ONGEDWONGEN FEEST IN ZON EN ZILVER SPELEVAREN MET NIEUW E SLOKOP glommen van genoegen Hoofdsteden van kleurige taferelen Mannen met meters op reis met grootste tanker in Europa gebouwd Prins vond een spijker Waterval Post verbrand in brievenbus ARNHEM ■■QBEnasEBi Identiteit omgekomen Nederlander vastgesteld 't Went ivel Hij was er Alle overwegen bewaakt Brit en Rus winnen Tsjaikowskiconcours UTRECHT ZWOLLE SLAPELOZE NACHTEN 4 Maandag 7 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag- t'L i' KONINKLIJKE MARATHON JLJENSEN en zon hebben het zilveren paar zater dag een gouden hulde gebracht. Het eerste kwart van de koninklijke marathon langs de elf provinciale hoofdsteden is van vroeg tot laat uit gegroeid tot een grote jubel. Het werd ook een prachtig visitekaartje van een deel van het land: In Zwolle, Arnhem en Utrecht trokken de drie pro vincies levend en zonovergoten voorbij Koningin, Prins en de vier prinsessen, aldus gelukwensend en vreugde uitend. Zo zouden zaterdag en de komende dagen wel eens het mooiste cadeau kunnen zijn dat Koningin en Prins zich ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest hebben kunnen wensen. De eerste dag althans is een heerlijk ongedwon gen feest geworden, met het Koninklijke gezin midden tussen honderdduizenden mensen, en de mensen gezellig temidden van de leden van de Koninklijke familie. Zij luisterde vooral naar het geen de jeugd had te zeggen in antwoord op de vraag van het zilveren paar: „Wat denken jullie van de toekomst?" Dat werd het spectaculaire hoogtepunt van het bezoek aan Arnhem. Het jeugdspel van Elly van Stekelenburg sprak zó aan, dat de Koninklijke familie na afloop meende, dat het een paar herha lingen verdiende. In Zwolle trok een fascinerend défilé voorbij. Utrecht zorgde voor een originele maaltijd (van meat and vegetables)maar ook voor een bloemen en confettiregen. Voordat het hoogtepunt van de avond in de kloosterhof kon beginnen, moesten de Koninklijke gasten eerst worden afgeklopt. Veel van het zeer vele dat er is gebeurd, was anders dan anders. Het was vooral: feestelijk! MAANDAG 7 MEI RADIO HILVERSUM I. 402 M. Ochtend AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Ochtendva- ria (gr.) 8.00 Nieuws. 8.15 Pro gramma-overzicht en klankjuwe len (gr.); 9.00 Gymnastiek voor oudere luisteraars; 9.10 De groenteman; 9.15 Klassieke gram- mofoonmuziek: 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.); 11.00 Ka merorkest: klassieke en moderne muziek; 11.45 Voordracht. Middag 12.00 Licht ensemble; 12.30 Me dedelingen ten behoeve van land en tuinbouw; 12.33 Voor ons plat teland; 12.43 Zang en piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Oranje in het zil ver: reportage van het koninklijk bezoek aan Leeuwarden: 13.25 Beursberichten; 13.30 Licht en semble en solisten; 14.00 Piano recital; Klassieke en moderne muziek: 14.30 Voordracht; 15.00 Klassieke muziek (gr.); 16.30 Licht orkest: 17.00 Voor de pad vinders; 17.15 Grammofoonmuziek voor de jeugd; 17.50 Militair commentaar. Avond 18.00 Nieuws; 18.15 Politieke lezing; P.S.P.; 18.25 Zing zonder zorgen; 19.00 Oranje in het zil ver: reportage van het koninklijk bezoek aan Groningen; 19.15 Eine Nacht in Venedig. operette (gr.); 20.00 Nieuws; 20.05 De Radios- coop; 22.30 Nieuws en medede lingen; 22.40 Actualiteiten, met; Oranje in het zilver: reportage van het Koninklijk bezoek aan Assen; 23.00 Jazz Sociëteit; 23.35 Instrumentaal kwintet: lichte mu ziek; 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. Ochtend NCRV; 7.00 Nieuws; 7.10 Gram mofoonmuziek; 7.13 Lichte gram mofoonmuziek; 7.20 Sportuitsla gen van zaterdag; 7.30 Gewijde muziek (gr); 7.50 Het brood des levens, meditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Lichte