BEST HERZIENING GEVRAAGD VAN PROCES-JOUHAUD Pathet Lao nadert Siamese grenzen r LEXINGTON I President de Gaulle geschokt door vonnis Kanaal dwars door Jap an Triomfator in alle politieke processen Zaterdag 26 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 FROM AMERICA'S TOBACCOS RUSSEN OBSERVEREN RESULTATEN VAN KERNPROEVEN V.S. PRINS NAAR ALASKA Aan vuurdood ontsnapt Door fout kapitein 62 doden HECHTENIS VOOR NOODLOTTIGE BRAVOURE Bekeuringen voor importeurs Appelbomen in bloei Vijfdaagse schoolweek nij verheidsonderwij s Inhaalmanoeuvre met dodelijke afloop GERUCHTEN IN BANGKOK Vluchtelingenstroom aan grens Hongkong sterk verminderd <f Middag A (ingezonden mededeling) CIGARETTES H AMERICA'S BESTTOBACCOS g| LEXINGTON Van onze correspondent PARIJS. De verdedigers van de gewezen generaal Jouhaud, die op 13 april door de Opperste krijgsraad ter dood is veroor deeld, hebben een verzoek ingediend tot een herziening van het proces. Dit verzoek is gebaseerd op een artikel in het wetboek van strafvordering, waarin gezegd wordt, dat herziening ge vraagd kan worden, indien na een veroordeling een andere be klaagde op grond van hetzelfde feit tot een straf wordt veroor deeld, die niet met de eerste in overeenstemming is. De verdedigers menen bovendien, dat hun verzoek zeker in overweging moet worden genomen omdat zich se dert de veroordeling van Jouhaud zes nieuwe feiten hebben voorgedaan. Dat zijn: j Generaal Gelée had „om onbekende redenen" geen zitting in de krijgs raad, die Jouhaud veroordeelde. Daar hij wel tot de rechters van Salan be hoorde, prótesteren de verdedigers te gen de samenstelling van de krijgs raad, die Jouhaud veroordeelde, omdat er geen enkele generaal van de lucht macht zitting in had. TOKIO (Reuter) De provincie- en gemeentebesturen in midden- Japan tonen grote belangstelling voor een plan om een kanaal te gra ven dwars door Honsju, het voor naamste eiland van Japan. Het plan voorziet in de bouw van een kanaal voor schepen tot dertigdui zend ton. Het zal een verbinding vor men tussen de Stille oceaan en de Ja panse zee en langer zijn dan het Pa namakanaal. De Japanners verwachten dat het ka naal de industriële ontwikkeling van het land sterk zal bevorderen. „Het zal de handel met de Sowjetunie verdub belen of verdrievoudigen, omdat de in dustriële- en handelscentra aan de kust van de Stille oceaan veel dichter bij de Russische havens in Oost-Siberië zullen worden gebracht", zo werd on langs verklaard. 107 kilometer De lengte van het kanaal zal 107 kiloometer bedragen (het Panamaka naal is 82 kilometer lang). Er zal ech ter slechts 64 kilometer gegraven be hoeven te worden omdat het kanaal zal uitmonden in het Bivameer. De kosten van het project worden geraamd op 350.000 miljoen yen (3500 miljoen gulden). Men schat dat het werk tien jaar in beslag zal nemen. •Als het kanaal klaar is zal de tijds duur van de vaarroute van de Stille oceaan naar de Japanse zee veertien uur bedragen. De schepen hebben nu 36 uur nodig om rond het eiland te va ren. WASHINGTON (Reuter, UPI) - Drie Russische schepen liggen volgens het Amerikaanse ministerie van de fensie al geruime tijd even buiten de gevarenzone rondom het eiland Christ mas in de Stille eceaan, waar proeven met kernwapens in de dampkring wor den genomen. De opvarenden van die schepen zijn er op uit zich „geheime militaire gegevens" over de resultaten van die proeven te verschaffen. Van het dek van het grootste van de drie schepen kunnen onderzoekingsraket ten gelanceerd worden die tot in de iono- sfeer kunnen doordringen. In het Ameri kaanse ministerie van defensie acht men het waarschijnlijk dat Russische experts aan boord van de drie schepen veel ge gevens hebben verzameld