Industrieschap voor Goes en omstreken in vergeetboek? Oranje heeft beste kansen H' KRIS Gesprek niet in impasse BOUW NIEUW BEDRIJF BEGIN 1963 KLAAR? Haamsteedse zangeres op weg naar operafirmanent door Zeeland Strand van Koudekerke nog veiliger geworden IN Noorwegen heeft zwaar hoofd in strijd tegen Nederland Laatste maanden geen besprekingen Met donderend geweld In de greep der wildernis Lone ranger De gevaren der jeugd Prins der piraten NEDERLAAG (7-1 IS NOG NIET VERGETEN In Sint-Philipsland een hengelsportvereniging Honderdjarige Zeeuw Ds. G. H. Duyvendak nam afscheid van Dreischor Tomaten naar Ierland REDDINGSBRIGADE OPGERICHT Koud-glas-aardbeien [radio i Ochtend Woensdag 16 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 GOES. Het ziet er niet naar uit, dat het industrieschap, waarbij de gemeenten Goes, Kloetinge, Kattendijke en 's Heer Arendskerke zijn betrokken, op zeer korte termijn van de grond, zal komen. De laatste maanden is er niets aan gedaan, zo ver nemen wij. Dit betekent overigens niet, dat de besprekingen over de totstandkoming van het industriescbap in een impasse zijn geraakt en dat deze besprekingen zijn afgestuit op een muur van moeilijkheden. De wethouder van industriali satie en van de financiën van de gemeente Goes, drs. J. Dijk graaf, verklaarde ons, dat de gedachte van een industrieschap enigszins naar de achtergrond was geschoven, omdat vele, an dere en dringende problemen om een oplossing vroegen. De draad van het gesprek zal weer opgenomen moeten worden. Wan neer dit zal gebeuren kon wet houder Dijkgraaf ons niet zeg gen. Ten tijde van de waarneming van het burgemeesterschap in Goes door dr. J. W. Noteboom zijn er enkele voorbereidende besprekingen geweest met de betrokken gemeentebesturen. Tijdens deze besprekingen is geble ken, dat de gemeentebesturen zich in concrete zin hebben uitgesproken voor de realisering van het industrie schap. Verder is men echter nog niet gekomen. Dat is geen kwestie van onwil, zo vertrouwde wethouder Dijkgraaf ons toe, maar door de wis seling van burgemeester in Goes en door het feit, dat een groot aantal problemen aan de orde moest komen, kon aan het industrieschap weinig aandacht worden geschonken. Laatste woord Het is ook burgemeester Noteboom geweest, die de gedachte van een in dustrieschap in zijn Nieuwjaarsrede tot de raad in het begin van 1961 lanceerde. Een gedachte, die toen al gemeen weerklank vond. Besprekin gen zijn daarna aangeknoopt met de gemeentebesturen yan Kloetinge en Kattendijke en later ook met 's Heer Arendskerke. De colleges van B. en W. zullen bij de gemeenteraden met concrete voorstellen moeten komen, want de raden hebben het laatste woord. Een industrieschap kan nl. alleen tot stand komen bij raadsbe sluit. En het kan nog wel een poos duren alvorens de raad voorstellen dienaangaande zullen bereiken. De totstandkoming van een indus trieschap biedt ontegenzeglijk tal van voordelen. Door samenwerking zal Goes, Grand, 14 jaar De film „Met donderend geweld" heeft een simpel en overbekend in trige: Veediefstal, en misdaad in het Amerika van na de burgeroorlog. Na tuurlijk ontbreekt de liefde niet. Vlissingen, Alhambra, 14 jaar Een goed opgezette avonturenfilm met bijzonder mooie natuuropnamen draait in Alhambra, Vlissingen. Het vbhftaal is t'aVnélijk 'origineel: behal ve pioniers trokken in 1900 ook een stel stropers het zuiden van Califor- rti'ë "binnen. Het' was deze onverlaten te doen om een slachting aan te rich ten onder de vogels waarbij de veren voor dameshoeden e.d. werden verza meld. Enkele jachtopzieners vinden de dood, waarna een wakkere jonge- men met behulp van een Indiaanse vriend en na flinke vecht- en schiet partijen er in slaagt de boeven de baas te worden. Vlissingen, Luxor, 14 jaar Een wat traag op-gang komend be gin wordt in de wildwestfilm ,,Lone ranger" nog door een