VERWARMING TAMSE N.V. BETIMMERINGEN SLABBEKOORN Feestelijke opening van boerenleenbank Kapelle Aardenburger had ^grote onbekendein auto „Het is erger kernbom te gooien dan haar te krijgen" Gemeente Goes wil toch ambtenaar voor de sport Fa. JAC. DE JONGE ZN BOERENLEENBANK 'tZ GE BR. DE KAPELLE KANTONGERECHT OOSTBURG r Harmonieconcours in Retranchement Vrijdag 25 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 BOERENLEENBANK TE KAPELLE „Jachthavenstrijd bijl" begraven Hoedekenskerke neemt afscheid van zijn gemeentesecretaris Ambts jubileum van de heer S. K. Pbaff Landbouwers reden op „verkeerde" wegen BOERENLEENBANK Jongen door auto gegrepen Twee jongens dreven naar St. Philipsland Openbare les lagere technische school Ook ouderen des middags naar taptoe Getuigenis van Goese kerken DS. KRIJN STRIJD VOOR CLASSIS Grote vraag iswaar ligt onze verantwoordelijkheid in het westen Zeeuwse tafeltennis kampioenschappen W oningcoii tingent Axel uitgebreid Kort geding van wasserij tegen „specialist' De gordijnen De Luxaflex enz. Vlissingse sportlieden aan de winnende hand Nationale reünie van Christelijke Plattelandsjongeren Auto vloog op lichtmast Feestelijke vergadering Végé districtsbestuur KAPELLE. De nationale driekleur wapperde gisteren in dr/ (nog steeds) frisse wind voor het nieuwe en kloeke gebouw van de coöperatieve boerenleenbank in Kapelle. Er was ook alle aan leiding om de vlag uit te hangen, want gisteren was het dubbel feest voor de bank. Aan de officiële opening van het nieuwe bank gebouw was nl. tevens het 50-jarig bestaan van de ban!k gekoppeld. Voor burgemeester H. G. van Suijlekom was de eer weggelegd om het nieuwe gebouw, eerst symbolisch met een toespraak en later met 'het ontsluiten van de toegangsdeur officieel te openen. Voor het eohter zover was hebiben ibe- 3tuur en raad van toezicht gisteren een stroom van goede en waarderende woor den, vergezeld van welgemeende felici taties en enkele geschenken, moeten verwerken. In de ruime kantine van de veiling Ka pelle iwerd nl. voor de daadwerkelijke opening een feestelijke bijeenkomst ge houden. Een igrote schare was daar bij een om uit de imond van voorzitter de heer F. van Hoorn, het wel en wee van de afgelopen 50 jaar te vernemen. Wij achten ons van de plicht ontslagen om uitvoerig de .geschiedenis van de bank te memoreren, omdat daarover in onze krant van vorige week vrijdag een uitgebreid artikel is geschreven. Wel vertelde de heer Van Hoorn eer lijkheidshalve, dat de viering van het 50-jarig bestaan in feite zes weken te vroeg is, maar gezien de op handen zijn de drukte in de fruitteelt en het feit, dat het nieuwe gebouw reeds enige tijd geleden in (gebruik is genomen werd de dag van gisteren als de meest geschik te gevonden. Verder verklaarde de heer Van Hoorn, dat het initiatief tot de stichting van de bank is voortgekomen uit de plaatselij ke landlbouwvereniging. In het eerste jaar, met 28 leden, werd een verlies geleden van 134 gulden en in 1917 werd de eerste winst geboekt tot een bedrag van 178 gulden. Pas na de igeldsanering in 1945 kwam. de bank tot -grote ontwik keling. Hij illustreerde dat met enkele cijfers: in 1957 bedroeg (het spaarders tegoed 5 miljoen gulden en thans is bij na de zeven miljoen bereikt. Wat de nieuwbouw betreft merkte de heer Van Hoorn op, dat aanvankelijk de mening overheerste om een bestaand pand te verbouwen, maar later werd het toch beter geacht tot nieuwbouw over te gaan. Na enkele diverse be sprekingen werd een geschikt perceel bouwterrein gevonden aan de Van der Biltlaan. Voorjaar 1961 kwam de rijks- goedkeuring af. Het mag gezegd wor den: de boerenleenbank beschikt thans over een zeer goed en «modern geoutil leerd gebouw, waar de cliënten onge twijfeld graag zullen komen. Tenslotte bracht voorzitter Van Hoorn dank aan de voormalige kassier, de heer A. L. Schier, voor