Soekarno is gisteren voor een niet-officieel bezoek in Moskou aangekomen. Ze werd ver welkomd door premier Kroesjtsjef en zijn vrouw. 190.000 CREDITEUREN AMSTERDAM. De assurantie maatschappij De Brandaris die vorig jaar surséance van betaling moest aanvragen, heeft volgens een voorlo pige opgave, 190.000 crediteuren, die aanspraak maken op 49,4 miljoen gulden. Een aantal crediteuren voor restitutie van premie is nog niet be kend. Aan activa is bijna 23,9 miljoen gulden beschikbaar, zodat er wat de Nederlandse boedel betreft een tekort is van ruim 25 miljoen gulden. Over de bezittingen en schulden van de buitenlandse maatschappijen van De Brandaris bestaat nog veel onzekerheid. De bewindvoerders me nen toch dat op grond van de gege vens en de op de crediteurenvergade ring van 5 juni nog te verstrekken inlichtingen, een verantwoorde be slissing over de aanvaarding van het akkoord kan worden genomen. Wan neer men moet wachten tot een nauw keurig inzicht is verkregen, zal een langdurig uitstel daarvan het gevolg zijn. Premie scliade De belangrijkste vorderingen op de Nederlandse boedellijst zijn die van 26.700 crediteuren inzake schade- en regelingskosten, exclusief transport 17 miljoen gulden van 6.250 credi teuren inzake premiën, schaden en re gelingskosten transport 6,5 miljoen gulden en van 154.200 crediteuren, die aanspraak maken op restitutie van premie. Deze vorderingen zijn ge raamd op 7,79 miljoen gulden. Een vordering van 9,25 miljoen gul den van tien agenten wordt niet er kend. Je moet een iets zwaardere steen nemenmaat! APELDOORN. Met twee versierde auto's zijn gistermiddag vier vaatjes nieuwe haring van Vlaardingen naar paleis 't Loo gebracht twee voor prinses Wilhelmina en twee voor konin gin Juliana die speciaal' voor deze ge legenheid naar haar moeder was ge gaan. De vrouw van de Vlaardinigse schip per A. Bot bood de oranje vaatjes aan. De heer Bot was de schipper van de Vlaardingen 89 Jan en Ineke waarmee de haring was gevangen. 'Het Hildebrand-monument is onthuld. Mej. G. M. Beets heeft de doek weggetrokken, die het beeld van haar overgrootvader omhulde. DEN HAAG De verwarring in de kwestie Nieuw-Guinea heeft al weer haar intrede gedaan. Terwijl in New York nog met optimisme werd gesproken over de mogelijke hervatting van de Nederlands-Indo nesische besprekingen, heeft mi nister Subandrio opnieuw medede lingen gedaan, die aan dat optimis me elke grond ontnemen. De Amerikaanse gedelegeerde bij de Uno. Adlai Stevenson, zei gisteren goe de hoop te hebben dat het overleg tussen Nederland en Indonesië de ko mende week nabij Washington zou wor den hervat. Hij gaf wel toe dat hij ndet over definitieve berichten in die zin beschikte. Minister Subandrio nu, zei gisteren dat Indonesië er niet over denkt weer aan besprekingen te beginnen zolang het geen nadere uitleg over het Neder landse standpunt heeft ontvangen. „Er zijn een paar belangrijke punten, die eerst moeten worden opgehelderd". Indonesië wil in de eerste plaats weten of Nederland het plan-Bunker om het zelfde beginsel aanvaarden als mdonesië. „De Nederlanders gaan voorzover wij thans weten bij aanvaar ding van het plan-Bunker slechts uit van het zelfbeschikkingsrecht". Subandrio wilde ook weten op wie de oproep van Oe Thant tot staking van alle aggressie slaat. De Nederlan ders zijn Illegaal in Nieuw-Guinea en daarom zijn zij de aggressors, aldus Su bandrio. Van een onzer verslaggevers TILBURG Vier arrestaties in Tilburg hebben weer een nieuw aspect aan het licht gebracht van duistere praktijken in de hondenhandel. Op last van de officier van justitie te Breda arresteerde de Tilburgse recherche twee handelaren in dieren, de veertigjarige V. en de 42-jarige M. en hun beide boekhouders voor het uitgeven en vervaardigen van valse stambomen. vond de politie