gaan samenwerken S.M. Vis exporteert Nederlandse boeren Zeeuwse vervoerders Valse machtigingen voor gemeenteraadsverkiezingen Sanering was urgente zaak De heer Van der Putte stelt zich niet meer kandidaat N.C.V.B. Bruinisse POLITIERECHTER MIDDELBURG Molenaar uit Tholen i veroordeeld Schoolkorfbal te Goes Uitslagen van de verkiezingen Geen boos opzet NA 27 JAAR IN SOUBURGSE RAAD Gestadige groei van coöperatie in visserij Zeeuws elftal tegen Haarlems elftal Loco-burgemeesterschap zwaar maar nodig werk PTT-directeur in Axel nam afscheid Nylon cylinder met olie in Vlissingen Rust Bliksem sloeg in peilhuis te Bath N.C.V.B. Walcheren Zeeuwsch Dagblad Hemelvaart Vervoerscentrale Zeeland opgericht Woeu JV uie- 1^62 ZEEUWSCU DAGBLAD Pag. 3 Enkele dagen geleden heeft de journalist Hendrik Greven een interessant boek geschreven over de ruimtevaart. De titel luidt: „De he mel is een ster" en lezers, die dit actuele boek in hun bezit willen heb ben, delen wij mede dat het een uit gaaf is van J. n. Voorhoeve in Den Haag. Hendrik Greven heeft een verhaal geschreven over de ontmoeting van de technisch bijna almachtige mens met de geheimzinnige krachten van het helal. De mens heeft bezit geno men van de ruimte, maar is niet te- VTeden. Hij wil ook naar de hemelli chamen, naar de maan en naar de sterren en hij wil tenslotte ook naar de hemel, om aan de Koning van he mel en aarde te laten zien, dat de machtige mens in staat is de poorten van Gods paradijs binnen te gaan door eigen technisch kunnen. Zal de mens ooit proberen op deze wijze de hemel te bestormen? Wij weten het niet. Wel weten wij, dat de mens met zijn technisch kunnen zich steeds onafhankelijker van God zal gaan gevoelen. Wij varen door de ruimte. En Jezus is ook door de ruimte ge varen. Hij steeg op van de Olijfberg bij Jeruzalem. Zijn tocht door de ruimte eindigde in de hemel. Jezus' ruimtevaart is Jezus' hemel vaart. De in technisch opzicht machtige mens kan, vóór elke lancering be gint, verkondigen dat de voorberei dingen uitstekend waren en dat de macht van de techniek zo groot is, dat er eigenlijk niet veel mis kan gaan. Gaat er echter maar heel wei nig mis, danJezus heeft voor Zijn vaart door de ruimte ook gespro ken van Zijn kunnen. Mij is gegeven alle macht in he mel en op aarde, zei Hij tot Zijn dis cipelen. Jezus is Heer en Koning. De Vader heeft Hem alle macht gegeven in he mel en op aarde. Op Hemelvaartsdag proclameert Christus Zijn koningschap. En daar om vraagt geen christenmens zich meer af, of het leven wel zin heeft en welke bedoeling God met het men senleven heeft. Er is geen tragiek meer en er is geen reden voor zelf beklag. Want Christus is Koning en Hij voert heerschappij over ons leven. In het boek van Hendrik Greven wordt een mislukte poging gedaan om tot God in Zijn hemel te naderen. God laat zich niet overtroeven door de techniek. Jezus voer ten hemel en de deur van Gods koninkrijk bleef openstaan voor allen, die weten dat de zin van het leven is, dat wij zullen bedenken de dingen, die boven zijn, waar Chris tus is. BRUINISSE. De afdeling Bruinisse van de Ned. Ohr. Vrouwenbond hield vo rige week weer 'haar vergadering onder leiding van mevrouw Petter, die als presidente een openingswoord sprak naar aanleiding van 1 Kron. 29 vers 10 tot 18. Zuster A. Evertse uit Middelburg be handelde daarna 'het onderwerp van de ze avond: ,,De Kankerbestrijding". Twee films verduidelijkten 'het op vlot te wijze uiteengezette onderwerp. Helaas moest worden geconstateerd dat de wetenschap nog steeds niet het juis