Garnalen haar lust vangen is en leven STAFKAPEL KOMT NAAR SCHOUWEN-DUIVELAND MEVR. SCHELTENS-KOOPS WAS DE ALLERBESTE Uitbreiding industrieterrein in Sint Maartensdijk Uit de kerken Schoolmeisje uit Breskens heeft beroep al gekozen Vlissin gse tonen zich handballers de sterksten Record deelname aan Swif t-series VELOCITAS BEHAALDE EEN KLINKENDE ZEGE OP N.O.A.D. Grensgebied samensmeden tot één economische ruimte Woensdag 23 mei 1962 ZEEUW SCH DAGBLAD Pag. Goede opbrengst van „Doe wat terug" Goes Klassieke finale d'Oprechte Amateur VOOR ZEEUWSE JURY Nederlandse „bazen" beschreven jaar 2000 Muciseerpeïl was hoog Samenwerking in Beneluxverband Vele barrières moeten nog geslecht worden Postduivenbericht Haven wordt gedempt Selectiewedstrij den jeugd in Goes Zomeravondvoetbal Schoolkorfbal iMddelburg Kermis in tie regen Paspoort voor de hel De ondergang van Billy the kid Eindles tuinbouwcursus Middelburg leidt in stedensportontmoeting Zege van 9-7 op Middelburg Korfbalcompetitie SDKB Nieuwe jeugdherberg in Zeeland? ylERlKZEE. In tegenstelling tot wat eerder is bericht, zal zaterdag 16 juni a.s. door het stafmuziekkorps van het Leger des Heils een concert worden gegeven in een der grote zalen of kerken van Zierik- zee. 's Middags zal eerst een bezoek worden gebracht aan Bruinisse en zondag 17 juni wordt een openluchtuitvoering gegeven in Haamstede. Het bezoek van het stafmuziekkorps aan Schouwen-Duiveland vindt plaats ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Leger des Heils. Het korps werd januari 1961 opgericht en is verbonden aan het Nationaal Hoofdkwartier van het Leger in Amsterdam. Het telt 28 leden en is samengesteld uit muzikanten van de plaatselijke muziek korpsen van het Leger des Heils in de verschillende delen van ons land. Als gevolg hiervan bevindt zich o.a. een groot aantal kapelmees ters en jeugdmitziekkorpsleiders onder de leden. Een schat van muziek staat het korps ter beschikking. Alle stukken, die worden uitgevoerd, zijn gecomponeerd of gearrangeerd door officieren en soldaten over de gehele wereld. Hoewel van de stafkapel wordt verwacht dat het als een voorbeeld voor andere Leger des Heilskorpsen in Nederland een Itoogstaand muzikaal peil zal bereiken, is het eerste doel de verkon diging van het Evangelie. In de korte tijd van zijn bestaan heeft hel korps onder leiding van kapelmeester Bernard Verkaaik, zowel in binnen- als buitenland reeds een grote faam verworven. Op de foto: De stafband concerteert in Amsterdam. GOES. De kerstpottenactie t.b.v. het Leger des Heils van vrijdag en za terdag jl. heeft in Goes opgebracht 536.17. De stichting „Doe wat terug" verwacht, dat dit bedrag nog wel ver der zal stijgen door giften van hen, die voorkeur geven aan een girostorting op nr. 75500 t.n.v. Doe wat terug, Hilver sum. VLISSINGEN. Voor de elfde maal heeft het Nederlands Instituut voor Ef- 1 ficiency (NIVE) een prijsvraag uitge schreven voor de „bazen" in Nederland, die dit jaar als onderwerp voor een fan tasierijk opstel kregen „de baas in het jaar 2000". De uitreiking van de prijzen vindt ieder jaar plaats in een andere provincie en ditmaal was het Zeeland waar de prijswinnende bazen heentrok ken. In het Vlissingse Scheldekwar- tier" werd het gezelschap gisteren ver welkomd door de heer G. N. van Gin- kel, directeur van de Kon. mij. „de Schelde". De voorzitter van de redactiecommis sie van het vakblad „Baas boven baas", ar. R. Nolen, opende als twee de spreker deze bijeenkomst die, zo zei hij, na moeder-vaderdag en wat dies meer zij een echte ,,'bazen-daig" was. Psych, drs. J. H. Abbas reikte als voorzitter van de jury de prijzen uit aan de zes winnaars. De jury was ditmaal samengesteld uit alleen Zeeuwen die, naar drs. Abb as zei, een zeer moeilij ke taak hadden gehad, „want het onder werp bood meer mogelijkheden dan ge woonlijk het geval is". Uit de opstellen die de jury werden voorgelegd bleek dat de Nederlandse baas beschikt over een aanzienlijke fantasie, en de toe komst bepaald niet somber inziet. Me chanisatie was een niet weg te denken onderwerp. Jammer is volgens drs. Abbas dat niet één Zeeuwse baas bij de prijswinnaars bleek te horen. Het allerbest had de heer S. Riemers- ma, magazijnmeester