C Eerste paal in grond voor Hema-vestiging Vlissingen De crinoline is weg, maar het handwerken bleef Verbouw van de barak voor kleuters in Goes begonnen „Ik word onschuldig beboet" zei Terneuzense dame Zeeuwsch Dagblad Industrie (I) Industrie (II) Industrie (lil) Tino Wethouder behoefde maar knop in te drukken Beginproject van sanering gedeelte van oude stad ZWEEFVLÏEGVELD OP WALCHEREN Elektrisch orgel voor c.v.o.-school Zaamslag TENTOONSTELLING IN STATENZAAL HAITE VAN DER SCHAAF MET SWEELINCKPROGRAMMA NA EEN JAAR WACHTEN Veekeuring in Bruinisse Turnster Nel Fritz gehuwd in Afscheid bij het chr. kleuteronderwijs Goes Kantongerecht Terneuzen Auto ging schuiven Kleuterbarak in Goes-zuidoost Afscheid van dirigent „Nicoleen", Kamperland W oensdag 16 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 o Protestants-Christelijk TIET schijnt dat de laatste tijd de activiteit van gemeentebesturen wat betreft het pogen uit te breiden van de industriële bedrijvigheid min der gaat worden. Enkele jaren geleden waren er tal van burgemeesters, van wie men zei, dat zij op industrievestiging uit wa ren als bokken op de haverkist. Wij hebben nu soms de indruk, dat die activiteit niet alleen van de bur gemeesters, maar ook van de ge meenteraden veel minder is dan twee of drie jaar geleden. Wij kunnen daar ook een reden voor opgeven. Er heerst spanning op de arbeids markt. De vraag naar arbeidskrach ten overtreft het aanbod. Vestigt zich bijvoorbeeld in de gemeente Goes een nieuw bedrijf, dan kan men vre zen, dat de directie van de Konink lijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen grotere personeelsproble men krijgt. Men kan gegadigden voor industrievestiging op de Bevelanden en op Walcheren op dit ogenblik niet wijzen op een groot overschot aan arbeidskrachten. Het zou niet eerlijk zijn directies van bedrijven, die in Zeeland him licht eens komek opste ken, daar niet op attent te maken. De Zeeuwse gemeentebesturen wil len uiteraard eerlijk zijn en het gevolg daarvan is dat de raadsleden, als zij spreken over uitbreiding van de industriële bedrijvigheid, eens diep zuchten en met de directies van talrijke bedrijven zeggen: „Waar halen we de mensen van daan?" JJET wil ons voorkomen, dat men niet moet menen wat betreft de industrievestiging in Zeeland in een impasse te zijn geraakt. De moeilijk heden zijn ongetwijfeld groter dan enkele jaren geleden, maar de mo gelijkheden zijn nog niet allemaal ge bruikt. Er vindt nog steeds pendel plaats. Ook pendel over grote afstand. Men zou eens kunnen bekijken of het mo gelijk is deze pendel tegen te gaan door industrievestiging in de buurt van het gebied, waaruit de pendelaars komen. Bovendien is het mogelijk de pendelafstand te bekorten, door dichterbij uitbreiding der werkgele genheid te bevorderen. Aan de hand van de kaart van Zeeland kan men, met de cijfers van de arbeidsbureaus ernaast, zien waar op het ogenblik plaats is voor uitbreiding der bedrij vigheid. /)OK al zijn er niet onmiddellijk ar- beidskrachten: voorhanden, dan nog dienen, naar Onze mening, de gemeentebesturen met name die van de ontwikkelingskernen te ijveren voor uitbreiding der in dustriële bedrijvigheid. Een industrie, die in Zeeland een nevenbedrijf van een in de randstad Holland gevestig de fabriek wil stichten, heeft in de meeste gevallen een aanloopperiode nodig. Men begint in de regel met een klein aantal werknemers. Deze men sen brengt men dikwijls mee uit een andere plaats. Zij moeten in