over aard en kracht van de beproefde kernwapens. De Russische schepen zijn dwars door een tweede gevarenzone, die rondom het eiland Johnston, naar de plaats gevaren waar zij nu al verscheidene weken lig gen. Zij hebben zich niet gestoord aan de waarschuwing van een Amerikaanse tor- pedobootjager dat ook daar na een proef met een kernwapen nog enig gevaar dreigt. DEN HAAG. Prins Bernhard is gistermiddag van Soesterberg naar Pa rijs gevlogen. Van daar gaat hij met de chef van de staf van de Amerikaanse luchtmacht Lemay naar Groenland en Alaska, Waar hij een inspectietocht zal maken langs de keten van radar- waarschuwingsposten. Na deze tocht vliegt de Prins naar Washington. Hij zal daar een vergade ring bijwonen van de Flight Safety Foundation en hij zal als president op treden bij een diner van het World Wildlife Fund. Op 9 juni komt de Prins in Nederland terug. O Uit de debatten in het proces-Salan is volgens de verdedigers naar vo ren gekomen, dat de putsch van 22 april 1961 was aangemoedigd door een vreemde mogendheid, iets wat Jou haud onbekend was; het zou hem er anders wellicht toe hebben gebracht, zijn besluit te herzien. q Sedert de arrestatie van Jouhaud zijn de terroristische daden slechts in aatntal toegenomen, waaruit blijkt, volgens de verdedigers, dat Jouhaud niet de verantwoordelijke man was. a Na de arrestatie van de moordenaar van commandant Post, een moord die Jouhaud is aangewreven, is uit diens verhoor komen vast te staan dat de feiten zich anders hebben voorge daan, dan tijdens het proces is be weerd. t; Sedert de veroordeling van Jouhaud is bij de Franse kamer door meer dan tweehonderd afgevaardigden een wetsontwerp ingediend voor amnestie voor de gearresteerde leden van de O.A.S. Bij Salan heeft, hoewel hij in Frankrijk is geboren en hoewel hij minder verontschuldigingen kon aan voeren, de krijgsraad verzachtende omstandigheden in aanmerking geno men, die aan Jouhaud, een in Algerije geboren Fransman, geweigerd zijn. Verder stellen de verdedigers dat indien Jouhaud na de uitspraak in het proces-Salan geoordeeld zou zijn, hij een andere straf zou hebben gekregen. GERUCHTEN De verdedigers van Jouhaud hebben dit verzoek om revisie ingediend op het ogenblik waarop, vrijdagmiddag, in het Paleis van justitie te Parys hardnekkige geruchten gingen, dat Jouhaud en de moordenaars van com mandant Gavoury, Dovecar en Piegst, zaterdagochtend reeds zouden worden geëxecuteerd. Een officiële bevestiging hiervan was niet te krijgen. Dit alles is een eerste gevolg van het in heel Frankrijk behalve bij de ultra-rechtsen betreurde vonnis tegen Salan. Men vraagt zich af, welke de verdere maatregelen zullen zijn die de Gaulle zal nemen. Het schijnt nl. dat de Franse president buitengewoon geschokt is door het vonnis en dat hij degene is geweest, die in de minister raad het vonnis ter sprake heeft ge bracht. Het schijnt, dat de regering de advocaat-generaal Gavalda had ver zocht, behalve de doodstraf ook de confiscatie van de eigendommen van Salan te eisen. Gavalda heeft dit ge weigerd. MAATREGELEN Op grond daarvan schijnt de Gaulle de ministerraad twee maatregelen te hebben voorgelegd, die moeten worden genomen voordat volgende processen tegen leden van de O.A.S. gaan be ginnen: j Alle militaire tribunalen en krijgs raden de behandeling van dit soort zaken te ontnemen en deze onder te brengen bij de gewone gerechtshoven. De eerste zaak, die onder deze nieuwe maatregel zou vallen, zou het proces zijn tegen de daders van de aanslag op de Gaulle, dat maandag moet be ginnen. 