eeuwen bouwden in 1 dag Oosterscheldebrug Zeeland derde in de rij van provincies Twee Belgen 's nachts op onbewoond eiland in de Oostersclielde N. P. IVERSEN Met ladders en hamers Radicale verbouwing pand Gebr. Mulder in Goes Een pijp doet méér dan branden! Pijproken geeft rust en voldoening! Met als basis Zeeuwse kaart Koningin schudt vier Zeeuwse sportlieden de hand Werkloosheid nam af in april Heistelling sloeg om CJV-weekend Domburg Westerschouwen begint met een schone lei VAN ONZE ADVERTEERDERS Een bibberig verhaal met warm slot Redt Uzelf Vondelingen Hoogste klassen Middelburgse ChrKweekschool naar Engeland Vrouwenpolder „trapte ballonnetje" Zeeuwsch Dagblad Koninklijk bezoek Eind les Chr. lagere landbouwschool jIDDELBVRG De Oos- lerscheldebrug is reeds ver rezen. In miniatuurformaat. Men kan haar zien op de Markt in Middelburg, waar nijvere en zwoegende Zeeuwen in nauwe lijks één dag tijd de veelbespro ken vaste-oeververbinding tus sen Noord-Beveland en Schou- wen-Duiveland gestalte gaven. Uiteraard heeft Zeeland niets aan een dergelijke brug, maar het houten bouivwerk op de Middelburgse Markt geldt uit sluitend als symbool en vormt een onderdeel van de Zeeuwse manifestatie die de koninklijke familie vanmorgen 'hal aan schouwen. Een vergelijking met het grootse ontwerp dat het provinciaal bestuur wereldkundig heeft gemaakt gaat niet op. De thans in elkaar getimmerde brug lijkt in de verste verte niet op het project dat Gedeputeerde Staten zich voorgesteld hebben. Maar dat is niet erg. Het belangrijkste is dat de Oosterscheldebrug niet meer los ge dacht kan worden van het Zeeland van de toekomst. De brug al is zij er in werkelijkheid nog niet vormt nu reeds een begrip voor allen die met de stimulering van de Zeeuwse wel vaart belast zijn. Terwijl op de terrasjes rondom de Markt publiek zich koesterde in de zon sjouwden mensen-in-ketelpak met lan ge ladders, de indrukwekkendste at tributen bij de bouw van deze lilliput- ter-ibrug. Ergens, midden op de Markt, •rustend op de kaart van Zeeland (zo in de buurt van Wemeldinge) stond een scheepje, een verkleinde en ver. soberde uitgave van de veerboot van Kats naar Zierikzee. Grote activiteit heerste gisteren ook voor het stadhuis, waar een podium is opgetrokken dat als zetel moet dienen voor de vorstelijke gasten met boven hun hoofden een baldakijn. Koortsachtige bedrijvigheid heerste maandag verder in de kloostergangen van de Abdijgebouwen, waar een aan tal serveersters druk bezig was met borden wassen. De Provinciale Biblio theek was gistermiddag gesloten, waardoor de mannen-die-de-tafels- moesten-zetten geen geloop hadden om zich heen. De kloostergangen zelf wierpen reeds een schaduw (of liever gezegd een lichtflits) vooruit van het grote feest dat vandaag wordt ge vierd. Omstreeks half twaalf zal de koninklijke familie in het Abdijcom plex arriveren. Aan de ingang van de kloostergangen zullen de presi dent-kerkvoogd van de hervormde gemeente, de heer A. Sorber, en de praeses van de centrale kerkeraad, ds. H. Snoep, van de hoge gasten voorgesteld worden. In diezelfde- eeuwenoude gangen zat aan H-M. sessen met hun gevolg een aperitief en een lunch aangeboden worden. Voor vier Middelburgse meisjes en een Middelburgs jongetje zal de dag van vandaag een onvergetelijke worden. Zij mogen bloemen aanbie den aan een lid van het koninklijk gezin: Mariette Drijber aan Konin gin Juliana, Christina Drijber aan Prinses Beatrix, Anne Marie Ka- land aan Prinses Irene, Rolfje Westerhout aan Prinses Margriet en Liesje Hooij aan Prinses Ma rijke. Blemen aanbieden mogen ook (bij het ziekenhuis) zuster L. de Kok, eerste verpleegster O.K. en de leerling-verpleegsters W. Bout, C. Wagenaar, J. J. Leijnse en N. Kodde. MIDDELBURG. Wat het werkloosheidspromillage betreft staat Zeeland niet langer op de vierde