te bestrijdingsmiddel tegen deze ziekte heeft gevonden, maar daarnaast kon met dankbaarheid worden vastgesteld, dat veel kan worden bereikt, wanneer de ziekte nog in haar beginstadium ver keert. Spreekster drong er dan ook zeer sterk op aan. bij de eerste symptomen van deze ziekte, direct een arts te waarschuwen en zich onder geneeskundi ge behandeling te stellen. GOES. De Zeeuwse vervoerders hebben de krachten ge bundeld, teneinde te komen tot sanering van het ongeregelde vervoer. Deze sanering was een urgente zaak, want de situatie kon weinig rooskleurig worden genoemd. Tien vervoerders hebben het initiatief genomen tot deze samenbundeling. Zij hebben, na talloze besprekingen, doorgezet en hebben de „Vervoerscentrale Zeeland N.V." opgericht. De tien initiatiefnemers hebben ook in het gewone aandelenkapitaal deelgenomen. Het kantoor van de N.V. wordt in de Wijngaardstraat te Goes gevestigd en het ligt voorts in de be doeling een directeur te benoemen. De oprichting van de N.V. mag als een zeer belangrijke stap worden beschouwd naar een intensieve samenwerking onderling en naar een bundeling van de krachten. Tijdens een .gistermorgen gehouden persconferentie in hotel „De Koren beurs" werd ons opening van zaken gegeven. De concurrentie in het ongeregelde vervoer is 'bijzonder fel, waardoor de vrachtprijzen soms enkele tientallen, procenten beneden die van de jaren 1945-1946 liggen. De ondernemers zoe ken vaak hun heil in sterke prijson- derbieding, waarbij van inzicht in een verantwoord kostenniveau geen sprake kan zijn. En het is juist dit kostenni veau, dat in korte tijd omhoog is ge dreven. Deze tendens is trouwens .nog aanwezig. Met de invoering van de vijf daagse wertkweek, de verpliciue instel ling van een bedrijfspensioenfonds voor de werknemers in voorbereiding en de aanpassing van de arbeidsvoorwaarden aan die van andere bedrijfstakken spreekt deze factor nog meer een woordje mee. Dit betekent overigens niet, dat het huidige vergunningstelsel geen nut heeft. Integendeel, want zonder dit stelsel zoii de situatie in het ongere gelde vervoer veel chaotischer zijn geweest dan zij nu is. Seizoenen Het euvel, waaraan veel vervoersbe drijven mank gaan, is de bezettings graad van het materiaal. In veie transportbedrijven zijn „seizoenen" te constateren, d.w.z. op bepaalde jijden is er in een bepaald bedrijf veel la dingaanbod, in een andere tijd niet. De scherpe concurrentieverhouding heeft er toe geleid, dat in het alge meen de tendens bij de transportbe drijven bestaat liever eigen materieel in te zetten dan van een collega-con current. Dit is een hoogst ongezonde toe stand. Tien vervoerders hebben de koppen bij elkaar .gestoken en zijn tot de conclusie gekomen, dat naar sa menwerking en samenbundeling ge streefd moest worden. De Kon. Harmonie ..Concordia" te Tholen is voornemens zaterdag 2 juni een openimgisconcert te geven voor het zomerseizoen. Het concert zal aanvan gen om 8 uur bij de kiosik. ge vervoerders; verandering op initia tief van de verlader blijft als altijd mogelijk. Voor iedere ondernemer, die aan deel-houder wordt in de N.V., is de volledige zelfstandigheid gewaar borgd. zo blijkt uit 'de statuten. De samenwerking wordt van dien aard, dat zowel de grootste vervoer der als de kleinste vervoerder er wat aan heeft. Iedere vervoerder kan lid en aandeelhouder van de N.V. worden, mits hij lid is van een vakorganisatie. De nieuwe N.V. beoogt geen winst, want het doel is in feite de persoon lijke voordelen van de samenwerking voor de aandeelhouders te