bij N.V. Leeu warder papierfabriek uit Franeker de baas van de toekomst getypeerd, hij ontving de eerste prijs. Vanzelfsprekend hebben de opstellen aan bepaalde nor men moeten voldoen: de inzender moest duidelijk omschrijven hoe de zaken er in 2000 voorstaan en welke taak daar bij de ibaas inneemt. Tweede prijswinnaar werd de heer H. Verwoert, produktie hoofdmeester A.K.U. uit Emmen-Compascuum en der de de heer A. J. Jasker, baas-machi nist bij de staatsmijn Emma, uit Hoensb-xoek. •Na dit officiële gedeelte van de dag werd de Nederlandse bazen en hun echtgenoten een warme lunch aangebo den, waarna de heer G. N. van Gin- kel een inleiding (hield over de werk zaamheden in het Sloe. Het gehele ge zelschap begaf zich vervolgens per bus naar het Sloe om aïles persoonlijk in ogenschouw te nemen. MIDDELBURG. De jury die gisteren de prestaties van op rechte Zeeuwse amateurs in het klassieke genre tijdens de pro vinciale finale had te beoordelen, had het niet gemakkelijk. De he ren Jan Rijn, G. W. Bergman en mr. F. K. Adriaanse, deden het allen het eerst, hadden geen ver gelijkingsmateriaal en moesten de prestaties in zeer uiteenlo pende muziekgenres beoordelen. Jan Rijn, die de uitslag bekend maakte, bekende gisteravond in ,,De Schakel" ruiterlijk dat de jury na lang beraad uiteindelijk de tijd drong de beste vier koos. Mevr. Scheltens-Koops nam, zeer tot haar eigen verrassing, de wisselbeker van de winnaars van verleden jaar, het pianoduo Hoegholt-van der Putte. over. Zij zong. aan de piano begeleid door mevr. Meylink-Spaan, twee zeer moei lijke impressionistisch getinte liederen. Vooral haar voordracht in het lied „La vie anterieure,, van Duparc was zeer te loven. De tweede plaats en een zilveren medalje verwierf de jonge fluitist Dick Boon met een andante van Mo zart. Zijn „fluwelen" toon in deze technisch zo lastige muziek was op vallend. De pianobegeleiding van de heer H. Mennes was rustig en lof waardig. ©e derde plaats was verrassend voor het Nieuwlands meisjeskoor dat op frisse wijze klassieke bekenden zong als het „Wiegenlied" van Brahms en het Nonnenkoor uit Casa nova van Strauss. Het duo Roegholtz-van der Putte raak te de beker kwijt maar legde toch be slag op een vierde plaats door een ar tistiek en technisch zeer goede vertol king van Bizefs Jeux d'enfants. Het pianoduo speelde met misschien iets te veel verve om de echt-Franse sfeer van deze „kinderspelen" te treffen. Ook de andere vier deelnemers musi ceerden op een behoorlijk peil. Het saxofoonkwartet van de heer Bot speel de op onbekommerde wijze welluidende composities van Mozart en Handel, de pianiste Rina van der Hage vertolkte op o.i. wat te gehaaste maar technisch goede wijze een gedeelte uit een sonate van Mozart, de bariton Ton Vermaak en het twaalfjarige zangertje Rob Ver stegen hielden het gehoor vast inet volksliederen en composities van Cal- dara en Schubert. Mevr. Scheltens-Koops zal dus Zee land vertegenwoordigen in de landelijke finale van „d'Oprechte Amateur", die volgende maand in Hilversum zal wor den gehouden. MIDDELBURG. Aan de traditione le kofbalseriewedstrijden van Swift" uit Middelburg, die elk jaar op Hemel vaartsdag aan de Nadorst gehouden worden, zullen thans 38 verenigingen deelnemen. Daaronder zijn zes Belgi sche clubs, verschillende Hollandse en Brabantse verenigingen en uiteraard twaalftallen uit Zeeland zelf. In totaal zullen 109 twaalftallen (ruim 1300 korf- balsiters en korfballers) binnen de lijnen verschijnen. Dit betekent een recordop komst, want tot dusver bedroeg het aantal inschrijvingen ten hoogste tach tig teams. Op dertien velden zullen in totaal 217 wedstrijden gespeeld worden. Er wordt 's morgens om negen uur al begonnen; het einde van de wedstrijden is omstreeks half zes. Bij de senioren zien we in afdeling 1 de sterke Belgische ereklasser AKC, de CKB-club Albatross uit Zwijndrecht Kwiek uit Den Haag, topploeg in dé Haagse Korfbalbond, Kwik KC (Merk- sem), Belgische ploeg uit de eerste af deling, Tjoba uit 's-Beer Hendrikskinde ren en Swift zelf. In afdeling twee ko men uit Deurne KG uit Antwerpen. For- tuna uit Delft (sterke ploeg uit de Haag se Korfbalbond), het enthousiaste Luc- tor uit