Evacuées genieten voorrang VANDAAG UITSPRAAK IN ZAAK-EICHMANN Subandrio: Wij zijn voorzichtig Aardappelprijs moet o Forse daling op knrs New York f OVERBOORD TIJDENS CYCLOON - GERED Kosmos V in de ruimte EEN KONINGIN EN „HAAR" KINDEREN Nieuwe twijfel over hervatting van overleg BBfM&ll' TWEE DODEN BIJ BOTSING RENTMEESTER EN DE HAAN GEWOND BIJ AUTOBOTSING PRODUKTIE IN BOUWVAKKEN LIEP TERUG De Bilt: Buien PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 29 mei 1962 IN TOESTELLEN VAN DE K.L.M. „Al terug Nederlands soldaat in Nw.-Guinea omgekomen MINISTERS NEMEN MAATREGELEN ALLE „GROENEN" WAREN ZOUT STATENLOZE ZOU BENDELID ZIJN Woningwetwoningen na 1966 zonder subsidie Dode na verkeersongeluk Tito mag naar Rusland Rotterdammer overleeft avontuur in oceaan Geen overweging van wijziging diensttijd 4ZZOG/?jajr 1.1.50 ©pOCQ Inbraak in landhuis van Prinses Directeur. JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad 17e JAARGANG No. 506" Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, HOLLANDIA In alle toestellen van de K.L.M. die van Biak naar Am- steidam vliegen worden plaatsen gereserveerd voor vrouwen en kin deren die in de afgelopen tijd zijn- geëvacueerd uit de plaatsen in de buurt waarvan Indonesische para chutisten zijn geland. De repatriëring gaat ten koste van de ambtenaren van het gouvernement die deze of de volgende week met verlof naar Nederland zouden gaan. Om zo veel mogelijk ruimte te hebben voor de evacuees, zijn de boekingen voor de verlofgangers voorlopig drie weken opgeschort. Alleen de evacuees, die daarom vragen, worden naar Nederland teruggebracht. Hoe groot hun aantal is, wist men gisteren in Hollandia niet te vertellen. Nieuw wapen In de strijd om het westelijke deel van Nieuw-Guinea is Indonesië inmiddels een nieuw wapen gaan hanteren. Vele Nederlanders onder wie ook mili tairen kregen de afgelopen dagen via Singapore of Manilla in een ge sloten envelop een pamflet toegestuurd, waarop te lezen stond: „U kunt kiezen: Terug naar uw gezin en familieleden in uw dierbaar Nederland, of uw leven offeren in de oerwouden van Nieuw-Guinea". Op de pamfletten stond een gehelmde doodskop getekend, en in de linker bovenhoek stond in zwarte letters op een rood vlak: „Tussen leven en dood", Acties Over de militaire acties heeft het voor lichtingsbureau van het gouvernement gezegd, dat vrijwel alle infiltranten zijn geïsoleerd. Hun lichamelijke toe stand wordt voortdurend slechter. De Indonesiërs die in Nederlandse han den zijn gevallen, dragen duidelijke sporen van ontbering. Ten zuiden van Teminaboean zijn de parachutisten de moerassen ingedre ven. Zij hebben in gevechten met Nederlandse troepen negen man ver loren. Op het schiereiland Onin zijn tot dusver ten minste zes Indonesiërs gesneuveld. Twee para's werden zondag gewond, toen Neptunes een aanval deden op de infiltranten die bij Kaimana waren neergelaten. Bij die actie raakte ook een lid van het Papoea-vrijwilligers korps gewond. Hij werd getroffen door rondspattend gesteente. De woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken, Lincoln White, noemde gisteren de Nederlandse bereidverklaring die inmiddels schriftelijk bij Oe Thant is bevestigd bemoedigend. Hij hoopte dat het overleg nu in de naaste toekomst kon worden hervat. De Amerikaanse „derde man" bij het Nederlands-Indonesische voor overleg, Ellsworth Bunker, liet giste ren weten dat hij nog deze week zou proberen Nederland en Indonesië tot hervatting der besprekingen te bren gen. In kringen van de Uno vond men de vooruitzichten daarvoor gunstig. Bunker heeft van Oe Thant volledige vrijheid van handelen gekregen. Hernieuwd overleg zal, zo wordt in Washington verwacht, weer in het ge heim worden gevoerd, totdat een agenda is vastgesteld. De besprekin gen die dan volgen, zouden