realiseren. De steeds voortgaande ontwikkeling in het economische bestel, vooral met het oog op de E.E.G. stelt het be- roepsgoederenvervoer voor problemen, waaraan slechts samen het hoofd kan worden geboden; het spelen van een rol op de binnenlandse en Europese vervoersmarkt zal in het algemeen niet individueel kunnen worden be werkstelligd. Daarvoor is eveneens een bundeling van krachten in zakelijk verband nodig. „Als er niets gebeurt krijgen wij initiatief gedood wordt. Iedere onder- hier Zeeland filialen van Hollandse nemer behoudt de zeggenschap over vervoerders" zo werd op de perscon. gerechtigd zijn ferentie opgemerkt. De vervoerssector is een moeilijke bedrijfstak, maar de binnen het huidige prijzenpeil gezocht worden naar een zo hoog mogelijk ren dement. Zelfstandigheid Voorts is het geenszins de opzet, dat in de samenwerking het particuliere niet het eigen bedrijf en is relaties uit te breiden, mits dat gebeurt door prijs-onderbieding. De concurrentie zal dan ook niet lig gen in het vlak van de vervoersprij- zen, maar in dat van de service. Ook de verladers worden in geen enkel opzicht gebonden aan hun huidi- Zeeuwse vervoerders hebben zich niet laten terugschrikken door deze moei lijkheden. Zij hebben doorgezet. De neigingen zijn met succes bekroond. De N.V. „Vervoerscentrale X Zeeland N.V.", gevestigd in Goes, is opgericht. Ten doop Gistermorgen werd de nieuwe N.V. ten doop gehouden. Het is te verwach ten, dat de nieuwe spruit zich op ge zonde basis zal ontwikkelen. Naast de tien initiatiefnemers (met samen 500 ton laadvermogen)die reeds in het gewone aandelenkapitaal zullen deel nemen, zijn er 35 aanvragen binnen om ook aandeelhouder te mogen wór den in de nieuwe N.V. Het is de bedoeling, van de ver voerscentrale een gezonde marktver houding door samenspel tussen de ver voerders te bewerkstelligen. In de vervoersvoorwaarden wordt n.l. enerzijds de verplichting opgelegd aan de deelnemers om vrachten, die zij niet zelf kunnen uitvoeren, aan te bieden aan het bureau, dat dan voor de uitvoering een andere deelnemer aanwijst, anderzijds zijn de deelne mers verplicht beschikbaar materiaal aan het bureau van de N.V. op te ge ven. Via dit bureau is het mogelijk een uitwisseling van vervoeropdrachten te realiseren, alsmede coördinatie toe te passen. De N.V. krijgt de bevoegdheid zelf standige vervoersopdrachten aan te trekken ter distributie aan die aandeel houders, die volgens opgaaf van hun materiaal daarvoor in aanmerking wensen te komen. Ook zijn regelingen getroffen ter voorkoming van onderlinge, unfaire concurrentie tussen de aandeelhouders. Het is niet de bedoeling tot tariefsver hoging te komen zonder meer. Wel is het streven er op gericht om de kan sen voor een zo goedkoop mogelijk vervoer uit te buiten. Daarom zal eerst MIDDELBURG. Valsheid in geschrifte met betrekking tot de vandaag te houden ge meenteraadsverkiezingen: daar voor stond de molenaar J. van de V. uit Tholen in een gistermorgen gehouden zitting van de Middel burgse politierechter, terecht. Van de V. had namelijk in vier gevallen een machtigingsformu lier voor een stemgerechtigde ingevuld en ook ondertekend. Een de verdachte bekende uit vier personen bestaande schippers- familie zou zich tjjdens de ver kiezingen in Duitsland bevinden en dus niet kunnen stemmen. ,,ïk helb het o<p de dag van de verkie zingen voor de Provinciale Staten ook zo gedaan. Ik kreeg opdracht van ben, heb de formulieren opgesteld en hen 'la ten tekenen," aldus de verdachte. ,,Ja, anaar in dit igeval bent u toc'h te