zijn vele werk zaamheden. Burgemeester Van Suijlekom verricht te daarna de symbolische opening met een toespraak, waarin de beeldspraak niet ontbrak. Met dankbaarheid .sprak hij over de machtige welvaart van van daag en waarvan ook Kapelle een flin ke portie heeft meegekregen (en nog krijgt). Toch liet de burgemeester en kele waarschuwende woorden horen, want de besteding en de vermogenspo sitie dreigen in de knel te komen. In dit verband refereerde de heer Van Suijlekom aan de uitspraken van de president-directeur van de Ned. Bank, dr. M. Holtrop. Tot heden gaat het echter in alle opzichten goed en dat bracht burge meester Van Suijlekom tot de opmer king: „gij vaart op een zilvervloot en ik hoo>p dat u de juiste manier kunt vinden om koers te houden in de toe komst". En tot voorzitter Van Hoorn zei hij: ,,u leeft uit een hoorn des over- vloeds". Nadat de burgemeester een geldsbedrag in het vooruitzicht had gesteld gaf hij als laatste wens mee: „Let vooral op de dubbeltjes, de gul dens de rijksda alders doen het zelf wel** Daarna volgde een lange reek9 toe spraken: oud-voorzitter C. A. Blok uit Velp, J. Oudkerk uit Goes, inspecteur van de centrale Raiffeisenibank, J. Bur ger, vice-voorzitter van de veilingsvere niging Zuid-Beveland, die een ets van een Zeeuws landschap aanbood, de an dere J. Oudkerk, namens de ring van boerenleenbanken van Zuick- en Noord- Beveland, die een enveloppe met in houd overhandigde, bestemd voor een DE NIEUWE werd gebouwd door Waardekensstr. 43 - Tel. 01102309 BIEZELINGE De BOERENLEENBANK te KAPELLE werd geschilderd door SCHILDERSBEDRIJF TEL. 01102—423 LEYS - SCHORE KORTGENE. De burgemeester van Kortgene en die van Wol- phaartsdijk, de heren A. A. Schuit en B. H. G. ter Haar Romeny ont moetten elkaar gisteren op de leer krachtendag in Kortgene. Een ont moeting die, zoals de heer Ter Haar Romeny in zijn hoedanigheid van voorzitter van de commissie land bouwonderwijs van de Z.L.M. zei, als antwoord op een toespraak van de heer Schuit, een duidelijke de monstratie is van het feit dat de strijdbijl voor wat betreft de „jacht- havenkwestie*' is begraven. „De bu renruzie" behoort tot het verleden, aldus de heer Ter Haar Romeny. HOEDEKENSKERKE De raad zal maandagavond om zeven uur in het gemeentehuis afscheid nemen van ge meentesecretaris Harthoorn tijdens een openbare raadsvergadering. De heer Harthoorn aanvaard 1 juni a.s. zijn functie in Den Briel. Omstreeks acht uur zal aan de ingezetenen de gele genheid worden geboden in de raad zaal persoonlijk afscheid te nemen van de secretaris en diens echtgenote. Te voren zal de raad nog een aantal wei nig belanghebbende agendapunten in behandeling nemen. mozaiek, drs. J. J. Dijkgraaf, secreta ris van ihet Landbouw Coöperatie Cen trum, ir. M. A. de Jonge, de architect, mede sprekend namens zijn collega C* J. Klap uit Waarde. De aannemer De Jonge en de onderaannemers, de oud- kassier A. L. Sdhrier en tot slot de heer Jac. de Jonge, als de oudste fir mant van aannemer De Jonge. Het imeer officiële gedeelte was 'hier mee afgelopen. Het uitgebreide gezelschap trok naar de overkant van de veiling om de ope ningshandeling van de burgemeester by te wonen. De burgemeester kreeg de sleutel aangeboden van het dochtertje van de huidige kassier, Anneke Schip per, waarna hy de toegangsdeur ont sloot. Daarna werd het ruime bankgebouw met bewonderende blikken bekeken. Des avonds kregen de leden van de bank gelegenheid om het gebouw te be zichtigen. Tevens was er gisteravond in de veilinghallen als klinkende af sluiting van het dubbele feest een ge zellige avond, die verzorgd werd door het gezelschap van Jaap Mijderwijk. Burgemeester H. G. v. Suylekom ontsluit de toegangsdeur van het nieuwe gebouw van de boerenleen bank. Het dochtertje van de kassier, Anneke Schipper, die even tevoren de sleutel had overhandigd, kijkt be langstellend