plaats. Het is verdrongen door Friesland, in welke provin cie de werkgelegenheidssituatie blijkbaar iets gunstiger is op dit ogenblik. Drente staat nog steeds aan de kop met 40 per 1000 man nelijke loontrekkenden, daarna volgt Groningen met 32 en op de derde plaats Zeeland met 26, waarna dan Friesland komt met 25. Het landelijke gemiddelde be draagt 10, gelijk aan dat van Overijssel, dat op de vijfde plaats staat. De werkloosheid in Zeeland daalde van maart tot april van 1682 tot 1466 (april 1961 1274). Boven het provin ciaal promillage kwamen eind april uit de rayons Hulst (43), Oostburg (65) en Zierikzee (33). De cijfers van de gere gistreerde arbeidsreserve over de ver schillende rayons bedroegen: Goes 128 (maart 1962 184). Huist 204 (236), Krui- ningen 48 27). Middelburg 239 (277), Oostburg 318 (358), Sas van Gent 15 (18), Terneuzen 156 (146), Tholen 59 (98), Vlissingen 171 (161) en Zierikzee 128 (177). Wegens het vrij koude weer van dit voorjaar is de arbeidsreserve in de landbouw aanzienlijk vastgehouden. In april 1961 was de reserve in de land bouwbedrijven 214. maart 1962 450 en in april 1962 nog 362. Het aantal min der geschikten steeg in april van 582 tot 601, zodat dit aantal biina de helft uitmaakt van de totale arbeidsreserve in Zeeland. De reserve in de bouwnij verheid nam af van 167 ot 104 en die van de losse art>eiders van 231 tot 186. Beroep uitgebracht SINT ANNALAND. Door de ker keraad der hervormde gemeente van Sint-Annaland is een beroep uitge bracht op ds. J. Jongerden, hervormd predikant te Bruchem-Kerkwijk, die dinsdagavond 8 mei hoopt voor te gaan in de Ned. Herv. kerk. De totale vraïg bedroeg eind april 1962 769 tegen 642 (april 1961 773). De grootste vraag deed zich voor in de bouwnijverheid (314 tegen 238 in maart 1962) en de metaalsector (275 tegen 233 een maand daarvoor). In de land bouw bedroeg de vraag nog slechts 19, omdat er eind april nog aanvragvn voor het bieten dunnen waren binnen gekomen. Naar de rayons bekeken was de grootste vraag in Terneuzen (156), daarna Vlissingen (135), Zierikzee (109 veel geschoolde arbeidskrachten voor Smit Bolnes (N.V.) en Middelburg (108). Het aanbod van vrouwen bedroeg 247 (maart 1962 291) YERSEKE. Doordat er een draad afknapte is gistermorgen, omstreeks halfacht, een heistelling omgeslagen. Er werd nog al wat schade aangericht, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Met de heistelling was men bezig om palen in de grond te slaan voor het nieuwe kerkgebouw van de gereformeerde gemeente. Het werk was bijna voltooid. Spaartegoed boerenleen bank Bruinisse toegenomen BRUINISSE. In het Centrum ver gaderde de Coöperatieve Boerenleen bank onder voorzitterschap van de heer P. L. Krepel. De heer Krepel wees in zijn ope ningswoord op de grote betekenis van de Raiffeisenorganisatie voor en in het agrarisch bedrijfsleven van ons land, maar ook voor het bedrijfsleven in de niet-agrarische sector. Het spaartegoed van de gezamenlijke Spaarbanken is met ruim ƒ281 miljoen toegenomen en het bedraagt thans meer dan 3 miljard. Het spaartegoed van de Boerenleenbank te Bruinisse nam toe met 160.000 en het bedraagt nu ruim l'Vz miljoen gulden. Het aantal dagboekposten nam toe, maar niet in die mate als dat met na burige banken het geval is. Om de con currentie het hoofd te kunnen bieden werd de Spaarbankrente verhoogd van 3 pet. tot 3,25 pet. Spreker hoopte dat 1962 voor landbouw en visserij op Brui nisse een gunstig jaar zou mogen zijn. want gunstige jaren vinden altijd ook hun weerslag in de Boerenleenbank. Vervolgens werden rekening en Ba lans behandeld en goedgekeurd. De re kening sloot met een ontvangst en uit gaaf van ƒ2,949.173, het Balanstotaal bedraagt voor 1962 1.752.659,15. Met algemene stemmen werd beslo ten de winst over 1961 ad ƒ5.135.18 bij de reserve te voegen die