LEEUWARDEN. „Agrarisch makelaar" heet de 44-jarige heer Sipke M. Vis uit Leeuwarden. Eén van zijn besognes is het ver huren van boerderijen, die beschikbaar komen, aan boeren, die er op willen wonen en werken. Naar huurders hoeft hij nooit te zoeken. Als er in Friesland een boer derij te huur staat dan zijn er ge middeld vierhonderd gegadigden: boerenzoons, die het vak van hun va der hebben gekozen en misschien hun leven lang niet echt boer zullen kun nen worden, maar ook oudere boeren, die hun bedrijf moeten verlaten om dat het pachtccaitract verlopen is en de zoon van de eigenaar op de boer derij moet. Ze zijn dan gedwongen de met veel inspanning en liefde opge fokte veestapel te verkopen. De heer Vis kent veel boereratrage- dies, voortgekomen uit het gebrek aan land en boerderijen. Daarom spitste hij de oren toen de vee-expor teur Popke Veenstra op een dag te gen hem zei: „in Noordwest-Duits- land zijn méér boerderijen te krij gen dan hier;, je moest er eens gaan kijken." Enthousiast De heer Sipke Vis liet er geen gras over groeien; in Oost-Friesland kreeg hij contact met de al bejaarde Otto Bielenberg uit Leer. Die was enthou siast voor de gedachte dat Neder landse boeren naar deze contreien zouden komen. De eigenaren zouden er wel voor voelen, dacht hij; Friese boeren kunnen vaak meer uit een be drijf halen dan Duitse. Het ging niet direct allemaal van een leien dakje. ,,Ik heb anderhalf jaar besteed aan het onderzoek. Ik ben er zo'n keer of zeventig geweest", zegt de heer Vis. „Je kunt de boeren niet ep goed geluk naar Duitsland sturen". „Maar het is gelukt. De eerste die ging was Tsjerk Kaastra uit Goutum, een boer van 45 jaar, die zyn land GOES. Voor die zesde achtereenvol gende maal wordt a.s. zaterdag op het pas geopende nieuwie terrein van het gemeentelijke sportpark, door de korf balvereniging Togo, een schoolkorfbal- tornooi georganiseerd voor de lagere scholen uit Goes en omgeving. Aan dit tornooi zullen deelnemen de Chr. Na tionale School, de H. v. d. Veenschool, de Prof. Koihnstammschool, de Jan Ligt- hartschool en de Prinses Beatrixschool, te Goes. Voorts door de Openbare la gere school van Wilhelminadorp en die van 's Heer Arendskerke. De wisselbe ker is momenteel in het bezit van de Jan Ligthartschool. Er zal worden ge speeld in drie afdelingen en in. verband met het feit, dat des middags na af loop van het schoolkorfbaltornooi nog de korfbalcompetitiewedstrijd in de eer ste klas Z.K.B. tussen Togo 1 en Swift 2 zal worden gespeeld, beginnen de schoolwedstrijden reeds 's morgens om 11 uur. Bezichtiging bejaarden tehuis s-Heer Arendskerke OUDELAND'E De diakonie van de Ned. Hervormde gemeente heeft een schrijven gestuurd aan de bejaarden van Oudelande. Hierin wordit medege deeld dat zij in de gelegenheid zullen worden gesteld het niéuwe bejaardente huis te 's Heer Arendskerke te bezich tigen. Aülen die 65 jaar of ouder zijn zullen met hun echtgenoten worden uit genodigd woensdag 13 juni a.is. in de namiddag een bezoek aan het bejaar dentehuis te komen brengen. Opgaven hiervoor moeten worden gericht aan het bestuurslid, de heer S. van Hekken, A 45, Oudelande. S. M. Vis, agrarisch makelaar verschrikkelijk verspreid had liggen. Hij is blij, dat hij gegaan is. Laatst hadden we de vijfde; een boer1 met een pracht veestapel, die zijn bedrijf in Hommerts niet opnieuw kon huren. In een dag was hij met al zijn vee over; 's avonds liepen de koeien al Duits gras te grazen." Tevreden Ja, de geëmigreerde boeren zijn te vreden. De melkprijs is daar hoger, ook andere