A.V.O. - werk in Zeeland goed op gang gekomen GESCHENK ¥11 Oil WEEK VAN DE FOTO- Bijna 70 gulden binnen; en nü 35 pleegouders! Nieuw kerkorgel in de Geref. kerk Arnemuiden Goese slager bouwde auto boxen zonder vergunning Financiële middelen moeten groter worden Goese herken geven een getuigenis op avond van de taptoe Dertig jaar op pad voor Z.D. ACTIES WORDEN U1TGERBEID Een uitgelaten man in Heinkenszand Jongetje gewond bij aanrijding Op zaterdag 26 mei Bouw van 35 woningen te Bruinisse in 1962 Brand aan zeewering Voetganger op zebra omvergereden Stafkapel Leger des Heils brengt bezoek aan Schouwen-Duiveland Onbekende mevrouw in Oudelande: Hartelijk dank „Fantastisch" Weigering Transformatorhuisje Kettingreactie Op naar de tweehonderd V erenigingsgebouw met teer besmeurd Dienstregeling N.S. op Zeeuwse lijn Dinsdag 15 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 GOES. Sedert de „herbouw" van de provinciale afdeling Zeeland van de A V.O., de vereniging die zich bezig houdt met de totale sociale zorg voor de gehandicapten, waarbij tevens de zorg in economisch opzicht niet wordt verwaarloosd, is het A.V.O.- werk in Zeelamd goed op gang gekomen. Twee jaar geleden werd met de herbouw begonnen en thans zijn er reeds vier afdelingen, terwijl de vijfde in oprichting is. Over het algemeen is de mede werking van de overheid, van de burgerlijke instellingen en van particulieren beslist goed te noemen, maar todh is het noodzakelijk dat de financiële middelen opgevoerd worden. Want wil de A.V.O. werkelijk iets bereiken voor de gehandicapte dan zal er veel geld op tafel moeten komen. Tijdens een gistermiddag in hotel „De Korenbeurs" gehouden persconfe rentie hebben de heren J. Wetselaar uit Middelburg, buitendienst-ambtenaar van de A.V.O. en A. I. van Royen van Baarland, secretaris van de provinciale afdeling, ons het een en ander verteld over het werk van de A.V.O. Grote nood In dit gesprek bleek, dat er nog gro te nood heerst onder de gehandicapten. Velen zitten of liggen opgesloten in don kere, kleine kamertjes, zonder dat zij de vreugden van het leven kennen. Zij vereenzamen. Voor die mensen dient nog veel gedaan te worden. Naast het verschaffen van arbeid moet de vereen zaming opgeheven worden, zo zei de heer Wetselaar, die uit hoofde van zijn beroep dagelijks in aanraking komt met deze problemen, vaak problemen, die al leen met grote financiële medewerking opgelost kunnen worden. Het is verheugend, dat het A.V.O.- werk zich in Zeeland gestaag uitbreidt. In Zeeuwsch-Vla anderen, Schouwen, Noord- en Zuid-Beveland zijn thans af delingen aan het werk, terwijl een af deling Tholen en St. Philipsland in op richting is. Volgens de heer Wetselaar is binnen het raam van de bestaande verenigingen het A.V.O.-werk in Zeeland goed op gang gekomen. Met name komt bij het werk voor de gehandicapte het gebrek aan ver voermiddelen aan de orde. Vooral dit probleem vraagt om een snelle oplos sing. In een jaar tijds zijn zes auto's be schikbaar gesteld. De financiering wordt meestal geregeld in samenwerking met het rijk, de gemeenten, de burgerlijke instellingen en de landelijke fondsen. Met die zes auto's is echter het pro bleem niet opgelost, want velen wach ten nog op een voertuig, waardoor zij zich kunnen verplaatsen en weer opge nomen kunnen worden in de gemeen schap. En dat de nood groot is moge blijken uit het feit, dat de pas opgerichte Ke- vaiidatiestichting thans 130 gevallen in behandeling heeft, waarvan er 60 onbe kend waren. Dit wijst er duidelijk op, dat er onder de gehandicapten nog een flinke vergeten groep aanwezig is. Het is moeilijk om de mensen van deze groep op te sporen, maar de A.V.O. stelt alle pogingen in het werk om ook voor deze personen wat te kunnen doen. Vooral deze groep verdient de grootst mogelijke aandacht. Het leed, dat door deze mensen stil en eenzaam wordt geleden, is soms