Terneuzen, Zuidwesters uit Sou burg, er. Swift 2. In afdeling drie zijn ingedeeld DKV uit Dubbeldam, sterke ploeg uit de Dordtse Korfbalbond, De Spartaan uit Rotterdam, derde-klasser KNKB, Animo uit Souburg, TOGO uit Goes en Tjoba 2. O MIDDELBURG. Hoewel de economische eenwording van de Beneluxlanden een niet te mis kennen groei heeft vertoond, is de werkelijke Benelux-eenheid nog een ver verwijderd ideaal. Vele problemen, voortkomend uit historisch gegroeide verhoudin gen en uit de bestaande verschil len tussen de drie landen op ver schillende terreinen, vragen nog om een oplossing. In dit verband ziet men zich gesteld voor de noodzaak een regionaal econo mische aanpak in Benelux-ver- band tot ontwikkeling te bren gen. In de loop van 1961 is het BRUINISSE. Door de Postduiven- houdersvereniging De Bruse Trekker werd deelgenomen aan de wedvlucht uit Noyon op zaterdag 19 mei. De uitslag was als volgt: 1. Ph. Steketee, Bruinis se; 2. J. Bal, Bruinisse; 3. C. Bal, Sir- jansland; 4. W. A. Jumelet, Bruinisse; 5. A. J. IJzelenberg, Bruinisse. De eerst aankomende duif, die van de heer Ph. Steketee, vloog deze course met de for midabele snelheid van 2076,79 meter per minuut. HERV. KERKEN Beroepen te 's-Hertogenbosch (vac. J. Strijd): J. W. Mazurel te Heere- waardên, beroepen door de prov. Kerk vergadering van Gelderland te Putten, St. Andreaskerk: G M Haitjeima te Souiburg. Beroepen te Zwijndrecht (vac. L. Emmerzaal): T. Langerak te Vinke- veen. Bedankt voor St. Annaland: J. Jon- gerden te Bruchem en Kerkwijk. Beroepbaarstelling: W. A. Hage, kand. Willemstraat 19, Dordrecht, is beroepbaar. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Bennehroek: J. D. A. Zwart, kand te Zuidlaren: te Spijk (Gr.): N. J. Goris te Barchem (Geld.); te Roosendaal: P. v. d. Veen te Siibcu- 1°. Beroepen te Mildam en Vianen: C. van der Woude, kand. te Kampen te Hoogvliet: derde pred. plaats G. ter Steege te Amsterdam. GEREF. KERKEN (Vrijg.) Aangenomen naar Leens: B. van Zuijlekom te Wetsinge Sau-werd. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuwe Pekela: K. J. Velema te Hoogeveen. Aangenomen naar Rotterdam: H. v. Leeuwen te Arnhem. Bedankt voor Broek op Langendij'k: D. H, Biesma te Lisse. UNIE VAN BAPT. GEM. Aangenomen naar Hoogeveen: E. J. Huizing te Deventer. In de periode van 27 mei tot en met 9 juni wordt in Axel de jaarlijkse kol- lekte voor het Nederlandse Roode Kruis gehouden. SINT MAARTENSDIJK. Burgemeester D. C. Bouwense deelde in de gisteren gehouden raadsvergadering van Sint Maar tensdijk mee dat enkele belang rijke projecten in uitvoering ko men. Dat zijn het dempen van de haven met toegangsweg tot het industrieterrein en een riolerings- en bestratingsplan voor Hogeweg achter Bosstraat en haven. Voorts wordt door B. en W. ge- weTkt aan een uitbreiding van het industrieterrein, omdat ook de aanvankelijke geplande uitbrei ding nagenoeg vol is. Bij de ingekomen stukken bevond zich een subsidieverzoek van de centrale ka tholieke militaire tehuizen. Dit verzoek werd afgewezen. Aan de Stichting tot steun van de protestants-geestelijke ver zorging in het Nederlandse leger werd 10 gulden subsidie verleend. Ten aanzien van het subsidieverzoek van de provin ciale commissie ter bevordering van rijks wege van de veefokkerij in Zeeland kon de raad het afwijzend advies van B. en W. niet volgen. De heer A. P. Geluk (rechtse groep) stelde voor tien gulden te verlenen voor keuringen in de gemeente zelf. Dit voorstel werd met twee stemmen tegen aangenomen. De gemeeruterekening en die van het GOES. Op zaterdag 26 mei a.s. zullen op de terreinen van de voetbalvereniging ..Goes" te Goes selectiewedstrijden worden gespeeld tussen jeugdelftallen van de vereni gingen op Noord- en Zuid-Beveland. Er zijn vier elftallen samengesteld die door de T.C. van de afdeling Zeeland als volgt zijn gefor meerd: v.l.n.r. Elftal Groen (zaterdagelftal) doel: P. J. v. Wingen (Beren); achter; A. L. Strijd (Wol- faartsdijk) en P. de Smidt (Heinkenszand); midden: G. v. d. Griek (Rillandia), P. C. Westerweele (Borssele) en P. A. Duine (Nieuwdorp); voor; M. C. Overbeeke (Kats); F. J. Kousemaker (Kapelle); M. Deurloo (Nieuwdorp); A de Jeger (Nieuwdorp) en C. de