2 Uitvaardiging van een decreet vol gens hetwelk de bezittingen van alle leden van de O.A.S. die worden veroordeeld, aan de staat komen. Aan de andere kant schijnt de toe geeflijke houding van de Opperste krijgsraad ten aanzien van Salan de Gaulle van zijn kant minder inschik kelijk te hebben gemaakt ten aanzien van het lot van Jouhaud en andere ter dood veroordeelden. AMSTERDAM (ANP). De vijf kin deren uit het gezin De Haas hebben gisterochtend bij een brand nog net uit hun ouderlijke huis aan de Swam- merdamstraat in Amsterdam kunnen vluchten. Het zevenjarige zoontje had, toen zijn ouders weg waren, met lucifers zitten spelen. De gordijnen van de slaapkamer vatten vlam en even later sloeg het vuur over naar de vloerbe dekking. Voordat de vlammen evenwel de uit gang hadden kunnen versperren, wa ren de vijf kinderen van tussen de vijf en de elf jaar al in paniek naar buiten gerend. TIXIER VIGNANCOUR Van onze correspondent ARIJS. Mr. Tixier-Vignan- Pcour zal optreden als hoofd verdediger voor een van de ontvoerders van Eric Peu geot, namelijk voor Raymond Rolland, wiens proces deze zomer zal worden gehouden. Daar de ver dediger van de tweede ontvoerder, Pierre Larch er, niemand minder zal zijn dan mr. René Floriot Frankrijks beroemdste strafpleiter en omdat tijdens de instructie nog zeer vele punten in de zaak duister zijn gebleven, mag men verwachten dat dit proces, waar van de datum nog niet is vastge steld, een van de hoogtepunten van het juridische jaar in Frank rijk zal worden. Wat overigens verwondert is dat Tixier-Vignancour als hoofdverde diger optreedt in een strafproces terwijl men meende dat hij, als specialist in politieke processen, zich uitsluitend tot dit genre zou bepalen. Ontspanning „Bij wijze van ontspanning", pareert Tixier-Vignancour deze verwondering. „Dat wil natuurlijk niet zeggen dat ik het doe bij wijze van vermaak. Hoeveel mannen zijn er niet die aan het einde van de week na hun werk zich op hun hobby's storten en daarin meer ijver, toewijding en nauwgezetheid aan den dag leggen dan in hun werk van alledag?" De naam Tixier-Vignancour roept bij mij een stemming van trouweloosheid en van wreedheid op. Hij heeft zich veilig door de woelige wateren rondom twee Franse republieken gelaveerd. Tixier-Vignancour is namelijk naast advocaat, evenals vele van zijn collega's, politicus. Binnenkort zal hij dertig jaar, verbeten en met plezier, een politieke stroming lei den en in leven houden, waarvan hij vrijwel het enige lid is: het Tixierisme, een soort centrum partij die altijd in de oppositie is. Voor de rechtse partijen is hij te veel Tixier, voor de linkse teveel Vignancour. Onbestreden Slechts in het paleis van justitie komt hij volledig tot zijn recht. Daar hervindt hij zichzelf, wan neer hij zich tegen iedereen en alles kan keren, daar is hij de grote advocaat, de onbestreden kenner van staats-, burgerlijk- en strafrecht, de melodramatische toneelspeler en tribuun, naar wie vriend en vijand met aandacht luistert. Zijn machtige en kaars rechte gestalte, zijn vierkante kop, gekenmerkt door een scherpe arendsneus en bekroond door een grijze, kortgeknipte „brosse", zijn simpel en doordringend gebaar en het boeiende spel van zijn handen dit alles draagt er toe bij om zijn ogenschijnlijk oppervlakkige maar in feite diepgaande analyse aan overtuigingskracht te doen winnen. Hoewel hij kamerafgevaardigde is (en met zijn 54 jaar is hij dit al heel lang) pleit hij altijd in pro cessen die hem lijnrecht tegenover het wettig gezag plaatsen. Hij is hier trots op. Hij houdt ervan dat de regering hem haat, zoals hij er van houdt dat de tegenstanders van de regering hem bewonderen. Van onze correspondent LONDEN. Anderhalf jaar lang mag de Engelse kapitein Leslie Pitts (49) niet als gezagvoerder optreden. Dat is de straf waartoe hij gisteren in Londen werd veroordeeld wegens zijn schuld aan