FORSE BOETES VOOR 2 ZONDAGSJAGERS Conflict RNWU - Ronde Zeeland opgelost KUIS SCraó ULO-SCHOOL IN KRUININGEN BUlSüaiMM COMPETITIE-INDELING WERD VASTGESTELD GOUDEN MEDAILLE VOOR DE HEER W. ADRIAANSE Amsterdamse studenten drie dagen in Zeeland Kantongerecht Middelburg door Zeeland Terneuzense politie in het zonnetje Raadsverkiezing Axel GEEFT GEUR AAN "WELKOM THUIS" Lampionoptocht Axel Lustrum rolschaatsshow in Bergen op Zoom Juniorencompetitie Hein Cuje zegevierde in Koudekerke Knolselderij op contract CJ.V.-jongensdag te Wilhelminadorp Ledental Vogelwacht op Schouwen groeit Jaarvergadering Zeeuwse Dambond K.N.V.B. afd. Zeeland „De Roode Doffer", Goes Overdracht plastic skiff Zeeuwse successen op hondententoonstelling Schoolsportwedstrijden in Wolphaartsdijk Donderdag 3 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 KRUININGEN De bouw van de nieuwe openbare uloschool aan het Eindje de Rondte te Kruinin- gen vordert gestaag. Aannemer J. A. Poleij heeft met name door het weer niet zo hard kunnen opschie ten, als aanvankelijk het plan was. Het zal niet mogelijk zijn om met ingang van het nieuwe onder wijsjaar in september de school in gebruik te kunnen nemen. De ver wachting is gewettigd, dat de school nu eind oktober begin no vember voltooid zal zijn. De aan nemer stelt alle pogingen in het werk om de verloren uren enigs zins in te halen. Da bouw ls tot ongeveer op de helft gevorderd. De verdiepingvloer is thans gestort. De nieuwe school zal ongetwijfeld •en aanwinst betekenen voot Kruinin- gen, want met de huisvesting van het ulo-onderwijs is het in deze gemeente niet zo best gesteld. Het langverbeide einde is echter in zicht. Zes lokalen zal de nieuwe school tel len, met daarnaast een natuurkundelo- kaal, een overblijfhal, die tevens als gewone hal kan dienen. Uiteraard zijn ook aanwezig een aparte lokaliteit voor het hoofd der school, een lerarenka, mer, toiletten, garderobes e.d. De foto geeft een beeld van de werk zaamheden tijdens de bouw. TERNEUZEN. Burgemeester H. Bijpstra heeft gisteren adjudant E. Russchen van de gemeentepolitie het korpsbrevet in zilver opgespeld en daar mee symbolisch het hele korps geëerd. Bovendien feliciteerde hij het bijna vol tallig aangetreden korps met hun nieu we uniformen. Een pluim kreeg inspec teur D. van Ooyen voor hetgeen hij met zijn mannen voor de gemeente doet. Waardering voor het werk van de politie had ook de kantonrechter mr. H. v. d. Belt. In zijn dankwoord uitte de inspecteur de wens, dat men spoedig de beschik king zal krijgen over een nieuw politie bureau. Deze kwestie wordt vanavond in de raadsvergadering aan de orde ge steld. Een dezer dagen krijgt de politie de beschikking over een scooter, een bromfiets, een volkswagen en een semi- verkeerswagen. AXEL. Het Centraal Stembureau vergaderde ten stadhuize voor het num meren van de kandidatenlijsten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen op 30 mei 1962. Na loting voor de lijsten 2 tot en met zes was het resultaat: 1. Katholieke Volkspartij, 2. Partij van de Arbeid, 3. Gemeentebelangen, 4. Christelijk Histo rische Unie, 5. Anti-Revolutionaire Par tij Staatkundig Gereformeerde Par tij, 6. Gereformeerd Politiek Verbond. (Ingezonden mededeling) Zoals de koffie thuis smaakt, smaakt ze nergens. Dat komt door de gezelligheid die u schenkt. En door de koffie die u maakt. Met BUISMAN. Veel jonge vrouwen weten dat. Wat een geur, wat een smaak, wat een gezelligheid. HOE U UW KOFFIE OOK ZET MET BUISMAN SMAAKT ZE 8ETER! (OOK POEDERKOFFIE) MIDDELBURG. De manier van rijden van een auto in de polder trok zodanig: de aandacht dat de politie werd gealarmeerd. Deze hield de ver dachte auto aan die van de Ambone se monteur N.T. uit Krabbendijke bleek te zijn. T. zat zelf achter bet stuur en naast hem zat zijn plaatsge noot, de