produkten brengen meer op en de belastingen zijn lager. Nu de makelaar Vis eenmaal be gonnen is zet hij door. Niet alleen in MIDDELBURG. De belang rijkste uitslagen van de van daag te houden gemeenteraads verkiezingen hopen wij van avond te builletineren aan onze kantoren te Middelburg, Goes, Terneuzen en Zierikzee. In de 'krant van vrijdag a.s. zullen wij de uitslagen van alle Zeeuwse gemeenten en van een aantal grote gemeenten in ons land publiceren. Morgen (Hemelvaartsdag) verschijnen de Nederlandse dagbladen niet en zullen onze lezers dus ook Zeeuwsch Dag blad niet ontvangen. Friesland, maar ook in andere delen van het land vindt hij zijn gegadig den. „Ik hoop hiermee zoveel mogelijk boeren, die in moeilijkheden verke ren, te helpen; dat is de hele tekst van mijn preek. We gaan nu straks ook over de Weser; ze hebben me daar gevraagd om boeren, die voor al in de akkerbouw wat mans zijn. De eerste contacten heb ik al gelegd." Groot of klein, elk écht genoegen haalt u even uit de sleur. Neem Arsenal: een gróte sigaret in formaat, smaak en aroma. Overigensrookt al Arsenal? ver gegaan," was de politierechter, mr. B. S. Sieperda, van mening. ,,U mag nu eenmaal geen handtekeningen voor an deren plaatsen. Trouwens bij deze ver kiezingen hebt u slechts opdracht van twee der vier maohtigingigevers ontvan gen." De politierechter was van -mening dat de handelwijze van Van de V. niet door de beugel had, gekund. Het moet bij verkiezingen zeer precies en nauw keurig gaan. De politierechter: „Waren de miach- tiiginggevens aanhangers van de partij waarop u gaat stemmen?" De verdachte: „Jazeker." De officier van justitie, mr. J. L. An dreae, vond handtekeningen voor ande ren plaatsen ten ene maal onoirbaar, ook al zo-u nadrukkelijk daartoe op dracht zijp verleend. „Maar twee van de vier betrokkenen wisten niet eens dat voor hen zou worden gestemd." De officier -zei dat in deze zaak de verdach te niet de bedoeling had gehad zijn par tij opzettelijk te bevoordelen door het uitbrengen van enkele stemmen die an ders verloren zouden zijn gegaan imiaar achtte de misistap te zijn begaan door de te grote ijver van de verdachte de belangen van de betrokken-en te willen behartigen. „Maar dit kan nu eenmaal niet. Als dit soort dingen zouden mogen, is het hek van de dam. Dan hoefden er geen verkiezingen te worden gehouden." De officier vond dat de verdachte een mid del had gehanteerd dat het doel niet had mogen dienen. „Geen gescharrel imet stemmen bij verkiezingen," was de of ficier van mening en eiste ƒ200 of veer tig dagen. De raadsman, mr. Ravens, legde er nog eens de nadruk op dat in dit ge val niet van boosaardig opzet sprake was. Verder vroeg hij zich af waar het nadeel was dat in de handelwijze van de verdachte school. De officier: „Als dit zou mogen, kan men machti gingen niet meer vertrouwen. Dat is het nadeel." De verdachte werd ver oordeeld tot 100 of twintig dagen. GOES. De plannen om te komen tot een gezamenlijke inkoopcombinatie van de 'bestaande visserijcoöperaties zijn in een vergevorderd stadium, al dus de Zeeuwse Vereniging Voor Visse- rijbelangen (ZEVIBEL). In de coöpe ratie voor de Zeeuwse visserij is een gestadige groei waar te nemen. Er worden thans richtlijnen ontworpen voor een regeling voor het kosteloos in winnen van juridische en economische adviezen voor Zevibelleden. De bedoe ling is dit te financieren uit gen fonds dat gevormd is uit de restituties op de heffingen van het Visserijschap. Jaarvergadering De jaarvergadering die ditmaal in Vlissingen zal worden