onder leiding van Oe Thant zelf kunnen staan. Zo ver is het echter blijkbaar nog lang niet. Minister Subandrio verklaar de gisteren dat Indonesië eerst wil weten of Nederland werkelijk het plan-Bunker aanvaardt, „zoals Indo nesië dat heeft gedaan". Subandrio zei dat, na een onderhoud met presi dent Soekarno, aan wie hij verslag had uitgebracht over de jongste ont wikkelingen in de kwestie Nieuw- Guinea. „Wij proberen nu langs diplomatieke weg te weten te komen hoe precies de houding van Nederland in deze kwestie is. Gezien de ontwijkende Nederlandse tactiek in het verleden, willen wij nu voorzichtiger zijn", aldus Subandrio. Hij meende: „Als Nederland het plan- Bunker werkelijk heeft aanvaard, be tekent dat dat West-Irian al aan Indo nesië is teruggegeven". Soekarno had hem ontboden, zo zei hij, „omdat het voor ons zeer belangrijk is, als de Nederlanders akkoord gaan met de beginselen van het plan-Bunker". De president had hem opgedragen Papoea studenten in Nederland en in Nieuw- Guinea zelf elegenheid te bieden oriëntatiereizen naar Indonesië te maken. De Australische minister van buiten landse zaken, sir Garfield Barwiek, heeft gisteren bij zijn vertrek uit Mel bourne voor een reis van vijf weken door Azië gezegd, dat een van zijn voornaamste taken zal zijn: het be spreken van de kwestie Nieuw-Guinea met de Indonesische autoriteiten. Hij zei er teleurgesteld over te zijn dat Indonesië zijn militaire activiteiten in het betwiste gebied blijft voortzetten. Sir Garfield is van plan bij Soekarno aan te dringen op het nastreven van een vreedzame regeling van de kwestie. WASSENAAR. De 24-jarige jon geman G. de M. uit Voorschoten en zijn 72-jarige tante P.M.L. de G. uit dezelfde plaats, zijn gisteravond om het leven gekomen bij een auto ongeluk op de Rijksstraatweg in Den Deil. Hun personenauto werd in de flank gegrepen door een truck met opleg ger en ongeveer vijftien meter meege sleurd. JERUZALEM. De secondewij zer op Eichmanns horloge moet voor hem nu sneller dan ooit de tijd wegtikken. Vandaag zal de man, die schuldig werd bevonden aan moord op zes miljoen joden, horen of zijn dagen dagen geteld zijn dan wel of hij de rest van zijn leven in een Israëlische cel zal mogen slij-" ten, geduld en gevoed door de men sen die hij eens naar het leven stond. HOLLANDIA. De dienstplichtig soldaat der eerste klas H. M. Groels is gisterochtend half negen plaatselijke tijd in Nieuw-Guinea omgekomen. Hij werd getroffen door een kogel of ko gels uit zijn eigen geweer, aldus deelt de Legervoorlichtingsdienst mee. Na drukkelijk werd verklaard dat soldaat Groels niet door oorlogshandelingen is omgekomen, maar door een ongeluk. Hoe dat ongeluk is gebeurd is nog niet bekend. Soldaat Groels was twintig jaar oud. Hij woonde in Waalre en was ingedeeld bij de C-compagnie van het zesde in- fanteriebataljon. Het ongeluk gebeurde in Moerara (Kaimana aan de zuidkust, ten westen van de Etnabaai. Ook als het Hooggerechtshof van daag het doodvonnis in hoger beroep tenslotte zou bevestigen heeft de man nog een kans de galg te ontlopen. Dat zal zijn wanneer Israels grijze presi dent Ben Zwl hem, die zelf geen me dedogen kende en ook nu nog geen spoor van berouw heeft getoond, zal begenadigen. Het zal dan nog tot half juni duren voor Eichmann weet hoe er op zijn gratieverzoek zal zijn be schikt. Overigens heerst er in Israël vol strekt geen eenstemmigheid over Eichmanns lot: hoewel het volk meent dat er maar één straf voor Eichmann in aanmerking kan komen, is men in intellectuele kringen tegen de dood straf gekant, zelfs voor deze man. ,,Voor Eichmanns misdaden bestaat er geen voldoende vergeldingsstraf. Waarom dan nog meer bloed vergie ten? Het zal een strenge straf zijn om Eichmann de rest van zijn leven te laten doorbrengen als gevangene van