Monument HOdebrand zal worden onthuld Prof. De Quay tot Oe Thant: Vrede wordt bedreigd Vlucht van het grote leger der naamlozen In New York druk beraad over kwestie - De geheimzinnige dame met de rode mantel Hele vakantie voor.... twee snipperdagen w ESfMSH} I LIBERALEN MARCHEREN BOOS UIT BONDSDAG De dode vis wordt duur betaald BAAYENS Thomas Molitor weer thuis FLIP VAN DER SCHALIE NAAR DE TELEVISIE Na debat over autoprijzen De Bilt: Guur BUIEN TERUG Verplichte inenting MAISON VAN WESTEN SCHRIJVERS' STOFFENHUIS 0T DE MUYNCK REGERING ZAL STAKINGSRECHT ERKENNEN Twee hoofdagenten gearresteerd /HL SUKARDJO: W ZIJN BEGONNEN PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 19 mei 1962 EINDE VAN EEN TRAGEDIE OVERLEG OVER INITIATIEF VAN UNO Nieuwe landing DUIZENDEN EUROPEANEN UIT ALGERIJE DtVAnUlj RiJke keu** I Directeur; JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te; Middelburg, Plein 1940 nrs- 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs t 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van f 1, 17e JAARGANG No. 5159 AMERIKA IS ERNSTIG BEZORGD Van onze correspondent T-TAAELEM Een tragedie die bijna een halve eeuw heeft geduurd, nadert haar einde. Op 1 juni, 's avonds om negen uur, zal mejuf frouw G. M. Beets, achterkleindoch ter van Nicolaas Beets, het Hilde- brand-monument onthullen in de zogeheten Doorkijk van de Haarlem mer Hout. Bijna vijftig jaar geleden gaf Haarlem aan de jonge beeldhouwer Jan Brom. De hoofdfiguur van liet Hilde- brand-monument, voorstellende Nicolaas Beets zelf, met de hoed in de hand. De beeldhouwer Jan Brommer, schepper van het monument, staat er bij. Bijna een halve eeuw geleden kreeg hij de opdracht mer opdracht een beeldengroep te ma ken om de negentiende-eeuwse schrij ver en zijn grootste schepping, de Camera Obscura, te eren. Jan Brom mer is nu tachtig jaar. Woede Tientallen jaren heeft de zaak gesleept, is er gepraat over plaats en grootte, is er gemarchandeerd over de kosten en hebben opeenvolgende raden der ge meente Haarlem er eindeloos over ver gaderd. Het Hildebrand-monument is zelfs een nationaal schandaal geweest en de woede van velen was op Haar lem gericht. Nu is het eindelijk zover. Het monument is opgesteld. Maar zelfs de onthulling loopt niet vlot. De genodigden voor de plechtigheid kunnen niet ontvangen worden op het Provinciehuis. Men zag namelijk geen" kans om de zaal tijdig weer op orde te brengen voor de sta tenvergadering die een week later wordt gehouden. Het Hildebrand-comité heeft nu ten einde raad maar besloten naast het monu ment een tent op te slaan om de gasten te ontvangen. In deze tent zal ook het gemeentebestuur na de plechtigheid een receptie aanbieden. De onthulling wordt opgeluisterd door de Koninklijke Liedertafel Zang en Vriendschap, die in Hildebrands tijd is opgericht. Het koor zingt liederen van Philip Loots en Jos. de Klerk op ge dichten van Hildebrand. Ingezonden mededeling) cats BRILLEN BANDAGES EL. KOUSEN sinds 1893 GOES EN MIDDELBURG PARIJS Alle Fransen beneden de 20 jaar zijn verplicht zich tegen kinderverlamming te laten inenten. Deze inenting zal gratis geschieden. De Franse staat draagt de volledige verantwoordelijkheid voor mogelijke complicaties die op de inenting kun nen volgen. Een hiertoe strekkend wetsontwerp is al door het parlement aanvaard. In zijn verdediging van dit wets ontwerp zei minister de Broglie dat zich bij de zeven miljoen inentingen die tot nu toe zijn gegeven geen enkel ongeluk heeft voorgedaan. Het vac cin dat voor het inenten wordt ge bruikt, heeft zijn doeltreffendheid voor 95 procent bewezen. Krachtens deze nieuwe wet zullen acht miljoen Fransen zich moeten laten inenten. Van onze correspondent NEW YORK. De Amerikaanse