.Berlij nse crisis beter zo biij ven' TILBURGS MEISJE NA „SEINTJE" SPOORLOOS Djakarta koopt /gut MlSuf rood geschut MASSALE STAKING IN SAAR BEGONNEN Taak voor Uno op Muinea Bonn roept ambassadeur uit V. S. terug Mr. Luns: EEG solidair met Nederland PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND LOODGIETER VIEL ACHT METER VAN WESTERTOREN SLAG IN GEZICHT Deel van mijnwerkers hervat werk JAPAN VERDROOGT Ondanks Athene Vrees der politici Drama om Grewe Zie verder pag. 2 BUNDESBANK WAARSCHUWT BEDRIJVEN DE KOU REDDE BLOEMENCORSO Voor het eerst Papoea aan het woord in commissie Uno (VOOR TWEEDE KEER IN EEN JAAR) „Voldoende om probleem van West-Irian op te lossen' Erhard komt in dwangpositie Tweede dag van de vorstelijke rondreis pag. 5 en 7 Afrikaanse stem: Fransman voorzitter van „Europese SER" Raket bleek succes Loonregeling nodig voor kleinhandel Treinvertraging tussen Utrecht en Woerden Dividendklimaat blijft zonnig Eenheidsfront Vrij West-Papoea Mevr. Soekarno op bedevaart De Bilt: Zeewind Directeur: J ACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzeni Tïieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeenwsch Dagblad 17e JAARGANG No. 5149 Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, Dinsdag 8 mei 1962 ADENAUER: GESPREK ZINLOOS Van onze correspondent BONN. Hoezeer Bona eii V ashington van mening verschillen over de wijze waarop het vraaastuk-Berlijn moet worden opgelost bleek gisteren uit twee gebeurte nissen 1, In est-Berlijn zei kanselier Adenauer dat hel Russisch- Amerikaanse overleg over Berlijn zonder resultaat moet blij ven. „Het is liet beste als alles blijft zoals het is." 2. Oe Westduitse regering zal haar ambassadeur te Washington, ff ilhelm Greive, naar Bonn terugroepen. Hij heeft zich niet genoeg doen gelden in de Amerikaanse hoofdstad. I Adenauers uitlatingen moeten voor Washington waar men zo zorgvuldig gebouwd heeft aan het gesprek met de Russen over Ber lijn wel als een slag in het gezicht gevoeld worden. Immers, de Westduitse regering heeft de laatste weken keer op keer ver zekerd: „Tussen ons en de Verenigde Staten bestaat geen verschil van mening." Thans zegt de Bondskanselier in feite, dat het Ameri kaanse overleg met de Russen zinloos is en dat alles maar bij het oude moet blijven, compleet dus met alle gevaarlijke spanningen rondom Berlijn. Van onze correspondent TILBURG. Het zeventienjarige Tilburgse meisje Inneke C., leerlinge van het Theresia-lyceum, is sinds donderdagavond spoorloos. Na een telefoontje ging zij die avond naar buiten en vanaf dat mo ment heeft niemand meer iets van haar gezien of gehoord. Zij is met haar vriend Herman K. (23) en zijn broer William (25) verdwenen, waarschijnlijk naar Frankrijk. Beide broers staan bij de politie bekend. De oudste heeft zich beurtelings voor drs. en voor journalist van de Uno uit gegeven. De laatste tijd voer hij op Amerika. Herman K. forceerde op de avond van Koninginnedag in zijn pension enkele sloten en ging er met een leren koffer en wat snuisterijen vandoor. Hij had een schuld aan de hospita van onge veer duizend gulden. Vorige week donderdag huurde hij, met zijn broer, bij een Tilburgse autoverhuurder een sportwagen voor één dag. De verhuur der heeit hem nog steeds niet terug. Zij vertrokken die dag naar Rotterdam, vanwaar beide broers scheep zouden <gaan. Thnéüë en haar broer gingen .mee om afscheid te nemen. 's Avonds werd het meisje thuis door de jongens opgebeld, waarbij zij te horen kreeg dat het sehip zonder hen was vertrokken, omdat hun papieren niet in orde waren. Met een „O, ze zijn al lebei teruggekomen, omdat hun pa pieren niet goed waren", rende Inneke, een van de zes kinderen uit het gezin, even later naar buiten. De ouders hebben haar opsporing en te rugbrenging verzocht. Ook Interpol is bij het onderzoek naar de verblijfplaats van het meisje betrokken. In Spanje MADRID (U.P.I.). Twintigdui zend stakende Spaanse mijnwerkers hebben gisteren gehoor gegeven aan de oproep van de Spaanse