President VS houdt zeggenschap Twee jongens gedood bij ontploffing van granaat Noodtoestand in stakend Noord-Spanje Amerikaanse kernwapens en parate divisies worden gereed gehouden Leider OAS Ifeebleés Generaal Clay ereburger van West-Berlijn Eerste etappe van de koninklijke marathon Avontuurlijke tocht per vlot in Frankrijk gearresteerd Duel Erhard-Nordhoff nationaal dilemma IjondwiH Feest geweest PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND „Geen begrafenis van Eichmanns lijk" Be vrij dingsf eest Voormalig Verzet Frontale botsing: drie doden Burgemeester iverd schutter skoning Auto na ongeluk in het water Vliegtuig tegen berg op Wight: tien doden VIJFDE PROEF Indonesië wijst journalist uit Russische vliegtuigen voor Indië MOTORFIETS DOOR AUTO GESCHEPT t") Davy Crockett met kerngranaat Herstelde Soekarno niet naar Wenen De Bilt: Vochtig Directeur. JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40. Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeenwsch Dagblad Abonnementsprijs S 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e JAARGANG No. 5148 Maandag 7 mei 1962 EUROPA SLAGVAARDIGER ATHENE Meer dan lot dusverre zal Europa kunnen rekenen op kernwapens wanneer de Sowjetunie mocht hesluiten tot een aanval. Aan het einde van de Atlantische conferentie in de Griekse hoofdstad is bekend gemaakt dat het Atlantische pact de beschikking krijgt over vijf door kernreactoren voort gestuwde onderzeeboten die bewapend zijn inet raketten van het type Polaris, raketten die kernladingen kunnen ontploffen op vrijwel elk doel in Oost-Europa. De onderzeeboten worden ter beschikking gesteld door de Verenigde Staten. Deze onderzeeboten en de kern wapens die zij meevoeren blijven onder Amerikaans bevel. Zij vormen een zeer beweeglijke strijdmacht die niet is gebonden aan vaste bases en door de vijand zeer moeilijk ontdekt kan worden. De actieradius van de raketten is groot genoeg om tot diep in de Sowjetunie grote schade te kunnen aanrichten. Het oorspronkelijke Amerikaanse plan voor de vorming van een aparte met kernwapens uitgeruste strijd macht-te-land voor de Navo is voor lopig van de baan. Over het gebruik daarvan zouden alle leden van de verdragsorganisatie zeggenschap hebben gehad. Nu blijft de beslis sing over het gebruik van de onder zeeboten en de raketten in handen van de Amerikaanse president. Wel zullen de Europese leden van de Navo meer te zeggen krijgen over de Amerikaanse kernwapens voor MADRID. Zes miljoen mensen beroofd van hun burgerrechten en honderd arrestaties in twee dagen tijds, dat is de voorlopige balans van de arbeidsonrust in noordelijk Spanje. Generaal Franco, verontrust door de ernstige crisis in zijn land sedert jaren, liet het niet bij het afkondi gen van de noodtoestand voor drie provincies alleen; gisterochtend zond hij een speciale macht van vijfdui zend politiemannen en burgerwach ten uit Madrid naar Oviedo in het hart van de mijnstreek. En in Madrid zelf moest de reserve- politie worden opgeroepen om een betoging van honderden studenten uiüeen te jagen, die hun sympathie voor de stakende mijnwerkers en fabrieksarbeiders in de provincies Asturië, Biskaje en Guipuzcoa niet onder stoelen of banken staken. De studenten verzetten zich ook tegen een overeenkomst tussen de Spaanse regering en het Vaticaan, waarbij aan examens van de rooms- katholieke universiteit van Navarra in Pamplona dezelfde waarde wordt toegekend als van de Spaanse staats universiteiten. De spandoeken in de studentenoptocht vermeldden leuzen als „Hoera voor de mijnwerkers", „Navarra neen" en „Wij willen de mocratie". Tien studenten werden aangehouden. Zie verder pag. 2 (Ingezonden mededeling) BINNENVER!NGBED het beste bed ooit gemaakt 1 SCHU1MRUBBERBED met versterkte mirWensector Fyitaint fabrieken Zevenberfen JERUZALEM (Reuter) Volgens een Israëlische krant zal het lijk van Adolf Eichmann worden gecremeerd. De as zou daarna in zee worden gegooid. De krant had van „betrouwbare zij de" vernomen dat men door crematie en in 2ee werpen van de as wil tege moet komen aan