„Personeelsbeleid in zaak-Van der Putten ontoelaatbaar" Felle aanval van liberale senator op partijgenoot Amerika versterkt troepen in Siam Protest van driehonderd bejaarden NASUTION: WE GAAN DOOR VANDAAG VERDEDIGING VAN MINISTER VISSER DR. PAARDEKOPER MAG BELGIË NIET IN VIJFDAAGSE IN WINKEL BEDRIJF De Bilt: Wind Inbraak in huis van minister Cals Vorstelijk gezin uit Athene terug Walen boos over zijn aandeel in hun taalstrijd PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLADVOOR ZEELAND Geen partijpolitiek Vuil schip DOODVONNIS OVER COBB BEVESTIGD Incidentje SOWJETUNIE WIL COMMUNISTEN IN LAOS NIET MATIGEN Privé-speurtocht naar goedkope aardappelen Amnestie in Katanga I Directeur; JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. I. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaai Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met eert minimum van 1, 17e JAAIRGANG No. 5156 Woensdag 16 mei 1962 MR. y. RIEL EIST AFTREDEN MINISTER Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Het liberale Eerste-Kamerlid mr. H. van Riel heeft gisteravond het aftreden van de liberale minister van defensie ir. S. H. Visser geëist. Naar aanleiding van de zaak-Van der Putten noemde mr. Van Riel het personeelsbeleid van minister Visser ontoelaatbaar, onhandig en ondeskundig. Dit is een heel treurige zaak voor alle betrokkenen, aldus de liberale senator: „Ook een heel moeilijke avond voor mij, maar ik zie voor de minister eigenlijk maar één consequentie HOLL ANDIA/D J AKART A Een paar uur nadat in de buurt van Fak-Fak opnieuw valschermtroepen waren uitgeworpen, heeft de In donesische minister van defensie Nasution gisteren in Djakarta ge zegd, dat Indonesië voort zal gaan met het aan land brengen van jonge vrijwilligers op Nieuw-Guinea over zee en door de lucht. „Als dat niet genoeg is. zullen de strijdkrach ten worden gebruikt", voegde hij er aan toe. Van deze „jonge vrijwilligers" daal den er gisterochtend om half zeven plaatselijke tijd enkele tientallen op het schiereiland Onin neer. Zij waren aangevoerd met vier Dakota's die op gestegen moeten zijn van Ceram, twee honderd kilometer ten zuidwesten van Nieuw-Guinea. Twee Dakota's lieten hun „lading" ten oosten van Fak-Fak vallen. Hoe veel. para's het waren, heeft men niet kunnen nagaan. Al eerder De twee andere toestellen vervoer den ten minste veertig parachutisten. Zij maakten de sprong ten noorden van Fak-Fak, in of bij hetgebied waar ongeveer vijftig Indonesische soldaten die op 27 april werden gedropt, door Nederlandse mariniers en Papoea-vrij willigers zijn ingesloten. Bij die vijftig waren twee burgers, die tot taak had den een burgerbewind in het gebied van Fak-Fak in te stellen, De operatie werd gesteund door twee Mitchell-bommenwerpers. Die werden door de marine verjaagd voordat de zes vliegtuigen Onin hadden bereikt. De vier Dakota's vlogen door. Het doel van de luchtdoellandingen is vermoedelijk de ingesloten soldaten te helpen uitbreken. Dat vermoeden is des te sterker, omdat ook voorraden werden uitgeworpen. Russische wapens De commandant van de strijdkrach ten op Nieuw-Guinea heeft de gebie den waarin de parachutisten zijn neer gekomen. laten afgrendelen. Vliegtui gen mogen er niet overheen vliegen. Contact met de infiltranten had de Nederlandse troepenmacht vannacht nog niet gehad. De Indonesiërs zijn waarschijnlijk met dezelfde soort wapens uitgerust als hun eerder gelande collega's. Eén van hen die gevangen was genomen, vertelde dat zij machinegeweren van een Russisch type bij zich hadden, die in communistisch China waren gemaakt en die zeshonderd schoten per minuut konden lossen. EMMEN Een dertigtal handelaren in textiel te Emmen heeft besloten de vijfdaagse werkweek in hun winkels in te voeren. In afwachting van een lande lijke