het volk dat hij probeerde uit te roeien". Dat zijn de woorden van een joodse arts die de gruwelen van het nazidom aan den lijve heeft ondervon den. DJAKARTA 'WIL ZEKERHEID TNEN HAAG Terwijl in de Verenigde Staten goedkeurende ge- luiden klinken over de bereidheid van Nederland de bespre kingen met Indonesië op basis van het plan-Bunker te heropenen, zijn in Djakarta alweer verklaringen afgelegd die ernstige twijfel doen rijzen aan een spoedig begin van die onderhandelingen. In Djakarta is op de Nederlandse stap onmiddellijk gereageerd met het leggen van grote nadruk op slechts een van de punten van het plan-Bunker de overdracht van het bestuur over westelijk Nieuw-Guinea aan Indonesië. FRIEDRICHSHAFEN. Nederland neemt voor de eerste maal deel aan de internationale jaarbeurs van het Boden- meer. die in Friedrichshafen wordt ge houden De collectieve inzending bestaat in hoofdzaak uit voedingsmiddelen en delicatessen. De Nederlandse vertegen woordiging staat onder auspiciën van Van onze Haagse redactie DEN HAAG De groenteman mag met 'ingang van morgen voor zijn aardappelen niet meer vragen dan veertig cent per kilo. Over een week vanaf 6 juni mogen ze niet duurder zijn dan 35 cent. De prijs van inge voerde aardappelen blijft overigens vrij. De ministers De Pous (economische zaken) en Marijnen (landbouw) hebben deze maatregel gisteren genomen, om dat ondanks de op 18 mei afgekon digde prijsstop de aardappelprijzen niet zijn gedaald, maar hier en daar zelfs nog zijn gestegen. De grossiers moeten hun voorraden tegen ten hoogste 35 cent (na 6 juni dertig cent) per kilo aan de kleinhandelaren leve ren. Ze kunnen dan een winst van vijf cent maken. De nieuwe regeling heeft het voordeel nog afgezien van de besparing in het huishoudboekje dat de controle veel gemakkelijker wordt. Tot vandaag had iedere han delaar zijn privé-maximumprijs het bedrag waarvoor hij op 16 mei ver kocht en het was voor de economi sche controledienst niet gemakkelijk uit te vissen, of de handelaar inder daad niet duurder was dan op die zes tiende mei. De economische controledienst heeft overigens nog geen overtreders ge verbaliseerd. Hij heeft het tot dusverre bij waarschuwingen gelaten. Het is begrijpelijk, dat het Consu menten Contactorgaan de maatregel van beide ministers „niet gek" vond, zoals de voorzitter, de heer J. J. Becke- ring, zei. Vorige week nog had het Contactorgaan om nieuwe maatregelen gevraagd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Er is gisteren geen groene haring afgeslagen in Schevenin- gen. Controleurs van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid heb ben gistermorgen met het oog op de haringworm dé aangevoerde haring, 1066 kantjes, gecontroleerd op het zout gehalte. De haring bleek goed gezouten, er was geen groene haring bij. Het eerste kantje bracht bijna vier honderd gulden op. Vorig jaar ging het eerste kantje (groene) weg voor dui zend gulden. Daarna daalde de prijs tot tweehonderd en honderdvijftig gulden. LONDEN (U.P.I.) De 61-jarige statenloze Leiba Leyman moet op 14 juni voor een rechtbank in Londen verschijnen omdat hij 120 reischeques van honderd dollar per stuk heeft ver zilverd die niet van hem waren. Volgens de politie maakte Leyman deel uit van een bende die zich bezig houdt met het stelen en verzilveren van Travellers' cheques. De cheques van Leyman waren een deel van de partij ter waarde van 42.000 dollar die anderhalf jaar gele den werd gestolen op London Airport. DJAKARTA (AFP/Reuter). Presi dent Soekarno heeft als opperbevelheb ber het Indonesische persbureau Anta- ra „tijdelijk onder zijn controle ge steld". In een decreet wordt gezegd dat de maatregel is genomen in het belang van de veiligheid en de openbare orde. Volgens Antara is de maatregel een gevolg van bepaalde ontwikkelingen