Fischer was dolblij met verouderd theorieboek SUNIL Verkeer vol varianten Aad Jansen in grootse vorm Vele aanbiedingen voor bokser Wim Snoek FEIJENOORD IN BEROEP TEGEN BESLISSING m KLAARNi Dinsdag 22 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD SCHAKERS VAAK TE WATER IN WILLEMSTAD Respect Triest Titels voor Laver en Margareth Smith Misschien revanche tegen Johansson Bij na GELLER VIA REMISE ALLEEN AAN KOP HUUB ZILVERBERG WERD TWEEDE TENNIS IN PARIJS ZONDER PUBLIEK Telegram aan bestuur van KNVB Maatregel of straf? Ook zakgeld van bejaarden in tehuizen hoger Dode vis opgeruimd ^WASDAG- <§op° SUNILDAG DHC onderhandelt met trainer Westhoven Sport in het kort Zaterdagteam geformeerd Dammer v. Leeuwen w on in Bakoe FRIKHUEL Pag. 7 Van onze correspondent WILLEMSTAD. Curasao lacht. Op de straten is een bord verschenen met het volgende opschrift: „Bestuurders van voertuigen in parkeervakken". Aangezien vrijwel iedereen een voertuig heeft (bedoeld worden auto's) heeft de lokale pers de vraag opgeworpen waar men dan met de huto's heen moet. Dat is overigens voor een bui tenstaander een onoplosbaar vraagstuk. De grote steden in Nederland mogen overyol zijn, de geperfectioneerde verkeers regeling (één richting of geen richting) in Willemstad is voor de buitenlander een puzzel, die hij het liefst als voetganger tegemoet treedt. Nu zijn schakers, die hier strijden in het kandidatentoer nooi, uiteraard bijzondere voet gangers. Ze begeven zich stap voets van kamer-naar-zwem- bad-naar-speelzaal-naar-kamer; soms waagt men zich op vijan delijk gebied en gaat winkelen, om prompt verdwaald in zo veel varianten met voorwer pen thuis te komen, die de pers kamer tot grote vrolijkheid brengt, doch als huishoudelijke RADIO I Ochtend AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Och tendgymnastiek. 7.20 Ochtendva- ria (gr.). VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma overzicht en Recht door naar school en kantoor (gr); 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Italiaanse muziek uit de 17e en 18e eeuw (gr); 9.35 Waterstan den; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr)10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. Middag 12.00 Dixielandmuziek. 12.20 Regeriragsuitzendinjg: Voor de landbouw12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Orgel en trompet; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen, actualiteiten, of grammofoonmuziek; 13.25 Beursberichten; 13.30 Licht en semble en zangsoliste; 14.00 Koorzang; 14.30 Pianorecital (gr); 14.40 Schoolradio; 15.00 Met naald en schaar; 15.30 Ka mermuziek; 16.00 Bekende melo dieën uit operette en musicals (gr); 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Amateur programma; 17.55 New York calling. Avond - 18.00 Nieuws. 18.15 Staatsiebe zoek aan Oostenrijk; 18.30 Radio- Volksuniversiteit: Hedendaag se Letterkunde IV, door Jacques den Haan; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Inleiding tot muziekbegrip, muzikale lezing; 19.25 Fragmen ten uiit Russische opera's (gr.); 20.00 Nieuws; 20.05 Mei-Merin gen, gevarieerd programma; 20.55 U spreekt met Bell, klank beeld; 22.00 Concoursmuziek 1962 (slot); 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten uit de wereld van de lichte muziek; 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. Ochtend KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Klas sieke muziek (gr); 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag (gr); 8.50 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Lichtba ken; 10.25 Moderne orkestmuziek (gr); 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Muziek houdft fit (gr); 11.50 Vol- aan... vooruit, lezing. Middag 12.00 Middagklok noodklok; 12.04 Licht lunchconcert (gr); 12.30 Mededelingen ten behoeve van land. en tuinbouw; 12.33 Grammofoonmuziek; 12-15 Staa.t- siebezoek aan Oostenrijk; 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws; 13.30 Amusements muziek (gr)14.05 Klassieke en moderne meesterwerken