onbeschrijfelijk. Ook de televisie gaat aandacht be steden aan dit onderwerp. Woensdag avond zal nl. om tien voor tien een documentaire op het scherm komen, waarin de positie van de mindervali- de nader zal worden bezien, een posi tie in de welvaartstaat van vandaag. Het kijkend publiek zal dan ongetwij feld met de neus gedrukt worden op de nood van de gehandicapte. Het ligt in de bedoeling, dat er cir ca duizend circulaires de deur uit gaan om de Zeeuwen op te wekken deze documentaire te gaan bekijken. Acties Voorts wordt de ledenwerfactie met kracht ter hand genomen. In Middel burg wordt vooral veel succes geboekt met de actie „Telefoon voor U", waar bij de mensen telefonisch worden uitge nodigd lid te worden van de A.V.O. De ze actie heeft een behoorlijke ledenwinst te zien gegeven. De actie zal over de gehele provincie worden uitgebreid, zo vernamen wij van de heer Metselaar. Verder wordt met filmavonden en le zingen eveneens propaganda gemaakt voor het A.V.O.-werk. Al deze acties zijn noodzakelijk om de financiële mid delen op te voeren. Zo nu en dan schort er nog wel eens wat aan de medewer king, zo hoorden wij op de persconfe rentie. Er wordt weliswaar veel gedaan, maar toch is de situatie, waarin de gehandicapte verkeert, nog vrij beroerd. Met meer financiële medewerking is er uiteraard ook meer te doen. In de der de week van jui zal weer de jaarlijk se collecte voor de A.V.O. worden ge houden. De heer Wetselaar was tenslot te vol lof over de medewerking van de Zeeuwen. „Het duurt lang voor zij warm lopen, maar als zij eenmaal meedoen, doen zij het goed. De medewerking, die aller wege wordt ondervonden, is dan ook beslist goed". Natuurlijk; het kan beter. En als de A.V.O., voor alle gehandicapten in Zeeland werkelijk iets concreets wil doen zal het ook beter moeten gaan. Dodenherdenking Kapelle KAPELLE. Zaterdag 19 mei van half drie tot kwart over vier 's mid dags zal de Amsterdamse Poliitiekapel o.l.v. Joh. K. Pinkse een concert geven in de muziektent aan de Van der Bilit- laan in Kapelle. Dit bekende muziekge zelschap komt naar Kapelle ter gelegen heid van de dodenherdenking op de Franse begraafplaats. Een groot aantal Franse en Neder landse autoriteiten hebben toegezegd za terdag naar Kapelle te komen voor de dodenherdenking op de centrale Franse begraafplaats. Onder hen is de com missaris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Ver der zal ook de Franse ambassadeur in ons land hierbij tegenwoordig zijn. Uit Frankrijk komen verschillende oud-strij ders, afgevaardigden en delegaties van het leger. BRUENE5SE. Het college van B. en W. van Bruinisse heeft de raad in de raadsvergadering tekeningen overlegd van de te bouwen eenge- zins- en bejaardenwoningen. Ge tracht zal worden in 1962 de bouw te realiseren van 21 bejaardenwoningen en 14 eengezinswoningen. De bejaar denwoningen zullen zo.veel mogelijk langs de brandvijver in Plan West worden gebouwd, en voor een ander deel in de Prinses Marijkestraat. De raad aanvaardde een voorstel na dat gebleken was dat de voorkeur van de middenstanders in die rich ting gaat de dinsdagmiddag als verplichte sluitingsmiddag te aan vaarden. WESTKAPELLE. Een brandje in de pakking van de palen der Westka- peïse zeewering heeft pisteren omstreeks zes uur voor een kleine sensatie in de kustplaats gezorgd. Door nog onbekende oorzaak was het rijshout tussen de pa len gaan branden, waardoor ook de pa- lert zelf gingen smeulen. Personeel van de polder Walcheren trachtte aanvanke lijk het vuur te doven met zand, maar toen dit niet lukte, werd de Westkapel- se brandweer gealarmeerd. De spuitgas ten tapten water vanuit de zee en toen waren de vlammen snel gedoofd. Er was een flinke schade ontstaan die men op een kleine 300.schat. VLISSINGEN. De Vlissingse brom fietsberijder W. J. van U. reed giste renmorgen op een zebrapad op de Sin gel een overstekende voetganger