Raad betreurt uitlating van raadsleden in motie Restauratie van stadhuis alleen voor representatie Matroos liet roer voor radio in de steek DUBBEL IN STAD DIAMANT THOLEN TWIJFEL AAN MOGELIJKHEID ZWAKKELINGEN TE REDDEN MAN EN VROUW KIEZEN (VOOR EIGEN) PARTIJ ADMINISTRATIE IN APART GEBOUW ONDER BRENGEN Vijftig jaar in overheidsdienst Voorstel van B. en W. Brouwershaven Goese middenstands- vrouweii richtten gymnastiekclub op Lezers grijpen naar de pen Uitkijken s.v.p. Zes ivoningivet- woningen voor Heinkenszand Examen korfbal- scheidsrechters Visserijcomité Breskens aangevallen Sclioolverkeersexamen in Terneuzen Nieuwe korfbalscheids- rechters voor S.D.K.B. Examens Aanbesteding Eerste promotiestrij d in afdeling Zeeland Wetsontwerp schadeverzekeringsbedrij f Zweedse wet verbiedt piratenzenders Kruisbessenpluk begint volgende week Agrarische expositie in Koewacht Uitslag veekeuring in Meliskerke Schietwedstrij den in Wolphaartsdijk Woensdag 30 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 BROUWERSHAVEN. De raad zal in de vergadering van vrijdag 1 juni een voorstel van B. en W. in behandeling krijgen van het stadhuis slechts het representatieve gedeelte te restaureren en een pand van de heer J. A. van Hoek aan de Noorddijkstraat 1 aan te kopen om hierin de secretarie onder te brengen. De Rijksdienst voor monumentenzorg heeft namelijk; bezwaren gemaakt tegen het oorspronkelijke plan van de ge meente dat behelsde voor in totaal 197.000 gulden te laten verbouwen en restaureren aan het stadhuis met als doel het nog .geheel als raadhuis te la ten functioneren. Op advies van de Rijksdienst voor Monumentenzorg stelt het college nu echter voor het pand Noorddijkstraat aan- te kopen en te la ten verbouwen. De dienst opperde be zwaren tegen het oorspronkelijke plan omdat de ruimten in het stadhuis ten behoeve van de administratie onderver- deeld zouden moeten worden, waarmee men niet akkoord kon gaan. Monumen tenzorg zal nu 90 procent van de res. tauratiekosten dragen, alsmede een deel van de verbouwkosten van het aan te kopen pand. De gemeente zal nu niet meer dan 200.000 gulden behoeven uit i geven. Het is echter, aldus het college aan de raad, niet uitgesloten dat de 200.000 gulden zal worden overschreden tijdens de restauratie. De aankoop van het pand biedt volgens B. en W. grote voordelen, omdat het stadhuis onge schonden bewaart blijft, en daarnaast de administratie een goede huisvesting krijgt. De heer J. A. van den Hoek te Brouwershaven is bereid het pand met de grond voor 35.000 gulden aan de ge meente te verkopen. De raad krijgt voorts nog een aantal minder belang wekkende agendapunten te behandelen. Aanvaring in Krammer BRUINISSE, 29 mei. Doordat de achttienjarige matroos C. P. van N. gistermorgen om zes uur het roer ver liet om zijn radio uit het verblijf te halen kwam zijn schip, het m.s. Quo Vadis van schipper Versluys uit Wer kendam,-met het sieepschip Marnix uit Rotterdam in aanvaring. Da matroos had het roer vastgezet en was toen naar het vooischip gelopen. Terwijl hij zijn radio pakte hoorde hij seinen geven. Hij repte zich naar het dek en hem bleek toen dat het schip uit de koerswas geraakt en recht op de Marnix aanvoer. De Quo Vadis ramde het sieepschip midscheeps waardoor een gat onder de waterlijn, ontstond. De aanvaring deed zich voor in het Krammes- ter plaatse waar het Noordergat de Zuidelijke kruist. De Marnix was geladen met fijn anthra- ciet en was op weg van Stein naar Bel gië. De Quo Vadis had een lading zand aan boord en voer van Zaltbommel naar Antwerpen. Beide schepen werden naar de vlucht- haven in Zijpe gebracht waar de lading van de Marnix in een ander