een bezwaar dat wordt gemaakt tegen terechtstelling van Eich mann, namelijk dat het begraven van zijn lijk in Israël de aarde van het Hei lige Land zou bezoedelen en dat een graf eiders waarschijnlijk een soort her denkingsplaats zou worden voor neo-na- zi's. Het Israëlische ministerie vén justitie heeft naar aanleiding van dit bericht verklaard dat er noch over de manier van terechtstellen noch over wat er met het lijk zou moeten gebeuren kan wor den beslist zolang het Hooggerechtshof geen uitspraak heeft gedaan over het be roep van Eichmann. Deze uitspraak wordt verwacht op 28 mei. gebruik door land- en luchtstrijd krachten die op hun grondgebied zijn opgeslagen. Door de vijf onderzeeboten ter beschikking van de Navo te stellen hebben de Verenigde Staten willen bewijzen dat zij de defensie van Europa net zo belangrijk vinden als die van hun eigen werelddeel. Ame rika zal ervoor zorgen dat er in Europa altijd een voldoende af schrikwekkende „atoommacht" aan wezig is. Die moet de Sowjetunie ervan doordringen dat een aanval op West-Europa zinloos is. Voorts hebben de Verenigde Sta ten en Groot-Britannië de enige leden van het bondgenootschap die beschikken over bruikbare kern wapens beloofd dat zij Russische raketbases en vliegvelden die zou den kunnen dienen als uitgangs punt voor een aanval op West- Europa, steeds met kernwapens zullen „dekken". Ook hebben de Amerikanen de verzekering gegeven dat er in geval van nood in West-Europa gerekend kan worden op de onmiddellijke overkomst van twee parate divisies. De uitrusting en bewapening daar voor ligt reeds in Europa op geslagen. Binnen enkele dagen kun nen de twee divisies in de strijd worden geworpen. Hoewel secretaris-generaal Stik ker na afloop van de conferentie zei dat hij nog nooit een vergade ring van de Navo zo glad had zien verlopen, zijn de vele tegenstellin gen tussen de leden blijven bestaan. Met name de Fransen nemen nog altijd een apart standpunt in wat betreft de kernwapens voor Europa en de pogingen om met de Russen tot een vergelijk over Berlijn te komen. Een ander geschilpunt dat is blij ven bestaan is de kwestie van een niet-aanvalsverdrag tussen de Navo en het Pact van Warschau. De En gelsen en de Amerikanen vinden dat een dergelijk verdrag onderdeel kan zijn van een oplossing voor het vraagstuk-Berlijn. Mr. Stikker bij voorbeeld is een verklaard tegen stander van deze gedachte en vele leden van de Navo zijn het met hem eens. Van onze correspondent BONN De bijzondere gevol machtigde van president Kennedy in Berlijn, de gepensioneerde Ameri kaanse generaal Lucius Clay, is za terdag tot ereburger van Berlijn be noemd. Dat het een bijzondere on derscheiding is heeft men in West- Berlijn duidelijk laten uitkomen: Clay en de Russische tsaar Nicolaas I (1796-1855) zijn de enige buitenlan ders die tot dusverre ereburger van de stad zijn gemaakt. Om het vertrek van Clay uit Ber lijn is veel te doen geweest. Kennedy zond de ex-generaal, die thans direc teur is van een grote Amerikaanse conservenfabriek, naar de stad toen het daar na 13 augustus 1961 bij'zonder spannend werd. Clay, die als orga nisator van de luchtbrug in 1948-1949 grote naam had gemaakt, pakte zijn opdracht zeer energiek aan. Hij verzet te zich met kracht tegen iedere com munistische poging om West-Berlijn van het Westen af te snijden. Dat ging op zeker ogenblik in de ogen van Washington kennelijk ge paard met het nemen van te grote risico's. De terugroeping van Clay, twee maanden geleden, viel samen met het begin van de Amerikaans-Rus sische onderhandelingen over Berlijn en wordt in West-Berlijn zeer betreurd. Eresalaris In zijn afscheidsrede zei Clay: „De Berlijners zijn over de schrik heen die de muur hun heeft bezorgd. Daarmee is opnieuw bewezen dat deze stad nooit door angst of bangmakerij be dwongen kan worden." Het ereburgerschap geeft Clay bij zondere rechten. Zo mag hij voor de duur van zijn leven gratis gebruik ma ken van alle Berlijnse openbare ver voermiddelen. Hij krijgt eveneens voor zijn leven gratis een abonne ment op het Berlijnse