regering maakt zich ernstige zorgen over de situatie, die is ontstaan in de kwestie Nieuw-Guinea. De Amerikaanse gedelegeerde bij de Uno, Ste venson, zei gisteren dat met de mogelijkheid rekening moet wor den gehouden dat een noodtoestand ontstaat. Dat zou zijns inziens een prompte en energieke actie nodig maken. Stevenson heeft gisteren een onderhoud gehad met secretaris-generaal Oe Thant om na te gaan welke actie de Uno zou kunnen ondernemen om ernstige ontwikkelingen te voorkomen. In Washington heeft de woord voerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, Lincoln White, wederom een beroep gedaan op Nederland en Indonesië om naar de conferentietafel terug te keren. Wij koesteren de hoop dat zij van de gelegenheid, die het plan-Bunker daartoe biedt, gebruik zullen maken. Intussen heeft de Nederlandse ge delegeerde, mr. C. W. Schürmann gis teren een brief van prof. De Quay overhandigd aan Oe Thant. Daarin wordt melding gemaakt van de jongste infiltraties in westelijk Nieuw-Guinea van Indonesische zijde. Het secretariaat van de Uno heeft meegedeeld dat de tekst van die brief dinsdag zal worden uitgegeven als document van de Veilig heidsraad. Blijkbaar geschiedt dat op verzoek van de Nederlandse regering. Daaruit kon worden afgeleid, dat prof. De Quay zich in zijn brief niet heeft beperkt tot mededelingen over de recente landingen van parachutis ten. Waarschijnlijk zal hij er ook op hebben gewezen dat die landingen een bedreiging van de vrede inhouden. Dat de aandacht van de Uno op dat aspect is gevestigd, kan ook blijken uit het feit dat de Indonesische gedele geerde bij de Uno, Sukardjo, gister middag bij Oe Thant werd ontboden ter bespreking van de situatie, die kennelijk bezorgdheid heeft gewekt omtrent de handhaving van de vrede. Inmiddels is weer een nieuwe lan ding van Indonesische parachutisten gemeld. Die is uitgevoerd 25 km ten noordoosten van Kaimana aan de zuid kust van westelijk Nieuw-Guinea. De parachutisten moeten zijn neergelaten door Dakota's, waarvan er donderdag een bij Fak-Fak werd neergeschoten. Zeven inzittenden van die Dakota zijn gered. Zij deelden mee dat zij hadden behoord tot een groep van twee Dakota's en een begeleidende Mitchell bommenwerper. De twee Dakota's hadden ieder vijftien para chutisten bij Kaimana uitgeworpen. Op de terugweg werd de Dakota neer geschoten. Thans zijn in een periode van drie weken vier Indonesische infiltraties uitgevoerd. Daarbij zijn naar schat ting honderdvijftig infiltranten be trokken geweest. Zij zijn over verschei dene plaatsen in onherbergzaam en zwaar bebost terrein verspreid. Het hoofd van het plaatselijk be stuur te Fak-Fak, J. Dubois heeft ge meld dat de bevolking zich rustig houdt. Maar daiar voegde hij aan toe: Enkele nachten geleden kom ik het schieten vanuit mijn huis horen. Wij DEN HAAG Voor een zeer groot aantal werknemers ligt een uitzon derlijk lang weekeinde in het ver schiet. Het gaat om de combinatie van weekeinde en kerstdagen, die tezamen vijf vrije dagen kunnen op leveren. De staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid heeft name lijk meegedeeld dat hij goed vindt dat op maandag, 24 december niet wordt gewerkt. Met de twee kerst dagen, de zondag en de vrije zater dag die al zeer velen genieten, krijgt het weekeinde al bijna het karak ter van een vakantie. Daar komt bij dat de staatssecre taris ook goed vindt dat er op 31 december niet wordt gewerkt, omdat die dag ligt tussen de zondag en de (vrije) Nieuwjaarsdag. Hier openen zich ongekende mogelijkheden voor snipperdagen. Slechts ten koste van twee van die dagen (voor 27 en 28 december) ontstaan een ware va kantie die op 21 december 's avonds begint en op 2 januari 's morgens eindigt. Wel zullen die