gehouden, is thans definitief vastgesteld op zaterdag 21 juli 1962. Op deze vergadering zal onder andere als spreker optreden de heer dr. R. Boddeke, garnalenbioloog van het Rijksinstituut voor Visserij-on derzoek te IJmuiden. Op de visserijda- gen in Zierikzee en Breskens zal drs. A. C. Drinkwaard, bioloog aan het la boratorium voor visserij-onderzoek te Wemeldinge een voordracht houden met kleurendia's, waarvan het onderwerp is: „Langs de havens van Zeeland vroe ger en thans" ARNEMUIDEN. Op zaterdag 2 ju ni a.s. zal op het terrein van de vereni ging „Arnemuiden" een wedstrijd wor den gespeeld tussen het „Haarlemse" en het „Zeeuwse KNVB-zaterdagelftal". De wedstrijd begint om drie uur. De Technische Commissie heeft het volgende Zeeuwse elftal samengesteld: doel: M. Traas (Nieuwdorp), achter: D. de Smet (Spui) en W. van Belzen (Ar nemuiden), midden: M. Verberkmoes (Spui), M. de Rijke (Arnemuiden) en K. C. Walraven (Rillandia), voor:P. Haak (AZW), L. A. van Dixhoorn (Tem Boys), KI. Poortvliet (Arnemuiden), Jan Maas (Spui) en L. den Boer (Ril landia). Reserves: A. J. Kriekaard 'Krabbendijke), J. Lensen (AZW), G. Traas (Krabbendijke) en M. Deurloo (Nieuwdorp). SOUBURG. De vandaag nieuw te kiezen gemeenteraad van Souburg zal de naam van de heer M. A. van der Putte missen. Niet omdat de stemgerechtigde inwoners van het welvarende en snelgroeiende Wal- cherse dorp geen vertrouwen stellen in hun (tot vandaag) loco-burgemees- ter maar omdat de heer Van der Putte zelf zich geen candidaat heeft gesteld. Het zal voor Souburg' iets zijn om er even aan te wennen. Want liefst 27 jaar vertegenwoordigt het A.R.-raadslid in de raad de be langen van zijn plaatsgenoten. In 1935 deed hij intrede in de raad. Toen telde de gemeente ongeveer 4500 in woners. Nu is dat aantal verdubbeld. Een bewijs van het dynamische karak ter van Souburg. In 1045 werd de heer Van der Putte tot wethouder tevens loco-burgemeester van Souburg be noemd door de commissaris der ko ningin in Zeeland. Op dat moment be zat Souburg in werkelijkheid door oorlogsomstandigheden geen raad. In 1946 werd de heer Van der Putte door de raad zelf tot wethouder geko zen. Sinds die tijd. met een onderbreking van vier jaar. is hij wethouder en loco burgemeester gebleven. En nn, na het vertrek van de heer A.H.S. Stemerding, moet hij zich actief met 't burgemees tersambt bemoeien. Slechts tn de eer ste twee jaar van zijn raadlldmaat- schap heeft de scheidende een andere burgemeester meegemaakt (de heer Van Doorn), daarna is altijd in de AXEL. Na een verblijf van onge veer drie en een half jaar in Axel, nam de directeur van het P.T.T.-kantoor, de heer F. Doornebal, afscheid wegens zijn vertrek naar Hoofddorp. Bij dit afscheid waren, naast het personeel uit Axel, ook aanwezig de weledele heer W. R. Eelsingh directeur van het postdis- trict Middelburg alsmede de adjunct directeur van dit district de heer Vis. Allereerst werd het woord gevoerd door de heer Eelsingh, die in het kort de ambtelijke loopbaan van de heer Doornebal de revue liet passeren en hem bizonder hartelijk dankte voor het vele werk dat de scheidende directeur deed voor het postdistrict Middelburg. Namens het Axels kantoorpersoneel sprak, de heer K. J. van Drongelen, die zijn oud-directeur dankte voor het vele werk in Axel verricht en in het bizon der voor de rustige en prettige leiding. Namens het bestellend personeel sprak besteller Wijna een dankwoord tot de heer Doornebal. Als herinnering aan zijn verblijf in Axel mocht de heer Doornebal een fraai cadeau in ontvangst