schip zal worden overgeladen. De pompboot Adja uit Wemeldinge hield het schip boven water en verleende assistentie. GOES. In de Schouwburgzaal Julia na hield de Goese Middenstandsvrou wenvereniging haar jaarvergadering on der leiding van de presidente mevrouw Dominicus-de Gnaaff. Omdat de afgelo pen winter de animo voor de knutsel- avonden niet groot was, werd besloten met algemene stemmen een gym nastiekclub in het leven te roepen. De penningmeesteresise deed de ver heugende mededeling dat er nog een be drag van 564.30 -gulden in kas is. Bij de bestuursverkiezing werden de dames Dooninicus, Thiery en Berks herkozen. In scptemiber zal een middag een bezoek worden gebracht aan de oesterputten in Yerseke. Na de pauze hield de heer Van Sanlfoor-t, directeur van de Vereniging voor Nederlands Fabrikaat een inleiding over het Nederlandse produkt, waarna mejuffrouw Veldheer een quiz leidde, die door de heren werd gewonnen. De heer De Jong vertoonde vervolgens goo cheltrucs terwijl de heer v. d. Berge dia's vertoonde. Denkt u even aan de verkeersrege ling? De laatste jaren gebeuren er veel on gelukken op Hemelvaartsdag. Dè dag om mensen en kinderen te spa,ren. Waarom beeft u anders ogen gekre gen? Men moet veel beter uitikijiken, an ders is men voor het leven ongelukkig. Hier in de Zuid-Bevelandse dorpen zijn er veel gevaarlijke bochten waar men maar raak rijdt. Vandaag of morgen koimt het nog zo ver dat een ieders motor, auto of brom fiets etc. in beslag genomen zal wor den. Dit is een idee voor in uw leven; de mensen hebben dit in hun domheid dikwijls vergeten. Let op, op Hemelvaartsdag en - met Pinksteren! Laten de mensen goed uit hun ogen kijken. M.B. HEINKENSZAND. De gemeente Heinkenszand heeft twee woningwet woningen extra toegewezen gekregen, zodat n-u kan worden begonnen <met de bouw van zes woningen. Dit deelde burgemeester N. W. Elzen tijdens de raadsvergadering mede. De termijn van ontruiming van het pand Stelled ijk no. 2 is met één jaar ver lengd, daar de tegenwoordige bewoner nog geen onderkomen elders heeft gevonden. De traadisleden besloten de begroting voor Sociale zong voor 1961 en 1962 te wijzigen, -in verband met de stijgende verpleegkosten. Eveneens werd de ver ordening straatbelastirug gewijzigd, en wel zo dat deze heffingen in drie ter mijnen invorderbaar zijn. Om de kosten van de toekomstige sportdag in Heinkenszand (op 8 juli) enigszins te bestrijden draagt de ge meente een bedrag van 150 bij. Al leen raadslid M. C. de Leeuw (A.R.) stemde tegen dit voorstel. MIDDELBURG. De heer J. Jan sen is vandaag vijftig jaar in over heidsdienst. Hij is in dienstbetrekking bij de gemeente Middelburg als op zichter voor het gas en water bij de gemeentebedrijven. Op vijftienjarige leeftijd kwam de heer Jansen in Hoorn als gasfitter in dienst van de overheid. In 1919 werd hij naar Mid delburg overgeplaatst en is daar sinds dien gebleven. In de Zeeuwse hoofdstad is de heer Jansen circa 43 jaar loerkzaam. Toen hij veertig jaar in dienst van deze gemeente was, werd hem een koninklijke onderscheiding toegekend: de zilveren medalje verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Jansen wordt dit jaar 65 haar en zal,.l december met pensioen gaan. Hij heeft in de tijd dat hij in overheidsdienst was vele rangen door- klommen van fitter tot opzichter. Zijn liefhebberijen omvatten lezen en het beoefenen van muziek: hij bespeelt namelijk de cello. De heer Jansen is gehuwd, woont aan de Leliestraat 9 en heeft geen kinderen. Het wordt voor deze in Middelburg zeer bekende figuur na een halve eeuw trouwe dienst binnenkort even wennen aan de ouerutoed van welverdiende vrije tijd. MIDDELBURG. In