twee maandagen, waarop niet hoeft te worden gewerkt, moeten worden ingehaald. Dat moet gebeuren tussen 1 november en 16 januari. zijn een beetje bevreesd voor een mo gelijke invasie". Gouverneur Platiteel is gisteroch tend per vliegtuig naar Kaimana ver trokken voor een inspectie. Hij zal ook Fak-Fak bezoeken. Uit Djakarta wordit gemeld dat mi nister Subamdrio James Bell van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft meegedeeld: Indo nesië zal geen stappen doen voor her vatting van het Nederlands-Indonesi sche overleg, voordat Nederland zich bereid heeft verklaard in te stemmen met heit plan-Bunker. Bell is in de loop van deze week voor besprekingen in Djakarta ge weest. 5'.00j0jj 0ij0j'0- 00-00:M,00000:00 Van onze correspondent PARIJS Sedert de laatste dagen doet de uittocht van de Europeanen uit Algerije aan een algemene vlucht denken. Ondanks de dreigementen van de O.A.S., ondanks het werpen van handgranaten naar de lange rijen mensen die voor de politiebureaus wachten op een vertrekvisum, ondanks het opblazen van bagagedepots van scheepvaartlijnen, stijgt het aantal aanvragen voor een visum tot ongekende hoogte. Duizenden groene formulieren wach ten op de commissariaten op afwikke ling en de wachttijden worden steeds langer, ook omdat de transportcapa citeit te gering is. De duizenden vluch telingen die gisteren in Marseille arri veerden stonden opgepakt op de boot, die meteen weer de haven verliet om andere mensen te gaan halen. Deze epidemie is uitgebroken op de dag, dat enkele commando's van de F.L.N. een actie tegen de Europeanen ondernamen. Hierin meenden vele Europeanen hun vrees bevestigd te zien over wat hun te wachten staat, als Algerije eenmaal onafhankelijk zal zijn. De geruststellende verklaring van de commandant der F.L.N. voor Algiers, Azzedine, dat deze actie uitsluitend was gericht tegen leden van de O.A.S. nam de vrees niet weg. Integendeel, want als dreigement had hij er aan toegevoegd dat de overeenkomst van Evian als waardeloos beschouwd zou worden, indien de nieuwe veligheids- maatregelen van het voorlopig bestuur onvoldoende effect zouden hebben. Toch is niet alleen het optreden van de F.L.N. de oorzaak van deze epidemie. Zij komt ook voort uit de economische omstandigheden en de steeds zwaarder wordende druk op het dagelijks leven. De avondklok van half negen, soms zelfs van zes uur, de steeds legere winkels, het voortdurende défilé van patrouilles en militaire kon vooien, de versperringen overal op straat, de onophoudelijke huiszoekin gen, het geratel van machinepistolen en het doffe gedreun van explosies, de wilde geruchten, het zijn allemaal moei lijkheden waartegen men elke dag op nieuw moet oproeien en die ten slotte te veel worden. De plakkaten van de O.A.S. op de muren vervagen en worden niet meer vernieuwd. Slechts sporadisch is de naam van Salan vervang en door die van Gardy. De vlugschriften worden zeldzaam, als gevolg van de arrestaties van de leiders en van het sluiten van (Ingezonden mededeling) U bent altijd welkom bij K. Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes BEMAU1IIC voor i°n8 en oudl regen- en winterjassen Bij ons lage prijzen L. Vorststraat 64 GOES GOES 'ie'® L"ri''ie In de Lange Vorststraat, t.o. „Berco" OPTIEK F0T0HANDEL Ganzepoortstraat 3 - Goes - Tel. 5314. clandestiene drukkerijen. Het laatste vlugschrift, dat van enkele dagen ge leden dateert bevat slechts de defen sieve order om de operaties van de politie te hinderen door de naambor den van de straten te verwijderen of onleesbaar te maken en door de bord jes aan de woningen, die de brieven bus of etage markeren te verwijderen. Zo is Algiers allengs een stad van naamlozen geworden; naamlozen die proberen zo snel mogelijk