de ramp met het Britse vrachtschip Clan Keith. Het schip brak vorig jaar novemlber voor de Tunesische kust in tweeën en zonk. Daarbij verloren 62 mensen het leven. De afgelopen weken heeft een raad van onderzoek de ramp met de Clan Keith nauwgezet onderzocht. Kapitein Pitts moet voorts honderd pond betalen, een tegemoetkoming in de kosten van het onderzoek. Het verlies van het schip, dat vol komen zeewaardig was, en het verlies aan mensenlevens werden veroorzaakt door verkeerde beslissingen van de ge zagvoerder, aldus de conclusie van de raad van onderzoek. Voor de tijd van zijn schorsing als gezagvoerder is Pitts een certificaat verstrekt op grond waarvan hij als matroos mag varen. DORDRECHT. Een automobilist die door 115 kilometer per uur te rijden met achter het hoofd gevouwen handen indruk had willen maken op vrouwelij ke passagiers is gisteren door de Dordt- se rechtbank veroordeeld. De man, de dertigjarige aannemer A. J. M. G. uit Tilburg, was een bocht van de rijksweg onder Herwijnen uitgevlogen en was daarbij zo ernstig aan zijn benen ge wond dat hij blijvend invalide was ge worden. De rechtbank legde hem veertien da gen hechtenis en acht maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid op. De offi cier van justitie had dezelfde hoeveel heid hechtenis met een vier maanden langere ontzegging geëist. Prijzen niet verlaagd Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Vier importeurs zijn door de economische controledienst be keurd, omdat zij hun prijzen na instel ling van het lagere invoertarief in de gemeenschappelijke markt niet of niet voldoende hebben verlaagd. Er zullen binnenkort nog meer bekeuringen wor den uitgedeeld. Eind vorig jaar heeft minister De Pous (Economische Zaken) bepaald dat de prijzen van geïmpor teerde goederen aan de nieuwe situatie moesten worden aangepast. De bekeurde importeurs handelen in huishoudelijke en cosmetische artikelen en fotowaren. ARNHEM. Alom in Nederland staan de appelbomen in volle bloei in Gelderland in de Betuwe en in het Land van Maas en Waal; in Overijs sel in de IJsiselstreek; in Zeeland op Zuid-Beveland en in het westen van Schouwen Durvelandin NoordHol- land rondom Blokker en in de Beem- «ter; in het zuidoosten van Utrecht en in Zuid-Holland bij Haastrecht en Oudewater. Bloeiende koolzaadvelden zijn te vinden in Oostelijk Flevoland en in de Wieringermeer bij Middenmeer en Wieringerwerf. In Wassenaar bloeit op het landgoed De Horsten de se- ringenberg. Het landgoed is tot 12 ju ni voor wandelaars open van negen tot zes uur. DEN HAAG. Van de 640 nijver heidsscholen in ons land hebben 373 scholen de vijfdaagse schoolweek inge voerd. Bij 102 andere scholen wordt de invoering daarvan overwogen. Die gegevens zijn verkregen uit een enquête van de drie bonden waarin de schoolbesturen van het nijverheidson derwijs zijn verenigd. De bonden wil den de gevolgen nagaan die de invoe ring van de verkorte arbeidsweek in het bedrijfsleven heeft op de school week bij het nijverheidsonderwijs. Van onze correspondent RILLAND BATH Op de rijksweg bij Rilland Bath is gistermiddag een vrachtauto die van een helling reed frontaal tegen een auto terecht gekomen. De personenauto was tegen de helling op aan het inhalen. De bestuurder van die wagen, de 58-jarige C. J. de Kan ter uit Bergen op Zoom, was op slag dood. BANGKOK. De premier van Siam, maarschalk Sarit Thanarat, heeft gisteren bekend gemaakt dat hij berichten had ontvangen volgens welke Saravane, een stad in het zui den van Laos, in handen van troepen van de Pathet Lao zou zijn gevallen. Saravane ligt ongeveer 100 kilometer van de Siamese grens. Verdere bij zonderheden hadden de premier niet bereikt. Zo was het hem niet bekend of