het clubhuis van de korfbalver. Swift te Middelburg legden zaterdagmiddag 11 candidaten, die in de afgelopen wintermaanden hebben deelgenomen aan een opleiding voor adspirantkorfbalscheidsrechter, een mondelinge proel van hun bekwaam heid af. Van deze 11 Walcherse kandi daten verwierven er 8 het diploma ter wijl er 2 in de gelegenheid werden ge steld om op 16 juni a.s. te Goes her examen te doen. Eén kandidaat werd afgewezen. De namen der geslaagden zijn: Mej. J. Walraven St. Laurens, mej. W. Mon- taan Middelburg, P. Pieterse St. Lau rens, W. v. d. Wekken Souburg, P. Schoon en J. Meliefste Middelburg, W. v. d. Broeke en P. Riemens St. Lau rens. Het examen werd afgenomen door een aantal bekende arbiters uit Zuid Holland t.w. de heren J. M. v. d. Ro- vaart Rotterdam, P. F. Lelijveld en A. J. A. Hagen Den Haag. Namens de Landelijke Scheidsrechterscommissie van de KNKB werd het examen bijge woond door de secretaris van deze commissie de heer A. Drieduite te Rotterdam. De adspirant-arbiters wer den opgeleid door de heren Martein en Bellaart van de scheidsrechtercommis sie van de Zeeuwse Korfbalbond. Het examen zal voor een aantal Beveland- se adspirant fluitisten worden herhaald op 16 juni a.s. te Goes. TERNEUZEN. "P|ank zij de mede werking van het waterleidingbedrijf da.t zijn terrein afstond als -begin- en eind punt konden gisteren de schoolverkeers- examens in Terneuzen worden gehou den. Onder groot enthousiasme en met gezichten waar de spanning van af te lezen was, reden de kinderen (het par cours waarin alle mogelijke verkeers technische knelpunten waren opgeno men. Driehonderd leerlingen van de hoog ste klassen van elf scholen moesten op passen voor stoplichten, voorrangsiwe- gen, richting aangeven en alle moge lijke verkeers- en waarsdhuwingslbor- den. Van de posters, die waren gefor meerd uit vrijwilligers en leden van gemeentepolitie, Koninklijke Marechaus see en Landmacht vernamen wij dat er weinig fouten waren gemaakt en dat de ze meestal werden veroorzaakt uit ze nuwachtigheid. Na afloop werd op het politiebureau dank aan alle medewer kenden gébracht. Het is nu wachten op de uitslag van de examens, die rond Pinksteren bekend wordt .gemaakt. BRESKENS. Na een bewogen de bat heeft de r*ad maandagavond In een mottie vastgelegd, dat zij de uitla tingen van de heer J. W. Cai-els en mevrouw M. Niermans-Crosseilje be treurt. Het betrof uitlatingen gedaan in de vorige raadsvergadering en de verga dering van maandagavond, betrefienae de subsidie voor de visserijdagen. Tij dens de vergadering van maandag avond stelde de heer Carels, dat hij van zijn uitlatingen in de vorige ver gadering niets terugnam. De heer Ca rels beschuldigde in een fel betoog de voorzitter en de organisator van de vis serijfeesten er van, dat zij de vrijdag avond voor het feest onbekwaam wa ren leiding te geven, toen op een kri tiek moment er te weinig bloemen aan kwamen, om de praalwagens op te tui gen. Beiden vertcbnden- zich de gehele avond niet. aldius de beer Carels, die opmerkte niet van plan. te dijn voor deze uitlatingen aan het visserij-comité zijn excuus aan te bieden, zoals het be stuur met een scherpe brief aan de raad gericht, verzocht had. Ook mevrouiw Niertnans zei haar op merkingen gemaakt in de vorige ver gadering, niet te zuilen herroepen. Zij had erop gewezen, dat het bestuur feest jes houdt en daarvoor geld aan de vis serijfeesten onttrekt. Burgemeester J. A. Eekhout sprak verzoenende woorden, en slaagde erin, olie op de golven te werpen. Bijna ge lukte het hern, in het belang van de visserijdagen de brief van het visserij comité voor kennisgeving aangenomen te krijgen. Wethouder Van der