regering om een einde te maken aan hun sta king. Veertigduizend anderen hebben niet gebogen voor de dreiging met strenge vergeldingsmaatregelen van de regering. Zij staakten door. De staking duurt nu al een maand. De mijnwerkers legden het werk neer om hun looneisen een dagloon van honderdvijftig peseta (circa negen gulden) kracht bij te zetten. In Madrid deden gisteren ongeveer zevenhonderd mensen mee aan een demonstratie om hun sympathie voor de mijnwerkers te betuigen. Een le gertje van honderd man politie sloeg de betogers uit elkaar. Zeven Madri- leense studenten werden gearresteerd. Een van hen bleek een Amerikaan te zijn. TOKIO (A.F.P.) De schoolkinde ren in Tokio moeten zelf hun drinkwa ter mee naar school nemen. Dat is een van de maatregelen die het stadsbestuur van Tokio heeft moe ten nemen wegens de rampzalige droog te die Japan teistert. Op het ogenblik is het watergebruik in Tokio tot dertien uur per dag be perkt. Als het niet gauw gaat regenen zullen de kranen nog maar twee uur per dag water geven. Adenauer zei overigens ook: „De toestand is de afgelopen maanden en weken iets verbeterd". De positie van het Westen noemde hij gunsti ger dan enkele maanden geleden. Van enigerlei erkenning van het communistische Oostduitse regiem wilde hij niets weten. De Westduitse regering denkt er zelfs over te be danken voor het eventuele lidmaat schap van de door de Amerikanen voorgestelde controlecommissie voor de toegangswegen naar West-Berlijn, waarin ook Oost-Duitsland vertegen woordigd zou moeten zijn. Vlak daarop slikte de bondskanse lier dit voor een deel weer in, toen hij zei: „Het feitelijk^ bestaan van Oost-Duitsland kan niet worden ont kend". Met dit alles is de Westduitse po sitie in het geheel van het Ameri kaans-Russisch overleg opnieuw wei nig benijdenswaardig geworden. Bonn schijnt het niet te kunnen laten zijn grootste bondgenoot, de Verenigde Staten, er telkens weer op te wijzen, dat hij „te ver" gaat. En dat terwijl van Amerikaanse kant in Athene tijdens de Atlantische conferentie duidelijk is gezegd, dat zonder de bekende drie essentiële punten (Westelijke aanwezigheid in Berlijn; vrije toegang tot de stad, recht van de Westberlijners op een eigen leven) van een akkoord met de Russen over Berlijn geen sprake kan zijn. De Westduitse minister van bui tenlandse zaken, Schroeder, had daaraan ten overvloede nog toege voegd: 1 de politieke band tussen West- Berlijn en Bonn mag niet doorge sneden worden; 9 de Berlijnse en de Duitse kwesties kunnen alleen uit de wereld wor den geholpen door een Duitse her eniging. In de boezem van de Westduitse regering en de regeringspartijen wordt deze „sterke politiek" niet door een ieder onderschreven. Er zijn genoeg politici die menen dat het hoog tijd wordt om de bevolking van West-Duitsland er eindelijk eens op voor te bereiden, dat de rekening voor de verloren oorlog gepresen teerd zal worden. De naakte werke lijkheid inzake de Duitse eenheid e.d. durft in Bonn echter geen poli ticus te „verkopen", uit angst te worden uitgemaakt voor een „Ver- zichtpolitiker", een soort verrader die het vaderland voor een schotel linzensoep zou willen verkopen. Het kan, zo beseffen verscheidene politici echter (zonder het te zeggen) bitter noodzakelijk zijn om inzake Berlijn, de Pools-Duitse grens en het heimwee naar de Duitse eenheid, concessies te doen ten einde aan de kwestie-Berlijn de al te gevaarlijke kanten te ontnemen zonder dat het Westen essentiële punten opgeeft. Adenauers opmerkingen van giste ren zijn echter kennelijk gebaseerd op het oude „maximale programma" van al zijn regeringen sinds 1949. Over de komende terugroeping van ambassadeur Grewe nog het volgende. Met Grewe zal op korte termijn een tweede belangrijke Duitse diplomatieke figuur van een ambassadeurspost verdwijnen. Ook de Westduitse ambassadeur in Mos kou, Kroll, zal namelijk het komen de najaar zijn post verlaten en wel als gevolg van zijn conflict met het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn. Brandweer