spannend slot enigzins vergoed. Hoofdpersonen in deze rolprent zijn een eenzame grens- jager, paarden en indianen. Middelburg, City, 14 jaar Een niet geheel uit de verf geko men liefdesverhaal draait onder de titel „De gevaren der jeugd" in City, Middelburg. Het jonge meisje Marjo- rie wordt verliefd! op een wat oudere man. voelt zich een korte wijle het gelukkigste schepsel ter aarde maar moet tenslotte een grote teleurstelling slikken. De man die haar idool was, valt van zijn voetstuk. Het verschil in leeftijd vormt een niet te door breken barrière. Taipdanser Gene Kel ly vervult in deze film een karakter rol. Het jonge meisje wordt uitge beeld door Natalie Wood. Middelburg, Electro, 14 jaar John Derek is deze week de „Prins der piraten" in het Middelburgse Electro. Een avonturenfilm in kleu ren naar 'het beproefde Hollywoodr-e- oept en dus voor de liefhebber een aantrekkelijk gerecht. Alleen werkt het decor van de rolprent wat op de lachspieren. Het verhaal speelt zich namelijk af in het Nederland van de zeventiende eeuw dus wordt er druk over Geuzen en de Zuyderzee gesproken en zelfs klinken er een paar slec'ht uitgesproken Hollandse woorden als „wiedaar?" en „dag, Jail". het immers mogelijk zijn om de on derhandelingen over uitbreidingsplan nen e.d. meer gesmeerd te laten ver lopen. Goes zit met de moeilijkheid, dat het binnen de eigen gemeentegrenzen vrijwel geen industrieterrein meer heeft. De grote fabriek van de A.K.F. op het havenindustrieterrein staat reeds op Kloetings grondgebied. Daar een industriële ontwikkeling te verwachten was in meer noordelij ke richting werd ook bij het gemeen tebestuur van Kattendijke in de plan nen betrokken. In het kader van het industrieschap kunnen de gemeen schappelijke belangen beter behar tigd worden. Problemen De aanpassing van de oude gemeen tegrenzen aan de nieuwe situatie ver loopt vaak traag. Door middel van het industrieschap zou een eventueel grensconflict vermeden kunnen wor den, waarmee de belangen van de be trokken gemeenten gediend zouden zijn. Kortom: er ligt een scala van problemen op tafel die door eensgezin de samenwerking van de betrokken ge meentebesturen beter tot een oplos sing gebracht zouden kunnen worden. Mei name ook het verkrijgen van landbouwgronden voor stadsuitbreiding en industrialisatie zou via het Indu strieschap een gemakkelijker verloop kunnen hebben. Inmiddels werd ook het oog gericht op het zuidéh, want ook daar komt langzaam, maar zeker de industriali satie op gang. Daarom ook werd het gemeentebestuur van 's Heer Arends kerke in de besprekingen betrokken. De draad van het gesprek is sedert enkele maanden afge broken. Te verwachten is, dat de draad ook weer opgenomen zal worden. Al is de gedachte van een industrieschap enigs zins in het vergeetboek geraakt, toch zijn er voldoende redenen om aan te nemen, dat de moei lijkheden, die ongetwijfeld nog overwonnen zullen moeten wor den, de realisering van het in dustrieschap niet in de weg zullen staan. Door Barend Buisman Koninklijk zilver voor 40 jaar dienst KRUININGEN. Aan de heer W. van Burg werd de zilveren eremedaille, venbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, uitgereikt. De heer van Burg is ruim 40 jaar in dienst bij de landbouwer Joh. Glerum te Kruin-in-gen. Ter gelegenheid van de viering van dit jubileum speldde burge meester A. Schipper ten huize van de heer Glerum de jubilaris Ae medaille op. De heer Van Burg werd door zijn werkgever toegesproken, waarna deze hem een geschenk onder couvert aan bood. Aan mevr. Van Burg werden bloemen overhandigd, De uitreiking geschiedde in aanwezig heid van familieleden en het overige personeel van het landbouwbedrijf van de heer Glerum, waarin de jubilaris thans als voorman-tractorchauffeur werkzaam is. Vergadering melkfabriek Walcheren 0 Mevrouw Baars presideerde de ver gadering van de NC-VB van 's-Heer Arendskerke, en ds. Baars sprak over het zendingswerk. Meegedeeld werd ver der dat een groot aantal leden een be zoek aan de Keukenhof gebracht heeft. Op 13 juni spreekt mevrouw Karelse te Goes over „Getuige zijn". 