Mol (Heinkenszand); Reserves: M. Been hakker (Kapelle); J. Bekenes (Kapelle); C. A. C. Reyerse (Wolfaartsdijk) en J. J. v. Oostrum (Kapelle). Elftal Wit (zondagelftal). Doel: J. M. G. Hoogesteger (Robur); achter: U. de Marco (Goes) en J. Polfliet (Goes); midden A, de Moor (Patrijzen), L. Verwey (Cortgene) en C. Vermeulen (Lewedorpse Boys); voor: J, Scherp (Cortgene); D. Olivier (Robur); C. A. de Groot (Goes); A. Vermeulen (Luc- tor) en P. Martens (Kwadendamme). Reser ves: H. Bauer (Kruiningen); P. Verbeek (Kwadendamme); A. v. d. Berg (Goes); Sj. Lous (Luctor). Elftal Geel (zondagelftal). Doel: Q. de Jonge (Patrijzen); achter; A, Bos (Luctor); p. Wisse (Hansw. Boys); midden: C. Geys (Kwadendamme), J. de Roo (Luctor), B. Vermeulen (Luctor); voor: J. de Poorter (Hansw. Boys); C. de Baar (Lewed. Boys); A. Debbout (Luctor); A. Westdorp (Hansw. Boys) en J. van Koeveringe (Kruiningen). Elftal Rood (zaterdagelftal; Doel: A. Krie- kaart (Krabbendijke): achter: J. C. Kouwer (Bevelanders) en J. Verstelle (Wolfaartsdijk); midden: L. W. J. Slabbekoorn (Kapelle), A. de Best (Wemeldinge) en J. Gijssel (Wemel- dinge); voor: J. K. Oreel (Kloetinge); H. Dubbeldam (SVD); L. Eikenhout (Kats); A. Hoogdman (Kloetinge) en M. W. Nijsse (SVD). Reserves: J G. Welleman (Kats); J. Bliek (Kloetinge); C. Feytei (Wemeldinge) en F. S. Mullié (Bevelanders). De wedstrijden beginnen om 15.00 uur. woningbedrijf over 1960 werden voorlopig vastgesteld en die van het maatschappe lijk zorg goedgekeurd. Zonder hoofdelijke stemming werden drie krotwoningen aan gekocht voor vijfhonderd gulden per stuk. Het voorstel tot wijziging van de politie verordening werd terugverwezen naar B. en W. om eerst te komen met een ont werp voor een schade-vergoedingverorde ning. Tegen een aanvraag om subsidie voor aanleg van elektriciteit- en water leiding in het onrendabele gebied be staat geen bezwaar. Aan het voorstel tot onderhandse aan besteding van schilderwerk voegden B. en W. nog toe dat het schilderwerk aan twintig woningen aan de Koningin Julia- nastraat (prijsopgaaf van de fa. Lindhout 4060,-). Al dit werk werd onderhands aan de betrokken firma aanbesteed. Te gen een gemeentelijke vuilnisophaaldienst maakte de raad geen bezwaar. Toegevoegd aan de agenda werd nog een voorstel tot medewerking aan de chr. school voor uitbreiding inventaris met tien leerlingensets; in principe werd tot uitbreiding besloten. Van de heer S. Roos was een aanvraag binnengekomen een Industriehal In hhur- koop te krijgen op het industrieterrein. De raad was van mening dat dit wel mo gelijk is, mits deugdelijke garanties wor den verkregen. In de eerste plaats wordt gewenst een eerste aanbetaling van 20 pet., terwyl de voorwaarden moeten gel den die voor dergelijke gevallen uniform zijn vastgesteld. Rayon Goes: Gar. Adria—Comb. NS 16; De Zon—Keuringsd. 0—0, A.K.F.—Gemeen tewerken 1—1, Typo's—VVZB 3—1, DAF SC—Haringman 7—1, PTT—Inter Scaldis 0—2. Rayon Sas van Gent: SVGCBS 102. Rayon Terneuzen: De HoopMeterfabriek 80, Atoom Boys—H.K.C. 0—2, PZEM—Rijkswa terstaat 3—1, SC de MeyerHoek afg., Ad- vendo—De Hoop 70, SpadeJIaAtoom Boys 11. Rayon Vlissingen: le afdeling: Zee macht—GPC 4—3. Uiterton—VAW 1—8, PZEM PVS 1—0, SBLV—Coal 2—2, 2e afdeling: Uiterton II—VAW H 1—6. SSVV—GPC II 2 PVS II—VAW III 1—2, PZEM II—BW 2—4. Rayon Zierikzee: RijkswaterstaatCWS 62. NeptunusPTT 21, Zierikzee vet.Herver kaveling 4—3, PZEM—Kon Zelandia 1—1, Drukkerij L O—Neptunus 00, Zierikzee vet.Rijkswaterstaat 01. inderdaad tot een nauwere sa menwerking gekomen en deze sa menwerking heeft reeds tot resul taten geleid. In Nederland zijn het de economisch technologische instituten aan wie het re gionaal economisch onderzoek is toe vertrouwd. Eenzelfde doelstelling stre ven in België de economische raden van de Vlaamse provincies na. Het zijn deze instellingen nu, die in de loop van het vorig jaar tot een nauwere samenwerking zijn gekomen. De no-g steeds bestaande barrières, die imen in een gezamenlijke aanpak wil slechten, kunnen zo 'blijkt uit een publicatie van het E.T.I. voor Zeeland in een aantal categorieën worden on derverdeeld. Een belangrijke groep van problemen spruit voort uit handelspolitieke belem meringen. Nog