nemen, terwijl aan mevrouw Doornebal een bloemstuk werd aangeboden. Ten slotte dankte de heer Doornebal het personeel van het Axelse postkan toor voor de prettige samenwerking die hij de afgelopen jaren steeds mocht on dervinden. VLISSINGEN. Gisteren is in Vlis singen een Diacone-cylinder met olie, gesleept door de PAM 13, aangekomen. De Steenkolen Handels-Vereniging in Rotterdam iheeft als eerste bedrijf in Nederland deze nieuwe methode van olietranspor'. ingevoerd. De nylon slurf die een doorsnede «heeft van twee meter 45 meter lang is, dient namelijk uit- i sluitend voor t ervoer van olie. De in- j houd is 140 m3, terwijl de nylon wand 1 anderhalve cm. dik is. Het idee is van Britse he:komst en werd in 1956 voor net eerst toegepast. Er zijn tlhans 47 j van dergelijke cylinders over de gehele I wereld in gebruik. De heer M. A. van der Putte voor het gemeentehuis dat hij van daag voor het laatst in zijn functie als raadslid, wethouder en loco burgemeester van Souburg, zal be treden. Na 27 jaar neemt hij afscheid. grootste harmonie en onder de prettig ste omstandigheden met de heer Ste merding samengewerkt. Twintig jaar. bijna de gehele duur van zijn raadslid-zijn heeft de heer Van der Putte de strijd van Souburg om de zelfstandigheid meegemaakt. Het mag inderdaad wat vreemd aandoen dat een der meest, bloeiende en groeiende ge meenten van Zeeland altijd het spook van de annexatie heeft rond zien wa ren. Het besturen van een gemeente als Souburg is allesbehalve statisch ge weest, vertelde de loco-burgemeester. Altijd was er iets gaande, behoeften moesten worden voldaan, woningen moesten er worden gebouwd, uitbrei- dings- en wederopbouw,plannen worden uitgevoerd. Na de oorlog werdenm. Souburg zeven- a achthonderd wonin gen gebouwd. De heer Van der Putte stelt zich niet meer candidaat om diverse redenen. „Ten eerste speelt de leeftijd ook een rol. Volgende maand hoop ik 66 jaar te worden. Verder vind ik dat in een zich zo snel ontwikkelende gemeente als Souburg geen college van B. en W. moet zijn dat uit oude mannen be staat. Er moet ook wat jong bloed in het gemeentebestuur komen". De heer Van der Putte typeerde zijn RILLAND-BATH. Omstreeks lialf zes gisteravond is de bliksem Ingeslagen in liet peilbuis te Bath. De bovenhoek is van het uit 1230 daterende peilhuis afge slagen, terwijl de vloer is opengebarsten. Het 100 meter van de dijk staande ge bouwtje is wegens verzanding ai vijftig jaar niet meer in gebruik. VLISSINGEN. De afdelingen Vlis singen. Koudekerke en Souburg van de Ned. Chr. Vrouwenbond hielden in de Johanneskerk te Vlissingen een streek- vergadering, die werd geleid door de presidente, mevrouw Mouriik-van Rij. Twee sprekers verzorgden deze middag samen voor de vele aanwezige dames een lezing. Ds. H. A. van Herwaarden en dr. C. F. Frumau uit Middelburg spraken over „verantwoorde gezinsvor ming". wethouder en loco-burgemeester schap als zwaar maar noodzakelijk „Eén moet er zijn die dit doet en ik moet bekennen dat ik het altijd met lust en tevredenheid heb gedaan. Ik ben geen wetenschappelijk geschoold man en ik geef toe dat het vaak zeer moeilijk werk was". Het neerleggen van zijn functies in de gemeentelijke overheid valt de heer Van der Putte niet makkelijk. „Er is nog zoveel dat ik had willen afmaken." Maar verder zei hij dat hij naar rust verlangde en niet langer de spanningen wilde dragen die zijn ambt nu eenmaal mee brengt. Het zij hem gegund. Protestants-Christelijk (Ingezonden mededeling) M

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3