Zeeland woningen hebben en de gemeentebe sturen zouden hun woningbouwbeleid daar op af kunnen stemmen. Zij zouden zelfs, via het Provinci aal Bestuur eventueel, in Den Haag bij herhaling aan de bel kunnen trek ken voor meer woningen. Met toezeg gingen voor vestigingen in de hand is er wellicht op het ministerie iets te bereiken. (Ingezonden mededeling) j fleurige dessin*' XU tot j tisch boordje; van 1/2 6 Par' Kroeken van wol DeUna,nn dusVrsterk. ^rima'pasvorm; van 2 tot LET' 0pf HET OELAHft ETIKET^ VLISSINGEN. Hoewel het een heel zwaar karwei leek, heeft het wethouder F. G, Smit toch geen zweetdruppeltje nog niet eens een paar vuile handen gekost: Het slaan van de eerste paal voor de Hema-vestiging in Vlissingen. Het doen binnendringen van de betonnen kolom in Schel- destads bodem geschiedde met veel technisch vernuft (de machine dacht als het ware) en de heer Smit behoefde slechts een knop in te drukken om de gehele hei-installatie in werking te stellen. In nauwelijks zeven minuten zat de paal op de plaats waar men haar wilde hebben. Dit alles gebeurde op een open plek vlak naast êen gapende bouwput op de Oude Markt, waar tientallen genodigden getuige waren van de luidruchtige plechtigheid. Was het slaan van deze eerste paal op zichzelf reeds belangrijk, nog: meer geaccentueerd werd dit door het feit dat met de bouw van de nieuwe Hema een daadwerkelijk begin gemaakt werd met het „optrekken" van een moderne Vlissingse city. Een eerste aanpak van opbpuw na de sanering. In een bijeen komst na afloop in Brittaainia deelde wethouder Smit mee dat vermoedelijk reeds over een half jaar een gebeurte nis als die van gisteren zich zal kun nen herhalen. Uiteraard dan voor een andere vestiging. De heer Smit beperk te zich tot de mededeling dat de Hema spoedig „buren" krijgt. Welke buren dit zijn wilde de bewindsman echter niet vertellen. Men kan er in elk geval ze ker van zijn dat het hier andersoortige bedrijven geldt. Anderhalf jaar De directeur van de Hema in Neder land, de heer J. E. C. J. R. Buchwaldt, was blij dat Vlissingen zo'n wakker ge meentebestuur 'heeft. Daardoor is het mogelijk geworden zich in deze stad te vestigen. Hema Vlissingen zal geleid worden door de heer J. Th. Borghstijn, die met zijn broer reeds de leiding heeft over de filialen in Hulst en Ter- neuzen. Er is ook reeds een Hema in Goes, zodat Vlissingen de vierde vesti ging in Zeeland wordt. De heer Borgh stijn verwachtte dat over zes maanden het (bedrijf aan de Oude Markt geopend kan worden. Evenals de heer Buch- waldt was (hij (bijzonder tevreden over de medewerking van (het gemeentebe stuur. De Hem a-directeur in Nederland noemde Vlissingén een koopstad van betekenis. De bevolking van deze plaats is stellig gebaat met de komst van een grootwinkelbedrijf. Het ver heugde hem dat zijn bedrijf het eer ste projekt was in het saneringsplan. Wethouder Smit herinnerde eraan dat vijftien en een halve maand geleden de- raad het saneringsplan aanvaardde na een marathon zitting. Nu zal het ge stalte krijgen. Wanneer het met de rijksgoedkeuringen voor winkelpanden wat vlot loopt zullen er meer zake lijke nederzettingen komen. Nader ingaande op de vestiging zelf zei de heer Buchwaldt nog dat de Hema in Vlissingen het karakter zal krijgen van een middenstandswarenhuis. De on dernemer blijft zelfstandig en financieel onafhankelijk, de Hema adviseert. Geen zelfbediening Het ligt niet in de bedoeling dat zelf bediening zal worden toegepast. Wel zou bet warenhuis