uit de Franse muziekliteratuur (gr) 14.35 Voor de plattelandsvrou wen; 14.45 Tierelantijnen, geva rieerd programma; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Rozenkransplechtig- heid; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beursberichten; 17.45 Regermgs- uitzending: Het padvindersspel van verkennen in Nieuw-Guinea, door R. C. Paulus. Avond 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Kaarten op tafel, gesprekken over actuele problemen; 18.40 Licht orkest met solisten; 19.00 Nieuws; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Licht te verteren (gr); 20.10 Weet je weetje!, foto-tips; 20.30 Filharmonisch sextet: Klassieke en moderne muziek; 21.05 Con certgebouworkest, groot omroep- en solisten: Slavische mis; 21.55 De halve maan(d), caba ret; 22.15 Staatsiebezoek aan Oostenrijk; 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing; 22.55 Vreemd... een keuze uit woord, zang en dans: 23.25 Muziek uit nieuwe films; 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIE %v»nd 20.20 Uit- NTS: 20.00 Journaal; Zendtijd politieke partijen zending van de Partij van de Ar beid: 20.30 Documentaire film; 20.55 Bee'den van de stad We nen; 21.05 Speelfilm; 22.00 On- derwijsfilm; 22.4022.50 Staatsie- bezoek aan Oostenrijk. Bokswedstrijden amateurs Van onze correspondent. ROTTERDAM. Aad Jansen bewees gisteravond in de Rotterdamse Rivièra- hal weer eens tot de beste Nederlandse amafceurboksers te behoren. Deze weiter bokste gisteravond een uitstekende par tij tegen de sterke Duitser Schnitzler. Jansen, die zijn vijftigste wedstrijd bokste, won op fraaie wijze en nadat hij zijn tegenstander driemaal naar het kan- vas had verwezen, maakte de verzorger van Schnitzler door het gooien van de handdoek een einde aan dit gevecht. Het internationale amateurbokspro- gramma vermeldde een strijd tussen de Rotterdamse amateurs en de Boxing Club Bonn uit Duitsland, waarin als eerste partij, de vedergewicht Van Es op punten verloor van de Duitser Wollert. De lichtgewicht Rinus Schaay bokste tegen de geroutineerde Duitser Koch een goede partij, die gelijk opging en onbeslist eindigde. De Rotterdammer Pantekoek moest het in een hard gevecht afleggen tegen de zwaarwelter Scheele, die op punten won. De zwaarwelter Zeelenberg had slechts een ronde nodig om zijn Duitse tegen stander Sritzen te verslaan. In het zwaarweltergewicht won Veer man een hard duel op punten van Bruchmuller. Van veel beter gehalte was de partij tussen de halfzwaargewich- ten Villerius (Rotterdam) en Thelen (Bonn). De Rotterdammer joeg zijn te genstander drie ronden door de ring en om erger te voorkomen maakte de Duitse verzorger door het gooien van de handdoek een einde aan dit duel. De laatste partij ging tussen de zwaarge wichten A. Jongeneel (Rotterdam) en Schulze uit Bonn. De harde klappen wa ren niet van de lucht en een dezer tref fers bracht Jongeneel in de tweede ron de op het canvas. Een slecht gevecht, dat op punten werd gewonnen door Schulze. De uitslagen der bijpartijen waren: Jansen (Rotterdam) wint door k.o. in de derde ronde van Gorsel (Dordrecht); Van Tilburg (Rot terdam) w.o.p. van P. Pieterman (Dordrecht); Nikkelen Kuiper (Rotterdam) onbeslist tegen G. Pieterman (Dordrecht). BOBBY FISCHER vlijtige leerling realiteit geen succes kunnen worden genoemd. Bobby Fischer kunnen zulke zaken niet overkomen. Hij pleegt „het zwembad" in de dagelijkse gang over te slaan, dus heeft slechts te maken met bed en bord; sinds hij heeft ont dekt, dat De Persdienst een forse stapel theorieboeken en toernooiboe ken ter inzage heeft, is hij geheel te vreden. Met een theorieboek over de Siciliaanse Partij royaal 500 blad zijden dik, uitgave '56 is hij blij als een kind de lift ingeslopen. Toen hij er voorzichtig op werd geatten deerd, dat de inhoud wel eens deels verouderd kon zijn keek hij nog vro lijker. Hij bleek van plan alle vari anten door te nemen, om eens te kij ken waar versterkingen zouden kun nen worden geïntroduceerd Zelfs