altijd gelden in de Be nelux in- en uitvoerbelemmeringen, waardoor met naime aan de tuinbouw in de grensgebieden een groot afzetge bied wordt onthouden. Belangrijker wellicht zijn de moeilijk heden op het gebied van de infrastruc tuur. Getwezen -wordt in dit verband op het ontbreken van een doorgaande noord- zuidverlbinding door de gebieden van Zeeland en Vlaanderen en o.m. op het ontbreken van een Belgische aan sluiting op het Nederlandse Zoomweg- project via de Volskerakdam. Doelmatig ware het voorts tot een intensieve uitwisseling van water, gas en elektriciteit te komen. Wellicht zou den Sluiskil en Zuid-Limburg goed koop gas kunnen leveren in ruil voor goedkope electriciteit. Voorts loopt het regionale ontwikke lingsgebied in. beide landen sterk uit een, hetgeen vooral duidelijk is ten aan zien van de industriële ontwikkeling. Het regionale industrialisatiebeleid ver schilt in alle punten waarop verschil mogelijk is. Met betrekking tot de nog bestaande barrières wordt voorts gewezen op de vraagstukken in het sociaal-culturele vlak, waarvan men vooral de onderwijs sector noemt. Uitwisseling van leerlin gen ontbreekt terwijl de waarde van de diploma's ongelijk is. Dit tast in feite de eenheid van de arbeidsmarkt aan. Tenslotte ontbreken ook voor een igroot deel de contacten tussen gemeenten, streekraden, enz. Drie Nederlandse en vier Belgische grensprovincies zijn bij de<ze problemen ten nauwste betrokken. „De Benelux opent het perspectief de grens te slopen. Hierdoor zal juist in de grensstreken de mogelijkheid tot grote veranderingen worden gebo den. Ontwikkelingen ten noorden en ten zuiden van de grens kunnen zon der beletsel in elkaar gaan grijpen." Als eerste resultaat van de samenwer king tussen de genoemde economische raden en instituten wordt gewezen op de reeds verwezenlijkte samenwerking in het Zeeuws "Vlaamse grensgebied waar de ontwikkeling van de kanaal zone onderwerp werd van gezamenlijk overleg en studie.. De studiegroep van de in het leven geroepen Benelux Regionale Economi sche Samenwerking (BRES) zal gaan functioneren als een centrum voor de uitwisseling van gedachten, methoden en plannen. Deze studiegroep zal zich hoofdzake lijk instellen op die problemen die de transformatie van de gezamenlijke grensgebieden tot een centrale econo mische ruimte betreffen. Het uiteinde lijke doelwit dat bij deze samenwerking voor ogen staat is te komen tot een ge zamenlijke krachtsinspanning en te ver mijden dat langs elkaar heen wordt ge werkt. MIDDELBURG. Swift organiseert a.s. zaterdag op het sportterrein aan de Nassaulaan schoolkorfbalwedstrij- den. De eerste wedstrijden starten om half twee 's middags en tegen zessen is het tornooi afgelopen. In vijf afde lingen starten teams van de Marnix- school in Souburg, openbare lagere school J en 't Zand alsmede rijksleer school te Middelburg, openbare lagere school Nieuwland, dhr. ULO Olmen laan, L.T.S., Chr. Landbouwhuidhoud- sohool, Openbare ULO, RHBS, Gymna sium. Rijkskweekschool en Ohr. Kweek school. BRESKENS. Aan boord van de „Breskens 10" klinkt het voor de an dere knechts absoluut niet vreemd om schipper Vermeulen te horen roepen: Nelly gooi het roer eens wat om". Ze zijn eraan gewend. Schipper Vermeulen allang. Vol trots vertelt hij hoe zijn dochter van dertien jaar als een volleerd schipper aan boord werkt. „Ze doet niets liever dan maar meevaren. Alsp euter van vier was ze al niet van de schuit weg te slaan". Nu is Nelly dertien en ze gaat op de huishoudschool. Dat vindt ze prettig. Maar haar grootste en liefste wens is toch: als ze van school af is met vader mee op vis- en igarnalenvangst. De vissersboot vertrekt vaak 's avonds om 12 uur. Dat is geen bezwaar voor het dappere vissersmeisje. Ze heeft geen last van slaap. Ais het enigszins kan met school vaart ze mee uit. Het gebeurt wel eens dat ze de laatste dag voor de school weer begint nog aan boord stapt. Dan komt Schipper Ver meulen 's morgens om 7 uur weer binnen varen. Nelly holt naar huise n daarna naar school. De hele dag is ze dan zo fit ale een hoentje, ook al heeft ze geen minuutje .geslapen.... Aan boord is Nelly een en al actie. Haar vader vertrouwt haar het roer nog meer toe dan