Hooft vond, dat maar eens gezegd moest wor den, dat beide raadsleden zidh en en buiten de raadsvergaderingen- herhaal delijk schuldig maken aan het verdacht- maken van bestaren en personen. Hij noemde deze gang van zaken funest voor de gemeente. Kwaad, weggelopen De heer Goedhals (KVP) liep kwaad weg uit de vergadering. In een imotie legde de Partij van de Arbeid ten slot te haar teleurstelling neer over de uit latingen van beide raadsleden. Voorts werd het volste vertrouwen in bet visse rijcomité uitgesproken. Met de stem men van mevrouw M. Niermans-Gos- seije en de heer J. W. Carels tegen werd deze motie aanvaard. Het straatverlichtingsplan, dat voor ziet in een spoedige goede straatverlich ting voor gebeel Breskens werd door de raad aanvaard. De kosten zijn 19.500. De raad ging akkoord met een rapport inzake de verdeling van wo ningen, die -bestemd zijn voor sanering van de bloemenwijk. Bejaardencentrum In antwoord op vragen, gesteld in de vorige raadsvergadering, deelden B. en W. mede, dat de oude marechausseeka zerne ongeschikt is om als bejaarden centrum te dienen. Het .gehele probleem van de huisvesting voor bejaarden zal echter bekeken worden. Ondertussen is al opdracht gegeven tot de bouw van een 9-tal bejaardenwoningen. De vraag rijst echter, aldus wethouder Van der Hooft, wat te verkiezen is, een verzorgingstehuis, of kleinere woninikjes, waar de bejaarden hun zelfstandigheid behouden, en uit een centraal gebouw maaltijden etc. kunnen ontvangen. De raad garandeerde een geldlening voor de N.V. Luteyn voor een liftinstal- latie, die in het gemodernisserde be drijf zal worden aangebracht. Totaal werd ƒ37.500 .gegarandeerd te gen een rentevoet van 4 pet. Geen ad hesie werd betuigd aan de motie van de raad van Aardenlbung betreffende de Wet vervreemding landbouwgronden. De raad ging niet in op een verzoek van de winkeliersvereniging „Ons Be lang", het venten in de gemeente te be perken tot de -maandag. Evenmin werd gevolg gegeven aan het verzoek de week markt te verplaatsen van de Mercu- riusstraat naar het Oranjeplein, daar de plaatselijke winkeliers last zouden hebben van de voor hun deuren opge stelde marktkramen. Burgemeester Eek- hout raadde de winkeliersvereniging aan, eens met de vereniging van markt kooplieden te gaan praten, betreffen de de opstelling van de marktkramen. ZIERIKZEE. Het scheidisrechters- korps van d-e S.D.K.B. is met 10 gedi plomeerde krachten uitgebreid want van de onlangs gehouden scbeidsrechterscur- sus 'behaalden 10 candidaten hun diplo ma. De examens werden afgenomen door een commissie bestaande uit de heren A. Doornebas Uit Breda en A. Drieduite Jr. en J. P. Mackenfoach van de Kon. Nederlandse Korfbalbond uit Rotterdam. De geslaagden zijn: J. C. van den Doel, Haamstede; M. Kloet, B-rugih; W. van Sluijs, Haamstede; B. van Dongen, Burgh; J. Kort, Kerfcwerve; H. Geluk, Seroasfcerke; J. M. van Langeraad, Kerfcwerve; J. Dalebout, Haamstede; Mej. E. Krijger. Haamstede, en mej. C. van Nieuwenlhuize, Burgih. Twee candi daten moesten worden -afgewezen. De kanonnen van Navarone draaide voor C.F.A. MIDDELBURG. Voor de leden van de C. F. A. draaide in Middelburg „De ka-nonnen van Navarone", een spannen de avonturenfilm onder voortreffelijke regie tot stand .gekomen. Het voornaam ste aspect van deze groots opgezette rol prent is het optreden van zes comman do's die zich In de Tweede Wereldoorlog voor een zeer moeilijke en vrijwel hope loze taak zien geplaatst, die zij echter glorieus ten uitvoer brengen. Gregory Peck, David Niven, Anthony Quinn, Stan ley Baker, James Darren, Anthony Quayle hebben in deze film uitstekend spel ten beste gegeven en met deze in