toe. GOES. Op 12 juni aanstaande zal de heer S. K. Phaff, Gewestelijk Hoofd bij de Plantenziektenkundige Dienst, zijn 40-jarig ambtsjubileum vie ren. Ofschoon de heer Phaff thans in Den Dolder woont, zal hij met het oog op zijn langdurige ambtsperiode in Zeeland, 12 juni van half drie tot half vijf recipiëren in het Landbouwcen trum. OOSTBURG. De Aardenburgse land arbeider C. de K. poogde gisteren voor het kantongerecht te Oostburg het te doen uitkomen alsof hij op XI april van dit jaar toen hij zonder rijbewijs te bezitten met een auto over de Kaal reed iemand naast hem had gehad die de bevoegdheid bezat een auto te bestu ren. Zomin ais de officier van justitie, mr. T. Lebret, als de kantonrechter, mr. IX. v. d. Belt, geloofden iets van de be weringen van De K. Zeker niet na de getuigeverkiarlng van de verbaliserende wachtmeester. De K. had zich niets aangetrokken van het stopsein van de politieman en was rustig doorgereden. Strak en stijf hield de Aardenburger vol dat hij niet alleen in de wagen had gezeten. „Wie zat er dan naast u?", informeerde de kantonrechter. „De grote onbekende met een rijbewijs", antwoordde verdachte, wiens spraakwater echter niet voldoen de bleek om het gerecht te overtuigen. Mr. Lebret merkte op dat „dit soort grappen" niet getolereerd werd. Hij vor derde 80 gulden boete, waarvan 50 gul den voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter wilde alleen straf opleggen voor het rijden zon der rijbewijs en bepaalde het vonnis op 40 gulden. De Bassevelder smit N.V. had op 23 februari met zijn auto op het kruispunt IJzendijke Oostburg Breskens Terneuzen geen voorrang verleend aan een op de rijksweg rijdende personen auto. De auto's botsten, sloegen over de kop en kwamen in de sloot terecht. Eis 75, vonnis 60. In Sluis reed de journalist E. D. uit St. Andries harder dan 50 km (wel 80 km, zei de officier) en deze overtreding moest hij bekopen met een boete van zestig gulden (eis 80 gulden). Van een soortgelijk feit werd verdacht de nijve- raar A. N. uit Sint Niklaas, voor wie mr. F. W. Adriaanse als gemachtigde op- •tó trad. Mr. Adriaanse zei geen bewonde ring te hebben voor de wijze waarop de Oostburgse politie de overtreding van de maximum snelheid gekonstateerd had. De politie was namelijk achter de auto gaan rijden. De kantonrechter gaf toe dat de methode niet juist was, maar aan de andere kant was in dit geval duidelijk dat de 50 km aanzienlijk over schreden was. Vonnis conform eis: 40. De landbouwers G. L. B. uit Aarden- burg en J. A. de S. uit Oostburg ston den terecht omdat zij met een tractor waaraan een zeilmachine gekoppeld was gereden hadden op de rijksweg, „terwijl deze wegen toch te smal zijn voor der gelijke brede gevaartes". De S. merkte op dat het „de landbouw wel moeilijk gemaakt wordt", maar de kantonrech ter beduidde dat ontheffing kan worden aangevraagd. „Men-wijst u dan de we gen aan waarop u wel mag rijden". De boetes bedroegen respectievelijk 25 en ƒ20. De IJzendijkse paardenhandelaar R. de D. was met zijn auto op de weg Wa terlandkerkje-Oostburg uit de bocht ge vlogen. Daarbij had hij wat palen ge ramd en een haag beschadigd. De D. maakte toen de fout door te rjden zon der zijn visitekaartje achter te laten. Voor dit doorrijden was de handelaar in Middelburg al veroordeeld, de zaak van nu ging over de wijze van rijden, waar voor officier en kantonrechter weinig goede woorden hadden. Dertig gulden boete was het vonnis. DE in de nieuwe te KAPELLE werd verzorgd en- aangelegd door VOORSTAD GOES DE de te KAPELLE werd verzorgd door FABRIEK VOOR BETIMMERINGEN TEL. 01100—7402 GOES SINT PHILIPSLAND Gisteren is het 7-jarig J. de K. uit Sint Philipsland op de Rijksweg tegenover het bezine- station doo een volkswagenbusje uit Kerkwerve gegrepen. De jongen stak achter een bal aanlopend de straat over. Met een zware hersenschudding