aan een knecht. En bij het trossen vast- en losmaken doet ze ook niet onder voor de meest po tige zeeman. Garnalen koken kan ze als de beste. Dat is ook erg belang rijk. Als die gevangen zijn gaan ze di rect in de kookpot die op het dek staat. Daar mag niet veel tijd tussen zit ten anders trekt de garnaal recht. En het is een wet van Meden en Perzen dat een garnaal krom moet zijn. Van deze laatste noodzaak is Nelly terdege overtuigd. Ze is er dan ook als de kippen bij om de garnalen onmiddel lijk in de kookpot te laten verdwijnen, Niet alleen aan boord van de Breskens 10 zijn ze aan de „schipperse in spé" gewend. Alle schippers die ook buiten- DRIEWEGEN Zaterdag 26 mei or ganiseert de MABC „De zingende bou gie" 'haar tweede ka'mpioensrit voor auto's, motoren en brommers. De rit leidt over goede wegen. De lengte is voor auto's en motoren 65 kin en voor bromfietsen 35 km. Bij v.d. Guc-hte kan van half vij.f af ingeschreven worden. Mejuffrouw B. M. de Waal thans onderwijzeres aan de Chr. School te Bruinisse is in gelijke betrekking be noemd aan de Ohr. School te Tholen. De NCVB in Westkapelle vergader de onder leiding van mevrouw Van Rooiien-van Sighem. Ds. Homburg te Vlissingen sprak over „Het probleem van het ouder worden". gaats zijn kennen Nelly maar al te goed. Door de mobilofoon roept ze de andere schepen op en wisselt ze de nieuwtjes uit. Met haar hoge zangeri ge Zeeuwse dialect is ze onbetwist de sopraan tussen alle zware schippers stemmen die haar antwoorden. Als over de visserijband het lichte stemmetje aankondigt: „Hier Bres kens 10, hier Breskens 10. Alles wel aan boord, alles wel aan boord. Goede vangst. Goede vangst." Dan is me vrouw Vermeulen de moeder van Nel ly weer gerust. Niet dat ze anders zo bang is, ze is net zo dapper als haar dochter. Ze heeft geen last van angstcomplexen als het eens wat stormt. Maar ze vind het reuze prettig even de stem van haar dochter te horen en dan te weten dat het op zee goed gaat. Eigenlijk zou ze wel graag iets terug zeggen, maar zij moet haar nieuwstjes bewa ren tot de „Breskens 10" weer bin nen loopt en Nelly weer voet aan wal zet! Middelburg, City; Goes, Grand; Vlissingen, Alhambra 14 jaar De film „Kermis in de regen" is ge prolongeerd. Wij hebben de film reeds eerder besproken. Luxor, Vlissingen 18 jaar „Paspoort voor de hel" (brutale ti tel) is een film met zeer veel sex en. misdaad. Claudine Depuis dartelt in dit Franse produkt wel erg royaal met haar schoonheid in het rond. Op een naieve manier dreigt zij het slacht offer te worden van een gewetenloze gangster. Spanning ontbreekt in deze film, de intrige is te doorzichtig. En kele close-ups van stervende mensen zijn bepaald afstotend. Middelburg, Electro 18 jaar Paul Newman beeldt de legendari sche held (of schurk zo u wilt) van het wilde westen van Amerika uit: Billy the kid. De film die deze week in Electro draait, tracht op psycholo gische wijze het raadsel van de spij kerharde Billy te doorgronden, die op zeer jonge leeftijd er al prat op ging meer mensen te hebben gedood dan andere revolverhelden in een lang le ven. „Toch was Billy niet helemaal slecht" neemt de rolprent als uitgangs punt en vandaar wordt verder geëx trapoleerd. Er wordt veel gepraat en zo nu en dan hevig geschoten en er op los getimmerd in Electro. Paul Newman speelt op knappe wijze de titelrol, maar de strekking van de film heeft ons toch niet kunnen over tuigen. MIDDELBURG Van de cursus, die de afdeling Walcheren van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plant kunde het afgelopen winterseizoen orga niseerde, werd gisteren, in de bovenzaal van restaurant „Suisse" in Middelburg de eindles gehouden. Dit keer was het een cursus over een jarige planten en zaaibloemen, waarvan alle cursisten (drieëntwintig in totaal) gisteravond een diploma kregen uitge reikt door de inspecteur van het land bouwonderwijs in Zeeland, de heer W. F. de Wilde uit Goes. Na een kort woord van waardering van de wnd. voorzitter van de afdeling Walcheren, de heer R. W. Jans en wethouder J. S. Hoek van Middelburg, besloot de cursusleider, de heer Kr. Goudswaard van de plantsoen dienst in Goes, de avond met het ver tonen van dia's over diverse bloemen