ternationale toptoezetting heeft regisseur J. Lee Thompson deze meer avomturen- dan oorlogsfilm tot een meesterwerk we ten te maken. Seriewedstrijden AZVV Op zaterdag 2 juni a.s. start A.Z.V.V. met de door deze yereniging georgani seerde serie-wedstrijden voor het twee de elftal, waaraan voorts deelnemen Zaamslag I, Sluiskil I en Philippine I. Gespeeld zullen worden de wedstrijden A.Z.V.V. II—Zaamslag I en Sluiskil I Philippine I. Zaterdag 9 juni worden de verliezers- en de winnaarsronde ge speeld. Alle wedstrijden worden ge speeld op het terrein aan de Buitenweg te Axel. Raad Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK. De raad van Ellewoutsdijk vergadert op vrijdag 1 juni 's avonds om half acht. Enkele agendapunten: voorstel verlenen van premies in de kosten van woningverbe tering voor de verbouw van de woning van M. G. Verheijke, M. Platschorre, G. Dekker, J. Meulenberg, wijziging al gemeen ambtenarenreglement in ver band met de invoering van de vijfdaag se werkweek. THOLEN. Ttuee diamanten echtparen had de gemeente Tholen gisteren binnen de stadsgrenzen. De echtparen J. M. Schot-Van der Male en S. Schot-Quist (Hofstraat) waren 60 jaar getrouwd. Van het echtpaar Schot-Van der Male is de bruidegom 86 jaar en de bruid 82 jaar. Beiden kunnen zich verheugen in een goede gezondheid. Als bij zonderheid kan nog gemeld worden, dat de echtgenote nog een twee lingzuster heeft. Ook het echtpaar S. Schot-Qtiist heeft een hoge leeftijd, bereikt. De heer Schot is 87 jaar, terwijl zijn vrouw de 82-jarige leeftijd heeft bereikt. Het echtpaar had elf kinderen, waarvan er vijf overleden zijn. Het is te begrijpen, dat de diamanten echtparen gisteren vele gelukwensen in ontvangst konden nemen. Op de bovenste foto het echtpaar Schot-Quist en de onderste het echtpaar Schot-Van der Male. Juniorenvoetbalprogramma VLISSINGEN. Doordat nog 3B-elf- tallen werden ingeschreven voor het massale juniorentoernooi dat op He melvaartsdag in Vlissingen wordt ge speeld werd Axel 2 in poule VIII ver vangen door Wolfaartsdijk en werd een nieuwe poule XII bijgevoegd, bestaande uit Wolfaartsdijk 2, Vlissingen 4 en Axel 2. MIDDELBURG. Tijdens de deze week gehouden eindexamens aan de rijkskweekschool te Middelburg, voor d,e akte van onderwijzer(-es) (onvolledig bevoegd), .slaagden de damies N. de Bruijne te Vlissingen en A. A. de Dreu uit Öostbur.g, de heren C. F. de Baar te 's Heer Arendskerke, P. T. Bolken- baas, Brouwershaven, J. A. de Boe, Kaïtendijke, de heren W. Brüynoge, IJzemdijke, J. Buijs, Zoutelande en F. Dieleman te Biervliet. BERGEN tOP ZOOM, 29 mei. Aan voer 12.000 kg. aa 3.35, aa 1 3.10, a ex tra 3.20, a 1 3.10, b -extra 3.10, b 1 2.90, c extra 2.75, c 1 2.50, d 1 2.00, e 1 1.40, e 2 1.20, 2.85 stek 1.40. Voor ouders van kleuters van de Ned. Hervormde kleuterschool te Rilland Bath is dinsdagavond een tentoonstelling gehouden van het werk van hun kinderen Er was grote belangstelling voor. In verband met het vertrek van de -heer Doornebal naar Hoofddorp, en de omstandigheid dat er nog geeii ver vanger is, is de heer K. J. van Dronge- len benoemd tot tijdelijk waarnemend direkteur van het p.T.T. kantoor te Axel. De heer Van Drongelen is als ambtenaar werkzaam op het kantoor te Axel. BERGEN OP ZOOM. Op het stad huis werd in het openbaar het slopen van de houten noodwoningen aan het Plein XIII aanbesteed. De hoogste in schrijver was de Fa. Westdorp en Zn. unt Wouw die er 1500 voor bood. De laagste inschrijver was de fa. Sturm en Bekker uit Westkapelle voor 400. MIDDELBURG Van de drie kam pioenen der tweede klassen van het KNVB-afdelingsvoetbal in Zeeland pro moveren er slechts twee naar de eer ste