wegwerker J.V. In de auto trof de politie aan een dode patrijs, twee luchtbuksen en een vuurbuks en munitie. Voor bet overtreden van de jachtwet stonden de twee mannen voor de Middelburgse kantonrechter terecht. V. zei dat het plan was zijn auto te gaan bekijken en met dat voornemen werd in de auto van T. gestapt. Buk sen, waarvan een het bezit was van V.'s elfjarige zoontje, werden meege nomen. „Voor het schieten op mussen en ratten," aldus T. „Toevallig komt er dan een patrijs voorbij," zei de kantonrechter, mr. A. J. van der Weel, „en die wordt ge schoten. Terwijl u geen van beiden een jachtakte bezit, de jacht op zondag verboden is en het seizoen om op pa trijzen te jagen gesloten is." „Sport"? V. was de man die had geschoten en dat gaf hij zelf toe. „Maar dat u uit de wagen bent gegaan om de pa< trijs te schieten," zei de officier van justitie, mr. T. Lebret," geloof ik niet erg. Dat zal wel van uit de wa. gen zijn geweest." De officier merk te op dat het steeds meer een kwa de gewoonte werd met motorvoertui gen op jacht te gaan en dat er zo doende van „sport" nauwelijks spra ke meer was. Naast de verbeurdver klaring van buksen en munitie eiste hij tegen V. geldboetes van 200, 50 en 5 en tegen T. 75, 25 en 100. De kantonrechter legde V, 100, 30 en 5 op en T. 50, 25 en 75 terwijl buksen en muni tie verbeurd werden verklaard. De schilder J. B. uit 's-Gravenpolder had een knecht laten rijden in een zeer slecht onderhouden auto. Een der banden was volslagen versleten, op het „spiegelgladde" af en vertoon de verder nog scheuren en andere mankementen. De eis was 100 of twintig dagen, het vonnis 75 of vijf- AXEL. De lichtstoet en lampion- optocht, welke op het Szydlowskiplein werd opgesteld en daarna een rondgang maakte door Axel heeft aller verwach tingen ver overtroffen. Niet in het minst heeft daartoe bij gedragen de spectaculaire wijze waarop de ponnyvereniging „De Kleppertjes" de aandacht op zich vestigde. Bijzonder fraai had men de Gouden Koets, getrok ken door acht ponny's compleet met stalknechten nagebootst. Maar ook di verse andere voorstellingen waren ver rassend goed verzorgd. Om slechts een greep te doen: „Dorus en Jacoba", de Egyptenaar, Rattenvanger van Hame ien, de versierde autostep van C. den Hamer enz. Dat de jury een zeer moeilijke taak had, laat zich gemakkelijk raden. BERGEN OP ZOOM. De Roller Balletclub Lucky Rolling zal op vrijdag 11 mei a.s. in de zaal van hotel Mul ders te Bergen op Zoom een gala-avond geven van het Lustrum Lucky Show 1962. Deze lustru mshow belooft iets groots te worden. De Lucky ballerina's die de balletten verzorgen zijn geïnstrueerd door mevrouw Mastboom uit Roosen daal, terwijl de presentatie en regie in handen is van Annie Kaan en de heer S. Slootmans. De show bestaat uit 35 nummers. Voor het eerst zijn er onderdelen ge combineerd met rolschaatsen en ballet, girls tegelijk op de vloer. De costuums die door de leden zelf zijn vervaardigd zijn weer heel fraai. Lucky Rolling trad met de Koniginne- teesten op in Vlissingen op uitnodiging van het Oranje comité en daarna in Zierikzee. In beide plaatsen hadden zij met hun Show 1961 groot succes. Juniorencompetitie, kring Bergen op Zoom heeft als wedstrijdprogramma op zaterdag 5 mei 1962: afdeling a klasse 2 S.C.W, 5Vosmeer 3: Tholense Boys 3-Dosko 7. De 2e ronde om de zilveren wisselbe ker, welke te Middelburg werd ge speeld had het volgende resultaat: M. F. de Jonge—P. Coppoolse 2—0, A. Francke—W. Krijger 0—2, J. Pouwer— J. Baaijens 02, F. Blaas—M. Marijs 20, I. J. de BertG. Blom 02, J. van EenennaamJoh. Lere 02, N. Bras ser—A. Krijger 0—2, J. PouwerJoh. Lere 02. Door deze uitslagen vallen af wegens vier verliespunten: J. Pouwer, J. van Eenennaam, A. Francke en P. I woensdag. tien dagen. De landbouwer J. B. uit Wilhelminadorp reed op 5 