Saravane, dat met de omliggende streek al geruime tijd is omsingeld door de opstandelingen, was veroverd door de Pathet Lao dan wel ont ruimd door de Laotische troepen. Van Amerikaanse militaire zijde In Vientiane, de hoofdstad van Laos, werd echter vernomen dat niets bekend was over een mogelijke val van Saravane. In de provincies Saravane, Savannakhet en Champassak oefenen Amerikaanse specialisten al enige tijd Laotische strijdkrachten in de techniek van de oerwoudoorlog. Opmars Enige tijd geleden waren het alarme rende Siamese berichten die gewaagden van een opmars van de Pathet Lao naar de grens van Siam, na de beweer de val van Houei Sai. Toen was het de Amerikaanse ambassade in Vientiane die deze geruchten tegensprak en door de latere gebeurtenissen in het ge lijk werd gesteld. Houei Sai bleek hele maal niet door de Pathet Lao te zijn veroverd. Eer dat kon worden vastge steld had Washington al besloten troe- pen naar Siam te sturen om de gren zen van dat land te helpen beschermen. De eerste tekenen van symbolische militaire steun van de andere bondgeno ten van Siam werden gisteren ook merkbaar. Zes straaljagers van de R.A.F., toestellen van het type Hunter, en drie vrachtvliegtuigen van de lucht macht van Nieuw-Zeeland, streken neer op het vliegveld Don Mouang bij Bang kok. In Bangkok verluidde dat alle buiten landse strijdkrachten in Siam onder het opperbevel van maarschalk Sarit Tha narat geplaatst zouden worden, en dat de Amerikaanse generaal Harkins als de plaatsvervanger van de Siamese op perbevelhebber zou gaan optreden. De commandant van de Amerikaanse troe pen in Siam, luitenant-generaal Rich ards, sprak de geruchten tegen dat de ze troepen onvoldoende wapens en mu nitie zouden hebben. Prins Souvanna Phouma, de leider van -de neutralisten in Laos, kwam gis teren uit Rangoon aan in Xieng Khou- ang. Die stad lig-t in het gebied dat in handen van de opstandelingen is. De halfbroer van prins Souvanna Phouma, de opstandelingenleider prins Souphan- nouvong, begroette hem. De twee prin sen zijn halfbroers. De twee prinsen, zouden wachten op de aankomst van de; Britse ambassadeur, J. M. Addis, en de internationale bestandscommissie voor Laos, om met dezen overleg te gaan plegen. Prins Souvanna Phouma zou eerst nog willen verzoeken om eenJ onderhoud met de koning van Laos over zijn streven naar een conferentie met zijn halfbroer en met de premier van Laos, prins Boun Oum, over vorming van een coalitieregering. Over dat laatste onderwerp sprak gis teren ook premier Kroesjtsjef. Hij ver klaarde in Moskou dat de regering van de Sowjetunie Laos bestuurd zou willen zien door een neutrale regering onder leiding van prins Souvanna Phouma. De Sowjetunie, zei Kroesjtsjef, blijft vasthouden aan de besluiten van de Ge- rieefse conferentie over Laos en aan het resultaat van de besprekingen die hij in Wenen had gevoerd met president Kennedy. Kroesjtsjef vond dat Amerika premier Boun Oum en de vicepremier van Laos, Phoumi Nosavan, alle verdere steun moest ontzeggen. Iedereen weet, zei hij, dat die twee geen macht zouden heb ben als zij niet werden gesteund door hun Amerikaanse meesters. HONGKONG. pe vluchtelingen stroom aan de grens van de Britse kroonkolonie Hongkong is gisteren op vallend verminderd. Blijkbaar heeft de regering van communistisch China maatregelen genomen om de stroom in te dammen. Door de zware regenval zijn bovendien de vluchtelingen, die zich bij de grensafzetting bevonden, te ruggedreven. Het Britse bestuur verklaarde giste ren dat de toestand aan de grens nu vrijwel weer normaal is. De legereen heden, die de afgelopen weken aan de politiemacht van Hongkong werden toe gevoegd, zijn teruggetrokken. Het kamp, Jat als