op zeer korte termijn indien men dit zou wensen omge schakeld kunnen worden in een comple te self-service, maar de overgang hier toe wordt in geen enkele plaats in Nederland althans op dit moment nog niet" opportuun geacht. De Hema Vlis singen zal het 21e aangesloten bedrijf van de N.V. in Nederland worden. Het wordt gebouwd door Kortewegs bouw maatschappij in Breda naar een ont werp van het architectenbureau W. Messer uit Vlissingen. Boven de winkel zijn de dienstver trekken geprojecteerd, terwijl voor even tuele uitbreiding met een tweede etage bij de constructie van 'het gebouw is rekening .gAiouden. De- winkelruimte zal zich (voorlopig) alleen op de begane grond bevinden. In het Vlissingse warenhuis zullen on geveer 35 mensen een dagelijkse werk kring vinden. Daarvan zijn 23 verkoop sters, die op drukke dagen geassisteerd worden door hulpverkoopsters. Er zijn vier artikelensectoren: textiel, hardwa ren, fantasie en consumptie. Twaalf panden Voor de bouw van de Hema moesten twaalf oude panden geslecht worden. Het nieuwe pand krijgt een verkoopruim te van circa 800 m2 en verder kantoren, kantine, garderobe en toiletten. Boven de winkel komt het magazijn met een inhoud van ongeveer 2000 m3. Via door draaiende glasdeuren is de zaak toegan kelijk vanaf de Oude Markt en vanaf de Lange Zelke. Het gebouw wordt ge dragen door 70 betonpalen van twaalf meter lengte. De heer Borghstijn zei te hopen het warenhuis tussen 1 en II november te kunnen openen. Terzelfdertijd zal dan ook de Lange Zelke verbreed zijn. MIDDELBURG. Het is zo goed als zeker dat de leden van de Walcher- se zweefvliegelub nog dit jaar hun starten met de „kisten" kunnen ma- kon op een eigen terrein op of nabij Walcheren. Tot nu toe waren de leden aangewezen op het militaire vliegveld Woensdrecht, waarbij o.m. reiskosten een nadeel bleken. Met officiële instan ties is reeds overlegd en naar het zich laat inzien zal het toekomstige Wai- •cherse zjveefvlieg-veld nog slechts moe ten worden goedgekeurd door de rijks luchtvaartdienst. Dit deelde de voorzit ter van de Walcherse zweefviiegclub, de heer J. Flikken, gisteravond tijdens de algemene ledenvergadering ln res taurant Wohler mee. Veertig leden telt thans de Walcher se clulb en zij genieten een goede naam in de zweefvliegwereld, aldus de 'heer Fukken, maar op financieel en mate rieel gefbied zal nog veel moeten wor den verlbeterd. Besloten werd nog dit jaar 10.000 te plaatsen van de obliga tielening van ƒ30.000, die wordt uitge geven ter financiering van de ka-8. De terremmaterialen zullen worden aange vuld met een nieuwe lier, die door de leden zelf zal worden geibouwd. Het jaarverslag van de penningmees ter de heer J. Goedbleod, wees uit dat het aantal vluchten in 1981 vergeleken bij 1960 aanzienlijk is gestegen: 1700 maal gingen Zeeuwse zweefvliegers van start, waardoor ruim 200 uur ui toet luchtruim werd vertoefd. MIDDELBURG Uit de levensperiode van Jan Pietersz. Sweelinck, een van Nederlands groot ste componisten uit de tijd, liggende op de overgang van de 16de naar de 17de eeuw, is feitelijk weinig bekend. Uit een gedicht van zijn tijdgenoot •Revius weet men, .dat hij in Deven ter is geboren en waarschijnlijk in mei 1562. In zijn geboortestad is maandag jl. het Sweelinckjaar officieel geopend met een herdenking van zijn 400ste geboorte' (Ingezonden mededeling) eerste dag. Naar men mag aannemen is Swee linck reeds voor zijn 4de levensjaar ver huisd naar Amsterdam, waar zijn va der organist werd van de Oude Kerk. Jan Pieterszoon is hem daar in die functie opgevolgd, maar in welk jaar is weer niet precies bekend. Waarschijn lijk in 1577, maar het kan ook zijn in 1580. Na 1600.