april in Kattendijke een kruispunt van een voorrangsweg op en verleende geen doorgang aan een van rechts naderen de wagen. Hij merkte zelf niet dat hij met deze gevaarlijke manoeuvre twee auto's in moeilijkheden bracht. Als zijn verweer bracht hij naar voren dat het uitzicht op het punt zeer slecht was. De kantonrechter hield daar re kening mee en halveerde de geëiste boete van 100 of twintig dagen. Misverstand Bij verstek kreeg de sleepbootkapi tein K. van dé B. een tientje boete. Hij had door een rood licht gevaren dat de toegang tot de Wemeldingse buitenhaven verbood. De als getuige verschenen sluiskneeht ontkende dat er zou zijn geroepen dat de sleepboot mocht passeren. Toch achtte de kan tonrechter een misverstand mogelijk en legde een geringe boete op. In het kader van de feestweek, die te Koudekerke wordt gehouden organiseer de de atletiekvereniging „Dynamo" in samenwerking met de plaatselijke oran jevereniging -te Koudekerke en veld loop. waarvoor goede belangstelling be stond. De hoofdschotel werd gevormd door een race over 3500 meter voor sentoren. Aan de start verschenen o.a. Hein Cu ié, Cas Mulder en Hans Bostelaar, Er moes ten zeven ronden afgelegd worden. Ge noemde drie nestelden zich reeds spoe dig aan de kop tot de vierde ronde ble ven zij samen, toenCujé het tempo ging opvoeren moest Bostelaar als eerste ca pituleren, terwijl later ook Cas Mulder de grote favoriet moest laten gaan. Mondeel liep vanaf de start op de vier de plaats. In de laatste ronde werd hij nog bedreigd door Piet Zwartepoorte, maar met een flinke eindspurt kon hij de aanVal afslaan. Tevoren had Peter v. d. Schaaf (Marathon) de race voor a/'b junioren gewonnen, nadtt hij met Henk de Klerk (Dynamo) had afgere kend. Ad Tholenaar van de organiseren de vereniging toonde zich de sterkste bij de jongens in de leeftijd van 12 t.m. 15 jaar. Tweede werd Valkenier, ter wijl Wim van Noppen als derde finish te. Een grote groep jongens van 10 en 11 jaar had de avond geopend met een wedstrijd over ruim 500 meter. De eer ste 400 meter moesten zij achter jager- meester Hein Cu jé blijven, maar nadat deze hen de vrije teugel had gelaten sprintte Bas Christiaansen naar de overwinning. Tweede werd Wim West- weer en, derde Johan Boone. De 600 meter voor heren werd ook een over winning voor Hein Cujé. Na afloop van de wedstrijden werd de kampioens- ploeg van Dynamo bestaande uit Hein Cujé, Cas Mulder en Hans Bostelaar door burgemeester Dregmans gehul digd voor het behalen van het Neder lands clubkampioenschap cross, dit voorjaar te Helmond. Ook reikte de burgemeester de andere prijzen uit. Dit geschiedde op de muziektent op het marktplein. De plaatselijke fanfare luis terde het geheel op met vrolijke mars muziek. KRABBENDIJKE. Er bestaat in Krabbendijke en omgeving belangstel ling voor de teelt van knolselderij op contract. Dat blijkt uit een medede ling van de direktie van de veiling K.E.O. te Krabbendijke waarin wordt meegedeeld dat er dit seizoen voor de ze veiling voor haar leden contracten voor knolselderij zijn afgesloten voor een totale hoeveelheid van 700.000 kg. Deze hoeveelheid is verdeeld over drie afnemers. Verder heeft de veiling in Krabbendijke ook haar medewerking verleend aan het afsluiten van een con tract voor knolselderij van de leden van de veilingen in Middelburg en Goes. De veiling in Goes verzorgde het con tracteren voor een hoeveelheid augur ken, die door leden van de veiling K.E.O. worden geteeld. In de vacature van de he'er p. Elen- baas werd tot ouderling van de geref. kerk van Baarland gekozen de heer a. l. Minderhoud. goes Het conflict tussen de K.N.W.U. en het Comité Internationale Ronde van Midden-Zeeland, ontstaan in verband met de nieuwe richtlijnen van de K.N.W.U. behelzende het aan ban den leggen van klassieke wegwedstrij den heeft