daarmede de 40.000 zal overschrijden. Na nog enige andere jaarstukken te hebben voorgelezen werden Balans en Verlies en Winstrekening met algeme ne stemmen goedgekeurd. Het aftreden de Bestuurslid de heer L. A. Jonker van de Zande en het lid van de Raad van Toezicht werden met bijna algeme ne stemmen herkozen. Als plaatsvervan gende Bestuursleden werden opnieuw aangewezen de heren C. A. Hanse en J. J. van de Velde. DOMBURG. De Provinciale Com missie van het Christelijk Jongeren Verhond district Zeeland, organiseerde een ontspanningsweekend in het Her vormd Kerkcentrum ..Marezate" in Domburg. De leiding berustte bij de heer Jac. Sinke uit Souburg, districts secretaris van het CJV, en de heer en mevrouw Matthijsse uit Domburg. Het weekend werd zaterdag geopend door de voorzitter van de PC, ds. Wa- penaar uit Grijpskerke, waarna een spel in de duinen volgde, 's Avonds stonden zang- en binnenspel op het programma. Na de dagsluiting volgde nog een avondwandeling. Zondagmorgen woonden de weekend- gangers een kerkdienst in het Ned. Herv. kerk bij. Versterkt door de kof fie hield men enkele leuke en leerza me binnenspelen. De zondagmiddag werd geheel gevuld door een opdrach- tenspel, dat de deelnemers over strand en door duin en bos voerde. Omstreeks zes uur sloot de heer Matthijse het weekend, waarna de on geveer viiftig deelnemers weer naar hun haardsteden en -dorpen terugkeer den. WESTERSCHOUWEN. In de raads vergadering die gistermiddag werd ge houden, kon worden vastgesteld dat de begrotingen van de vijf kernen alle sluitend waren. Dit betekent dus dat de gemeente Westerschouwen althans wat de gewone dienst betreft met een „schone lei" kan beginnen. "De raad voteerde een bedrag van 2500 gulden voor een plan tot het bouw- rijpmaken van een terrein voor 17 wo ningen, gelegen N.O. van het Ostoerio- hotel. Na besprekingen werden de nieuwe statuten van de stichting Renesse (ex ploitatie zomerwoningen) goedgekeurd. Een wijziging was noodzakelijk gewor den na de herindeling van de gemeen ten. Medegedeeld werd dat van G.S. goed keuring werd verkregen op de nieuwe begrenzing van de bebouwde kommen. Behalve voor Noordwelle en Seroosker- ke betekent dit voor de overige kernen uitbreidingen. Haamstede en Burgh zul len in het vervolg een kom vivrmen. De voorzitter deelde mee dat in de vergadering met een commissie uit de P.P.D., die op 26 april is gehouden, al le bezwaren tegen bet streekplan be handeld zijn. De voorzitter had de over tuiging dat aan de meeste bezwaren wel tegemoet kan worden gekomen. Het waterschap Schouwen heeft de opruiming van bunkers en betonpuin aanbesteed. Met de uitvoering van dit werk zal spoedig worden begonnen. (Ingezonden mededeling) HOOFDAANNEMER bij de verbouwing van het pand van Gebr. Mulder in de Korte Kerkstr, te Goes was Bonwbedr. G. M. VERHEIJKE BAKKERSTRAAT 5 - TELEFOON 01103—284 's-GRAVENPOLDER GOES. Het nieuwe interieur van de afdeling drogisterij van de firma Gebr. Mulder in de Korte Kerkstraat te Goes is niet meer te onderscheiden van het oude. Met een radicale ver bouwing is werkelijk iets moois tot stand gekomen. Gisteren, van drie tot negen uur, werden de belangstellenden in de gelegenheid gesteld om het gloed nieuwe interieur te bekijken. Bovendien kreeg dat interieur gisteren nog een bijzonder effect. Een overvloed van bloemen, in velerlei kleurschakering, zorgde voor een buitengewoon fleurig en kleurig geheel. Het zal de firma thans mogelijk zijn door vernieuwing, modernisering en belangrijke vergro ting van de winkel aan de eisen, die de cliënt van vandaag stelt, te voldoen. De toenemende groei van de afdeling drogisterij stelde de firma voor het probleem van een tekort aan verkoop ruimte. De firma heeft dit afdoende opgelost door een radicale verbouwing. Velen kwamen gisteren een kijkje ne men in de nieuwe