-kreeg Sweelinck, niet al leen in eigèn 'land, maar ook ver over de igrenzen, grote bekendheid. Veel leer lingen uit Duitsland kwamen naar Am sterdam om zijn orgellessen te volgen. Dat bezorgde hem al spoedig de bij naam „Duitse organistenmaker". Men kan zeggen, dat hij daardoor indirect invloed heeft gehad op het werk van Bach en zijn tijdgenoten. In Middelburg is Sweelinek's 400ste geboortedag dinsdagavond herdacht met een orgelconcert in de Nieuwe Kerk: Het eerste concert in de zomer- serie 1962, dat geheel aan diens werk was gewijd. Het werd gegeven door de Amsterdamse organist Haite van der Schaaf. Het 'behoeft geen verwondering te wekken, dat het uit 9 werken bestaande programma aan een zekere gelijkvor migheid moest leiden. Toch wist Haite van der Schaaf met zijn intelligent en bekwaam orgelspel de helaas slechts zeer weinige bezoekers bijzonder te boeien. En wat deze muziek te enen male mist aan monumentaliteit, werd zeker goed gemaakt door de rijkdom aan fantasie en vaak intieme klank schoonheid, welke in deze composities vaak tot uiting kwam. Geestig passage- spel was o.a. te beluisteren in zijn Echofantasie. Prachtig kl-oniken voorts de vertolkingen van Paduana Lachri- mae en de variaties over „More Pala- tino", een der vier variaties, welke in het programma waren opgenomen. Jan Pieterszoon Sweelinck kreeg deze avond in Haite van der Schaaf een toegewijd pleitbezorger, die zeker een grotere be langstelling had verdiend. Ad Interim Voor de afdeling Nieuwdorp van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield ds. D. de Jonge een interessante lezing over het onderwerp .,Onze kerkgang". De ver gadering stond onder leiding van mej. J. M. Dikkenberg. Voor het M.V.L.-examen autogeen- tasser slaagden J. Bakker en J. Wie- land. beiden te Axel. Zaterdag 19 mei om half twee heeft de officiële o pening plaats van j het zwembad in Axel. GOES. Met de verbouw van de barak voor het kleuter onderwijs in de Leliestraat te Goes is een begin gemaakt. Al meer dan een jaar werdmet verlangen naar deze verbouwing uitgezien. Het gemeentebestuur van Goes,heeft van Ged. Staten machtiging gekregen om die uitgaven te doen, die noodzake lijk zijn om deze verbouwing tot stand te brengen. In het begin van 1961 had de gemeenteraad hiervoor een krediet verleend van circa 11.000 gulden. Er is de laatste tijd nog al veel kritiek geweest op de trage gang van zaken met betrekking tot de verbou wing ten dienste van het openbaar kleuteronderwijs. In de gemeenteraad en in de onlangs gehouden vergade ring van de vereniging voor volkson derwijs in Goes werd misnoegen uit gesproken over het feit, dat de ver bouwing zo lang op zich moest laten wachten. Men meende, dat het open baar kleuteronderwijs achtergesteld wordt bij het chr. kleuteronderwijs. Vorig jaar mei kreeg de vereniging voor christelijk fröbelonderwijs de be schikking over een gloednieuwe school aan de Heernisseweg, waardoor dus een gedeelte van de barak aan de Leliestraat ontruimd kon worden. Na een grondige verbouwing zou het mo gelijk zijn om deze gehele barak te bestemmen voor het openbaar kleuter onderwijs. Op een nieuwe openbare kleuterschool moest niet gerekend wor den; pas in 1964 is een kans. aanwe zig voor een nieuwe school. De gemeenteraad verleende een kre- diet van circa 11.000 