0 De leerlingen van de School met de Bijbel te St Annaland 'brachten een be drag van f 15,90 bijeen voor de stich ting „Het Vierde Prinsenkind". Onder leiding van mevr. Mieras-de Vos hield de afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen haar laatste vergadering van dit seizoen. Op deze bijeenkomst werd ge sproken door mej. van Haselen uit Mid delburg. officier rijkspolitie 2e klasse, over het werk van de kinder- en zeden politie MAIiKÏBLIDUiriEN MIDDELBURG. De voorzitter van de Coijp. melkinrichting en zuivelfa briek „Walcheren" heette in een gister middag gehouden algemene ledenverga dering allen welkom en sprak daarna enkele wo-orden ter nagedachtenis van wijlen de voorzitter der raad van com missarissen, de heer P. Besuijen, die gedurende meer dan 24 jaar lid van dat college was, waarvan vijf jaar als voorzitter. Vervolgens gaf de heer S. Simonse een kort overzicht over 1961, waarbij hij in het bijzonder stilstond bij de veelomvattende werkzaamheden en voorbereidingen die nodig waren om het stichten van een nieuwe melkin richting tot sta-nd te brengen, die volko men voldoet aan de eisen van de tegen woordige tijd, zo-wel wat het assorti ment en de kwaliteit der producten be treft als de automatisering en mecha nisering met de daarbij behorende ar beidseconomie aanging. De afzet van in flessen verpakte producten nam zeer snel toe, terwijl bovendien de aan voer van melk van de bedrijven der leden een flinke stijging te zien gaf. De arbeidsvoorziening bracht, even als bij vele andere bedrijven, meerma len moeilijkheden met zich mee zodat de afwerking en inrichting van de nieu- werd tegemoet gezien. Hij sprak de we productieafdeling met verlangen verwachting uit dat onvoorziene omstan digheden voorbehouden de -bouw van het nieuwe bedrijf omstreeks begin janua- 1963 zou zijn voltooid en de inventa ris omstreeks maart 1963 aangebracht. Uit de mededelingen van de directeur de heer Lampert, ko-n worden opge maakt dat sinds 1 januari 31 nieuwe leden tot de vereniging toetraden, zodat het ledental thans 894 bedraagt. Aan de veehouders werd uitbetaald voor melk met 3,70 procent vet ƒ26,88 per 100 kg, terwijl het gemiddeld vet gehalte van alle door veehouders aange voerde melk lag op 3,92 pc-t vet. De pro ductieverkoop gaf te zien dat 1.112.000 flessen meer werden verk-ocht dan in 1961, waar -tegenover staat, dat de losse melk consumptie snel afnam, zodat de totaal omzet van melk en melkproduc ten slechts een lichte stijging aangaf Speciaal de omzet van yoghurt edel- vla's en laaggepasteuriseerde melk (zgn bottelmelk) nam zeer sterk toe. voor sommige producten zelfs meer dan hon derd procent. De onkosten per 100 kg verwerkte melk bedroegen 5,38 terwijl voor afschrijvingen en reserveringen een bedrag van 396.700 nodig was. VEILING MIDDELBURG, 15 mei. Bloemkool 4 per kist 7294, 6 4986, 8 33 66. 10 14—39. 12 12—33, ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM, 15 mei. Aanvoer 4000 kg. AA extra 3.-, AA I 2.70, A extra 2.95, A I 2.60, B extra 2 80, BI 2.60, C extra 2.30, C I 1.70, D I I 40, EI 1.20. E II 1.30, F I 2 30, stek 0.60. GOES, 15 mei Jonathan KL.I 75-80 75 93, 70-75 76-96. 65-70 76—91, 60-65 7-1—83, II D 53—59: KL.n 75-80 76-J83. 70-75 72—86. 65-70 73—77, 60-65 66—73, grof 59—67, fijn 47—52, kroet 22—25 stek 15—16. Golden Delicious KL.E 80-85 105, 75-80 109, 70 75 111—113, 6D-70 93—96. 60-65 80—85. KL.I 85-90 97—99, 80-85 96—103, 75-80 102—105, 70-75 100—'105, 65-70 82—90, 60-65 71—77, KL.II 85-90 84—95, 80-85 91—99 75-80 89—102, 70-75 89—102, 65-70 76— 86, 60-65 63—69. II D 51—65. grof 70—82, fijn 45—65 kroet 18—'28, stek 9—29. Saint Remy grof 70. Groenten: Bloemkool AI 62—82, All 48—64, BI 54—68, Bil 34—54, Cl 50, CII 14— 29, afw. 1541. Spinazie 13—16. GOES. 15 mei. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw.. binnenlandse sortering 3033 per 100 kg. Alpha. 35 mm. opw., binnen landse sortering 25—I 30 per 100 kg. Meer- lander. 35 mm. opw.. binnenlandse sortering 25—f 30 per 100 kg. Furore, 35 mm. opw.. binnenlandse sortering 3035 per 100 kg. Er bestond geen vraag naar aardappe len voor export. Levering aan de sorteerin- richting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 4,50 5 per 100 kg. Eieren, 1,50 per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgar- - - „.„„j nalen 1602 kg 3,99—3.66, schar 196, bot 650,ningen en aangenomen mag worden, dat wijting 54, schol 21, tong 224, rog 29, ongesorteerde vis 35. De -kwaliteit van de producten was goed, zodat o.a. een zilveren medaille werd behaald voor de jaarkwaliteit der geproduceerde boter. Aan 49 ledenmelkleveraneiers werd ter vergadering een diploma uitge reikt voor buitengewone prestaties od het gebied van hygiënische melkwin- ning in 1961. waarvan 18 personen ook reeds in 1960 een soortgelijke onder scheiding hadden ontvangen. De voor. zitter bracht een welgemeende felicita tie van de vergadering over voor deze prestaties. Een der leden van „de oude garde" de heer L. J. Lorier gaf vervolgens een kort overzicht van hoe de zaken vroe ger lagen en thans, waarbij hij bestuur van vroeger en thans evenals de direc ties een saluut bracht voor hun toewij ding. SINT-PHILIPSLAND. In Sint-Phi lipsland hebben de hengelaars de kop pen bij elkaar gestoken en een hengel, sportvereniging opgericht. De naam luidt: „De Makreel". I-n het 'bestuur na men zitting de heren D. Verwijs, voor zitter, C. Neele, penningmeester, C. den Braber Azn, secretaris, M. Bierings en J. Reyngoud, bestuursleden. Tweeën twintig vislustigen gaven zich als lid op. 'et Nederlands voetbal elftal is dus, vergele ken met liet team dat de vorige week woensdag de Noordieren klopte, voor de ontmoeting met de Noren on gewijzigd gebleven. De bonds coach Elek Schwartz beeft blijkbaar liet standpunt „Ver ander nooit een winnend elf tal" gehuldigd. Voor laatste maal Vanavond verschijnt het Oran jeteam in het Ullevaalsta- dion voor de laatste maal in dit seizoen op het veld en de kans, dat de Nederlanders als. triom fators van de grasmat komen, is aanwezig. Immers, het Noorse voetbal staat op de internatio nale markt laag genoteerd; lager in ieder geval dan Nederland, dat meer dan eens goede met zeer matige tot slechte wed strijden in de loop der jaren af wisselde. De prestaties van Oranje ken merken zich vaak door een grote wisselvalligheid. Het is daarom dan ook helemaal niet onaannemelijk, als de Nederlandse formatie, die tegen Noord-Ierland zo prachtig voor de dag kwam, er stfaks weer weinig van terecht brengt. i Dan kansloos Bereikt de nationale ploeg het peil als dat van Rotterdam in haar laatst gespeelde interland, dan zijn de Noren kansloos. Zo niet, dan zal het van de kracht van de Scandinaviërs afhangen of deze wedstrijd voor Oranje negatief resultaat oplevert. De Noren zelf zijn niet erg gerust op de uitslag. De laatste maal, dat zij tegen NOORWEGEN Sverre Andersen (Viking) Bakker (Asker) Larsen (Sandaker) Johansen (Frederikstad) Svenssen (Sandefjord) Trygve Andersen (Brann) Borgen Arne Pedersen Kristoffersen Birger Pedersen (Frederikstad) (Frederikstad) (Frederikstad) (Brann) Van der Kuil (PSV) Prins (Ajax) Muller (Ajax) Van der Linden (DOS) Pronk (Ajax) Henk Groot (Ajax) Van Wissen (PSV) Jensen (Brann) Swart (Ajax) Renders (PSV) Wiersma (PSV) Van der Merwe (NAC) NEDERLAND Nederland uitkwamen op 4 novem ber 1959 in het Stadion Feijenoord werd met stevige cijfers (71) ver loren Die nederlaag zit hen dwars. De Noren willen geen nieuwe débacle; met het oog op het treffen met