moest hij naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom overgebracht worden. ST. ANNALAND. Een tweetal jon gelui uit Sint-Annaland heb.ben een vrij angstig avontuur beleefd, dat ze nog lang zullen heugen. De twee jongelui hadden besloten, om een roeibootje te huren van de heer B„ waarmee ze van plan waren te gaan vissen in het bui tenwater. Tengevolge van de sterke wind stond er een sterke stroom en dreef hun huurbootje steeds verder in de richting van Sint-Philipsland. Alle pogingen waren tevergeefs, om naar Sint-Annaland koers te zetten, zodat de beide knapen eindelijk in Sint-Philips- land terecht kwamen, waar vandaan de tocht naar huis terug te voet werd on dernomen. Hun tocht had dus geen vangst opgeleverd, maar wel hadden dp jongelui hun ouders enkele benauwde ogenblikken bezorgd. MIDDELBURG In de Lagere Tech nische school in Middelburg is gisteren de jaarlijkse openbare les gehouden, die in de belangstelling van vele Zeeuw se hoofdstedelingen bleek te staan. Voordat een groot aantal genodigden, onder leiding van de directeur, de heer J. Huisman, een rondgang door het gebouw maakte, vond een korte bijeen komst plaats in de lerarenkamer. O.a. de wethouders J. S. Hoek en A. J. Ka- land, de heer F. BuighoLt, inspecteur van de Technische Dienst Stoomvaart maatschappij Nederland en vertegen woordigers van vele bonden en organi saties gaven blijk van belangstelling voor het technisch onderwijs op Walche ren. De voorzitter van het bestuur van de vereniging „Ambachtschool", de heer C. Barendsen, sprak een welkomstwoord. De directeur legde nogmaals de nadruk op het feit dat het technisch onderwijs van tegenwoordig geheel ver schilt van dat van vroeger, het overtui gende toewijs hiervan noemde de heer Huisman de opleiding voor kok-kellner, die naar men hoopt binnenkort als acht ste richting aan het lesrooster toege voegd kan worden. De heer Huisman noemde de ruimte, waarin het grote aantal leerlingen mo menteel is ondergebracht strikt onvol doende, ondanks de tijdelijk en gebrekki ge dependance in de Singelstraat. „Wij hopen u tezijnertijd te verwelkomen in een gloednieuw gebouw", aldus de heer Huisman. Onderhandelingen over de aankoop van bouwgronden zijn reeds gaande. Na de koffie met gebak, bereid en ge serveerd door leerlingen der bakkerij-af deling werd een rondgang gemaakt door de verschillende klaslokalen, waar leerlingen aan het smeden, monteren, tekenen, schaven, bakken en taartenspui ten ware. De uitslag van de wedvlucht van „De Trouwe Duif" te Tholen uit Noyon.af stand 233 km. luidt: 1. A. J. A. Wa- gemaker, 2. J Kegge, 3. L. Jansen, 4. M. Moeliker, 5. M. Vogel. GOES. De mogelijkheid is opengesteld, dat ook des middags de volwassenen de militaire tap toe op zaterdag a.s. kunnen zien en horen. Zoals bekend was de middagvoorstelling, meer in het teken van de generale repetitie, ondermeer bestemd voor de Be- veland.se schooljeugd. De organi satoren hebben gemeend ook ouderen toe te laten tot de gene rale repetitie tegen het mini mumtarief van de avondvoorstel ling. De kaarten voor de grote in de avonduren zijn vrijwel uit verkocht. De verkoop verloopt tot volle tevredenheid van de orga nisatoren. GOES De protestantse kerken, het Leger des Heils en de Youth for Christ zullen, zoals bekend, vor de aanvang van de grote militaire taptoe zaterdag avond a.s. gezamenlijk een getuigenis geven. Dit getuigenis zal gericht worden op een andere Taptoe. De getuigenissa menkomst begint om half acht bij de Stenen Brug. Twee predikanten en een officier van het Leger des Heils zullen korte toespraken houden. Verder wordt medewerking verleend dor het christe lijk muziekgezelschap „Hosanna" en de zanggroep van de Youth for Christ. Bij slecht weer is het de bedoeling dat gebruik gemaakt wordt van de Grote Kerk. Aan de toegangswegen naar de taptoe zullen folders uitgereikt