grootmeester Awerbach, équipe leider van de Russen (die elkaar on derling achter het bord beoorlogen als geen ander), spreekt met respect over Bobby. Awerbach is vermoedelijk de grootste eindspelkenner ter wereld. Hij schreef enkele standaardwerken, die grote waarde hebben; Bobby bleek practisch elke bladzijde te hebben ver werkt; hij is ongetwijfeld de vlijtigste jongeling, die Caïssa onder de begena- digste bewonderaars telt. Of de anderen ook zo vlijtig zijn? Men verkijkt er zich op; soms last een deelnemer een etmaal zonnebaden in, om vervolgens zelfs twee dollar aan de roulette te verspelen, andere keren is men onvindbaar en wordt nauwelijks de hoorn van de telefoon gelicht, alle dringende oproepen uit alle hoofdste den der wereld ten spijt. Ex-wereldkampioen Tal is de trieste figuur in deze vreselijke krachtmeting. Hij „kan niet spelen", zoals kenners dit plegen te zeggen; eenvoudige zaken vragen kennelijk moeizaam nadenken, tijdnood dreigt bij herhaling, blunders komen vele malen voor, kortom; de conditie van de duivelskunstenaar sloopt zijn practisch kunnen. Of het de nieroperatie is, algehele indispositie, het klimaat, men krijgt niet gemakke lijk antwoord, maar vast staat, dat deze Tal slechts een schaduw is van de we- reldveroverende Tal, die we, bijvoor beeld na Zürich, in Amsterdam ont moetten. Uiteraard is de gang van zaken rond om Tal een zeer onvoorziene factor, die de uitslag van het toernooi op on gedachte wijze kan beïnvloeden. Zeer goed in vorm zijn Geiler, Kortjsnoj, Keres (die het lakoniekst deze-wed- strijd-aller-wedstrijden speelt) en mis schien Petrosjan. De laatste, die we in Nederland als zeer beweeglijk, vro lijk en kwajongensachtig kennen, is veel meer teruggetrokken dan in het verleden het geval was. Hij speelt dui delijk op „niet-verliezen"; dat vraagt' ijzeren zelfbeheersing, doch men komt er ver mee. melijk een opgelegde winstkans in een niet al te moeilijk eindspel. Maar dat „geluk" hoort er bij, zeker als tijdnood een rol speelt; en tijdnood kan Ben koe scheppen, onvoorstelbaar; zelfs Rechevsky maakte het zelden zó bont. Of er al een prognose mogelijk is? Noch Tal, noch Filip en vermoedelijk Benkoe zijn adspirant-winnaars. De an dere vijf dienen de race te beslissen; reeds een vrij snelle ontwikkeling, op de lange baan van 28 ronden. LUGANO Door het samenvallen van de vervroegde internationale tennis kampioenschappen van Zwitserland met de tweede ronde van de Europese zone van de Davis beker waren het alleen de Australiërs die reliëf aan het toernooi in Lugano gaven. Ditmaal kwam het niet tot een finale tussen Laver en Emersorl. De laatste werd in de halve finale ver slagen door Krishnan (Indië) met 86 75. Laver won in de andere halve finale van Santana 64 64. Eindstrijd: Laver versl. Krishnan: 64 62. In het damesenkelspel waren de uit slagen van de halve eindstrijden: mej. Turner (Austr.) versl. mej. Truman (Eng.) 75 60; mej. Smith (Austr.) versl. mej. Lehane (Austr.) 62 63. Eindstrijd: mej. Smith versl. mej. Turrier 6—1 6—2. AMSTERDAM De prachtige par tij. die Wim Snoek onlangs tegen Inge- mar Johansson heeft geleverd, heeft de belangstelling voor de Nederlandse kampioen op de internationale boks- markt bijzonder doen stijgen. Gisteren is Snoek uit Amerika opge beld met het aanbod om op 7 juli In Los Angeles uit te komen tegen de twintigjarige oud-Olympisch kampioen Sassius Clay, die zaterdag in New York zijn veertiende gevecht als professional Bijna was het systeem-Petrosjan on deugdelijk geworden; Benkoe miste na- Kandidatentoernooi WILLEMSTAD De Russische scha ker Geiler heeft de leiding heroverd in het kandidatentoernooi te Willemstad. Hij speelde remise met zijn landgenoot Keres, terwijl zijn naaste concurrent, Kortsnoj, verloor van de jeugdige Ame rikaan Fischer. De Tsjech Filip verliet de laatste ilaats door Tal een nederlaag toe te mengen. De uitslagen in de twaalfde ronde luidden: Tal (Rusl.)Filip (Tsj.) 0—1; Kortsnoj (Rusl.) Fischer (V.S.) 0—1; Gelier (Rusl.) —Keres (Rusl.) li; Petrosjan (Rusl.)