en G.G.D. zijn gis termiddag in Amsterdam drie kwartier druk in de weer ge weest om een loodgieter te be reiken, die gewond op het dak van de pastorie van de Wester- kerk lag. De loodgieter, de 22-jarige D. J. Koopman, voerde'herstel werk uit aan de toren van de kerk. Hij viel en kwam mèt de trap waarop hij stond acht meter lager op het dak van de pastorie terecht. Ernstig gewond bleef hij daar liggen, aanvanke lijk voor iedereen onbereikbaar. De Amsterdamse brandweer moest er met een magirusladder aan te pas komen om de man uit zijn geïsoleerde positie te bevrijden. De loodgieter werd op een brancard gelegd en vervol gens behoedzaam naar de begane grond getransporteerd. Achter Erhard FRANKFURT (D.P.A./Upi). - De Deutsche Bundesbank (de centrale bank van de Bondsrepubliek) heeft het bedrijfsleven gewaarschuwd dat zijn positie op de buitenlandse markt steeds zwakker zal worden, tenzij de wedloop tussen lonen en prijzen wordt stopgezet. De produktiekosten zijn in geen enkel ander vergelijkbaar land zo snel gestegen als in West-Duits- land. De produktiviteit steeg vorig jaar met 3,7 procent. De lonen gingen met tien procent omhoog. Dit verschil is te groot, schrijft de bank in haar jaarverslag. Daarom steunt de bank ook het voorstel van minister Erhard tot vorming van een onafhankelijke adviescommissie voor de lonen. Wel licht zullen de cijfers van deze in stantie eerder aanvaard worden dan de gegevens van de regering. Mede schuldig In het jaarverslag wordt opgemerkt, dat de regering mede schuldig is aan de overspannen bouwmarkt, die ken merkend is voor de inflatoire tendens in de Westduitse economie. Verleden jaar kwam 31 procent van de bouw opdrachten van de zijde der overheid. De mate waarin de woningbouw is bevorderd, komt in het geheel niet overeen met de bouwcapaciteit. De Bundesbank waarschuwt de re gering voor al te snelle maatregelen tegen de afzwakking van de conjunc tuur. Er is hier een proces gaande, dat eindelijk de basis zal wegnemen voor de bedenkelijke loon- en prijs verhogingen, merkt het jaarverslag op. Van een onzer verslaggevers. HILLEGOM. De laatste koudegolf heeft het bloemencorso van de bollen streek een goede dienst bewezen. Was de lente van eind april niet onderbro ken door een paar dagen guur weer,, dan zouden de hyacinten, waarvan er miljoenen voor het optuigen van de praalwagens nodig zijn, uitgebloeid zijn. Nu is er voorraad genoeg om donder dag met het besteken van de praalwa gens te beginnen, al moeten de koel huizen in de bollenstreek, waarin ver leden week al tonnen hyacinten zijn opgeborgen, de slinkende voorraden van de velden aanvullen. -# Van onze correspondent NEW YORK Voor het eerst in de geschiedenis heeft een Papoea het woord gevoerd in een van de commissies van de Uno. In de ver gadering van de commissie voor niet-zelfbesturende gebieden heeft Nicolaas Jouwe gisteren namens de Nederlandse delegatie inlichtingen verstrekt over de jongste politieke en staatkundige ontwikkelingen in Nederlands Nieuw-Guinea. Hij sprak uitvoerig overdeNieuw- Guinearaad. „Wij Papoea's", aldus Jouwe, „hopen en verwachten dat de ervaring, die wij in de Nieuw- Guinearaad opdoen er toe zal bijdra gen de dag naderbij te brengen waarop wij de volledige verantwoor delijkheid dragen voor het bestuur over ons eigen land". De huidige fase van de politieke ontwikkeling kenschetste hij als „ge assisteerde zelfregering", hetgeen hij al een grote stap vooruit noemde. MOSKOU. Vandaag wordt in Moskou een nieuwe overeen komst getekend op grond waar van Rusland wapens zal leve ren aan Indonesië. Dit is het tweede Russisch-Indonesische akkoord in iets meer dan een jaar tijds. Wat de overeenkomst precies in houdt is nog niet bekend. Bij de vorige overeenkomst verplichte Rusland zich voor honderd miljoen dollar aan vliegtuigen, geschut en oorlogsschepen te leveren. Suban- drio was met zijn delegatie naar Moskou getogen om een snellere en ruimere levering van dat oor logstuig te vragen. MALINOFSK1 