de ontwerpen en cli chés van valse formulieren. Ook in Nederland is een grote partij van deze valse stambomen in omloop. Mensen die met honden aan tentoon stellingen wilden meedoen werden daar geweigerd omdat de stamboom niet geldig werd verklaard. De twee Tilburgse handelaren werk ten op deze stambomen met gefingeerde instellingen en organisaties. Er waren Zie verder pag. 7 (Ingezonden mededeling 'n Moes- en Siertuin? Bestrijdt dan insekten, schim mels, onkruiden, met ORGA-PRODUKTEN in kleine verpakking gebruiksaanwijzing); N.V. ORGACHEMIA - BOXTEL Bij het onderzoek is gebleken dat dui zenden honden met een valse stamboom zijn verkocht. De twee Tilburgse han delaren waren buitengewoon royaal met het verstrekken van stambomen. De een had maar liefst tienduizend for mulieren laten drukken die er uitzagen als echte stambomen. De ander had een voorraad van vierduizend valse stam bomen. KLACHT UIT WENEN Elke keer als een partijtje honden aan België, Duitsland, Oostenrijk of Italië werd geleverd vulden de heren een indrukwekkend lijst van afstam mingen in op het prachtig uitziende formulier. De papieren zagen er zo magnifiek uit dat talloze hondenlief hebbers, die meenden iets van ras en afstamming af te weten, grif honderden guldens meer betaalden voor de hon den dan wanneer de dieren zonder stamboom zouden zijn aangeboden. Hoewel de laatste maanden tal van klachten bij de politie waren binnenge komen en telkens weer was gebleken dat de honden met de twijfelachtige stambomen uit Tilburg afkomstig wa ren, kon de politie pas tot actie over gaan nadat een klacht uit Wenen was binnengekomen, waartegen de hande laar in honden niets in kon brengen. In Wenen had een mevrouw een zwarte poedel met een stamboom ge kocht. Zij toonde deze aanwinst niet zonder trots aan een kennis, die profes sor was in de kynologie en dus alles afwist van de aard van de honden, de rassenteelt en de afstammingsleer. Met een oogopslag zag deze hooggeleerde hondenkenner dat de bijgeleverde stam boom vals moest zijn. Er volgde een klacht bij de politie in Wenen, die via Interpol de herkomst van het valse document tot in Tilburg naging. Daar ontdekte men bij de han delaar V. de stammoeder Lady en bij een particulier de stamvader Max, die op de stamboom waren vermeld. Hoe wel beide honden op tal van valse stambomen een onvoorstelbaar aantal afstammelingen moesten hebben, had Max nog nimmer kennis gemaakt met Lady. DUIZENDEN Toen dit bewijs geleverd was en de handelaar V. die ook moest toegeven, kon de politie tot arrestatie overgaan. De eigenaar van de stamvaderiijke hond was volslagen onkundig van het geknoei van de handelaar. Bij de handelaren V. en M. werden duizenden oningevulde en reeds voor verzending gereed gemaakte formulie- ren in beslag genomen, die als stam- moest zijn ontdooid voor boom dienst hadden moeten doen. Ook I gang naar de veiling kon maken. Van onze correspondent VENLO. De nachtvorst van gis ternacht had voor de augurkentelers in Limburg niet op een ongunstiger tijdstip kunnen komen: juist de dag tevoren hadden zij duizenden van de tere plantjes zorgvuldig in kassen gekweekt op het veld uitgepoot. Geen van die stekjes heeft de aanval van de vorst overleefd. Voor de kwe kers zal er niets anders opzitten dan opnieuw ihet hun werk te beginnen. Voor de kwekers van bonen even zeer als augurken een voorname bron van inkomsten voor Limburg was de dag van gisteren al even teleur stellend. De kopjes van de bonen wa ren net boven de grond gekomen toen de nachtvorst ze deed verstijven en in een nacht een schade van duizenden guldens toebracht. De wonderlijkste ervaring deden de kwekers op-die gistermorgen hun sla planten voor de veiling wilden gaan snijden. Op het veld gekomen moesten zij'enkele uren wachten: op de eerste dag van de maand juni had