bij het persbureau. De laatste verande ring bij Antara was het ontslaan van de hoofdredacteur. D.iawoto, door de lei ding van het persbureau. Het Produkitsehap voor aardappelen is het met die nieuwe maatregel van de bewindslieden niet eens. Wij hebben geadviseerd om het bij de prijsstop van 18 mei te laten, zei de heer Glotz- bach, de secretaris van dit schap. Er komt geen aardappel méér door op de markt en alleen door een een grotere aanvoer zouden de prijzen kunnen dalen. Het prodiuktschap vraagt zich bovendien af of de maatregel nog wel de moeite waard is. Op 6 juni moet er een bepaalde prijs zijn, en rond de helft van deze maand komt er waar schijnlijk een behoorlijke aanvoer van de nieuwe oogsit. De ministers hebben, zo zei de heer Glotzbach, het produkt- schap niet om advies gevraagd. Teleurstelling Advies is evenmin gevraagd aan het bedrijfschap voor de detailhandel in aardappelen, groenten en fruit, zei de heer J. D. Mol, de voorzitter van het bedrijfschap. Vanmorgen vergadert het dagelijks bestuur van dit schap; en dan zal wel worden besloten om te leurstelling over deze gang van zaken uit te spreken. De heer Mol ziet veel meer na- dan voordelen van de nieuwe maximum prijzen. Voor de mindere kwaliteiten gaan de handelaren naar zijn oordeel nu ook de hoogste prijzen vragen. De prijsstop van 18 mei heeft de mensen die het fatsoenlijkst waren, het meest gedupeerd. Wie toen met geen of een kleine winstmarge genoegen nam, omdat hij zijn prijs niet te hoog wilde stellen, zat er de laatste weken aan vast, ook als hij duurder moest in kopen. Voor deze mensen zal de nieu we maximumprijs, die hoger kan lig gen dan hun „privé-stopprijs", misschien een kleine verlichting van de grote zorgen betekenen. DEN HAAG. Na 1966 zal als de plannen van de regering inzake de huur verhogingen doorgaan de jaarlijkse subsidie van 250 gulden op elke nieuwe woningwetwoning zijn verdwenen. Wanneer dit bedrag als huurcompen- satie in de lonen wordt opgenomen, be tekent dat een verhoging met vijf tot zes procent. De regering gelooft, zo zegt minister Van Aartsen aan de Eerste Kamer, dat er dan nog voldoende ruimte over is voor loonsverhogingen, die de welvaart van de werknemers moeten vergroten. Minister Van, Aartsen voelt nog niets voor het systeem van subsidiëring. Sub sidies, die niet op de huizen zelf zouden worden gegeven, maar afhankelijk zou den moeten zijn van de beurs van de bewoners, vindt hij weinig aantrekkelijk. De overheid zou zich gaan mengen in persoonlijke beslissingen van de huur ders. Daar is minister Van Aartsen hui verig voor. Het Belgische koninklijke paar heeft zondag zijn eerste officiële bezoek aan de stad Gent ge bracht. De vorstin, gekleed in een bruingroen tweed-mantel pak met rose bloes en strik, olijfgroene handschoenen en schoenen, kreeg verscheidene boeketten bloemen aangeboden, maar als altijd ging haar eerste belangstelling uit naar de kin deren in haar omgeving. AMSTERDAM. De Amerikaanse effectenbeurs heeft gisteren een zeer scherpe koersval moeten onder gaan. De daling is vooral in het laatste beursuur opgetreden; de markt werd overspoeld met orders. De ticker, die de koerswijzigingen registreert was tegen het slot meer dan een uur bij de handel ten ach ter. Ook de avondbeurs in Amsterdam was gevoelig lager waarbij de om zetten vrij belangrijk zijn toegenomen. Koninklijke Olie en Unilever moesten hier een grote klap incasseren. Beide fondsen waren 8,20 per aandeel lager. Dit betekent een koersdaling van 41 punten. Ook Philips, die naar de beurs al enige tijd vermoedt, zou worden ge steund wegens de op handen zijnde emissie, gleed 32 punten naar beneden. Debacle De Amsterdamse beurs en vertegen woordigers van Amerikaanse effecten makelaars in Amsterdam noemen de koersval een debacle, die veel gelijke