OOK De Russische hulp is thans toe reikend om het probleem West- Irian op te lossen, zo werd gisteren van Indonesische zijde in Moskou gezegd. Minister Subandrio zei gis teren tijdens een receptie op de Indonesische ambassade: „Onze be sprekingen zijn zeer succesrijk ge weest. Wij tekenen morgen een overeenkomst voor verdere mili taire aankopen." Een van de gasten op de receptie was de Russische minister van de fensie, maarschalk Malinofski. Hij droeg al zijn onderscheidingen breeduit op de borst. Minister Subandrio keert morgen naar Indonesië terug. De onder minister van defensie, generaal Hi- dajat, blijft nog een week in Mos kou om de technische bijzonder heden van de aankoop en de leve ring van de wapens uit te werken. GEEN BEZWAREN De kwestie Nieuw-Guinea zal waarschijnlijk een van de belang rijkste onderwerpen zijn, die ter sprake komen op de vergadering van de ministerraad van de Anzus, die vandaag in Canberra begint. De Anzus is het militaire verbond tus sen Australië, Nieuw-Zeeland en de Verenigde Staten. Vermoed wordt dat Australië en Nieuw Zeeland de Verenigde Staten zullen laten weten dat zij geen be zwaren hebben tegen overdracht op korte termijn van het bestuur over westelijk Nieuw-Guinea aan Indo nesië. De ministers van buitenlandse zaken van beide landen, sir Gar field Barwick en Keith Holyoake, zullen echter tevens zo wordt verwacht met nadruk aandringen op garandering van het zelfbeschik kingsrecht van de Papoea's. Van onze correspondent BONN. Veetigduizend mijnwer kers in het Saargebied zijn gis terochtend niet op hun werk verschenen. Zij staakten uit protest tegen de weigering van de regeringen in Bonn en Saar- briieken om hun looneisen vol ledig in te willigen. Deze Saarlandse mijnwerkersstaking, die een week geleden door de christe lijke en socialistische vakbonden was afgekondigd, is in feite een protest tegen de politiek van de regering van Saarland en die van de Bondsrepubliek. Immers, 26 procent van de Saarlandse mijnen behoren aan de deelstaat Saar land; 74 procent zijn van de Westduitse staat. De vakbonden eisen een loonsverhoging van acht procent. De Saarlandse minister-president Roder had nog een laatste bemiddelingspoging gedaan. Hij bood zes procent per 1 mei en nog eens twee procent per 1 oktober. De vak bonden bleven echter het volle pond eisen. Ongunstig Op de achtergrond van dit conflict staan twee bijzondere factoren. Allereerst staat de Saarlandse mijnbouw er slecht voor. De positie van deze industrie is door de geografische ligging namelijk veel ongunstiger dan die van de mijn bouw in het Ruhrgebied. Bovendien kampt de gehele Westduitse mijnbouw met de zware concurrentie van de olie-industrie, de te grote produktie aan kolen en de geweldige onverkoop bare voorraad kolen. Ook zijn er nog verscheidene onrendabele mijnen. In het Saargebied zijn er bijvoorbeeld ten minste drie mijnen die ieder jaar met een verlies tussen de dertien en 25 miljoen mark werken. Voor Bonn is dit conflict nog om een andere reden bijzonder pijnlijk. Immers, aan de ene kant roept de minister van economische zaken, prof. Erhard, wekelijks vakbonden en ondernemers op om maat te houden met de lonen en de prijzen. Maar in het Saargebied moeten hij en minister-president Roder thans bereid zijn om voor veertig duizend mijnwerkers ten minste zes procent meer loon toe te staan. Daar komt Erhard niet onderuit Daaruit echter zullen zij, die de minister kritiseren om zijn gevecht tegen de prijsverhoging van de Volkswagens, nieuwe argumenten putten en kunnen zeggen: „Erhard begunstigt de vak bonden. En dat terwijl in het Saar gebied de mijnen zelf nog geen loons verhoging van drie procent kunnen betalen, omdat zij uit concurrentie- overwegingen de kolenprijzen niet kunnen verhogen. In 1961 hebben deze mijnen nog niet eens hun afschrijvingen verdiend". Van onze correspondent NEW YORK. De gedele geerde bij de Uno van Opper- Volta, F. Guirma, zal van zijn recente bezoek aan Nederlands Nieuw-Guinea rapport