Zenuwenoorlog met verwarrend nieuws SPANJE VERWACHT ALGEMENE ST AKING KarelI BSBntöüf Vernietigende opmars van communisten in Laos tegengesproken Vergissing gaf Bliek een zwembad maar op verkeerde plaats Conservatieven verloren ruim 300 zetels Burgemeester L. Cnossen opende winkelcentrum - Krabbendijkestraat PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND loon Niet alleen om hoger Drama in Rotterdam Soldaten stalen granaten „voor de aardigheid" Druk op Russen Tilburgs meisje kwam niet met vader naar huis MOSKOU ZOU GEEN STRIJD OM NW.-GUINEA WILLEN Valt mee Drie Italianen gevonden na wekenlang zoeken Arrestaties in zaak van dodelijke steek in Leidsestraat Regeling in zicht Vliegtuigongeluk eist vijftien levens SCHIPPER SCHOT KREEG PENNING TIENDE PROEF IN DE DAMPKRING AudreyFair lady van de film Frans vliegdeksehip naar Rotterdam Uitvoer aardappelen blijft nog beperkt De BiltKoud Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. fr—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een. minimum van f 1, 17e JAARGANG No. 5154 Maandag 14 mei 1962 V.S. PARAAT MAAR NOG PASSIEF iWi ÓVICTNAM', UftlM j Loeang Prabang sam XIEHS MEM imam •ui ir •pa8»i1 hem hl BONE \Vfentiane r>*v-^pjaisan£ THAILAND VsAM Gbon Van onze correspondent LONDEN. Hoewel eenheden van de Amerikaanse zevende vloot opstomen in de richting van Laos, schijnt president Kennedy voorals nog niet van plan te zijn het hevel tot interventie in dat door commu nistische opstandelingen bedreigde land te geven. Aldus verluidde gis teravond in Londen. Het Witte Huis zou de Britse regering hebben verzekerd dat Ame rikaanse mariniers pas zullen in grijpen indien de communisten pro beren zich geheel Laos meester te maken. In dat geval, bijvoorbeeld bij overschrijding van de Mekong, zullen deze mariniers onmiddellijk MADRID (UPI/Reuter) Gene raal Franco is van plan veranderd en zaterdag niet naar het stakings- gebied in Asturië gegaan. In Madrid hield hij een beter overzicht over de toestand, die eerder verergerd dan verbeterd is. Met bezorgdheid wacht de Spaanse regering bijvoorbeeld de ontwikkelingen in Barcelona af, waar ondergrondse actiecomité's op geroepen hebben tot een algemene staking die vandaag moet ingaan. Barcelona is van oudsher het regime van Franco vijandig gezind. De laat ste dagen waren ook hier al ver scheidene stakingen uitgebroken uit sympathie voor de Asturische mijn werkers. Bovendien heeft een uitgeverscon gres in Barcelona zaterdag haar leden Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Diefstal van drie luchtdrukhandgranaten uit een voorraad munitie in de Harskamp blijkt het begin te zijn geweest van het trieste drama in Rotterdam-Zuid dat het leven heeft gekost aan de achtjarige Leon Burghout en de elfjarige Henk Hendrikse. Eén van die granaten werd meege nomen door een dienstplichtig soldaat uit Rotterdam-Zuid. Toen hij met ver lof thuis was, hoorde hij dat de Rotter damse politie jacht maakte op verbo den wapens en andere legervoorraden. Uit angst voor ontdekking heeft hij de granaat toen met verpakking en al weggegooid in 't Waaltje, een oude doorbraak van de Zuiddijk, in de buurt van zijn woning. IDENTIFICATIE De achtjarige Leon Burghout viste zaterdag een week geleden de in 't Waaltje drijvende granaat op. Op de Carnissesinge! liet hij zijn vondst aan zijn vriendje zien. Een van beiden moet toen aan de veiligheidspal hebben ge peuterd. De granaat ontplofte en beide jongens kwamen om het leven. De kartonnen verpakking die enkele honderden meters verderop werd terug gevonden, maakte het mogelijk de ont plofte granaat te identificeren. Het was er een van het type 13-C geweest, dat bi.i het leger in gebruik is. Het onderzoek van de Koninklijke Marechaussee kwam pas goed op gang toen een magazijnbeheerder van het aanvullingsdetachement Wittenberg te Hoenderloo rapporteerde dat uit een opengebroken kist drie handgranaten van het type 13-C werden gemist. De kist was afkomstig uit een depot in Noordbrabant. Het