voor het Zeeuwse Comité een bevredigende oplossing gekregen. De voornaamste voorschriften van de Wielren Unie voor de klassiekers wa ren: het aanstellen van een wedstrijd leider, buiten de organisatie om, en het verbod de renners te doen volgen door hun respectievelijke ploegleiders. Het Comité Ronde van Midden-Zee land, dat zich ten zeerste gedupeerd voelde door deze vergaande maatrege len en het beleid van de K.N.W.U. zelfs zag als een aanslag op het voort bestaan van haar populaire Ronde, heeft niet geschroomd onmiddellijk stappen bij het Bondsbestuur te ondernemen. Als resultaat hiervan heeft de K.N.W.U. ten aanzien van de Ronde van Midden-Zeeland thans de beperken de bepaling inzake de wedstrijdleiding en het vervoigverbod ingetrokken en de Zeeuwse organisatie toestemming ver leend op de bekende wijze voort te gaan. Wel zal door de K.N.W.U. een rapporteur worden gezonden, maar de ze zal met de organisatie geen enkele bemoeienis hebben. Uiteraard is het Zeeuwse Comité bij zonder verheugd over het K.N.W.U.-be- WILHELMINADORP. Meer dan 100 jongens, allen leden van CJV jon gensclubs aangesloten hij ring Goes en omstreken van het CJV, waren zater dag bijeen in het dorpshuis te Wilhel minadorp waar een jongensbinnendag werd gehouden. De leiding berustte bij de heer A. v. d. Vrie te Goes. Het morgenprogram ma werd gevuld met de vertoning van de film „Achter geslotèn deuren", 's Middags werd begonnen met een groot opdrachtenspel o.I.v. de heren J. Oele te Goes en Joh. Leendertse te Ka- pelle. Verder was er een combo uit Goes dat negro spirituals instudeerde. De jongensclubs van Schore voerden een schets op en verder werden nog enkele spelen beoefend. Serenade voor directeur Crescendo in Dreischor DREISCHOR. De leden va., het harmoniegezelschap „Crescendo" heb ben het de laatste tijd druk met het af leggen van bezoeken en het brengen van serenades. Nadat men aan het be gin van de week een PTT-ju'oilaris had opgezocht trokken de muzikanten op nieuw door de straten van Dreischor. Niems d begreep waar het korps naar toe moest, maar weldra bleek dat de directeur van „Crescendo" zijn 50e ver jaardag vierde. De heer Job. van der Weijde zwaait al jaren lang de dirigeer stok van het al meer dan 60 jaar oude muziekgezelschap. Voorzitter J. W. Beekman bracht namens alle leden van „Crescendo" de gelukwensen aan de ja rige en diens familie over. Tweede trainingsavond bij Scheldesport, Terneuzen TERNEUZEN. Zoals bekend is on langs in Terneuzen de atletiekvereni ging opgericht en werd er begonnen met de training op vrijdagavond. Het bezoek aan deze trainingsavond is vrij goed te noemen. Regelmatig nemen er een vijftigtal atleten aan deel. Gezien deze opkomst is besloten een tweede trainingsavond te houden, en wel op sluit dat zij beschouwt als een officiële erkenning van haar organisatorisch be leid in het verleden. Het besluit van de K.N.W.U. betekent echter niet dat andere klassieke-weg- wedstrijden daarin eveneens worden be trokken. Voor wat betreft de Zeeuwse Ronde heeft de K.N.W.U. o.a. overwogen dat dit de enige officieel door de Union Cy- cliste Internationale erkende klassieke wegwedstrijd in Nederland is. Dit geeft bijzondere verplichtingen tegenover het buitenland. BURGH Tijdens de jaarvergade ring van de Vogelwacht „Sdhouwen- Duiveland" heeft de voorzitter, de heer ,T. P. C. Boot, meegedeeld, dat het aan tal leden weer wa:s toegenomen en thans 585 bedraagt, waardoor de Vogelwacht, na het Groene Kruis, de grootste vere niging in de Westhoek is geworden. De heer Boot was verheugd, dat het 25 ha. grote inlaaggebied te Koudekerke nu geheel onder leiding van de Vogelwacht staat. Dank zij het werk van de secre taris, de heeT N. Lysen, is dit mogelijk geworden. De heer Boot verklaarde ver der, dat er nog vele duinterreinen in de