— Benkoe (V.S.) Vi\'i- De stand is nu: 1. Gelier 7!i pnt.; 2 t/m 4. Kortsnoj. Petrosjan en Keres 7 pnt.; 5 Fiseher 514 pnt en 1 afg.; 6. Benkoe 5',4 pnt.; 7. Filip 4 pnt.; 8. Tal 3',4 pnt. en 1 afg. daarna één partij in Israël boksen. Aanvankelijk was als tegenstander Joe Bygraves gevraagd maar deze krijgt geen toestemming van de Britse boks- bond. De onderhandelingen zijn nu ge opend met Wim Snoek. Het is ook niet uitgesloten, dat Snoek een revanche krijgt tegen Johansson. De Zweed bokst op 17 juni tegen Dick Ri chardson om de Europese titel en mocht Johansson winnen dan is de kans op een nieuwe ontmoeting tegen Snoek groot. Tenslotte heeft Snoek een aanbieding gekregen om in juni twee gevechten te leveren in het Rifstadion in Willemstad. Als mogelijke tegenstander wordt Batt ling Siki genoemd. Snoek voelt veel voor een reis naar Curacao omdat hij zich daar goed thuis voelt en er veel vrienden heeft verworven tijdens vorige toernee door de west.. zijn Ronde van Italië ALTA VALDINIEVOLE De Neder lander Huub Zilverberg eindigde giste ren als tweede in de derde etappe van de Ronde van Italië. Deze rit van Sestri Levante naar Alta Valdinievole (225 km) werd gewonnen door de Spanjaard Soler in 6 uur 43 min. en 43 sec. Zilverberg won de sprint van een groepje van vier renners. Vijf seconden na hen arriveerdë een, grotere groep met onder anderen Carlesi, Baldini, Favero, Gaul, Defilippis en de Spanjaard Suarez, die nu de leiding heeft in het algemeen klassement. Piet van Est plaatste zich als veertiende. De uitslag van de derde etappe luidt: 1. Soler (Sp.), 6.43.43; 2. Zilverberg (Ned.), op 33 seconden; 3. Taccone (It.), z.t.; 4. Meco (It.), z.t.; 5. Desmet (Belg.), z.t.; 6. Carlesi (It.), op 38 seconden; 7. Favero (It.), z.t.; 8. Baldini (It.), z.t.; 9. Gaul (Luxem.), z.t.; 10. Defilippis (It.), z.t.; 11. Suarez (Sp.), z.t.; 14. Piet van Est (Ned.), op 1.15. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Suarez (Sp.) 15.31.54; 2. Battistini (It.) op 33 seconden; 3/4. Pambianco (It.) en Moser (It.) op 37 seconden; 5. Meco (It.) ^>p 1.28; 6/7. Baldini (It.) en Desmet (Belg.) op 1.33; 8. Brugnami (It.) op 2.03; 9. (ex aequo) Perez-Frances (Sp.), Cestari (It.) Masssig- nan (It.) en Piet van Est (Ned.) op 2.10; 17. Zilverberg (Ned.) op 3.19. PARIJS Nooit is het verschil tussen de twee grootste tennistoernooien Parijs en Wimlbledon markanter dan op de eerste dag. Wimlbledon wordt reeds op de openingsdag overstroomd met een groot aantal toeschouwers: het centre- court is voluit bezet. In Parijs was gis teren een troosteloze leegte, met slechts enkele toeschouwers op de tribunes van Roland Garros. Voor de spelers gaat er weinig stimu lans uit van die lege tribunes. Niettemin spelen vooral de minder sterke en de debutanten „voor hun leven". Dat deed o.a. de jonge Australiër Pares tegen de even eens jonge speler uit Indië, Mukerjea, die al heel wat goede resultaten in het oosten op zijn naam heeft geboekt. Maar tegen het forse Australische spel bleek hij niet opgewassen en verloor met 64 6—3 2—6 6—2, De Italiaan Merlo was op de langzame banen in zijn element met zijn schakend spel en versloeg de Zuid Afrikaan Diep raam met 63 63 61. Verder won Darmon (Fr.) van zijn landgenoot Pe- lizza, Lundquist van de Nieuw Zeelander Crookenden, die het onlangs Laver moei lijk maakte. De Fransiman Renavand gaf de jonge Duitser Eisenbroich geen schijn van kans: 6—2 6—1 6—2. ROTTERDAM. Het bestuur van Feijenoord heeft na de beslissing van het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVB) om de maatregelen tegen Feijenoord het niet inschrijven van de club voor het toernooi om de Europese voetbalbeker en het uitsluiten van de huidige eerste elftalspelers voor de duur van een jaar voor een plaats in het Nederlandse elftal te handhaven, het bondsbe- stuur een telegram gestuurd. Daarin zegt het: „Verenigen ons niet met uw nadere beslissing van zaterdag. Zetten het tij dig aangekondigde beroep