gulden voor de ze verbouwing, vastgesteld bij uw be grotingswijziging. Na langdurige on derhandelingen was het ook mogelijk om met de Ver. voor chr. fröbelon derwijs tot overeenstemming te ko men over enkele financiële regelin gen. De gemeenteraad ging daarmee akkoord. Maar ook deze transactie moest bij begrotingswijziging worden vastgesteld. Zowel op de vaststelling van de begroting 1961 door de raad, alsmede op de begrotingswijzigingen moeten Ged. Staten goedkeuring ver lenen. Hoewel de goedkeuring nog niet binnen is, heeft het college van Ged. Staten toch alvast aan het ge meentebestuur van Goes machtiging gegeven om dit karwei uit te voe ren. Slechts enkele dagen nadat de machtiging was binnengekomen, is met de verbouwing begonnen. Deze verbouwing behelst o.m. een grondige opknapbeurt. Een deel van de barak heeft een jaar lang leeggestaan. Ver wacht wordt, dat de werkzaamheden circa vijf weken in beslag zullen ne men. Er wordt naar gestreefd dat de kleuters na de Pinkstervakantie volle dig „bezit" kunnen nemen van de school. Naast de twee lokalen die reeds in gebruik zijn, krijgt het open baar kleuteronderwijs thans de be schikking over nog twee lokalen en een speellokaal. De kritiek is v erstomd en heeft plaats gemaakt voor het geluid van hamer en zaag. Voor het openbaar kleuteronderwijs betekent deze verbou wing een stap in de goede richting al blijft men met verlangen uitzien naar een nieuwe school, waarhij ja loerse blikken worden geworpen op de fraaie kleuterschool aan de Heer nisseweg. BRUINISSE. Op Schouwen-Duive- land werden weer de jaarlijkse veekeu ringen gehouden. Voor Bruinisse was de uitslag als volgt: Stier Jacob: W. L. van 't Noordende 2e prijs. Ie Kalfskoeien: Emma Wed. C. W. de Jongen 1 a, Juliana Gebrs. Hage 1 b, Helena Wed. C. de Jonge 2 a, Aaltje W. L. van 't Noordende 2 b, Wietske W. L. van 't Noordende 2 c, Ellie A, C. Hanse 2 a, Irene Gebrs. Hage 3 a; 2e Kalfskoeien: Emmi Joh. I. Hage 1 b, Roza Wed. C. W. de Jon?e 1 a, Mar griet Gebrs. Hage 2 a. Franje Gebrs. Hage 2 b; 3 e Kalfskoeien: Hilitje W. L. van 't Noordende 1 a, Tonnie W. L. van 't Noordende 2 a; Oudere Koeien: Juliana A. C. Hanse 1 a. Bontje W. L. van 't Noordende 1 b. Cathrien W. L. van 't Noordende 2 a. Het zangkoor „Nu met Hope" te Burgh heeft een uitvoering gegeven in het Rode Kruis ziekenhuis te Zierdkzee. Het koor zong een tiental nummers. Via de microfoon konden de patiënten on de bovenzalen eveneens meeluiste ren. Het bestuur van het Wezen-Armbe stuur ite St Annalanid 'heeft "het plan om aan de Kerkeblokstraat vijf bejaarden- woningen te bouwen. VLISSINGEN. Buitengewo ne belangstelling (van de kant der Zeeuwse sportwereld) was er gistermiddag om drie uur bij hel Vlissingse stadhuis voor het nieuwbakken bruidspaar Sandee-Fritz. De bruid was na melijk de ook elders-in den lan de bekende turnster Nel Fritz, die zaterdag in Kapelle in een trialmeet nog zo'n voortreffelijk figuur sloeg. Zij trad inh et hu welijk met de Vlissingse onder wijzer M. J. Sandee. Van de kant van haar vereniging, V.T.V., waren twaalf turnster aanwezig die een erehaag vorm den toen het bruidspaar het stadhuis verliet. Dit twaalftal was geheel in turnstijl in tricot gekleed en hanteerde gymna- stiekattributen als hoepels en kegels. Voor de Vlissingse se cretaresse bij „De Schelde" is het tijdperk van huisvrouwspe- len aangebroken. Nel Fritz heeft een indrukwekkend aantal wa penfeiten verricht in haar tak van sport. Zij maakte o.m. deel uit van