Treinongeluk hij Tokio eist ruim honderd doden Heel tevreden met ons lot Badwater in straten van Den Haag THOM DE TEMMER DRAMATISCH PLEIDOOI VAN MINISTER CALS IN TWEEDE KAMER: Gevangen infiltranten op eilandje bij Biak Compensatie huurverhoging: IV2 procent PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Vrijdag 4 mei 1962 POLITIE VRAAGT BETERE TELEFOON WEER NARCOTICA GEVONDEN OP ENGELS SCHIP Verbeten bewindsman sprak voor lege banken ONDER HOGE DRUK Vinnig Verbaasd BAARNSE MOORDZAAK WAARSCHIJNLIJK OP 5 EN 6 JUNI VOOR „Liever dan niet" UITKERING VOOR MINDER VALIDEN Advies aan regering: UITKERING VOOR ALLE WEDUWEN In Amsterdam gas en licht goedkoper De BiltOpklaringen Het weer overal Directeur. JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad AUi, .,02 r wa,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e JAARGANG No. 51 38 „GEEF VAART AAN ONDERWIJS!" TOKIO (Reuter/U.P.I.) De nationale feestdag de Dag van de Grondwet die Japan gisteren vierde, is verkeerd in een dag van rouw. Bij een drievoudig treinonge luk in Tokio kwamen 119 vrolijke mensen, op weg naar de feestelijk heden of op de terugweg naar huis, om en werden vele honderden ge wond. De toestand van 120 man van de gewonden was gisteravond nog zeer ernstig. Het ziet er dan ook naar uit dat het dodental nog aanmerkelijk zal stijgen. Het ongeluk gebeurde in een voor stad aan de noordkant van Tokio, vlak bij een buurtstation. Een goederentrein die te vroeg aankwam en op een zij spoor zou worden gezet, ontspoorde op een wissel. Even later reed een het station verlatende personentrein met flinke snelheid op de ontspoorde wagens in. Tweede botsing Enkele ogenblikken daarop, terwijl de passagiers overal bezig waren zich uit de zwaar beschadigde wagens te Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De bijna 25 jaar ou de telefooninstallatie in het Rotterdam se hoofdbureau van politie heeft voor de tegenwoordige behoeften een te geringe capaciteit en bovendien verkeert zij m een dermate slechte staat dat voor feil loze werking niet kan worden ingestaan. Vernieuwing en uitbreiding zijn drin gend nodig en datzelfde geldt voor de centrales van enige bureaus en posthui zen. Een nieuwe, moderne centrale met neven centra les in bureaus en posthui zen zou de politie overal onder één nummer telefonisch bereikbaar maken. Onderlinge gesprekken zouden over ei gen lijnen kunnen worden afgewikkeld. Omdat met een vervanging van ver sleten onderdelen der bestaande instal latie toch a-litijd nog een bedrag vari 400.000 gulden zou zijn gemoeid, stel len B. en W. de raad voor een krediet van een miljoen te voteren voor een nieuwe telefooninstallatie met een grote reservecapaciteit en voor de verbouwing die daarbij nodig is. bevrijden, maakte een tweede perso nentrein de ravage compleet. Dit was de trein waarvoor de goederentrein het veld had moeten ruimen. De ma chinist was aan de late kant en reed met volle snelheid op de her en der over de spoorbaan verspreide wagens van de eerste twee treinen, in. Door die laatste bótsing werd een van de wagens van de eerste perso nentrein van de spoordijk geduwd waarop alles zich afspeelde en kwam terecht op een rij huizen. De wagen bleef half op de dijk en half op de hui zen hangen. Enkele muren stortten in onder het gewicht. Of er daardoor ook in de huizen mensen zijn omgekomen was gisteravond nog niet beken L In de wijk waarin het ongeluk ge beurde ontstond een chaotische toe stand. Van alle kanten van de stad werden ambulances naar de plaats van het ongeluk gedirigeerd. Van al le kanten ook naderden wagens met manschappen van politie en brand weer de spoordijk. Al die auto's reden elkaar letterlijk in de wielen. Duizen den nieuwsgierigen maakten de op stopping nog