Westhoeken, ondanks de wetenschap diat zij verboden terrein zijn, als nieuiwe wandelterreinen worden beschouwd. De voorzitter sprak van ergerlijke toestan den. „We moeten goed uitkijken wat er in de naaste toekomst op ons eiland gaat gebeuren. Er komen grote veranderingen. Maar op het gebied van de vogels en de natuur mogen wij geen onverantwoor delijke dingen laten gebeuren", zo be sloot de heer Boot zijn openingswoord. De jaarverslagen werden goedgekeurd en de aftredende bestuursleden, mevr. Zevering en de heer J. P. C. Boot, wer den herkozen. Na de pauize vertoonde de heer J. v.d. Berge de Russische Vogelwachtfilm. Ook de kinderen konden genieten van een filmvoorstelling. GOES. In Goes werd zaterdag de algemene jaarvergadering van de Zeeuwse Dambond gehouden. Deze ver- fadering, welke een zeer geanimeerd arakter droeg en druk was bezocht stond onder leiding van de heer M. F. de Jonge uit Middelburg. De voorzitter gaf het gebruikelijk over zicht van hetgeen in het afgelopen jaar heeft plaats gevonden, doch verwees ve der naar de verslagen van secretaris en wedstrijdleider. Wel wilde hij even stil staan bij het jeugddammen wat dit jaar gbij de bond werd ingevoerd, en waarin vooral de heren Dubbelman uit 's-Gra venpolder en Jansen uit Goes een werk zaam aandeel hebben gehad waarvoor dank werd gebracht. Deze jeugdwed strijden moesten weliswaar in ijltem po worden afgewerkt, maar tenslotte was het jeugdvijftal van Middelburg met de eer gaan strijken. Hierna volgde de prijsuitreiking welke met een toepasselijk woord door de voorzitter aan de betrokkenen werden overhandigd: de damvereniging Middel burg een beker voor het kampioenschap van Zeeland, de wisselbeker om het per- MIDDELBURG. Op verzoek van het Sociaal Paedagogisch Instituut van Amsterdam heeft de Stichting Zee land voor Maatschappelijk en Cultu reel Werk een drie-daagse excursie ge organiseerd voor een groep van veer tig le en 2e jaars-studenten in de soci ale psychologie en sociale paedagogiek. De excursie vindt plaats op 1, 2 en 3 mei en staat onder leiding van drs. G. J. Smallegange, assistent van het S.P.I. De eerste dag staat in het teken van het kinderbeschermingswerk en wordt verzorgd door de Vereniging Kinderzorg te Middelburg. Bezocht wor den het Kindertehuis „Welgelegen" te Serooskerke en het Meisjes huis te Mid delburg. De heer Van Arkel, directeur van de Vereniging Kinderzorg, en de staf van beide tehuizen zullen een uiteenzetting over het werk geven, waarna mr. J. A. Zwartendijk, secretaris van de Raad voor de Kinderbescherming in Zeeland, de taak van deze raad zal belichten. Des avonds zal drs. J. S. Rienks, so cioloog bij de Stichting Zeeland, in de jeugdherberg te Vlissingen (waar de groep studenten logeert) een inleiding houden over Zeeland, haar sociaal-cul turele problematiek en de taak van het Zeeuwse ophouworgaan, In de ochtend van de tweede dag zal een bezoek aan de N.V. Vitrite Works te Middelburg worden gebracht. Behal ve een rondleiding door het bedrijf en MIDDELBURG. In de afdeling Zeeland van de KNVB worden slechts de restjes opgeruimd. In 2A staat de wedstrijd Kloetinge-Serooskerke op het programma en in 2B H einkenszand- Wemeldinge II en Driewegen-Nieuwdorp II. Het programma luidt: 2e Was ,A. Kloetin- ge ISerooskerke I. 2e klas B. Heinkenszand IWemeldinge n, Driewegen I—Nieuwdorp n. 3ö Was D. WIK II—Mevo III. GOES. De P.V. „De Roode Dof fer" te Goes hield een wedvlucht uit Vilvoorde. De voornaamste uitslagen zijn: 1, 5 en 7 K. Verhage, 2 G. de Hond, 3 en 6 L. Duvekot, 4 D. Hage, 8 j. Dubois, 9 G. Brouwer, 10 j. Du bois. MIDDELBURG. Ter gelegenheid van zijn veertigjarige dienst bij de gemeente Middelburg werd de heer W. Adriaanse, commies ter gemeente secretarie gisteren door de burgemeester, mr. J. Drijber, de eremedalje in goud opgespeld, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer Adriaanse die bij de afdeling bevolking werkzaam is kwam op 1 mei 1922 in dienst van de gemeente als klerk. Op 1 mei 1930 werd hij adj.