de Nederlandse dames- turnploeg die in 1960 naar de Olympische Spelen in Rome werd afgevaardigd. Nadat zaterdag de f?nUrjler,!11See j5,011001 voor Christelijk Volksonderwijs officieel was geopend, rlmo" V)ie ingen maandag een ge zellige middag aangeboden. Met voor- drachten, zang en toneel vulden zij zelf grotendeels het programma. Het dage lijks bestuur maakte dit feest mee. Als laatste in de reeks activiteiten rondom de heropening van de school waren maandagavond ongeveer 210 leden en oud-leerangen 'oiieen op een contact avond. De voorzitter J. van Hoeve was dankbaar, dat de kinderen nu in een moderne en frisse omgeving hun werk zullen kunnen doen. Hij constateerde, dat vele oud-leerlingen de school nog steeds een warm hart toedragen, wat bleek uit het feit, dat een comité van oud-leerlingen mee had geholpen deze avond te organiseren. Vervolgens hield ir. M. A. Geuze, lid van de Eerste Kamer, een toespraak over „Beroepskeuze". De heer J. W. Scheele, voorzitter van het comité van oud-leerlingen bood ver volgens een prachtig elektrisch orgel aan, wat uiteraard meteen beproefd werd. De leerlingen van de hoogste klassen voerden daarna het spel „Jon getje Vermist" op, gevolgd door het op treden van het muziekgezelschap .The Swallows". GOES. De komende ouderavond (eind mei) van de vereniging voor chris telijk fröbelonderwijs zal ondermeer in het teken staan van het afscheid. Het hoofd van de kleuterschool „Kinder vreugd" in de Bleekerstraat, mevr. C. Zondervan-Van Dullemen heeft tegen i september haar ontslag ingediend. Zij heeft vanaf 1 oktober 1950 het christelijk kleuteronderwijs in Goes gediend. Ook mevr. C. Maat-Matla heert per 1 sep tember haar ontslag aangevraagd. Zij is sedert enkele jaren leidster van „Jong Goes". hi Goes heeft de collecte voor de S.A.K.O.R. 694,50 opgebracht. MIDDELBURG De Middelburg se dames hebben door de eeuwen heen getoond dat zij de borduur kunst een warm hart toedragen en met naald en draad hun „mannetje staan" op handwerkgebied. Honderd vierentwintig jaar geleden, in het Middelburg van 1838 dus, namen en kele kordate dames een prijzenswaar dig initiatief: zij richtten een „loterij van vrouwelijke handwerken en ande re voorwerpen" op. Hetgeen wil zeg gen dat Middelburgse dames, die in de kille winterse uren naar het bor duurraam grepen om bij een behaag lijk knappend haardvuur piepkleine steekjes-op het gaas te maken, zich konden aansluiten bij deze „loterij", om jaarlijks handwerken te expose ren en te verloten ten bate van een nobele instelling. Middelburgse vrouwen dragen sinds lang geen meterswijde rokken meer van zacht ruisende zijde en de crinoles Voor het Terneuzense Kantongerecht was het gisteren een rustige dag. Er waren slechts zeven gevallèn te behan delen, en die betroffen alle verkeers overtredingen. In de eerste plaats stond terecht de 25-jarige vertegenwoordiger L. E. uit Terneuzen, die op 17 april op de Kanaalweg te Sluiskil de maxi mumsnelheid van 50 kilometer had overschreden. Hij was Sluiskil met een snelheid van 100 kilometer genaderd en was te Iaat af gaan remmen. Aan deze bepalingen moet streng de hand worden gehouden, aldus rechter mr. Van de Belt en hij veroordeelde ver dachte conform de eis tot 30 gulden boete of zes dagen hechtenis. De 52-jarige mevrouw M. N. K. uit Philippine kreeg 15 gulden boete, om dat zij niet had uitgekeken, toen ze op 15 januari achteruit de Kanaalweg te Sluiskil opreed en in botsing kwam met de auto van J. H. H. uit Sas van Gent. De