groter. Noodziekenhuis Op de spoordijk waren intusen twee duizend man politie aan het werk om de schreeuwende en kreunende ge wonden uit de verongelukte wagens te bevrijden. De ziekenhuizen in de buurt konden de toevloed niet verwerken. In een tempel werd daarom een noodziekenhuis ingericht. Zestig kilometer ten noorden van Tokio gebeurde gisteren nog een onge luk met. een trein. Daar reed een goe derentrein met een matig vaartje op een stilstaande personentrein, waarbij 37 passagiers gewond werden. Van onze correspondent LONDEN. Drie dagen voordat men aan boord van Engelands groot ste kruiser, de Belfast, een grote hoe veelheid verdovende middelen ontdek te. had men aan boord van een ander Brits oorlogsschip reeds een soortge lijke ontdekking gedaan, aldus werd gisteren in Londen onthuld. In een bevoorradingsschip van de marine-luchtvaartdienst dat in de ha ven van Singapore ligt, vond men voor twintigduizend pond sterling opium. Zoals gemeld kwamen ook de ver dovende middelen die op de Belfast waren gesmokkeld, uit Singapore. De admiraliteit beraamt nu maat regelen om het aan boord smokkelen van narcotica op Britse oorlogssche pen te verhinderen. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Uitgeput en teleurgesteld heeft minister Cals gistermiddag een laatste drin gend beroep op de Tweede Kamer gedaan om de mammoetwet met grote meerderheid aan te nemen. Ik zou het voor het onderwijs ernstig betreuren als dit niet zou gebeuren en ik heb mij beraden over de vraag of ik dan zou terugtreden, zo voegde hij eraan toe. Ik geloof niet dat ik dit zal moeten doen. In het belang van het onderwijs moet deze wet in het Staatsblad komen. Deze laatste grote krachtsinspanning aan het slot van de algemene beschouwingen over de voorstellen tot vernieuwing van het voortgezet onderwijs maakte toch wel indruk op de Kamer, dié overigens bijna leeg was. Alleen de onderwij sspecialisten luisterden tegen het einde van de middag nog gespannen na,ar de klemmende woorden van de bewindsman, die be gonnen was met de erkenning dat hij na de dood van zijn staatssecretaris, nu hij de volle zwaarte droeg van het onderwijswerk op het departement en van de mammoet, ook onder psychische druk leefde. Hij zei ook, dat hij gedurende de afge lopen drie a vier jaar met de volle inzet van zijn persoon aan deze plannen had gewerkt. Mr B. K. J Beernink II. \V Tilanus Twee afgevaarigden, die vinnig door minister Cals werden aangevallen. Verbeten weerde mr. Cals zich tegen de fractieleider van de C.H.U., dr. Tilanus, die hem naar zijn oordeel onvoldoende principieel tegenspel had ge geven. Waar is het indringend betoog dat mijn argumenten aantast, zo vroeg de minister. Deze zaak verdient toch wel een ernstiger behandeling. Ook herinnerde mr. Cals aan de af spraak bij de kabinetfcsformatie in 1959, die moest voorkomen diait de drie chris telijke groepen op het stuk van het onderwijs uit elkaar zouden vallen. Wat is er intussen gebeurd dat zij toch uiteengevallen zijn. vroeg hij. Is de Christel ij k-h istor iseh e fractie tcwt een andere conclusie gekomen? Dit heb ik niet gehoord, aldus constateerde de mi nister, die ook nog vermeldde dait de mammoet verleden jaar tot een vrije kwestie was gemaakt. Als er dan geen principiële bezwaren zijn, dam ben ik wel bijzonder teleurgesteld. Het spijt mij dat hier nu niet de sfeer van de pacificatie heerst. hij niet het minste heil vanwege het chaotische verschil van opvattingen. Er moeten nu beslissingen worden ge nomen, meende de minister. Wij mo gen niet terugdeinzen voor onze ver antwoordelijkheid. Het zou weer een uitstel van jaren worden! Zo kwam dan het enigszins drama tische einde van het eerste deel van de openbare parlementaire behandeling van de