-com mies 2e klas en op 15 februai 1936 le klas. Op 1 oktober 1940 werd hij adjunct-commies, op 1 september 1945 commies tweede klas en tenslotte werd hij op 1 januari 1948 tot commies bevorderd. De heer Adriaanse die bij de plechtigheid gisteren door diverse personen werd toegesproken is bestuurslid van het oorlogsmuseum. Hij heeft als hobby de muziek en dirigeert een zangkoor in Domburg. Tijdens de oorlogsjaren heeft hij zich in de illegaliteit verdienstelijk gemaakt. een technische inleiding door ir. G. Kra nen, bedrijfsingenieur, staat een cause rie door de heer J. R. Gaubitz, perso neelschef over de wet op de onderne mingsraden en de werking van deze wet in de practijk op het programma van dit onderdeel. 's Middags gaat het gezelschap naar Kruiningen. In deze plaats zal het door de burgemeester van de gemeente in het dorpshuis worden ontvangen. Na een inleiding over de ontwikkeling van Krui ningen door de burgemeester, zal een filmpje over de watersnoodramp van 1953 worden vertoond, verder zal een forum, bestaande uit vertegenwoordi gers en vertegenwoordigsters van het plaatselijke en regionale verenigingsle ven vragen beantwoorden. Bij goed weer zal aansluitend nog een uitstap je naar het in de gemeente Kruiningen gelegen recreatiegebied worden onder nomen. De laatste dag is gewijd aan een be zoek aan Zeeuws-Vlaanderen. Begon nen wordt met het brengen van een be zoek aan „Hedenesse", waar door de staf van dit vormingscentrum verteld zal worden over de dagelijkse praktijk van het vormingswerk. In de voormiddag zal de spiegelglas- fabriek te Sas van Gent worden bezich tigd, waarbij de heer M. L. Remery, procuratiehouder en chef van de com merciële dienst, voor de toelichting zal zorgen. In de namiddag zai een bezoek worden gebracht aan de Braakmanpol- der. In het recreatiegebouw zal eerst een exposé worden gegeven over de Braakmanpolder als (modern) recrea tiegebied, waarna een rondtocht in het gebied zelf zal worden ondernomen, zo mogelijk ook met bezichtiging van een der nieuwe boerderijen. De dag wordt besloten met een bezoek aan Biervliet, waar de beroemde kerkramen in ogen schouw genomen zullen worden. De groep studenten zal op 4 mei de terugtocht aanvaarden via Bruinisse, waar een bezichtiging van de werken aan de Grevelingendam op het pro gramma staat. MIDDELBURG. Bij de sociëteit van de roeivereniging „De Honte" aan de Punt in Middelburg zal vrijdagmiddag om kwart over vijf de eerste door de gemeentelijke sociale werkplaats in op dracht van de vereniging gebouwde plas tic skiff aan „De Honte" overgedra gen worden. Dit zal gebeuren door wet houder A. J. Berenpas in zijn kwaliteit als voorzitter van de Stichting Beschut tende Werkplaatsen. Daarna zal vermoe delijk de echtgenote van de burgemees ter, mevrouw Drijber, de skiff op plechtige wijze te water laten. De afdeling Hoedekenskerke van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse ver gadering onder leiding van mevrouw Van Doeselaar-Meeuwse. Ds. P. v. Til hield een lezing over: Zending. Tot voorzitter van de Coöp. Boeren leenbank te Hoedekenskerke c.a. is ge kozen de heer J. Boogaard te Hoede kenskerke. Tot secretaris van het be stuur de heer J. J. Boone. 