voort. Ver zoeken PSV niet voor de Europese voetbalbeker in te schrijven in af wachting uitspraak in kort geding. Re serveren al onze rechten. Getekend: bestuur Sportclub Feijenoord." Met deze stap wil Feijenoord, in af wachting van een eventuele uitspraak van de commissie van beroep van de KNVB, de mogelijkheid tot deelnemen aan het toernooi om de Europese voet balbeker voor nationale kampioenen open houden. Of de commissie van beroep bevoegd is tot een uitspraak in deze kwestie staat nog niet vast. Het bondsbestuur is na melijk van mening dat het hier geen straf, maar een maatregel betreft. De commis sie van beroep is statutair alleen gerech tigd tot interventie ais er straffen zijn opgelegd. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten dat de commissie van beroep vaststelt dat het hier wel degelijk om een straf gaat. DEN HAAG Volgens de rooms- katholieke vereniging van bejaardente huizen moet de verhoging van de uit keringen ingevolge de A.O.W. worden aangegrepen voor een verhoging van het „zakgeld" van bejaarden die in een te huis worden verzorgd. De vereniging heeft een brief van die strekking gestuurd aan de colleges van B. en W. van alle Nederlandse gemeen ten. In de gevallen waarin de gemeenten bijdragen in de verzorgingskosten van deze ouden van. dagen, wordt de a.o.w.- uitkering dikwijls rechtstreeks aan de gemeente in kwestie overgemaakt. De bejaarden krijgen dan een klein bedrag als zakgeld. Dit bedrag moet volgens de katholieke vereniging worden verhoogd tot ten minste 25 gulden per persoon per maand. Nu komen nog bedragen voor van twee tot twee en een halve gulden per week. Tan onze correspondent KLUNDERT De dode vissen die een week lang langs de oevers van de Roode Vaart bij Klundert hebben liggen rotten, zijn opgeruimd. Enkele arbeiders van een scheepswerf in de buurt hebben het karwei opgeknapt- Zij hebben de twee ton vis in een kuil geschept en er een laag aarde over heen gegooid. De gemeente Klundert heeft het werk betaald. Zij gaat nu proberen de kosten op het heemraadschap van Mark en Din- tel te verhalen. Kans? Ook de omstandigheid dat in artikel 83 van het huishoudelijk reglement van de bond is bepaald dat onder meer bij een geldboete, een bedrag van honderd gul den te boven gaande, beroep bij de com- (Ingezonden mededeling) NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Van onze correspondent DELFT. De Delftse eerste divisie club DHC is in onderhandeling met de Haagse voetbaltrainer David Westhoven als opvolger van de huidige trainer Do- nenfeld, niet wie men geen financiële overeenstemming heeft kunnen bereiken. Westhoven maakte deel uit van het kampioenselftzl vsn ADO in de jaren veertig. Nu is hij onder Rinus Loof twee de trainer van de Haagse vereniging. In Aken wordt op 27 mei het jaar lijkse internationaal criterium gehou den. Van Nederlandse zijde wordt hier aan deelgenomen door de wielrenners Frissen, Laugs, Motjé, Paas en Tum- mers. Alle waterpolowedstrijden, die voor 21, 22 en 23 mei waren vastgesteld voor de bondscompetitie in open baden zijn wegens de lage temperaturen afgelast. Tsjechoslowakije zal het toernooi om het wereldkampioenschap schaken voor studenten organiseren. De wedstrijden worden van 7 tot 23 juli gehouden. missie kan worden aangetekend, biedt Feijenoord de kans dat de commissie in deze zaak tot een uitspraak bevoegd zal zijn. In dat geval zal moeten worden vastgesteld, dat de maatregel tot het niet inschrijven van de landskampioen voor de Europese voetbalbeker gelijk staat aan een geldboete van meer dan honderd gulden. Feijenoord weet op dit moment nog niet zeker wat de club in de toekomst zal en kan ondernemen om de maatre gelen ongedaan te maken. Gedacht wordt o.a. aan een proces tegen het bestuur van de KNVB wegens een onrechtmatige daad. GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM, 21 mei. Aardappelen 39 41; andijvie I 58—68, II 31—62; sla IA 22—31, IIA 16—21, IC 1422; sla p kg 51; spinazie I 36—57, II 9—29; bospeen I 81—96, n 65—67; aardbeien I 1,10—1,60, H 80—90; kroten 33— 34; rabarber 812; postelein I 4048, II 29 38; radijs rood 7—9, witpunt 12—14; waspeen rr<A 98—1,06; prei TIA 33—35, IB 30—33; selderij 9—11; peterselie 27—33; tomaten extra A 9,30, IA 9,20, IB 8,60—8,80, extra C 9,30, TC 9,20, ICC 6,90; winterbloemkool I 6 per bak 80—1,08.' 