nis heeft met die van 1929. Een gun stige omstandigheid daarbij is, dat er thans vrijwel niet op prolongatie kon worden gekocht zulks in tegenstel ling tot 1929 waardoor de koers verliezen voor het merendeel slechts papieren verliezen zijn. De New Yorkse effectenbeurs sloot op of rond het laagste punt van 1962 met verliezen over een breed front van meest vijf dollar. International Busi ness Machines, die tot voor kort nog tot de favorieten behoorde, maakte een duikeling van 37% dollar. Bij het slot van de markt bleek dat het koersgemiddelde voor industriële waarden was gedaald met circa 35 pun ten. De omzet heeft 9,35 miljoen shares belopen. O Albert, wat heb jij veel kennissen in het leger. Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM. In een zie kenhuis in Bergen op Zoom is gister ochtend de 38-jarige G. Verkaart uit Steenbergen bezweken aan de wonden die hij zondagavond had opgelopen bij een verkeersongeluk op de weg Steen bergen-Nieuw Vosmeer. Toen hij met zijn bromfiets de weg overstak, was hij gegrepen door een auto. Ingezonden mededeling) BELGRADO (Reuter). De Russi sche regering heeft maarschalk Tito, het Zuidslavische staatshoofd, uitgeno digd een vakantie in de Sowjetunie te komen doorbrengen. Definitieve afspra ken zijn nog niet gemaakt, maar het is waarschijnlijk dat Tito de uitnodiging zal aanvaarden. HOE? VRAAG HET UW FIETSENHANDELAAR Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. De Rotterdamse olieman Kees Hofstede (26) is over boord geslagen toen de Nederlandse sleepboot Oceaan in de Indische Oceaan in een cycloon was terecht gekomen. Hij kwam er nog aardig af: Met een gebro ken rib ligt hij nu in een ziekenhuis te Bombay. De Oceaan van L. Smit en Co's in ternationale sleepdienst was op weg naar Aden, toen de Noorse tanker Fen- ja meldde, dat zij bij de westkust van Indië in moeilijkheden verkeerde we gens een gebroken drukas. Bijna op het zelfde moment beleefde de Rotterdam se olieman Hofstede zijn hachelijke avontuur De Oceaan heeft eerst de geredde aan wal gezet. Intussen is zij nil ook met de vleugellamme tanker op weg naar Bombay. Meer tverk Tijdens dit slechte weer in de Indi sche Oceaan heeft ook het Engelse vrachtschip Thistleroy maohineschade opgelopen. De Schelde, ook van Leen Smit, heeft zich over dit schip ontfermd. Een derde schip van dezelfde sleep dienst, de Rode Zee, is op de Atlanti sche Oceaan de Britse koopvaarder Sina Loa te hulp gesneld. Dit met ba nanen geladen schip kampt ook met een machine, die het heeft laten afwe ten. De Rode Zee zal het met haar Britse collega Marinia naar Engeland slepen. MOSKOU (Reuter/U.P.I.) De Russen hebben gisteren opnieuw een onbemande aardsatelliet in een baan om de aarde gebracht. Het is de vijfde van de huidige Russische se rie, die het onderzoek van de buiten ste gebieden van de atmosfeer ten doel heeft. De satelliet heet Kosmos V. „Kees kan goed zwemmen, maar daar heb je dan misschien niet veel aan". Dit zei de getrouw de zuster, bij wie Kees Hofstede sinds enkele jaren inwoont. Zij stond er wel van te kijken, dat Kees een gebroken rib had opge lopen ten gevolge van de val in de kokende zee. Zijn zuster, mevrouw De Groot aan de Weimansweg te Rotterdam vertelde: „Hij is de jongste van zeven kinderen. Hij is ook de eni ge die naar zee is gegaan. Dat was op zijn zeventiende, geloof ik. Het is een goeie knul en een boom van een vent, meer dan negen tig kilo zwaar". Andere opzienbarende gebeurte nissen heeft Kees tot dusverre niet meegemaakt. Wel werkte hij enkele jaren geleden ook mee aan de opruiming in het Suezkanaal. Zijn zuster: „Hij was toen op de Zeehond en hij kreeg ook de me daille". Van een onzer verslaggevers BRUSSEL De wielrenners Jo de Haan en Piet Rentmees ter hebben gis teren, na te hebben deelge nomen aan de