mammoet: de algemene be schouwingen. De Kamer is nu aan de afzonderlijke artikelen van het ont werp toe. De behandeling ervan zal beginnen in de commissie, die samen met de minister gaat proberen enige orde te scheppen in de tientallen, vaak zeer tegenstrijdige voorstellen uit de Kamer. Daarvoor is het openbare de bat nu geschorst, wellicht voor enkele weken, maar het is nog steeds de be doeling gereed te komen voordat de Tweede Kamer midden juli op zomer reces gaat. Minister Cals verdedigt in de Tweede Kamer de mammoet wet, zoals het wetsontwerp tot regeling van het voortgezet onderwijs in de wandeling wordt genoemd Met bruuske bewegingen zijn papie ren bijeen grissend keerde minister Cals zich ook nog tegen de voorzitster van de C.H.U., mr. Beernink, die kort geleden heeft gezegd dat hij zich niet van tegenstemmen zou laten weerhou den omdat een minister aftreedt. Dat moet hij zeker niet doen, zo luidde het vinnige antwoord, maar onderwijs en regering hebben er recht op dat men ingaat op argumenten. Overigens vroeg de minister zich af wie er nu achter dn Tilanus en mr. Beernink stonden. Hij hoopte dat er intussen een kente ring in de fractie van de C.H.U. zou komen. Ook tegen de anti-revolutionaire be zwaren als zou er bij de voorbereiding van het ontwerp geen overleg met de protestants-chr istel ij ke ond erwij sorga - nisaties zijn gepleegd, ging mr. Cals nogal heftig in. Als de organisaties me nen dat er in contact geen heil zat, omdat de zaak in de politieke sfeer was komen te liggen, had ik dan de heren op het matje moeten roepen, zo vroeg hij. Wat zou dan de reactie zijn. geweest? Ik zal hier maar niets aan toevoegen! Verbaasd toonde mr. Cals zich over de eis van de liberale afgevaardigde mevrouw Van SomerenDowner om in het beraad over de meer dan 100 amendementen, dat nu in de Kamer commissie gaat beginnen, ook het on derwijs zelf te betrekken. Daarin zag Van onze rechtbankverslaggever UTRECHT. De Baarnse moord zaak zal naar alle waarschijnlijkheid op dinsdag 5 en woensdag 6 juni voor de rechtbank in Utrecht dienen. De officier van justitie, mr. H. R. van Dijken, heeft nog geen dagvaarding uitgebracht tegen de drie jeugdige verdachten, maar hij hoopt dit nog op tijd te kunnen doen. Het wachten is op een aantal gegevens, die noodza kelijk zijn om het vooronderzoek te kunnen afsluiten. Als de zaak niet op 5 en 6 juni kan dienen, wordt het september eer zij kan worden behandeld. Men zit met de moeilijkheid dat in de zomer de zogenaamde vakantiekamers van de rechtbank het werk overnemen. De Baarnse moord wordt een te gewich tige affaire geacht dan dat die door plaatsvervangende rechters kan wor den afgedaan. President Scharf: AMSTERDAM President Soe- karrio heeft van de Oostenrijkse pre sident te verstaan gekregen op 20 mei maar liever niet voor controle naar de Weense kliniek te komen, waar hij vorig jaar tegen galsteen is behandeld. Op dat tijdstip zijn Koningin Juliana en Prins Bernhard voor een staatsbezoek in Oosten rijk. Soekarno, zo weet het dagblad Trouw te melden, had laten weten dat hij op 20 mei in Wenen zou aan komen. President Scharf heeft hem evenwel verzocht zijn behandeling enige tijd uit te stellen. HOLLANDIA (ANP). De infiltranten, die in westelijk Nieuw- Guinea gevangen zijn genomen, zijn .zeer verrast over de goede behandeling, die zij van de Nederlandse militairen ondergaan. Zij hebben dat zonder uitzondering volmondig toegegeven tegen over Nederlandse en buitenlandse journalisten, die hen hebben mogen bezoeken. De infiltranten 96 man, onder wie 25 Papoea's zitten gevangen op een eilandje van maar twee kilometer lang, dat drie en een half uur varens van Biak ligt. Zij wonen daar in een stenen, met prikkeldraad omgeven barak. Zij beschikken