Oranje heb ben zij teruggegrepen op oude beproef de krachten. De jongeren, ofschoon in sommige gevallen veelbelovend, zijn aan de kant gezet. Of zij daarmee goed hebben gedaan, valt nog te bezien. De gemiddelde leeftijd van de Scandinavi sche spelers bedraagt 27 jaar. Vooral de defensie bestaat uit „veteranen". De oudste is spil Svenssen (38 jaar). Hoewel Svenssen reeds verleden jaar te kennen had gegeven niet meer voor de Noorse nationale ploeg in aanmerking te willen komen, werd hij, tegen zijn wens in. teruggehaald, Svenssen liet zich overhalen; hij speelt vandaag zijn 104e landenwedstrijd. De man uit San defjord, een stadje dat van de walvis vangst leeft, bedreigt het record van de Engelsman Wright (105) nu wel heel sterk Niet de jongste Rechtsachter Bakker behoort ook bepaald niet meer tot de jongsten. Bakker is 37 jaar; deze Noor trekt in Concordia' te Tholen heeft nieuwe instrumenten nodig THOLEN. De muziekvereniging ,,'Concordia" hield een vergadering in Hotel Zeeland te Tholen. Uit het jaar verslag van de penningmeester blijkt, dat de vereniging er zeer behoorlijk voorstaat. Het verslag omtrent het uni formen- en instrumentenfonds is iets minder gunstig. Bijzondere vermelding verdient echter, dat door enige bankin stellingen ter plaatse aan dit uniformen fonds mooie giften zijn geschonken. Tot commissaris werden benoemd de heren H. L. Nelisse en P. Ottevanger. De heer A. F. Goedemondt werd her benoemd als bestuurslid en in de vaca ture J. van Elsacker werd benoemd de heer D. Geuze. Voor het verkrijgen van de erkenning als rechtspersoon moet men beschikken over statuten. Het in het repetitielokaal ter inzage gehangen hebbende ontwerp daarvan word't, nadat de stemgerechtig de leeftijd van 18 op 16 jaar is terug gebracht, vastgesteld. Voorlopig staan voor het a.s. zomer seizoen de volgende evenementen op het programma; 19 mei op festival te Le pelstraat of concert op de markt te Tholen; 23 juni festival te St. Philips- land; 30 juni bezoek Renesse op ver zoek V.V.V.; 7 juli waarschijnlijk mede werking aan Thoolse Dag te Poortvliet. Tenslotte wordt door de voorzitter me degedeeld, dat er t.b.v. het uniformen en instrumentenfonds een grote envelop- pe-actie op het programma staat. De vereniging is nl. hard aan nieuwe in strumenten toe. Lustrum „Lucky Rolling" BERGEN OP ZOOM. Door de Rol ler Balletclub „Lucky Rolling" uit Ber gen op Zoom werd vrijdagavond in de grote zaal van Hotel MuldeTs de lus- ram show 1962 voor het voetlicht ge bracht tijdens een gala-avond voor auto riteiten en genodigden. De show die uit drie delen bestaat: contrasten in ritme; Dansfeest in Ha waii en Broadway Parade, stond onder leidinig van mevrouw Kaan en is inge studeerd door prof. Lieben uit Antwer pen, terwijl mevrouw Mastbooms uit Roosendaal de dansen instudeerde. het Ullevaalstadion voor de 53ste maal het nationale shirt over de schouders. De „ouderdom" is dus vooral in de Scandinavische verdediging te vinden. Zal die achterhoede snel genoeg zijn om de voorhoede van Oranje te stuiten Flitsend spel, lange crosspasses naar de vleugels, zoals tegen de Noordieren, kunnen deze defensie wellicht snel doen capituleren. De Noorse aanval geleid door Kris toffersen, bestaat uit twee clubmootjes. Kristoffersen, Arne Pedersen en Borgen (beide laatsten vormen de rechtervleu gel) komen uit Frederikstad. Uit de club, die bekendheid kreeg door het BERGEN OP ZOOM. Gisteren herdacht de heer Camiel Bleijenbergh wonende in de Bagijnhofstraat in Bergen op Zoom in familiekring zijn honderdste verjaardag. De heer Bleij- nebregh is in St. Jansteen geboren maar heeftde langste tijd van zijn le ven in Hulst gewoond waar hij de lei ding had in een aannemersbedrijf. Burgemeester ir. L. A. H. Peters kwam de eeuwling namens het ge meentebestuur zijn gelukwensen aan bieden. Van onze correspondent HAAMSTEDE. Een groot deel