worden, waarin een korte toelichting staat ver meld. MIDDELBURG. „De kerk in het atoomtijdperk". Over dit onderwerp sprak voor de classis Middelburg van de Ned. Herv. kerk de bekende (pacifistische) hervormde predikant van Am sterdam ds. Krijn Strijd. De pre dikant deed een appèl op de ge meente van Christus, die aan allerlei spanningen in de wereld is uitgeleverd, „met name de kernbomproeven en de situatie in Nieuw-Guinea". Het onderkennen van deze problemen vormt een onderdeel van het belijden der Kerk. In alles, aldus ds. Strijd, gaat het om de gehoorzaamheid aan Jezus Chris tus, de levende Heer. Hieronder is be grepen de houding van de christen ten opzichte van de atomaire bewapening. Is er in deze gehoorzaamheid sprake van een ideologie om met afschrikwek kende wapens de vrede te handhaven? Mag het doel alle middelen heiligen? Wij zullen ons als christenen moeten afvragen: is het hetzelfde onrecht te lijden of vernietiging te bedrijven? Mogen wijzelf de bom w.erpen? Het is GOES. Het gemeentebestuur van Goes wil toch een ambtenaar benoemen, die zich speciaal gaat bezig houden met de sport, zo vernemen wij. Er is een oproep geplaatst, waarin gegadigden naar deze functie kunnen solliciteren. Deze ambtenaar zal te werk worden gesteld op de afdeling onderwijs met als speciale taak de behar tiging van de sport- en de culturele zaken. De gemeenteraad heeft destijds een krediet uitgetrokken voor de uitbreiding van de af deling onderwijs met een ambtenaar. Deze ambtenaar zal dus nu aangesteld worden. Zoals bekend is er in Goes al eerder sprake geweest van een benoeming van een ambtenaar voor de sport in de persoon van de heer D. A. Huijsse. Deze had een zelfstandige functie: hij behandelde naast de sport ook zaken betreffende indus trievestiging en evenementen. Bij de reorganisatie van de sport stichting besloot de raad met ingang van I juli 1961 de heer Huijsse op wachtgeld te stellen. MIDDELBURG Zaterdagmiddag en -avond worden in de veilinghallen do AXEL Het gemeentebestuur van Axel heeft van Gedep. Staten een schrij- erger, zei ds. Strijd, dat we de bom gooien dan dat we hem krijgen! Het is de taak om tot de christelijke gemeente, in het bijzonder de jongeren, te zeggen: we kunnen geen mechanische verdedigingsmiddelen in gehoorzaam heid aan Christus gebruiken. Is het voorts juist dat op de middel bare scholen NATO-literatuur gegeven wordt? De kerkeraden dienen zich vol gens ds. Strijd hierop te bezinnen. Ook zal de kerk bezig moeten zijn met de vragen die de situatie in Nieuw- Guinea oproept. Wat het communisme betreft, als christenen kunnen wij het Russische communisme (atheïstische grondslag, geweld-ideologie) niet aanvaarden, be toogde ds. Strijd. De gehoorzaamheid aan Christus vraagt echter geen ver zanden in de kritiek op het communis me, maar om zelfonderzoek. De grote vraag is: waar ligt onze verantwoorde lijkheid in het westen? Op deze inleiding tot gesprek volgde een goede discussie, waarin gesproken werd over de concrete situatie waarin wij als christenen leven. Aan de vergadering ging een mid daggebed vooraf, geleid door ds. T. M. Haitjema. In de middagvergadering, ge opend door ds. J. de Boer van Vrou wenpolder, werden hoofdzakelijk inter ne kerkelijke aangelegenheden behan deld. Nieuwe commissies ter voorberei ding van de bespreking van de nieuwe psalmberijming en de rapporten „En oecumenisch" en „Avondmaal" werden benoemd. Als afgevaardigde naar de provinciale kerkvergadering werd ouderling-kerk voogd E. Meijers uit Serooskerke be noemd, als tertius-afgevaardigde van het breed moderamen ds. D. v. Boven te Middelburg. Merkensorteerder legde het werk er bij neer MIDDELBURG. Volgende week woensdag elf uur 's mor gens valt het vonnis in het kort geding dat een Vlissingse wasserij tegen haar ex-werkne mer H. heeft aangespannen. Gistermorgen vond het geding onder presidentschap