vluchtelingencentrum was inge richt, zal weer als trainingskamp voor de politie worden gebruikt. De directeur van de voorlichtings dienst in het Portugese gebied Macao, dat een open grens met China heeft, verklaarde gisteren dat Macao met een toenemend aantal vluchtelingen te kam pen heeft. Hij noemde de toeloop ech ter nog niet alarmerend. RADIO Och- HILVERSUM I, 402 m Ochtend VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 tendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtend klanken (gr.) (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws, postduivenberichten en socialis tisch strijdlied. 8.19 Muzikale ochtendpost (gr.) 8.50 Wegwijs, tips voor toeristen. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Klassie ke pianoconcerten (gr.) 9.35 Wa terstanden. 9.40 Dameskoor met pianobegeleiding. VPRO: 10.00 Samen thuis, gesprek. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Salonor kest en zangsolist. 10.50 Man in de stad, cabaret-fantasie. 11.15 Lichte grammofoonmuziek. 11.20 Sportnieuws. 11.45 Hammondor gelspel en zangsoliste. Middag 12.15 Cultuurgewassen en hun betekenis, lezing. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. Aan sluitend: postduivenberichten. 12.34 Vers van de pers. 13.00 Niéuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Streek- uitzending. 14.30 Zangrecital (gr.) 15.00 Muziekmatinee. 16.40 Boekbespreking. 17.00 Radio Jazz club. 17.30 Actualiteiten. Avond 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lichte grammofoonmuziek. 18.30 Theaterorkest en zangsolis ten. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 De achttien, flitsen uit het vandaag te Utrecht te houden Hervormd-Gereformeerd congres. 19.45 Klassieke muziek (gr.) 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Mari nierskapel. 20.40 Tango-Rumba- orkest. 21-10 Socialistisch com mentaar. 21.25 Itali' -ms ensem ble en zangsolist. 21.ol Hoe vindt U het? 22.20 Sportnieuws. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte orkestmu ziek. 23.10 Melodieën uit films en musicals. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. Ochtend KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 De zin gende kerk: gewijde muziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk het weekend (gr.) 8.55 In leiding hoogmis. 9.00 Hoogmis. 10.30 Klassieke muziek (gr.) 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Sopr. en piano: Klas sieke liederen. ZONDAG 27 MEI Middag 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Lich te grammofoonmuziek. 12.50 Ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.25 Musicerende dilettanten. 13.50 Zang en piano: lichte muziek. 14.10 Franse les. 14.30 Voor de jeugd. 15.30 Lichte grammofoonmuziek. 15.50 Vocaal ensemble: lichte muziek (gr.) 16.10 Als de dag van gisteren, kroniek van het leven. 16.40 Lich te grammofoonmuziek. 17.00 Sportperiscoop. 17.10 Jazzmuziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Nieu we klassieke grammofoonplaten. Avond 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Ama teurprogramma. 18.50 Praatje mor politieke voetgangers. 19.00 Uieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Wie het weet mag het zeggen, wedstrijd in muziekliteratuurken nis. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Populaire klassieken (gr.). 20.50 En nu mijn geval, vragen- beantwoording. 21.00 Tierelantij nen, gevarieerd programma. 22.00 Kopstukken, licht programma. 22.20 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij lui den de zondag in. 23.00 E.eligieu- ze muziek met commentaar. 23.55-24.00 Nieuws. 1 RADIO 1 HILVERSUM I. 402 m. Ochtend VARA: 8.00 Nieuws, postdui venberichten en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platte land. 8.30 Weer of geen weer, ge varieerd programma. 