van de bevolking van Haamstede zal wel niet op de hoogte zijn van het feit dat een van de inwoonsters op weg is een ster te worden aan het opera firmament. Leny Aleman—Van Strien (36) maakte 4 maart j.l. in het Kurhaus te Scheveningen haar debuut. Dit was tijdens het jaarlijkse operaconcert, tezamen met Ettore Babibi en Gé Genemans van de Nederlandse Opera. Leny van Strien, die in 1926 te Haamstede werd geboren, kon op school helemaal niet goed zingen en niemand kon voorspellen dat haar stem nog eens aria's uit bekende opera's zou voortbrengen. Ze wist het zelf trouwens ook niet. Wat ouder geworden trok zij naar Den Haag, waar ze in het huwelijk trad. Thuis zong ze wel eens tot kenners haar stem opmerkten. In 1955 begon mevrouw Aleman-van Strien haar zang studie bij de zangpaedagoog en operazanger Henk Weimar. Een studie die geheel gericht was op de oud-Italiaanse methodiek. Zware studie Ingewijden zullen weten dat dit een van de zwaarste methoden is. Dagelijks moeten lessen worden genomen in acteren, pianospel, solvège, repertoirestudie en talenkennis. Als lyrisch sopraan is de kunstenares aangesloten bij het Dutch Manager Institute te Utrecht dat onder di- rektie staat van Victor Conselman en Gerard Lohuijzen. Als gastsoliste maake zij haar debuut in de rol van Laura in Der Bettelstudent. Dat haar optreden reeds op vele plaatsen en door vele instellingen wordt gewaardeerd, bewijzen de zangavonden in sanatoria, bejaarden tehuizen en kerken. Haar repertoire bestaat thans uit aria's uit Madame Butterfly, Tosca, La Bohème. Manon Lescaut en andere opera's. Een heel goede auditie werd gemaakt bij de Vara, terwijl ook inhetoperette-genre een fraai debuut werd gemaakt. Toernee Met andere omroepverenigingen zijn diverse afspraken gemaakt. Door haar optreden in Nederland trok mevrouw Aleman reeds de aandacht in Duitsland en Oostenrijk. Volgend jaar begint haar eerste buitenlandse toernee. Mevrouw Aleman heeft de hoop ook nog eens op Schouwen- Duiveland op te treden. Na haar optreden kreeg de Haamsteedse kun stenares veel gelukwensen van haar streekgenoten. GOES, Ierland is op het ogenblik een goede afnemer van Nederlandse to maten, maar verwacht moet worden, dat de uitvoer van dit produkt naar Ierland na 31 mei weer tot het verleden zal be horen' want de Ierse autoriei'ten hebben bekend gemaakt, dat op 31 emi de perio de van onbeperkte tomateninvoer ein digt. De invoer mag dan nog alleen maar plaats vinden op speciale vergun- ningen en aangenomen mag worden, dat palirig-deze voor Nederlandse tomaten vrijwel I niet verstrekt zullen worden. TAOUDEKERKE De badplaats Koude kerke heeft sinds enkele dagen een strandred- dingsbrigade. Zij heeft de beschikking over een vier en een halve meter lange polyester red dingsboot met een 5Vz. pk buitenboord motor en een maximum snelheid van 15 km per uur. Over een afstand van vier kilometer zal langs het strand gepatrouil leerd worden. Een spe ciaal alarmsysteem is ontworpen waardoor het mogelijk is om de boot zo snel mogelijk naar de plaats van een ongeluk te dirigeren. In de oprichtingsver gadering sprak burge meester J. L. Dregmans er zijn vreugde over uit dat het toch al veilige strand van Koudekerke door het tot stand ko men van deze reddings brigade nog veiliger is geworden. Zaterdag 26 mei 's middags om twee uur zal de burgemeester de boot officieel in gebruik stellen en zal de strand- brigade haar werk be ginnen. Brigadearts is dokter Sloos uit Koudekerke, voorzitter is de heer Iz. van Bel te Middelburg, penningmeester de heer Steutel uit Koudekerke, secretaris de heer Wil- deboer uit Vlissingen en leden mevrouw Rijck- borst, Koudekerke, de heren Scheers en Boo gaard, beiden Vlissin gen, de heer Christiaan- se, Koudekerke. Goede zwemsters en zwemmers van 14 jaar of ouder die interesse hebben voor de brigade kunnen voor inlichtin gen terecht