legeronderdeel dat met die granaten had geoefend, bivak keerde thans in de Harskamp. ARRESTATIE Het in de Harskamp voortgezette on derzoek leidde tot de arrestatie van drie dienstplichtige soldaten, één uit Rotterdam-Zuid. één uit Den Haag en één uit Dordrecht. Zij bekenden elk een granaat te heb ben gestolen, „zo maar voor de aardig heid". Evenals de Rotterdammer hebben de Hagenaar en de Dordtenaar hun ge vaarlijke buit later, toen zij met verlof waren, weggegooid. De Hagenaar ver klaarde de granaat bij de Soestdijkse- kade in de Loosdrechtsevaart te heb ben gegooid en de Dordtenaar had hem in de Binnen Kalkhaven geworpen. Zij hebben de marechaussee de plaat sen gewezen, maar de twee granaten zijn nog "niet gevonden. De drie gearresteerde dienstplichti gen zullen zich voor de Krijgsraad te velde moeten verantwoorden. opgeroepen tot verzet tegen alle cen suur. Het merkwaardige was dat dit internationale congres werd voor gezeten door de Spaanse minister van voorlichting, wiens ministerie censuur uitoefent op alles wat in Spanje in druk verschijnt. De enige uitzondering hierop is het ongecensureerde clericale weekblad Ecclesia, dat alleen het ge zag van het Vaticaan erkent. Dit or gaan schreef zaterdag dat de Spaanse arbeiders zeker het recht- moeten heb ben in noodgevallen naar het stakings middel te grijpen om hun.sociale om standigheden te verbeteren. De overige Spaanse pers heeft de arbeidsonrust tot nu toe bijna geheel genegeerd. Ondanks de van hogerhand nu toe gezegde maar nog niet ingevoerde loonsverbeteringen is het aantal sta kingen nog niet verminderd. Het gaat de onwillige arbeiders behalve om loonsverhoging duidelijk ook om erken ning van het recht op staking dat het regime-Franco hun tot dusver heeft ontzegd. Inmiddels zijn uit Saragossa en Ca diz ook solidariteitsstakingen gemeld. LONDEN. Ook zaterdag werd er in sommige gemeenten zeer kleine ditmaal in Engeland en Wales gestemd voor een deel van de gemeenteraden. Hiermee kwam er een einde aan een week van verkiezingen, die voor de conserva tieven zeer slecht is afgelopen. Zij verloren iets meer dan 800 zetels. Labour en de liberalen gingen met de winst strijken, de socialisten won nen 461 en de liberalen. 527 zetels. Geen wond'er dat Jo Grimond, de leider van de liberale partij, zaterdag jubelend uitriep: Dit is een keerpunt in de Britse politiek. Wat ook de betekenis moge zijn van de plaatselijke verkiezingen, de liberale winst maakt algemeen diepe indruk. Niet veel politici durven nu nog zeggen dat de vooruitgang van deze partij een tijdelijk verschijnsel is. Dat er opnieuw sterke druk zal worden uitgeoefend op premier Mac- millan, om zijn regering en de lei ding van de conservatieve partij aan een verjongingskuur te onderwerpen, staat als een paal boven water. De Tories zijn vooral zeer veront rust over de vooruitgang van de libe ralen in kiesdistricten die in het la gerhuis worden vertegenwoordigd door voormannen van hun partij. Men wijst daarbij op Bromley in Kent, Macmillans eigen district, waar de conservatieven bij de raadsverkiezin gen flink achteruit zijn gegaan. per parachute in Laos worden neergelaten om aan de strijd deel te nemen. Dat de communisten de hoofd stad van Laos zouden bedreigen, wordt in Amerikaanse kringen in Vientiane tegengesproken. Ook schijnt er geen sprake te zijn van enige aanwezigheid van Chinese troepen in Laos. In Siam worden duizend Ameri kaanse militairen in reserve gehou den. Zij hebben daar onlangs deel genomen aan militaire oefeningen. De bewegingen van de zevende vloot worden uitsluitend op grond van voorzorgen ondernomen, aldus Washington. Bovendien verstevigt de westelijke onderhandelingspositie daardoor, zeggen de Amerikanen. De Britse en Amerikaanse rege ringen menen nog altijd dat de beste oplossing voor de moeilijkheden in Laos een neutrale regering is. Engeland verkreeg de verzekering dat Amerika nog niet tot interventie in Laos wenst over te gaan nadat in Wash ington, Moskou