klasse. Meeuwen, Kats en Duive- land zuilen dus promotiewedstrijden moeten spelen. Voor zaterdag staat het duel Meeuwen-Duiveland op het pro gramma. Wij kunnen voor deze in Zou telande te spelen kamp slecht een prog nose stellen. Van een felle kamp zal vast wel sprake zijn. Het programma voor zaterdag bekercompe. titie luidt; VCKBevelanders, KatsKapelle. V aardigheidspr oeven OUD-VOSSEM'EER. De door de gymnastiekvereniging „Spido'' georgani seerde vaardigheidsproeven voor jon gens en meisjes van 8 tot 12 jaar wer den zaterdagmiddag op het gemeente lijk sportveld gehouden. Twee vereni gingen van het eiland namen deel, Olympia uit Tholen en Spido zelf, sa- men met 110 deelnemers. Ondanks -het slec-hte weer hadden de wedstrijden een vlot verloop. Zevenennegentig turners behaalden het begeerde lintje. Het ge heel stond onder leiding van de -heer J. Piessens. Raad Souburg bijeen SOUBURG. De raad van Souburg komt vrijdag 1 juni 's middag om twee uur bijeen. Enkele agenda-voorstellen: aankoop stuk grond aan de Kanaal straat van mevr. W. A. Barentsen- Suurmond; idem aan de Vlissingse- straat van de heer C. Leijnse. De lijstcollecte voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" voor de t.b.c.-bestrij- ding heeft opgebracht 786,60. Tot ouderling van de gereformeer de kehk te Yerseke zijn gekozen de he ren J. C. Sinke en C. Pronk. Van onze redactie economie DEN HAAG. De gang van zaken bij de verzekeringsmaatschappij Brandaris is een hernieuwd bewijs dat de grondbeginselen van gezond en betrouwbaar verzekeren niet onge straft veronachtzaamd kunnen wor den. Dit oordeel werd gisteren in het Scheveningse Kurhaus uitgesproken door de voorzitter van de Nederland se unie van schadeverzekeraars, mr. B. P. van der Veen. De Brandaris was niet het enige on derwerp dat mr. Van der Veen aan sneed in zijn rede. Veel aandacht be steedde hij aan het wetsontwerp op het schadeverzekeringsbedrijf. De preventie ve werking van een dergelijke wet sloeg de voorzitter van de unie zeer hoog aan. Maar of de maatregelen die de wet toestaat, kunnen voorkomen dat een zwakke maatschappij geheel ten on der gaat, waagde hij te betwijfelen. Begrip bestaat er wel voor de over heid. die in het wetsontwerp zoveel mo gelijk aansluiting zoekt bij de regelin gen die gelden voor de levensverzekerin gen. De wetgever meent namelijk dat de Verzekeringskamer, dank zij het con trole-systeem, spoedig weet of een maatschappij zwak staat vóór het pu bliek van de situatie op de hoogte is. Vergeten De makelaars en de tussenpersonen worden vergeten, meent de heer Van der Veen. Zij hebben een fijne neus voor een dergelijke toestand. En maatrege len die gericht zijn op redding van een maatschappij, die al door het rode licht is gereden, staan gelijk aan het zoeken naar de kwadratuur van een cirkel, zei de voorzitter. Wanneer het wetsontwerp is aanvaard heeft de overheid mede-verantwoorde lijkheid voor de goede gang van zaken. De voorzitter van de unie hoopt nu dat de argwaan en reserve die nog steeds tegenover de verzekeraars bestaan, en het geloof dat zij gouden bergen ver dienen aan tegenslagen en rampen, zul len verminderen en ten slotte zelfs ver dwijnen. STOCKHOLM (Reuter, U.P.I.) Het Zweedse parlement heeft een wet aangenomen waarin wordt bepaald dat het werken voor piratenzenders, het voorzien van deze zenders van nieuws, advertenties of uitrusting verboden is. Men wil hiermee een einde ma-ken aan de activiteiten van twee drijvende radiostations die even buiten de Zweedse territoriale wate ren commerciële radioprogramma's uitzenden. Met dit besluit maakt Zweden als eerste Scandinavisch land ernst met de aangekondigde maatregelen