8 79—84; 10 65—78, 12 5258, 15 3841winterbloemkool II 6 per bak 74—91, 8 47—77, 10 41—58, 12 32—50, 15 18—24; kasbloemkool I 5 per bak 1,15—1,18, 6 78—1,13, 8 72—92, 10 67—82, 12 44—54; kas- bloemkool n 6 per bak 36&2, 8 5596, 10 55 —73, 12 33—50. PIJN ACKER, 21 mei. Staandglas kom kommers 75 kg 52—58, 60 kg 45—50, 50 kg 38—43, 40 kg 36—41, 35 kg 35—38, platglas- komkommers 60 kg 4246, 50 kg 3740, 40 kg 3539, kromme komkommers 5066, gelichte sla 22,5036,50, c. sla 1018, stoof- sla 24—46, andijvie 5066, tomaten a 8,40 9,50, b 8,90—9.30, c 8.50—8.10, cc 8,30—9.20, rabarber 710, postelein 38, spinazie 1420, snijbonen 33,40, stambonen 3,20. BARENDRECHT, 21 mei. Andijvie 52 64, sla 2630, staandglaskomk 75-op 5154, 60-74 46—48, 50-59 40—42, 40-49 36—39, 35-39 3135, selderij 1622, peterselie 2036, kro ten 2644, tomaten glas A 99.30, B 99.10, C 8.60—8.90, CC 7.50—7.80, spinazie 21—38, rabarber 10—14, radijs rood A I 8—20, wit A II 9—15. Fruit: Jonathan 70-op 8795, 65-70 8898, 60-65 86, Golden Delicious 70-op 97— 1.03, 65-70 84—88, 60-65 65—69. KAPELLE, 21 mei. Kasaardbeien per doos v 2 ons extra 137—155, I 116—140, II 92—109, aardappelen II 28, bloemkool A I 62—72, A II 41—73, B I 49—59 B II 29—48, C I 37, C II 11—26, afw 11—37', kropsla 22— 31, spinazie 18—29, radijs 89, ramenas 8%, rabarber 8%10. GELDERMALSEN, 21 mei. - Goudreinet- te K 47—57; I E 65-75 74; 75-85 80—87; Gol den Delicious K 4567; I E 60-65 76; 65-70 97—98; 70-75 98—109; 75-80 100—113; II E 60- 65 69—70; 65-70 84—86; 70-75 96; 75-80 97; Jo- nathan K 35—57; I E 60-65 70—77 65-70 81— 89; 70-75 86—95; 75-80 84—85; II E 60-65 60— 72; 65-70 66—80; 70-75 76—84; 75-80 75—83; aardbeien per doosje van 2 ons stek 20—38, AW 49—56, II 77—94, EO 99—130, E I gr 127—144 BERKEL, 21 mei. Staandglaskomkom- mers (75) 55-60, (60) 45—49, (50) 40—46, (40) 3741, (35 3538 kg, krom 58—58, platglas-k (60) 37—43, (50) 34—39, (40) 31—36 kg, krom 54—67, bloemkool (8) 54—67 gelicht sla I 24.90 —30.20, n 13.2019.90, tomaten export A ex tra 9—9.20, AI 8.90—9.10, B 8.80—9.10, C extra 9.30—9.60, OI 8.90—9.10, CC 7.90—8.10, tomaten binnenland A 6.20—6.70, B 6.70—6.90, C 5.20— 5.80, CC 4.20, snijbonen 3.10—3.80, spinazie 20, andijvie 18—52, rabarber 79, komkommers grofstek 31—50, fijnstek 22.32, slavellen 41—79, POELDIJK, 21 mei. Tomaten A 8.90 9.30. B 8.70—8.90, C 9—9.60, CC 8.20—8.30, sla 0 25.50—33, II 10—23.50, C 13—19.50, aardap pelen 1.25—1.80, andijvie I 47—68, IT 34—55, postelein 47—61, snijbonen 2.804, prinsesse- bonen 3.80, spinazie 21—29, stoofsla 45—57, aardbeien 11, aubergine 65—1.30, paprika 34— 72, perziken 47—1.25, pruimen 10—69. bloem kool (6) 90—1.11, (8) 75—1, (10) 73—86, (12) 6376, raapstelen 10.30, radijs 6%—7I/2, pe terselie 21, selderij 16—24, bospeen .92—1. VEE ROTTERDAM, 21 mei. Aanv.: 1311 vet- te_ koeien. Vette koeien 3,05—3,45 2,80—3,05 2,502,80 Aanv. gelijk aan vorige week. Handel: Vlot, Prijzen: iets stijver in prijs, prima exempl. boven not. TEXEiL, 21 mei. lammeren 6080. BARNEVELD, 21 mei. Vette kalveren per kg le kw. 2.80—3, 2e kw. 2.45—2.75, 3e kw. 2.20—2.40. UTRECHT, 21 mei. Luxe paarden 1000- 1350, werkpaarden 900—1240, oude paarden 8001160, driejarige paarden 8001100, twee-' jarige 700—920, veulens 300—600. hitten 600— 800, slachtpaarden 2.50—2,75 per kg gesl. gew. jonge slachtpaarden 2.50—2.90. Nuchtere kal veren 3050 per kg lev. gew. 1.20—1.50. GRANEN EN ZADEN ROTTERDAM, 21 mei. Tarwe geen not. Peulvruchten franco R'dam - groene erwten op monster 3038, schokkers op monster 30 39. AMSTERDAM, 21 mei. Binnenlandser granen (boerennoteringen)Zomegrerst 27 29.75; Haver 2529; Groene erwten 28— 34.50; Karwijzaad 105—-108; Blauw maanzaad 