wets- en veror deningenblad en een eresalaris als hij m behoeftige omstandigheden zou ko men (Het inkomen van Clay als fa brieksdirecteur is 150.000 aollar). Ook staat een dienstauto tot zijn beschik king als hij voor een officieel bezoek in Berlijn komt. Ben Khedda, de premier van de Al gerijnse regering in ballingschap, zal woensdag een zeer belangrijke radio-re de houden tot het Algerijnse volk. Alle onder Frans beheer staande zenders in Algerije zullen de rede uitzenden. TAIT is gewoon een foto uit dui- zendenom het gebaar én om de tekening van de sfeer. Zo was het zaterdag, op de eerste dag van de koninklijke marathon langs de provinciale hoofdste den. De foto werd genomen in Arnhem, maar het had net zo goed in Zwolle of in Utrecht kunnen zijn. Koningin en Prins waren een heerlijke dag uit, te midden van en samen met de bevolking van Overijssel, Gel derland en Utrecht. Ten aan schouwen van duizenden hielp de zilveren bruidegom zijn bruid met een hoofs gebaar uitstappen. En wie zal niet zijn vreugde hebben beleefd aan dit leuke moment? Wat er verder allemaal ge beurde is te zien en te lezen op pagina 5. SAN FRANCISCO (Reuter). Te Redonde Beach in Calefornië zijn de avonturier Devere Baker, zijn vrouw en een bemanning van vijf koppen Redonde Beach in Californië zijn de gonnen aan een reis om de wereld. Zij denken er vijf jaar over te doen. Devre Baker heeft al meer op een vlot gevaren. In 1954 zeilde hij van Ca lifornië naar Hawaii. Hij wilde daar mee aantonen dat de oorspronkelijke bewoners van de Hawaii-eilanden uit Noord-Amerika gekomen konden zijn. Ditmaal heeft hij nog grootsere plan nen. Voor het vertrek vertelde hij: „We zeilen naar Acapuleo in Mexico, laten daar het vlot door Mexico slepen en volgen dan de golfstroom naar En geland." Van Engeland wil hij het vlot via de Middellandse zee naar de In dische oceaan laten slepen. „Vandaar zullen de zeestromen het naar Japan en over de Stille Oceaan voeren. Ik verwacht in 1967 binnen zestien kilome ter van de kust van Californië te ko men", voorspelde hij. Baker wil met deze avontuurlijke tocht zij willen zich voornamelijk voeden met de vis die zij hopen te vangen aantonen dat Centraal-Ame- rika tweeduizend jaar geleden is geko loniseerd door emigranten uit het Mid den-oosten. ROTTERDAM Met vertegenwoor digers van de Nationale federatieve raad en afgevaardigden van de Belgi sche Witte Brigade en de Duitse anti nazistische verzetsorganisatie hebben bestuur en leden van Voormalig ver zet Zuid-Holland, district Rotterdam za terdagavond in Lommerrijk het bevrij dingsfeest gevierd Burgemeester mr. G. E. van Wai- sum en het gemeenteraadsbd dr. F. J. Krop spraken over de betekenis van het verzet en van de bevrijding, een be vrijding aldus de burgemeester waaraan wij niet alleen danken de vrij heid om te leven, doch ook de vrijheid om te kankeren. Auto door middenberm nabij Moerdijkbrug Van een onzer verslaggevers MOERDIJK Op de Brabantse afrit van de Moerdijkbrug zijn gis teravond tegen middernacht drie mensen om het leven gekomen toen een personenwagen door de mid denberm schoot en tegen een tegen ligger opvloog. De bestuurder van de personenauto moest met levens gevaarlijke verwondingen naar een ziekenhuis in Breda worden ver voerd. Hij was afkomstig uit Eindhoven. Samen met een andere man, even als hij ongeveer 35 jaar oud, was hij in Delft naar de voetbalwedstrijd DHCEindhoven geweest. In de auto lagen feestslingers. Tijdens de thuisreis is de Eind- hovense wagen net over de brug, na door de middenberm te zijn ge schoten, op de kleine personenauto de 33-jarige J. van den Bos uit Dor drecht gebotst. De heer Van den Bos en zijn negentienjarige verloof de mejuffrouw Schouwenaar, die naast hem zat, waren op slag dood, evenals de passagier van de Eind- hovense auto. BLERICK. De burgemeester van Venlo tevens lid van de Eer ste Kamer mr. dr. L. de Gou is gisteren schutterskampioen geworden op de gildedag van de schutterij St. Thomas van Aquino in Blerick. Be halve de ontvangende schutterij de den ook het Akkersmangilde uit Ven lo en het St. Jorisgilde uit Heeze mee aan het schuttersfeest. De heer De Gou veroverde het Ko ningsschap bij zijn 94ste schot. Met een welgemikt schot haalde hij de vogel die op een paal was gestoken, naar beneden. Hij kreeg voor zijn prestatie het fraaie Koningszilver, dat hij volgend jaar op de gildedag in Venlo zal moeten verdedigen. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Door het ont ploffen van een uit het water opge viste luchtdrukhandgranaat zijn za terdagmiddag in Rotterdam-Zuid twee kinderen omgekomen. Dat ge beurde omstreeks kwart over twaalf op de Carnissesingel, vlak bij het ouderlijk huis van de jeug dige slachtoffers: de achtjarige Leon Burghout uit de Madelief straat en de elfjarige Henk Hen- drikse uit de Klaverstraat. De scholen in de buurt waren juist uitgegaan en overal liepen groepjes kinderen die op weg naar huis wa ren. Op het tegelpad aan de noord zijde van de Carnissesingel stonden twee jongens een glanzend voorwerp te bekijken. Een passerende visboer was de laatste die hen in levenden lij ve zag. Plotseling werd de buurt opge schrikt door een daverende explosie. Op het tegelpad lagen de jongens, gruwelijk verminkt. De jongste was op slag dood, zijn vriendje overleed korte tijd later in het Zuiderzieken huis. 't Waalt je Nog voor hun identiteit kon worden vastgesteld, kreeg de recherche van het bureau Charlois een duidelijke aanwijzing dat zij het slachtoffer wa ren geworden van een exploderende luchtdrukhandgranaat. In de buurt van de Lepelaarssingel werd de ver pakking van zulk een granaat op straat gevonden. De verpakking was nat, waaruit kon worden afgeleid dat de granaat uit het water was opgevist. Dat ver moeden won veld toen men wist wie de kinderen waren. De jongste, die zaterdagmorgen de school had ver zuimd, was omstreeks elf uur gezien aan de kant van 't Waaltje, een oude doorbraak van de Zuiddijk, niet ver van de vroegere basis van de Onder zeedienst aan de Waalhaven. Pas nadat in deze volkrijke buurt alle schoolkinderen op twee na waren thuisgekomen kon met zekerheid wor den vastgesteld wie de slachtoffertjes waren. Ongerust Verontruste ouders vroegen zich af hoe het mogelijk is dat kinderen in het bezit van zulk gevaarlijk oorlogs tuig konden komen. Aangenomen dat onbevoegden, in het bezit van muni tie of wapens, zich daarvan willen ontdoen om aan een eventuele straf vervolging te ontkomen, is het veili ger het gevaarlijke bezit bij de poli tie te deponeren. Ontbreekt daartoe de moed dan zou men het oorlogstuig op een veilige plaats kunnen neerleggen en daarna de politie kunnen opbellen. BEUNINGEN (ANP) Bij het over steken van de weg in Beuningen is za terdag de 66-jarige G. Wetenkamp uit Weurd door een auto uit Nijmegen ge grepen en gedood. De auto dook daar na een sloot in. De vier inzittenden werden gewond. Een vrachtauto die uit de richting Beuningen kwam, moest in volle vaart een tuintje inrijden om een botsing met de personenwagen e voor komen. PARIJS (Reuter). De arres tatie van de Zwarte Monocle, bij naam van André Canal, is een nieuwe zware slag voor de O.A.S. Rechercheurs, vermomd als huis schilders, hielden Canal, het hoofd van het Geheime Leger in Frank rijk, aan toen hij op klaarlichte dag door Parijs wandelde. Op een gegeven moment zag Canal, die zijn bijnaam dankt aan de mo nocle die hij voor een kunstoog draagt, zich omringd door ongewoon veel schildersknechten, maar voor het tot hem doordrong v/at dat betekende, hadden dezen hem al geboeid. Even leek het erop dat hij van onverwach te zijde hulp zou krijgen: het publiek dacht met een ontvoering te maken te hebben en nam een dreigende hou ding aan tegenover de vermomde po litiemannen. Deze werden echter te rechter tijd ontzet door geüniformeer de agenten. Zwarte lijst Als hoofd van de O.A.S. voor het Franse moederland is Canal verant woordelijk voor de terreurdaden van het Geheime _.eger in Parijs en an dere Franse steden. Eind vorig jaar had ex-generaal Salan, de nu even eens gevangen genomen leider van de O.A.S., Canal uit Algerije naar Frankrijk gezonden om de organisa- satie van de drie voornaamste afde lingen van de O.A.S.