grammofoonmuziek; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Lichte grammofoon muziek; 9.40 Voor de vrouw: 10.10 Grammofoonmuziek: 10.20 Rondom het Woord: Theologische etherleergang: 11.05 Saxofoon kwartet; 11.30 Muziek bij het werk (gr.); Middag 12.00 Koorzang (gr.): liedjes van de zee; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw; 12.33 Meisjeskoor en instrumen taal kwintet: 12.53 Grammofoon muziek. eventueel actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Licht ensem ble; 13.45 Lichte grammofoonmu ziek: 14.05 Schoolradio; 14.35 Her haling van gedeelten uit het ge varieerde programma Donderdag- avondmozaiek, v. 26 april jl. 15.35 Musette-ensemble en zangsolis- 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Strijkkwartet; klassieke en modern i muziek; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd- 17.30 Jazzmuziek (gr.); 17.40 Beursberichten; 17.45 Regerings uitzending: Op reis door Neder lands Nieuw-Guinea - V. door W.A.L. van Doorenmaalen. Avond 18.00 Orgelspel; 18.30 Met band en plaat voor U paraat; 18.50 Openbaar Kunstbezit; 19.00 Nieuws en weerberichten: 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Mo derne muziek (gr.); 19.30 Radio krant; 19.50 Instrumentaal septet: lichte muziek; 20.10 Kamer-or kest: Klassieke en moderne mu ziek: 20.45 De slede-patrouille hoorspel XI); 21.40 Vocaal en semble; Engelse volksliederen- 22.00 Parlementair commentaar' 22.15 Lichte Nederlandse muziek' 22.30 Nieuws en S.O.S.-herichten' 22.40 Avondoverdenking; 22 55 Boekbespreking; 23.05 Muzikale vraagbaak; 23.40 Het Evangelie in Esperanto; 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIE Avond NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. VARA: 20.20 Achter het nieuws; 20.35 Amerikaanse TV- film; 21.25 Kom en dans!, wed strijd tussen Engelse en Neder landse dansparen: Ballroom-dan- sen en Latijns-Amerikaanse dan- ff-Si L1(L Spiegel der kunsten. NTS; 22.40—22.50 Reportage van het koninklijk bezoek aan Zee land. Noord Brabant en Limburg. fIngezonden mededeling) ..want Akkertjes zijn instant cachets met 4-vc«*-c!ïg werkend micropoeder. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes ANTHEOR (AFP/AP) Een familie lid heeft gisteren de identiteit vastgesteld van een Nederlandse bestuurder van een Franse auto die op 29 april bij Antheor van vijftig meter hoogte in de Middel landse zee was gestort. Het was de 21-ja. rige kantoorbediende J. van Dijk uit En schede. Hij was met vakantie in Frankrijk en reed in de wagen van de Franse za kenman Jacques S inniger. Van een onzer verslaggevers DE toekomstige kapitein van de Esso Hampshire stond op de brug als een nonchalant ge kleed burger. Hij keek om zich heen naar de mensen, de me- tertjes, de handels, de panelen mei lampjes en rillende wijzertjes. Aan dachtig luisterde hij naar de mon teurs en deskundigen, die met grote gebaren honderd-uit stonden te ver tellen van het apparaat dat zij had den gemonteerd. De toekomstige kapitein, een magere, zwijgzame Engelsman, luisterde met zoveel aan dacht, dat hij de pijp in zijn mond telkens vergat. Om de haverklap tastte hij naar zijn zakken voor lucifers. Terwijl hij voor de zoveelste keer vuur in zijti pijp zoog, zei hij: „Het schip heeft alles wat je van een schip kunt verlangen. Het is het beste schip dat ik ken." Na een pauze voegde hij eraan toe „Maar dat is je eigen schip altijd." De tanker het grootste schip ooit in Europa gebouwd ploegde zich moeiteloos door de golven van het Skagerak. golven die soms tegen ie boeg uiteenspatten en in hoge wolken over het voordek stoven. De Esso Hampshire is een on voorstelbaar groot schip, 261 meter lang, 34 meter breed. Zo nu en dan als de pissers- bootjes en de vrachtscheepjes in de verte op en neer gingen ais meeuwen op de golven in de branding be woog