aan. Beiden kwamen ton val, waarbij de voetganger, J. J. de J. uit Vlissingen, werd gewond. Vermoedelijk met een hersenschudding werd hij per ambulan ce naar het St Jozefziekenhuis ge bracht. (Ingezo*4en mededeling) Het verrassende („Titel-Triptiek" voor al bum, dia- en smalfilmpro jectie) ligt voor u klaar bij uw fotohandelaar. ZIERIKZEE. Het stafmuziek korps uit Amsterdam van het Leger des Heils zal van 16 tot en met 17 juni een bezoek brengen aan Schou wen-Duiveland, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Er staan overi gens nog meer punten op het pro gramma voor het jubileum van het Leger op Schouwen-Duiveland. Van 5 tot en met 8 juni is er een tentoon stelling in De Lichtboei: „Dit is uw Leger.'' De stafkapel zal zaterdag 16 juni te Bruinisse een concert ge ven om vijf uur. Kwart over zes zal de kapel te Zierikzee aankomen, ter wijl om half negen zal worden eecon- certeerd in de muziektent te Haam stede. Zondagmiddag drie uur con certeert het muziekkorps te Zierikzee, terwijl 's avonds om zeven uur in De lichtboei „Jubileumfestival" op het programma is vermeld. Kapel meester is de heer W. F. Palstra, ter wijl kolonel H. Labuis de leiding heeft. De voetbalclub Rillandia houdt in Rilland op Hemelvaartsdag een toer nooi waarvan behalve Rillandia zelf de eerste elftallen van Krabbendijke, RKFC en Dosko deelnemen. De kustvaarder „Superior Produ ceer" uit Rotterdam liep de haven van Colijnsplaat binnen om een lading aard appelen in te nemen, bestemd voor ex- .11 ffllP'rlf i mMIII l i I [ET BEROEP dat ik zater dag op u deed is niet tever geefs geweest. De actie ."Vluch telingenkinderen voor vakantie naar Zeeland" van het C.J.V. en de organisator, de 28-jarige Heinkenszandse onderwijzer H. Eversdijk, belooft dit jaar een groot succes te worden. Dank zij u. Ik ben geestdriftig. Nooit bad ik durven hopen dat reeds nu, op maandagavond, bijna 70 gulden zou zijn ingezameld voor de huur van de bus. En dat de lijst elf adressen, elf pleegouders meer zou tellen dan zaterdag. In Zeeland kun nen op dit ogenblik dus 35 kin dertjes uit de Duitse barakken kampen worden ondergebracht. Een schitterend resultaat! Het eerste dat ik gisteravond na het eten, ging doen, was natuur lijk de heer Eversdijk in Heinkens- GOES. De heer W. H. van 't Veer, slager, heeft bij het ge meentebestuur in januari van dit jaar een vergunning aange vraagd voor de bouw van een tweetal autoboxen achter de panden Bekhof 9 en 11. Deze boxen waren toen reeds ge bouwd. De heer Van 't Veer handelde hiermee in strijd met de woningwet, waarin o.m. wordt bepaald, dat het verbo den is een woning of ander ge bouw te bouwen zonder schrif- ARNEMUIDEN Morgenavond wordt het nieuwe kerkorgel in de Gereformeerde Kerk in Arnemuiden officieel overgedragen. Het is een schenking van het Nationaal Ram penfonds, ontworpen door de Ned. Herv. orgelcommissie en gebouwd door de bekende orgelmaker Wil lem van Leeuwen te Leiderdorp. De foto toont de voorzijde van het splinternieuwe instrument waar de orgelbouwer op het ogenblik nog de laatste hand aan legt. Het is een mechanisch orgel dat beschikt over sleepladen. BERGEN OP ZOOM. Zaterdag middag omstreeks vijf uur had op de Moeregrebstraat bij de Minneurstraat een aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door J. de W. uit Bergen op Zoom en het zoontje (6 jaar) van de familie Van E. uit deze straat. Toen de bestuurder van de auto in de richting van de Noord Zijde Haven reed, kwam plotseling vanuit de Minneur straat het jongetje op een step aange reden en stak de rij'baan over. Ondanks krachtig remmen kon De W. een aanrijding niet voorkomen. Het ventje werd door de voorzijde van de auto gegrepen en enkele meters mee gesleurd. Het liep een ernstige hoofd wonde op en werd per ziekenauto naar het Algemeen Burger Gasthuis vervoerd waar het ter verpleging werd opgeno men. Gemeentebode Oostkapelle werd