9 De Paascoilecte in de Herv. Kerk te Hoedekenskerke gehouden heeft 134,69 opgebracht. De busjes voor kin derzorg 31. In de maand april werd op het kan toor Kapelle van de Rijkspostspaarbank ingelegd 11.760,46 en terugbetaald ƒ7.388,17. Er werden 147 nieuwe boek jes uitgegeven. De afdeling Vlissingen van de Ned. Ohr. Vrouwenbond hield de maandelijk se vergadering. Ds. A. W. Dredhsler, chr. geref. predikant hield een inleiding over het onderwerp: „De kerk in de eindtijd". De volgende vergadering is op 24 mei, samen met Souburg en Kou dekerke en dan zal gesproken worden over verantwoorde gezinsvorming. De afdeling Sint-Annaland van de Bond van Plattelandsvrouwen hoopt op woensdag 2 mei a.s. weer een bejaar denmiddag te organiseren in het Dorps huis aan de Kloosterstraat. Op deze middag, die om half drie begint, zijn alle inwoners van 65 jaar en ouder har telijk welkom. Degenen, die gehaald willen worden, kunnen dat opgeven bij de presidente van de plaatselijke afde ling, mevrouw Slager-Van Markestein aan de Ring. Een te 's Heer Arendskerke gehou den collecte voor „Het Hogeland" bracht 120,50 op. De te Colijnsplaat gehouden Emma- bloemcollecte heeft een bedrag van 32,50 bijeen gebracht voor „de macht van het kleine". In een vergadering van de afdeling Colijnsplaat van de Ned. Chr. Landar- beidersbond werd de nieuwe C.A.O. voor de landbouw besproken. Bij vol doende deelname zullen reizen worden gemaakt naar dé N.C.L.B.-familiedag te Oostburg en naar de Flevopolder. Zaterdagavond gaf de Instuifcom- missie der Ned. Herv. kerk te Wol- phaartsdljk een geslaagde slotavond in het Dorpshuis. De avond werd geopend door de voorzitter der commissie de heer A. Zuurveld. Voor de pauze werd er voordracht en muziek ten gehore ge bracht, terwijl na de pauze het blijspel „Rekeltje" werd opgevoerd. De avond werd gesloten door ds. K. an Liere. Voor het examen (voorlopig) scheepswerktuigkundige slaagden de he ren JJ van der Weyde te Vlissingen en C. M. Klap te Nieuw en St. Joosland, beide leerlingen van de Middelburgse school voor scheepswerktuigkundigen. soonlijk kampioenschap van Zeelands hoofdklasse was voor de heer Joh. Lere uit Vlissingen, terwijl de heren Jan Blom uit 's-Gravenpolder en de Jeugdi ge A. Walraven Jr. de 2e en 3e prijs in ontvangst moesten nemen. In de le klasse werd, na een langdurig gevecht, de heer H. J. Masselink uit Goes win naar van de wisselbeker, terwijl de he ren C. J. Hollestelle uit Korigene en H. de Vlieger uit Souburg de 2e en 3e prijs aangeboden kregen, en de heer v. d. Mark een troostprijs verwierf. Ook de jeugdkampioen P. Dubbelman uit 's-Gravenpolder werd niet vergeten. Bij de behandeling van diverse voor stellen de verenigingen betreffende, en hoofdzakelijk afgestemd op de compe titie-leiding, werd zeer uitvoerig ge discussieerd, waarop tenslotte het voor stel van 's-Gravenpolder werd aangeno men. Het competitieseizoen 1962-1963 zal worden ingedeeld als volgt: Hoofd klasse: 's-Gravenpolder, Goes, Aagte- kerke. Middelburg, Souburg en Vlissin gen, deze spelen een dubbele ronde, le klas: D.O.S. I, Yerseke, Kapelle, Goes II, Sint Laurens, Middelburg II, Kle- verskerke, Lammerenburg en Souburg II. Deze spelen gezamenlijk een enkele ronde. 2e klas: Scherpenisse I, Aagtekerke II, Goes III, Vlissingen XI, terwijl po gingen gedaan zullen worden om D.O.S. II, Middelburg III, Lammerenburg II en Souburg III hieraan toegevoegd te krij gen, hetgeen bij de inschrijving in sep tember zal mogen blijken en dan zal worden vastgesteld of deze groep dan wel een enkele óf dubbele ronde zal spe len. Tevens dient nog vermeld te worden dat de wedstrijd om het clubkampioen schap van Nederland tussen Middelburg en Treebeek niet in Middelburg zal plaats vinden, maar gespeeld zal wor- dën in 's-Hertogenbosich op zaterdag 5 aanvang om 6 uur. GOES. De Zeeuwse inzenders op de Internationale Hondententoonstelling de „Winner" te Amsterdam, hebben succes geboekt. De langharige dashond Gentlemen's Christl van de heer en mevrouw Van Dongen-Krijnen te Oostburg behaalde de eerste prijs in de open klasse en werd bovendien kampioene van de lang harige dashond teven. Dames Ganse man en Lokerse te Kapelle behaalden het reserve-kampioenschap met hun Groenendaler reu Joris van de