het schip heel langzaam, heel weinig naar stuur- of bakboord. Het kan bijna tachtigduizend ton olie met een snelheid van achttien mij! oer uur vervoeren. In de machinekamer, een groot wit gewelf vol lawaai, staat een stoomturbine, die meer dan 27.000 paardekrachten kan ontketenen. De schroef heeft een doorsnee van 7) meier. De boot was voor het eerst op zee Hij leek er zich best thuis te voelen Hij maakte de dolste capriolen, draaide cirkeltjes op de Noordzee voer zigzag door het Skagerak stopte plotseling, liet dan zomaar de ankers vieren, ging van volle kracht vooruit ineens volle kracht achteruit draaien houterige vreugdespron gen van een'mammoet. Die lachwekkende speelsheid van iet logge schip onder de heldere voorjaarshemel was nodig om aller lei instrumenten af te stellen en te testen: de Esso Hampshire maakte haar technische proefvaart. Er waren 250 mensen aan boord. De meesten liepen rond met sleutels en testapparaten. Alles werd onder zocht de geluidshinder van de turbine in de hutten, de waterkra nen. het licht, de pompen, de stuur inrichting. Kortom elk handeltje, elk knopje, elke afsluiter werd ge probeerd. Zo was die Engelse kapitein, de heer J. H. Palmer Felgate (59), één van de velen die op de brug rond scharrelden ...Het is een groot schip zei hij, „maar als je eraan gewend bent maakt dat niets uil. Een schip is een schip tenslotte" Met zijn pijp in de hand vervolgde hij: „Ik vind het prachtig een nieuw schip te krijgen. Zo blijf je gewend aan de nieuwste instrumenten." Toen vertelde hij, dat hij altijd ge wend is gebleven aan de nieuwste schepen, dat hij niet meer wist op hoeveel schepen hij had gevaren- maar dat zijn loopbaan in 1920 was begonnen. Hij monsterde toen iv Rotterdam op het zeilschip Tamar Kapitein Palmer Felgate ging er ustig voor zitten om over al die iaren op zee te praten, jaren waarin hij voorkeur kreeg voor tankers .Op een tanker heb je een regelma tig leven", zo zei hij, „vijf maanden op zee, twee maanden thuis, dan weer vijf maanden op zee." Aan het eind van zijn verhaal was de pijp weer uit. Gezagvoerder was kapitein A. C. Valk, een kleine man van 72 jaar, die kwiek op de brug heen en weer stapte en van tijd tot tijd met een grote kijker de horizon bespiedde. Soms ging hij daarvoor naar buiten. Dan moest hij op zijn tenen staan om over de reling te kunnen kijken. „Ik sta hier graag", zei hij. „Ik ben gezond en ze vragen me telkens voor proefvaarten. Waarom zou ik het dan niet doen?" Kapitein Valk begon zijn loopbaan m 1905, als dekjongen. „Het kleinste schip, waarop ik heb gevaren was een schoener van driehonderd ton. Het varen met dat schip kostte meer moeite dan het varen met dit. Het gaat hier vanzelf", vertelde hij, kijkend naar de lampjes en meter- 'jes om zich heen. Op bijna elk moment, heel die «eek, stond de kleine kapitein op ie brug 's morgens in de stilte van de prille dag, 's avonds als het donker was rondom en de brug al leen werd verlicht door het schijn sel van lampjes en metertjes en door het oplichten van het radar scherm. Ook stond hij er zaterdag toen een zwerm sleepbootjes de Esso Hamp shire de Nieuwe Waterweg op sleep te. En later, toen het Schip op de werf werd afgemeerd. Op de kade toen de machines waren stilgevallen heeft de kleine kapitein omhoog gekeken naar het schip, dat als een rots van staal op rees uit het water. Even wellicht heeft hij zich toen een reus gevoeld. HAARLEM (ANP) Vele Haarlem mers, die tussen zaterdagmiddag vijf uur en zondagmiddag omstreeks vier Uur poststukken in de bus van het sta- tiónspostkantoor aan de Baljuwslaan in Haarlem hebben gedaan, lopen kans dat deze niet meer kunnen worden bezorgd. Gistermiddag om half vijf werd de Haarlemse brandweer gealarmeerd voor een brandje in die brievenbus. Er was niemand in