gehuldigd OOSTKAPELLE. De heer S. Mei- se werd zaterdagmorgen met echtgeno te en kinderen op het gemeentehuis in het zonnetje gezet wegens zijn 25-jarig dienstverband bij de gemeente. Na mens het gemeentebestuur bood burge meester F. G. Sprenger hem een ge schenk aan. Namens het gemeenteper- soneel boden mej. Van Dijk en de heer Broekert hem een cadeau aan en ook de verenigingen, die het verenigingsge bouw gebruiken, hadden de heer Mei- se een verrassing bereid. De heer Mei- se verenigt de functies van gemeente- bode, grafdelver, toezichthouder op het verenigingsgebouw en werkman in al gemene dienst in een persoon. GOES. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om op de avond van de militaire tap toe, die op zaterdag 26 mei a.s. zal worden gehouden, dat de kerken in Goes gezamenlijk een getuigenis zullen geven. Dit ge tuigenis is bepaald niet tegen de taptoe gericht, maar wil wel een begeleiding zpn naar een Andere en ook een Grote Tap toe. De kerken menen, dat het nodig is zich daarop te bezin nen. Het initiatief tot dit getuigenis is uitgegaan van de voorzitter van de Youth for Christ in Goes, de heer K. Van Berghem. Hij vertelde ons giste ren, dat het vanaf het begin, toen het initiatief werd geboren, de bedoeling was om dit getuigenis een zo breed mogelijke basis te geven. Na enkele gesprekken met de men sen van de hervormde, gereformeerde en chr. gereformeerde kerk, van de vrij evangelische gemeente en van het Leger des Heils, is gebleken, dat de Goese kerken zich volledig hebben ge schaard achter dit initiatief. Dit getuigenis van drie kwartier, aan het begin van de militaire show op de Grote Markt, zal dan ook ge heel in het teken staan van deze tap toe. Als uitgangspunt wordt genomen de bijbelwoorden 1 Thessalonicenzen 4 vers 16 en 18, waar het volgende staat „Want de Here zelf zal op een teken, bij het roepen van een aarts engel en bij het geklank ener bazuin Gods, nederdalen van den hemel, en zij, die in Christus gestorven zijn, zul len het eerst opstaan, daarna zullen wij, levenden, die achterbleven, sa men met hen op de wolken in een oogwenk weggevoerd worden, den He- re tegemoet in de lucht, en zo zullen wij altijd met den Here weizen. Ver maant elkander dus met deze woor den". Het is duidelijk, dat hier ook spra ke is van een taptoe, maar dan van een andere taptoe, In het getuigenis zal als het ware de lijn doorgetrokken worden van de ene taptoe op de Goe se Markt naar de andere, waarvan in dit Bijbelwoord wordt gesproken. Dit Bijbelwoord noopt tot bezinning en de kerken hopen, dat velen dit woord tot bezinning mee zullen nemen naar de militaire taptoe. Het is de bedoeling, dat dit getuige nis niet wordt gegeven in een aparte bijeenkomst. De mensen, die via de Stenenbrug het centrum van de stad naderen, zullen van dit getuigenis kennis kunnen nemen. Een hervorm de en een gereformeede predikant, alsmede een officier van het Leger des Heils, zullen in speechjes van vijf minuten dit woord uit de brief van Paulus aan de Thessalonicenzen onder de aandacht van het publiek brengen. Deze toespraken worden af gewisseld met zang en muziek. Bo vendien bestaat het voornemen om aan alle toegangswegen tot de stad folders uit te reiken, waarin een kor te, maar concrete boodschap wordt vermeld. telij'ke vergunning van B. en W. Afbraak van de zonder ver gunning gebouwde boxen zou direct kunnen worden gelast, maar'B. en W. achten het vol gen van een normale procedure op basis van een aanvraag van een vergunning in het belang van de heer Van 't Veer. B. en W. hebben in een toelichting aan de raad opening van zaken gege ven. Zoals u gisteren heeft kunnen lezen komt de gemeenteraad op woensdag 23 mei, des avonds om ze ven uur, in openbare vergadering bij een. En dan zal ook deze kwestie aan de orde komen. Uit het schrijve» van B. en W. blijkt voorts, dat de reeds voltooide boxen in strijd