naar de overkant te komen om te ontkomen aan de dagelijkse terreur. Het schrik bewind van de chaos, zoals dat gisteren in Oran nog weer twee en in Algiers elf mensenlevens eiste. In Spanje MADRID (Reuter) De Spaanse regering bereidt een wetsvoorstel voor waarbij stakingen nit zuiver sociaal-economische motieven weer toegestaan zullen worden. In Madrid verluidt voorts dat de stakers de er kenning vah het stakingsrecht mede te danken zullen hebben aan de in vloed van kerkelijke autoriteiten die zich van het begin af aan achter de eisen van de stakers hadden gesteld. Overigenszal men pas tot staking mogen overgaan als eerst een periode van acht dagen in acht wordt genomen waarin uitputtend over een conflict moet worden beraadslaagd. Officieel is er echter nog niets bekend gemaakt. „Fataal'' Solis Ruiz, de minister voor de vak bonden, heeft bij zijn bezoek aan Astu- rië de stakers erop gewezen dat de huidige arbeidsonrust fataal is voor de Spaanse economie. Hij beloofde dat er geen vergeldingsmaatregelen zullen worden genomen wanneer men spoedig het werk hervat. Dan zou ook een algemene loonsverbetering worden doorgevoerd. De stakers bleven ech ter op hun stuk staan en wilden eerst een afkondiging van de loonsverbete ring vóór hervatting van het werk. Bovendien eisten zij vrijlating van alle arrestanten. De stakers vertelden journalisten het zeker nog een paar weken te kun nen volhouden omdat zij tevoren wat geld hadden gespaard en voldoende voedsel hadden opgeslagen. De 28-jarige Engelse chauffeur R. W. W. en zijn 23-jarige vrien din J- M. D., die maandag in Amsterdam werden gearresteerd omdat zij bij verscheidene banken gestolen reischeques hadden ver zilverd, zijn gisteren voor de offi cier van justitie in Amsterdam, mr. W. Tonckens, geleid. Op de foto heeft de Engelse vrouw de felrode mantel, die haar noodlottig werd, over de arm. De kassier van een bank in Amsterdam die argwaan had ge kregen herkende haar aan die mantel van een vorig bezoek aan de bank en waarschuwde de poli tie. Het paar houdt vol niets af fe weten van een omvangrijke dief stal van reischeques die in de cember 1960 op het vliegveld van Londen werd gepleegd. Wel heb ben de man en vrouw intussen verklaard, dat zij wisten dat de cheques die zij in hun bezit had den, van diefstal afkomstig moes ten zijn. In Amsterdam Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Twee Amsterdamse hoofdagenten, de 58-jarige A. C. en de 41-jarige J. B„ zijn gearresteerd omdat zij ervan worden verdacht steekpen ningen te hebben aangenomen. De agenten werkten bij het bureau alge mene dienstzaken, dat onder meer con trole op de naleving van de Drankwet oefent. Het onderzoek in deze zaak is in handen van de rijksrecherche. Het staat nog niet vast of de agenten hebben samengewerkt met. hun drie weken geleden voor hetzelfde delict aangehouden collega. De toen gearres teerde politieman bekende dat hij enkele honderden guldens van café houders had aangenomen..Hij had over deze café's rapporten moeten uitbren gen voor het verlenen van bepaalde gunsten. Van onze correspondent KLUNDERT. Hoewel alle moge lijke instanties en autoriteiten in het geweer zijn gekomen, ligt langs de oevers van de Roode Vaart tussen Zevenbergen en het Hollands Diep nog steeds twee ton rottende vis. Verscheidene autoriteiten zijn in de loop van de week „een neusje komen halen" van de haast ondraaglijk gewor den stank die de vissen verspreiden. Er werden tal van veronderstellingen gedaan omtrent de oorzaak van de mas sale vissterfte, maar verder deed nie mand iets. De gemeente Klundert wil, voordat zij met opruimen begint, eerst weten wie de kosten zal dragen en het hoog heemraadschap van Mark en Dintel hult zich in stilzwijgen. Inmiddels