het gebouw, zodat een brandweerma. een ruit moest inslaan om het vuur te bereiken. Een groot aantal poststukken is ver brand. De politie neemt aan dat jon gens het brandje hebber» gesticht. Niet het hoogtepunt in Utrecht, maar wel een van de bijzonder gezellige onder delen van het programma. Op hel Vredenburg wandelde het hele gezelschap tussen duizend etende en drinkende mensen door. De studenten hadden er een bevrijdings- maaltijd in elkaar gezet. Later op de avond zouden de feestvierende bezoekers eenzelfde maaltijd van meat en vegetables gebruiken. A RNHEMS binnenstad leek tijdens de (a wandeling van het Koninklijke ge zin van schouwburg naar provinciehuis op één grote folkloristische kermis, waarvoor standwerkers uit heel Gel derland waren gekomen. Boerendan- sers, kunstwielrijders, jeugdverkeers- brigades, voetbalelftallen, pony-ruiter tjes, tamboerkorpsen, schutterijen en gilden, alle in kleurige uniformen, trachtten de opmerkzaamheid van het Koninklijke gezin te trekken met min of meer spectaculaire demonstraties. In de schouwburg had zich tevoren een der hoogtepunten van het bezoek afgespeeld. Temidden van de jeugd Zoals het zaterdagochtend al vroeg in Zwolle begon, zo was het de hele dag: één groot door zon overgoten feest voor het zilveren bruidspaar, maar door de manier waarop het werd gevierd, evengoed voor de honderdduizenden kijkers en deelnemers eraan. van Gelderland, Overijssel en Utrecht verkenners, akela's, hoplieden tezamen zag de Koninklijke familie het spel van de provincie Gelderland hadden ge- Elly van Stekelenburg dat als een soort vormd. musical voor luchtige verstrooiing had jv- moeten zorgen, maar dat tenslotte even AuöS ernstig bleek als de jeugd van thans. jjet Koninklijke gezin wandelde ver- In de foyer ontspon zich een levendig gesprek volgens via de Zuidgalerij van het pro- Volgens Elly van Stekelenburg zei vinciehuis naar de koffiekamer. Er de Koningin: „Jammer, dat dit aardige werden dranken en kleine kaassoesjes aangeboden. In de Zuidgalerij echter was een grote tafel opgesteld, die vol lag met verschillende soorten Franse en Nederlandse kazen, compleet met stokbrood en crackers. Dit alles was bestemd voor de overige gasten van het provinciaal bestuur. Prins Bernhard had deze tafel gezien en toen men hem een soesje wilde aan bieden gaf hij te kennen liever ook wel iets van deze kaastafel te willen genieten. In allerijl werden toen scho teltjes met Brie, Camembert, Rocque- fort, Oude Goudse naar de koffiekamer gebracht, waar de hoge gasten gezellig met het schaaltje op de knie de hartig- gezin hoe welpen en padvinders, zee- heden tot zich namen. stuk maar een keer wordt opgevoerd Prins Bernhard vulde dit aan met; „Nu. dit moet zeker vaker worden ge speeld", waarop Prinses Beatrix be sloot met: ,Dit moet voor de televisie worden gebracht, zodat de hele Neder landse jeugd het kan zien". Jubel Zoals de rijtoer door de stad, langs een enige rijen dikke mensenmennigte het jubelend begin van dit Konink lijke bezoek was geweest, zo werd het massale bewegingsspel door tweedui zend padvinders op de markt voor het provinciehuis een grandiose apotheose. Vanaf het balkon zag het Koninklijke 1 /"'LANZEND en hyperschoon zette 1 VJ" de koninklijke trein zich za- terdagochtend om bij half tien voor het eers-t voor vele lange ritten in i beweging. De grote locomotief met s machinist Scherpenhuizen op de I bok. trok twee salonrijtuigen en f twee eerste-klasrijtuigen achter j zich aan. Ir. J. Lohman. de presi- 1 1 dent van de Nederlandsche Spoor- wegen maakte de reis mee. Hij had 1 1 er voor gezorgd, dat bij alle niet 1 f beveiligde overwegen een wegwer- I ker voor de bewaking zorgde. De koninklijke wachtkamer, wei- I nig gebruikt, maakte deze stralen- 1 de ochtend een fleurige