er over een eigen ruimte, waar geen Nederlandse mili tair binnenkomt. Zij slapen en eten in ruime, luchtige zalen. Zij maken hun eigen eten klaar drie maal daags een flinke portie rijst met bijgerechten in een aparte keuken. Voordat zij aan hun avontuur waren begonnen, was de infiltranten gezegd dat zij onmiddellijk zouden worden doodgeschoten of gemarteld als zij in handen van de Nederlanders zouden vallen. De Indonesiërs onder de groep zijn afkomstig van Java, Timor of de Kei eilanden. Van de Papoea's zijn velen in Nederlands Nieuw-Guinea op school geweest. Verscheidenen hebben bij de Nederlands Nieuw-Guinea petroleum- maatschappij in Sorong gewerkt. De negentienjarige sergeant-majoor Tokidjo uit Djokjakarta vertelde dat hij in Hollandia de mulo had doorlo pen. Daarna was hij met zijn ouders uit Sorong naar Indonesië vertrokken. Hij had daar een militaire opleiding van vier maanden gehad. Een nog jongere infiltrant zeven tien jaar oud was nog pas een maand in dienst toen hij al naar Nieuw- Guinea werd gestuurd. De meesten van de infiltranten zijn evenwel ge oefende militairen. De 39-jarige sergeant-majoor Su- hendang er zijn vijf mensen van deze rang in de groep voert het voorlopige bevel over de manschappen in het kamp. Hij heeft vroeger in het K.N.I.L. gediend. In Indonesië was hij ingedeeld bij de valschermtroepen. Suhendang handhaaft onder de in filtranten een strikte militaire disci pline. Hij laat ze exerceren en aan sport doen. „Zij moeten nog veel leren", zei de sergeant-majoor Untung. Suhendang getrouwd, zes kinderen en al grootvader vertelde, dat hij met vier collega's, uit Djakarta naar Ambon was gedirigeerd, waar huh manschappen werden toegewezen. Van Ambon werd de groep op 14 april naar het eiland Gebe, dicht bij de grens met Nieuw-Guinea, gebracht. Enkele dagen later trok de groep met boten op naar Waigeo. Toen de vaartuigen door een Neder lands vliegtuig werden ontdekt was een deel daarvan naar het eiland Waig afgezwenkt waar men onmiddellijk het binnenland invluchtte en op een heuvel een soort vestzakfort inrichtte. Nadat het fort door verkenners van het Pa poea-vrijwilligerskorps wds gelokali seerd werd het door vliegtuigen aan gevallen- Volgens Suhendang waren velen daardoor zodanig gedemoraliseerd dat nog slechts één gedachte overheerste weg van het eiland. Zo waren velen op geïmproviseerde vlotten weggetrokken, waarvan er verscheidene door de ma rine werden opgepikt. Hij zelf bevond zich met vijf anderen op het vlotje dat werd opgepikt door een marinevaartuig, aan boord waar van zich staatssecretaris De Jong be vond. Zij verkeerden in uitgeputte toe stand toen zij aan boord werden ge nomen. Op de vraag of zij, als zij in Indo nesië terug zouden zijn, nogmaals naar Nieuw-Guinea zouden gaan, kwamen uiteenlopende antwoorden. Het gros zei „neen", maar enkelen antwoordden: „Ik ben militair en als ik daartoe opdracht krijg ga ik opnieuw". Enkele gevangenen verklaarden dat hun opdracht was geweest: „Geen open strijd met de Nederlanders, maar Soe- karno's commando uitvoeren en door middel van het organiseren van de in heemse bevolking West-Papoea bevrij den van de Nederlanders om te voor komen dat de vlag van West-Papoea wordt gehesen". Van onze Haagse redactie DEN HAAG Er was gisteren in de nieuwe Haagse wijken Morgen stond, Vrederust en»Bouwlust geen druppel water uit de kranen te krij gen. Het water dat uit die kranen had moeten komen, stroomde door de straten. Oorzaak ervan was een breuk in een transportbuis. Op de hoek van de Leyweg en de Hengelolaan spoot gisteren met een geweldige knal een mengsel van wa ter, stenen en zand de lucht in. Stukken van de trottoirs in de buurt werden vernield. Het heeft een paar uur geduurd, voordat de bewoners