regeling zullen de zaken voorlopig de gehele dinsdag gesloten zijn. D-e handelaren willen op deze wijze voorkomen, dat nog meer jonge meisjes overgaan naar andere takken van het bedrijfsleven, waar de „vijfdaagse" al is ingevoerd. Ook al door het tekort aan personeel is het niet mogelijk gebleken een wisseling van diensten in te voeren. De ervaring heeft de dertig Emmense handelaren bovendien geleerd, dat de omzetten op de morgen voorafgaand aan de sluitingsmiddag niet bijster groot waren. Weersverwachting van het K.N.M.I. In De Bilt, geldig tot hedenavond: Veel bewolking en tijdelijk regen. Tot krachtig, in de kustprovincies tot hard of stormach tig toenemende wind uit richtingen tussen zuid en west. Iets hogere mid- dagtemperaturen MIESJE: Ook warmere regen is nat! 17 mei: zon op 4.44, onder 20.29; maan op 17.59, onder 4.20. Het door minister Visser gevoerde personeelsbeleid in de zaak- Van der Putten is volgens mr. Van Riel ontoelaatbaar vanwege de onrechtvaardigheid voor de persoon van deze ambtenaar, ook van wege de hoogheid van de staat en omdat de belangen van het de partement niet zijn gediend. Bij het Nederlandse volk moet het be wustzijn bestaan van een goed en eerlijk personeelsbeleid. Minister Visser heeft in zekere zin zijn eigen doodvonnis al getekend, aldus de liberale senator, toen hij in zijn eerste pers conferentie over de zaak-Van der Putten sprak over „een wat wonderlijke stunt". Daarmee doelde de minister op zijn plan om na het verhoor door een commissie van twee ambtenaren, dat niets had opgeleverd, opdracht te geven aan de heer Van der Putten om binnen veertien dagen de namen te noemen van de officieren die zich volgens hem schuldig hadden gemaakt aan malversaties en andere onregelmatigheden. Mr. Van Riel meende dat men een zaak wel in zijn vingertoppen moet hebben als men een stunt wil uithalen. Dan mag men aan een minister de aller hoogste eisen stellen. Minister Visser had zich met deze zaak geïdentificeerd, maar dan moet zij ook voortreffelijk in orde zijn. Een vergelijking met staatssecretaris mr. Kranenburg gaat volgens mr. Van Riel niet op Die is meer gevallen over zijn houding dan over de helmen Ook had zijn aanval op d'eze minister niets te maken met politiek of partij politiek, evenmin met die verkiezingen, alleen al niet omdat men volgens mr. Van Riel toch nooit een week van te voren kon beoordelen welke invloed bepaalde uitspraken op die uitslag kon den hebben. Met de zaak-Van der Putten zijn vol gens mir. Van Riel grote landsbelangen gemoeid. De eerste kardinale ambte lijke fout is gemaakt toen de beide ambtenaren tijdens het drie uur du rende gesprek met die heer Van der Putten geen aantekeningen maakten. Zij hebben daarna een rapport gemaakt en dat later nog aangevuld. Het ambtenarengerecht zegt er niets van, aldus mr. Van Riel, dat zij er la ter nog wat bij gelogen hebben. Het was een volkomen onvolledig verslag. Het nemen van een beslissing wordt dan wel buitengewoon moeilijk, aldus mr. Van Riel. De kwestie of de officie ren in kwestie nog in dienst zouden zijn is niet helemaal duidelijk ge maakt. In het rapport wordt gezegd dat men langs elkaar heen heeft ge praat. Als een zeer ernstig feit merkte mr. Van Riel de omstandigheid aan dat er vooral niet met de heer Van der Put ten is gepraat. Dat gaat niet, aldus mr. Van Riel. Dat moet niet kunnen gebeu ren. Als men een ambtenaar wil ont slaan dan laat men die komen en dan zegt men hem: Denk erom dat je eruit gaat als je dit of dat doet. Dat is het begin van alle goed personeelsbeleid en dat mag men van de overheid eisen. Bij alle agressiviteit van de heer Van der Putten moet men bedenken dat het ook een mens in doodsnood .was. Met dat feit had de machtige Staat der Ne derlanden rekening moeten houden in zijn personeelsbeleid, zo