winkel. Vandaag be gint de verkoop weer. Ungezonden mededeling) Een pijp schenkt U veel rookgenot. Maar hij doet nog méér: hij schept een oase van rust... hij brengt U tot andere gedachten... en hij geeft U zelfs de oplossing van dat huis werk in. Probeer maar. U hebt toch ook een pijp? C00PVAERT brandt kalm en rookt koel De beste manier om van een pijp te ge nieten: stop hem met Coopvaert! Een veelzijdige, moderne mélange van ge selecteerde tabakken. Door-en-door rijp, brandt langzaam en rookt heerlijk koel. WEMELDINGE. Twee Belgen hebben in de nacht van zondag op maandag midden op de Ooster- schelde een bibberig avontuur be leefd. Met een kleine speedboat hadden ze zich in de Zandkreek te dicht onder de wal gewaagd, met het gevolg dat de razende schroef op de stenen van een strekdam ka- potsloeg. Stuurloos dreven de man nen op de stroom weg in de rich ting van Zierikzee. Tegen het val len van de duisternis werden ze voor het laatst waargenomen als een klein stipje op de grote plas. Het was overigens zo voorspoe dig begonnen. De beide mannen, de 33-jarige K. M. D. Ferwerda en de 41-jarige J. J. Gorremans, bei den afkomstig uit Antwerpen, wa ren met hun speedboat op weg van hun woonplaats naar het Veer- se meer. Tot het Sas van Goes in schipperskringen beter bekend als „de Slurf" ging alles uitste kend, maar bij het invaren van de Zandkreek begon de ellende. Ver moedelijk als gevolg van plaatse lijke onbekendheid, waagden ze zich te dicht onder de wal, en ver speelden prompt de schroef van hun buitenboordmotor. Het ranke bootje was toen overgeleverd aan wind en stroom. Het incident vond om ongeveer half zes plaats en werd vanaf de wal waargenomen. Men zag de on fortuinlijke varenslui afdrijven in de richting van Zierikzee. Hoewel op particulieren aandrang is uitgeoefend om de beide Belgen te hulp te snellen, bleek niemand van zins te zijn een hand uit te steken. Het avontuur om met een onbestuurbaar en rank bootje een nacht op de Oosterschelde door te brengen is weliswaar niet zonder ernstig gevaar, maar een hulp-ac tie kost geld en als de schipbreu kelingen achteraf „kale kikkers" zouden blijken, dan is het kwaad „veren plukken". Zie dan maar eens dat je je verdiende loon op strijkt zo redeneerden de pseu- De te Bruinisse in de Ned. Herv. Kerk gehouden Paascollecte voor het algemeen kerkewerk bracht ƒ614.50 op. (Ingezonden mededeling De winkelbetimmering van de vernieuwde zaak van Gebr. Mulder in de Korte Kerkstraat te Goes werd verzorgd door BOSSEWEIDE 17 's-GRAVENPOLDER do-redders. Met dat al dreven de Belgen weg in de vallende duister nis. Alleen de Rijkspolitie te water werd gealarmeerd. De opsporing, die ten slotte te middernacht en in het stikdonker moest plaatsvinden, heeft de man nen van de Rijkspolitie overigens wel enige hoofdbrekens gekost. De R.P. 44 vertrok vanuit Wemeldinge voor een lange en moeizame speur tocht. Het politiebootje kwam zelfs tot Ouwerkerk en Stavenisse, maar aanvankelijk zonder het ge ringste resultaat. Men scharrelde in het roetdonker langs zandpla ten, zette bij herhaling de motor af om na het geven van signalen te luisteren naar een eventueel antwoord. Eerst om twee uur 's nachts werd de moeite beloond. Vlammen laaiden in de duisternis op en ga ven de politiemannen een aankno pingspunt. Later bleek dat de Bel gen een blik benzine leeg hadden gegooid en in brand gestoken. De Antwerpenaren zaten op de Vondelingenplaat en verkeerden in een positie die niet bijster comfor tabel te noemen was. Gedreven door de nachtelijke kou waren ze onder een zeil gekropen en dit was de oorzaak dat ze aanvankelijk geen acht sloegen op de licht en geluidssignalen. Men hoort ten slot te zo veel op het water zo rede neerden ze. Het duurde tot drie uur voor dat de politieboot in het opko mende water het speedboatje op