5561, alles p 100 kg. WIM SNOEK tegen Billy Daniels won. Snoek heeft dit aanbod in overweging genomen.. Het is ook mogelijk, dat de Nederland se kampioen deze zomer de wereldkam pioen Floyd Patterson zal ontmoeten in Israël. Patterson gaat namelijk in Egyp te een aantal demonstraties geven en zal DEN HAAG Het Nederlandse zaterdag elftal, dat zaterdag in Katwijk tegen Frank rijk een voetbalwedstrijd speelt is als volgt samengesteld Doel; Woudsma (DES); achter: Korving (SHS) en Koelewijn (IJsselmeervogels); midden: Lociht (Be Quick '28), Visser (Heer- jansdam) en Van Duyn (Quick Boys); voor: v. d. Heuvel (Kozakken Boys), Nieuwstra- ten, v d. Pols. Van Elderen (allen Zwart Wit 28) en Slagboom (De Zwerver). BAKOE De Russische dammer Andrei- ko. die de leiding heeft in het internatio nale toernooi te Bakoe, heeft in de vijfde ronde remise gespeeld met zijn landgenoot Tsjegolef. De Nederlander Van Leeuwen klopte Deseallar. De uitslagen luidden: Tsjegolef (Rusl.) Andreiko (Rusl.) 11; Van Leeuwen (Ned.) Deseallar (Marokko) 2—G; Jegorof (Rusl.) Tuller (Rusl.) 2—0; Sjarapof (Rusl.)— Agafonof (Rusl 1—1; Korkof (Rusl.)—Jepi- fanof (Rusl.) 1—1; simoirian (Rusl.)Ver- poest (België) 11. Door een overwinning van 41 op Oostenrijk heeft Engeland zich ge plaatst bij de laatste acht in het tennis toernooi om de Davis beker (Europese zone). 52 Neen, zegt u niet dwerg, dan beledigt u hem, het is een bijzonder soort lilliputter, dat is een eigen ras. De heer Heinrich Strauss aus Po sen begint ongevraagd nu zelf aan een betoog over 'de antropologische positie die hij in het heelal inneemt. Maar van zijn piepstemmig gebrab bel, in een Duits van achter de Oder, is totaal niets te begrijpen. Behalve de „bitte schön's", die na iedere vijf woorden er weer tussen vliegen. Maesen is vlug met de zaak klaar. Ik zal inspecteur van der Tuut vragen hier te komen. Ik stuur wel bericht wat je vanavond doen mag, richt hij zich tot Ran. Herr Heinrich Strauss krijgt een hand van de burgemeester. Maesen dru'kt een klein en bol, maar stevig, handje. Ran krijgt een klap op de schouder. Ik moet je nog feliciteren, ge loof ik, je bent wezen aantekenen, waar? De burgemeester is door zijn amb tenaar B.S. ingelicht over de twee belangrijke allianties die binnen zijn gemeente tot stand gekomen zijn, maar hij haspelt de feiten schrome lijk dooreen. Neen, zegt Ran wij staan nog niet onder de geboden, rrtaar van avond in het circus is er wel wat te zien. Ik hoop dat u komt kijken. Maesen zit uit te pakken tegen van der Tuut. Ten Seildijck, die reeds bij de burgemeester in de ka mer was, „met stukken", is niet weg gegaan bij de komst van de ontbo- dene. U maakt ons overal belachelijk, inspecteur. Overtreding van de Kin derwet! Weet u hoe oud die mijn heer is: twee en veertig! Straks plaatst u nog bonne-maman Treu- vers op de bon, voor ongeoorloofd schoolverzuim. Ik geloof, dat mijn werk hier met gewaardeerd wordt, edelachtba re, begint van der Tuut zich te ver weren. Werk! werk! U moet altijd wat nebben om werk van te maken. Dat is nog heel iets anders dan goed je werk te doen. Er zijn mij weer din gen ter ore gekomen, over een rel die u zaterdag met de ootocht van het circus bij de Pavelaars Funda- tie aan de gang hebt weten te krij gen. Ik aan de gang heb weten te krijgen, zegt van der Tuut met nij dige stem. Ja natuurlijk, niemand anders dan u; het komt er als een snauw bij de burgemeester uit. Dan toomt ACTIEVE OBLIGATIES Maesen in en hij zegt heel kalm tot ten Seildijck. Ach mijnheer ten Seildijck, laat u mij eens even alleen met mijn heer van der Tuut. De met groene toehtdekenstof overtrokken klapdeur, die tussen de kamer van de burgemeester en het kabinet daarachter aangebracht is, waaiert heen en weer. In het kabi net hoort men evenveel, van wat in de burgemeesterskamer gesproken wordt, onverschillig of de deur dicht gaat dan wel op het haakje open staat. u bent daar op zaterdagmor gen een grote overtreding begaan. Er liggen kilo's nadruk op de betich