van mr. B. S. Sieperda bij de Middelburgse rechtbank plaats. Het was een wat vreemde zaak waarbij de gedaagde, bij de wasserij in dienst geweest als merkensor teerder, door zijn werkgever werd verweten het dienstver band tegen de beslissing van het gewestelijk arbeidsbureau te hebben verbroken. H. was na melijk weggelopen omdat hij zei een betere positie te kuniten krijgen. De werkgever twijfelde daaraan en vond dat H. onrecht matig de dienstbetrekking had beëindigd. Het kort geding spande de werkgever aan omdat zij H., ge zien het zeer gespecialiseerde werk dat hij verrichtte, kost wat kost weer aan het bedrijf wilde zien. Zijn vertrek had ernstige stagnatie in het werk veroor zaakt en de eiser verzocht de rechtbank de gedaagde een dwangsom te willen opleggen van f 25 voor elke dag dat hij niet het werk hervatte en als alternatief, indien de dwangsom het door de eiser gewenste re sultaat niet beoogde, de gedaag de met lijfsdwang weer aan het werk te krijgen. Met andere woorden de gedaagde in hech tenis te nemen. jaarlijkse Zeeuwse tafeltenniskampioen- ven °htvangen waarin gezegd wordt dat schappen gehouden, georganiseerd door aan "e Selyeente Axel alsnog vijf wo- rln Tlrtf a1 ^v,„ J -CJ -t:_ -- r-r 11111 IX P f 1X7 Cv t~l 1 T~l (t oïl 7n.ri fnhdntim'r.on nif «nw de Ned. Tafeltennisbond afdeling Zee land. De wedstrijden worden gerang schikt in vier klassen en er wordt op voor de nieuwe BOERENLEENBANK te KAPELLE werden geleverd door ongeveer twintig tafels tegelijk ge-overheveling van premiewoningen naar speeld. In elke klas komt er dus een woningwetsector, kampioen uit. Favorieten voor de titel Het contingent voor Axel voor 1962 in de hoogste klas zijn P. Marteyn uit wordt nu dus 17. Vlissingen en R. Hofman uit Middel burg. VLISSINGEN In het kader van de stedensportontmoeting VlissingenMid delburg werd gisteravond een micro- korfbalwedstrijd gespeeld tussen het Vlissingse Vedo en een Swiftcombinatie uit Middelburg. Tegen de verwachting in wonnen de Vlissingse korfballers met 2-1. Een adspirantenwedstrijd Vlissin gen—Middelburg eindigde in een 3-3 ge lijkspel. Buiten het dubbelstadverband speelde Swift 1 een demonstratiewed strijd tegen een combinatie van Animo en Zuidwesters uit Souburg. De Swiftianen wonnen met 8-2. De tennisontmoeting werd een met 15-6. GOES. Op 5 juli a.s. zal het in het Brabantse Zevenbergen een drukte van belang zijn. Enkele duizenden Chr. Plat telandsjongeren hopen er hun jaarlijk se reünie te houden, nl. de Nationale Bondsdag van de Ned. Chr. Platte lands meisjes Bond en de Ned. Chr. Jonge Boeren en Tuinders Bond Reeds op 4 juli zullen een groot aan tal jongeren naar Zevenbergen gaan om getuige te zijn van de Nationale voor drachtenwedstrijd. De laatste jaren blijkt er op het platteland een toenemende belangstelling te bestaan voor het ama teur voordragen. Deze Nationale wed strijd, waar plm. 20 provinciale kam pioenen (uit elk gewest een meisje en een jongen) elkaar zullen bestrijden, zal zeker een groot succes worden. Maandenlang heeft men met veel enthousiasme aan een groots program' ma gewerkt. Van de Regelingscommis sie vernamen wij de volgende program ma onderdelen: In de morgenbijeen komst een groot openingsspel met me dewerking van de voordrachtkunstenaar Willem Berkhemer uit Arnhem, terwijl Ds. Langstraat (bekend via de televi sie) hoopt te spreken over „Voorsorte ren op de toekomst". In de middagsamenkomst hoopt men een Brabants cultureel ontspanningspro- gramma te geven met medewerking De voorbereidende werkzaamheden I van Gré Konings (bekend via de ra- RETRANCHEMENT Op Hemel vaartsdag zullen in de gemeente Re tranchement, op initiatief van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuws- Vlaanderen, een tiental Harmonie- en fanfaregezelschappen hun jaarlijks con cours houden. Het zal voor dit aan het natuurreservaat „Het