en plantensoorten. VLISSINGEN In de stedensportont moeting Vlissingen—Middelburg staat Middelburg thans met 17-7 voor. De hoofdstedelingen beslisten de biljartont moeting gisteravond in het Schelde Kwartier in hun voordeel. Een bijzonder goede partij was die tussen Melse en Passenier, terwijl de ontmoeting Gabriel- seIzebout zich kenmerkte door een ten top gevoerde spanning. Het schaken werd een overwinning voor Middelburg, doch het dammen won nen de Vlissingers. De eerste tien borden telden mee voor de totaaltelling. In verband met de promotiewedstrijden van Zeeland Sport zijn de voetbalwed strijden voor 23-jarigen en jonger ver schoven naar vrijdagavond zeven uur (sportvelden Irislaan). VLISSINGEN. Zoals gisteren ge meld is zaterdag; de stedensportontmoe ting Vlissingen-Middelburg van start gegaan. De herenhandbalploeg won van Vlissingen in een aantrekkelijke en snel le ontmoeting met 97 van Middelburg. De dames junioren van beide steden slo ten op 11. De hoofdstedelijke teams werden uitsluitend gevormd door leden van EMM, de Vlissingse elftallen be stonden uit spelers van Marathon, Olympus, Zeeland Sport en Walcheren. Het herenteam van Vlissingen was als volgt samengesteld: doel: Linke (Ma rathon); achter: De Haan (Olympus) en Rodenburg (Marathon); midden: Van Peen en (Marathon), Boucberie (Olympus); voor: Tax (Walcheren), Van Hove (Olympus), Goedhart (Ma rathon), v. d. Wege (Walcheren) en Nijsse (Marathon). Opstelling Middel burg: doel: De Looff; achter: Pol vliet Juniorenvoetbalprogramma MIDDELBURG. Het programma voor zaterdag luidt: Groep B I Arnemuiden B I Zeeland Sport B I. Groep B III Middelburg B VVlissingen B VII. Groep B IV Patrijzen B INieuwdorp B I, Luctor B IGoes B I. Groep B V Wolfaartsdijk B IGoes B II. Groep B VIII Bruse Boys B II—WIK B I. Groep B IX Hoek B I—HVV '24 B I. Groep B X Zaamslag B IVogelwaarde B I. Groep B XI Hoek B II—Axel B II. Groep B XII Koe- wacht B I—Steen B II, HW '24 B IV—HVV '24 B III. Groep B XIII Oostburg B I-^Bres- kens B I, Oostburg B II—Aardenburg B I. Na-competitie A-junioren: Arnemuiden A I Terneuzen A I, Zeeland Sport A ISteen A I, Rillandia A IAxel A T, Yerseke A IVCK A I, HVV '24 A I—Kloetinge A I. Voor de erven van wijlen mevrouw wed. E. Bal-Hoogerwerf te Bruinisge werd zaterdagmorgen, in café Storm publiek verdocht, het woonhuis in de Nieuiwstraat voortieen door haar be- woond. Koper werd de heer M. B. van Zuidland Bruinisse voor 3650. 9 De te Cadzand gehouden kollekte voor de SAKOR heeft opgebracht ƒ255,25. De grote wedstrijd in de le klasse te Brouwershaven gespeeld tussen de club van die naam en leider Burgh is op overtuigende wijze met 48 door Burgh gewonnen. Door deze zege heb ben de groen-witzwarten nu maar liefst zes punten voorsprong op Brouwersha ven, Met Nieuwerkerk gaat het ook nog niet bijster goed en na de grote neder laag van vorige week moesten de Dui velanders ook in Haamstede de vlag strijken want Zeemeeuwen bleef met 6—0 baas In eigen huis. WIK kwam op nieuw tot winst en ditmaal moest Uni- tas als slachtoffer fungeren (14). De Zierikzeeënaren zijn nog vaster op de onderste plaats gedrukt. De stand: Burgh 714; Brouwershaven 76, Zee meeuwen 76, WIK 55, Nieuwerkerk 65, Unitas 60. In de tweede klasse is de spanning er aardig ingekomen. Stormvogels moest bij Bur.gfo II de winst achterlaten want de Bur-ghenaren hielden de vogels er met 32 onder. DOSKO stelde wat te leur door tegen Nieuwerkerk II niet verder te komen dan een 0—0 gelijk spel. Velocitas verraste vriend en vij and door NOAD met een 4—0 neder laag naar Dreischor terug te sturen. Jan Kloet, Henk Geluk en Leen Hart (2x) zorgden voor de doelpunten. Stand: Stormvogels 710, Burgh II 79, DOS KO 6—6, NOAD 6—4, Velocitas 6—4. Nieuwerkerk II 63. Zwaluwen '61 heeft zich in 2 B via een 40 overwinning op het 'bezoekende SVOWK opnieuw naar de bovenste plaats gewerk-t. DES slaagde er in om revanche te nemen, voor de destijds in de smalstad geleden nederlaag want de Sir-Janslanders bleven met 31 in de meerderheid. Het was de tweede over winning voor de rood-ziwarten. De stand is hier: Zwaluwen 7—9, WIK II 4—7, SVOWK 7—6, DES 5—4, Burgh III 5—4, Brouwershaven II 64. Renesse I zit in de derde klasse nog steeds op zijn eerste overwinning te wachten want ook tegen Brouwersha ven III kwamen de duinlbewoners niet verder dan een 4—4 gelijkspel. Zee meeuwen II kwam hier aan de leiding door naaste concurrent WIK III in Kerk- werve met 01 aan het kortste eind te laten trekken. Unitas II behaalde ge heel volgens de verwachtingen een flin ke 8—1 zege op WIK IV. Stand; Zee meeuwen TI 3—6, WIK III 3—4, Unitas II 34, Brouwershaven III 2—3, Re- nesse I 2—1, WIK IV 3—0, NOAD II 2—0. De uitslagen waren; le klasse; Brou wershaven Burgh I 48; Zeemeeu wen INieuwerkerk I 6—0; Unitas I WIK I 14. 