luidde de slot som van mr. Van Riel. Als het ontslag op algemene onge- schiktheidsgronden en vanwege de per soonlijkheid van de heer Van der Put ten was gegeven, dan had de minister rustig het oordeel van heit ambtenaren gerecht kunnen afwachten, maar niet met een stunit! Behalve tegen het personeelsbeleid van minister Visser voerde mr. Van Riel ook nog tal van bedenkingen aan tegen diens aanschaffingspolitiek in zake de Starfighters, die in ons land worden samengesteld uit onderdelen afkomstig van verschillende fabrieken. Mr. Van Riel noemde dat gevaarlijk met zo'n ingewikkeld ding. Deze nieuwe straaljager voor de luchtmacht wordt niet alleen te laat afgeleverd, maar er zijn blijkbaar ook grote moeilijkheden met de elektro nische vuurleidingsinstallatie in deze toestellen. Deze vliegtuigen die 2200 kilometer per uur kunnen vliegen moe ten volgens mr. Van Riel wel een zeer perfecte installatie hebben, an ders schiet men altijd kilometers naast het doel. Als wij de Starfighters in de Ver enigde Staten hadden besteld, aldus mr. Van Riel, dan zouden we wel duur der uit zijn geweest, maar dan zouden we de toestellen tenminste ter beschik king hebben gehad en zouden we niet de moeilijkheden hebben ondervonden die wij nu hebben met de gaping in de luchtverdediging. Mr. Van Riel doelde hier op de lacune in de gedeeltelijke overgang van jagers op geleide raketten, waar van bij wilde weten wanneer nu de tweede afdeling daarvan paraat zal zijn. WASHINGTON (AP) Het hoogge rechtshof van de Amerikaanse staat Georgia heeft maandag het doodvonnis, PRESTON COBB dat was uitgesproken tegen de zestien jarige negerjongen Preston Cobb be vestigd. De zaak werd terugverwezen naar de rechtbank van het arrondissement Jas per, die thans de datum van de exe cutie moet vaststellen. Cobb was vijftien jaar toen hij zijn ze ventigjarige werkgever in een woorden wisseling over een zootje gevangen vis vermoordde. Hij is de jongste tot de dood in de elektrische stoel veroordeel de in de staat Georgia. Het doodvonnis heeft tot tal van pro testen geleid, o.a. uit Nederland. Niet alleen van liberale zijde is er gisteren in de Eerste Kamer naar aan leiding van de zaak-Van der Putten kritiek geleverd op minister Visser. De socialist mr. Vain der Stoel zei dat de minister zijn positie op fatale wijze had verzwakt door de manier waarop hij had gemanoeuvreerd. De minister had het tegenovergestelde van schoon schip bereikt, hij was te enenmale te kortgeschoten. Behalve de affaire-Van der Putten is er nu ook een zaak-Vis ser. aldus mr. Van der Stoel. De a.r. senator Algca noemde het een verdrietige zaak, maar hij wilde er niets over zeggen zolang zij sub judiice was. Ontslag was volgens hem toch geen geringe zaak, maar de minister heeft recht op verdediging van zijn be leid en dat kan gebeuren in de Tweede Kamer. De wijze van ingrijpen van minister Visser was volgens de KVP'er mr. De Gou niet altijd even gelukkig geweest. Deze senator vroeg zich echter af of deze zaak niet een te zwaar accent had ge kregen. Mr. De Gou had liever gezien dat de Tweede Kamer een enquête had inge steld. Het zal toch wel een langdurige procedure worden, maar mr. De Gou hoopte dat dan het rechtsgevoel bevre digd zou worden. Overigens wilde mr. De Gou geen commentaar leveren. Tegen het eind van het defensiedebat in de Eerste Kamer deed zich nog een klein incident voor. De socialist mr. Thomassen zei dat hem niet duidelijk was geworden waarom mr. Van Riel met zijn conclusie niet had kunnen wachten totdat de Raad van beroep uitspraak had gedaan. Mijn conclusie is dat ik dit alleen maar kan zien in het licht van de komende gemeenteraads verkiezingen. Dit is een insinuatie, riep mr. Van Riel, toen mr. Thomassen uitgesproken was. Ik ben verbaasd over deze interruptie, antwoordde