waren met enkele be palingen van de bouwverordening van de gemeente Goes. Het college had dan ook geweigerd de heer Van 't Veer een vergunning te verstrekken. De slager schreef daarop prompt een beroepschrift. Hij heeft de gelegen heid gehad zijn beroep nader te mo tiveren. B. en W. zien echter geen aanleiding om op het besluit tot weigering van de bouwvergunning terug te komen. Voorgesteld wordt daarom afwijzend te beschikken op het beroepschrift van de raad. Toch hebben B. en W. wel begrip voor de moeilijkheden van slager Van 't Veer. Nu het verlenen van de vergunning niet mogelijk is, is het college bereid de heer Van 't Veer uitstel te verlenen van afbraak van de boxen en hem gelegenheid te geven een plan in te dienen voor ver bouwing tot garage van het onbewoon de pand Bekhof 11. B. en W. zijn nl. bereid een dergelijke verbouwing in gunstige overweging te nemen. De P.Z.E.M. heeft meegedeeld, dat het door de toeneming van het stroomverbruik in plan-Zuid-Oost noodzakelijk is in dat plan een trans formatorhuisje te bouwen. De P.Z.E.M. wil daarvoor een gedeelte van de achtertuin van de woning Kloetingseweg 32 kopen. Deze wo ning werd vorig jaar van mej. Kloet aangekocht om een doorbraak van de Kloetingseweg naar de Rembrandt- laan mogelijk te maken. Tegen ver koop bestaan bij B. en W. geen be zwaren. De prijs bedraagt 21 gulden per vierkante meter. Bij besluit van de raad van 15 fe bruari 1961 werd een krediet van ruim 8000 gulden beschikbaar gesteld voor verbetering van het woonwagen kamp, waarin ook een bedrag was be grepen voor de verlichting. Bij de be woners blijkt echter voor de openbare verlichting weinig belangstelling te bestaan. Zij dringen daarentegen sterk aan op stroomvoorziening voor verlichting van interieur en voor het gebruik van huishoudelijke apparaten. B. en W. zijn van mening, dat hun verzoek niet onbillijk is, hoewel een zwaardere of tweede kabel moet wor den gelegd. Nu dit dient te gebeuren stellen B. en W. de raad «ooi een zand, de man die zoveel heeft ge daan voor de vluchtelingenkinder- tjes uit Oost-Europa, opbellen. Ik dacht hem een grote verrassing te brengen met het ingezamelde be drag. En hij was blij, natuurlijk. Maar zijn enthousiasme was nog groter over de telefoontjes die hij zelf de hele dag had gekregen. „Het is fan tastisch", riep hij in de hoorn van het toestel. „Echt fantastisch, gis teren en vandaag heb ik in totaal elf adressen gekregen van mensen die een kind een vakantie willen bezor gen." „Ik heb nu elf pleegouders méér dan zaterdag. Van de 24 van die dag, naar de' 35 van vandaag. En het gaat altijd zo moeilijk!" Lezers, geloof me, het was een uit gelaten man die ik gisteravond sprak. „Maar, hoeveel geld heeft u nu eigen lijk nodig voor. de huur van de auto bus, die de kinderen op het verzamel punt in Amersfoort moet halen en ze weer daarheen moet brengen?" Dat was niet een-twee-drie te zeggen. Be scheidenheid speelde hem parten, ge loof ik. De conclusie was dat twee honderd gulden niet te veel zal zijn. Wij zijn er dus nog niet... Voor mij begon gistermiddag ech ter bij Oudelande de victorie. Om vier uur of iets vroeger gaf een onbekende mevrouiw 7.50 gulden af aan het bu reau van het Zeeuwsch Dagblad In Goes. Ik weet alleen dat ze uit Oude lande kwam. Ik hoef ook niet meer te weten. Maar onbekende mevrouw: Héél, héél hartelijk dank, want uw gebaar veroorzaakte de bekende ket tingreactie. Toen ik links en rechts van deze spontaniteit vertelde, volg den de guldens, en rijksdaalsers en kwartjes sneller dan ik me had dur ven voorstellen. Personeelsleden van onze krant en van de Zeeuwse Chris telijke Boeren en Tuinders Bond droe gen een groot steentje bij. Binnen het uur waren er vijftig harde guldens. En nu? We gaan verder, het bedrag is er nog wiet. Tussen twee haakjes: De heer Eversdijk ontving gisteren in de loop vain de dag zelf 17.50 gulden. Totaal dus 