indruk. I I Vroeger werd er nog wel eens een I dameskapper bijgehaald, die dan j I met een parfumspuit de muffe I I lucht uit de wachtkamer moest f I verdrijven Deze keer was een an- I I der middel te baat genomen. Enke- i 1 Ie dagen lang hebben de deuren I j tegen elkaar open gestaan en ten- f f slotte zijn er bloemen neergezet. j met onder andere de sterk geuren- de Gerdenia er tussenin. iïiiimiiJMiiiiiiiiimiiiniiiMiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiimiimiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiliiiiiiMim MOSKOU (Reuter). —De 25-jarige Britse pianist John Ogdon heeft samen met de even oude Rus Wladimir Asjke- nazi het internationale Tsjaikowskicon cours in Moskou gewonnen De uitslag werd gisternacht bekendgemaakt, twee en een half uur nadat de laatste twee van de twaalf deelnemers hun optre den hadden beëindigd. OM half zeven zaterdagavond flitsten op het Vreeburg tal van lichtmas ten aan. Een stralende vorstelijke fa milie stapte uit de auto's en wandelde kalm tussen de duizend etende men sen door, die een zogenaamde bevrij dingsmaaltijd gebruikten. Met nog het hoerageroep van de dichte menigte uit de binnenstad in de oren, kwam het gezelschap kort daarna bij de Kloosterhof aan. Eensklaps bukte prins Bernhard zich en raapte iets op. Het bleek een verroeste spijker te zijn, die de hoge gast lachend in zijn zak stak. „De prins ziet ook letterlijk alles", was de reactie van burgemeester De Ranitz. „Merk waardig dat hij juist die verroeste spijker moest vinden". Fraaier dan ooit Wij konden die opmerking waar deren, want nog nooit is er zo op de stad gepoetst en gewerkt als de laatste weken. Ze glimt dan ook fraaier dan in jaren het geval is geweest. Zelfs het water van de Oude Gracht is tal van malen ververst, opdat de Konink lijke gasten maar geen last zouden heb ben van de kwalijke geurtjes tijdens hun rondvaart. In de pas gerestaureerde Kloosterhof genoot het gezelschap van de schoon heid der gothiek, die in volle luister is weergekeerd in de gangen. De Dom kerk was verlicht, en in de schemer van de hof, die als een middeleeuwse kruidentuin is ingericht, dienden meisjes verfrissingen rond. Het werd een ongedwongen kwar tiertje „bij de fontein", waarna allen gingen kijken naar het vervaardigen van een oorkonde op een heel oud handpersje. Het zilveren bruidspaar en de vier prinsessen kregen ieder een exemplaar mee. Daarop was de tijd gekomen om in de eveneens gerestaureerde aula van de universiteit een maaitijd te gebrui ken zoals die op het Vreeburg was op gediend. Om half negen reed de stoet van het Domplein naar het Ledig Erf en weer werd het een zegetocht. De Koninklijke familie scheepte zich in aan boord van de Amsterdamse salon boot Koningin Fabiola (de Utrechtse rondvaartbotenwaren als zijnde te weinig representief afgekeurd) en voer langzaam door de Oude Gracht die prachtig was geëllumineerd. De boot stopte aan de werf van de Rötisserie Taverne du Pont St. Jean (onder Formosa) waar de opvarenden temidden van een bloemenpracht uit stapte en in de kelders waar anders de haantjes aan het spit worden geroos terd werden nu meer exquise ge rechten geserveerd. Een half uurtje later stapte de Koninklijke familie voor de laatste keer deze dag in de auto's, voor de rit huistoe. Grootscheeps en indrukwekkend was de hulde die Gelderland bracht. Tijdens een wandeling van de bezoekers van de schouwburg naar het provinciehuis in Arnhem deden ze met duizenden tegelijk mee aan demonstraties: padvindersven- delzwaaiers, schutters, ruiters en boeren. Dank zij hel prachtige weer werd het voor iedereen een belevenis Van onze correspondent OVERIJSSELS hoofdstad was dus num mer één. Vorstin, Prins en Prinsessen maakten in open hofauto's twee rijtoeren door de stad, aanschouwden een