2e klas-se A; Velocitas I NOAD I 40; Burgh II—Stormvogels I 32; Nieuwerkerk IIDOSKO I 0—0. 2e klasse B: Zwaluwen '61 I—SVOWK I 40: DES IBrouwershaven II 31. 3e klasse; Renesse IBrouwershaven III 44; Unitas II—WIK IV 8—1; WIK IIZeemeeuwen I 01. Adspiranten: Groep A; DOSKO—Burgh b 11; Re nesseZwaluwen 04; Zeemeeuwen Burgh a 05. Groep B: DESBrou wershaven 2—2; WIK—NOAD uitgesteld. De sanatoria-collecte te Nisse heeft 94,40 opgebracht. De beheerder van Het Centrum te Axel, de heer H. P. Dieleman, wil de Zeeuws-Vlamingen nogmaals laten ge nieten van de kleurenfilm over het zil veren huwelijksfeest van het Koninklijk Paar. Op vrijdag 25 mei en op woens dag 30 mei (19.30 en 20.45 uur) kan men de boeiende reportage in het theater bewonderen. en J. Wisse; midden: De Visser, Jon- gepier en Koopman; voor: Consemul- der. Hendrikse, A. Wisse, Holster en Sanderse. Het Vlissingse team verover de al spoedig een licht overwicht, me de doordat sommige Middelburgse spe lers te zelfzuchtig speelden. Via .een corner kwam Tax onver wachts. totaal vrij voor de cirkel, waar hij goed gelanceerd werd en de ope ningstreffer -plaatste. Met een hoog hard schot zorgde Goedhart voor 2—-0. Toch werd deze voorsprong tenietge daan. Na een solo-actie van Consemul- der verdween een keihard diagonaal schot achter Linke, 2—1. Met een schijnbeweging bracht A. Wisse zich daarna in vrije positie en zijn schot faalde niet, 2—2. Onbegrijpelijk dat de Middelburgers in deze periode de harde wind niet méér uitgebuit hebben. Niettemin na men zij toch een voorsprong door Hol ster die een solo-actie met een hoog schot afsloot, 23. Vlissingen kwam met de rust toch nog op 4—3 doordat Van Hove een tactisch boogballetje over De Looff liet gaan en Goedhart keurig profiteerde van een vrije positie. Direct na rust zorgde Jongepier weer voor gelijke stand, waarna Pol vliet de kans om Middelburg aan een voorsprong te helpen voorbij liet gaan door een 13- meterworp op de lat te plaatsen. Hieruit putte Vlissingen nieuwe moed en Goedhart vuurde een effectvol schot af dat De Looff niet onder controle kon krijgen, 54. Een tweede 13-meter- worp werd door Polvliet werd in de touwen gejaagd. Een onhoudbaar schot van Nijsse bracht Vlissingen op 65. Maar opnieuw kwam Middelburg terug. Een fraaie combinatie tussen Polvliet en Wisse werd door deze laatste be kroond met een scherp schot in de hoek, 66. Vlissingen kwam daarna sterk in de aanval. Uiteindelijk kon De Looff een schot van Tax niet onder controle krij gen en de bal rolde tergend langzaam over de doellijn, 67. Een goed uitge voerde aanval bracht de Middelburgse verdediging uit positie, waardoor Van Hove totaal vrij voor doel kwam en juist op tijd van Tax de bal kreeg toe gespeeld (6—6). Met een opspringbal van Consemulder kwam Middelburg nog op 87 maar Van Peenen, die in een verdedigingsfout profiteerde, bracht de eindstand op 9—7 voor de Vlissin gers. MIDDELBURG De Nederlandse Jeugdherbergcentrale overweegt het net van bestaande jeugdherbergen uit te breiden waarbij men o.m. denkt aan een vestiging in het Deltagebied. Hier toe rijn reeds besprekingen gevoerd met de planologische dienst, met de provinciale V.V.V. en met diverse Zeeuwse gemeentebesturen, o.a. van Wolphaartsdijk en Goes Een beslissin.g is overigens nog niet gevallen. Naar men ons van de zijde der N.J.H.C. mededeelde ligt het in de bedoeling een jeugdherberg te stichten die speciaal dienstbaar is aan het wa tertoerisme. Men denkt in dit verband aan het Veerse meer, doch men beeft ook contacten gelegd op Schouwen Dui- veland.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5