tegen piratenzenders als Radio Nord, Radio Sud en Radio Mercur. In Denemar ken is bij het parlement een overeen komstig wetsontwerp ingediend. KaPELLE. Volgende -week zal een begin gemaakt worden met de kruis- bessenpluk op Zuiid-Beveland. De vei lingvereniging ,KapeUe-Bieze-Tiii'ge en omgeving" heeft na-melijk besloten op maandag 4 julii a.s. de eerste veiling van groene kiuisbessen te houden, In verband met de Pinksterdagen zal er in die week n-a -donderdag g.een veiling van kruisbessen meer zijn, daarna weer dagelijks. Verwaoh-, wordt dat de aan voer de eerste wéék nog gering zal zijn, want de kruisbessen zijn nog erg Jdein van -stuk er, ze groeien niet -best door het koude weer. De oogst begint o-verigens -wel op een zeer laat tijdstip want het vorig jaar werd in Xa,pelle-Biezelinge op 12 mei een begin gemaakt met het veilen van kruisbessen. Voor dit produkt zal gedu rende het komende seizoen een mini mumprijs ge'den van 32 cent per kg. Bij eventuele doordraai is. de vergoe ding voor eeiste kwa-liteit 25 cent per kg en voor 2e kwaliteit 18 cent. Er zal 1 cent per kg heffing worden ingehou den. KOEWACHT. De streekverbete- ringscommissie Koewacht en omstreken is momenteel bezig aan het organiseren van een tentoonstelling welke gehouden zal worden op 29 en 30 juni a.s. Het werk van de commissie is vooral ge richt op landbouw-, tuinbouw-, agrarisch- sociale en huishoudelijke voorlichting. De expositie zal dan ook een weergave zijn van de activiteiten van de commis sie. Zij zal gehouden worden in de ge bouwen van de Vlassersschool en de Lagere Landbouwschool te Koewacht, alsmede op de omliggende terreinen. In de gebouwen zullen voorlichtings stands geplaatst worden. Bovendien zal de vrijdag gewijd zijn aan rundveekeuringen en de zaterdag aan demonstraties met land- en tuin- bouwwerktuigen, wedstrijden in trek kerbehendigheid. veebeoordeling. mel ken, slaatjes maken, bloemen schikken e.d. Op zaterdagavond wordt een cul tureel programma opgevoerd door eni ge muziekgezelschappen en sportvereni gingen. De tentoonstelling zal op vrijdag 29 juni 's morgens om tien uur officieel ge opend worden. MELISKERKE. - De uitslag van de vee- keuring luidt als volgt: Stieren: eerste prijs Thomas. Groep 1 kalfskoeien: Kroontje van W. de Visser, eerste prijs: Zwartkop. Chr. Dekker, tweede prijs; Marijke 9. W. de Visser, prijs ZB; Grietje 4. Chr. Dekker, prijs 2C; Janna 5, A. de Korte, 2D; Miep 2. A. de Korte. 3A; Trie, Chr. Dekker. 3B; Marie, Chr. Dekker, 3C; Betsie J. Sanderse, 3D. Groep 2 .Kalfskoeien: Frida, A. Maliaars en Oldenkamp, ,1; Pellie 5, W. de Visser, IB- Emma 298, J. S. Matthijsse, IC; Sjoke 59, W. de Visser, 2A; Janna 4. A. de Korte, 2B- Corrie, A. Krijger, 3A; Marie 7, A. Krii'. ger, 3B. J Groep 3. Kalfskoeien: Marie 13, W. de Vis- er, i; Catharien 10, Chr. Dekker, IB; Rosa- lina 3, W. de Visser, IC; Zwartje, A. Mal- jaars, 2A; Janna 3, A. de Korte, 2B: Leidn 3, A. Maljaars, 2C; Elsje, A. Kriiffer 3A- Emma, J. Sanderse 3B. 3A' Groep 4. Kalfskoeien: Bontje, A. Kriitrer tl- Nina. Chr. Dekker. 1B; Emma 3. A df £<>,- te. 2A; Ina, J. Sanderse, 20; Ooms 14 T s Matthijsse 3A. s lv' J' s- Groep 5. Oudere koeien: Janna A rf» v— te. .IA: Jopie, A. Krijger 1B; 3 Oomt J, S. Matthijsse, ,1C; Jannie, J S ID; Marie 31, J. S. Matthijssi ffll' A. Maljaars, 2B; Corrie 7. JSMattohW 2C; Corrie 41, J. S. Matthijsse 3A In totaal werden 38 koeien aangevoerd. Jh«£?A kdeS bleek Janna van van S heer A SLr mploeile werd Jopie Mina van de heer Chr^oJkk^De^kS ging naar de firma Balkeneinde. WOLPHAARTSDIJK. Zaterdagmid dag werden in Wolphaartsdijk schiet wedstrijden op kleiduiven gehouden door de Kon. Ned. Jagersvereniging