Huilen- berg. Mevrouw Plasschaert-Verminck kreeg met de Pekingees reu Jimmy of Fiandira 3 U en met de id. teef Anjors Home Anja 2 U. De Engelse cocker- spanielteef Heyspranck's Husky van de heer D. van Maris te Vlissingen kreeg een U en de idem Beauty van Gosaha van ir. A. E. Bruijning te Goes 4 U. Uitslagen juniorenvoetbal MIDDELBURG De uitslagen van zater dag waren: Groep A I: Arnemuiden A I— RCS A I 100. Groep A II: Zeelandia A II— Serooskerke A I '1—2; VCK A I—Middelburg A IV 3—1, Groep A III: Axel A ICorn Boys A I a—O; Philippine A IHW'24 A I 0—4 Groep A IV: Vogelwaarde A IHW'24 A III 3—1. Groep A V: Goes A I—Robur A I 1—0; Zierikzee A IWolf aartsdijk A I 6—0. Groep A VI: Hansw. Boys A IWemeldinge A I 3 2. Groep B II: Middelburg B IVSeroosker ke B I 11-1. Groep B IV: Patrijzen B J— Volharding 32 B I 60; Lewed. Boys B I— Luctor B I, L. n.o.g. Groep B V: Robur B I SVD B I 2'10; Beren B I—Wissekerke B I uitg. Groep B VI: Kloetinge B IKrabbendij ke B I 3si; Kapelle B IYerseke B I 05. Groep B VII: Burgh B IRenesse B I 72: Brouwershaven B IZierikzee B I 0ilO. Groep B VIII: Zwaluwen '61 B IBruse Boys B II '10—0; Zierikzee B II—Burgh B II 1)1—2. Groep B IX: Corn Boys B ITern Boys B I 20; AZVV B ITerneuzen B I 011. Groep B X: Hontenisse B IGraauw B I 20; HVV '24 B ISteen B I 18; Vogelwaarde B I Clinge B I 21. Groep B XI: Terneuzen B III—Corn Boys B II 0—0: Hoek B II—AZW B II 7—1. Groep B XII: Hontenisse B II— Koewacht B I 0—'1; Axel B III—HW '24 B IV 100. Groep B XIII: Breskens B IRe- tranchement B I 0il; Hoofdplaat B IIJzen- dijke B I 50; Groede B IAardenburg B I 05; Schoondijk B IBreskens B I 150. Juniorenvoetbalprogramma MIDDELBURG. Het programma voor zaterdag luidt: Groep A III: Axel A I—Ter- neuzen A I; Philippine A ICorn. Boys A I. Groep A V: Wolf aartsdijk A IKapelle A I; Kloetinge A I—Goes A I; Groep B I: Arne muiden B IVlissingen B I; Groep B II: Middelburg B IIIVlissingen B IV; Middel burg B IVOostkapelle B I; Veere B ISe rooskerke B I. Groep B III: Middelburg B VI—Vlissingen B VT; Middelburg B VIÏ—Vlis singen B VII; Vlissingen B VIIIZeeland Sport B II. Groep B IV: Lewed. Boys B I Goes B I; Patrijzen B IVolharding '32 B I. Groep B V: Heinkenszand B IBeren B I, Robus B IWissekerke B I. Groep B VI: We meldinge B I—Krabbendijke B I. Groep B VII Bruse Boys B IBurgh B I. Groep B VIII: Mevo B IBruse Boys II; Zierikzee III Zonnemaire B I; Burgh B II—Nieuwerkerk B WIK B I—Zwaluwen '61 B I. Groep B IX: HVV *24 B I—Hoek B I; Ria W B I— Corn. Boys B I. Groep B X: Steen B I Graauw B I; Vogelwaarde B IHVV '24 B l. Groep B XII: Koewacht B I—HW '24 B III; HVV '24 B IV—Axel B III; Hontenisse B II—Steen B I. Groep B X: Hoek B II— AZW B II; Corn. Boys B —Axel B I; Sluiskil B II—Terneuzen B III; Groep B XIII: Oostburg B II—Aardenburg B II; Breskens B I—Hoofdplaat B I; Groede B I— Yzendijke B I. WOLPHAARTSDIJK. Zaterdag werden, op het sportveld te Wolphaarts dijk door de Oranjevereniging de jaar lijkse schoolsportwedstrijden gehouden, die de volgende resultaten hadden: Voetbal: o.l.s. Oud-Sabbingeo.l. Pr. Wïïhelmmaschool 30; o.l. Pr. Wilh. schoolChr. Nationale school 10; Chr. Nat. schoolo.l.s. Oud-Sabbinge 03; zodat de! o.l.s. Oud-Sabbinge de wissel beker won, de o.l. Pr. Wilh. school de 2e prijs (medaille) en de Chr. Nat. school de 3e prijs (medaille). Korfbal: o.l. Pr. Wilh. school—l..s. Oud-Sabbinge 20; Chr. Nat. school— o.l. Pr. Wilh. school 00: o.l.s. Oud- SabbingeOhr. Nat.school 02. Na het nemen van strafworpen won de o.l. Pr. Wilh. school de wisselbeker, de Chr. Nat. school de 2e prijs (medail le), terwijl de o.l.s. Oud-Sabbinge de 3e prijs (medaille) won. De prijzen werden door de vice-voor- zitter van de Oranjevereniging de heer J. Kafcebeeke uitgereikt. Ingezonden mededeling K

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5