67 gulden. Die tweehonderd moeten er nu ko men. Ik zou zeggen, allemaal een handje meehelpen. Ons devies: Op naar de tweehonderd en pleegouders vooraan! M. van ISieuwenhuijzen rJET TIJDIG bezorgen van uw krant is geen peuleschilletje. Daar weet Marinus van Nieuwen- huijzen (57), onze agent te Krui- ningen, een geducht woordje van mee te praten. Dertig jaren achter een op pad voor het Z.D.: Een groot aantal daarvan altijd om vier uur 's morgeus present, en tussen de be drijven door Duitse jagers en kwaaie waakhonden trotseren Het was 1 juni 1932 dat hij de eerste krant bezorgde in Kruinin- gen en omgeving. Het ging toen al lemaal nog op de fiets en met de autobus. Vooral in 1939, toen bij wijze van verdedigingsmaatregel het land onder water was gezet, was dat fietsen geen pretje. Misleid door de duisternis, reed hij tenminste op een morgen, mét alle kranten in een sloot. En dan het „hondenprobleem". Voor sommige boerenhoeven ston den kettinghonden, die met veel takt moesten worden zoetgehouden om te kunnen passeren. Met snoepjes werd dit vraagstuk ech ter bevredigend opgelost. Ook in de oorlogsjaren bleven de lezers niet van hun krant verstoken, met het gevolg dat onze Kruiningse agent meer dan eens haastig de weg moest verlaten in geval van lucht gevechten. Intussen verspreidde Marinus ook illegale blaadjes en verschaften de boeren hem voldoende voedsel in de hongerwinter. De bevrijding kwam, de watersnoodramp met andere moeilijkheden en de jaren vervlo gen. Maar de heer Nieuwenhuijzen bracht de krant bij de lezer. Van daag nog ruim twee weken en dan viert hij het jubileum. Alvast pro ficiat.' HANSWEER'T. Enkele nog onbe kende personen hebben op ergerlijke wijze het verenigingsgebouw en de tuin van de Koninklijke Harmonie „Scheldegalm" vernield. De ramen van het gebouw en de daarvoor liggende te gels waren bestreken met teer, terwijl bloemen uitgerukt en bloembakken ka potgeslagen waren. Omtrent de motie ven van de daders tast de politie nog in Bet duister. aanvullend krediet van 825 gulden be schikbaar te stellen. B. en W. willen aan de werkwijze van de gemeentelijke volkskrediet bank meer bekendheid geven. Daar om heeft het college opdTacht gege ven een folder te ontwerpen, be stemd voor de huis-aan-huis-versprei- ding in Goes en in de aangesloten ge meenten. In het ontwerp van de fol der is o.m. uiteengezet het doel van de volkskredietbank, de doeleinden waarvoor kredieten kunnen worden aangevraagd, de grootte van de kre dieten, aflossingsregelingen e.d. B. en W. stellen de raad voor de folder uit te geven en het benodigde krediet van 667,08 te bepalen in de 18e wij ziging van de gemeente-begroting 1962. MIDDELBURG. De nieuwe dienst regeling van de Nederlandse Spoorwe gen die 27 mei ingaat, wijkt wat de tijden van vertrek en aankomst betref fen, af van de thans in gebruik zijnde dienstregeling. Op de Zeeuwse lijn wordt van Amsterdam naar Vlissingen een uurdienst gereden. Alle treinen stoppen, in tegenstelling tot de geruch ten die hiervoor de ronde hebben ge daan, in Kruiningen-Yerseke. De laatste trein uit Vlissingen vertrekt 's avonds om drie minuten over tien. Het aantal treinen dat in Arnemuiden stopt, komt in de nieuwe dienstregeling nagenoeg overeen met de huidige. Er zullen en kele z.g. tussentreinen minder rijden. Van 21 juli tot 25 augustus rijdt zater dags een trein VlissingenDusseldorf v.v. Boerenleenbank Kapelle KAPELLE Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan en de opening van het nieuwe bankgebouw zal er op 24 mei a.s. een feestavond zijn voor de le den en hun dames van de Coöp. Boeren leenbank „Kapelle". Deze feestavond wordt gehouden in het veilinggebouw en het programma wordt gevuld door het gezelschap Jaap Mijderwijk. Van 6.45 tot 7.45 uur op 24 mei zal er gelegenheid zijn het nieuw# bankgebouw te bezichtigen.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3