afd. Mid delburg. De uitslagen waren: Clubwedstrijd: 1. R. W. Hendrikse te Yerseke, die hiermee de wisselbeker won; 2. H. C. Heijboer te 's-Graven- polder, 3. H. A. Jacobs te Bergen op Zoom, 4. T. H. C. v. Ahrentals te Kort- gene, 5. J. W. de Jager te Yerseke, 6. Joh. Remijnse te Kamperland, 7. A. v. Dijke te Wolphaartsdijk, 8. B. A. v. Dij- ke te Nisse, 9. J. Kooiman te St. Anna- land. 10 J. Geldof te St. Laurens, 11. J. B. Koert te Wolphaartsdijk, 12. A. C. de Koek te Hulst 13. E. N. C. v Riessen te Goes, 14. M. J. Vermue te Wolphaarts dijk, 15. C. Minderhoud te Aagtekerke en 16. G. v. Strien te Wolphaartsdijk. Vrije baan: 1. H. A. Jacobs te Ber gen op Zoom, 2. R. W. Hendrikse te Yerseke, 3. B. A. v. Dijke te Nisse, 4. J. Kooiman te St. Annaland. 5. A. C. de Koek te Hulst, 6. H. C. Heijboer te 's-Gravenpolder, 7. Krebbex te Tilburg, 8. A. v. Dijke te Wolphaartsdijk, 9. Joh. Remijnse te Kamperland, 10. T. H. C. v. Ahrentals te Kortgene, 11. G. v. Strien te Wolphaartsdijk, 12. J. W. de Jager te Yerseke, 13. J. B. Koert te Wolphaartsdijk, 14. I. v.d. Maas te Kats en 15. J. Geldof te St. Laurens. ZOMERAVONDVOETBAL Rayon Goes: Gemeentewerken—DAF SC 2—2; HaringmanGar. Adria 70; Comb. NS—AKF 1—2; Keuringsdienst Zld.—VVZB 0—1; PTT—Typo's 3—2; Interscaldes—De Zon 0"1Rayon Sas van Gent: SASONA 04; CNASVG 0—3; Rayon Terneuzen Metérfa- briek—PZEM 0—12De Meyer—Mistra-ppers 4—2; De HoopPTT bundeltouw -14; Rijks waterstaat IIHoek vet. 06. Rayon Vlissin gen: Afd. I. UitertonZeemacht 34; PZEM VAW 3—3; GPC—Coal '52 5—2; PVS— SBLV 1—3; 2e afd.: GPC II—VAW II 0—3; PVS II—SSVV l—ll; PZEM II—VAW III 0—0, BW '57—Uiterton II 1—1. Rayon Zierikzee. PTT—Kon. Zeelandia 0—3; PZEM—Rijkswa terstaat 6—3; CWSZierifczee 0—2; Neptunes PZEM 04; Herverkaveling—Drukkerij L. O. 1—3. MIDDELBURG. Het programma voor zaterdaig luidt: Groep A III: Corn Boys A I Terneuzen A I. Groep B IV: Patrijzen B IVolharding '32 B I, Luctor B IGoes B I. Groep B IX: Corn Boys B I—AZW B I. Groep B X: Zaamslag B I—Steen B I. Groep B XI Corn Boys B II—AZW B II. Groep B XIII: Schoondijke B IAardenburg B I. Uitslagen juniorenvoetbal MIDDELBURG. De uitslagen van de af gelopen zaterdag waren: Groep B I: Arne- muiden B IZeeland Sport B I uitg.; Groep B III: Middelburg B V—Vlissingen B VIII 30; Groep B IV: Patrijzen B INieuwdorp B I afg.; Luctor B IGoes B I afig.; Groep B V: Wolfaartsdijk B IGoes B II afg.; Groep B VIII: Bruse Boys B II—WIK B I afg.; Groep B LX: Hoek B I-HW '24 B I: 60; Groep B X: Zaamslag B I—Vogelwaar de B I 4—7; Groep B XI: Hoek B II—Axel B II 0—2; Groep B XII: Koewacht B ISteen B II afg; KW '24 B IV—HVV '24 B III 1—2 (23 mei); HW '24 B IV—HW '24 B III 0—6; Groep B XIII: Oostburg B I—Breskens B I 5il; Oostburg B IIAardenburg B I 09. na-competitie A-juniorenArnemuiden den A I—Terneuzen A I 38; Zeeland Sport A I—Steen A I 60; Rillandia A IAxel A I 2—1; Yerseke A I—VGK A I 11—11; HW '24 A I—Kloetinge A I 3—11. GOES. Echtgenoten kunnen er een eigen poli tieke mening op nahouden. Dat is een veel voorkomend verschijnsel. Het komt ech ter weinig voor dat een echtpaar er niet voor terug deinst dit door midde-l van raambiljetten van twee verschillende politieke par tijen onomwonden te doen blijken. Me-vrouw J. C. van Wil- ligen-Evertse te Goes heeft dezer dagen haar voorkeur voor de protestants-christe lijke federatie zij is raadslid voor de C.H.U. niet onder stoelen of ban ken gestoken. Haar echt genoot, de heer J. A. van Willigen liet zijn politieke overtuiging ook niet in de steek en hing het raam biljet van de V.V.D. naast dat v^n de prote-stants- chri-stelijke federatie.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4