bij het se cretariaat Bonedijke- straat 83, Vlissingen. DREISCHOR. Het dorpshuis in Dreischor was zondagmiddag tot de laatste plaats bezet toen ds. G. H. Duy vendak in een speciale kerkdienst af scheid nam van de Hervormde Ge meente van Dreischor. Zoals bekend vertrekt ds. Duyvendak naar Voor burg waar hij zonda-g 20 mei door ds. B. J. Lietaert Peerbolte bevestigd zal worden. Meer d'an 200 belangstellenden waren naar het tot kerk ingerichte dorpshuis gekomen om de laatste kerkdienst onder leiding van de scheidende dommee Duyvendak bij te wonen. Behalve vele kerkelijke autoriteiten waren ook zeven predikanten van geheel Schouwen-Dui- vela-nd aanwezig terwijl ook de kerke raden van Sir-Jansfend en Oosterland naar Dreischor waren gekomen. Ui't Zierikzee waren de beide Her vormde predikanten ds. C. Bezemer en ds. J. B. Assendorp gekomen. Voor de aanvang van de dienst werd gezongen Gezang 291, met als openingslied Psalm 103: 1 en 2. Na de schriftlezing uit Psalm 121 preekte ds. Duyvendak uit 2 Cor. 13, vers 5 to-t 13. Ds. C. Bezemer uit Zierikzee richtte zich tot de scheidende pastor en voer de het woord namens de Prov. Kerk vergadering. Hij dankte ds. Duyvendak voor alles wat hij en zijn echtgenote op verschillend terrein hebben gedaan. Ds. M. G. Westerhof uit Nieuwerkerk dankte namens de classis Zierikzee en de Ring Zierikzee van de Hervormde kerk. Afscheid nemen is altijd triest, aldus ds. Westerhof, ma-ar u heeft hier goed werk gedaan en u ben-t tot grote steun geweest bij de restauratie van de kerk. De Burghse predikant ds. F. Don sprak namens het Convent van Predi kanten op Schouwe-n-Duiveland. waar na de heer J. J. Kiaasse het woord voer de namens de Kerkvoogdij van Her vormd Dreischor. J. W. Beekman deed hetzelfde namens de plaatselijke kerke- raad en verzocht de gemeente staande te zingen Psalm 121, vers 1, 2 en 4. In zijn dankwoord deelde dominee Duyvendak mede, dat al diverse be sprekingen gevoerd zijn om de nu ont stane vacature op te heffen. Voorlopig zal men het echter moeten zoeken in de benoeming van een emeritus-predi- Spreker hoopte evenwel dat Drei- kant. schor spoedig in de gelegenheid zal ziin om een eigen predikant te beroepen. Dank bracht ds. Duyvendak aan de organisatie, het koor en aan de ge meente als geheel. Veel werk liep tij dens de -ambtsperiode van dominee Duy vendak schipbreuk op de mentaliteit van de bevolking, want de ouders staan er maar zo weinig achter. Men schaamt sLv i" Preischor vaak voor om bij de kerk fe horen en men wil er nu een maal met voor vroom aangezien wor den, het-geen spreker spijtig vond. ?„jAan--d! school voor Gereformeerd onderwijs te Meliskerke werd in de va- °njstaan na het overlijden van het hoofd der school, de heer G. Beukel- aIa'iL «oeILd m,i-v- 1® augustus a.s. de heer A. Muurling, thans onderwijzer aan de Julianaschool te Woerden. De P v- -O.W.T.B." in Kapelle nam deel aan een wedvlucht vanuit Moes- croen. De uitslag was: 1-2-6 P. I. But- s i Joh' Ni3sse, 4. C. Langenberg; 5 M. Bruinooge; 7. J. L. de Jager: 8 Jac. Schrier; 9 A. v. d. Does. Uiterste concentratie van (v.l.n.r.) Swart, Henk Groot, Van der Linden en „vete raan" Wiersma, die onder leiding van oefenmeester Schwartz zich ten volle geven bij de training. Vandaag zul len zij met de andere Ne derlandse spelers tegen Noor wegen in het veld komen. toernooi om de Europese Voetbalbeker De linkervleugel bestaat uit Birger Pedersen en Jensen van Brann. Sterkste deel Deze linie moet volgens de Noorse insiders het sterkste deel van de ploeg zijn. Het is heel goed mogelijk, dat de Nederlandse achterhoede, die het tegen de Noordieren niet zo erg moei lijk had, vanavond voor grotere pro blemen zal komen te staan. Eerst dan zal duidelijk worden, wat voor waarde er aan doelman Van der Merwe en linksachter Renders kan worden toege kend. Normaal gesproken moet Oranje in Oslo