zich een laagje ijs op de planten gezet, dat eerst ontdooid voor de sla de Van een onzer verslaggevers HAARLEM De bejaarde pro fessor Bronner ontblootte het hoofd. Zijn witte haardos wapperde in dë avondwind. „Wat ik lang gezien heb in mijn geest en verbeelding is nu werkelijkheid geworden", zo zei hij. Mijn Hildebrand-monument is nu deel geworden van de Haarlemmer hout in de schone stad waar ik mijn jeugd heb doorgebracht. Ik draag het monument op aan de jeugd van Haarlem!" Meteen daarop viel de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" in met Beets' „De Conducteur". Na 48 jaar had het Hildebrand-monument einde lijk definitief zijn plaats gekregen. TWEE REÜNISTEN De zandpaadjes van de Haarlem merhout waren keurig geharkt als in Hildebrands dagen. De Haarlemse po litiemannen hadden staketsels geplaatst om het nieuwsgierige volk op eerbie dige afstand te houden. In de open ruimte daartussen stond het beeld van Hildebrand, nog verhuld onder een wade, en de fontein met de acht fi guren uit de Camera Obscura. Alleen de onbescheiden cameralenzen van te levisie en filmjournaal behoorden on miskenbaar tot de twintigste eeuw. In de reeds schemerige Haarlemmerhout ging gisteravond het Hildebrand-mo nument dan eindelijk en definitief wer kelijkheid worden. Het was een achterkleindochter van Hildebrand, mej. G. M. Beets, die het standbeeld van haar overgrootvader onthulde. Toen het doek neerviel, hief een delegatie van het Litterarisch Dis puutgezelschap „Beets" van het Am- sterdamsch Studenten Corps luide het dispuutslied aan. Het werd uit volle borst meegezongen door twee reünis ten van het gezelschap: staatssecretaris Scholten van O.K. en W. en burge meester Cremers van Haarlem. „DANK, PROFESSOR" De voorzitter van het Hildebrand- comité, mr. J. H. J. Hoog. droeg het monument over aan de stad Haarlem. Hij citeerde er een woord van Grill- parzer bij: Wat lang moet blijven, moet lang zijn overwogen. In dit geval meende hij het citaat te moeten om draaien: wat lang is overwogen, moet ook lang blijven. De burgervader van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, wilde de 48 jaar sinds de bekroning van Bronners ont werp juist niet een lijdensgeschiedenis noemen. „Van de verschillende ontwerpen van de beeldhouwer is dit laatste het beste", zo zei hij. „Dit monument is al het mooiste en het mooist gesitueerde van Nederland genoemd. Dank, professor, voor dit monument, waarmee u ons land hebt verrijkt." Burgemeester Cremers had moeizaam gezocht naar een gelijkenis tussen de Hildebrand-sculptuur en de oude por tretten van deze schrijver. Het beeld staat zo rechtop, het lijkt over je heen en langs je heen te kijken, bijna net als Bronner zelf. „Is dit niet ook professor Bronner kijkend naar het kleinburger lijk gedoe om zich heen?" Met enige verontrusting vroeg de burgervader zich af: „wie zijn dan die mannetjes daar rond de fontein?" Van onze correspondent DEN BOSCH De Maastrichte naar Marcel Smeets is door het Bossche gerechtshof niet alleen vrijgesproken van de opzet om een vliegtuig te laten verongelukken teneinde de verzekerjngspenningen te kunnen innen, maar ook van de hem te last gelegde valsheid in ge schrift. Alleen wegens belastingfraude waarvoor Smeets niet in hoger be roep was gekomen en die ook niet door het hof is behandeld werd hij veroordeeld tot. een maand voorwaar delijke gevangenisstraf met een proef tijd van drie jaar en een boete van vijfhonderd gulden. Van die boete zal voor iedere dag van het voorarrest, dat Smeets in 1960 heeft dorgebracht tien gulden in mindering worden ge bracht. Eis tot schadevergoeding Dat voorarrest nu heeft 144 dagen geduurd, hetgeen betekent dat van de boete geen spat overblijft. De heer Smeets deelde ons gisteravond mee dat hij terstond een eis tot schadever goeding