sleeptouw kon nemen. Zo wel voor de eigenaar van de speedboat, de 32-jarige P. E. van Tuyckom uit Antwerpen, die de hele hulpverlenings- tooht meemaakte, als voor de beide schipbreukelingen, was het een hele opluchting toen men in de grauwte van een nieuwe dag kon afmeren in het Goese Sas. De schipbreukelingen ver klaarden toen dat het eiland waar ze op gezeten hadden on bewoond was. „Willem 't Hooft" en herv. kerkkoor Goes voor radio GOES. Donderdag 10 mei a.s 's avonds om 7.15 uur. wordt in de ru briek „Geestelijke liederen" door de N.C.R.V. uitgezonden de vorig jaar in de Grote Kerk te Goes gemaakte gram mofoonopname. Uitvoerenden zijn het Ned. Herv. Kerkkoor en de Chr. Ora toriumvereniging Willem 't Hooft o.l.v. Adriaan Kousemaker, MIDDELBURG. Hare Majes teit de Koningin, Prins Bernhard en de vier prinsessen zullen heden morgen tijdens de ontvangst in de Abdijgebouwen kennismaken met vier Zeeuwse sportlieden, die aan de koninklijke familie voorgesteld worden. Deze vier vertegenwoordi gers uit de Zeeuwse sportwereld zijn Suus D'hondt (van het kam pioenstwaalftal Swift uit Middel burg), Jo de Waal (kampioenselftal Vlissingen), Jo de Roo (succesvol wielrenner) en Hein Cujé (veelvou dig winnaar van diverse afstanden op de sintelbaan). MIDDELBURG. De leerlingen van de twee hoogste klassen van de Chris telijke kweekschool te Middelburg zul len van 19 tot en met 26 mei een reis naar Engeland maken. De tocht gaat naar een Engelse kweekschool in Chi chester, een plaats die noordoostelijk van Portsmouth ligt. De 22 dames en heren die voor hun volledige onderwijs bevoegdheid studeren, en in dit verband ook geacht worden zowel practisch als theoretisch kennis te nemen van het Nederlandse onderwijs-systeem, zullen in Engeland in de gelegenheid zijn him studie op dit punt te verbreden. De bedoeling van de reis is vooral een nader oriëntatie op het Engelse on derwijs-systeem. Voor dit doel zal men naast een aantal lessen die men op de Chichesterse kweekschool hoopt bij te wonen ook in de gelegenheid zijn ken nis te maken met de Engelse „elemen tary" en „secondary education", dus met het Engelse Lager onderwijs. Deels door bemiddeling van een be vriende relatie van de heer Verboon, die in Engeland bij het onderwijs is, vond men de kweekschool van Chichester be reid de Nederlandse collega's te ontvan gen. (Een tegenbezoek van de Engelse school ligt overigens niet in de bedoe ling) Natuurlijk omvat het programma dat de Middelburgers zullen afwerken meer dan alleen „onderwijs-technische pun ten" Zo staan een sportontmoeting met de Engelse school en een tocht naar Londen op het programma. VROUWENPOLDER. In Vrouwen polder vierde men de zilveren bruiloft van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard op zaterdag 5 mei, waarbij de feestelijkheden werden ingezet met klok gelui in de vroege ochtenduren, 's Mid dags konden de schoolkinderen deelne men aan verschillende wedstrijden en tractaties in ontvangst nemen. Voor de avond vermeldde het programma een fotozoekwedstrijd voor bromfietsers, een rondwandeling van de muziekvereniging ONDA uit Ritthem en „ballontrappen". Dinsdag 8 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk V ANDAAG krijgt de provincie Zee- land gelegenheid ons Koninklijk gezin hulde te brengen en geluk te wensen. Het is bijzonder verheugend dat H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben besloten, samen met hun dochters ter gelegenheid van het zilveren huwelijk alle provincies te bezoeken. Het had ook andersom ge kund; alle provincies hadden ook uit genodigd kunnen worden representan ten naar Soestdijk te zenden voor een manifestatie, die bijvoorbeeld voor het paleis zou kunnen plaats vinden. Voor het koninklijk gezin zou dat min der tijd hebben gevraagd en minder vermoeiend zijn geweest. Deze moge lijkheid