-actie, propagan da en financiën te behartigen. Canal had een zwarte lijst opgesteld van personen en gebouwen, en voorts af- persingsbrieven gestuurd aan winke liers, die uit Algerije naar Frankrijk waren getrokken. NEWPORT (U.P.I.) Een En gels passagiersvliegtuig is gisteren in een dichte mist tegen de hoogste berg van het eiland Wight gevlogen. Tien van de zeventien inzittenden veertien passagiers en drie be manningsleden zijn om het leven gekomen; de andere zeven kwamen er zonder al te erge verwondingen af. De verongelukte DC 3 van de Engelse maatschappij Channel Air ways voerde een lijnvlucht uit van het Kanaaleiland Jersey naar Ports mouth. Voor de Engelse kust raakte het in een dichte mist en vloog tegen de 240 meter hoge berg Sint Boni face op Wight. De DC 3 ploegde enkele honderden meters door struikgewas en grasland en vloog toen in brand. WASHINGTON (AP) In het proef gebied in de Stille Oceaan hebben de Verenigde Staten vannacht om kwart voor één Nederlandse tijd een projectiel met kernlading tot ontploffing gebracht. Het projectiel was gelanceerd vanuit een Polarisonderzeeboot. De ontploffing was de vijfde in de hui dige reeks Amerikaanse kernproeven in de dampkring. Het was de eerste keer dat een kernlading die met een raket was gelanceerd, tot ontploffing kwam. (Ingezonden mededeling) de Van onze correspondent BONN Het duel Erhard-Nordhoff over de prijsverhoging van Volkswagen-1200 heeft een nieuw scherp accent gekregen. De directie van de Volks wagenfabrieken verklaarde nl. in een zaterdag gehouden vergade ring van de raad van commissarissen: „Na zorgvuldig onderzoek is vast gesteld dat het onmogelijk is de prijsverhoging teniet te doen." gering in Bonn en van Neder-Saksen hebben er elk twee, dé overige acht vertegenwoordigen de aandeelhouders. Een voorstel van een der commissa rissen werd verworpen dat beoogde het aandelenkapitaal van zeshonderd miljoen tot achthonderd miljoen mark te verhogen; dat zou de fabriek een extra reserve opleveren (via de uit gifte van extra aandelen tegen de koers van 250) van vijfhonderd mil joen mark waardoor de prijsverho ging te niet zou kunnen worden ge daan. Minister Erhard heeft gisteren in een interview gezegd dat in Duitsland sommigen, zowel in vakbonds- als in ondernemerskringen, nu menen dat men in een vrije-markteconomie maar moet grijpen wat er te grijpen valt. In Bonn vat men deze mededeling op als een officiële oorlogsverklaring van Nordhoff aan de regering-Ade- nauer en in het bijzonder aan de mi nister van economische zaken, prof. Erhard. Bondskanselier Adenauer zelf zou ervan overtuigd zijn geraakt dat Nordhoff veel te ver is gegaan. De raad van commissarissen was zaterdag bijeengeroepen, speciaal om opnieuw de prijsverhoging te bespre ken. Van de achttien leden van de raad zijn zes vertegenwoordigers van het personeel van de fabriek; de re- SINGAPORE (Reuter). - De cor respondent van het Amerikaanse persbureau Associated Press in Dja karta, de Nieuwzeelander Peter Ar- nett, is gisteren uit Indonesië uitge wezen. Hij is er veertien maanden geweest. Arnett heeft onlangs enkele artikelen geschreven over de hongersnood, die in Indonesië dreigt. Die dreiging was vol gens hem het gevolg van de stilstand in allerlei activiteiten omdat alles in Indonesië thans ;s gericht op de cam pagne om Nieuw-Guinea. Zaterdag had de minister van voor lichting Moh. Yamin nog gezegd dat „berichtgeving van contra-revolutionai re of anti-Indonesische strekking zal worden onderdrukt". Hij vroeg de bu tenlandse correspondenten hun ziens wijze „in overeenstemming te breng- met de geest van de maatregelen, dit Indonesië treft". Macht Deze catch-as-catch-ean-worstelpar- tij moet ontaarden in een bijzonder krachtige positie van de machtig- sten op de markt en in vernieti ging van de op vrijheid gebaseer de orde. Bedrijfsleven en staat moe ten zich binnen de grenzen van het mogelijk houden. De sterkste onderne mers, aldus Erhard, moeten dan ook met prijsdiscipline een voorbeeld