de socialistische senator, maar ik moet mijn conclusie handhaven. Mr. Van Riel zei nog zoiets als: Dat kunt u niet bewijzen, maar toen sloot voorzitter mr. Jonkman het debat met de mededeling dat minister Visser van ochtend om half elf zijn verdediging zal beginnen. if Met sombere gezichten horen de bewindslieden van defensie de aanval aan, die minister Visser gisteren in de Eerste Kamer te verduren kreeg van zijn partijgenoot Van Riel. Van links naar rechts: staatssecretaris Calmeyer, minister Visser en staatssecre taris De Jong. WASHINGTON Een smaldeel van de Amerikaanse zevende vloot gaat morgen bij het aanbreken van de dag 1.800 mariniers aan land zet ten bij Bangkok, de hoofdstad van Siam. Samen met de 1.000 Ameri kaanse soldaten, die al in Siam zijn, en met andere kleine eenheden, die spoedig volgen, zullen deze mari niers een strijdmacht van 5.000 man gaan vormen die het Siamese leger te hulp zal komen indien communis tische troepen de Siamese grens mochten overschrijden. Die Ameri kaanse strijdmacht is geplaatst on der bevel van generaal Paul Har- kins, de chef van de Amerikaanse militaire missie van bijstand in Zuid-Vietnam, die in dat land 6.000 Amerikaanse soldaten onder zijn bevelen heeft. President Kennedy maakte gisteren, nadat hij de Democratische en Repu blikeinse fractieleiders in de Senaat en het Huis van Afgevaardigden had ingelicht over zijn plannen, bekend dat hij opdracht had gegeven tot over brenging van 1.800 Amerikaanse mari niers naar Siam. Het Amerikaanse ministerie van defensie liet daarop de mededeling volgen dat de sterkte van de Amerikaanse strijdgroep in Siam spoedig op 5.000 man gebracht zou wor- "den. De strijdgroep zal „tot nader order" in Siam blijven. Zelfverdediging Nadat Kennedy's besluit bekend was gemaakt gaf de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, te kennen dat hij het onderhoud wilde bijwonen dat de ambassadeur van de Sowjetunie, Anatoly Dobrinjin, bij W. Averell Harriman, de Amerikaanse reizende ambassadeur, had aange vraagd. Het voornaamste onderwerp van dat gesprek was de toestand in Laos. Het was die toestand die Kennedy bewoog gevolg te geven aan een ver zoek om hulp van de regering van Siam. Kennedy legde er in zijn be kendmaking de nadruk op dat het zenden van Amerikaanse troepen naar Siam een defensieve maatregel is die geheel in overeenstemming is met het handvest van de Uno, dat het onbe twistbare recht van elk land op collec tieve maatregelen ter zelfverdediging erkent Kennedy zei verder: „Ons standpunt met betrekking tot Laos heeft geen wijziging ondergaan. Wij blijven ijve ren voor herstel van het bestand en DEN HAAG. De erevoorzit ter van de Algemene bond van kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit is een privé- speurtocht naar goedkope aardap pelen begonnen. Hij belt het hele land af om dit voor de huisvrouw steeds begerenswaardiger worden de voedingsmiddel op te zoeken. Het bestuur van de bond heeft vorige week zijn leden aangera den een bak goedkope aardappe len in hun winkels naast de dure neer te zetten. (Goedkoop is een kwartje per kilo, duur is al 32 cent) De heer Mol heeft de goedkope aardappelen vooral gevonden bij de groothandel in het westen. Met de adressen helpt hij nu de klein handel. Inmiddels hebben de kooplieden, die de aardappelen bij de boeren opkopen en de commissionairs he lemaal geen haast om ze te slij ten. Ze zijn door het koele weer mak kelijk te bewaren, en de nieuwe oogst is vertraagd. Zouden er maximumprijzen komen, zo meent de heer Mol, dan zouden er zware klappen vallen: de op speculatieve gronden ingekochte voorraden zouden dan met ver lies de deur uitmoeten. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. In de woning van mi nister Cals, aan de Van Alkemadelaan in Den Haag. is gistermiddag tussen twee en vier ingebroken. Vermist wordt een bedrag van zestig gulden van een van de zoons van de minister en een kistje juwelen van zijn vrouw. De waarde van de juwelen is nog niet be kend. SOESTERBERG Met twee vlieg tuigen zijn koningin Juliana, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet gisteren van Athene naar Nederland -teruggevlogen. Zij heb ben in Athene het huwelijk van prinses Sophia en don Juan Carlos bijgewoond. (Van onze correspondent) EINDHOVEN De Eindho- vense leraar dr. P. C. Paarde- koper is dinsdagochtend door de Belgische regering de toe gang tot het Belgische grond gebied ontzegd. Gisteravond zou dr. Paardekoper een lezing houden in de universiteit van Leuven, waar op het ogenblik opnieuw een hevige strijd heerst tussen Walen en Vlamingen. Als motief gebruikt de Belgische re gering „dat het in België ongebruikelijk is aan een vreemdeling machtiging te verlenen zich te mengen in of een standpunt in te nemen over binnen landse aangelegenheden". Voor de K.R.O. heeft dr. Paardekoper, leraar aan de leergangen te Tilburg en do cent aan enkele andere opleidingen voor middelbare akten, in de afgelo pen maanden nogal wat lezingen ge houden onder de titel ,,Er zijn geen Belgen". WOEDE In Vlaamse Ballade verschenen tal rijke brieven van lezers, waarin in stemming werd betuigd met de visie van deze taalgeleerde. Hij haalde zich met deze lezingencyclus echter de woede van de Franstalige pers op de hals en het Brusselse blad La Lanterne vroeg zich af waar die „Peerdekop" zich mee bemoeide. Wel heeft de Eind-hovense leraar zich bij zijn uiteenzettingen tevens een voorstander verklaard van het fede ralisme, ter oplossing van de Vlaams- Waalse spanningen. Dr. Paardekoper, geboren in Zoeterwoude, heeft zelf in Leuven gestudeerd en kent de toestan den aan die universiteit door en door. „Ik weet uit eigen ervaring", zegt hij, „hoeveel onbegrip er nog over deze kwestie is. Er moet in België nog een groot stuk sociale vooruitgang worden geboekt en al houd ik mij verre van politieke inmenging, ook op cultureel terrein moet er nog zoveel gebeuren en uit de weg worden geruimd, dat het een arbeidsveld voor jaren is." „Ik ben niet tegen de Walen gekant, DR. P. C. PAARDEKOPER maar ik word altijd erg boos op bru tale mensen, en brutaal en onhoffelijk, dat zijn die franskiljons en die Frans- taligen. De Vlamingen zeggen: „De Ne derlanders schieten ons in de rug, omdat zij zich niets van deze kwestie aantrekken, enigszins hooghartig neer kijken op ons Vlamingen en hun soms povere kennis van de Franse taal veel te vlug in België proberen te ge bruiken." „Het wordt hoog tijd", aldus dr. Paar- dekooper, „dat wij de Vlamingen eens in hun taalstrijd gaan steunen. Maar dan moeten zij niet beginnen met uit wijzen dat werkt weinig bemoedigend. In ieder geval zal ik proberen mijn actie inzake de taalstrijd dus nog maals geen politieke activiteiten zoveel mogelijk door te zetten". Zarocfer dat heft tot ordeverstoringen kwam hebben vanavond een 600 Vlaamse sftaidenlten zich met autobus sen naar Hierenlt begeven wiaar de Vlaamse volksbeweging d>r. Paardeko per haid willen laten spreken aangezien in Leuven geen zaal te vinden was. In Herent kwaim men bijeen in een bioscoopzaal, Idlie eigendom is vam een professor te Leuven, die tevens burge meester ie van Herent. Het besluit van de minister van jus titie om tegen dr. Paardekoper een terugwijzingstoevel uit te vaardigen werd dioor een bestuurslid van de Vlaamse volksbeweging getaakt. Hij verklaarde dat helt bestuur voornemens was geweest een band mist een vroegere rede van dr. Paardekoper af te draaien. Men was daarom vandaag maar Eind hoven gegaan om de band op te halen, maar had dr. Paardekoper niet thuis getroffen. voor onderhandelingen over