Zwin" gelegen oude vestingsplaatse ongetwijfeld een onvergetelijke dag worden. Het is voor de tweede maal dat een dergelijke mu zikale gebeurtenis hier zal plaats vinden. Omstreeks kwart over een zullen de juryleden, de afgevaardigden van de Koninklijke Ned. Federatie, het bestuur van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen en de 'roorzitters en secretarissen der deelnemende korp sen door het gemeentebestuur worden ontvangen, waarna om twee uur het concours een aanvang neemt. Na afloop van het concours zal door het winnende korps op de markt (onge veer half acht) een avondconcert wor den gegeven. de ningwetwoningen zijn toegewezen uit een extra contingent dat voor de provincie Zeeland beschikbaar is gekomen door voo stichting van dit nieuwe complex zijn ter hand genomen. B. en W. zullen zo spoedig mogelijk met de nodige voor stellen ter tafel komen. HEIKANT Zware materiële scha de had de wagen van F. uit Koewacht toen de bestuurder op het kruispunt MagdalenastraatKerkstraat aan de rechterkant een links voorgesorteerde auto passeerde en daarna tegen een lichtmast vloog. Opbrengst Doe wat terug De pottenactie „Doe wat terug" voor het Leger des Heils heeft in Terneuzen overwinning van Vlissingen I 457,opgebracht. In Middelburg be droeg de opbrengst 742,33. dio) en een Brabantse Volksdansgroep. Prof. dr. A. F. N. Lekkerkerker uit Groningen hoopt een kort woord tot de jongeren te richten. Als sluitstuk van deze middagsamen komst zal er de „Revue der verbroe dering" worden opgevoerd, welke is ge schreven door Herman Bomhof en door eigen leden uit de Gelderse Achterhoek zal worden naar voren gebracht. In de avonduren hoopt men te luis teren naar de operette „Der Vogelhand- Ier" van C. Zeiler, welke zal worden opgevoerd door de „Baroni", operette gezelschap uit Bredh met medewerking van het Brabants orkest. Het is verder aardig te vernemen dat de plattelandsjongeren geen gebrek aan internationale belangstelling zullen heb ben daar er drie Amerikaanse gasten, een aantal jongeren uit Sleeswijk-Hol- stein en een 40-tal jongeren uit de El- zas (Frankrijk), de Bondsdag hopen mee te maken. VLISSINGEN. „Nog nooit in geschiedenis van onze Grossierderij, hadden wij een dergelijke massale op komst", aldus de heer Maljers, voorzit ter van het Végé districtsbestuur, tij dens de feestelijke vergadering die in Vlissingen werd .gehouden. In verband met de opening der nieuwe „Bedrijfs gebouwen" ging de spreker uitvoerig in op de geschiedenis van zijn district. Dat het grote nieuwbouwproject kon klaar komen zag spreker als resultaat van de hechte samenwerking tussen de leden en de grossierderij. De heer H. Boers van de firma Mal jers gaf een toelichting op de indeling van de magazijnen, die door de le den werden bezichtigd. Daarbij bleek hoezeer bij de nieuwbouw was rekening gehouden met verbreding van het assor timent. Mr. P. J. van den Hout, direc teur van Végé Nederland wenste in het bijzonder de Zeeuwse leden geluk, om dat de resultaten van een modern groot handelsbedrijf zonder meer hun weg vinden naar de winkels der leden. De heer W. A. Klouth gaf als Chef van de zelfbedieningsdienst een progno se van de ontwikkeling van het kruide- nierstoedrijf in de toekomst. Daarbij werd de nadruk gelegd op de betekenis van moderne winkels in verband «net de zich wijzigende koopgewoonten van de consumenten. Hierop aansluitend gaf de heer J. van Male, chef van de Végé-reclamedienst, zijn toelichting op de reclamecampagnes van 1962. Duidelijk gaf hij daarbij een inzicht in de positieve betekenis van de recla me, het voorlichtend element in de re clame jegens de consument werd nog eens extra naar voren gebracht. De bij eenkomst werd besloten met een fees telijk diner in Hotel „Britannia" in Vlissingen, waarbij ruim vierhonderd gasten aanzaten. r

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3