en Londen allerlei di plomatieke stappen waren ondernomen. Zo drongen de ambassadeurs van En geland en Amerika er in Moskou bij de regering van de Sow jetunie op aan mee Van onze correspondent TILBURG Zonder Inneke, zijn zeventienjarige dochter, is de heer Cammann gisteravond in Tilburg te ruggekeerd. Hij was haar en haar vriend Herman K. achterna gereisd naar Schotland, waar het paar in Gretna Green bleek te willen gaan trouwen. „Ineke is daar ingeschreven", zei de heer Cammenm ons ,,en ik krijg haar met geen duizend politie-agen- ten terug. Maar trouwen gaait ze toch niet, daar zal ik een stokje voor ste ken". Hoe hij dat wilde doen, wist hij niet precies. Politie tobt er mee De politie in Tilburg, die Herman zoekt, wegens diefstal van een auto en een diefstal ten nadele van zijn hos pita, maar vooral wegens schaking van Inneke, ziet er ook geen gat in. Er wordt via officiële kanalen naar een oplossing gezocht. De schaking weegt zwaarder dan de diefstal. Of er een uitwijzing in zit, kon de poli tie nog niet vertellen, maar zij was in dit opzicht erg pessimistisch. Niet temin had men alle hoop het meisje en de jongeman nog terug te krijgen, al zou dat dan waarschijnlijk niet met de sterke arm kunnen gebeuren. In Gretna Green weegt de ouderlijke macht kennelijk veel minder zwaar dan in Tilburg. (Ingezonden mededeling) TUSSEN NEUS EN LIPPEN CHARMANT ZO VOOR EEN GULDEN DJAKARTA De Russische am bassadeur in Djakarta, Michailof, heeft zaterdag verklaard dat Indo nesië door de wapenaankopen in Rusland in een veel sterkere positie is gekomenwanneer de onder handelingen met Nederland over westelijk Nieuw-Guinea zouden worden hervat. Deze opmerking heeft nieuw voed sel gegeven aan het' gerucht dat Rusland op het ogenblik geen ge wapend conflict in dit deel van Zuidoost-Azië wenst. Terstond na de ondertekening van het Indonesisch- Russische wapenverdrag werd in Moskou zelf al gefluisterd dat Indo nesië niet had gekregen wat het van de Russen had verwacht. SPOEDIG Niettemin zegt president Soekar- no van mening te zijn dat het ge schil over Nieuw-Guinea nu „bin nen de kortst mogelijke tijd" kan worden beslecht. Minister Subandrio deelde dat mee, nadat hij bij de president in een onderhoud van een uur verslag had uitgebracht over zijn missie naar Moskou. Soekarno was toen niet in Djakarta terugge keerd van Bali, waar hij op dok tersadvies vijf dagen rust had ge houden. Soekarno is van mening, zo zei Subandrio, dat het conflict thans in „een beslissend stadium" is ge komen. Vandaag zal de „operatio nele staf ter bevrijding van West- Irian" bijeenkomen. Morgen ver gadert Soekarno's „economische staf". Intussen is gisteravond James Bell van het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken in Dja karta aangekomen. Hij zal daar met Amerikaanse en Indonesische auto riteiten besprekingen voeren over de kwestie Nieuw-Guinea. Hij zou uitgebreide instructies van minis ter Rusk bij zich hebben. te werken aan een herstel van het be stand in Laos. De leider van de neutralisten in Laos. prins Souvanna Phouma, die in Parijs verblijft, verklaarde zondag dat Ame rika alleen in uiterste noodzaak zou overgaan tot interventie in Laos. Een dergelijke militaire ingreep, zei de prins, zou immers zeker leiden tot in terventie van de Chinese volksrepu bliek. Prins Souvanna Phouma zei dat hij bereid was terug te keren naar Laos, maar alleen na ontvangst van een schriftelijke toezegging van prins Boum Oum, de leider van de rechtse regering, dat hij akkoord gaat met een bespre king over de vorming van een coalitie regering overeenkomstig de in Zwitser- tand en Laos gesloten overeenkomsten. Krachtens die overeenkomsten moet ook de leider van de procommunistisehe Pathet-Lao-beweging, prins Soupha- nouvong, aan dat overleg deelnemen. De Amerikaanse troepenverplaatsing, waarvoor president Kennedy het afge lopen weekeinde opdracht gaf na af loop van besprekingen met zijn voor naamste militaire en politieke advi seurs, was