défilé waarin Overijssels folklore, landbouw, vee teelt en industrie werden uitgebeeld, ont moetten het provinciaal bestuur tijdens een koud buffet in het provinciehuis en hadden gesprekken met representanten van Over ijsselse jeugd in de Buitensocieteit. Duizenden mensen stonden urenlang langs de route die het Koninklijk gezelschap aflegde, on der hen een groep gerepatrieerde bejaarden uit In donesië, die sedert enkele jaren op het landgoed Zandhove bij Zwolle wonen. Zij die jarenlang dui zenden kilometers van het moederland hebben ge- eefd, reageerden enthousiaster dan menigeen bij het voorbijrijden van de Koninkijke famiie. Een van hen, de ze ven tig-jarige „tante Jo" Beem, de gevoeens van allen vertolkend, zei: „Alleen voor dit had ik al naar Holland willen komen. De Koningin zij is zo schattig, ik kan vannacht vast niet slapen van emotie". Dikke tranen van ontroering liepen over haar bruine wangen. Een grappig incidence In 'de Buitensociëteit: prins Bernhard, amicaal pra tend met een leerlinge van de academie voor beeldende kunsten te Enschede, keek geamuseerd toe hoe een meisje van de huishoudschool in Zwalle probeerde een suikerklontje met een lepeltje op te scheppen en het in de koffie van de prins te deponeren. Terwijl het meisje rode wangen kreeg van verlegenheid zei de prins ..Kijk, thuis doen we dat zo" en hij nam het klontje zelf m de V1 Dakafwerking van het programma verliep bijzonder vlot, zo vlot, dat de Ko ninklijke gasten vijf minuten eerder dan verwacht in de trein stapten die hen naar Arnhem zou voeren. Maar de trein vertrok niet direct. Met de wenk brauwen vragend opgetrokken ver scheen de Koningin voor het venster van haar rijtuig en ze keek naar de klok. Iedereen wachtte op het ver treksignaal, maar dat kwam geen se- conde te vroeg. „Want" zo zei een sta tionsambtenaar, „wij van de spoorwe gen houden ons altijd aan de dienst regeling". naar de Grote Markt is gewandeld is daar „een ontmoeting met de bevol king" door een muzikale- en bloemen hulde, annex défilé van alle 56 ge meenten. 17.05 Ontvangst op de studenten sociëteit Mutua Fidês. 17.30: Via Grote Markt, Ooster straat, Verlengde Oosterstraat Oos- terbrug. Zuiderpark, Stationsweg wordt naar het station gereden, waar even later de koninklijke trein ver trekt. ASSEN 18.10: Direct na aankomst van de trein begint een rijtoer via Over- cingellaan, Oostersingel, Noorder singel, Brinkstraat, Brink-, 18.20: Zanghulde door ongeveer 2500 kinderen van lagere scholen. 18.30: Vertrek naar de Kolk via Brink, Torenlaan. Kerkplein, Collard- laan en de Markt. 18.38: défilé van 34 wagens en groepen als representanten van de Drentse gemeenten. 19.08: Ontvangst door het provin ciaal bestuur in het (oude) Concert huis (garnizoenskantine), waarna Drentse jeugdorganisaties zullen de monstreren. 20.45: Vertrek naar het station. LEEUWARDEN 10.15: aankomst van de koninklijke familie op de vliegbasis. Vertrek naar de stad via Troelstraweg, Vrouwepoortebrug, Nieuwestad Zuid zijde, Wirdummerdijk, Wilhelmina- plein. 10.45-11.45: Défilé en zanghulde op het Wilhelminaplein. Historische op tocht door de 44 Friese gemeenten. 12.20: Friese koffietafel in het Beursgebouw. 13.10: Vertrek naar het station. GRONINGEN 14.06: Aankomst van de koninklijke trein. 14.12: Rijtoer via Stationsweg, Herebrug, Ubbo Emmiussingel, Prae- diniussingel, Westerkade, Wester singel, Noorderplantsoen, Korreweg, J. C. Kapteynlaan, Wouter van Doeverenplein. Ant. Deusinghlaan, Oostersingel, Walstraat, Turfsingel, Stadsschouwburg. 14.42: Jeugdmanifestatie in Stads schouwburg. Opgevoerd wordt het toneelspel van onze medewerker de heer P. Terpstra, door spelers uit de drie noordelijke provincies. 16.30: Nadat de koninklijke familie

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4