is wel vast komen te staan, dat de dode vissen niet in het Hollands Diep kun nen worden geloosd. (Ingezonden mededeling) DE SPECIAALZAAK VOOR UW BRIL f* j 'Uw [ilNPK/ VAN Htf iom NEW YORK (AP) De Indonesische gedelegeerde bij de Uno, Sukardjo, heeft gisteren verklaard dat de Indonesische campagne voor de bevrijding van wes telijk Nieuw-Guinea is begonnen. Zij zal voortduren tot er kans bestaat op een vreedzame oplossing van het ge schil over de toekomst van het gebied, aldus Sukardjo. De gedelegeerde zei: Bevrijding van het gebied is het doel van het neerlaten van Indonesische vrijwilligers en van geregelde strijdkrachten. „Wij helpen het volk van West-Irian zich te bevrij den van het koloniale juk". Van onze correspondent BONN Het Oostberlijnse jon getje, Thomas Molitor, kon gisteren zijn tiënde verjaardag toch nog iri het ouderlijke huis vieren. Zijn moe der mocht te elfder ure van de communistische autoriteiten Oost- Berlijn verlaten om haar kleine weerspannige zoon uit een kinder tehuis in het westelijke deel van de stad te halen. Als vermeld sprong Thomas Mo litor op 10 april van het 23 meter hoge dak van een Oostberlijns huis in een Westberlijns vangzeil. Het communistische bestuur van Oost- Berlijn stond het zijn moeder weken lang niet toe haar kind in West- Berlijn te halen, zoals de Westber- lijnse wethouder voor jeugdzaken, mevrouw Kay, eiste. Het jongetje was uiterst weerspannig en dreigde steeds weer te zullen vluchten als hij naar Oost-Berlijn teruggebracht zou worden. Gisteren was de kleine Thomas wat gekalmeerd. Hij toonde eindelijk bereidheid vrijwillig naar huis te gaan. Toen zijn moeder ver scheen, liet hij zich dan ook gewillig meenemen. Avontuur Inmiddels blijft het aantal vluch telingen, dat ondanks de muur naar West-Berlijn weet te vluchten toe nemen. Gisteren werd in het weste lijke stadsdeel bekend gemaakt, dat op 5 mei twaalf mensen op avon tuurlijke wijze Oost-Berlijn waren ontvlucht. Onder aanvoering van een 81-jarige man hadden zij zes tien dagen lang aan een 32 meter lange tunnel van Oost- naar West- Berlijn gegraven. Op 5 mei was het zover: de acht mannen, onder wie een zestienjarige jongen en vier vrouwen kropen achter elkaar door hun tunneltje naar de vrijheid. Mutaties bij Avro HILVERSUM - Het bestuur van de Avro heeft met ingaing van 1 juni de heer Ype Höweler be noemd tot hoofd van de afdeling ernstige muziek van het radiobe- drijf en de heer Flip van der Schalie met in gang van een nog vast te stel len datum tot producer-regis seur bij de af deling gevarieer de programma's van de telvisie- sectie. Ype Höweler was al enige tijd waarnemend hoofd van de af deling ernstige muziek als op volger van de heer Van Over- vest. Deze laat ste werd alge meen. program maleider door de benoeming van de heer De Wolf tot waarnemend directeur van de Avro, die tot dan toe programma leider was. Flip van der Schalie wordt als hoofd van de afdeling gevarieerde programma's bij de radio opgevolgd door de heer Jan Boots, chef van de omroepdienst. Deze laatste treedt 1 juli in zijn nieuwe functie; wie hem zal opvolgen is nog niet bekend. Met het overstappen van Flip van der Schalie va>n radio naai" televisie is het oude tweemanschap Prior-van der Schalie in ere hersteld. Tot ICarel Prior vorig jaar naar de televisiesec tie overging, verzorgde dit duo tal van succesvolle, gevarieerde radio programma's, zoals onder andere Gastenavond. DONN In de Westduitse regerings- coalitie, bestaande uit C.D.U. C.S.U. en de liberale F.D.P. is het gisteren tot slaande ruzie gekomen. De afgevaardigden van de F.D.P. in de Bondsdag marcheerden name lijk vlak voor de stemming over het wetsontwerp van de C.D.U. C.S.U. tot verlaging van het in voerrecht op auto's als een geslo ten blok demonstratief de Bonds dag uit. Tussen de meerderheid van de C.D.U.