ge ven. Opvallend is dat prof. Röpke, die als de „vader van de moderne markt economie" wordt beschouwd, eveneens in een interview, heeft gezegd, dat het afzetten van Nordhoff neerkomt op een maatregel die te vergelijken is met wat er in een economie gebeurt waarin communistische commissaris sen het voor het zeggen hebben. Röp ke een vriend van Erhard wist *een oplossing voor het conflict tus- "n de minister, die hij bewondert als "rigent van de Duitse marktecono mie, en Nordhoff, die hij bewondert Is ondernemer en die van deze markteconomie gebruik maakt. ik zei je al: ive hadden eerste-klasse moeten boeken Van onze correspondent NEW DELHI In het diepste ge heim heeft de Indische regering een overeenkomst gesloten met de Sowjet unie over de aankoop van twee eskaders straaljagers van het type Mig-21. Deze vliegtuigen zijn in de eerste plaats be stemd voor de bestrijding van een mo gelijke inval van de Chinese volksrepu bliek in de omstreden grensgebieden. De Russen hebben snelle levering van de straaljagers toegezegd. De Russische hulp aan Indië gericht tegen Rood China gaat nog verder. De Sowjetunie heeft zich bereid ver klaard in Indië een fabriek te bouwen voor de assemblage van straaljagers. Zij laat zich betalen in Indische munt. wat voor Indië bijzonder aantrekkelijk is. Westelijke landen eisen als betaling steeds dollars of ponden. OOSTVOORNE Op de weg Brielle- Oostvoorne is zaterdagavond een motor fiets bij het inhalen geschept door een auto. De motor werd het fietspad op- geslingerd en vloog in brand. De negen tienjarige berijder uit Oostvoorne en zijn duopassagiere van zeventien zijn zwaar gewond naar een ziekenhuis in Rotterdam gebracht. WASHINGTON (Reuter) Een ge deelte van de Amerikaanse strijdkrach ten heeft de beschikking gekregen over een nieuw soort mortier waarmee kern granaten kunnen worden afgevuurd. Het nieuwe mortier Davy Crockett geheten kan granaten met een ont ploffingskracht van bijna duizend ton t.n.t. over een afstand van ongeveer negen kilometer afvuren. Waarschijnlijk zijn de eerste Davy Crocketts ter beschikking gesteld van de Amerikaanse troepen in West-Duits- land. Elk der vijf Amerikaanse divisies infanterie daar zou vijftien van de nieuwe mortieren toegewezen hebb;n gekregen. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM In de nacht van zaterdag op zondag heeft, na af loop van het be vrij dings vertier in de hoofdstad, een 32-jarige ter be schikking van de regering gestelde man zich vrijwillig bij de politie gemeld. Hij hoorde thuis in de Van der Hoevenkliniek in Utrecht. De man had zaterdag vrij ge kregen om een pak te kopen, waar voor hem 130 gulden was meege geven. In plaats van inkopen te gaan doen was hij in Zuilen op de bus naar Amsterdam gestapt, en daar had hij de hele avond en nacht hartelijk deelgenomen aan de festi viteiten van de Bevrijdingsdag. De 130 gulden waren op. DJAKARTA (UPI). President Soekarno is volledig genezen van zijn nieraandoening, zo is zaterdag in Djakarta bekend gemaakt. Hij heeft vier maanden lang onder be handeling van negen Chinese spe cialisten gestaan, die premier Tsjoe En-lai van de Chinese volks republiek naar hem toe had ge stuurd. Door zijn herstel hoeft Soekarno niet meer naar de Weense kliniek, waar hij zich vorig jaar heeft laten onderzoeken en waar hij 20 mei zou terugkeren voor controle. Dat bete kent tevens een sierlijke oplossing voor een delicate politieke situatie. President Scharf van Oostenrijk had juist enige dagen geleden aan Soe karno gevraagd zijn voorgenomen, bezoek aan Wenen voorlopig uit te stellen met het oog op het staatsbe zoek dat Koningin Juliana en prins Bernhard juist in die tijd aan Oos tenrijk brengen. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Vrij veel bewol king met af en toe wat regen of mot regen. Matige tot westelijke wind. Dezelfde middag- temperaturen als vrij krachtige zuid gisteren of iets ho gere. Mies je: Ach, De Bilt kan het ook niet helpen 8 mei: zon op 4.E maan op 8.30 zon onder 20.15;

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1