heer H. had nog afgeremd, maar was door het gladde wegdek door gegleden. De 73-jarige autobestuurder P. van S. uit Oudelande had in de Westkolk- straat te Terneuzen geen voorrang ver leend aan een van rechts komende wa gen, waardoor een lichte aanrijding ont stond, die door Van S. niet was opge merkt. Hij was dan ook doorgereden. Hij werd veroordeeld tot 30 gulden na een eis van 40 gulden. „Ik word onschuldig beboet", was het oordeel van mevrouw J. W. uit Ter neuzen. Deze uitspraak deed zij voor dat er een woord over de zaak gezegd was. Haar werd ten laste gelegd dat COMITÉ OPGERICHT Volkskerstzang in Goes GOES. Op initiatief van de Com missie voor Bijzonder Kerkewerk van de Hervormde gemeente te Goes is een comité opgericht, dat pogingen in het werk stelt om in december van dit jaar een volkskerstzangavond te hou den. In het comité hebben personen van nagenoeg alle kerkelijke gezindten en godsdienstige groeperingen zitting. Het ligt in de bedoeling een programma van te zingen kerstliederen vast te stel len en de samenzang af te wisselen met koorzang. Voor de begeleiding wil men een beroep doen op muziekkorpsen. In diverse plaatsen in ons land wor den volkskerstzan.gavonden gehouden. Tot op heden was dit iin Zeeland nog niet het geval. 's-GRAVENPOLDER. De Brede Watering van Zuid-Beveland heeft enige tijd geleden het wegdek, van de Popu- lierendijk losgeploegd met het oog op nog uit te voeren teerwerkzaamheden. Dat dit uit losse grint bestaande weg dek niet ongevaarlijk is blijkt uit het schuiven van een auto. De wagen werd bestuurd door A. H. uit Goes. Toen H. voor een tegenligger moest uitwijken ging de auto schuiven, rolde zijwaarts om haar as en kwam op de rechterzij de onderaan de dijk terecht. De wagen liep flinke schade op. Het gezin H. kwam met de schrik vrij. zij in een auto had gereden, waarvan het kenteken niet verlicht was. Verdach te ontkende dit ten stelligste. Er werd haar een boete opgelegd van 3 gulden. Ten onrechte, zoals ze nog steeds be weerde. Toen op het kruispunt Wilhelmina- straat-Byloquestraat te Axel zijn motor afsloeg, had de 49-jarige A. R. zo zijn aandacht daaraan besteed, dat hij bij het wegrijden niet op het van rechts komende verkeer lette. Daarbij kwam hij in botsing met de auto van H. Conform de eis werd hij veroordeeld tot 30 gulden boete. De vertegenwoordiger F. N. uit Kerkrade was op 8 maart in Huist door een op oranje staand stoplicht gereden en had een aanrijding veroorzaakt met een van rechts komende auto. Ge zien het feit dat verdachte op de plaats van de botsing onbekend was, deed de rechter 10 gulden van het doör de of ficier geëiste bedrag af, dat daardoor 30 gulden werd. GOES. Het bestuur van de vereni ging voor christelijk fröbelonderwijs in Goes onderneemt ernstige pogingen om te komen tot stichting van een barak voor het kleuteronderwijs in het zuid oostelijk gedeelte van Goes. Er zijn reeds enkele onderhandelingen gevoerd, maar met name vormt het financiële gedeelte nog een struikelblok om tot succes te komen. In het zuidoosten van Goes zijn de laatste jaren de flats als het ware als paddestoelen uit de grond verrezen. Het stadsdeel wordt door de spoorlijn en de drukke rijksweg afgescheiden van de rest van de 'gemeente. De kleuters moe ten vier keer per dag deze spoorlijn oversteken. Het is begrijpelijk, dat de ouders hun kinderen bepaald niet met een gerust hart naar de kleuterschool sturen. Vele ouders houden hun kleuters dan ook thuis. Het bestuur van de