van de nieuwe wijken hun kranen weer konden ge bruiken, maar het zal nog wel enkele dagen duren eer de watervoorziening helemaal normaal functioneert. Ingezeept Het gemeentelijke waterleidingbedrijf kreeg tijdens de waternood de vreemd ste telefoontjes. Verscheidene huisvrou wen belden op, dat zij ingezeept en wel onder de douche stonden en plot seling geen water meer konden krijgen. Andere vrouwen moesten onder de droogkap van hun kappers vandaan ijlings naar een ander filiaal worden gebracht. Toen het water na ongeveer een uur uit de straten was verdwenen lag een dikke laag zand en stenen op het pla veisel. Met schoppen en kruiwagens werd het vuil opgeruimd. Het materieel was bij de hand, want op de plaats waar de breuk ontstond, was men juist bezig de buizen te vernieuwen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Minister Klompé heeft een tijdelijke regeling getroffen voor uitkeringen aan minder validen. De regeling zal 1 juli ingaan in afwach ting van de algemene bijstandswet en de mammoetwet van minister Veld kamp: de arbeidsongeschiktheidswet. Meerderjarige minder validen bene den de 65 jaar, die ongehuwd zijn en in gezinsverband wonen, en die door hun invaliditeit geen geregelde arbeid kun nen verrichten, zullen een periodieke uitkering van twintig gulden per week kunnen krijgen. Voor deze groep men sen wordt volgens de thans nog gelden de regelingen 2eer weinig gedaan. De twintig gulden zal worden vermeer derd met de ziekenfondspremie. Invali- diteits- en ongevallenrenten e.d. wor den in mindering gebracht. Van de in komsten uit beroep of bedrijf wordt tweederde afgetrokken van de uitkering. Voorts kan een bijzondere uitkering worden verleend om te bevorderen dat de minder valide aan het maatschappe lijk verkeer kan deelnemen. Deze uit kering kan worden gegeven als tege moetkoming in de revalidatiekosten, die niet door de ziekenfondsverzekering worden betaald. Gemeenten, die de regeling uitvoeren, krijgen een rijkssubsidie van zestig procent. De kosten voot het rijk wor den geschat op tien miljoen gulden per jaar. HAAG Voor honderd procent meegevallenMet een nog wat krampachtige glimlach en een diepe zucht kwam gisteren Thom Keilingde Nederlandse specialist in Zuid-Ameri kaanse en Spaanse ritmenuit de leeuwen- kooi van het circus Tony Boltini, dat op het ogenblik in Den Haag optreedt. Het was zijn eerste oefening als leeuwen temmer voor de nachtvoorstelling die op 18 juli in Amsterdam zal worden gegeven. Die nachtvoorstelling is een navolging van het jaarlijkse Grand Gala du Cirque in Frankrijkwaarin niet-circusartisten hun kunsten in het circus beproeven ten behoeve van gepensioneerde vakgenoten die moeilijk rond kunnen komen. Op 18 juli zal een groot aantal Neder landse kunstenaars in de grote circustent op liet terrein bij het Amstelstation het zelfde doenDe opbrengst van de plaatsen, die ongeveer vijfentwintig gul den zullen kosten, gaat naar het fonds Blijvend applausdat vorig jaar ten bate van gepensioneerde artisten in Nederland is opgericht. Behalve Thom Keiling zullen aan de nachtvoorstelling onder meer meewerken: Mies Bouwman als opperstalmeesteres, de drie gebroeders Lutz met een clowns- nummer, Theo Uden Masman met een paardendressuur en Willy Alberti met een olifantennummer. Er wordt nog ge zocht naar iemand die zich beschikbaar wil stellen voor de trapeze Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Stichting van den Arbeid zal de regering advise ren voor de komende huurverhoging een compensatie te geven van an derhalf procent met een minimum van 2.25 gulden per week. Het eenstemmige advies van de looncommissie van de .stichting wordt waarschijnlijk vandaag al aan minis ter dr. Veldkamp aangeboden, nadat eerst nog met minister mr. Van Aart- sen overleg is gepleegd. De commissie uit de Tweede Kamer die de behandeling van de huurverho ging voorbereidt, hoorde gisteren pas van het advies. Zij wil het eerst be studeren en zal daar niet voor dins dag mee klaar zijn. De huurverhoging,, die 1 juli moet ingaan, zal daarom volgende week dinsdag nog niet in de Kamer aan de orde komen. Het voorstel is voorlopig van de agenda afgevoerd. Het zal nu op zijn vroegst op 15 mei worden behandeld. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De quasi-weduwe is gisteren door de Tweede Kamer onder de Weduwen- en Wezenwet gebracht. Als straks met ingang van 1 juli de ver ruiming van deze wet van kracht wordt (uitkering aan alle weduwen met kin deren en aan weduwen van veertig jaar en ouder zonder kinderen), zal de ge scheiden vrouw wier vroegere man is overleden, dezelfde rechten gaan genieten. Het was een heel moeilijke zaak voor de Kamer, die het er met zichzelf niet over eens kon worden. Daar men toch iets voor deze groep van ongeveer 2500 vrouwen wilde doen, liet de Kamer daarom de beslissing aan minister dr. Veldkamp over. De moeilijkheid school in de zg. grote leugen bij echtscheidings zaken. De meerderheid van de Kamer voelde er niet voor om deze te sanctio» neren met een weduwenrente. De socialisten en liberalen gingen uit van een regeling op grond van de onder houdsplicht. Dit hield in, dat alleen een uitkering zou worden verstrekt aan die gescheiden vrouwen, die van haar vroe gere man een alimentatie genoten. Dit standpunt werd niet gedeeld door de rechterzijde van de Kamer en evenmin door de minister. Ten slotte had men er vrede mee, dat dr. Veldkamp de zaak doorhakte, ervan uitgaande dat men liever een regeling zag komen waarmee men het niet vol ledig eens was dan geen regeling. De anti-revolutionairen waren het ook daar mee niet eens en lieten aantekenen dat zij tegen waten. AMSTERDAM. De Amsterdamse gemeenteraad heeft gistermiddag beslo ten de elektriciteits- en gastarieven te verlagen. De verlaging is mogelijk ge worden, doordat de prijzen van steen kolen zijn gedaald. Het elektriciteitstarief voor klein verbruikers gaat met een halve cent per kilowattuur omlaag. Houders van het vastrecht gaan voor het gebruik gedu rende de nacht 0,8 cent minder betalen. Het algemeen gastarief voor klein verbruikers wordt met één cent per ku bieke meter verlaagd. Het woningtarief en het tarief voor industrie en bedrijf wordt van 15,5 cent gebracht op 15,2 cent per kubieke meter. Door de verlagingen zal de gemeente per jaar ongeveer drie en een half miljoen gulden minder ont vangen. Eén mijnwerker is om het leven ge komen bij een instorting in een mijn in Zuid-Afrika. Dertien man werden van de buitenwereld afgesneden op een diep- te van zestienhonderd meter. (Ingezonden mededeling) Weersverwachting geldig tot vanavond: Op de meeste plaat sen droog weer met opklaringen. Weinig wind. Over het algemeen ho gere middagtem- peraturen. MIESJE: Mei heeft al heel wat goed te maken. 5 mei: zon op 5.04, zon onder 20.10; maan op 6.19, maan onder 21.45. l.bew. ZO 8 0 z.bew. ZZO 9 0 Ociln z.bew. NNO 10 0 Kooenh. l.bew. zw 9 0 Aberdeen z.bew. zo 9 0 T,r>nden z.bew. zzw 17 0 A'dam onbew. NNW 9 0 Brussel l.bew. NW 15 0 T nvemb. z.bew. w 15 0 Parijs g.bew. NNO 18 0 Bordeaux z.bew. W 16 4 Grenoble g.bew. NW 21 0 Nice z.bew. stil 17 0 Berlijn g.bew. W 9 1 Frankfurt onbew. wzw 16 0 München l.bew. NW 13 0 Locarno z.bew. NW 18 0 Wenen z.bew. W 20 0 Zürich h.bew. stil 20 0 Genève z.bew. Z 12 0 Innsbr. h.bew. O 18 0 Belgrado niet ontv. - Athene l.bew. ZO 20 0 Rome z.bew. Z 19 0 Ajaccio z.bew. w 19 0 Madrid h.bew. wzw 22 0 Mallorca h.bew. z 22 0 Lissabon g.bew. WNW 20 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1