ting, die met het „u" gemaakt wordt. U zélf mijnheer de com-mis-sa- ris. U hebt onze freule toegesnauwd. Dat is wel uitgerekend hier in Klaar mond degeen die u er voor mag kie zen haar eens gezellig af te bekken. Afbekken is te veel gezegd. Edelachtbare. Ik vroeg alleen om door te lopen. Maar ik wist niet wie die persoon was. Dat is mij pas la ter verteld. Daar zit het hem nu juist in. U bent hier hoe lang? Zeventien maanden. Zeventien maanden, zeg ander half jaar en u kent r.og niet de freu le, zomin als u ons carnaval kent, of het gevoel van de mensen hier voor circuslui en de Koninklijke Harmonie en noem maar op wat u wilt. U moest eens weten hoe de kantonrechter over u oordeelt. —Dat weet ik al lang. Als u en de kantonrechter geen prijs stellen op orde hier in de stad. dat is uw zaak, maar als politie-vakman zal ik toch beter begrijpen, dan wie ook, wanneer het onvermijdelijk is om in te grijpen. Ach man jij wat begrijpen!, de burgemeester is weer hevig opge. wonden. Zo'n opmerking accepteer ik niet, burgemeester. Ik verzoek u daarvan wel nota te willen nemen. Ik bezit altijd de vrijheid mij tot Den Haag te wenden, als mijn werk mij hier onmogelijk wordt gemaakt. Den Haag, wat wilt u daar doen, naar de levende ooievaar van de gemeente gaan kijken, die de he le dag op één poot staat op de vis markt? Maesen is zo overtuigd, dat van der Tuut het dreigement niet in toe passing zal brengen, dat hij behoef te heeft er een mopje over te ma ken. Ach, mijnheer van der Tuut, de toon van Maesen is weer geheel bij het gemoedelijke terecht geko men. U zult misschien nog eens een pracht van een politie-commis- saris worden, maar ik kan het ge voel niet van mij afzetten, dat u hier niet the right man in the right place bent. Hij praat nog wat door en ook Van der Tuut krijgt gelegenheid enige malen wat te zeggen. Maesen geeft Van der Tuut bij zijn vertrek de hand. Als Ten Seldijck terug is van ach ter de geluidstillende deur, zegt Mae sen tot Ten Seldijck. die zijn ver trouweling is: Ik moet zien mijnheer Van der Tuut hier weggerecommandeerd te krijgen, dat is er meer eentje voor boven de Moerdijk. Wat Ten Seldijck we] slikken kan, want hij is uit de Achterhoek. Ten Seldijck zegt later nog tegen Van Vrijkerk de Hoog: Je moet de burgemeester Engels horen uitspreken;, de rijt man in de rijt plées. (Wordt vervolgd i Nederland: 58 1000 44 59 1000 4J 80 1000 4J.- ld II 59 1000 4J. 60 1000 41... SI 1000 44. 51 1000 4.... 62/ 1000 4.... 53 1000 32... Gb 1000 3*.. 47 1000 34... 51 1000 34- 53 1000 3%.. 56 1000 2Vs.. 18 f 1000 34 Belegg C 3%. 50 1000 34-- >4 1000 34--. >5 I1000 34... id n Gb f 1000 3.. 37 1000 3.... 46 Gb 1000 3 17 1000 3.. (nv eert.3.... N 1962-'64 3.. Bel C 1000 2J ld. io ooo Gb 1000 2J.. N.I.35 3% N.I 37 3 N.1.37A 3 tnschr.Gb. 3. Woningbouw! B.N G 58/9 44 BNG 59 1-3 44 BNG 60 44 Staatsleningen V K. le tape 100% 100% 100% 100% 99% 99% 99% 1.gen.t. 100J4 100J4 1001 10014 - 99% 99% 99% 97&-%t 97%*-At 97%*-%t 9434 79 88% 96% 93% 93% 8711 86% 8714 89% 89% 91% 67 91* 90%* 91% 99% 99% 55% 88%- 98%-1°g 98 93% 92 A Banken 107A lOOt 100t 100 96% 93% 93% 87% 87% 89% 89% 91% 67% 91%* 91 91% 98% 98% 56%§ 98% 93% 107& lOOt lOOt 100 ACTIEVE AANDELEN Cultures A'dam Rubbei 105% 105%* H V A ver 125i*-e',i 117!S.»-118118%-19?ix Halldel, Industrie, diversen Alg.Kunc;/. u 356»-7tx DeliMijCert. 146.50 K N Hoogov 661-2 Phil.GIGBA. 796*-',i tJnil Ct50ó20 156.4-6.7156 10«-6 40 156.50-6.60 Petroleum DordtsPetr A 636% id pref. 636% - KonPtr50a20 f i38.80*-9.30tt38 90*-139t Scheepvaart en luchtvaart 355*-5% 356-57t 14650 660*-lt 664 795*-97t 793*-4% 635% 635% 139-9.10 Holl.-Am Lijn 132% KJava-ChP 151% id.n royc.. 143% KLM 61 K.N S M NatE 153-»/ Kon Paketvrt 139t NederlandMij 144 NieveltGoudr 124 Ommeren.. 304% K Rott Lloyd 133 N Soheepv.U 136% 135%*-36t Claims, Scrips en Stockdividenden Phil.A.,GB 398 396 Ph6%pr.,GB/ 79.60 79.20 152% 124% 131% 139% 60 152% 132 144 123*-% 295 130%

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7