zal indienen voor het voorar rest dat hij heeft moeten ondergaan. Smeets was door de Maastrichtse rechtbank wegens valsheid in ge schrift hij had aan de verzeke ring een cataloguswaarde van zeven tigduizend gulden voor het veronge lukte vliegtuig opgegeven en we gens belastingfraude tezamen veroor deeld tot drie maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Van het „wegbrengen" van het vliegtuig was hij vrijgesproken. De officier van justitie, die 2% jaar gevangenisstraf had geëist, was daartegen in hoger beroep gegaan. Smeets had beroep aangetekend tegen zijn veroordeling voor valsheid in geschrift. Gecombineerd •■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a De advocaat-generaal bij het hof, mr. W. de Vries, had na de drie da gen durende behandeling van de zaak voor het hof voor valsheid in ge schrift niet omdat Smeets een bedrag van zeventigduizend gulden aan de verzekering had- opgegeven, maar omdat hij het ais nieuw had aangemerkt twee maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest geëist en voor belastingfraude een voor valsheid in geschrift en die voor (Ingezonden mededeling) BRILLEN BANDAGES EL. KOUSEN sinds 1893 GOES EN MIDDELBURG maand. Omdat de rechtbank de straf de belastingfraude gecombineerd had, heeft het hof na de vrijspraak voor het eerste feit, de straf voor het laatstgenoemde delict opnieuw moe ten vaststellen. ISTANBOEL (Reuter) Tijdens een luchtvaartshow op de Turkse luchtmacht basis Eskihesir is gisteren een straaljager ontploft en neergestort. De piloot van het toestel en twee toeschouwers kwa men daardoor om het leven. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Wisselend be wolkt met hier of daar een bui. Over wegend matige wind uit richtingen tussen west en noord. Weinig ver andering in tem peratuur. MIESJE: Zei iemand zomermaand? ,3 juni: zon op 4.25, onder 20.51; maan op 5.30, onder 21.41. 4 juni: zon op 4.24, onder 20.52; maan op 6.17, onder 22.38. Van onze weerkundige medewerker Met een temperatuur die gis teren in IJmuiden opnieuw tot slechts negen graden opliep en die in het binnenland nergens hoger dan twaalf graden kwam, heeft Nederland weer een koude dag achter de rug. Deze dag volg de op een nacht waarin het hier en daar aan de grond licht vroor. Dat was het weinig goede be gin van de eerste zomermaand. De buien bleven echter, in tegen stelling tot donderdag, in de noor delijke provincies bijna helemaal weg en ze hadden ook elders maar weinig te betekenen. Tijdens het weekeinde is niet veel regen te verwachten, maar doordat het gebied van hoge drnk bij Ierland nauwelijks van plaats 'verandert, zal er in het algeme ne weertype niet veel verande ring komen. De kans op nacht vorst blijft bestaan en overdag zal de temperatuur nog maar weinig hoger kunnen worden dan vrijdag het geval is geweest. Helsinki z.bew. NW 13 2 Stockh. z.bew. NW 14 0 Oslo onweer ONO 13 1 Kopenh. z.bew. NW 14 5 Aberdeen regen NW 14 0,1 Londen onbew. N 13 0 A'dam h.bew. NNO 11 0 Brussel z.bew. N 12 0 Luxemb. h.bew. NNO 11 0 Bordeaux h.bew. NNO 14 0 Parijs onbew. NNO 17 0 Grenoble regen N 13 15 Nice z.bew. Z 20 5 Berlijn z.bew. NW 15 0 Frankfurt z.bew. NO 12 0 München regen NNO 5 14 Zürich sneeuw NNO 4 20 Genève regen NO 8 18 Locarno regen O 17 21 Wenen regen N ltl 1 Innsbr. regen ozo 13 19 Belgrado onbew. z 35 0 Athene onbew. zzo 31 0 Ajaccio z.bew. w 27 0 Rome z.bew. zw 22 0 Madrid z.bew. N 20 0 Mallorca z.bew. ZW 23 0 Lissabon h.bew. w 20 0 (Ingezonden mededeling) G bent altijd welkom bij "N Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes L. Vorststraat 64 GOES regen- en winteriassen Bh ons lage prijzen goes hele familie I in de Lange Vorststraat, t.o. „Berco" OPTIEK - F0T0HANDEL Ganzepoortstraat 3 - Goes - Tel. 5214.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1