uitbren gen aan de hele groep van Afrikaanse landen bij de Uno. Welke instemming hij bij die landen voor zijn conclusies zal vinden zal hij, zo deelde hij gisteren in New York mee, die nen af te wachten. Het standpunt van de heer Guirma is dat men bij het stre ven naar de-kolonisatie moet op passen voor pogingen, die neer komen op territoriale expansie. Een Indonesische correspondent vroeg hem meteen waarom hij niet rekening hield met het In donesische standpunt dat ten op zichte van westelijk Nieuw-Gui nea de zelfbestemming in 1945 al is toegepast. Guirma antwoordde dat de „historische bewijzen" flat Nederlands Nieuw-Guinea deel uitmaakt van Indonesië hem zeer zwak toeschenen. Goede trouw Guirma vond dat de Neder landse houding in de kwestie- Nieuw-Guinea belangstelling ver dient. Het is de eerste maal, zo zei hij, dat een koloniaal land bij de Uno om advies is geko men. Hij zag dat als een bewijs van goede trouw. „Wij moeten van deze gelegenheid gebruik maken", aldus Guirma. Hij zei dat zekere criteria in het Indonesische standpunt nader moeten worden bekeken. Het be ginsel van de begrenzing van de kwestie Nieuw-Guinea in hej; ka der van de Indonesische soeverei niteit kan zijns inziens niet wor den aanvaard. Guirma had in Nieuw-Guinea geconstateerd dat de bevolking „etnisch negroïd" nog gro tendeels in het stenen tijdperk leeft. De opheffing van de bevol king staat daarom voorop. Het is veel meer een menselijke zaak dan een politiek probleem, zo zei Guirma. Bewust Hij had opgemerkt dat de meer derheid van de bevolking van wes telijk Nieuw-Guinea niet voor aan sluiting bij Indonesië is. De Pa poea's. aldus Guirma, zijn zich bovendien bewust geworden van de eenheid van de bevolking van geheel Nieuw-Guinea. Hij zag hier voor de Uno een mogelijkheid tot internationale samenwerking. De Uno kan hier iets doen, Wat doel treffender is dan wat in Congo is gedaan, zo zei Guirma. Op de vraag waarom hij niet sok naar Djakarta was gegaan, zei Guirma dat hij daartoe niet was uitgenodigd. Indien hem een uitnodiging zou bereiken, zou hij die stellig aannemen. Neen, er staat niets in over haar lichaamsbouw! DEN HAAG. Tot voorzitter van het economisch en sociaal comité van de Europese economische gemeen schap de „Europese SER" is ge kozen de Fransman Emile Roche. Vi- ce-voorzitter is geworden de directeur van de N.V. Nederlandse rijnvaart vereniging, de heer W. Jonker. De heer Jonker is ook bestuurslid van het centraal bureau voor de rijn- en bin nenvaart. WASHINGTON (Reuter) De raket met kernlading die de Amerikanen zon dag van een duikboot in de Stille Oceaan hebben gelanceerd, heett vrijwel de ge hele bereikbare afstand van 2240 kilome ter afgelegd en is daarna ontploft. De raket werd gelanceerd terwijl de duikboot onder water was. De kernla ding kwam op het proefgebied, binnen twee kilometer van het doel, tot ont ploffing. DEN HAAG (A.N.F.). Iedere werk nemer in Nederland kan aanspraak ma ken op vakantie, vakantietoeslag, over- werktoeslag en verschillende andere ar beidsvoorwaarden. Het zijn rechten die onverbrekelijk zijn verbonden met het verrichten van arbeid in dienstbetrek king. Deze conclusie trekt de commissie arbeidsvoorwaarden van het hoofdbe drijfschap detailhandel. De commissie heeft een ontwerp-verordening secun daire arbeidsvoorwaarden opgesteld. In Nederland zijn 164.000 werknemers in de kleinhandel. Van hen vallen 79.000 mensen onder een collectieve arbeids overeenkomst en 21.700 onder een bin dende loonregeling. De overige 63.300 werknemers hebben helemaal geen re geling. De commissie is van mening dat zo'n groot aantal een algemene regeling wenselijk maakt. Een verordening moet evenwel niet meer omvatten dan waarop op zijn minst aanspraak kan worden gemaakt. De werkgever en werknemer kunnen in onderling overleg altijd zelf gunstiger afspraken maken. Uitgangspunt is voor de commissie ge weest de reeds bestaande c.a.o.'s. Een vakantie van vijftien dagen moet als mi nimum worden beschouwd. Een kleiner