kunnen zegevieren. Faalt de Ne derlandse ploeg, dan zal het zeker niet de eerste keer zijn, dat zij haar aan hangers een teleurstelling bezorgt. AXEL. Hoera! Het eerste doosje koud-glas aardbeien in Axel is aan bur gemeester M. C. van Dijke aangebo den. Dit gebeurde door het hoofd van de tuinbouwcursus te Axel namens de kweker de heer J. Kalisvaart. Op zich zelf een vermeldenswaardig feit. Er zijn al aardbeien op de veilingen, maar dat zijn produkten uit de verwarmde kas sen. Wanneer de koud-glas niet zo duui waren geweest was de gehele ge meenteraad getracteerd! HILVERSUM I. 402 M. VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje); 8,00 Nieuws; 8.18 Lichte gram mofoonmuziek; 8.30 Verkeers- wenken; 8.35 Muzikale ochtend post (gr.); 8.55 Kookpraatje; 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Lichte orkestmuziek (gr.) (Om 9.359.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Spe cialiteiten-theater: gevarieerd programma Middag 12.10 Orgelspel; 12.30 Medede lingen t.b.v. land-en tuinbouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Tango-Rumba-orkest; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Koor zang; 15.00 Hoe worden we gere geerd?, lezing; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Tentoons-tellings- agenda17.05 Balletmuziek (gr.);- 17.50 Regeringsuitzending: De functie van het Nederlands in Suriname, door Dr. J. F. Einaar. Avond 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Actualiteiten. VPRO: 18.30 Voor de jeugd. VARA: 19.00 Re portage interland voetbalwed strijd NoorwegenNederland te Oslo. Om 19.45 Lichte grammo foonmuziek en om 19.55—20.00 Nieuws; 20.50 Promenade-orkest; 21.20 Een woord voor goede ver staanders, lezing; 21.30 Kamer orkest: klassieke en moderne muziek; 22.15 Zestig jaar levens ervaring, lezing; 22.30 Nieuws; 22.40 Kamermuziek; 23.15 Jazz- magazine; 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M, Ochtend NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Lich te grammofoonmuziek; 7.30 Ge wijde muziek; 7.50 Het brood des levens, meditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant: 8.35 Lichte grammofoonmuziek; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Grammo foonmuziek; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Grammofoonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Samenzang: Godsdienstige liederen; 11.10 De slede-patrouille, hoorspel. Middag 12.05 Lichte orkestmuziek (gr.); 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Dans muziek (gr.); 12.53 Grammo foonmuziek eventueel aktualitei- ten; 13.00 Nieuws; 13.15 Licht ensemble; 13.45 Kamermuziek; 14.00 Bondsdag Nederl. Christel. Vrouwenbond; 14.45 Pianorecital (gr.); 15.15 Amusementsmuziek (gr.); 15.15 Interscholair Mu- ziektournooi Haarlem 1962; 15.45 Vrije tijd..., wel besteed; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Koorzang (gr.); 17.40 Beursberichten; 17.45 Licht ensemble en zangsolisten. Avond 18.10 Geestelijke liederen in de Friese taal; 18.30 Het Spektrum; 18.45 Lichte orkestmuziek (gr.); 19.00 Nieuws en weerbericht; 19.10 Op de man af, praatje; 9 15 Leger des Heilskwartier. (gr.); 19.30 Radiokrant; 19.50 Grammofoonmuziek; 20.00 Koor zang; 21.30 Kanttekeningen bij de voorpagina; 21.40 Pianoreci tal met commentaar; 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Platen- nieuws; 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIE Middag KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35 Jeugdjournaal. RKK- CVK-IKOR: 17.45—18.05 Pro gramma over de Bijbel voor de jeugd. Avond NTS: 20.00 Journaal en weer- overzich-t. VARA: 20.20 Achter het nieuws. NTS: 20.35 Onbekend talent. VARA: 21.05 Zij die wij vergeten, documentaire over de positie van de minder-validen in de welvaartsstaat: 21.55 De twee ling, TV-film; 22.20 Sport.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4