9.45 Geeste lijk leven, toespraak. 10.00 Ka merorkest en solist: klassieke muziek.1 10.30 Lieve Ouders.... brieven van beroemde kinderen. 10.50 Lichte grammofoonmuziek. het congres van de achttien Ned. Hervormde en Gereformeerde predikanten te Utrecht. 10.30 Ned. Hervormde kerkdienst. 11.30 Vra- genbeantwoording. 11.45 De Kerk in de spiegel van de pers, lezing. Middag TELEVISIE Middag VARA: 15.00 Top of Flop. 15.30 Documentaire film. 15.55 Tips voor de vakantie. 16.15 Documen taire film. 16.40 Documentair pro gramma over de straalmotor. 17.00-17.30 Voor de kinderen. Avond 19.30 K-wartaal II, cabaretpro gramma. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. VARA: 20.20 Saint Germain des Prés, gevarieerd programma. 21.50 Willens en we tens, quizprogramma. AVRO: 12.00 Lichte orkestmu ziek en zangsoliste. 12.30 Sportbe richten. 12.32 Operettemuziek (gr). 13.00 Nieuws. 13.07 De toe stand in de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmu ziek. 13.20 Knipperlicht: program ma voor alle weggebruikers. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Kin derkoor: voorjaarsliedjes. 14.30 Metropole-orkest. 15.00 Toneelbe schouwing. 15.10 Radio Filharmo nisch orkest, strijkkwartet en so liste. 16.05 The Skymasters en zangsolisten. VARA: 17.00 Wals- orkest. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sport journaal. Avond VPRO: 18.30 Korte kerkdienst van de Nederlandse Protestanten bond. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De open deur, lezing. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muziek en zang. 21.05 Eens in je leven mijn jongen, éénakter. 21.40 Lichte muziek. 22.00 Rijk dom der welluidendheid (gr). 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 23.20 Kamermuziek (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. Ochtend KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassie ke grammofoonmuziek. 8.25 Inlei ding Hoogmis. 8.30 Plechtige Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Geestelijke liederen. IKOR: 10.00 Muziek van de zondag. 10.15 Reportage van NCRV: 12.00 Koorzang. KRO: 12.15 Buitenlands commentaar. 12.25 Muziek-Periodiek. 12.55 De hand aan de ploeg, lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 De Oelewap pers, licht programma. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Moder ne orkestmuziek. 14.50 Saxofoon kwartet. 15.15 Muzikale aspecten, muzikale lezing. 15.45 De Sterrit der Naastenliefde. 16.00 Sport. 16.30 Het Heilig Boek in de kerk, overdenking. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. Avond NCRV: 18.30 Kamerorkest en solisten: gewijde muziek (grJ 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Door een ge opende deur in de Hemel, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 De Moordaanslag, hoorspel. 21.05 Lichte orkestmuziek en solisten. 21.30 Angst voor gevaar?, klank beeld. 21.45 Kamermuziek van Scandinavische componisten (gr.) 22.00 In de Vergulde Baars, licht programma. 22.20 De sterrit der spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Merkt U iets van de w-elvaart?, discussie. 23.00 Avondgebed. 23.15 Radiophilharmonisch orkest. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE I Middag NTS: 14.00-15.15 De Bezetting IX: De Jodenvervolging. IKOR: 17.00-18.00 Hervormde Kerkdienst te Scheveningen. Avond NTS: 19.30 Weekoverzicht en journaal. 20.00 Sport in beeld. KRO: 20.30 Woord en beeld. 20.40 De avond valt (Les approches du soir), éénakter. 21.15 Amster dams kunstmaandorkest: Popu- lair-klassiek concert. 21.50 Strijd tegen het onrecht: De Pleegva der, film. 22.15 Epiloog.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7