is niet aangegrepen, maar koningin en prins hebben besloten het Nederlandse volk niet tot hen te laten komen, maar na de ongetwijfeld vermoeiende feestelijkheden in Am sterdam alle provincies te bezoe ken. Ons vorstenhuis komt naar het volk toe en verleent zijn medewerking om zeer velen gelegenheid te geven gelukwensen en hulde aan te bieden. De bezoeken aan de provinciale hoofdsteden zijn een bevestiging van hetgeen wij reeds wisten: ons vorsten huis verheft zich niet hoog en onge naakbaar boven het volk, maar het leeft temidden van dit volk, waarmee het zich een weet. Wij hebben dat in Zeeland meermalen op hartelijke wijze ondervondoi, zowel in droeve als in blijde dagen. En zo wordt ons vorsten huis ook in dit gewest, zich bewegend onder de mensen met hun zorgen en hun vreugden, opgeheven door de eer bied, de hulde en de dank van het volk tot een niet geforceerde maar natuurlijke majesteitelijke hoogte en dankbaar beseffen wij dat het een voorrecht is dat op deze wijze in Ne derland er een hechte band is tussen koningshuis en volk. Van die band zal Zeeland vandaag getuigen. 's-HEER ARENDSKERKE. In het schoolgebouw van de Christelijke Lage re Landbouwschool te 's-Heer Arends- kerke werden tijdens een openbare les aan de twee 4e klassen getuigschriften uitgereikt. Verschillende ouders van de leerlingen, enkele bestuursleden, enkele genodigden, en het leraarskorps met echtgenotes woonden deze bijeenkomst f bij. Het geheel stond onder leiding van de heer A. de Jager uit Nieuwdorp, voorzitter van het bestuur der school. Onder de genodigden bevonden zich on der meer de direkteur van de Christe lijke Middelbare Landbouwschool te Middelburg en afgevaardigden van de C.B.T.B. en de N.C.L.B. Eerst werd de I 4e klas oud leerplan ondervraagd door het hoofd der school de heer H. W. El lenkamp en de heer H. van Geffen, le raar mechanisatie. Hierna was de beurt aan de 4e klas nieuw leerplan, die vragen kreeg van de heren: K. Booij over veevoeding; H. van Geffen, mechanisatie: H. W. Ellenkamp boek houden: J. Groene wegen, plantenteelt en zuivelbereiding. De heer de Jager uit Kapelle, voorzitter van de afdeling Zuid-Beveland der C.B.T.B. reikte ver volgens aan beide klassen de getuig schriften uit. Namens de 4e klas oud leerplan sprak J. Louwerse de Ieraren toe en verraste hen met een geschenk, Gerard de Smit deed ditzelfde namens de andere 4e Mas. Enkele genodigden voerden tot slot van deze bijeenkomst nog het woord Een Getuigschrift werd uitgereikt aan: 4e klas oud leerplan: F J v d Bliek. Wolphaarts- dijk: J A Kallewaard, Colijnsplaat; M J Karman. Colijnsplaat: W de Kok. Lewedorp; J Louwerse, Lewedorp: D Sandee, Kamper land; A P Snoodijk, Wissekerke; J J Smit, Nieuwdorp; W C P Wiskerke, Colijnsplaat; P J Koeman, Driewegen; 4e klas nieuw leer plan: F Bakker, Zaamslag; G P den Engels man. Nieuwdorp; D F de Feijter, Axel; M C Geelhoed. Nieuwdorp; B H Gunst, Kapelle; H J Heijnsdijk Goes: A P Kerkhove, Hoek; A Klaassen. Kats; J Kloosterman, 's-Heer Arendskerke; J de Kok, Lewedorp; J Meu- lenberg, Ellewoutsdijk; E H v d Moere, Kort- gene; C P Pladdet. Hoek; M Polderman, 's-Heer Abtskerke; P de Putter. Zaamslag; A M de Regt, Kortgene; K Schrijver, 's-Heer Arendskerke; G de Smit, Lewedorp; H J Ta- zelaar, Golijnsplaat; L W v d Vreeden, Goes. Aanrijding KAPELLE. Uit het bericht van enige tijd geleden in onze krant, waar in geschreven werd, dat de 13-jarige C. Z. uit Kapelle werd aangereden door een bromfietser en daarbij een beenbreuk opliep, zou de indruk gewekt kunnen worden, dat de jongen afscheid stond te nemen van een meisje. Dit is echter niet het geval, zo bleek ons uit nadere informaties. Hij maakte deel uit van een groepje van vijf jongelui, die van de fiets waren gestapt, om dat het zo koud was.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3