aantal dagen is gerechtvaardigd indien een vijfdaagse werkweek in het betrok ken bedrijf is ingevoerd. De vakantie toeslag moet vier procent van het jaar salaris bedragen. De commissie merkt op dat de kosten die deze regeling met zich brengt, niet mogen worden doorberekend. Het prijs beleid van de regering laat hierover geen twijfel bestaan. UTRECHT Door een beschadiging van de bovenleiding op de spoorlijn tussen Utrecht en Woerden is het trein verkeer op dit baanvak gistermiddag van kwart over een tot half zes ge stoord geweest. De treinen, die maar van één spoor gebruik konden maken, hadden gemid deld met een vertraging van drie kwar tier te kampen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Minister Luns is in zeer optimistische stemming van de vergadering van de Navoraad in Athene in Den Haag teruggekeerd. Er is geen land in de Navo dat be zwaren heeft tegen het Nieuw- Guineabeleid van de Nederlandse regering, zo zei hij toen hij gister avond laat op Ypenburg aankwam. Het zou hem overigens hebben ver baasd als er enig bezwaar zou zijn geuit. Minister Luns deelde mee dat hij en staatssecretaris Van Houten in totaal een kleine vier uur lang met de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Dean Rusk hadden gepraat. Dat had volgens hem ver helderend en nuttig gewerkt. Er wa ren misverstanden opgehelderd. De minister geloafde dat hij nu vol ledige medewerking had. BEGRIP Uit de besprekingen is gebleken, aldus minister Luns, dat bij de part ners in de E.E.G. veel solidariteit voor het Nederlandse standpunt be staat. Voor het onttrekken van Nederlandse troepen aan de strijd macht van de Navo ten behoeve van de verdediging van Nieuw-Guinea was, zo zei minister Luns, slechts begrip. Of hij de verwachting van mi nister Rusk, dat de Nederlands- Indonesische besprekingen spoedig zullen worden hetvat, deelde? In donesië hegft de besprekingen tot dusverre niet hervat, zei de minis ter. Hij hoopte dat dat zou gebeuren. Vooruitgang in Amerika NEW YORK. Het dividendbeeld van het Amerikaanse bedrijfsleven blijft nog altijd aanzienlijk gunstiger dan dat van 1961. Op grond van een groot aan tal commissarissenvergaderinigen, die on langs zijn gehouden, mag worden ver wacht dat dit beeld ook in de komende maanden belangrijk beter zal zijn dan dat van. 1961. Dit blijkt uit een over zicht van het Amerikaanse makelaars huis Standard Poor's Corporation. HOLLANDIA (AP). De vier poli tieke partijen in Manokwari in Ne derlands Nieuw-Guinea hebben het een heidsfront „Papoea barat merdeka" (Vrij West-Papoea) opgericht. De be doelingen van dit eenheidsfront zijn het „weerstaan van vijanden met alle be schikbare nationale middelen" en het „bereiken van onafhankelijkheid door samenwerking met Nederland inzake zelfbeschikking." Alle leden van de vier politieke partij en zijn automatisch lid van het een heidsfront. DJAKARTA (AFP) De tweede vrouw van Soekarno, Hartini, is voor een bedevaart naar Mekka vertrokken. Echtgenoten van drie ministers reizen met haar mee, evenals de plaatsver vangend eerste minister voor sociale welvaart Moeljadi Djojomartono. Pre sident Soekarno bracht het gezelschap naar het vliegveld Kemajoran. LIMOGES (Reuter) Frankrijks jongste moeder en tegelijk Frank rijks jongste bruidje is gisteren ge trouwd. President de Gaulle had voor het hu welijk van het dertienjarige meisje een speciale toestemming gegeven, die is vereist voor huwelijken van meisjes on der de vijftien. De bruidegom had een dergelijke toestemming niet nodig. Hij is achttien jaar. Het paar heeft een ba by van twee maanden. De weersverwachting van het Bilt, geldig tot Veranderlijke be wolking met hier en daar een bui. Overwegend ma tige wind uit wes telijke richtingen. Maximumtempe raturen van om streeks 12 graden aan zee tot 20 gra den in het oosten en zuiden van het land. Mies je: Het klinkt een beetje in mineur. 9 mei: zon op 4.57, zon onder 20.16; maan op 9.27, maan onder 0.48.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1