bedoeld om uitdrukking te geven aan de mate van Amerikaanse militaire paraatheid in de wateren van Zuidoost-Azië. Tot het smaldeel, beho rende tot de zevende vloot, dat op dracht kreeg koers te zetten naar de golf van Siam behoren de Valley Forge en twee andere vliegdekschepen. Bo vendien werden enkele eenheden van de Amerikaanse landmacht en de lucht macht in staat van paraatheid gebracht. Het smaldeel dat vrijdag uit de Phi- lippijnse wateren vertrok vervoerde een 1.800 man sterk bataljon mariniers. Eenheden van het leger en het korps mariniers op Okinawa kregen opdracht zich gereed te houden voor vervoer per vliegtuig naar Zuidoost-Azië. De Amerikaanse ambassade in Vien tiane distantieerde zich zondag van me dedelingen van de regering van Laos over de aanwezigheid van Chinese troepen in het land en over het gevaar van verovering van Vientiane, de hoofd stad, en Luang Prabang, de residentie, door communistische troepen. Uit niets blijkt dat Vientiane en Luang Prabang onmiddellijk gevaar lopen, aldus de ambassade. In de zenuwenoorlog van verwarring stichtende berichten nam de Ameri kaanse ambassade ook de strijd op te gen de radiozender van de communis ten, de Stem van Laos. Die zender had gemeld dat communistische troepen Houei Sai, een dorp aan de Mekong, vlak bij de Siamese grens, zouden heb ben veroverd. Houei Sai was niet in communistische handen gevallen, aldus de Amerikaanse ambassade. Volgens het ministerie van defensie van Laos zouden sedert de val van Nam Tha de communistische troepen elke dag per vliegtuig versterkingen hebben ontvangen in het noorden. De Ameri kaanse ambassade meldde echter dat niets wees op militaire aanvalsconcen- traties of zorg barende troepenbewe gingen ten noorden van Vientiane en Luang Prabang. CPIJKENISSE. U had waar- schijnlijk verwacht, dat ik nu zou zeggen bijzonder blij te zijn deze opening te mogen verrichten, zo zei zaterdagmiddag mr. Klaasesz bij de opening van het nieuwe zwem bad te Spijkenisse tegen burgemees ter Bliek. „Nu, ik^zou eerder willen voorstellen een bond op te richten ter bestrijding van openingen op vrije zaterdagen. Telkens als wij graag alles dicht willen doen wordt mij gevraagd iets te openen". „U hebt bovendien", ging mr. Klaasesz verder, „van 1235 tot 1962 de tijd gehad om dit bad te bouwen, dus zou ik er maar niet zoveel op hef van maken". Mr. Klaasesz ver moedde dat de toestemming voor de bouw van dit bad bij vergissing was gegeven. „Op een bepaald moment", zo zei hij, „heeft iemand een briefje in het dossier gelegd met het opschrift: Laat Bliek maar zwemmen. Daar mee kon worden bedoeld: Schei er maar mee uit. De ambtenaar die het behandelen moest heeft er evenwel uit afgeleid, dat er een vergunning moest worden gegeven". Bord nodig „Vandaar", zo concludeerde mr. Klaasesz, „dat wij nu op deze kille dag dit bad openen op een plaats waar wjj het helemaal niet wilden hebben, namelijk vlak naast een van de drukste verkeerswegen. Ook Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De recherche van het bureau Singel in Amster dam heeft zaterdagavond drie Ita lianen gearresteerd, die betrokken zijn geweest bij de steekpartij in de Leidsestraat op 20 april, waarbij de 31-jarige Amsterdammer R. de Cocq van Delwijnen werd doodge stoken. De Amsterdammer die samen met zijn neef in de Leidsestraat wan delde, had alleen maar toegekeken bij een twist tussen drie Italianen. In het gedrang waren beide mannen tussen de vechtende buitenlanders terechtgekomen. Plotseling was de heer Van Delwijnen neergestort; een stilet had zijn hart doorboord. De 29-jarige metaalbewerker P. C. uit Rome geeft de schuld aan zijn 23- jarige collega D. C. uit Turijn. Die poogt echter de schuld in de schoenen van de ander te schuiven. De derde arrestant, de 21-jarige kleermaker Q. P. uit Bari, heeft waarschijnlijk gezien wie de dodelijke steek heeft toege bracht, maar hij houdt zich in zijn ver klaringen voorlopig op de vlakte. Hij geeft voor, dat hij het zich niet