- C.S.U. en de F.D.P., waarbij zich overigens in gedachten ook een aan tal C.D.U.'ers hebben aangesloten is het daarmee voor de tweede keer tot een hevig conflict gekomen over de strijd tegen de verhoogde autoprijzen. Eerst stemden in het kabinet de mi nisters van de F.D.P. tegen het wets voorstel, de meerderheid van de C.D.U.-C.S.U. en de minister van economische zaken, Erhard, maar niet bondskanselier Adenauer, wensen de grenzen wijd open te stellen voor Franse en Italiaanse auto's om de Westduitse autofabrikanten en in het bijzonder Nordhoff, de president van de Volkswagenfabrieken, te dwingen terug te komen op hun besluit de autoprijzen te verhogen. De F.D.P. is daartegen. Zij vindt het wetsontwerp, dat met grote spoed in twee dagen tijds door de parlemen taire machine werd gejaagd, een strafmaatregel tegen de industrie. In de Bondsdag was door de afmars der liberalen niet meer het voor een stemming vereiste aantal leden (de helft van 499) aanwezig; er waren er namelijk maar 166. doordat ook eni ge leden van de C.D.U. zich aan de stemming hadden onttrokken. De plaatsvervangend voorzitter van de Bondsdag, de F.D.P.'er Mende, ver klaarde daarop direct, dat het voor stel pas dinsdag opnieuw in stemming kon worden gebracht. Een verhitte fractie van de C.D.U. - C.S.U. liet direct hierop verklaren, dat er sprake was van „regelrechte obstructie en in gevaar brengen van de regeringscoalitie". Ijlings sleep ten de fractievoorzitters von Brentano en Mende gisteravond water aan om deze slaande brand in het coalitiege bouw te blussen. Zij besloten tot „co- ordinering van de parlementaire werkzaamheid". Prompt daarop kwam het tot een twee de conflict; de C.D.U.-C.S.U. kondigde aan te zullen stemmen tegen het voor- stel van de F.D.P. om op gematigde wijze in plaats van door drastische middelen de bouwconjunctuur af te remmen. Dit alles maakte het giste ren wel duidelijk, op welke smalle ba sis de Westduitse coalitieregering is gebouwd. FLIP VAN DER SCHALIE: T.V. Weersverwachting geldig tot vanavond: Half tot zwaar bewolkt met enkele buien. Krachtige tot harde, in de kustprovincies tij delijk stormachtige wind, ruimend naar zuidwest tot west. Dezelfde tempera turen als gisteren of iets lagere. M1ESJE: Wie uit wil, moet wél binnen blijven. 20 mei: zon op 4.40, onder 20.34; maan op 21.23, onder 5.38. 21 mei: zon op 4.39, onder 20.35; maan op 22,28, onder 6.15. Van onze weerkundige medewerker Met een temperatuur die op het vliegveld Twente en in Zuid- Limburg tot zeventien graden op liep, heeft het meiweer zich giste ren van een wat vriendelijker kant laten zien. Vlak aan de kust werd het nog niet warmer dan twaalf graden. Dat kwam doordat het zeewater nog altijd niet war mer dan negen graden is gewor den- De buien die gisteren bijna overal zijn weggebleven, zullen tij dens het weekeinde terugkeren. Daarvoor zal een -nieuwe depres sie zorgen die gisteravond ten zui den van Ierland lag. Zij werd toen nog voortdurend dieper en bijge volg werden de stormen om het centrum heen steeds heviger. Het liet zich gisteravond aan zien dat de depressie zich langs een baan over de Britse eilanden naar de Noordzee zal verplaatsen. Dat is juist een route die in de zomers van de laatste jaren wel meer door een depressie is gevolgd, hetgeen dan steeds met zomerstor men gepaard ging. De kans is zeker aanwezig dat gedurende het weekeinde de ele menten ook bij ons enige tijd te keer zullen gaan en dat er buien zullen vallen. Zondag evenwel zul len er ook weer opklaringen ko men. De temperatuur zal dan over het algemeen wat lager zijn.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1