school is reeds van vele kanten benaderd voor een re delijke oplossing van dit probleem De stichting van een barak in dit gedeelte van Goes zou uitkomst kunnen geven. Het bestuur heeft deze zaak in ernstige overweging. Er -moet een barak gekocht worden, de grond moet beschikbaar zijn, een leidster moet aangesteld worden en de inrichting yan de barak moet bekostigd worden. Bovendien zal het gemeentebe stuur medewerking moeten verlenen Het is te verwachten, dat circa 40 kleu ters deze „dependance" zouden kunnen bezoeken. Het bestuur heeft wel optie op een perceel -grond in plan-zuid voor de -bouw van een chr. kleuterschool maar het kan nog veie jaren duren voor dit plan gerealiseerd kan worden Door de Duivensportvereniging D-. Rruse Trekker te Bruinisse werd deel genomen aan de wedvlucht uit Bohain De uitslag was als volgt: Ph. Steketee 1, 9. A. de Koniing 2, 4 en 7. J. Bal 3 P. Zandijk Sirjansland 5. C. S. Capel- le 6, 3. A. J. IJzelenberg 10. horen nu in het museum thuis, maar de „loterij wan vrouwelijke handwerken en andere voorwerpen" bestaat nog steeds. Jaar in jaar uit werden de pro- dukten, die nijvere vrouwenvingers creëerden, verloot en ook vandaag staat de Zeeuwse Statenzaal open voor een ie der die 'belangstelt in typisch vrouwelij ke nijverheid. Evenals in de talloze voorgaande jaren is de opbrengst van deze loterij weer bestemd voor diaco nieën van alle gezindten. De vier „di rectrices" (specifieke bestuursfuncties werden in 1838 niet aangewezen): me vrouw de Casembroot, baronesse van der Feltz, mevr. H. S. T. Schorer, mevr. J. van der Weel >en mevr. Storm-van 's Gravenzande, hadden gisteren in de stijlvolle statenzaal werk te over met het inrichten van de tentoonstelling, waar naast ongeveer honderdvijftig handwerken talloze aardige prijzen, deels geschonken door de middenstand, deels aangekocht (de „loterij" heeft drie legaten) een plaats kregen op de lange tafels. Twee dagen zijn de prijzen voor de ze jaarlijkse verloting te bewonderen en wel vanmiddag van 2.30 tot 5 uur en morgenmiddag in dezelfde uren. Mej. Dora Prins geeft als ex tra attractie demonstraties van verschillende weeftechnieken in een stand waar verschillende stukken weef- en ajourwerk een plaats kregen. Moe van het kij ken kunt u plaats nemen op een echte „statenzetel" in de thee- schen'kerij, waar de „directri ces" een „thé-complèt" serveren. KAMPERLAND. In een versierde zaal van „Renata" is afscheid genomen van de dirigent van het tamboer- en pij percorps „Nicoleen", de heer P. H. Kramer. Het oudste lid der vereni ging, de heer Jac. Wisse, richtte zich in hartelijke bewoordingen tot de schei dende dirigent. Hij dankte hem voor zijn werk voor de jeugd en voor alles wat in de loop der veertien jaar tot stand was gebracht. Als blijk van waardering werd de heer Kramer een gouden horloge aangeboden, met inscriptie „Ni coleen 1948-1962". Mevr. Kramer werd een plant overhandigd. In zijn dank woord drong de heer Kramer er op aan dit jeugdwerk in stand te houden en zei o.m. dat de liefde voor dit werk niet verloren mag ga-an en achtte de on derlinge vriendschap van zeer grote waarde. Auto vernielde brommer MIDDELBURG Een auto van de Middelburgse firma P. reed gistermid dag om kwart over twee achteruit en over een onbeheerd op de rijbaan staande brommer, behorend aan S.C.J. uit Middelburg. De bromfiets werd vol komen vernield. 'Ingezonden mededeling) Inlichtingen bij uw fotohandelaar

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3