goed herinnert. Door de knieën Met de aanhouding is de „Italianen- zaak" vrijwel rond. Drie weken lang werden Nederlanders die getuige waren geweest van de vechtpartij, met aller lei signalementen en foto's van Italia nen geconfronteerd. Daardoor kon de recherche een selectie toepassen op de 1600 in Amsterdam wonende Italianen. Zaterdag was het zover. Enkele ge tuigen herkenden de gezochte Italianen toen hun een aantal foto's uit het ar chief van de vreemdelingendienst werd getoond. Na de arrestatie volgde een persoonlijke confrontatie; de getuigen hielden vol. Enkele uren later gingen de Italianen goeddeels door de knieën. Zij zullen woensdag voor de officier van justitie worden geleid. hier zal evenals bij Schiphol een bord: Kijk op de weg, nodig zijn". Voor de eigenwaarde van Spijke nisse achtte de Commissaris van de Koningin het wel prettig, dat er straks Rotterdammers in dit bad zullen zwem men. Wellicht, aldus mr. Klaasesz, zullen wij-straks nog eens een kop in de krant kunnen lezen met de woor den: Rotterdammer die zich te ver in de Botlek waagde door Spijkenisser gered. Geen zuil Na zijn toespraak verrichtte mr. Klaasesz de openingshandeling: hij drukte op een knopje. Het gewenste gevolg, het ontploffen van een bom waardoor een waterzuil moest opspat ten, bleef echter uit. Wel lukte het twee de deel van de openingshandeling: het doorhakken van een touw, waardoor een Neptunusfiguur van de duikplank in het water tuimelde. Even later bood deze verkleumd mevrouw Klaasesz een corsage aan. Het zwembad De Hoogwerf aan de Groene Kruisweg is gebouwd op een terrein van 40.000 m2. Er zijn drie bassins: een kleuterbad. een instructie- bad en een wedstrijdbassin (vijftig meter). Scheepvaartgeschil Van onze correspondent WASHINGTON Er schijnt een re geling in het verschiet te zijn voor het Brits-Amerikaanse scheepvaartgeschil. Er wordt via de diplomatieke kana len hard aan een oplossing gewerkt. Het gaat hierbij om de Amerikaanse eis dat Britse scheepvaartmaatschap pijen de documenten over hun vracht tarieven aan de Amerikanen moeten tonen. In Amerika is men niet erg te spreken over de voorkeur die som mige Britse maatschappijen tonen voor havens die lagere tarieven berekenen dan New York en Boston. Er wordt extra commissie betaald aan scheeps agenten die deze zaak regelen. De Britse minister van verkeer steunt de maatschappijen die volhar den in hun weigering de betreffende documenten aan de Amerikaanse auto riteiten te tonen. De regeling zou de mogelijkheid scheppen dat de Britten de gewenste documenten op informeler wijze tonen dan de Amerikanen tot nu toe eisen. Van onze correspondent KOPENHAGEN. Vijftien Deense passagiers zijn zaterdag om het leven gekomen toen een Canadese Catalina, een vliegtuig van het type dat gedu rende de tweede wereldoorlog werd ge bouwd, bij de landing op het water voor de 'hoofdstad van Groenland, Godthaab, verongelukte. Het toestel was door de Canadese luchtvaartmaatschappij Eas tern Provincial Airways aan de Deense regering verhuurd. Ooggetuigen verklaarden dat de snel heid van het toestel bij het aanvliegen ongewoon groot was en dat het vlieg tuig bij het landen op het water plotse ling omsloeg en onmiddellijk zonk. De machine was niet overbelast. Daar het niet mogelijk was de cabines van de passagiers binnen te gaan, verdronken vijftien mensen. Zes anderen, onder wie de drie leden van de bemanning, wer den gered. ZIERIKZEE, Schipper B. W. Schot heeft zaterdag uit handen van de bur gemeester van Zierikzee de Museum penning ontvangen. Deze onderscheiding is tien jaar geleden ingesteld en wordt toegekend aan hen die zich verdienstelijk maken voor wetenschap en kunstverza melingen. Schipper Schot heeft zich op bijzon dere verdienstelijk gemaakt. In de af gelopen elf jaar heefthij voor het Rijksmuseum voor geologie en mineralo gie fossiele beenderen opgevist uit de Ooster- en Westerscheelde. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. In het zich staag uitbreidende Pendreeht, een der nieuwe woonwijken in Rotterdam-Zuid, is een nog in aanbouw zijnde straat vernoemd naar Kraibibendijke. Aan de westzijde van die Krabbendijkestraat hebben zich reeds twaalf winkeliers gevestigd.' Aan de feestelijke opening van deze rij win kels wilden zij een officieel tintje ge ven en daarom nodigden zij de burge meester van Krabbendijke uit daar een lint te komen doorknippen. „Wij vinden het allemaal sportief dat u daarvoor naar Rotterdam hebt willen komen", aldus dankte de heer R. Cam ping een dier winkeliers burge meester L. Cnossen. „Tussen Pendreeht en Krabbendijke is daarmede voor' al toos een band gelegd!", zo voegde hij daar nog aan toe. Burgemeester Cnossen maakte van deze gelegenheid gebruik om propagan da voor Krabbendijke te maken. Krab bendijke, zo zei hij, dankt zijn wel vaart goeddeels aan de fruitteelt. De perenbomen staan er in volle bloei en over een paar dagen zal er de weelde van de appelbloesem zijn te bewonderen. Ik nodig daarom alle Rotterdammers uit spoedig naar Krabbendijke te ko men. Zeeland is van oudsher op Rot terdam georiënteerd en in Zeeland weet WASHINGTON. De Amerikaanse proeven met kernwapens zijn het af gelopen weekeinde voortgezet boven de Stille Oceaan en in Nevada. Het waren de tiende proef in de damp kring en de 32e ondergrondse proef in de huidige serie. De kernproef in de dampkring werd genomen bij het eiland Christmas. Het kernwapen dat vrijdag in de Stille Oceaan onder water werd be proefd zou een Asroc zijn geweest. De Asroc is bestemd voor de strijd tegen onderzeeboten. Met dit nieuwe wapen zullen 95 Amerikaanse torpedoboot- jagers en 35 fregatten worden uitge rust. HOLLYWOOD. Audrey Hepburn zal de rol van Eliza Doolittle spelen in de verfilming van de musical My fair lady. Wie Henry Higgins zal zijn is nog niet bekend. Als kandidaten worden genoemd Rex Harrison (die de rol ook op het toneel heeft vervuld) en Richard Burton. Zoals wij hebben bericht heeft de filmmaatschappij Warner Bros 5y2 miljoen dollar voor de filmrechten betaald, het hoogste bedrag uit de geschiedenis van de film. De kosten van de film zelf worden op tien miljoen geschat. De opna men beginnen in de eerste maanden van 1963. Als eerste burger van Krabbendijke opende burgemeester L. Citossen in Rotterdam het toinkelcentrum- Krabbendijkestraat. iedereen de weg naar Rotterdam te vinden. Rotterdammers die zich in da komende dagen de moeite willen ge troosten de weg naar Krabbendijke te zoeken, zullen daar geen spijt van heb ben. Wie eenmaal voorbij Bergen op Zoom is, komt vanzelf in Krabbendijke terecht! Na onder veel gejuich en feestelijk getoeter het lint te hebben doorge knipt, bezocht burgemeester Cnossen al le winkeliers in de Krabbendijkestraat om van zijn bewondering voor 'hun pio niersgeest te getuigen en hen persoon lijk geluk te wensen. ROTTERDAM. De haven van Rot terdam krijgt volgende week bezoek van het Franse vliegdeksehip Clémen- ceau. Het schip wordt geëscoorteerd door vijf torpedobootjagers. Tot het es kader hoort ook het bevoorradingsschip Gustave Zédé. DEN HAAG. Pas wanneer de verhoudingen op de binnenlandse aard- appelmarkt weer normaal worden en als dus ook de prijzen omlaag zijn gegaan zal minister Marijnen de uitvoer van aardappelen verruimen. Nu ziet hij daar nog geen aanleiding toe, zo blijkt uit een mededeling van het ministerie van landbouw en visse- rij. Wel heeft de minister een besluit van het Produktschap voor aardappe len goedgekeurd. Op grond daarvan kan bij wijze van hoge uitzondering, door het verstrekken van uitvoerver gunningen aan de wensen van hande laren met exportverplichtingen wor den voldaan. De aanvragen worden door het Produktschap voor aardap pelen beoordeeld. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Veel bewolking en tijdelijk wat regen. Matige, noordweste lijke wind. Weinig verandering in tem peratuur. MXESJE: Ook op een kampioens feestje geweest?

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1