een rege ring van nationale eenheid." Harriman had tevoren de diploma tieke vertegenwoordigingen van de landen van de Zuidoost-aziatische Ver dragsorganisatie (Zoavo) in Washing ton ingelicht. De Amerikaanse rege ring bracht ook de secretaris-generaal van de Uno, Oe Thant, op de hoogte. Kennedy maakte bekend dat hij zijn besluit had genomen opdat Amerika zo nodig de verplichtingen als lid van de Zoavo jegens Siam zou kunnen nakomen. De zetel van de Zoavo is gevestigd in Bangkok. De laatste keer dat Amerika op verzoek troepen naar een ander land zond was in de zomer van 1958. Toen stuurde president Eisenhower Ameri kaanse mariniers naar de Libanon na het uitbreken van een omwenteling in Irak. In de hoofdstad van Irak, Bagdad, was toen de zetel gevestigd van de organisatie van het pact van Bagdad. Weigering Onze Londense correspondent tele foneerde gisteravond: De Sowjetunie heeft haar medewer king geweigerd om de communistische troepen in Laos tot matiging te 'be wegen. Dit werd in het hogerhuis ont huld door lord Home, de Britse minis ter van buitenlandse zaken. Bovendien, weigeren de Russen de internationale controlecommissie opdracht te geven in te grijpen, teneinde vast te stellen dat de wapenstilstand is geschonden en deze toestand te herstellen. liOrd Home liet blijken dat de Britse ambassadeur in Moskou vergeefs had geprobeerd de Russische regering tot medewerking te bewegen. Lord Home gaf toe dat er een toe stand kan ontstaan op grond waarvan de Zuidoost-aziatische verdragsorgani. satie vindt dat zij moet ingrijpen. Het wachten is nog steeds op een akkoord tussen de drie Laotisehe prinsen, op grond van wat er in Genève werd overeengekomen. De toestand zal nog ernstiger worden, meende de minister, als men er niet in slaagt een nationale coalitieregering te vormen. Lord Home zei met grote nadruk dat het in het belang van alle grote mo gendheden is dat de toestand in Laos niet zover verslechtert dat de Zoavo en de communistische landen bij hét conflict betrokken geraken. DEN HAAG. Een oranje kus sen met een pak papieren erop voor zich uit dragend, liep gis teren een krasse heer van 81 van het Haagse Malieveld naar het Binnenhof. Achter hem aan kwam een stoet van ongeveer driehonderd bejaarde mensen, begeleid door politieagenten. Op het Binnenhof hield de stoet halt. Een delegatie van de Nederlandse Bond van Ouden van Dagen bood de griffiers van de Tweede Kamer een adres aan dat bestemd was voor de Staten-Generaal. De bode van de Eerste Kamer kreeg ook een exemplaar. ARMENZORG In het adres wordt gezegd, dat er nog steeds bejaarden zijn, die niet kun nen rondkomen van de A.O.W. Velen zijn in hun laatste levensjaren geheel buiten hun schuld op de armenzorg aangewezen. De A.O.W. heeft ons niet gebracht wat wij er van verwachtten, aldus het adres. Voorts wordt aangedrongen op een arbeidsongeschiktheidswet. Het adres was ondertekend door de voorzitter, de secretaris en de pen ningmeester van de Nederlandse Bond van Ouden van Dagen., Voor zitter Trouwborst hoopte dat dit adres nu eindelijk eens vruchten zou afwerpen. „Dit is de derde keer, dat ik hier ben", zei hij tegen de bode van de Tweede Kamer. „En driemaal is scheepsrecht". ELISABETHSTAD (Reuter) De Katamgaaose regering heeft gisteren meegedeeld alle politieke gevangenen aimnestie te hebben verleend. Gedeel telijk zijn de gevangenen al op vrije voeten gesteld; de rest zal eerstdaags volgen. In een regeringsverklaring heet het dat de Katangaanse regering deze maatregel heeft genomen „als een ge baar van goede wil om de eendracht tussen de Congolese volkeren te her stellen". Men -schat dat het hier een zeven- honderdtal gevangenen betreft, weer barstige Raloeba's en Tsjombe vijan dig gezinde politici.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1