wedstrijd Bor deaux-Parijs, op weg naar huis bij Brussel een ernstig auto ongeluk gehad. De Haan heeft beide schouder bladen gebre ken, Rentmees ter vermoede lijk enkele rib ben. In een tele foongesprek met Rentmeester gis teravond vertel de hij ons dat hun auto even ten noorden van Brussel met een vrachtauto in aanraking was geko men. Hoe het ongeluk precies ont staan was, wist hij zich niet meer te herinneren. Wel wist hij dat De Haan en hij uit de auto werden geslingerd. In het ziekenhuis te Vilvoorde wer den onmiddellijk foto's van beide ren ners gemaakt. De foto's van De Haan wezen uit dat de schouderbladen wa ren gebroken. Rentmeester zelf kreeg nog geen definitieve uitslag; hij neemt echter aain dat hij een aantal ribben heeft gebroken. Bovendien is zijn ankerhand geheel ontveld. De renners zullen voorlopig in het ziekenhuis van Vilvoorde moeten blij ven. Over enkele dagen zal worden beslist of zij naar huis mogen worden vervoerd. DE HAAN Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Visser is thans niet bereid te overwegen of de feitelijke verlenging van de diensttijd een maatregel die werd genomen met het oog op de gebeurtenissen in de kwestie Berlijn, omgedaan kan wor den gemaakt. De minister antwoordt dat op vragen van het socialistische Tweede-Kamerlid Wierda. De vragen van de heer Wierda had den betrekking op het naar huis sturen van een aantal in West-Europa gele gerde, Amerikaanse militairen. De minister zegt in zijn antwoord, dat het daarbij ging om reservisten, die hun eerste oefening hadden volbracht, en die onmiddellijk na het begin van de crisis om Berlijn onder de wa penen waren geroepen. (Ingezonden mededeling) m Een technisch meesterstuk Van onze Haagse redactie DEN HAAG. In het landhuis van prinses Wilhelmina Den Ruygen Hoek. gelegen in de duinen bij Scheveningen, is gisternacht ingebroken. De inbreker heeft een ruit aan de zijkant van het huis stukgeslagen en is naar binnen ge klommen. Uit de hal nam hij een antiek horloge weg, van vijftien centimeter doorsnee. Verder wordt niets vermist. De man schijnt niet in andere vertrekken van het landhuis te hebben rondgescharreld. De waarde van het horloge is moeilijk te schatten. Het zal niet eenvoudig zijn, zo meent de politie, dat uitzonderlijke exemplaar in de antiekhandel aan de man te brengen. Prinses Wilhelmina was tijdens de in braak niet in het landhuis. De diefstal werd gisterochtend ontdekt doo>- de huis bewaarder. die bij afwezigheid van de Prinses een oogje in het zeil houdt. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De invoering van de kortere werkweek in de bouwvak ken en het slechte weer zouden de geschatte produktie vorig jaar met ongeveer 160 miljoen gulden hebben verminderd. Dat de produktie in feite „slechts" honderd miljoen gulden min der was, komt door de toeneming van het aantal arbeiders. Het aantal werkuren per man en daar na de hele produktie nam met ongeveer vier procent af, maar het aantal bouw vakarbeiders groeide met ongeveer vijf procent. Minister Van Aartsen is, zo zegt hij aan de Eerste Kamer in de memorie van antwoord op zijn begroting, ervan overtuigd dat de verkorting van de werktijd niet in het belang van de wo ningbouw is. Het tekort aan woningen is vorig jaar teruggelopen van 2.9 tot 2.4 procent. Na de oorlog werden bijna een miljoen hui zen gebouwd, ongeveer de helft van de vooroorlogse woningvoorraad. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Veranderlijke be- i wolking en plaat selijk enkelebuien, sommige gepaard gaand met onweer. Zwakke tot mati ge wind, aanvan kelijk uit uiteen lopende richtingen, later overwegend noordelijk. Onge veer dezelfde mid- dagtemperaturen als gisteren. MIESJE: „Wanneer zou de zon eens uitgehuild zijn?

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1